• Dinik
  Dinik16.10. 20:24Sběratelský klub
  SSP: A tim je cela tahle tragikomedie zavrsena. To je tak neskutecne plivnuti do ksichtu tem odvazlivcum, co to podporili v kampani, az nad tim rozum zustava stat.
 • Zack
  Zack admin16.10. 20:21Sběratelský klub
  SSP: bylo to hodne kategoricky fakt ne.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 19:46Sběratelský klub
  Kdyby to někoho zajímalo, tak MB mají na svých stránkách v nabídce tu sběratelskou verzi Kaplana, kterou si tak teď může koupit kdokoliv.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 19:44Sběratelský klub
  faster86: To ti takhle řekli, s tím Parkerem? Nedávno někde Petr/Jirka říkal, že by to někdy mohli zase vydat, udělat si radost. Ne hned, ale časem možná jo. Takové to Chtěli bychom, ale kvůli nízké prodejnosti a blbé covidové době to hned nebude, ale někdy možná ano, neklesejte na mysli. V posledním Volejte ředitelům to možná bylo.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 19:29Pindárna
  maco:
  Je to přesně naopak.

  O tom, jestli bisexualita jako sex. orientace vůbec existuje se vedou spory, neví se to a dost možná se to ani nikdy nezjistí, jako se vedou spory o definici. Bisexualita je v různých koncepcích sex. orientace pojímána jinak a téměř vždy jako sex. chování, nikoliv jako orientace. Tedy ne tak, jak je chápáno širokou veřejností (hetero orientace + homo orientace = bi orientace), ale jako chování, sex. náklonnost ke stejnému pohlaví a to vedle jedné a jediné vrozené sex. orientace.

  Tyhle věci si můžeš najít, minimálně na anglické wikině, ne-li na české či slovenské, kdy stačí přečíst pár řádků, pochopit je, abys věděl, jak se věci mají, že je rozdíl mezi orientací, chováním. Takže další odpovědi na své otázky si můžeš najít sám.

  Kapis:
  Ono jde spíš o názvosloví než o škatulky, obojí mi je ale u prdele už teď, aniž by mi někdo znásilňoval děti (do sklepa se k nim kromě mě stejně nikdo nedostane, takže jsem v klidu). Nadhodil jsem to proto, že z chování se prostě určit orientace nebo deviace nedá, ač to může být někdy vodítkem. A ta tvá původní věta s Draco, ve které naznačuješ, že by na pedofilii mělo být něco v nepořádku je v podstatě totéž jako mít i fantazie na něco zakázaného za špatné, tedy i ten můj příklad s ojetím holky na ulici. Protože fantazie jsou na stejné úrovni jako je ta orientace, je to věc toho člověka a tam to končí. U některých to nekončí, ano, ale tam je právě fuk, zda někdo je pedofil, heterosexuál apod., protože o té realizaci rozhodují jiné faktory, ne jeho orientace nebo deviace, ať je sebevíc ujetější. Kdyby mi náhodou někdo znásilnil děti, tak i poté nebudu označovat pachatele za pedofila, protože o jeho orientaci nic nevím a byl bych sám pro sebe za blbce.

  K tomu západu - proč tě to vlastně tak sere? V Číně se cenzuruje internet, v Rusku možná taky (a prosím o nesrovnávání s pár nedostupnýma stránkama z ČR), navíc se tam potírá politická opozice a lidem, kteří vidí na západě to, o čem píšeš ty, je to většinou úplně u zadku. Nebo dokonce tyhle země obdivují s tím, že ve svých vlastních zemích si mohou žít podle svého a ať jim do toho nikdo nekecá. Proč to neuplatňujete i ohledně toho, co se děje na tom západě? Prostě si tam taky žijí podle svého. Varování, že to může přijít k nám, proto je třeba na to upozorňovat, se dá stejně uplatnit na totalitní praktiky jiných zemí. Přitom na rozdíl od té cenzury, likvidace politických oponentů apod. nejsou systémové, lze rychle a jednoduše tyhle pořádky změnit, pokud k tomu bude vůle (holt na západě není, nebo není dostatečná), kdežto totalitní systémy nikoliv, tam dojde ke změnám jen změnou systému (o kterou se právě ta opozice snaží). Ale z nějakého důvodu zrovna tyhle věci související s etniky nebo sex. orientací vadí.

  Taky se tě zeptám na něco, co se týká dětí. Představ si, že se ti dítě - syn svěří s tím, že je holt na dětičky a jiné už to nebude. Nějak se to bohužel proflákne i mezi lidi. Začnou syna i tebe a rodinu obcházet na ulici obloukem, dítěti nadávat do úchyláků a sem tam dostane od někoho z baníkovského kotle preventivně přes držku nebo ho nakopou do koulí, aby si rozmyslel ojíždět děti. Nebo ještě hůř, ani pedofilem nebude, jenom ještě neměl holku a baví ho dělat skautskýho vedoucího. Což kvůli stereotypům a ujetýmu uvažování povede k témuž, dementi mu budou dělat ze života peklo. Budeš dál držet tuhle linii, nebo obrátíš o 180 stupňů a začneš dštít oheň a síru jako děláš v souvislosti s některými jinými tématy, abys činil osvětu a otvíral ovcím oči? Co pak budeš označovat za nepřirozené, násilné a škodlivé? Tohle hovadské jednání (které nemusí zacházet do takových extrémů, o kterých píšu, stačí dávat dostatečně najevo, že toho hypotetického syna mají za úchyla, na to stačí pohledy, ukazování, poznámky apod.) nebo tu "propagaci"? Dávám do uvozovek, protože já na tom nic propagačního nevidím, vnímám to jako informování o něčem, o čem se léta mlčelo a kdo chce, ten se tomu v klidu vyhne - já se kromě titulku na idnesu a lidovkách a reportáži ve zprávách jednou za rok v souvislosti s tím pochodem o žádné propagaci LBGT nedozvídám, a to sleduju média docela pečlivě.

  Kdyby náhodou - nejsem napojen na žádnou neziskovku, nejsem žádnej levičáckej liberál, ale konzervativec. To kdyby někdo chěl přejít do protiútoku a podsouvat mi, co jsem zač a že musím psát to, za co jsem placen ;-) (Pana Sorosi, je to takhle správně?)
 • faster86
  faster8616.10. 19:16Sběratelský klub
  Fry: přesně takový orgasmus měla z toho oznámení holčina z "vsechnymojestranky" nebo jak má ten insta účet
 • Zack
  Zack admin16.10. 18:09Pindárna
  Kapis: imho ty deti navadi spis absurdni normalizacni snahy jejich fotru, nez nejaky neziskovky :)
 • Fimi
  Fimi mecenáš16.10. 17:56Sběratelský klub
  Fry už se jakou dobu po tom pokukuju, jak je to vyprodané tak se ani nesnažím. V čj to zkusím schválně
 • Fry
  Fry admin16.10. 17:53Sběratelský klub
  Jujutsu Kaisen?? YES!
 • faster86
  faster8616.10. 17:29Sběratelský klub
  Zkusil jsem Crew dotlacit jeste do Parkera at je vic jak jeden dil, ale to je mrtve uplne. A Kopl prej v breznu dalsiho Sherlocka
 • Fimi
  Fimi mecenáš16.10. 17:20Sběratelský klub
  Hádám že ještě ohlásí Chainsaw mana...

  Fort co jsem slyšel tak Démon Slayer má strašně debilní konec...
 • jh666
  jh66616.10. 17:06Sběratelský klub
  Faster: Koukám, že si asi budu muset nají druhou práci. Visiona jsem fakt nečekal.
 • Fort
  Fort16.10. 16:44Sběratelský klub
  Jujutsu Kaisen po Zabiják démonu nejprodávanější manga v Japonsku v první polovině roku 2021.

  ČSFD
 • Gmork
  Gmork16.10. 15:52Nakupujeme venku
  Tak krátký comment ke komiksu Batman - The Cult (Sekta) od Jima Starlina a v kresbě od Bernie Wrightsona. Na příběhu je hodně vidět, že je z roku 1988, scénář je mnohdy hodně naivní, v některých momentech si logika vzala dovolenou a někdy je to až úsměvné. Například, když si hlavní padouch Diakon Blackfire zajišťuje věčný život koupelí v krvi svých obětí, nebo když zdrogovaní bezďáci se sekerami zdárně likvidují plně vyzbrojenou národní gardu... apod. I samotný Batman se mnohdy chová jako naprostý mimoň. Na druhou stranu je to takové správně staromilské. Přiznám se, že jsem si komiks koupil kvůli Wrightsonově kresbě a jsem spokojen. Mistr dostál své pověsti a zabarvil příběh do gothic hororu. Komiks bych asi doporučil těm, kteří jsou ochotní u Batmana něco zkousnout, zase je to ale úplně jiný pohled na Gotham, než na jaký jsme dnes zvyklí. Tož si to přeberte.:)
  https://www.megaknihy.cz/komiksy/1178819-batman-sekta.html
 • Norri
  Norri mecenáš16.10. 15:47Nakupujeme venku
  Gmork: díky!
 • faster86
  faster8616.10. 15:06Sběratelský klub
  A na stánku CC sem zjistil, že se Cages budou posouvat o nejaky týden, kvůli barvám z tiskárny. A velice pravděpodobně udělají Mazebook od Lemira co dělá pro Dark Horse. Alias od Arga bude i s limitkou o 200 dražší, než normál.
 • Fimi
  Fimi mecenáš16.10. 14:26Sběratelský klub
  Tak to je ovšem masakr, samé skvělé věci, hlavně ten Batman, Vision a Immortal Hulk.. výborné.... Jujutsu Kaisen je prý skvělá manga a co jsem koukal je těžce vyprodaná....
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.10. 13:50Pindárna
  SSP: Já tomu rozumím, a já se ti zas snažím vysvětlit, že když ti někdo znásilní děcko, tak ti bude nějaké škatulkování a statistiky úplně u prdele. A celá ta diskuze začala propagací LBQatd..., o které tvrdím, že je škodlivá, násilná a nepřirozená. A taky evidentně dobře placená a médii pokrytá - když na západě člověk nemůže skoro už ani ceknout, aniž by ho kariérně nezlikvidovali. Cpát to dětem, ať řeší nějakou sexualitu, místo bezstarostného hraní, je pak dle mého zločin. Někde v 6.-7. třídě ZŠ OK, ale ne v školkách.

  Jo a ještě k té "pejorativnosti" slova buzerant - mí homo-známí, s kterýma občas sedávám v homo-barech, mluví o sobě a svých souputnících jako o buzerantkách a buzničkách. Je to úplně stejné jak moji cygánští známí se smějou slovu "Rómové" - pro ně je to gádžofský výmysl a mezi sebou si říkají cygán a more. Stejně tak ti homo-známí by nikdy nešli se producírovat na nějaké (dle jejich slov "úchylné") prájdy - proč taky, když si žijou úplně v pohodě, s kým chtějí a mají i své kluby. Jsem tak empiricky došel k tomu, že nejvíce jdou slyšet a hystericky ublíženě hned ječí akorát různí aktivisti, kteří nejsou ani teplí ani cygoši a kteří "chrání práva" těch, kteří o to mnohdy vůbec nestojí. A že je to proto, aby neustal proud peněz do jejich velice ziskových neziskovek.

  A než půjdu na Baníček, ještě se mi vkradla myšlenka, tak ať na ni nezapomenu - Je velice signifikantní, jak naši zem různé zahraniční agentury a otevřené společnosti, nadace apod., označují za strašné rasisty a v té době, jak vychází jejich zprávy Italové a Francouzi likvidují kočovné tábory cygošů z Rumunska a vyhánějí je ze země :)))

  Tímto přeju všem klidný zbytek víkendu, Baník Pyčo!! :)))))
 • faster86
  faster8616.10. 13:43Sběratelský klub
  novinky od crwe z comic conu:

  Batman Imposter - nejaky prequel k filmu s Pattisonem - cca unor

  Jujutsu Kaisen - nebo tak nejak, manga, asi brezen

  Immortal Hulk - to uz se tu resilo, oznamovali na dni knih, prvni polovina roku, 2 knizky za rok

  Identity crisis od meltzera - legendy dc,

  Lucky luke - goscini - vydani vseho co tu nevyslo jeste, sesitove ve formatu jak od egmontu

  Vision - King
 • Zack
  Zack admin16.10. 11:57Herní vlákno
  Ted uz jo. Ale zas to ma tu vyhodu, ze te minou ty nevyhnutelne bolestive zacatky, kdy bude potreba vsechno jeste trochu ladit.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.10. 11:52Herní vlákno
  Tak pal dej vedet. Ja mam od kolegyne info ze az Q3 2022
 • karl173
  karl173 mecenáš16.10. 11:04Filmový a hudební klub
  Venom 2 má jednu výhodu. Není to tak dlouhý...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš16.10. 10:54Pindárna
  Souhlasim s SSP ze je rozdil mezi naklonnosti a cinem. Stejne jako muz s naklonnosti k zenam neni automaticky nasilnik, tak muz s naklonnosti k detem neni nasilnik. Nasilnik je nasilnik. Je mi tech lodo vlastne lito. Nemaji sanci naplnit sve touhy, to musi byt des.
 • Ogre
  Ogre16.10. 10:53Pindárna
  Sorry za OT.
  Maco, ked citam tvoje prispevky, hanbim sa za to, ze som tiez Slovak. Ta tvoja gramatika je na urovni druhaka zo zakladky. Neviem aky si stary, ale pises hrozne. Douc sa prosim, kedy sa pise Y a kedy I. Bolia ma z toho oci.
 • maco
  maco16.10. 10:20Pindárna
  Ssp. :D tak ako neexistuju bisexualy s naklonnostou k obidvom pohlaviam.
 • Fimi
  Fimi mecenáš16.10. 08:51Filmový a hudební klub
  Upřímně já taky, jako když to začalo a už t byl Eddie a konverzoval a Venomem, bylo to tak trapný a mně bylo jasný, že takhle to bude celý film. Neskutečná debilita tenhle film. Upřímně nevím co je horší, zda tohle nebo WW84 či Shazam nebo Birds...podle mě jedno větší blbost než druhé
 • faster86
  faster8616.10. 08:33Filmový a hudební klub
  Fimi: od filmu Shazam je Venom 2 poprve co sem chtel asi v pulce odejit.
 • Gmork
  Gmork16.10. 07:32Nakupujeme venku
  Norri: Tak jsem si přečetl oba evropské Mickey Mouse a lepší je rozhodně Krajina pradávných od Denise-Pierre Filippiho. Tam mě příběh bavil po celou dobu a lze to klidně doporučit i dospělákovi. Třešničkou je navíc nádherná kresba Silvio Camboniho. Příběh u HorriFikland je na tom už o něco hůř, nebo jsem od Lewise Trondheima čekal trochu víc, ale nešť, oba komiksy jsou určené dětem a těm se určitě líbit budou. Egmont ještě za chvíli vydá dalšího Mickeyho, zase od Filippiho, tak to snad bude zase dobré.

  https://egmont.pl/Myszka-Miki.-Miki-i-zaginiony-ocean,58900494,p.html
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum16.10. 00:38Pindárna
  maco: Člověk heterosexuál a zároveň pedofil neexistuje, jedno vylučuje druhé. Ale jsou heterosexuálové s pedofilními sklony (pociťují sex. vzrušení ve vztahu k dětem) a není jich málo. A samozřejmě znamená, že heterosexuál, tedy člověk s eroticko-sexuální náklonnosti k ženám, kdy je ta náklonnost trvalá (a vrozená), je heterosexuál a ne pedofil. Proto je to heterosexuál. Pokud heterosexuál sex. zneužije dítě, nedělá to z něj pedofila. Jako se heterosexuálem nestane pedofil po sňatku s ženou a po založení rodiny. Je to stále pedofil.

  Ohledně statistiky jsem měl rozepsaný odstavec, ale smazal jsem ho, protože by to bylo stejně zbytečné. Jenom k tomu napíšu, že tvou "logikou" je možné udělat pedofila z kohokoliv, včetně tebe, jako je možné na to nahlížet tím způsobem, že nikdo z těch, co děti sex. zneužili, pedofily nejsou.

  Podstata, rozdíl mezi chováním a orientací, zůstává. Dokud v tom někteří ten rozdíl neuvidí a nepochopí, nehnou se z místa. Což mi je tak nějak u zadku a nejen v tomto tématu půjdu tzv. bushovskou cestou, protože to šetří nervy i čas. Člověk si holt musí na spousta věcí přijít sám ;-)
 • Fimi
  Fimi mecenáš15.10. 23:45Filmový a hudební klub
  Karl: Tak jsem viděl toho Venoma, opravdu hrozný, jeden z nejhorších komiksových filmů...neskutečná srajda
 • Fimi
  Fimi mecenáš15.10. 23:45Pindárna
  Delisle znám, ted mu vyšel další komiks https://www.bookdepository.com/Factory-Summers-Delisle-Guy/9781770464599?ref=grid-view&qid=1634334270741&sr=1-4 však u nás taky od něj něco vyšlo, ale prý jsou to ležáky
 • Zack
  Zack admin15.10. 21:39Herní vlákno
  Hawwwran: prvni varka je Q4/2021, ja s tim nijak nepospichal a mel bych prijit na radu Q1/2022, to je za rohem :)
 • maco
  maco15.10. 21:32Pindárna
  Ssp. Zbytočne sa zamotávaš. Ako nazyvame ludi ktory su na chlapov aj zeny? Bisexuál. A teraz sa ta pýtam ako nazveš niekoho kto je hetero a zároveň pedofil? To ze niekto nezaratava v statistikach takýchto ludi medzi pedofilov, neznamená ze Niesu pedofily. Predsalen, statistiky robia ludia. A tý sa

  A) môžu mýliť
  B) môžu meškať (meškať s názvom pre pedofiloheterobisexualov) ;)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš15.10. 21:28Herní vlákno
  Zack: tam je mi to prdlačku platný :D. Vlastně každému, když vyjde koncem příštího roku.
 • Zack
 • faster86
  faster8615.10. 20:26Pindárna
  Fimi: mně mnohem víc baví Delisle a jeho chození po městě a poznávání kultury, spíš než Sacco a jeho "válečné deníky".
 • Fimi
  Fimi mecenáš15.10. 17:39Pindárna
  Že vydají Sacca se vědělo ale přímo titul myslím že ještě ne...no rozhodně pořídím, Sacco je povinnost
 • soulbringer
  soulbringer15.10. 17:13Pindárna
  Nechtěl jsem do toho supermana zabrušovat, kór když z nás nikdo ještě neviděl, ani řádku, ale jestli můžu vstoupit s prosbou, tak bych rád poprosil diskutující, aby si sjednotili nebo měli na paměti hned několik věcí:

  - argumentační fauly váš názor neposílí. Opak je pravdou (a ad hominem je fakt pro děti na pískovišti)
  - najděte si definici slova cenzura (i autocenzura)
  - najděte si definici slova rasismus (a pak se optejte, jak tohle souvisí s daným comicsem?)
  - najděte si definici spojení "svoboda slova" + a vnímejte věc v celém kontextu. Musíte si přiupustit realitu, že jinak ji legislativně např. chápe třeba Evropa, jinak třeba USA. Je to koncept, kde má mnoho lidí dost odlišné pohledy na hranice.
  - vykašlete se na klišé "nejsem rasista, ale..."
  - je nutné do toho zatahovat úplně nesouvisející věci jen proto, že chcete ukázat svůj světonázor, nebo pohled na tu hroznou dobu?
  - vykašlete se na rychlé soudy "tahle doba je totálně chorobná..." - sorry, ale za komunismu, za nacismu, za dob "první noci" by se to dalo aplikovat taky. Každá doba je svým způsobem "nemocná", není to nic nového pod sluncem. Vzpomeňte si, co říkal už Sokrátes o mládeži a jak je to celý v háji, protože s další generací zanikne lidstvo... Tyhle průpovídky se opakují každou generaci a každou dobu. Buďte konkrétní a zkuste postavit argumenty.
  - mějte na paměti, že mnoho děl bylo a je poplatné době (ale v historii bylo daleko hůř) - některé přežijí a některé se stanou dokonce nadčasovými.
  - mějte na paměti, že ty nejlepší díla byla ve své době vlastně dost kontroverzní a některá se dokonce zakazaovala... sorry, ale tahle "dnešní chorá doba" je přeci jen jinde.
  - je to UMENI. U-M-Ě-N-Í, což je z podstaty věc velmi subjektivní, jak z pohledu tvůrce, tak z pohledu konzumenta obsahu. Je v pohodě se o tom bavit, je v pohodě to adorovat, je v pohodě to kritizovat ... a nejlépe to dokážete posoudit vlastní peněženkou. Jako každé umění snese kritiku, to jo, ale já bych si počkal prostě až to výjde. Tahle lehce sednout na lep linkbaitingu umí snad jen lidi z internetových fór (no offence, boys and girls).

  PS: A možná to bude šok, ale to dílo je FIKCE! ;)
 • faster86
  faster8615.10. 14:51Pindárna
  pro fanoušky Sacca? https://www.knizniklub.cz/knihy/568563-zaplatit-zemi.html prej letos od bbartu
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum15.10. 14:39Pindárna
  Kapis: Kapis: Psal jsi o pedofilii, ne o zneužívání dětí. Zneužívání dětí je něco jiného, proto tak pedofilii pochopitelně nebudu brát. Statistiky uvádím proto, že ja na nich jasně vidět, že toho sex. zneužívání dětí se dopouštějí především nepedofilové a pedofilie tak není jedinou a hlavní příčinou. Kdyby ti to statisticky myslelo, tak poměr 1:9 nebudeš brát jako obhajobu, když z toho plyne, že na poměr pedofilů v populaci, který se odhaduje na jednotky procent, se dopouštějí toho zneužívání pedofilové více. Problém je tu v tom, že i mezi heterosexuály, homosexuály nebo bisexuály jsou lidé s pedofilními sklony, kteří jsou v té statistice započítáni, takže se dá vyložit ta statisitika oběma způsoby, jako "obhajobu" i její opak. Nicméně uvádění statistiky nebo vysvětlení pojmů není obhajoba. Jestli máš na mysli legitimitu v kontextu práva, tak na pedofilii nic nelegitmního není, není o ní v zákonech totiž ani zmínka a těžko někdy bude. O sex. zneužívání dětí pochopitelně ano.

  maco: Tak lidi, co šermují s termíny, o jejichž významu nemají ani potuchy, a ještě se to snažili obhájit, byli vždycky. To není dobou.

  GWB: Jsem si vzpomněl na klasiku:

 • Gmork
  Gmork15.10. 14:14Nakupujeme venku
  Kapis: Polské vydání je totožné z anglickými Deluxe edicemi. V Čechách skončila DMZ u 34 sešitu, čili ještě potřebuješ Deluxe knihy 3, 4 a 5. Kniha III (sešity 29-44), kniha IV (sešity 45-59) a kniha V (sešity 60-72). PS- Jinak jsou od Briana Wooda na megaknihách i komplet jeho Seveřani, to je taky hodně dobrá série.
  https://www.megaknihy.cz/komiksy-graficke-romany/1174995-saga-anglosaska-t-1.html
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.10. 13:27Nakupujeme venku
  Gmorku, prosím tě, které knihy jsou v polštině třeba dokoupit k tomu, co vyšlo u nás, abych měl DMZ komplet? Nějak to na těch Megaknihách nemůžu pospojovat.
 • Gmork
  Gmork15.10. 10:49Nakupujeme venku
  Tak ještě pár kousků z megaknih na dlouhé zimní večery. Jinak si na tento eshop nemůžu stěžovat, vše probíhá rychle, balíčky chodí v pořádku, zásilkovna přes ulici. Prostě paráda.
  https://www.imgup.cz/images/2021/10/15/megaknihy_04.jpg

  https://www.imgup.cz/images/2021/10/15/megaknihy_05.jpg

  https://www.imgup.cz/images/2021/10/15/megaknihy_06.jpg
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.10. 10:26Pindárna
 • maco
  maco15.10. 10:07Pindárna
  Darker dik
 • maco
  maco15.10. 10:07Pindárna
  Ako pisem. Chorá doba. Obhajovat neobhajitelne? :D to chce odvahu.
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.10. 08:43Pindárna
  SSP: Ad pedofilie: moc se hrabeš v nějakých definicích, statistikách a obhajobách neobhajitelného, čímž by se této zvrácenosti mohlo dostávat legitimity. Takže zjednodušeně to berme jako "sexuální zneužívání dětí."

  Když vidíš ženu na ulici a máš chuť ji namístě ošukat, tak je to myslím zdravé a zcela přirozené - ale neuděláš to, že.....bo jsi nějak mravně-eticky-společensky ukotvený. A kdo to udělá, tak za mě zaslouží ty nejvtrdší tresty (zase ale opatrně, varuje další americké svinstvo meetoo). Takový pasák koz z Péšávaru, který poprvé v životě vidí babu v sukni, když ho v Německu svolávají k modlitbě, je samozřejmě ukotven zcela jinak, ale to odbočuju. No a kdo tohle udělá bezbrannému dítěti, tak jako otci 9leté a 5letého mi vždy, když něco podobného čtu, vře krev v žilách a moje představivost, co bych takovému zmrdovi udělal, kdybych ho dostal do rukou, nezná mezí. To, co udělali Talibánci po dobytí Kábulu poslednímu komunistickému prezidentu Muhammadu Nadžíbulláhovi by byl jen slabý odvar. Takže prosím v pedofilii se nehrabat, nedělá mi to dobře, díky.

  A čtu to po sobě, uuups, zase jsem byl nekorektní, použil jsem slovo žena a baba, když podle už totálně vygumovaných západních progresivistů jsou to Osoby s vagínami, přece!
  https://www.tydenikhrot.cz/clanek/osoby-s-vaginami-gender-pohlavi-zeny
 • Gmork
  Gmork15.10. 08:37Sběratelský klub
  Mikei: Na jaře se tu zveřejňovala rekapitulace prodejů od zdejších nakladatelů, BBart tam myslím tu Zatmívačku měl, takže se to prodávalo dobře. Ale to je omnibus od Brubakera, jiné omnibusy, třeba superhrdinské už taková prodejní hitparáda být nemusí. Já bych ve dvou Deluxe edicích bral Planetary.
 • Gmork
  Gmork15.10. 08:23Pindárna
  Darker: U toho Hvězdného zámku máš na výběr brutálně drahou anglickou verzi, nebo prubnout tu polštinu, na megaknihách mají všech pět dílů. Nebo se obrnit trpělivostí. Já myslím, že tu Zámek někdy v budoucnu stejně začne vycházet.:) Ty ostatní tituly, co jsem jmenoval, spíš ne, některé určitě ne.
  https://www.megaknihy.cz/komiksy-graficke-romany/1161613-gwiezdny-zamek-t-1-1869-podboj-kosmosu.html
 • Mikei
  Mikei15.10. 08:19Sběratelský klub
  Jinak když jsme u těch omnibusů, nemáte někdo přehled o tom, jak si stojí Zatmívačka v rámci prodejů? Vážně bych si přál, aby byly skvělé a vycházelo zde mnohem více omnibusů. Argo mile překvapilo s tím Aliasem a doufám, že další takováto překvapení budou následovat.