Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Právě se započíná největší z příběhů žánru meče a magie – sága Conanova! Barbar Conan, zrozen na bitevním poli chladné Cimerie, si klestí cestu nezkrotnými říšemi hyborejské éry a jeho hněvu neuniknou nepřátelé lidští ani nadpřirození! Jeho dobrodružství se stanou legendou. On sám se stane králem. Roy Thomas a Barry Windsor-Smith převzali kultovní postavu Roberta E. Howarda a vdechli jí barvitý život v díle, jež bylo ve své době etalonem komiksového vypravěčství. Marvel hrdě uvádí svou epickou ságu, pečlivě zrekonstruovanou a zrestaurovanou do podoby, jež je úctyhodnou připomínkou původních vydání. V prvním svazku Conan poprvé opouští domovinu a získává zkušenosti jako zloděj, žoldák a především bojovník!

Obsahuje sešity série Conan the Barbarian #1-13 (červenec 1970 - říjen 1971) a materiál z Chamber of Darkness #4 (leden 1970)

Scénář
Roy Thomas
Art
Barry Windsor-Smith (Barry Smith)
Ink
Dan L. Adkins, Barry Windsor-Smith (Barry Smith)
Barvy
Maddy Cohen (Mimi Gold)
Obálka
John Verpoorten, Dean White, Barry Windsor-Smith (Barry Smith)
Překlad
Alexandra Niklíčková
Žánry
akční, dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-7652-093-6 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem (vázaná s matným přebalem a parciálním lakem)
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Stran
368
Cena
999 Kč
Originál
Conan the Barbarian #01: The Coming of Conan (Marvel Comics, 2020)
 • louza
  Cromovi ďábli, tak tohle se doopravdy povedlo! Původně jsem jako letitý čtenář Netopejřích svazků koupi zvažoval. Ale nakonec se v knize bezostyšně vyrochnil jak totální čuně. Conan se sice rovná John Buscema, ale je fakt, že kresba Barryho Smitha, tehdy ještě hodně ovlivněná Sterankem a sekundovaná Salem Buscemou, má něco do sebe. Českou premiéru tu zažívá dobový coloring uhranující mistrovsvím efektů, jakých dosahovali staří klasici s hrstkou barev. To umocňuje vhodně zvolený kvalitní papír, který ale není lesklý a nevypaluje bulvy. Kniha není žádná kolosálka. Je o maličko větší než omnibusy od BBartu, vypadá skvěle a ani téměř básnický projev Roye Thomase tu nepřijde zkrátka. Plus ty perfektní bonusy... CC komiksy umí a tady produkčně není jediná chybička. Příběhově je to prostě Conan. Nic víc, nic méně. Pokud máte rádi Conana a nevadí vám pulpový charakter příběhů kontrastně vyprávěných takřka Shakespearovskou vyřídilkou a komiksovými postupy s retro feelingem, tak tohle perfektně sedí. Pro Semic pozitivní čtenáře absolutní nutnost. Tady to tenkrát všechno začalo. Kéž by se tak někomu chtělo takhle udělat Manningova Tarzana.
 • autokineton
  Za mě absolutní pecka, na tohle jsem čekal léta :-) Nejklasičtější Conan v luxusním vydání, jak je ostatně u Comics Centra zvykem :-) A i bonusy jsou v tomto případě velmi kvalitní. Takže nemůžu dát méně, než 5/5. Nezbývá než doufat, že tato řada bude mít úspěch i u dalších čtenářů a dočkáme se dalších dílů!
 • louza
  Teda přátelé, já z téhle diskuse nevycházím z údivu. Cože to chcete? Nahradit originální zastaralý coloring úplně jiným neoriginálním zastaralým coloringem? A Barry Windsor-Smith že velký špatný? No to byste určitě měli napsat uživatelům na Heritage a poučit je, ať si tam nedělají škodu nákupem jeho originálů :-)
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.9. 13:34Barbar Conan #01: Conan přichází
  Badboy když to ti lidi za to dají, proč ne...
 • BadBoy
  No, já jsem prvního kolosálního Conana koupil, akorát to je nějaký zkušební kus z tiskárny a nevěděl jsem to než mi to přišlo domu, to mě celkem vyléčilo z toho vůbec chtít kupovat něco za 10k a víc. Na druhou stranu to mám prostě na čtení a ne na investici...na ty další Conany to asi chce čas, anebo je prostě víc kusů v oběhu než toho prvního.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš26.9. 12:27Barbar Conan #01: Conan přichází
  Těžko říct, zda by tahle případně kolos byla investičně výhodná. Spíš to bude jako vycházející hvězdy...

  Barvy bych radši bral od DH, když ne od nich, tak radši čb nebi původní barvy, tyhle nový od Marvel mi prostě přijdou nejhorší.

  Ter - protože je česky "Barbar Conan" a anglicky "Conan, the barbarian", ty hejtici (v)ocase :D

  Ono to hlavně bude snad 30 knih za 15 let vycházení, čímž se z toho stává taková Conan manga, tak uvidíme, kdo z nás vydrží ... A jestli si tady za 15 let budeme psát, že to máme komplet :D
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.9. 12:08Barbar Conan #01: Conan přichází
  Badboy jako investice se spíš vyplatí ten první kolosální Conan. Co koukám tak většinou po těch dalších ani pes neštěkne, myslím na bazarech.
 • BadBoy
  Ter: díky, koukám na ty barvy od DH a to by pro mě byl úplně jiný čtenářský zážitek...přeložený je to pěkně, je to prostě klasickej Conan, trochu ukecanější, ale to mi extra nevadí, kresba je poplatná době a s lepšíma barvama by to bylo uplně v pohodě, ale ty původní barvy mě prostě iritujou a musel jsem se do dočtení nutit...samozřejmě, že pokud vyjde kolosálka, tak to koupim, ale fakt jen jako investici a číst to nebudu :D tyhle vydání asi ale vynechám...
 • Ter
  Badboy: áno Dark Horse túto sériu recolorovali a teda podstatne lepšími farbami. A prečo dali CC ten meč hore? Zase boli akční ako keď počeštili TMNT a potom im to zarezali? :D ešte tam zabudli napísať "jedinečný originál" :D

 • BadBoy
  Ono existuje jiné a modernější vybarvení od DH? To by hnedka byl jiný zážitek...já jsem všude slyšel, jak každý chválí ty vydání od Semic artu (nebo koho), ale to asi bude mít od tohohle vydání hodně daleko, že? Jestli bude muset nejdřív vyjít dalších 5 knih jako tato, tak to si asi nechám ujít...sice je to pěkně zpracované, ale na mě už prostě moc retro a navíc to už neni úplně nejlevnější. Conana mám rád od dětství, ale z tohohle na mě žádná vlna nostalgie nedýchá a tyhle barvičky mě spíš štvou.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.9. 13:42Barbar Conan #01: Conan přichází
  Super retro to není, ale třeba Atlantis chronicles, Eternaut, Mort cinder, Batman vs dredd, drifting classroom, Orochi, Hellsing, devilman, Nemesis, Akira, Buddha
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.9. 12:24Barbar Conan #01: Conan přichází
  Fimi - fakt? Nahoď jaký .. ;) superretro :D
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.9. 08:41Barbar Conan #01: Conan přichází
  Milo retro mi nevadí, mám plno retra a dokonce i některá superhero retro mi nevadí. Ale Conan mi nic neříká, to je pravda a rozhodně ho nebudu zkoušet v tomto formátu za tuto cenu.

  Je to proboha Conan Centrum, ti to jistě vydají v kolosalce.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.9. 23:52Barbar Conan #01: Conan přichází
  Fimi - mám dojem, že jsi i říkal, že ti Conan nesedí celkově. Navíc tohle je stary. A na oldies v tomhle duchu taky nejsi. ;)

  Fimi+ter - :D to mě fakt nenapadlo, že by mohla bejt i kolosalka starýho Conana....

  Je teda docela škoda, že CC nepoužilo moderni vybarvení od DH, tohle od marvelu je takový jak v malování z Windows, což je škoda. Asi kvůli právům to nešlo nebo nevím...
 • Ter
  Fimi: nehrozí, kolosálky ma nezaujímajú a od CC a Arga už zásadne nič nekupujem :D
  Ale s tou kolosálkou budeš mať isto pravdu, že to tak vydajú (ale najprv odprisahajú, že nie nikdy absolútne nehrozí) :D
 • Fimi
  Fimi mecenáš24.9. 22:04Barbar Conan #01: Conan přichází
  Milo ano opravdu, tohle není pro mě

  Ter dobře ty, ale neboj, jistě to vyjde v kolosalce a ty si to konečně budeš moci koupit za 3200...
 • Ter
  Do formátu A5 to scvrkne jenom vůl... nebo-li vychcaný kakomrd... Smith je šunt, no Buscema bude v tomhle pidiformátu zabitej...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.9. 18:25Barbar Conan #01: Conan přichází
  Fimi, čemu? Tohle není pro tebe a ty to víš...
 • Fimi
  Fimi mecenáš24.9. 15:05Barbar Conan #01: Conan přichází
  Já pořád odolávám...
 • Qvestor
  Milo - To každopádně udělám, jen to nebude hned. V conanovské horečce jsem pobral ještě Conana z Cimmerie 2 a 3. Ty budou asi mít přednost.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.9. 12:39Barbar Conan #01: Conan přichází
  Přečti a napiš názor ;)
 • Qvestor
  Tak jsem neodolal; je to doma.
 • Corvus
  Doufám, že tahle série se chytne. I když to bude mít asi dost těžké, protože příběhy jsou z dnešního pohledu hodně meh a kresba je fakt tragická :-) Co ty rohy proboha?! :-D Ale přeji paradoxně téhle knize/sérii co největší prodeje, aby to CC nezařízlo. Proč? Protože za nejlepšího Conana všech dob a který u nás kdy vyšel, stále považuji ony šílené pokusy z '90 od Semic-Slovart. Nemohu prostě vyhnat z hlavy dokonale živočišnou kresbu Joa Buscemy! A hlavně podobu Conana, který v té době, kdy to měl Buscema pod palcem, vypadal historicky jednoznačně nejlépe. Ani podoba (a kresba) z kolosálek není tak vynikající jako od tandemu John Buscema + Ernie Chan. Přeji si tedy a doufám, že postupně Conan doleze v této sérii až na konec '70 let a do '80, aby se mi splnil sen a měl jsem Buscemova Conana v pevné vazbě, v barvě a v češtině. Pokud možno kompletního. Takže: kupujte to hojně!
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.9. 14:07Barbar Conan #01: Conan přichází
  Qvestor - určitě doporučuju kolosalky, všechny 3 a nebo tuhle řadu v malých knihách... ;)
 • yogi
  V Comicsových legendách bylo přeci vše černobílé, důvodem byla myslím cena, tedy obava , že by v komiksovém pravěku lidi za barevný komiks tolik peněz nedali.
 • Ter
  Qvestor: čiernobielo to vychádzalo ako reprinty v magazíne Conan Saga. Ale nie všetko a nie iba z tejto série. V tom magazíne bol reprintovaný mix viacerých sérií vrátane Solomon Kane či Red Sonja...
 • Qvestor
  Zrovna čtu originální conanovské příběhy od Howarda, takže pociťuju zvýšený zájem o Conana, který mě až donedávna moc nebral...
  Barryho Windsora Smithe mám rád a kvůli němu jsem si koupil staré černobílé vydání těhle příběhů. No a teď jsem dost na vážkách co s tímto, koupit nebo ne?
  Mimochodem, nějak jsem nepochopil ta různá vydání, proč je vydání v rámci Comicsových legend černobílé, když jsem dohledal na netu barevné stránky původního vydání v en. Neví to někdo?
  Taky je zajímavé porovnat původní barvy s touto zrestaurovanou verzí (ty staré na mě působí líp).
 • Ter
  Milo: ako conanofil odmietam tento scvrknutý formát... a úprimne - neverím, že to vyjde celé...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.9. 11:15Barbar Conan #01: Conan přichází
  Jsem zvědavý, jestli se tahle řada zavede... Já sám jako conanofil přemýšlím, jestli si knihu koupit nebo ne. :/