• Fimi
  Fimi mecenáš3.7. 20:26Nakupujeme venku
  Gmork díky já nevěděl že tohle to, o čem jsi mluvil... No, zkusím to
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 20:25Pindárna
  yogi spoilerSchick a CR7 po pěti, nejblíž jsou Sterling a Dolberg, kteří mají po třech. Přál bych mu to. Jsem zvědav, kolik hráčů bude v ideálních sestavách Eura. Vaclík pro mě zatím mezi nejlepší trojkou brankářů.yogi spoiler
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 20:16Pindárna
  yogi spoilerTu akci měl nechat rozhodčí dokončit, zvlášť když během nastavení sám popoháněl Dány, aby nezdržovali a vhazovali. Škoda toho prvního rohu, kdo ví, jak by to jinak dopadlo. Vystoupení na ME více než dobré, výsledek nečekaný a jsem spokojen, ale škoda, podle mě to dneska šlo. Tři ze tří semifinalistů jsou celky, které hrály velkou část turnaje doma, Anglie tam má nakročeno taky. Fandím dvojici Vialli a Mancini, stejně jako v dětství.yogi spoiler
 • Gmork
  Gmork3.7. 19:52Nakupujeme venku
  Fimi: Rovnodennosti od Pedrosy jsem četl, viz foto o pár příspěvků níže. Francouzská/polská obálka je jiná než ta anglická. A jestli doporučit? Těžká otázka, tohle určitě není kniha pro každého, stojí především na své specifické atmosféře, ta nemusí sednout každému. Rozhodně si přečti nejdřív Portugala, ten je k čtenáři přístupnější. Pokud se ti bude líbit Portugal, jdi i do Rovnodenností. Tyhle komiksy se těžko doporučují.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.7. 19:26Pindárna
  No nevím, tlak pominul. Snad aspoň srovnání....
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 18:51Pindárna
  Tak Grygeru Bořila ven a čekám obrat.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 18:05Pindárna
  Tak když Čapoun nahodil tu zajímavost se 47. duelem ME a 47. duelem MS v hokeji (taky ČR-Dánsko), tak já ještě k tomu, co už jsem napsal ohledně těch podobností, dodám, že na ME byly zatím největšími úspěchy pro ČR (předtím pro Československo) turnaje, které se odehrávaly v Bělehradu a v Anglii, takže i ve Wembley. Na tomto ME od semifinále výš už jen ve Wembley. Dnes se hraje v Baku, předtím v Budapešti. Ta béčka plus Wembley jsou naprosto jasná. No a Glasgow je tam jako připomínka událostí z jara, kdy má ČR Evropě a hlavně Británii co oplácet. S Dány na ME ČR zatím 2:0 a 3:0. Takže hned dvakrát do třetice všeho dobrého.

  Kvůli pověrčivosti: Věřím v další jedinečný výkon jako proti Anglii v kvaldě nebo proti Belgii v další kvaldě nebo proti Nizozemcům v osmifinále a v postup. Strašně to těm underdogům přeju.

  Za Kúdelu, za národ! (A do prdele.)
 • Fimi
 • robur31
  robur313.7. 12:05Pindárna
  Na čt běžel, na ivysílání ještě běží, celkem slušný dokument o Goscinnym. Celkem slušná příležitost, jak se při večeři dozvědět něco o tvůrcích.
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12318915414-rene-goscinny/
 • Fimi
  Fimi mecenáš3.7. 09:37Pindárna
  Další komplet? No ty jo
 • Mikei
  Mikei3.7. 08:58Pindárna
  Na FB stránce Nerdi.cz píší, že 23. srpna startuje další komplet v podobě DC Comics - Legenda o Batmanovi.
 • Gmork
  Gmork3.7. 07:58Nakupujeme venku
  Onkel: Když je řeč o Mušákovi, tak dnes přidali na megaknihy tři jejich nové komiksy: Stumptown 4, Moonshine 3 a Faithless 2.
  https://www.megaknihy.cz/1004346_mucha-comics?p=1
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.7. 07:23* Připomínky a návrhy
  Zack: v psane forme se to muze stat. Tak nejak od lidi porad cekam pravdomluvnost. Tak jsem myslel ze to odkazuje treba na nejaky clanek o arkhamu na comicsdb, nebo tak neco. Ne ze na root. Tak mne to zmatlo.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 02:39Pindárna
  yogi: BB art vydal hodně knih o fotbalu. Třeba velmi známou Faul! od Jenningse a je to opravdu "veselé" čtení. Ti Hrdinové jsou přecpaní faktickými chybami, bohužel. Napsal bych, že je tam chyb jak nasráno, ale slušné vychování mi to nedovolí.
  O Bergerovi začátkem 90. let vyšla útlá knížečka Hóóónza Berger. Ve stejné edici pak známá Pospíchalova kniha Fotbal nemá logiku. Z první si moc nepamatuju, druhá se mi hodně líbila. Štve mě, že u nás nevyšla jediná kniha o Zdeňkovi Zemanovi.
 • yogi
  yogi2.7. 23:56Pindárna
  BB art kdysi vydal pár kousků beletrie o kopané či fotbalovém chuligánství , vybavuji si že jsem četl My proti nim , Anglie hraje venku a výbornou Fotbalovou fabriku , mnohem lepší než leckteré pozdní kousky Irvina Welshe . Singla jsem nečetl , z komiksů byly slušní čeští Hrdinově ( to ten Honza Berger ) a britská Ilustrovaná historie fotbalu .
 • Zack
  Zack admin2.7. 22:41* Připomínky a návrhy
  Hawwwran: clovece, ty mas problem se sarkasmem tak nejak plosne, co? :)

  Radime, dik, kouknu na to :)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.7. 22:21* Připomínky a návrhy
  Fry: a jaky to dava smysl?
 • Fry
  Fry admin2.7. 22:09* Připomínky a návrhy
  RadimNemec: No však tak to má být :))
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš2.7. 22:06* Připomínky a návrhy
  opět blbost, ale zdá se, že reklama na Arkham odkazuje na comicsdb.cz...
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum2.7. 21:58Pindárna
  Vedle Fotbalové horečky je slušnou knihou i Hlavně nespadnout! Je to trošku odvar, ale kdo chce nášup v podobném stylu, tak určitě nebude zklamán. A v tom, že se kniha týká klubu z nižších pater tabulky je o to víc zajímavější.
  Jak si vůbec vede z pohledu fotbalových fanoušků komiks Singl? Je tam toho fotbalu dost, aby se to dalo brát jako fotbalový komiks, nebo je to jen doplněk?

  Italové s Belgií paráda.
 • Gmork
  Gmork2.7. 10:42Nakupujeme venku
  Onkel: Jo, už jsem koukal na Paradoks, je fajn, že u Outcast a Seven to Eternity šoupnou zase rovnou dvě TPBčka do jedné knihy, alespoň člověk nemusí čekat na další díl. Na Criminal 5 se moc těším, čtyřka se mi líbí hodně. Non Stop Comics chystá na druhou polovinu roku taky samé pecky, např Le Patient od Bouchera (Dny, které neznáme). Je na co se těšit, to rozhodně.:)
  https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/non-stop-comics/1170/

  https://paradoks.net.pl/read/41968-zapowiedzi-muchy-comics-na-drugie-polrocze-2021-roku
 • Onkel 1928
  Onkel 19282.7. 10:26Nakupujeme venku
  Gmork: MUCHA komiks druhá polovina 2021 ... Stumptown tom 4, Wolverine: Black, White & Blood, Spectacular Spider-Man (#178-200), Criminal tom 5: Cruel Summer, Gideon Falls tom 6, Two Brothers, X-Men: Age of Apocalypse tom 3, Outcast tom 6 (zbiera tomy 7 i), Family Tree (zeszyty #1-12), Carnage: Black, White & Blood, Seven to Eternity tom 2, Monsters (Barry Windsor-Smith), Comer / Beber (Filipe Melo i Juan Cavia), Ascender tom 2, Black Magick: The First Book Of Shadows, Wolverine by Greg Rucka: Ultimate Collection, Sara (Garth Ennis i Steve Epting)
 • kinak
  kinak1.7. 18:28Pindárna
  Co by asi museli rikat skalní fanoušci Bohemians…:)
 • deefha
  deefha1.7. 12:43* Připomínky a návrhy
  Wow, tak teda toho zčervenání nicku jsem si doteď vůbec nevšiml :-D
 • yogi
  yogi1.7. 12:24Pindárna
  Já tak nějak nefandím nikomu , tohle mám už víc jak 30 let za sebou . Někdy asi tak v roce 86 jsem se kodrcal vlakem do Bratislavy na zápas nejmenovaného týmu , v němž hrál sám Bůh Honza Berger a po ultranudné bezbrankové remíze jsem se zařekl , že tohle mi fakt nestojí za to a věnoval jsem raději svůj čas zábavnějším věcem , jako máchání plínek a pěstování kedluben . Přijde mi ale zábavnější fandit týmům co se tak nějak plácají nahoru dolů , než vyloženým favoritům , co jdou od výhry k výhře . Arsenal mám v plánu možná někdy navštívit , syn bydlí v Londýně kousek od stadionu , tam asi gunnerům nefandí jen místní muslimská komunita , nebo to aspon nedávají najevo , jinak tam vlajky visí snad i na hajzlíkách . Jen ten lupen je celkem drahý a každý den někde koncert , co musím vidět . Snad tedy po té covidové patálii .
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.7. 12:00Pindárna
  Hehe, taky fandím Arsenalu a je to těžce frustrující...
 • Gmork
  Gmork1.7. 10:56Nakupujeme venku
  Fimi: Komiksy od Pedrosy nejsou pro každého, chvilku to trvá, než se do nich vpravíš, to platí i o Rovnodennostech. Tento druh komiksů mám moc rád. Je škoda, že v angličtině neexistuje série Cesty do Compostely od Jean-Claude Servaise, to je skvělá věc o cestách za sebepoznáváním + poznáváním Evropy. Servais by se v Čechách ale vydával obtížně, tak alespoň Local od Briana Wooda, to je z podobného ranku.
  https://imgup.cz/images/2021/07/01/Servais.jpg

  https://www.bedetheque.com/auteur-616-BD-Servais-Jean-Claude.html
 • Mikei
  Mikei1.7. 09:09Pindárna
  yogi: Jako dlouholetý fanoušek Arsenalu přesně vím, o čem mluvíš. :)

  SSP: Škoda nakonec Německa. Proti nabubřelým Anglánům jsem jim přál, ale ta výkonnost nic moc. Letos se ukazuje, jak rozhodují klíčové momenty ve stylu "nedáš, dostaneš"; viz právě solo pro Müllera. Tam to měl dávat.
  Souhlas s rozhodováním zápasů. Čím méně se o rozhodčích během nějakého turnaje mluví, tím lépe a v tomto případě, vyjma pochval, o nich neslyšíš. Prakticky je člověk neregistruje při hře, díky čemuž je hra plynulejší. A práce s VARem je ukázkou toho, jak by to mělo fungovat. Doufám, že to bedlivě sleduje komise rozhodčích u nás…
 • Toe
  Toe admin1.7. 05:44Slevy, výprodeje, bazary
  Král špunt je v akci za 99 Kč od 1.7.
 • autokineton
  autokineton30.6. 22:41Slevy, výprodeje, bazary
  Sleepless - díky moc za info, Fantomas za 350 je nádhera :-)
 • flipflop
 • Fimi
  Fimi mecenáš30.6. 21:42Filmový a hudební klub
  A znám Me and that man? Nebo Chrome division?
 • mkw
 • charvos
  charvos30.6. 20:38Filmový a hudební klub
  a jeste se mi hodne libi tohle, ale to je uz country :)
  https://www.youtube.com/watch?v=j6Q65yNStcM
 • charvos
 • Darker
  Darker mecenáš30.6. 20:32Filmový a hudební klub
  Zack: Neznám, poslechnu si ;)
 • yogi
  yogi30.6. 17:56Pindárna
  Ale to bylo vždycky a vždycky bude , v každý hospodě z deseti chlapů je deset fotbalových trenérů , kteří ví mnohem líp s jakou taktikou a sestavou vyrukovat na soupeře , než ten jouda co je za to placený . A ani nemyslím , že je to nějaká česká specialita , v anglickém pubu či italské nevím kde tam koukají na zápasy to bude stejné . Tohle k fandění patří , stejně jako hromada nudy a frustrace z věčnách proher , pokud se váš tým věčně motá někde u dna tabulky . Skvělá kniha o fotbalovém fanouškovství je Hornbyho Fotbalová horečka , tu myslím zná každý fanda .
 • Fimi
  Fimi mecenáš30.6. 17:07Pindárna
  Yohi já to myslím spíš tak, že vždycky ti nejchytřejší experti, jsou většinou ti z křesla u TV.. Ne všichni samozřejmě... Ale občas to poslouchat v práci ty řeči jak by to udělali oni, to je fakt legrační
 • yogi
  yogi30.6. 15:40Pindárna
  Darker : Já bych si šel rád zakopat , ale to můžu jen s lidmi , kteří mě znají a tolerují , že jsem totální kopyto , nikoho takového ale ve svém okolí nemám . Jinak koukáním na bednu se nikdo sport nenaučí . A co https://www.youtube.com/watch?v=B4v6aNjGFFk&ab_channel=ThePoguesOfficial ?
 • yogi
  yogi30.6. 15:33Pindárna
  Fimi : No je to děs a někteří koukají na formule 1 a nemají ani řidičák . Možná proto , že jsem nikdy neudělal kličku s balonem o to víc obdivuji , co někteří s míčem dovedou . Ale křeslo doma nemám .
 • Darker
  Darker mecenáš30.6. 15:16* Připomínky a návrhy
  Máte pravdu jsem asi už barvoslepý :D
 • Zack
  Zack admin30.6. 14:42* Připomínky a návrhy
  Mne to prijde vyrazny dost, ale neco zkusim s cervenou obalkou jako na mobilu.
 • Zack
  Zack admin30.6. 14:40Filmový a hudební klub
  Darker: co Levelers, to je takova klasika.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.6. 14:08* Připomínky a návrhy
  Jojo, tvůj nick je červený. Ale je pravda, že si toho taky většinou nevšimnu hned...
 • SomeOne
  SomeOne30.6. 13:35* Připomínky a návrhy
  Darker: Tuším, že pokud máš nějaké nepřečtené zprávy, tvoje přezdívka je zbarvená do červena.
 • Darker
  Darker mecenáš30.6. 13:02* Připomínky a návrhy
  Pokud mi dojde soukromá zpráva do pošty, tak si toho všimnu až teprve když si rozkliknu menu pod jménem svého profilu v pravém horní rohu. Šlo, by to udělat tak, aby to upozornění na novou poštu bylo vidět již na úvodní stránce? :)
 • Darker
  Darker mecenáš30.6. 13:00Filmový a hudební klub
  charvos: Mě většinou ne, ale líbí se mi to, tak sháním doporučení na další skupiny. Doteď jsem znal tak maximálně tohle:
  https://www.youtube.com/watch?v=9d8SzG4FPyM
 • charvos
  charvos30.6. 12:34Filmový a hudební klub
  @Darker: jo, obcas mi tam yt neco takoveho do listu prihodi :)
 • Darker
  Darker mecenáš30.6. 12:26Filmový a hudební klub
  Posloucháte někdo folk punkové šílenosti tohoto typu? ...
  https://www.youtube.com/watch?v=VRj3LsX54ys
 • Fimi
  Fimi mecenáš30.6. 08:35Pindárna
  Darker téhle rozumů a expertů z obýváku z křesla je hromada, ale neumí ani kopnout do míče nebo hrát cokoliv s hokejkou