• Zack
  Zack admin14.10. 11:23Pindárna
  Kapis: kdyz ty ses takovej milej fajn kluk, nez a) zacnes o politice, b) zacnes lejt :)
 • Zack
  Zack admin14.10. 11:11Pindárna
  GWB:
 • Zack
  Zack admin14.10. 10:46* Připomínky a návrhy
  Ooops. Opraveno :)
 • SomeOne
  SomeOne14.10. 10:42* Připomínky a návrhy
  Zack: Díky, je to super, ale na mobilu nemůžu najít, kde se přepínají ty kategorie. Na počítači to je ok.
 • Doppelganger
  Doppelganger14.10. 10:37Pindárna
  Fimi: “Nijak já jen říkám že celou se u něj vyvíjí vztah se Steph. To je jakoby to najednou udělali z Parkera když víš že měl vztahy s MJ, Gwen a dalšími…”

  Vidíš, sám sis odpověděl. Peter Parker chodil s Gwen, MJ, Black Cat, Carlie Cooper, a dalšími, takže taky vystřídal několik vztahů. A přece to je ta bisexualita, že se člověku (tedy odteď Timovi a Jonathanovi) líbí holky i kluci. Tim Drake měl vztah se Steph, teď v onom příběhu zjistil že se zakoukal do kluka, takže půjde na rande s klukem, což ale jeho minulost se Steph nijak nesmaže.

  Kapis: nic jsem nemířil konkrétně na tebe. Jak píšeš: neznám tě, takže nemohu a ani nechci soudit. Ke zbytku tvého příspěvku napíšu jenom, že komiksoví superhrdinové jsou z drtivé většiny heterosexuálové, takže to, že se objeví jedna prominentnější postava s jinou orientací, to mi násilné opravdu nepřipadá. Nikdo přece nemění orientaci plošně celé Justice League.
 • deefha
  deefha14.10. 10:05Pindárna
  @Fimi U opravdu odborných profesí (myslím u prakticky odborných, ne jen teoreticky) tohle naštěstí tolik nehrozí. Nicméně moje manželka má tady v Praze praktického lékaře původem z Afriky a ano, je tupý jako poleno :-) Takže výjimky se zjevně najdou. Jo ale muslimský porodník je opravdu vzácnost, vetšinou si u porodu tamní rodina vyžádá ženu. Doporučuju přečíst si třeba https://www.maminka.cz/clanek/jak-se-rodi-v-saudske-arabii - je fascinující, jaké se v 21. století vyskytují na zeměkouli středověké enklávy.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.10. 10:02Pindárna
  Velkej šéf: Který máš zrovna na mysli, objevilo se jich tu víc?:))

  milo: Kdo vysoudil 130 miliard? A v jaké měně?:) To mě dost zajímá, hele...
 • maco
  maco14.10. 09:56Pindárna
  Fry. Chorá doba. Nevadia mi buzeranti. Je mi jedno ci mi pride domov dieta ako buzerant. Vadí mi ze sa to premieľa na každom kroku, ovplivnuju sa tým deti, robi sa z toho móda a nakoniec sa z toho stava pozitivna diskriminácia. Ci uz vo filme alebo na školách. Ci sa to tyka rasovej problematiky alebo homosexualnej. Vyjde to na rovnako. Tak isto je chore aby sa polonahý chlapci a dievčatá v sprievodoch predvadzali pred mládežou a deťmi. Ked tebe sa to zda v poriadku je to tvoj nazor. Môj je taky. A bohužiaľ vela potencialne dobrých filmov a umeleckych diel stroskotava na tejto problematike...
 • Onkel 1928
  Onkel 192814.10. 09:53Nakupujeme venku
  Gmork: Ramiréze jsem vzal "naslepo" a spokojenost, dvojku taky vyhlížím. Na Gildě už je safra blízko poslední 6. díl Gideon Falls, Tom Strong 2 a hlavně Blacksad 6, Hellblazer 2 od Delana a John Constantine od Spurriera ze Sandman universe. Už bude i druhý díl Lucifera od Watterse a to se tě chci zeptat, jestli jsi četl 1 díl a zda to stojí za to? Recenze nic moc. Jako fanoušek Sandmana a jeho universe si to určitě pořídím, ale i tak dobré vědět )). Taky mají v předprodeji knihu od Jérôme Le Gris - Horacio d'Alba, znáš to? Vypadá dobře, na goodreads dobré recenze. Řekl bych, že to docela "smrdí" panem Vybíralem ...

  https://www.gildia.pl/komiksy/499499-horacio-d-alba-wydanie-zbiorcze
 • Fimi
  Fimi mecenáš14.10. 09:39Pindárna
  Tak já se přenesu teda přes to, že mě bude operovat doktor který je sice dláto, ale černý dláto, co titul dostal, jen aby se neřeklo že komise jsou rasisti a stejně tak mou těhotnou ženu odrodí jeho neméně černý muslimský spolužák, který je na tom upne stejně.

  Je to jen vtip pro případ, že by se někdo rozhodl se urazit.
 • Kapis
  Kapis mecenáš14.10. 09:01Pindárna
  Svoboda slova znamená, že se některé názory MUSÍ cenzurovat. Panebože, Fryi, ty jsi v té Praze dospěl tedy v pořádného neomarxistického svazáka. V jedné větě použít svobodu slova a nutnost cenzury, to chce značnou dávku zaslepené kognitivní disonance.

  Ono se tedy už v toma našem "svobodném světě" cenzuruje, cancelculturuje, wokuje a likvidují lidé, s názory, které nejdou s povolenou doktrínou docela zhusta, o tom se bolševikům mohlo jen zdát, samosebou se to děje s plnou hubou demokracie a lidských práv. Zaplaťpámbů, že na ten "vyspělý západ" nikdy plnohodnotně patřit nebudeme, protože jsme pro ně obyčejná kolonie, vysáváná hůře než některé země třetího světa.

  A ještě mi teda Fráji řekni, když se MUSÍ cenzurovat, kdo má o tom nejlépe rozhodovat, které názory cenzurovat a které jsou v demokratické společnosti ještě "povolené?" To by mě zajímalo moc.

  Doplgengr: Zdar, to s těma sněhovýma vločkama (psal jsi: a možná by se nad sebou ty sněhové vločky nadávající ostatním do sněhových vloček měli zamyslet) asi bylo na mě počítám, vzhledem k předcházející debatě. Nooo..., sám sebe posuzovat nebudu, pár lidí mě tu zná osobně i více než 10 let, tak ať to posoudí oni, jestli zrovna já patřím do skupiny, která se cítí zraněná a ublížená, když se mluví o něčem mi nepohodlném a jestli potřebuju "safety place." Ale věř mi, bez urážky, že se mě to s tím bisexuálním Supermanem nijak "nedotklo." Jen mi všechny tady ty nepřirozené a násilné propagace LBQTPZNXY (P-pedofilie, Z-Zoofilie, N-nekrofilie - o pedofilii tady Draco psala jak je to v pořádku), rasismus obracený naruby, tlačení změn pohlaví dětem, absurdní politická korektnost, povinná diverzita, genderpyčoviny, bagatelizování prokazatelné islamizace Evropy atd... přijdou zvrácené, špatné, nepřirozené a likvidující náš způsob života, na kterém nechci v tomhle směru nic měnit. Toť vše, dotčený fakt nejsem, jen mě to sere. Naštěstí i tady jsou lidi, kteří to vidí a nejsem na této straně barikády sám. A pokud člověk není součástí této agendy, jako třeba Bush, tak to všechno musí taky vidět, i když ho to třeba tak moc nesere jako mně.

  Přenést se přes to, jak moudře radí mladý progresivní svazák, znamená to akceptovat.

  A nakonec musím říct, že jsem Zackovi velmi vděčný, i když se mnou nesouhlasí v mnoha věcech, možná v ničem (a umí mi to na rovinu říct, za což jsem taky rád), že comicsdb je i po 17 letech, co tu jsem, (číslo 116, tak bacha mladej;)) stále svobodný prostor, kde člověk může psát svobodně své názory a necítí potřebu autocenzury, že bude vymazán. Jinde už tak svobodně není. Takže za to fakt dík, Zacku.
 • Matthew
  Matthew14.10. 08:59Pindárna
  Darker je rozdil, jestli to nekdo rekne v hospode nebo novinach a nebo na netu.
  V hospode a novinach vis naprosto presne, kdo to rekl a muzes s nim na dane tema vest debatu (dobre s novinama se blbe debatuje, ale proste vis, kdo je autorem)
  Kdezto net je semenistem anonymnich prispevku, kde si staci zalozit profil napr. se jmenem Pepik Inseminator a prakticky beztresne trolit diskuze a klamat lidi. Anonymita dokaze udelat z lidi pekny svine.
 • Darker
  Darker mecenáš14.10. 08:39Pindárna
  Ano, ten znám. A souhlasím s tebou, že v dnešní době jsou kompromis a dialog sprosté slova a všechno se žene do extrémů.
 • Aloha
  Aloha14.10. 08:31Pindárna
  Na to je krásnej citát od Benjamina Franklina: "Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost."
  Cenzurou, politickou korektností a násilnou inkluzí získává společnost pocit zdánlivé bezpečnosti, ale místo toho se ve skutečnosti vzdává svojí svobody. Navíc to dost silně rozděluje společnost a v politice dává šanci různým extrémistům.
 • Darker
  Darker mecenáš14.10. 08:04Pindárna
  A v tom s tebou nesouhlasím. Svoboda slova buď je nebo není. Je jedno, jestli to někdo řekne v novinách na netu nebo v hospodě. Jakmile cenzura je a jsou lidi, co ji podporují, tak je problém. Představ si, kdybych cenzuroval tebe (příklad), za to, že nemáš ten správný názor. Jak by se ti to líbilo?
  Jsem zastáncem, že raději si poslechnu, co druhý říká, abych věděl, jaký je, než ho umlčovat a pak se divit, co provedl, protože jsem to nečekal. Nemusím s ním souhlasit, ale vždy budu bojovat, aby si každý mohl říkat, co chce. Slova ubližují jen těm, co chtějí aby jim ublížili. Nikdo tě nenutí, druhé poslouchat.
 • Fry
  Fry admin14.10. 08:03Pindárna
  A víte co mě na tom baví nejvíc ... jak si tady pořád někdo ztěžuje, jak superhdninové jsou pořád o tom samém dokola, ale když tady někdo udělá z nějaké postavy bisexuála a shodou okolností je to nový Superman, tak je oheň na střeše :)
 • Fry
  Fry admin14.10. 07:52Pindárna
  Darker: ale žádná třešnička na dortu, nový Superman se řeší protože běkteří z vás stale žijí v bublině že homosexuálové jdou rozvrátit vaše 'tradiční hodnoty'. Pěkně to napsal Doppelganger o pár řádků níže (doporučuji si ještě jednou přečíst jeho komentář) a sry, svoboda slova v demokratické zemi znamená, že se určité projevy radikalismu obzvlášť v době sociálních sítí MUSÍ cenzurovat (na to byl jeden krásný komiksový obrázek a myslím že ho tady někdo pár týdnů zpátky postoval).
 • Darker
  Darker mecenáš14.10. 07:38Pindárna
  Nový Superman se řeší, protože je to jen třešnička na dortu dnešní choré doby, kde svoboda slova neexistuje a pokud nemáš ty správné názory a myšlenky, tak jsi popotahován, cenzurován a dokonce za slova můžeš skončit ve vězení. Podporu terorismu si představuju, že někdo poskytne úkryt teroristovy nebo skladu zbraní, tedy čin, a né to že na netu napíšu, že schvaluju, když těch lidí někdo někde vystřílel lukem málo, a budu za to trestaný.
  Tady rozhodně nejde o sněhové vločky a to, že by lidi neskousli jinou sexuální orientaci, ale to, že se dává přednost víře a orientaci před schopnostmi. A až se lidi přenesou přes to, že si někdo nabarví obličej na černo, tak pak mi ani ten Superman líbající se s klukem nebude nijak vadit.
 • Fry
  Fry admin14.10. 07:21Pindárna
  Milo: můj komentář nebyl ohledně rasismu, ale ohledně nového Supermana :) a přesně na to cílí věta 'prostě se přes to přeneste'.
 • Velkej šéf
  Velkej šéf14.10. 03:58* Připomínky a návrhy
  Zack: Máš ode mě paleček nahoru. Je to teď mnohem informativnější.

  (na příklad se ze "Sháním" vyfiltroval Sandman, což bylo mé podezření. A objevily se mnohé samizdaty jako osmdesátkoví/devadesátkoví Conani)
 • Velkej šéf
  Velkej šéf14.10. 03:58Pindárna
  GWB: Prosím, pošleš ještě jednou odkaz na argumentační úhybné manévry?
 • Zack
  Zack admin14.10. 01:02* Připomínky a návrhy
  Prehled comicsu podle Sbirky
  Tak jsem to upravil a ted muzete prepinat mezi Shanim, Chci a Mam. Urcite to ted dava vetsi smysl. Ma to novy link a je to porad v Prehledech.
  https://comicsdb.cz/comicsy-podle-sbirky
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš13.10. 23:31Pindárna
  Fry - jseš asi velkej drsňák, co?

  Tobě přijde normální to, co psal mazeCZ? Četl jsi ty zprávy o tom, jak je profesor univerzity dehonestivan, protože odmítl zvýhodnit černochy u zkoušek, tudíž je rasista? Teď další kauza, kdy se týpek omlouva jak pitomecek, poněvadž díky tomu, že pustil film, kde má někdo černou barvu na obličeji, tak je rasista? Týpek chodí do práce rok, 3x si stěžuje , že ostatní zaměstnanci mají rasistický poznámky, firma zakročí, on odejde, stejně se soudi a vysoudil 130 mld nebo kolik :D (to by mě zajímalo, jak bys tohle řešil? Prostě se před to přeneste?:)) Film se nemůže ucházet o Oscara, pokud v něm není ..... ;)

  Těch zpráv se objevuje čím dál tím víc, to ti přijde normální? Prostě se přes to přeneste - arogantní věta. Jsem zvedavej, jak se budes tvářit až ti tuhle větu někdo řekne ve správnou chvili. Koho volis ty?

  A co rasismus vůči bílým? Kdy kdo naposledy četl nějakou zprávu v tomhle duchu?
 • karl173
  karl173 mecenáš13.10. 22:35Filmový a hudební klub
  Tak pak dej vědět jak se ti to líbilo.
 • Fimi
  Fimi mecenáš13.10. 22:27Filmový a hudební klub
  karl: já na to jdu zítra
 • karl173
  karl173 mecenáš13.10. 22:26Filmový a hudební klub
  Tak kdo už viděl Venoma 2? Za mě mírné zklamání.
 • Matthew
  Matthew13.10. 22:21Pindárna
  Fry:
  Sakra neblbni nebo tě označí za levičáckou podržtašku :-D:-D
 • Fry
  Fry admin13.10. 22:07Pindárna
  ale píču chorá doba, mi přijde že si tady občas čtu konzervativní voliče SPD tvl. Prostě se přes to přeneste... respektive počkejte si až vám domů vaše dítě přivede parnera/ku stejného pohlaví :) enjoy
 • Gmork
  Gmork13.10. 20:05Nakupujeme venku
  Ještě pár komiksů z megaknihy. Zajímavě vypadá ten Batman kreslený Berni Wrightsonem. Hororový pulp v oldschool kresbě. Jsem zvědav, jaký z toho vyleze příběh.
  https://www.imgup.cz/images/2021/10/13/megaknihy_02.jpg

  https://www.imgup.cz/images/2021/10/13/megaknihy_03.jpg

 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.10. 19:15Pindárna
  Doppelganger: Tak tyhle holky už jsou známé, chtělo by to další a hlavně něco pořádnýho ukázat.

  Co když je ten kluk, co si to střihne s mladým Supíkem, ve skutečnosti holka, která se maskuje na kluka? A Superman to ví, protože si objekt svého bi-zájmu už "přeměřil", takže ví, jak se věci mají a dělá, že to netuší?
 • Zack
  Zack admin13.10. 19:07* Připomínky a návrhy
  Dik, opraveno.
 • MindReader
 • maco
  maco13.10. 16:44Pindárna
  Chorá doba
 • Karlito_69
  Karlito_6913.10. 16:33Slevy, výprodeje, bazary
  Kapis: Aby se strejda ještě nenaštval na tebe, že si mu říkal, že do konce roku a že si teda myslel, že má ještě čas.
 • Fimi
  Fimi mecenáš13.10. 16:24Pindárna
  Nijak já jen říkám že celou se u něj vyvíjí vztah se Steph. To je jakoby to najednou udělali z Parkera když víš že měl vztahy s MJ, Gwen a dalšími...já hlavně už aktuální DC nečtu, to se nedá číst...ale to u Tima jsem ještě přečetl dál už ne...ale to je komplet DC..i Marvel
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10. 16:05Pindárna
  Fimi: a jak přesně ti zkazí dojem z Robina jako superhrdiny to, že jde na rande s klukem? :D
 • Zack
  Zack admin13.10. 16:01Slevy, výprodeje, bazary
  Kapis: aspon se od nich dostanou i lidi, kterym to nestacilo rict, za me cajk :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.10. 15:02Slevy, výprodeje, bazary
  Zack: Ano, tu Bohemia Energy, před kterou jsem varoval každého poslední měsíc, kudy jsem chodil - a přesně před týdnem jsem na strejdu naléhal, ať ve vlastním zájmu od nich utíká jak nejrychleji dovede - říkal jsem mu, že do konce roku nemají šanci přežít - neposlechl, že to riskne a no vida - trvalo to pouze týden. Mohl mít trochu náskok.
  ...Takže neboj, já jim nikdy nezaplatil ani halíř a ty jejich "sjednávače výhodných smluv" jsem vždy hnal sviňským krokem :) Pravda, mám kapku výhodu, že vidím trochu za oponu.
 • MazeCZ
  MazeCZ13.10. 14:42Pindárna
  Mě celá ta causa se Supermanem nevadí proto, že dělají ze Supermana "BI" vzor - to je mi putna, ale pro ten populismus. Vadí mi, "...že by to byla nevyužitá příležitost...". Nejsem rasista, nevadí mi žádná sexuální orientace ani náboženské vyznání. Vadí mi ale lidská hloupost! Vadí mi, když se musí někdo na univerzitě omlouvat za klasické filmové zpracování Othella nebo se řeší spravedlivé udělení nobelovek podle pohlaví... jednou bych se nerad dočkal situace, kdy mě v nemocnici bude ošetřovat někdo, kdo se dostal na místo lékaře pro správný tabulkový poměr pohlaví vs. barva pleti vs. náboženské vyznání...

  ...btw, pro přiblížení LGBT komunitě mohl být Superman třeba nově transsexuál, který trpí psychickými problémy, protože se lékařům nedaří přeoperování na ženu. To by byla zápletka! Místo toho přichází jen stereotypní kluk s růžovými vlasy...
 • Fimi
  Fimi mecenáš13.10. 14:37Pindárna
  Ach jo, pro mě byl nejlepší Robin hlavně jako Red Robin se mi líbil...

  Lenny no jo bohužel, na Robiny se kašle. Ale slyšel jsem že nového Jokera v Reevsove univerzu má hrát Kevin Hart nebo Rebel Wilson, tak uvidíme
 • Zack
  Zack admin13.10. 14:25Slevy, výprodeje, bazary
  Kapis: myslis tu Bohemia Energy, ktera pred par hodinama s politovanim oznamila, ze konci? :) Tem uz nic neplat...
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.10. 13:58Pindárna
  Tim Drake nikoho nezajímá, tohle je Superman - americká ikona. Že je to John 90 % lidí neřeší.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10. 13:55Pindárna
  Fimi: nesměřuje, protože už se to stalo…
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.10. 13:55Pindárna
  Doppelganger:
 • Zack
  Zack admin13.10. 13:51Pindárna
  To asi nepsali na Novinkach.
 • Fimi
  Fimi mecenáš13.10. 13:48Pindárna
  Ona aktuální tvorba DC tohle směřuje už i k Timu Drakovi. Pro mě za mě ale když už to teď vyzradili, nejspíš to bude hlavní nosné téma. Taky mohli počkat ab si na to čtenář sám přišel.
 • Doppelganger
  Doppelganger13.10. 13:35Pindárna
  SSP: a co Harley Quinn, Poison Ivy, Catwoman, Wonder Woman…? Zajímavé, že když píšou zavedené ženské postavy jako bisexuálky/lesbičky, tak to nikomu nevadí. Když však z Jonathana, tedy relativně nové mužské postavy (respektive postava už je zavedená, ale donedávna to bylo dítě a ne teenager) udělají bisexuála, hned se ozvou čtenáři, kterých se to dotklo. To také určitě o něčem svědčí a možná by se nad sebou ty sněhové vločky nadávající ostatním do sněhových vloček měli zamyslet. :)

  Peter Parker (a spousta dalších) taky kromě zachraňování světa řeší vztahy, tak moc nechápu, proč někoho tak strašně rozčiluje, že fiktivní kreslený panáček dá pusu jinému fiktivnímu kreslenému panáčkovi, protože ten princip je ve výsledku úplně stejný. Chleba kvůli tomu nezdraží, tradiční rodinou, ať už je to cokoliv, to také neotřese, a jestli to spoustě děcek na světě zpříjemní den, že si můžou číst o klukovi, který zažívá něco podobného jako oni, tak to má cenu.

  No a samozřejmě to přinese kupu peněz a publicitu pro DC, že ano.

  BTW na celé záležitosti mě spíš překvapil ten timing, protože nedávno měl coming out Tim Drake a ten kupodivu (?) takový rozruch jako Jon nezpůsobil.
 • Kapis
  Kapis mecenáš13.10. 12:52Slevy, výprodeje, bazary
  Hmmm, tak už tam je 792 - včera jsem objednal za 319, tak to jsem zvědav.
  Ale spíš počítám, že se k tomu postaví jako Bohemia Energy, takže se bude platit 1200 ;)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.10. 12:02Slevy, výprodeje, bazary
  Luxor trojku Criminalu nabízí už za vyšší cenu a Booktook jedničku taktéž. Na Luxoru je ještě pod pětikilo ta jednička, ale jak se ty ceny změnily během dne, tak to možná dlouho nevydrží. To kdyby někdo chtěl váhat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum13.10. 11:58Pindárna
  Kapis: No to bych mohl, ale mě to právě kvůli tomu, že nejsem bi, vůbec neláká.

  Darker: Než o zavděčení jde podle mě o prachy. Málo lidí to kvůli tomu přestane kupovat, naopak spousta dalších začne čistě jenom kvůli tomu vztahu kluk - kluk.

  Tak děj tam asi bude klasický, tohle je jistě jen detail. Že bude mít vedle těch superskopičin jako zachraňování světa a brečení nad údělem superčlověka vztah s klučinou. A vypuštěním informace ven tomu dělají reklamu. Stejnak je zajímavý, že desítky let mají mnozí pochybnosti o sex. orientaci superhrdinů nebo narážky na ni kvůli těm divným oblečkům, a když jeden takový začne pokukovat po hoškách, tak je z toho událost roku ;-)

  Teď ještě aby se začaly dělat bisexuálky i z dívčích a ženských postav. Holky prý dospívají dříve, tak by nemuselo zůstat jen u toho cicmání.