• Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.1. 15:29Sběratelský klub
  Ohledně balení do folie:
  - chcete vydávat knihy s přebalem? Balte to proboha, vždyť se to snadno trhá!
  - nechcete balit do plastu? Vyserte se na přebaly!

  Za mne jsou nejlepší hezky potištěné desky. Z paměti třeba Zpráva pro Adolfa. Takhle ať to mají všechny hardbacky a je po problému.
 • yogi
  Hawwwran: Ale ten "zakázaný" příspěvek by si mohl otevřít je třikrát ročně, mecenáši pětkrát.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš8.1. 15:05* Připomínky a návrhy
  Zack: pokud blokovat, navrhuji collapsovatbtakove prispevky a oznacit je ze jsou blokovane. Kdyby se clovek ztracel v tom o co jde, mohl by si vyjimecne otevrit i "zakazany" prispevek.
 • yogi
  Mě z těch oceňovaných filmů celkem minul Top Gun a taky Nejhorší člověk na světě.
 • Gmork
  Nejlepší film minulého roku pro mě asi Trojúhelník smutku od Rubena Östlunda, už jen pro tu zdařile zakomponovanou New Noise od Refused v blicí scéně. Ale Elvis taky dobrý.:)

  https://www.youtube.com/watch?v=NkAe30aEG5c
 • yogi
  Ter: Elvis super, nejlepší blockbuster vloni. a nejlepší Luhrmannův film, z těch co jsem viděl a asi nejlepší biopic za hodně dlouhou dobu.
 • Ter
  Yogi: aký bol Elvis? Marylin Monroe niekto videl?
 • yogi
  Připojím se k Bušovi se svojí topkou, vloni tedy by byl opravdu nadupaný seznam filmů, které mi v kině utekly, snad to bude letos lepší.
  Neutekly mi tyhle , viděno v kině :
  Tove
  The Batman
  Proměna
  Seveřan
  Nezanechat stopy
  Olga
  Elvis
  Všechno, všude, najednou
  Hodně štěstí , pane Veliký
  Banger
  Erupce lásky

  Český film jsem v topce měl naposledy možná Hoří, má panenko( myslím tu obnovenou premiéru koncem osmdesátek.)

  A hudba naživo? No to byl nabitý rok: The Beths - Underdogs, Julian Baker - Rock Café, Mitski - Divadlo Archa, Iceage - Fluff Fest Rokycany, Dry Cleaning, Erika de Casier, Iggy Pop, Squid, Yard Act- vše Off Festival Katowice, Circuit des Yeux - Meetfactory, Angel Olsen - O2 Academy Brixton London, Marissa Nadler, Porridge Radio - Café v lese, Nilüfer Yanya - Rock Café
  Ale především a zejména, dle očekávání - Let's Eat Grandma - Koko London.

  Metal žádnej.
 • SickNail
  SickNail mecenáš7.1. 16:54Pindárna
  Presne tak! Čuramedáni to sú

 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin7.1. 13:11* Připomínky a návrhy
  soulbringer: Adminka je tu, pokud dobře počítám, už 13 let.
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin7.1. 13:10Pindárna
  Po 130ti dnech nepřítomnosti na fóru a 6 hodinách života, které jsem investovala do přečtení všeho, oč jsem přišla, vám můžu říct jen jedno... Vy čurrrramedáni! Já jsem tak ráda, že se tu nic nemění! Ale příště už se na to dočítání vykašlu.

  Vlastně by se mohly archivovat jen Zackovy příspěvky a zbytek by se třeba po čtvrt roce mazal...
 • james89
  james896.1. 20:43Pindárna
  Za sodexo taky nakupuju knihy. Berou to na netu na Kosmasu nebo Dobrovský, Grada atd. Mohlo by se přidat více prodejců. Pak se s tím dá platit u některých knihkupců. Občas jsem s tím uhradil i ubytování. Nechce se mi ale trávit dovolenku 2 týdny na jednom místě, proto to není pro mě na ubytování moc vhodný.

  Mkw: jo, je to určitý způsob benefitu od zaměstavatele, který můžeš využít na knihy, ubytování, dovolenku, lékárnu, koncerty, prohlídky, fitko atd...
 • Zack
  Zack admin6.1. 15:07Pindárna
  soulbringer: to bych mohl, letos uz bude asi vaha u vetsiny comicsu.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš6.1. 14:05Pindárna
  deefa: Zima nás všechny naučí (teda říkaj někde v Rusku, nebo tak něco). Jen buď té lásky a mysli taky na planetu - před tím, než Incala hodíš do ohně, tak nezapomeň strhnout ten igelit. Díky!
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 14:02Pindárna
  @soulbringer Přesně - až bude nejhůř a do mého plynového kotle přestane proudit plyn, začnu nejdřív parketama a nakonec dojde i na ten Incal, všechno se dá spálit :-D
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 14:01Pindárna
  @Ter Rozhodně netvrdím, že na to mám čas :-) Ale jak jsem psal tady někde v jiném vlákně, radši budu mít zaplněný buffer, než abych to pak horko těžko sháněl. Takže hlavně nakupuju a občas i čtu. Knížky se nekazí... když jsou v igelitu... :-D
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 13:59Pindárna
  @mkw My máme Benefit Plus, berou to všude možně. Teda musíš mít takovou tu nabitou kartu, papírový kupónky ne :-) Zvyknul jsem si utrácet to na Knihcentru, nejsou sice nejlevnější, ale za nákupy se tam sbírají bodíky a za bodíky si pak vygeneruju 10 % slevu, takže to vyjde tak nějak normálně.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš6.1. 13:55Pindárna
  DEEFA: 30kg - tomu říkám začátek roku. Na nejbližším pionýrský schůzi tě navrhnu na sběratele roku! :)
  Teď mě napadlo, že až bude ZACK dělat roční přehled, tak tam určitě bude někde kolonka "letos jste nasbírali XX kg papíru" :)))
 • Ter
  Ter6.1. 13:49Pindárna
  Deefha: nefalšovane ti závidím, že máš čas to všetko prečítať. Mne na seba samého neostáva žiaden čas, resp tú trochu čo sa nájde (poväčšinou v noci) investujem do tvorby. Tak aspoň po roku a pol finalizujem knižku pre deti + detskú kuchárku A potom šup na komiks ;)
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš6.1. 13:40Pindárna
  Zack: Já bych nerad, aby mi byl podsouván sentiment a emoční podbarvení, který jsem tam nedal, a který tam není.

  Obecně předpokládám, že ve vydavatelstvích pracují dospělí lidé. Dospělí lidé, kteří ví, že se může stát chyba. Předpokládám, že tam jsou soudní lidé, co umí oddělit hejtry a fanoušky, oddělit "jste banda podvodníků" od "můžete prosím napsat, jak to budete řešit?" atd. ... a že i dokonce debilně podbarvená zpětná vazba, může být feedback, který ti může nakonec dokonce i pomoci. V neposlední řadě asi nejsou na internetu první den, mají zdravý odstup a nadhled nad fóry, kde mezi nejhlasitější hlasy patří 1 % úplně niche lidi, kteří se de facto dělí hlavně na puberťáky (v jakémkoli věku), co neví co s časem (za to maj pevný názor na všechno) nebo na nerdy, sběratelé, co jsou schopni se hádat o igelit :)

  PS: i v bahně jde najít Bažináče. Předpokládám, že stačí 5 minut scanování textu, aby člověk získal základní představu "who is who" a který věci (ne)stojí za pozornost. Tím bych to asi ukončil a popřál všem CM a vydatelům pevný nervy a co nejmíň jízlivých komentářů :)
 • Gmork
  Gmork6.1. 13:32Pindárna
  mkw: za sodexo někdy nakupuji v buxu, čili euromedia.
 • mkw
  mkw6.1. 13:26Pindárna
  @deefha: to je sodexo? Kde to berou? U me to vsechno frci pres zenu na kosmetiku a caje z lekarny :D
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 13:00Pindárna
  @Zack Já jsem jako doktor Havel nebo smrt - taky beru všechno :-)
 • Zack
  Zack admin6.1. 12:59Pindárna
  deefha: no to je krasny mix :)
 • Zack
  Zack admin6.1. 12:57Pindárna
  soubringer: ono jde spis o ten sentiment toho, ze kazda chyba je hned umysl, podvod, amaterismus nebo idealne vsechno dohromady, kazdy jeden clovek se zvlada v pohode, unavne je to neustale kapani.
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 12:47Pindárna
  Každý rok v lednu dorazí od zaměstnavatele body na Benefit kartu, i letos. A jako každý rok jsem je obratem vyměnil za dalších třicet kilo papíru. Přece za to nebudu chodit někam do fitka nebo nepojedu na dovolenou! :-D

 • Scarface
  Scarface6.1. 12:31Pindárna
  Seneke: Můj knír je pravý! (Ale jinak jo, obvykle tohle dělám já.)
 • seneke
  seneke mecenáš6.1. 12:25Pindárna
  Proč mám pocit, že ten community manager pro Crew bude Scarface s falešným knírem.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš6.1. 12:15Pindárna
  Zack: Já ti samozřejmě rozumím :)
  Svědomí je ovšem ošemetná záležitost. Spousta lidí ho má dávno sežehlé natolik, že už nejde ani cítit ten tér. V postmoderní době plné relativizace, v době, kdy má kvůli sockám řada lidí zaměňuje názor za fakta, je to ještě těžší - není to úplně dobrej kompas, ale souhlasím s tou myšlenkou. Každý si musí zamést před vlastním prahem - já vítám jakoukoli zpětnou vazbu i tomu mýmu vlastnímu prahu.

  PS: Ačkoli tu a tam něco napíšu směrem k vydavatelům (nejen zde - primární píšu jim), tak mi jde dycky o konstruktivní zpětnou vazbu - nemáme mezi vydavateli žádný lovebrand a ani nikoho nehejtuju (natož z principu). Alespoň se o to snažím. Hlavně bych byl nerad, kdybych měl skončil v nějakém balíku uživatelů, "kvůli kterým tady řada lidí z vydavatelství dávno nechodí"
 • Toe
  Toe admin6.1. 11:50* Připomínky a návrhy

  Zack: Je to tak, proto už tam zavítám jen tak jednou za půl roku, můj psychiatr už mi častější návštěvy nedoporučuje :D
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš6.1. 11:49Sběratelský klub
  to spíš už bude za mikina, co měl na sobě...
 • robur31
  robur316.1. 11:42* Připomínky a návrhy
  Zack: Co třeba bílé písmo? Co oči nevidí, hlavu nebolí.
 • faster86
  faster866.1. 11:18Sběratelský klub
  no jo a proto si myslím že to dají zadara k tomu tulakovi, nepamatuju se ze by meli nedky prelozeny takto ofiko nazev komiksu ktery by nebyl v predrodeji, ale mozna je to jen moje zbozne prani, takze klidne muzete nahazovat smysluplnejsi tipy :D
 • Zack
  Zack admin6.1. 11:14* Připomínky a návrhy
  Fort: diskuze pak nedava smysl hlavne lidem, co nikoho neblokujou, jen netusi, ze dva lidi, co se ty diskuze ucastni, se vzajemne nevidi :) Lidi, co zazili blokovaci manie na Nyxu maj ptsd jeste dneska.
 • Trip
  Trip mecenáš6.1. 11:07* Připomínky a návrhy
  Chlapi, neblokujte ty příspěvky, podívejte se, jak ta diskuze pak vypadá!
 • Fort
  Zack: Jestli budou uživateli nabízeny příspěvky, z kterých ho bude bolet hlava nebo z toho, že nebude diskuze dávat smysl, bych už nechal jako volbu.
 • Zack
  Zack admin6.1. 10:30* Připomínky a návrhy
  charvos: to je ovsem hodne vychytraly docasny reseni, je to tam, kdo si me chce bloknout, tak si to odfiltrujte podle li class="media uid1". Finalne to udelam systemove, aby to respektovalo i pocitani prispevku, strankovani a tyhle veci.

  Fort: to vetsinou zjistis pomerne rychle, ze nekdo nevidi, co mu pises. Navic forum moc neprispiva to, pokud se jedne diskuze ucastni nekolik lidi, co se ma tak ruzne vzajemne na blacklistu, to je pak jak scenka z cekarny na Usnim.
 • charvos
  charvos mecenáš6.1. 09:37* Připomínky a návrhy
  @Zack: mohl bys treba pridat do li class="media" id uzivatele? pak by si mohl kazdy pomoci Tampermonkey nebo addblocku napsat vlastni skript/filter a nemusel bys to resit
 • Fort
  Dotyčný to nemusí vědět. Nechci nikoho omezovat ať si píše kdo chce co chce, ale chci mít stejnou možnost číst si jen toho koho chci.
 • Toe
 • Dinik
  Dinik6.1. 07:20Sběratelský klub
  Take me napadl ten Last Detective, rozsah by tomu napovídal. Byla by to pecka.
 • Zack
  Zack admin6.1. 00:30* Připomínky a návrhy
  Fort: nejsi jediny, ja s tim trochu bojuju, kde jsem to zazil, tam to delalo jeste vetsi zlo. Ale muzeme to zkusit a nejakou formu blacklistu na lidi minimalne pro prispevky u comicsu planuju, takte system na to bude. Za rok :)
 • faster86
  faster866.1. 00:13Sběratelský klub
  Hele no moc pěkná debata se tu vysemenila... Každopádně z jiného soudku. Mighty boys mají ke komiksu Tulák nachystané nějaké velké překvápko, já to vidim na komiks THE LAST DETECTIVE. Nějaké tipy?
 • Fort
  Uvítal bych zařadit si některé uživatele do ignore listu, aby od nich už nikdy žádný příspěvek neviděl.
 • Zack
  Zack admin5.1. 22:11Sběratelský klub
  SomeOne: dobry point, na obalydb.cz zadny forum ani komentare!
 • SomeOne
  SomeOne5.1. 21:50Sběratelský klub
  Zack: Jedna databáze, kde tě otravujeme, ti nestačí? ;)
 • Zack
  Zack admin5.1. 21:38Sběratelský klub
  Papirovy brandovy obal by mel tu vyhodu, ze by se dal samotny sbirat. A lidi by si ho mohli zatavit do plastu s certifikatem. A nekdo by mohl udelat databazi tech obalu, aby mel vsechny ty magory pohromade a moh se jim posmivat hromadne! Jestli to dobre pocitam, tak win win win.
 • james89
  james895.1. 19:46Sběratelský klub
  Taky mám raději, když je kniha ve folii. Mám jistotu, že nebude ošoupaná a že se v ní nikdo nehrabal :D Ale zase nejsem zastánce držet knihu zabalenou 10 let a pak ji za draho prodat. Kupuju knihy, abych je četl a muziku na deskách, abych ji poslouchal. Nevybalená věc ani nemusela být vyrobena. Věc má sloužit svému účelu, když se k ní hezky chováte. Taky nechápu to zatavování do vakuového obalu na věčné časy s certifikátem superdrahých komiksů za stamiliony. Nejsem žádnej ekologickej terorista, nemám rád green deal, nemám rád nový "ekologický" auta a raději budu jezdit se svýma starýma autama, který jsou až na jedno starší než já, odpad třídím, odpadky neodhazuju na zem, na nákup mám plátěnou tašku místo nakupování předražených papírových tašek na jedno použití... atd. Ale kvůli jedné folii se velryba neudusí, když ji po použití vyhodíte do plastu. :) I když papírový obal je zajímavý nápad. Akorát asi zabere víc práce.
 • Onkel 1928
  Onkel 19285.1. 19:16Sběratelský klub
  Já chci fialový výtisk stránky zatavený ve fólii. K tomu 25% slevu na další nákup (no a,že už ji mám normálně) a razítko do knihy s komentářem,že ne vše se podaří na 1000%. K tomu samozřejmě nějakou hodně vysokou,ale přeškrtnutou cenovku....jo,je to mrzuté,taky jsem koupil nový výtisk,i když mám UKK,ale věřím Scarfeceovi, že to s grácií vyřeší. Vždyť už chudák prodává svou sbírku komiksů,aby na to měl...
 • Alfi
  Alfi5.1. 18:59Sběratelský klub
  Ja mám to vydanie od Crwe spred dvadsiatich rokov a tam je to v poho