• Zack
  Zack admin8.7. 13:02Pindárna
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš8.7. 12:26Pindárna
  Anglie hraje celou dobu doma. Mají v tomhle obrovskou výhodu. Dani nacestovali stovky km, zpátky z Baku letěli do Wembley snad 8 hodin. Pak už logicky byli víc unavení, když Angličani v klidu odpočívali v obýváku. Nastavení 6 min, prodlouženo téměř na 8 min, aby Anglie mohla útočit??? Dva míče = přerušení hry, tady nic???? Penalta, co neměla byt, ale byla???? Laser do očí brankáře před penaltou???? ( Tu i tak chytil, bohužel na dorazku už neměl)

  Fanoušci svítili laserem na hráče i před tím, buceli u hymny , uráželi Dany.... Výsledek???? (SSP náhod minulost - Ukrajina a Španělsko a co bylo z chování fanoušků - další zápas bez lidí a trest, co bude tady???? Nic )

  Italové simulanti, co s Belgii v závěru prolezeli 15 min - za celej život, co sleduju fotbal jsme nezažil nic nudnejsiho, hnusnjesiho , otravnyho a nechutnýho. Přál jsem belgii... Timhke ji Itálie sejmula. Přál jsem pak Španělům. Smůla...

  Anglie x Dánsko, přál.jsem.danum, škoda.

  Zbývá trapný finále.... Přeju Itálii. Vyhraje Anglie.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.7. 10:05Pindárna
  Já odjakživa fandil Anglii, Michael Owen byl můj vzor, ale tentokrát to tedy přeju Italům, nějak mě ten Albion poslední dobou štve, hlavně jejich fanoušci... :-)
 • Mikei
  Mikei8.7. 09:53Pindárna
  SSP: Lineker je totiž takový anglický pokrytec. Nejlepší je to srovnání, kdy o krvavé penaltě na Schicka tvrdil, že absolutně ne. A o nepenaltě na Sterlinga, jak jsi psal, nepadlo ani slovo, ani reakce.
  Míra znechucení z Anglie se vystupňovala; a začalo to už klasiky při hymně soupeře, kdy se ten vyspělý anglický národ chová jak banda buranů, když pískají a bučí jak smyslu zbavení. Nikdy bych neřekl, že budu ve finála Eura fandit Itálii, ale v neděli to je tutovka. Jak psal Killingjoke, FORZA ITALIA!
  btw. Jak jsi psal, že pokud Italové nevyhrají jednoznačně, tak se půjde anglickému štěstíčku naproti; naznačují to i kurzy sázkovek; protože z hlediska výkonů by nemohla být Anglie favorit. Jenže domácí prostředí, divácká podpora, UEFA; vše hraje pro Anglii.
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš8.7. 08:53Pindárna
  SSP: Já chvíli nevěřil svým očím, co se na té trávě během prodloužení událo. Ale jen chvíli, protože takto nastavený paskvil ME od počátku směřuje k vítězství chudáčků Angličanků, kteří si doposud za celou historii ME nekopli finále. Musím přiznat, že mě to snad štve víc, než naše vypadnutí s Dány. Co nezvládlo nastavení turnaje, dovedli rozhodčí včera k dokonalosti. :(

  https://www.sport.cz/fotbal/euro2020/clanek/2542291-skandalni-moment-v-semifinale-euro-danskeho-brankare-v-kritickou-chvili-oslnili-laserem.html

  https://www.sport.cz/fotbal/euro2020/clanek/2542111-postup-anglie-byla-lepsi-ale-je-citit-velka-pachut-sudi-domaci-tlacil-soudi-experti.html

  K tomu už jen dodám, že pokud Anglie po tomhle vyhraje, nemá pro mě ten titul cenu ani pětníku! FORZA ITALIA!!!!
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum8.7. 00:34Pindárna
  Tak machr přes penalty Lineker čile tweetuje, ale k té penaltě se nevyjádřil ani na dotazy lidí. Jindy s nima rád diskutuje a přesvědčuje je o tom, že má pravdu.

  Když je ve vápně kontakt a rozhodčí pískne, tak VAR nemůže zvrátit rozhodnutí na place, to beru, protože VAR má měnit rozhodnutí jen u 100% jasných situací, což tam, kde kontakt, ač minimální, není. Ale zcela určitě může doporučit rozhodčímu se jít přesvědčit, zda penalta má opravdu být, ne? Proto tam mají tu obrazovku. Nebo rozhodčí sám se může jít ujistit. A ty dva míče, to jsem jenom čekal, kdy se přestane hrát a ono nic, prosvištěl to kolem druhého vesele do vápna a natáhl se tam :-D Tak jak jsem rozhodčí chválil, tak je tady tenhle nešvar zase. A zrovna v zápase domácích... Asi stejná náhoda jako na MS 2002. Dřív to bylo běžné, ale už to vypadalo, že fotbal je konečně dál a tyhle situace se nebudou opakovat. Tak bohužel není a některé věci se nemění a měnit asi nebudou. Jestli to Italové nevyhrají jasně, tak mají problém, protože se půjde anglickému štěstíčku naproti.

  A tohle je teda na pěst, i když to Schmeichel asi ani nezaregistroval.

  Zítra se podívám na Kožené slunce, v pátek na Vyšehrad, v sobotu na Argentinu s Brazílií a v neděli na finále Eura.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum7.7. 23:20Pindárna
  Mikei: Bylo to fajn. Ohledně Anglie s Dánskem jsem si běhém té skoro minuty, kdy se hrálo nad rámec nastavení, říkal, že v prodloužení tam někdo padne a pískne se. No, stalo se. Jsem zvědav, co na to machr přes penalty pan Lineker.
 • Fimi
  Fimi mecenáš7.7. 15:01Nakupujeme venku
  Díky za info.. Zkusím to.. Teď taky čtu Goodnight Punpun, velmi zajímavé
 • Gmork
  Gmork7.7. 14:35Nakupujeme venku
  Fimi: S tím nemám problém, pokud je tedy ten text k věci a nemá záměr čtenáře umořit nudou. Komiksy od Bourgeona - Cestující s větrem, Kumpáni soumraku a Cyann jsou taky ukecané až na půdu a stejně je miluji.:)
 • Fimi
  Fimi mecenáš7.7. 14:25Nakupujeme venku
  Gmork kresba je fakt super ale textu je ze by se jeden posral
 • Gmork
  Gmork7.7. 14:20Nakupujeme venku
  Jop, tuhle knihu jsem si koupil v BD speciálce ve Vitré, všude to měli předloni ve Francii ve výlohách, protože to ten rok vyhrálo na festivalu v Angouleme. Kupoval jsem to vlastně na blind, což vlastně nikdy nedělám, ale po prolistování jsem do toho šel, hned mě zaujala kresba. A nelituji, ale je to hodně zvláštní komiks. Taky se nedá doporučit každému, ale pokud se na autorku a její styl naladíš, slupneš ten špalek jak malinu. Já jsem fanoušek Creepy a Eerie Comics, tak to pro mě bylo to pravé ořechové.:) PS- Kdo bude v Bretani ve Vitré, ať ten krám určitě navštíví, je tam i US komiks, figurky i manga a s kluky se dá pokecat i anglicky.
  https://imgup.cz/images/2019/08/18/DSCN1650.jpg
 • Fimi
  Fimi mecenáš7.7. 13:55Nakupujeme venku
  Gmork znáš My favourite thing is Monsters?
  https://www.bookdepository.com/My-Favorite-Thing-Is-Monsters-Emil-Ferris/9781606999592

  Má to Teda super hodnocení
 • VanTom
  VanTom7.7. 10:30* Připomínky a návrhy
  Toe: A já furt, proč mi to jméno bylo povědomé! :-) Ne, narazil jsem na to jednoduše proto, že jsem tohle NHM akorát přečetl...
 • Matthew
  Matthew7.7. 09:39Filmový a hudební klub
  Milo_Harvey - a nebo tim spise bude
 • Matthew
  Matthew7.7. 09:38Nakupujeme venku
  Toe - prvni cast jsem mel na mysli. Diky!
 • Toe
  Toe admin7.7. 06:14Nakupujeme venku
  Nejsem si úplně jistý, na co se ptáš? Pokud chceš jen koupit komiksy ve španělštině a doručit k sobě domů, pak Amazon nebo Bookdepository bez problémů. U Amazonu bacha na přeprodejce a pokud nechceš platit 10% DPH a mít celní řízení, tak zvol Amazon.de, kde mají sice menší výběr, ale dojde ti to bez celního řízení (jen bacha, odkud to odesílají a taky bacha, jestli nekupuješ od přeprodejců, Amazon již funguje podobně jako eBay - pokud to bude přeprodejce, tak určitě omrkni jeho hodnocení, než koupíš.

  Pokud je to otázka na to, jak Amazon a jiné stránky doručují do Španělska tak to už by byl dotaz spíš pro nějakého španěla, třeba na nějakém španělském komiksovém fóru. Ale zde bych už asi rovnou omrknul španělské komiksové e-shopy a objednal přes ně, Španělsko patří k větším zemím, co se týká komiksů, mají slušný výběr. Rychlým googlením jsem našel třeba toto: https://comicspain.com nebo full hledání zde: https://bit.ly/3hlyhsm - většina bude mít i e-shop počítám ;)
 • Mikei
  Mikei6.7. 22:40Pindárna
  Itálie se Španělskem je takové předčasné finále. Parádní fotbal.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš6.7. 22:09Filmový a hudební klub
  Tak to už asi smrtonosná zbraň 5 nebude...
 • seneke
  seneke mecenáš6.7. 19:12Filmový a hudební klub
  Geniální člověk. Díky němu jsme uvěřili, že člověk dokáže létat.
 • Matthew
  Matthew6.7. 18:37Nakupujeme venku
  Chtel bych spaneslky mluvicimu kamaradovi poridit komiks v jeho rodnem jazyce. Je dobre i pro do spanelstiny prelozene komiksy vyuzit amazon nebo nejake jine stranky?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum6.7. 18:08Filmový a hudební klub
  Zemřel Richard Donner.
 • Toe
  Toe admin6.7. 10:59* Připomínky a návrhy
  VanTom: Díky za upozornění, opraveno, nechtěl bych vidět jak R.M. kreslí :D Si na to narazil náhodou nebo tě zaujal jmenovec z Cobra Kai? :D
 • Fimi
  Fimi mecenáš6.7. 10:38Nakupujeme venku
  Gmork: právě na Tenutu se chystám, jak na Blades tak na Fudo...
 • Gmork
  Gmork5.7. 18:59Nakupujeme venku
  Fimi: The Mask of Fudo znám, mám doma od Tenuty i předešlou sérii Legend of the Scarlet Blades, obě série jsou středověké Japonsko s přesahem do fantasy. Ty dvě další věci si nedokážu vybavit, tak nejspíš ne. Saverio Tenuta nádherně kreslí, to se mu musí nechat, scénáře už taková hitparáda nejsou.
 • Fimi
  Fimi mecenáš5.7. 15:41Pindárna
  To zní celkem i dobře
 • Mikei
  Mikei5.7. 15:21Pindárna
  Jirka Pavlovský k tomu kompletu psal: Budou tam určité změny. Budou nahrazeny komiksy: Návrat temného rytíře, Muž, který se směje, Kameňák, Rok jedna a... ehm... Black Mirror (dedukce si můžete udělat jaké chcete :-)). Čím budou nahrazeny, to netušíme, ale rozhodně to bude znamenat víc zcela nových komiksů.
  Jinak na samotné sérii je pěkný, že je tam hodně takových tě velkých a zásadních událostí... a naopak nám nechávají dost zásadních a uzavřenějších Batmanů.
 • VanTom
  VanTom5.7. 14:00* Připomínky a návrhy
  Narazil jsem na chybku v databázi: U NHM 66 – Thing máte uvedeného Ralpha Macchia mezi kreslíři, ovšem jedná se o (spolu)scénáristu (s Markem Gruenwaldem) řady.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta5.7. 11:05Pindárna
  Denis: Stejně jako u ostatních kompletů počkám na zdejší hodnocení, abych následně zjistil, že ty kousky s dobrým hodnocením už neseženu, takže na jednu stranu ušetřím (pokud nebudu chtít dát na Aukru několikanásobek běžné ceny), ale na druhou stranu budu vytočenej, že mi utekl kvalitní komiks :-D.
 • seneke
  seneke mecenáš5.7. 10:57Pindárna
  Denis: Jako u ostatních kompletů koupím první dva díly a pak budu náhodně kupovat další.
 • SomeOne
  SomeOne5.7. 10:41Pindárna
  Denis: Jako z ostatních kompletů budu brát jen to, co mě zaujme.
 • trudoš
  trudoš admin5.7. 09:10Pindárna
  Denis: Jo, plánuji. Bez znalosti angličtiny je to pro mě totiž jediný způsob, jak alespoň trochu nazobat historii a lépe se pak orientovat v dílčích odkazech.
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.7. 22:33Nakupujeme venku
  Gmork a znáš
  The Mask Of Fudo( Saverio Tenuta) The House (Paco Roca), The Golden Age (Pedrosa)?
 • seneke
  seneke mecenáš4.7. 20:09Art
  Když je ten čtvrtý červenec:


  https://www.youtube.com/watch?v=-A18xkToAko
 • Future-Death
  Future-Death4.7. 19:13Art
  Gmorku pro tebe a ostatní co mají rádi fantasy a sci fi a vůbec Art.
  https://www.deviantart.com/search?q=fantasy
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš4.7. 17:34Srazy, cony, festivaly
  Ja uvidim az nejak tesne pred srazem. Sel bych, ale prazdninovy provoz u nas managuje manzelka.
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.7. 17:20Pindárna
  Další komplet, opět Batman? Tam je určitě tak 60% co tu už vyšlo. To asi i trochu zařízne Crew pokud jsou tam věci jako Návrat, Mignola atd... A hlavně po vzoru všech kompletů bude jistě jedna skvělá kniha na osm sraček
 • deefha
  deefha4.7. 17:13Pindárna
  @Denis No, já mám fixaci na obrázky na hřbetech, takže pokud to skutečně bude vycházet... Nedá se nic dělat, jdu do toho :-)
 • deefha
  deefha4.7. 17:12Srazy, cony, festivaly
  Mohl bych tak i tak.
 • Fry
  Fry admin4.7. 16:08Srazy, cony, festivaly
  Nějak tady zapadla ta debata na ten sraz... tak co? 6.8.? nebo 7.8.?
 • Fry
  Fry admin4.7. 15:56Pindárna
  Denis: ani jedno :)) kompletů už mám až po krk
 • Denis
  Denis4.7. 15:50Pindárna
  Ten komplet prosím nie
  To teraz mam zase zbierať kvôli obrázku knihy co už mám ach jaj
  Plánujete to niekto kupovať? Či len budete zobať
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.7. 12:47Nakupujeme venku
  Gmork teď koukám že jsou to paperbacky, škoda, nedá se nic dělat...
 • Fimi
 • Fimi
  Fimi mecenáš3.7. 22:39Nakupujeme venku
  Díky, zkusím
 • Gmork
  Gmork3.7. 21:56Nakupujeme venku
  Jo, tady Argo předešlo Centralu, jinak by to nejspíš vydali oni. Taky bych doporučil věci od Fabiena Nuryho, zkus Tenkrát ve Francii nebo Tyler Cross, to jsou hodně dobré komiksy.

  https://www.bookdepository.com/Once-Upon-Time-France-Fabien-Nury/9781682474716

  https://www.bookdepository.com/Tyler-Cross-Angola-Fabien-Nury/9781785867316
 • Fimi
  Fimi mecenáš3.7. 21:40Nakupujeme venku
  Gmork Argo potvrdili že letos vydají od Tardiho https://www.bookdepository.com/It-Was-War-Trenches-Jacques-Tardi/9781606993538?ref=grid-view&qid=1625341191452&sr=1-1

  Ano začínají tu vycházet fakt dobré věci, Argo navíc ještě letos vydá Peramus.. Na to se taky těším. Tajné doufám i v Mort Cinder
 • Gmork
  Gmork3.7. 21:26Nakupujeme venku
  Fimi: Jo, je fajn, že už tu začal vycházet Jeff Lemire, Zidrou, Tamakiová, Peeters... sice tu tyhle komiksy asi nemají bůhvíjaké prodeje, ale jsou to první vlaštovky.
  Něco od Tardiho mám na seznamu komiksů, co si chci přivézt z Paříže. Od Tardiho brzy vydá polský Scream Comics druhý díl Nestora Burmy, tady se ho
  nejspíš už nedočkáme. Z Paříže si taky přivezu Modrá chata a Syn medvěda od Servaise.
  https://www.bedetheque.com/serie-63070-BD-Chalet-bleu.html
 • Fimi
 • Fimi
  Fimi mecenáš3.7. 20:50Nakupujeme venku
  Gmork tyhle komiksy o akci a superhero už ani moc nevyhledavam... Respektive akce mi nevadí a věci jako Rovnodenost, vyloženě vítám... Teď jsem si pořídil Monsters, Die Laughing, věci od Tardiho, těším se od Arga na Peramus, sháním Mort Cinder... Takže teď spíš čtu tyhle věci... Marvel a DC vládne už vůbec
 • Gmork
  Gmork3.7. 20:38Nakupujeme venku
  Fimi: Kdybych měl shrnout, o čem Rovnodennosti jsou, tak je to rodinné drama, kde vyprávění rozdělují jednotlivá roční období. Pokud se ti líbil Lupus, komiksy od Mariko Tamakiové, nebo román Klub nenapravitelných optimistů, tak klidně do Rovnodenností jdi. Jen nečekej žádnou akci. Tohle jsou komiksy o "obyčejných" lidech a strastech života.:)