S4TW

S4TW
S4TW | 5.2.2020 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

Velmi povedená záležitost, která si neklade zbytečně velké ambice, ale to, co dělá, dělá velmi dobře. Hlavní výhodou je již to, že je zde opravdu kvalitní záporák. Celý děj má hlavu a patu, logický vývoj, pár hezkých zvratů a nikdy netlačí na pilu přespříliš. Navíc je zde výborná chemie mezi jednotlivými členy. Velkou výhodu spatřuji i v tom, že se jedná o puberťáky, čili v podstatě o nevyzrálé osobnosti, takže když se chovají trochu mimo normální hranice, tak je to vlastně zcela logické a nepůsobí to hloupě, jako když se takhle chovají členové JLA. Tohle je takový ten příjemný vhled do retra, kdy čtivost knihy neklesá exponenciálně. Tahle kniha je především o postavách a sledování jejich přechodu z něčeho na něco. Většinou se jedná o přechod od puberťáků k dospělákům, ačkoliv zatím velmi pozvolný. Jsou zde velmi dobře rozpracované pohnutky postav a jejich psychologie. Navíc to je celé podtrženo kvalitní kresbou Peréze, který patřil ve své době k tomu nejlepšímu. A jak tady kolega zmiňoval, vidět v mainstream komiksu šestnáctku s cígem, navíc jako milenku asi padesátiletého? chlapa, to se musí taky ocenit.

S4TW
S4TW | 24.1.2020 | DC komiksový komplet #054: JLA: Nový světový řád

Ale tak, ona to není špatná superhrdinská akce, ale je to přesně ten typ, který vás dnes již ničím nepřekvapí. Absolutně tuctová zápletka, tuctově napsané postavy, tuctové zvraty, tuctový souboje… Je to dobře napsané, má to takový ten filmový spád, ale zároveň to zapadne mezi dalších X podobných záležitostí. Kresba je na tom obdobně. Ona je po technické stránce krásná, precizní, ale dnes působí až směšně, jak jsou všichni muskulární, ženské oblečky jsou fakt směšné… jako WW na Antarktidě, že jí chybí fakt jen 0.5 cm k pořádnému fópá… působí to jako záležitost pro uslintané nerdy. Ale zároveň kreslíř zvládá výborně detaily, dynamiku a působí to jako výborně odvedená práce, jen prostě to co kreslí, vypadá dnes již velmi směšně. Celkově to na mě působilo jako fajn záležitost na jedno přečtení, něco, co už jsem x krát viděl, sic mě to neuráží. Millarova část byla už úplná tuctovka o ničem. A historická speciálka… tam už se jen bavím tím, jak moc hloupé to je a vlastně přemýšlím, jak tohle mohl číst někdo starší 12 let a brát to vážně (jak jsem to mohl já číst ještě poměrně nedávno a docela si to užívat?).

S4TW
S4TW | 21.1.2020 | DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham

Tentokrát má kniha tři části. První část od Brubakera považuji za lehký nadprůměr, je to čtivé, ale od autora tohoto formátu čekáte něco silnějšího, nějakou detektivní pecku, to se ovšem nekoná. Nejspíš to způsobilo i to, že prostoru na nějaký silnější příběh tu bylo málo. Taky to má docela hnusnou kresbu. Prostřední část je absolutní mind blown. Na pochopení všech myšlenek to je hodně náročné dílo, u kterého jedno přečtení nemůže stačit. Je zde ukryta spousta zajímavých myšlenek, odkazů a náznaků. Má to absolutně geniální kresbu, Sienkiewicz hadr. Tohle halucigeno můžu pořád. Stejně jako v příběhu můžete i v kresbě u každého rereadu najít něco nového. Originální a zábavná práce s panely, místy lehce nepřehledná, ale opravdu jen lehce. K tomu přičtěte velmi tíživou, hororově halucinogenní atmosféru, výborné prolínání současnosti s minulostí a dostanete skvělé dílo, které si vždy rád znovu přečtu. Závěrečný příběh se proti tomuhle jeví jaksi úsměvně, ale na klasický DCKK bonus se jedná o slušnou záležitost. Je velká škoda, že první část trochu knihu stahuje do průměru, kdybych měl hodnotit jen Arkham, tak je to za plný počet…

S4TW
S4TW | 15.1.2020 | DC komiksový komplet #052: Wonder Woman: Bohové a smrtelníci

Asi nejlepší WW, co jsem četl (zase tolik jsem jich nečetl, tak řekněme nejlepší v DCKK). S gustem se tu propojuje klasický DC superhrdinský svět s antickou mytologií. Samozřejmě je to superhrdinsky přehnané, má to své berličky, ale zároveň to nikdy nepřekročí nějakou mez. Antická mytologie je nepřekvapivě dosti ohnutá, ale v tomto případě se to povedlo. Jako origin to funguje slušně, určitě se jedná o výborný odrazový můstek k této postavě. Navíc to má skvělou kresbu. Jednoduše se mi to četlo velmi dobře a pro mě docela nezajímavá postava se najednou stala více než snesitelnou. Závěrečný bonus je opět na velké pousmání, je to naivní a hloupé, není to tak hrozně jako komiksy z té doby obecně, ale jsem rád, že tahle doba komiksů už je dávno za námi.

S4TW
S4TW | 13.1.2020 | Essex County

Sakra, to zahraniční vydání musím mít :( škoda, že nejde sehnat...

S4TW
S4TW | 13.1.2020 | Essex County

Patrně to nejlepší, co jsem v českém vydání za hodně dlouhou dobu četl. Je vidět, že vůbec není potřeba nějaká super superhrdinská zápletka, sci-fi romanťárna, mezigalaktické války či pořádně drsná noirová detektivka. Stačí vzít obyčejné lidi z té nejzakopanější farmy, dát jim obyčejné, lidské příběhy a už stačí to jen výborně napsat. Tady se opět hodí říct to, že se to fakt krásně čte. Sice to nemá moc veselý nádech, naopak je to dost melancholické, až depresivní, ale i tak jsem měl takový zvláštní úšklebek na tváři. Navíc ta kresba… řeknu to trochu neomaleně, ale Lemire je jeden z mála, který má fakt krásnou kresbu, která na první dobrou působí, jak když se teprve učí kreslit, ale u jeho příběhů to tak neskutečně ladí s jeho psaním, že by jste tam ani jinou nechtěli. No a už zbývá jen pochválit perfektní české vydání, krásná vazba, spousta stránek, hezký bonus, povedený překlad a velmi solidní cena.

S4TW
S4TW | 8.1.2020 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

Celkem bída. Jako na jednu stranu to je taková ta klasická megalomanská superhrdinská záležitost, kam nacpete všechno, ať to dává smysl či nedává. Všechny možné hrdiny, klidně i ty, které nikdo nezná, hlavně, ať je na každé stránce někdo jiný… ale tohle bylo ještě krapítek hloupější, zbytečnější, nepřehlednější. Strašně postav, fakt moc, většina vám ani nebude nic říkat. Skákání v příběhu co dvě stránky, spousta příběhových linek tu je úplně zbytečná (třeba Flash a Atom), jako bordel je to neskutečný a kdo nemá hodně dobrý přehled v charakterech DC, tak bude dost plavat. Příběh je klasicky pitomý, jak u těchto crosseverů tak nějak očekáváme, zase tolik mě to neuráželo, ale už mě to ani nebaví. Ničím to nepřekvapí, je to bez nějakého zajímavého nápadu. Má to naprosto průměrnou kresbu, ničím není originální. Celkově je to taková záchodovka na jedno přečtení. A ještě je to zbytečně ukecané, jako ze sedmdesátek. Na druhou stranu, kdo má rád akci a zářivé bitvičky mezi týpky ve spandexu… Asi fakt nejslabší DCKK. Tentokrát to musel zachránit bonusový brak, který je sice podobně hloupý, ale tak nějak mile.

S4TW
S4TW | 11.12.2019 | DC komiksový komplet #050: Flash: Návrat Barryho Allena

Za mě se jedná o fajnové superhrdinské počteníčko. Žádná vyšší komiksová se nekoná, člověk si musí trochu libovat v klasickém flashovském zmatku. Čili spousta postav, kde většina oplývá superrychlostí a je zde zmatek (tady vlastně zase tolik ne, spíš čachry) v časové kontinuitě. Příběhově mi to dost sedělo, postavy byly napsané sympaticky, emoce a pohnutky byly uvěřitelné, ale trochu to rozbil konec, který byl lehce meh a ze super záporáka udělal takového debilnějšího nekňubu, škoda. Nakreslené je to parádně, především zachycení superrychlosti a soubojů. Teda obálky jsou dost hnusné, ale to vem čert. Základem ovšem je mít rád Flashe jako postavu, jinak vás to nejspíš vůbec nechytne. Tragédie byla jen jedna a to je bonusový sešit, to je taková příšernost, že mě uklidňuje snad jen to, že to napsal patnáctiletý klučina (teda nechápu, jak mohl psát Supermana u DC, ale laťka asi byla dost nízko).

S4TW
S4TW | 9.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #002: Klonová sága

Sedmdesátky (společně s padesátkami) řadím mezi nejslabší komiksová období vůbec. Příběhy byly blbé, ukecané, stejně nakreslené, táhlé, s hroznou potřebou všechno opakovat, postavy neměli normální motivace, vedly debilní dialogy… Však to znáte. No, ačkoliv by tenhle komiks pár těchto definic z části splňoval, tak jsem i přesto byl velmi překvapený, jak fungoval a dobře se četl. Příběh má výbornou a dlouho budovanou zápletku, která s lehoučkým přimhouřením oka dává smysl. Postavy mají reálné motivace a jejich emocím jsem věřil. Kresba je fajnová (někdy bych tyhle příběhy rád viděl v moderních barvách, mám dojem, že by působila o dost lépe). Pokud retru obecně neholdujete, tak vás asi ani tohle nepřesvědčí, nicméně pokud si jím místy rádi proložíte modernější díla, tak bych vám zrovna tenhle kousek doporučil.

S4TW
S4TW | 6.12.2019 | Providence

Jako to vydání je shit, o tom žádná, ale co jsem pochytil, tak každý má možnost vrátit zboží a dostat zpěz peníze nebo ne? Jestli ne, tak pak ano, je něco špatně...

S4TW
S4TW | 20.11.2018 15:32 | Pindárna

Můj pohled na prodejnost komiksů u nás (který může být samozřejmě úplně mimo) je ten, že obyčejná masa lidí má totálně zkreslené představy o tom, co to komiks je a jak jako médium funguje (co může nabídnout). Ano, pořád si valná většina myslí, že se jedná o obrázkové čtivo pro děti či líné čtenáře. A já osobně mám pocit, že tohle tvrzení se nedaří nakladatelům vůbec bourat, ani nějak nepociťuji, že se o to snaží. Upřímně, jediné reklamy na komiks, které vídám mimo komiksovou bublinu jsou na Argo. Komiks je u nás hrozně uzavřená skupina lidí, do které se moc nových nedostává (ono, když se člověk podívá na hlavní skupinu na FB, která je bohužel docela slušná berná mince, tak se není moc čemu divit, tam už taky odradili pár potencionálních čtenářů...), teď je otázka, jak tohle změnit, jak to médium víc zvážnět, aby nefanouškovi komiksu přišlo normální si v knihkupectví koupit komiks :-)

S4TW
S4TW PRODÁM24.5.2019

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav, max. jednou čtené. Pouze osobní předání v Praze.

X-Men: První třída - 300,- Kč
Hellboy 1 - Sémě zkázy - 380,- Kč
Hellboy 2 - Probuzení ďábla - 380,- Kč
Hellboy 3 - Spoutaná rakev a další příběhy - 450,- Kč

S4TW
S4TW PRODÁM12.4.2019

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav (až na Sebevražedný oddíl 2), max. jednou čtené. Pouze osobní předání v Praze.

Daredevil: Rok jedna - 220,- Kč
X-Men: První třída - 300,- Kč
Hellboy 1 - Sémě zkázy - 380,- Kč
Hellboy 2 - Probuzení ďábla - 380,- Kč
Hellboy 3 - Spoutaná rakev a další příběhy - 450,- Kč
Harley Quinn 1 - Šílená odměna - 300,- Kč
Harley Quinn 2 - Výpadek - 320,- Kč
Sebevražedný oddíl 1 - Kopanec do zubů - 240,- Kč
Sebevražedný oddíl 2 - Vzestup Baziliška - 200,- Kč (poškozená, má ohnutý celý hřeb, včetně vnitřních stránek - viz. foto)

S4TW
S4TW PRODÁM28.2.2019

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav (až na Sebevražedný oddíl 2), max. jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, pošta možná pouze s platbou předem + poštovné 100,-Kč.

Daredevil: Rok jedna - 220,- Kč
X-Men: První třída - 300,- Kč
Batman - Noc nestvůr - 200,- Kč
Harley Quinn 1 - Šílená odměna - 340,- Kč
Harley Quinn 2 - Výpadek - 340,- Kč
Sebevražedný oddíl 1 - Kopanec do zubů - 260,- Kč
Sebevražedný oddíl 2 - Vzestup Baziliška - 240,- Kč (poškozená, má ohnutý celý hřeb, včetně vnitřních stránek - na vyžádání dodám foto)

S4TW
S4TW PRODÁM18.1.2019

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav (až na Sebevražedný oddíl 2), max. jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, pošta možná pouze s platbou předem + poštovné 100,-Kč.

Daredevil: Rok jedna - 220,- Kč
X-Men: První třída - 300,- Kč
Skalpy 9 - Zatnout pěsti - 240,- Kč
Batman - Noc nestvůr - 200,- Kč
Harley Quinn 1 - Šílená odměna - 340,- Kč
Harley Quinn 2 - Výpadek - 340,- Kč
Sebevražedný oddíl 1 - Kopanec do zubů - 260,- Kč
Sebevražedný oddíl 2 - Vzestup Baziliška - 240,- Kč (poškozená, má ohnutý celý hřeb, včetně vnitřních stránek - na vyžádání dodám foto)

S4TW
S4TW PRODÁM16.11.2018

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav, max. jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, pošta možná pouze s platbou předem + poštovné 100,-Kč.

Daredevil: Rok jedna - 250,- Kč
X-Men: První třída - 300,- Kč
Ultimate Spider-Man - Venom - 250- Kč
Živí mrtví 26: Volání do zbraně - 180,- Kč
Skalpy 8: Musíte hřešit, abyste byli spaseni - 290,- Kč
Deadpool 6: Prvotní hřích - 240,- Kč

S4TW
S4TW PRODÁM11.9.2018

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav, max. jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, pošta možná pouze s platbou předem + poštovné 100,-Kč.

Daredevil: Rok jedna - 250,- Kč
X-Men: První třída - 300,- Kč
Živí mrtví 24 - Život a smrt - 180,- Kč
Živí mrtví 25 - Není cesty zpět - 180,- Kč
Harley Quinn 1 - Šílená odměna - 320,- Kč
Harley Quinn 2 - Výpadek - 320,- Kč
Assassins Creed Vzpoura - Společný zájem - 200,- Kč

S4TW
S4TW PRODÁM11.9.2018

Prodám Avengers - Time Runs Out (AJ), kniha je úplně nová, ještě ve fólii.

autor - Jonathan Hickman
počet stran - 520
cena - 700 ,- Kč
pouze osobní předání v Praze

S4TW
S4TW PRODÁM23.7.2018

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav, max. jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, pošta možná pouze s platbou předem + poštovné 100,-Kč.

Sága 1 - 270,- Kč
Daredevil: Rok jedna - 250,- Kč
X-Men: První třída - 300,- Kč
Živí mrtví 24 - Život a smrt - 180,- Kč
Živí mrtví 25 - Není cesty zpět - 180,- Kč
Harley Quinn 1 - Šílená odměna - 320,- Kč
Harley Quinn 2 - Výpadek - 320,- Kč
Assassins Creed Vzpoura - Společný zájem - 200,- Kč

Avengers - Time Runs Out HC (AJ) - 700,- Kč

S4TW
S4TW PRODÁM2.7.2018

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav, max. jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, pošta možná pouze s platbou předem + poštovné 100,-Kč.

Sága 1 - 270,- Kč
Daredevil: Rok jedna - 250,- Kč
X-Men: První třída - 300,- Kč
Živí mrtví 24 - Život a smrt - 180,- Kč
Živí mrtví 25 - Není cesty zpět - 180,- Kč
Harley Quinn 1 - Šílená odměna - 320,- Kč
Harley Quinn 2 - Výpadek - 320,- Kč
Assassins Creed Vzpoura - Společný zájem - 200,- Kč
Top 10 - kniha 1. - 200,- Kč
Top 10 - kniha 2. - 350,- Kč

S4TW
S4TW PRODÁM23.5.2018

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav, max. jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, pošta možná pouze s platbou předem + poštovné 100,-Kč.

Assassin's Creed 1: Zkouška ohněm - 190,- Kč
Assassin's Creed 2: Zapadající slunce - 190,- Kč
Assassin's Creed 3: Návrat domů - 190,- Kč
Sága 1 - 250,- Kč
Daredevil: Rok jedna - 200,- Kč
X-Men: První třída - 300,- Kč

S4TW
S4TW PRODÁM7.3.2018

Prodám tyto komiksy, vše výborný stav, jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, pošta možná pouze s platbou předem + poštovné 100,-Kč.

Assassin's Creed 1: Zkouška ohněm - 210,- Kč
Assassin's Creed 2: Zapadající slunce - 210,- Kč
Assassin's Creed 3: Návrat domů - 230,- Kč

Avengers - Time Runs Out, kniha je úplně nová, ještě ve fólii.
autor - Jonathan Hickman
počet stran - 520
cena - 800 ,- Kč

Kontakt: eskoner@seznam.cz

S4TW
S4TW PRODÁM12.6.2017

Prodam komiksy:
Goon 4 - Cest a desive konsekvence z ni plynouci - 400,-Kc
Transmetropolitan 10 - Naposled - 300,-Kc
Obe knihy jednou ctene, v perfektnim stavu, Transmetropolitan ma lehce trhlou vazbu, ale jen nepatrna vada (foto mohu zaslat). Idealne predani v Praze, postovne plati kupujici predem.

eskoner@seznam.cz

S4TW
S4TW PRODÁM5.5.2017

Čau, prodám Goon 04: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí za 400,- Kč. Ideálně osobní předání v Praze nebo pak pošta (+90,-Kč) s platbou předem.

S4TW
S4TW PRODÁM10.4.2017

Prodám:
Goon 04: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí - 400,- Kč
Goon 05: Zvrhlé choutky - 400,- Kč


Vše v perfektním stavu, jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, jinak si kupující hradí poštovné a peníze posílá předem.

S4TW
S4TW PRODÁM27.3.2017

Prodám:
Goon 04: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí - 450,- Kč
Goon 05: Zvrhlé choutky - 400,- Kč
Živí mrtví 19: Válečné bubny zní - 150,- Kč
Živí mrtví 20: Totální válka - 1. část - 150,- Kč

Vše v perfektním stavu, jednou čtené. Preferuji osobní předání v Praze, jinak si kupující hradí poštovné a peníze posílá předem.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 19.3.2020 09:18
Komentáře u comicsů: 387
Hodnocení comicsů: 387
Příspěvků ve foru: 1

Sbírka (z CDB)

Četl: 385 (cca 115220 Kč)
Má: 340 (cca 98482 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0