• MisaNuff
  MisaNuff26.11.2012 16:46Preacher/Kazatel #04: Křižáci
  LEpší než trojka, horší než jednička a dvojka. Líbí se mi některé situace, momenty, ale nelíbí jiné. Za mě 80%.

  Před léty mě právě díly 3, 4, 5 odradily od toho, dál tuto sérii kupovat. Dneska jsem tedy po letech přečetl již první 4 a po pátém budu rozhodovat, jestli koupím zbývajících 5. Na jedu stranu musím sérii nechat opravdu velkou ujetost, která pak nechává výborný prostor pro fantazii, co by kdyby, na druhou stranu někdy je to prostě až moc. To "chlapáctví" už trojka a čtyřka tolik neobsahují a mi to osobně po perfektním stylu jedničky a dvojky chybí. Herr Starr na mě působí jako směšná loutka a ne jako arcinepřítel.
 • MisaNuff
  MisaNuff26.11.2012 15:03Preacher/Kazatel #03: Lovci
  Není to tak dobré, jako jednička a dvojka. Ale o to více je to ulítlé. Samostatně to na mě nezapůsobilo. Ano, dozvídáme se více o hlavních hrdinech a objevuje se poprvé vážněji Grál, ale zatím vystupují za šašky a některé věci jsou až moc úchylné. Chybí mi tam také ta pravá "chlapskost", která byla v předešlých knihách. Proto jen 60%.
 • MisaNuff
  OK, po letech druhé čtení, na jeden zátah všechny díly, a musím říct, že je to doopravdy výživná látka ke zpracování. Souhlasil bych s komentářem pode mnou - čistě mužská záležitost. Tento book rozvíjí historii Jessyho, o kterou ho Tulip celou jedničku prosila. Ukazuje, proč se stal tím člověkem, kterým je, co ho formovalo a jak. Akce, humor, napětí a perfektní příběh. Pro mě je to 100% a jasné doporučení ke koupi.
 • MisaNuff
  Při prvním čtení v roce 2004 to pro mě bylo jasně za 100%, nejlepší komiks, jaký jsem kdy četl. Další díly mne ale tenkrát odradily. Teď si dávám celého Preachera pěkně znovu a i dnes je první díl za 100% a pro mne nejlepší komiks.

  Děj je perfektní, obsahuje tuny hlášek a humoru, při tom všem má i určitý etický přesah. Tenhle book bych doporučil každému.
 • MisaNuff
  MisaNuff25.11.2012 09:26Lucifer #02: Děti a monstra
  Po jedničce jsem se hodně těšil na dvojku a ... dostal jsem ještě lepší zážitek, než jsem čekal. První půlka booku mě totálně odrovnala, dům komnat bez oken mi přesně sedl a hodněkrát jsem zůstal nad dvoustránkou a vstřebával a nechal se unášet svojí fantazií, jak by to fungoval kdyby .. Dávám 100% a nemůžu se dočkat dalších booků, snad to u nás nebude vycházet 10 let :(
 • MisaNuff
  Lucifer byl pro mě čtivější, než Sandman, protože jsem se v něm tolik neztrácel. Kresba a barvy jsou geniální, několikrát jsem jen tak hleděl na ty panely a vstřebával atmosféru. První díl se mi sám o sobě zdál výborný, ale po přečtení dvojky jsem si uvědomil, že funguje pouze jako rozjezd. Není to špatně, ale kvůli tomu, o kolik je pak dvojka lepší zážitek, mu dávám 90%.
 • MisaNuff
  MisaNuff8.2.2023Koupím
  KOUPÍM:

  Věčná válka - brož/váz je mi jedno.
  Transmetropolitan 3 - Rok parchanta.
  Goon 3 - Samej průšvih.

  Nabídky prosím na: michal.stoklasa@seznam.cz
 • MisaNuff
  MisaNuff28.1.2023Prodám
  CREW^2: 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33. Pouze jako celek, jsem ochoten se dohodnout na realistické ceně.

  100 nábojů 1 - První výstřel, poslední šance - 250.
  100 nábojů 2 - Záblesk druhé šance - 1400.
  Comicsové legendy 06 - X-men - 400.
  Comicsové legendy - Spider-man - 400.
  Výprava za ptákem času (brož) - 2000.
  Hellblazer - Syn člověka - 2500.
  Transmetropolitan 1 - 3000.
  Wolverine a Hulk - 600.
  Vraždy a housle - 400.

  Klasicky zájemcům pošlu fotky, platba předem, balíkovna/zásilkovna běžná částka, na ceně se dá dohodnout.

  michal.stoklasa@seznam.cz
 • MisaNuff
  MisaNuff15.3. 16:41Pindárna
  No ty kráso, ten Tulák i Detektiv jsou tak dobře udělané knihy, já z toho nemůžu. Ty přebaly, ta vazba, ten papír, černá je fakt černá. Bože můj, normálně se s knihami nemazlím, protože to je hodně často low-cost spotřební matroš, ale toto je top třída.
 • MisaNuff
  MisaNuff13.3. 14:57Pindárna
  Můj už je na depu, muhahaha :D
 • MisaNuff
  MisaNuff13.2. 17:05Pindárna
  Ahoj lidi. Nějakých 10 let jsem měl od komiksů pauzu, doktorát a děti a takové ty věci. Pak jsem se ke čtení vrátil, rok a půl doháním resty, no a teď jsem konečně narazil i na super české komiksy!

  Super Spellsword Sága je totální pecka, rozhodně lepší jak Mimona. Nevíte, jestli bude někdy dvojka? Vyšlo to 2019 a všude vyprodáno, takže snad to byl i komerční úspěch.

  Divočina je snad ještě větší pecka. Kromě těch dvou dílů ale nic jiného v databázi Podprocký nemá - nevíte, jestli něco chystá?

  Dále mě zaujalo Nanits - bude něco dalšího?

  Pérák, Zázrak, Prašina snad žijí a budou vycházet.

  Minul jsem nějaké velké české komiksové věci?
 • MisaNuff
  MisaNuff28.11.2022 08:28Slevy, výprodeje, bazary
  Megaknihy jsem využíval, než jsem přišel na ten Booktook a jejich akce na extra 20% slevy. Ale Booktook tohle přestal úplně dělat a i běžné slevy jsou výrazně nižší, takže jsem teď zkusil opět Megaknihy s jejich slevami kolem 30%. Mám u nich dohromady cca 10 objednávek a tak 8 z nich byly s nějakým problémem :D Tak si držím palce, ať je tato v pohodě.

  Jinak ano, vypadá to, že se na nás řítí nejen zdražení komiksů, ale obchody dělají i menší slevy a celkově méně akcí. Tohle ale podpoří více obchodů mezi lidmí - aukro, FB skupiny, Knihobot apod.

  Jinak často úplně nejlevnější komiksy jsou EN omnibusy (a samozřejmě pirátský digitál, ale to je jiná story), kde třeba Mlsoun vyjde na polovinu, Hellboy vyjde také na polovinu, Paper Girls jsem taky viděl na skoro poloviční ceně atd. Chci ale podpořit místní vydavatele a něco chci mít v CZ, až to jednou budou číst starší děti.

  Rozdílné ceny na eshopu a v jednotlivých kanálech se používají ve všech možných odvětvích, nastavují se takto e-shopy běžně. Pracujeme tam s různou informovaností spotřebitelů, různou fází nákupu atd., srozumitelně to vysvětluje třeba model STDC.
 • MisaNuff
  MisaNuff27.11.2022 18:36Slevy, výprodeje, bazary
  Taky jsem kromě CC nic nenakoupil na BF. Ano, má to každé knihkupectví, ale je v tom pro komiksové nadšence prd. Nejvíc jsem nakupoval přes rok na Booktooku, jak měli kolem 30% běžně slevy a k tomu 20% akci, takže se člověk dostával na skoro poloviční ceny. Teď už to nedělají a já mám naštěstí skoro vše, co jsem chtěl. A už to není ani kam dávat :D Naštěstí letos proběhl upgrade na velký dům a za chvíli proběhne upgrade nábytku, muhahahaha :D
 • MisaNuff
  MisaNuff27.11.2022 18:33Pindárna
  Je ten Peter Pan tak dobrý? Nějak to kolem mě prošumělo, vůbec mě ten námět nezajímal, ale je kolem toho takový humbuk a teď je to snad už vyprodané po pár dnech? Mám panikařit a shánět? Zkuste mi to prosím prosím někdo "prodat".
 • MisaNuff
  MisaNuff26.11.2022 16:11Slevy, výprodeje, bazary
 • MisaNuff
  MisaNuff26.11.2022 11:51Slevy, výprodeje, bazary
  Ehm, když ten můj koment spustil Norriho fanklub, můžu teda taky dostat kartičku? Díky :)

  Milo: ehm, hm, mno O.o Tohle mi 20 let nikdo na ten nick nenapsal, ale .. no vidím to taky teď :D Sice dělám mámu 2 dětem, ale holka nejsem.
 • MisaNuff
  MisaNuff25.11.2022 15:18Slevy, výprodeje, bazary
  Norri: hééj, néé, to já jsem se rozhodl nechat na příští BF podle tvojí recenze :D Mám pro tebe takové poplácání po rameni od neznámého fanouška, dáš si? Jsem tak nějak organicky došel k tomu, že mi tady z těch recenzí hodně sedí tvoje, že máme dost podobný vkus. Máš je zároveň hodně podrobné, takže jsem si našel i rozdíly a v textu si to v poho najdu, jestli mě něco bavit bude nebo ne. Pak jsem si tě všiml i na databáziknih, kde se dají přes uživatele vyfiltrovat všechny příspěvky a projel jsem si tvoje recky zatím za poslední dva roky a doplnil si seznam komiksů k nákupu. Děkuji :)
 • MisaNuff
  MisaNuff22.11.2022 19:04Povinná četba
  Stara.kytara - UPVO ber, je to dobré :) No a potřebuješ samozřejmě celého Hellboye a všechny spin-offy - Sledgehammer, Abe, Witchfinder :D

  Mignolaverse mám hrozně rád, ale je toho fakt moc a u nás to v CC vychází v prťavém formátu - třeba Hellboye mám raději v těch EN Omnibusech, je to o kus větší, lépe se mi čte paperback, a za poloviční cenu oproti zlevněné CZ verzi. UPVO jsem taky potom vzal ten arc Hell on Earth celý v EN omnibusech. No ale to už je pak o preferencích.
 • MisaNuff
  MisaNuff22.11.2022 18:16Povinná četba
  Nedávno jsem UPVOpočítal - stálo 6300, tedy tam měli nějakých 38,3% slevu, takže BF sleva 50% je lepší.
 • MisaNuff
  MisaNuff22.11.2022 14:44Povinná četba
  Fimi: přesně! Ty ofiko ceny se v posledních letech hodně zvrhly na ta stejná pro mě prázdná témata.

  Bohužel i po koupi velkého domu řeším problém s omezeným místem. A už mám komiksů fakt hodně, abych všechny ty příběhy udržel i v hlavě a mohl si je alespoň co pár let znovu přečíst. Takže podpořím raději Mighty Boys, kteří se mi trefují do vkusu hodně a i nadcházející line-up vypadá super.

  Od CC mě zajímá vydání Dark Horse Conana, snad příští rok.
 • MisaNuff
  MisaNuff22.11.2022 13:26Povinná četba
  Norri: taky na to koukám a podle Goodreads to vypadá, že to jen vyhrálo ceny, protože to je barevné a jede to na té vlně "silná hlavní hrdinka", "hlavní hrdinky jsou lesbičky" etc. Věřil bych spíš tedy těm negativním pohledům, že to ani není scifi, všichni se chovají jako lidé, jen mají různé barvy kůže. A to cpaní těch hlavních hrdinek, lesbických vztahů apod. už fakt po Netflixu v posledních letech nemusím.
 • MisaNuff
  MisaNuff20.8.2022 11:26Pindárna
  mcezik: Je to někde potvrzené, že do toho hodili vidle? Já si teď koupil prvních 10 dílů a hrozně mě to baví :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1 (cca 599 Kč)
Mám: 1 (cca 599 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0