• Fimi
  Fimi mecenáš11.1. 20:58Sběratelský klub
  Taky z toho nicneříkajícího kodexu nemůžu vyčíst, že nebudou vycházet mangy, superhero jen zřídka kdy, že budou jen komplety, žádné nedokončené věci, že jde hlavně o důraz na příběh a že se věnuje péče zpracování knihy....Neuvěřitelně nicneříkající, kdyby radši z toho vyplývalo, co chtějí MB vydávat.
 • vita
  Cyboy:
  "Pokud k nenavisti staci oznamit zamer, pak sorry, ale na diskuze ve stylu "jsme si s kamaradem rikali, ze na to nemate" nemam energii, nenecham se do ni zatahnout a ani se ji nadale nebudu ucastnit. Stejne vsechno delame blbe, to uz jsem cetl xkrat."

  Neděláte všechno blbě. Blbě komunikujete a blbě propagujete, to je celé. O výběru komiksu a jeho podobě nepadlo v diskusích snad ani slovo (a ani takřka nemohlo, protože stále není známa ani obálka...). Hodně se diskutovalo o naprosté pitomosti jako je váš etický kodex, který je nicneříkající. Mně (a fůru ostatních) to nejspíš prostě jen mrzí... A jestli máte čas se rozepisovat tady, co takhle napsat spíše lidem, kteří si Vaši knihu zaplatili?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum11.1. 18:19Sběratelský klub
  Nevíš, jaká je současná situace, nemáš žádné informace a podklady a jenom hledáš konflikt. Žádám o slušné jednání z tvé strany. Děkuji.

  Jestli náhodou nesouvisí jeho (a nejen jeho) dotazy právě s tím, že žádné informace nemá. A že by je jako ten, co vysolil peníze, rád měl, třeba jen ve formě krátkého komentáře, který, jak je patrné z prvního odstavce u dnešního komentáře z 9:53, zas tolik sil nestál. Když už žádáš o slušné jednání, tak bys sám mohl s tou slušností začít. Zatímco Milo se neslušně chová (asi podle tebe) v rovině diskuzní, ty se neslušně chováš jako ten, co se celou dobu aktivně podílel na kampani a přesvědčoval lidi, aby vás podpořili a pak ti je zatěžko napsat na přímý dotaz jednu větu, aby tazatel věděl, na čem je a zda má vůbec smysl na tebe dotazy směřovat, jak mu doporučuješ, když zmiňuješ soukromé zprávy.

  Draco: Kdo netrolí s námi, trolí proti nám.

  Ale je to stejně makačka, to vydávání komiksů. O tom jsem už psal v diskuzi k A zrodí se hvězdy (ve které někteří fikaně své komentáře smazali, ale naštěstí mám zálohu, tak si ty komentáře mohu dát do jimi oblíbeného kontextu). Kniha už měla jít tento týden do tisku a jak na potvoru přijde v pátek materiál, podle kterého by se mohla celá kniha předělávat (aby vypadala lépe) a posunout tak termín vydání. No, jsem zvědav, jak to rozhodování dopadne. Ale fakt mocinky moc zvědav. (perak: Nemohu jinak, rejpavost je prostě moje druhý jméno ;-))
 • Zack
  Melo by to byt opraveny.
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin11.1. 17:33Sběratelský klub
  Jsem jim od začátku posílala negativní energii, tím to je. Holt s velkou mocí přichází občas i velký trol. A nebo to je tou konjunkcí Jupiteru a Marsu
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum11.1. 16:53Sběratelský klub
  radek: Původně to nemělo vyjít 10. 12., ale cca 10. 12, neposunulo se o tři týdny, ale zhruba o tři týdny. To cca a zhruba jim dává navíc k dobru nějaký ten den a týden. Že mlžili je jasné i bez toho, že ty termíny nesedí.

  přestaň prosím tě prudit a trolit,
  Ale hlavně nepřestávej podporovat a důvěřovat, Milo, protože podpory a důvěry si váží! ;-D
 • regressiv
  Ano, tu stranku. Prepacte, ak som sa nepresne vyjadril.
 • Zack
  regressiv: zebrickem myslis tohle https://comicsdb.cz/prehled-comicsu/3 nebo jeste jinou stranku?
 • regressiv
  Sorry, 4.5 hviezdičky to neukazuje. Ale v rebríčku svieti 5.
 • regressiv
  Máte nejaku chybu v ratani hodnotení. Toto ma napr priemerne hodnotenie 3.3, ale ukazuje to 4.5 hviezdičky a v rebríčku je to na prvom mieste s 5.0

  https://comicsdb.cz/comics/8236/znovuzrozeni-hrdinu-dc-sebevrazedny-oddil-05-zab-co-je-ti-nejdrazsi-black-edice/hodnoceni

  A takýchto komiksov je tam neúrekom. Zaberajú v top rebríčku prvé dve strany.
 • seneke
  seneke mecenáš11.1. 11:53Filmový a hudební klub
  Sorry, chybička se vloudila. A kdybych napsal, že do toho praštili, tak to by šlo? Idiomy nejsou moje silná stránka.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.1. 11:47Filmový a hudební klub
  Taky mne ten rucnik v ringu zmatl. Myslel jsem ze se vykaslali na normalni komiksy a pojedou jen filmove adaptace.
 • Walome
  Milo: souhlas, ale tak zase nemusej bejt furt online, kor ne tady v tomhle pohrobku devadesatych let :)
 • Pavel75
  Milo Harwey FB by ti stejně byl na nic. Tam nereaguji vůbec. Už se jich tam na to ptal nějaký Peťa a nebyli schopni 3 dny odpovědět

  Jinak pro všechny, mám informaci, že se zřejmě termín zase posune.Měli by důvod dnes nebo zítra zveřejnit.
 • Dinik
  Naprosty souhlas s Milem. Tohle je naprosta blamaz a ubohost. Asi ta kniha nekdy vyjde, ale od takovych totalnich tragedu, jako je/jsou MB si clovek uz nemuze objednat ani hajzl papir potisteny obrazky.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš11.1. 10:07Sběratelský klub
  DR - pozdě...

  Odeslal.jsem až po přečtení tvé reakce. :)

  Byl jsem mírně rozezlen. - kdybys napsal.hned včera něco, neřeknu ani slovo a neřešil bych...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš11.1. 10:04Sběratelský klub
  Norris a darker - zda vyjde nebo ne, to je věc druhá. Osobně si myslím, že vyjde, ale později.

  Co udivuje mě je netečnost , neinformovaní veřejnosti, nereagovani - nemám fcb, jinak bych se ozval tam, Karel tady byl vícekrát a prostě se na to vysral... Cyboy nevím, kde litá. Ofiko by se měli vyjádřit , případně by se někdo měl na fcb stránkách ozvat. A když se jich fanoušek Pavel zeptá a nikdo mu neodpoví, tak co to kurva je? Za mě je tohle totální vyjeb, nevychovanost , neomalenost a celkově sracka. Elementární slušnost je pozdravit a odpovědět, to se týká obecejneho člověka. Cyboy 20 let podniká, tak asi ví, že firma si nemůže dovolit nereagovat , byť na píčovinu, případně už tuplem nemůže dovolit neinformovat zákazníky o důležitých změnách nebo jim dlouhodobě neodpovídat. Jak DR je nebo není dále v MB zapojen netuším, netušíme vlastně nikdo nic, ale už z pozice slušnosti - chodit kolem a nic nerict? Každý, nechť si udělá názor sám... Můj je zřejmý. Mít fcb, tak už to kvaltuju ofiko přímo tam.
 • radek
  Norri: Tak důležité je, že podporovatelé projektu nic neriskují :)
  Já to beru negativně spíš do budoucna s dalšími projekty. Co pak od takového "nakladatelství" čekat, když doteď nebyly zveřejněny ani obálky knihy, jako by to ani nebylo připraveno pro tisk. Nulová snaha na sebe balit nějaké fanoušky (prakticky nulová PR) a zvětšit tak šanci pro budoucí projekty. A to odůvodnění zdržení: "korona do toho hodila vidle", když ostatní nakladatelé normálně tisknou a jedou prakticky beze změn, zní krapet podivně... Ale tak je pravda, že je tu teď někdo, kdo to dělá "jinak" :D
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.1. 09:53Sběratelský klub
  Nakladatelství běží dál, jen jsem odešel z osobně-pracovních důvodů. Mám hodně jiné práce ve svém zaměstnání a nedokázal jsem s ní skloubit nakladatelství. Na Kaplanově knize se ještě podílím, ale další průběh nakladatelství už neřeším a je to čistě cyboyova věc. Kniha vyjde a těším se na ni stejně jako vy, ale bohužel problém není na naší straně.

  Milo: přestaň prosím tě prudit a trolit, pokud máš nějaký dotaz, stačí napsat na příslušný mail nebo někomu z nás do zpráv. Nevíš, jaká je současná situace, nemáš žádné informace a podklady a jenom hledáš konflikt. Žádám o slušné jednání z tvé strany. Děkuji.
 • Norri
  Norri mecenáš11.1. 09:47Sběratelský klub
  Na nějaké závěry je ještě brzo. Já pořád věřím, že to vyjde :-)
 • Darker
  Darker mecenáš11.1. 09:02Sběratelský klub
  Milo_Harwey: A tys čekal něco jiného? Já jim nevěřil už od začátku. Celou dobu to vypadalo jako hurá projekt a bohužel jsem měl pravdu. Jediné koho mi přijde líto, je Zacka Kaplana, že jim na to kývl :/
 • charvos
  pro mistni znalce evropy co maji prehled:
  nevite nahodou jestli se nekdo nechysta na pokracovani Torpeda co u nas kdysi zacal vydavat netopejr?
 • Toe
  Zooomy určitě i publicistika. Ty první tam nebyly hlavně z toho důvodu, že jsme to sem kdysi přidali spíš jako specialitku, kdy tady ještě žádné publicistiky nebyly a nebyl ani ten žánr. Ty další už byly přidány později a zpětně se zapomnělo doplnit, takže dík za info ;)
 • radek
  SSP: Jestli to mělo původně vyjít 10.12. a posunulo se to o tři týdny, mělo to nově vyjít cca 1.1., ale zároveň zmiňovali hned nejdřív půlku ledna, takže už mlžili v tom prvotním odsunu. A moc "v toleranci" mi to nepřijde. Výroba knihy nějaký čas trvá, většinou to zabere tak dva týdny. Takže jestli se příští týden nezačne tisknout, tak není moc reálný ani ten konec ledna... A další věc je, že termín tisku by měl být přeci známý nějaký čas dopředu, stejně tak to, kdy bude hotovo. Ale stále je ticho. Tak buď se tady kašle na komunikaci, nebo to prostě nebude ani v tom lednu.
 • Zack
  Hodnoceni by melo byt opraveny, ale kdybyste narazili nekde na nejake nesrovnalosti, dejte vedet.
 • Norri
  Norri mecenáš11.1. 01:31* Připomínky a návrhy
  Zack: Wow, super! :-)
 • Zack
 • Norri
  Norri mecenáš11.1. 01:21* Připomínky a návrhy
  Narazil jsem na něco, co mi hodně chybí. Když si teď otevřu detaily konkrétního autora, tak mi v přehledu chybí informace o tom co napsal a co nakreslil. Je to jenom u obálek a tam je to nepřehledné a nedá se to podle toho filtrovat/třídit.
 • Norri
  Norri mecenáš11.1. 01:08Filmový a hudební klub
  seneke: Hodit ručník do ringu má úplně jiný význam... https://tomherlik.eu/slovnik/throw-in-the-towel/
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš11.1. 00:31Sběratelský klub
  havra - to mě též napadlo jako první ihned po zjištění odchodu/vyhození/bůh ví čeho, ale to se těžko dovíme, když jeden ze dvou kompetentních lidí tady pobíhá kolem se slovy "k adminům, ad1, ad2" a není schopen se vyjádřit, ať už jakkoliv.... ale co jsem postřehl, tak se MB řešili vícekrát a oba dva zanevřeli na reakce svých fanoušků i lidí z opačného břehu, já jsem řekněme neutrální, ale obecně mi tohle chování přijde nehodné jakékoliv firmy pro budování její dobré pověsti, tím končím - není co víc říct, jdu hají, dobrou :)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš11.1. 00:24Sběratelský klub
  Takze ted uz to je jen jeden Mighty Boy?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:48* Připomínky a návrhy
  Zack: díky
 • Zack
  Ony to jsou spis monografie, tak jsem na to zalozil novy "zanr" a prehazel to tam (a nechal u vsech publicistiku, protoze co jsem tak chytil na webu, jsou tam i nejaky rozhovory).
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:34* Připomínky a návrhy
  Ad2: už vím, kde je problém, ZOOOM 1 a 2 mají v žánru teorie, ne publicistika
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 23:14* Připomínky a návrhy
  Ad1: no já si třeba rozklikl knihu Před komiksem a jak je žánr publicistika, tak jsem na něj klikl a projížděl si co tam všechno je a narazím na ZOOOM, ale jen 3. a 4. knihu
 • Zack
  A je tam nejaka publicistika? Já to nemám, tak jestli to nekdo mate, tak tam mrknete. Idealne i do 3 a 4, treba je to spis blbe zarazeny pro ne.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.1. 22:46Sběratelský klub
  DR - možná bys místo "k adminům" mohl napsat něco zde, vyznívá to vyloženě blbě a lhostejně.... díky a čus ;) Pokud již tedy nejsi součástí MB, i to bys mohl napsat... normálně se ptám/e - myslím, že to zajímá víc lidí. Že se neozvou je věc druhá.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 22:37* Připomínky a návrhy
  k adminům: když kliknu v nějaké knize na tag publicistika, tak mi tam např. nevyjedou ZOOOM 1 a 2, přitom 3 a 4 tam ukázané jsou. Šlo by s tím něco udělat? Děkuji
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 22:02* Připomínky a návrhy
  Zack: díky moc
 • Zack
  SlouzimStarymPsum: Ja tam mam tohle, tak jestli to zas nebude nejaka specialita FF.

 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 21:42* Připomínky a návrhy
  Zack: jj, je to uzavřené, je tam napsáno konec, a to stejné vyšlo loni v lednu ve sbírce L. Říhy. Nevím, proč to tam pan Vybíral dal zrovna takhle. V bonusech se mluví o dobrodružné tematice a vyjadřují se i k tomuto příběhu, který tam reprodukovali celý. Zkrátka tam je, a říkal jsem si, že by nebylo na škodu to uvést, sbírka aspoň vypadá, že je tam dost příběhů. Díky
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.1. 21:18* Připomínky a návrhy
  Ne přímo chyba nebo problém, ale pro jistotu hlásím přesah do okrajů u komiksů vlevo ve Sbírce:
  https://ibb.co/RCJZDsX
 • Zack
  Darth: Do poznamky to dat muzem. Jen jestli to dobre chapu, ty 4 stranky jsou uzavrena vec?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.1. 19:41* Připomínky a návrhy
  K adminům: šlo by dopsat komiks, který je v této sbírce: https://comicsdb.cz/comics/8318/vypravy-do-ztracenych-svetu/komentare? V bonusech je 4-stránkový komiks Tajné město, str. 135-138 (scénář: J. Chalupka, kresba: Ladislav Říha, vyšlo ve sbírce Pokračování příště ...a jiné příběhy! v lednu 2020) a je to uzavřená věc. Šlo by to nějak doplnit do anotace, jestli to vůbec má nějaký význam, když to není "hlavní" příběh sbírky?

  Díky
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.1. 19:10Sběratelský klub
  Poslední změny
  a události Mighty Boys s.r.o.
  22.12.2020 Vymazán společník s vkladem KAREL CHLADIL
  22.12.2020 Vymazán člen statutárního orgánu, jednatel KAREL CHLADIL.
  22.12.2020 Zapsán způsob jednání: Jednatel zastupuje společnost samostatně. ...


  aha.... doposud jsem se nedíval .... dobrá tedy, něco se děje v pozadí.
 • perak
  SSP: no jo, podle obchodního rejstříku to vypadá na muže přes palubu
 • perak
  ještě k těm hvězdičkám - myslím, že v když jsem měl přehled s obálkami a najel na komiks, tak mi to ukazovalo průměr hodnocení, teď mi to ukazuje za hvězdičkou jen pomlčku a to i v případě, kdy je u komiksu i více jak 10 hodnocení
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.1. 18:23Sběratelský klub
  yogi: Posunuli to. Původně měl komiks vyjít ,,cca 10. 12." (podle informací na Facebooku) a pak to posunuli ,,zhruba o tři týdny" (opět Facebook). Takže jsou (nebo je) cca zhruba v toleranci.
 • yogi
  Pavel75 : Mělo to vyjít do Vánoc , to je zatím spousta času ne ?
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.1. 18:09Sběratelský klub
  Milo_Harwey: Vzhledem k tomu, že 22. 12. 2020 došlo ve "společnosti" k nějakým změnám (to jsou veřejně dostupné informace), tak by asi bylo lepší směřovat dotazy přímo k těm, co mají se "společností" něco společného ;-)