• Qvestor
  Qvestor24.1. 15:48Duchové mrtvých
  Jsem Corbenův fanoušek, ale tohle mě nedokázalo vtáhnout do děje. Zatímco Boha krys jsem si užil se vším všudy, zde už jsem nijak nadšený nebyl. Corbenova všudypřítomná vypravěčka Mag je tady rušivá a její poznámky jsou na hranici slabomyslnosti. Na krátkém rozsahu povídek je těžké vybudovat opravdu hustou atmosféru a poctivý hororový příběh, nemluvě o tom, že originální komiksy od Corbena jsou lepší než jeho adaptace cizích textů. Číst tohle v prvním plánu jako adaptaci je vůbec cesta k nespokojenosti.
  Výtvarná stránka je naopak v pohodě, pořád je to ten nezvyklý, podmanivý, fascinující Corben, který dokáže zalézt pod kůži. I když jeho starší komiksy vypadají ještě líp.
 • Qvestor
  Qvestor23.1. 21:58Azimut I.
  Originální a autentické dílo, které mne překvapilo a potěšilo. Je to hravé a rozhodně se to nebere moc vážně. Vždycky jsem měl rád fantasmagořiny, takže si mne okamžitě získali bizarní nápady tohoto kousku - podivové, severní pól na cestách, útěk od soudu nebo pouštní elementálka. Kresba je výrazná a krásná, hlavně ty ostré obličeje... No, jsem opravdu zvědavý na to, jestli se závěr ponese v podobně bláznivém duchu. Sice to po scénáristické stránce není stoprocentně vybroušené (místy jsem měl dojem, že je to maličko ukvapené), na druhou stranu neznám komiks, který by byl bez chybičky a na Azimutu není nic, kvůli čemu bych nedokázal přimhouřit oko. Až jsem si říkal, že bych ho bral jako román, protože bych v tom světě mohl strávit víc času. Ale to by mě samozřejmě tolik nebavilo.
  Azimut mě jako komiksová fantasy nadchnul mnohem víc, než nedávno vydaný Šninkl.
 • Qvestor
  Tak art je fakt brutální, to se musí nechat. Barry Windsor Smith je bůh - jen kvůli němu jsem si tohle koupil. (A byl bych moc vděčný za to, kdyby tady konečně vyšlo něco z jeho autorských projektů). Jinak nejsem kdoví jaký conanovský fanouš. A tohle psychologické pojetí Conana mi vůbec nesedlo. Pokud má Howardův Conan být relativně inteligentní či spíš mazaný nebo prohnaný polodivoch, tento Conan je podle svého chování naprostý hlupák, který by v reálném světě nepřežil ani minutu. Jeho jediné řešení jakéhokoli problému, co se mu postaví do cesty, je najít někoho, komu může rozbít držku. A nějaké „Proč?“, se tady vůbec neřeší. Celkově má Conan mentalitu zaostalého vesnického hospodského výtržníka. Není to postava, s níž bych se dokázal ztotožnit, držet jí pěsti... nebo která by mne jenom dokázala protáhnout tímto skvěle nakresleným, ale mimořádně pitomým počinem.
 • Qvestor
  Qvestor2.12.2021 20:08Spirála
  Bezpochyby to nejlepší obrázkové hororové dílo vůbec. Ne, není to nadsazené. Hororový žánr mě zajímá už od dětství a myslím si, že dokážu poznat, když narazím na něco mimořádného. A Spirála něčím takovým je. Psát o ději této mangy nemá vůbec smysl. To jediné, co musíte udělat, je otevřít Spirálu a nechat si ji propálit do mozku.
 • Qvestor
  Zvláštní komiks, který dost klame tělem/začátkem; fakt to nejdřív vypadá jako další infantilní následovník Pána prstenů, ale brzy vás to vyvede z omylu. Mix témat a motivů z toho činí těžko zařaditelné dílo. Myslím si, že Šninklova veliká moc přesáhla původní záměr autorů, ty jinotaje jsou přístupné nejrůznějšímu výkladu....ale já to tak moc nežeru... zlákalo mě to kvůli kresbě a G'wel... a konec bych nepochopil nebýt doslovu...
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 64 (cca 26644 Kč)
Mám: 54 (cca 22238 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0