S4TW

S4TW
S4TW | 22.8.2019 | DC komiksový komplet #049: DC: Nová hranice, kniha druhá

Souhlasím s většinovým názorem, že se zatím jedná o nejlepší DCKK. To, co chválím u první části lze aplikovat i na pokračování, jen k tomu přidejte víc akce, svižné tempo a takovou tu pompézní filmovost. Paradoxem ovšem je, že to ve finále dělá trochu slabší dojem, neboť to sklouzává k takové té klasičtější superhrdinské rubačce, ale je tu krásná kresba + výborně napsaný příběh.

S4TW
S4TW | 8.8.2019 | DC komiksový komplet #048: DC: Nová hranice, kniha první

Jeden z nejlepších DC příběhů, které jsem za poslední dobu četl. Výborný scénář, originální a chytlavá kresba. Postavy, jejichž chování má smysl, všechno je promyšlené, nepůsobí to naivně, hloupě, ale přesně opačně. Já si to užil na sto procent a jsem rád, že mě čeká ještě jeden (na poměry DCKK) špalek. Aj to retro se dalo.

S4TW
S4TW | 8.8.2019 | DC komiksový komplet #047: Plastic Man: Na útěku

Tohle bylo zlé, zlé, zlé a to jsem se na to hodně těšil. Kresba sice na první pohled vypadá super originálně (což je přesně moje gusto), ale hrozně moc se mi nehodila do komiksového média. Navíc je tu humor, který mi absolutně nesedl, takový ten příliš dětský, naivní. Příběh je slátanina, ale ten závěr to totálně zabil. Ne, tohle neberu ani jako takový bonus ke klasickému DC, vůbec mě to nezaujalo, snad jen tu originalitu tomu nemohu upřít.

S4TW
S4TW | 8.8.2019 | DC komiksový komplet #046: Wonder Woman: Oči Gorgony

Příjemné propojení klasického světa DC se starověkou mytologií. Jasný, ta mytologie je tu totál znásilněná, ale zábavnou formou. Super nápad s převedením starých bohů do moderní éry musí pochválit. Krásná kresba, zábavná akce, sympatické postavy, slušný příběh... za mě ideální masovka.

S4TW
S4TW | 8.8.2019 | Živí mrtví: Teď poznáte Negana

Úplně v pohodě to funguje jako jednorázovka, bonus k sérii Živí mrtví. Navíc tu je snad nejpopulárnější postava z této série a válí tak, jak jsme u ní zvyklý. Já se bavil, tenhle ráznější humor mi sedí, má to tempo, hezký formát a férovou cenu. http://www.comixzone.cz/view/2584-zivi-mrtvi-ted-poznate-negana

S4TW
S4TW | 8.8.2019 | Spider-Man / Deadpool #03: Pavučinka

Kdo četl předchozí díly, tak asi tuší, co může očekávat. Žádné rapidní zlepšení to není, ale mírné jsem tu trochu zaznamenal. Do pokusů o vtipy se přidalo trochu dramatu, napětí a zvratů, což sérii trochu pomáhá. Jako jednorázová zábava to funguje, ale člověk by možná chtěl i trochu víc. Vlastně ani nevím… chtěl? Přeci jen toho už i u nás vychází takové kvantum, že asi ani není na škodu dostat jen takovou odlehčenou zábavu, na kterou hned po dočtení můžete zapomenout… Akorát by to trochu chtělo vyladit humor, který je již ohraný. Chápu, že trefit se humorem do vkusu všem prostě nejde, ale tady mi vadí především ta laciná ohranost. http://www.comixzone.cz/view/2582-spider-man-deadpool-3-pavucinka

S4TW
S4TW | 8.8.2019 | Avengers #01: Poslední návštěva

Průměrně kvalitní komiks, možná v rámci žánru lehce nadprůměrný, který ovšem nepřichází s ničím novým. Je to navíc dost ukecané, tak se připravte na to, že si na moderní komiks poměrně dost počtete a díky tomu možná i trochu vázne akce, které chybí větší plynulost. Možná to celé směřuje k něčemu velkolepějšímu, co teprve dozraje, ale takhle na první dobrou jsem spíše trochu nespokojený a rozhodně jsem od Aarona čekal víc. Tohle jsou tak typický Avengers, až to skoro bolí. Kdo čeká nějakou pecku, tak bude zklamaný. Kdo si chce užít přímočarou zábavu na jedno použití, tak si naopak pochutná. Scénář, ale i kresba působí jak z nějaké továrny na superhrdinské komiksy. Postavy jsou ploché, ohrané, nic nového nepřinášející. Ostřílení harcovníci netáhnou, naopak vás chytnou spíš takové, jako je nový Ghost Rider či… no, vlastně už nikdo. Šanci tomu rozhodně dejte, pokud tomuto žánru holdujete, ale svá očekávání trochu snižte a nejspíš budete spokojeni. http://www.comixzone.cz/view/2580-avengers-01-posledni-navsteva

S4TW
S4TW | 8.8.2019 | DC komiksový komplet #045: Superman: Odkaz, kniha druhá

Bohužel to trochu sklouzlo ke klasickému Supermanovi, takže se to nevyrovná kvalitě první části. Jako pořád je to dobře psané, ale už jsem měl pocit, že tohle jsem několikrát již viděl a postava Supáka mě začala lehce iritovat (jako obvykle). Lehké zklamání, ale ta kvalita tam pořád je, o tom žádná.

S4TW
S4TW | 27.6.2019 | Superman: Mír na Zemi

Tak záleží jak na to nahlížíš... V případě špatné kresby a výborného čtenáře se opít rohlíkem nechají...

S4TW
S4TW | 27.6.2019 | Superman: Mír na Zemi

Zajímavé je, že scénář dokáže kresbu často přebít a čtenáři jsou ochotni přimhouřit oko, když je výborný scénář a průměrná kresba, ale naopak to dost často nefunguje. :-)

S4TW
S4TW | 20.11.2018 15:32 | Pindárna

Můj pohled na prodejnost komiksů u nás (který může být samozřejmě úplně mimo) je ten, že obyčejná masa lidí má totálně zkreslené představy o tom, co to komiks je a jak jako médium funguje (co může nabídnout). Ano, pořád si valná většina myslí, že se jedná o obrázkové čtivo pro děti či líné čtenáře. A já osobně mám pocit, že tohle tvrzení se nedaří nakladatelům vůbec bourat, ani nějak nepociťuji, že se o to snaží. Upřímně, jediné reklamy na komiks, které vídám mimo komiksovou bublinu jsou na Argo. Komiks je u nás hrozně uzavřená skupina lidí, do které se moc nových nedostává (ono, když se člověk podívá na hlavní skupinu na FB, která je bohužel docela slušná berná mince, tak se není moc čemu divit, tam už taky odradili pár potencionálních čtenářů...), teď je otázka, jak tohle změnit, jak to médium víc zvážnět, aby nefanouškovi komiksu přišlo normální si v knihkupectví koupit komiks :-)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.8.2019 08:27
Komentáře u comicsů: 374
Hodnocení comicsů: 374
Příspěvků ve foru: 1

Sbírka (z CDB)

Četl: 372 (cca 111693 Kč)
Má: 328 (cca 95254 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0