Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Jedno obyčejné japonské maloměsto zachvátila posedlost spirálami. Objevují se všude. V očích, vlasech, ve stěnách domů – a postupně kolem sebe všechno proměňují. Bojovat můžete s démony, přízraky, duchy… ale jak chcete bojovat s tvarem?

Monumentální hororový příběh je provázanou sérií děsivých povídek na téma spirál. A budete žasnout, kam až s tím dokáže Džundži Itó, expert na temnotu a deformace těla, dojít.

Nové, vylepšené vydání legendární mangy japonského mistra hororu – celé kompletně v jednom svazku a s bonusovou povídkou navíc!

Originálně vycházelo pod nakladatelstvím Shogakukan v letech 1998 až 1999

Scénář
Džundži Itó
Art
Džundži Itó
Obálka
Džundži Itó
Lettering
Martin Hanslian, Jiří Hrbek
Překlad
Jan Horgoš
Redakce
Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Žánry
fantasy, horor
ISBN/ISSN
978-80-7449-910-4 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
145 x 215 mm
Tisk
černobílý
Váha
1400 g
Stran
648
Cena
769 Kč
Originál
Uzumaki (VIZ Media LLC., 2013)
 • Honzile
  Honzile20.9. 14:29Spirála
  "Junji Ito se svém díle zaměřuje na postupnou psychickou a fyzickou proměnu člověka z běžného stavu do šílených abnormalit, ve kterých zkoumá limity a transformační schopnosti lidského těla. Ve Spirále podle mě překonává vše, co jsem od něj doposud viděl. Dočkáme se obludných znetvořenin obyvatel městečka, hrůzných propletenin těl, děsivě sešitých a zase se rozpadávajících mrtvol. Mistr hororu dokonce překročí tabu a ukáže nám i pár morbidních smrtí a znetvoření malých dětí. A nezůstává jen u nechutností. I z obyčejných věcí jako je kouř, oblaka nebo plovoucí voda dokáže vytvořit tak zvláštní a znepokojivou podívanou, že si na konci dne budete přát, aby se vám o tom raději nic nezdálo. Jeho smysl pro realistické ztvárnění pocení, slz a dalších tělesných tekutin je jen špička ledovce na jeho úchylné genialitě." Více v recenzi na https://nerdopolis.cz/2021/09/20/recenze-spirala-junji-ito-hororove-silenstvi/
 • Sir_Pete
  Sir_Pete18.9. 21:56Spirála
  I když vlastním i vydaní od Zoner, tohle jsem si musel koupit znova. Crew to přinejmenším vylepšíla o daleko lepší font.
  Samotný komiks jsem přečetl již několikrát a další návrat jsem si opět užil. Ito prostě horor umí a tohle by si měl přečíst každý.
 • yardaformi
  yardaformi15.9. 02:56Spirála
  Masterpiece
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš9.9. 17:58Spirála
  Pošahané Itóovo opus magnum obsahuje řadu na sebe navazujících povídek, které postupně gradují do vskutku neodolatelné šílenosti. Je zajímavé sledovat, jak se z obskurního japonského hororu postupně stává lovecraftovská patlanice, která mě osobně neskutečně bavila. Všechno je to ještě doplněno Itóovou kresbou, která dokáže zachytit sebemenší zvrácenost a nechutnost.
10