• baatcha
  baatcha19.5. 23:14Filmový a hudební klub
  Fimi: Já to napsal blbě, já toho vlastně z MCU viděl tak třetinu a to spíš až ty novější věci, Capa a Iron Many ne. Díky Nolanovým Batmanům mě přestalo bavit chodit na komiksové filmy, protože mi přišlo, že se v nich jen ve zjednodušené formě prodává masám to, co člověk v mnohem lepší podobě už zná z komiksů. MCU jsem vzal na milost až poté, co jsem viděl animovaný seriál The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, který se mi hodně líbil, a který vlastně z MCU přímo vychází. Nicméně z těch deseti MCU filmů mě ohromili jenom The Avengers. Zbytek měl světlé momenty, ale nepřijde mi tam nic zapamatováníhodného, a podle toho si dovoluji soudit i ty zbylé dvě třetiny MCU filmů. Pletu se?
 • Fimi
  Fimi mecenáš19.5. 22:46Filmový a hudební klub
  Baatcha: opravdu: Cap 2 se ti nelíbil?

  potom bych teda ještě vypíchl seriály jako Daredevil, The Boys, Legion, ten Pennyworth nebyl špatnej rozhodně, Doom Patrol
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš19.5. 22:43Sběratelský klub
  zdar, právě se dá koupit limitka alias.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš19.5. 22:32Sběratelský klub
  Je to divny. Ja o jedna al 3 dny zpet a jen postovne za 79,-
 • Karlito_69
  Karlito_6919.5. 22:31Sběratelský klub
  Já tam běžně kupuji takhle za víc abych měl poštovné zdarma a nikdy jsem balné neplatil.
 • deefha
  deefha mecenáš19.5. 22:25Sběratelský klub
  No a není to balné právě proto, že je toho tolik?
 • baatcha
  baatcha19.5. 22:16Filmový a hudební klub
  Jo a ještě bych tam nějak nacpal The Avengers (2012). To byl jediný film z MCU, co se mi líbil, o mrakodrap převyšuje všechno ostatní z MCU.
 • baatcha
  baatcha19.5. 22:09Filmový a hudební klub
  1. Animovaný seriál Superman (1941-42) od studia Fleischer. Nejlepší Superman, co kdy vznikl. Výtvarně pojatý ve stylu art deco, a hlavně animovaný rotoskopií (= podle živých herců). Unikátní záležitost.
  2. Burtonovi Batmani
  3. The Batman (ten nový)
  4. Superman (1978)
  5. WandaVision
 • Fimi
  Fimi mecenáš19.5. 21:50Filmový a hudební klub
  Soulbringer pokud budu brát komiksovky superhero tak za mě asi
  1. Nolanova trilogie
  2. Trilogie Capa
  3. X-Men First Class a Day of Future past
  4. Batmani od Burtona,
  5. Váhám mezi MoS a sérií GOG
  6. nejspíš i Spiderman od Raimiho
  Kdybych bral komiksovky ne superhero
  1. V jako Vendetta
  2. Sin City
  3. Red
  4. Dějiny násilí
  5. Kingsman první díl nebo Valerián
  6. Constantine
 • soulbringer
  soulbringer19.5. 21:04Filmový a hudební klub
  Čtu tu diskusi s mírným pobavením, ale každopádně to zkusím trochu jinak. Pokud zůstaneme v komiksovém světě (ať už to bude universum DC, Marvelu či jinde), jaké jsou tedy podle vás TOP 3 - 5 filmů/série a případně proč?
 • valon
  valon19.5. 20:22Sběratelský klub
  Crew má několik slev, které se postupně nasbírají podle utracených peněz až na konečných 25% a jsou už napořád. Jenom to není automaticky, ale nastavují to manuálně (teda tak to bylo dřív, možná se to s novým eshopem změnilo), tak je lepší si to hlídat a ozvat se když tak :)
  Já to nasbíral přes pravidelný nákup novinek s 20% slevou a jsem spokojený, je to taková příjemná jistota místo nahánění kde je zrovna co levnější :)
 • Gmork
  Gmork19.5. 20:19Filmový a hudební klub
  Notre-Dame v plamenech se líbil, měl jsem přece jen obavy, že o daném požáru vím první poslední, ale přesto Jean-Jacques Annaud natočil působivý film. V kině jsem se ani chvilku nenudil.
 • BadBoy
  BadBoy19.5. 20:12Sběratelský klub
  Olesh: to je už celkem fajn :) a kolik se tam musí zaplatit na tu slevu? už je to pak napořád, anebo se za rok musí dát třeba 5k? ale jinak na booktooku, anebo megaknihách je to pořád cca 30% a já toho většinou beru víc a od různých nakladatelství, tak mi to asi pořád vychází líp
 • Olesh
  Olesh19.5. 20:08Sběratelský klub
  BadBoy - na Crew je to tak, že čím víc tam bude nakupovat, tím lepší budeš mít ceny... výsledná sleva na komiksech je 25 %, takže pak jsou za dobré peníze :)
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš19.5. 19:52Sběratelský klub
  Zrovna dneska jsem objednával a balné jsem tam neměl.
 • BadBoy
  BadBoy19.5. 19:47Sběratelský klub
  To jsem si nevšimnul, ale přímo od Crwe jsem zatim objednával jen jednou...jinde jsou jejich komiksy daleko levnější.
 • Alfi
  Alfi19.5. 19:45Sběratelský klub
  Neviem, neodoslal som objednávku

 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš19.5. 19:43Sběratelský klub
  Alfi - to ti balili nějakej jadernej odpad?
 • Alfi
  Alfi19.5. 19:41Sběratelský klub
  Išiel som odoslať objednávku z eshopu Crwe a suma bola moc vysoká. Až po chvíli skúmania som si všimol, že Crew okrem poštovného ( +80 Kč ) účtuje najnovšie aj balné ( +150 Kč ).
  Objednávate od Crwe a ak áno, účtovali to aj vám?
 • baatcha
  baatcha19.5. 18:37Stripy, jouky, fejky :)
  GWB: I'm not getting it.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.5. 18:16Stripy, jouky, fejky :)
 • deefha
  deefha mecenáš19.5. 12:56Filmový a hudební klub
  @Darker Uncharted je PlayStation exkluzivita. Sice letos vyšla Uncharted: Legacy of Thieves Collection i pro PC, ale to je "jen" remaster čtvrtého dílu a jeho datadisku. Všechny starší díly, které jsou obvykle považovány za lepší, jsou opravdu jen na PS.
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin19.5. 12:56Filmový a hudební klub
  Ještě že já s Marvel vesmírem skončila někde u třetího Ironmana. Dál jsem nic neviděla a ani mi to nechybí, dokonce ani ta nepatrná zvědavost třeba před Endgame se nedostavila, ne, kdepak, proč bych měla svůj život utrácet na generických filmech, jejichž chyby mě budou rozčilovat? Žádný velký umčo to není a jako nepůjdu na romantickou komedii, i marvel žánrovku si s radostí odpustím.
 • Darker
  Darker mecenáš19.5. 11:48Filmový a hudební klub
  deefha: Jestli je to na konzoli, tak mám smůlu.
 • deefha
  deefha mecenáš19.5. 11:33Filmový a hudební klub
  Ad Uncharted - pokud neznáte předlohu a nemáte co hrát, určitě si dejte aspoň dvojku (Among Thieves). Je to jedna z nejlepších her v rámci tohohle žánru.
 • Gmork
  Gmork19.5. 07:51Filmový a hudební klub
  Dnes jdeme do kina na Notre-Dame v plamenech, tak jsem na to zvědav.
  ad hudba, na Fnacu jsem si zase objednal novou frankofonní hudbu a nové jazzové desky - Kandace Springs nebo Jeffa Goldbluma, který je nejen dobrý herec, ale i skvělý jazzman.

  https://www.fnac.com/a13807582/Jeff-Goldblum-I-Shouldn-t-Be-Telling-You-This-CD-album

  https://www.youtube.com/watch?v=3ipXA9lJzc0
 • Darker
  Darker mecenáš19.5. 07:49Filmový a hudební klub
  Uncharted byla dobrá popcornovka, taky předlohu neznám, ale bylo to fajn :)
 • Fimi
  Fimi mecenáš19.5. 07:36Filmový a hudební klub
  Včera jsem viděl Uncharted, předlohu neznám. Kdo má rád filmy jako Lovci pokladů nebo Mumie, tak vřele doporučuji.

  Jinak vyšla nová alba Evergrey, Destruction a Malevolence.. doporučuji také nové album francouzských Atlantis chronicles
 • Darker
  Darker mecenáš19.5. 07:17Filmový a hudební klub
  Pro ty co nemají Netflix.... ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=1dsxBKuL_aw
 • Toe
  Toe admin19.5. 06:44* Připomínky a návrhy
  Lojza: Dvojka ne, dalo by se to spíš považovat za něco jako druhé vydání, ale ani to není přesné - je tam myslím i pár příběhů z toho prvního oficiálního vydání (které vlastně taky není úplně první, ale je to první souborné :) a tohle nejnovější je vlastně samizdat co si Landauer teď poslední roky tiskne na comics cony ;) Dan když tak upřesní, jestli si tohle přečte...

  Číslům v názvu se obecně snažíme co nejvíce vyhýbat pokud to není na obálce, hřbetu nebo v tiráži, každopádně jsem v popisku doplnil alespoň odkaz na to první souborné vydání, nejsem si jistý, jestli to svazovat k sobě do "série", tak aspoň takto by to mohlo stačit.
 • Fimi
  Fimi mecenáš18.5. 18:01Filmový a hudební klub
  Jako nástup Iluminátů a jejích představení bylo naprosto skvělé ale to je vše...tak já taky jsem zažranej do lore a řekl bych že mám načteno ale stejně mi ten film přišel stupidní...ale ano, něco si pochvaluji, balancování a překročení ratingu, hudba, typické Raimiho výjevy, originální hudební souboj, hudba, efekty, oceňuji téměř nulový humor, ale to je fakt vše
 • baatcha
  baatcha18.5. 17:58Filmový a hudební klub
  Fimi: Snad jo, ale po dvou celkem marných DS filmech už nic moc nečekám.

  valon: Mě třeba velice potěšilo, když se tam (bacha lidi, spoileeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) objevil kapitán Jean-Luc Picard a k tomu začala hrát znělka z devadesátkového x-men animáku, to jsem si málem učůrnul do gatí. To bylo super.
 • valon
  valon18.5. 17:24Filmový a hudební klub
  On ten film byl plánovaný původně ještě před NWH a před Lokim a měl působit čistě jako úvod do multiverz, proto to teď působí tak prázdně. Je to čistě rozestavění figurek a naznačení věcí budoucích (modří už vědí), což je rozhodně škoda a nijak to ten film neomlouvá, jenom je to vysvětlení proč to tak je. Jinak kamarád, co je hluboko zažraný v lore, tak si tam pochvaloval hodně věcí, takže paradoxně na sečtené fanoušky, co snížili očekáváni na nula, tak to fungovalo dobře :)
 • Fimi
  Fimi mecenáš18.5. 16:09Filmový a hudební klub
  Baatcha předpokládám že události s cleou budou v DS 3...navíc to byla země nebo dimenze Dormammua takže tahle linka se uzavře...jinak mi přijde že taky Strange za celou dobu působení v MCu nemá žádný vývoj...no a taky se říkalo že film bude naprosto zásadní a vše změní pro další dění MCu a ono nic, jediné co asi může být zásadní je zmíněno Incursion, jinak ten film působí naprosto zbytečně
 • baatcha
  baatcha18.5. 16:00Filmový a hudební klub
  Toe: Ano. Všechny tak nějak splňují podmínku pomalého fantaskního vizuálně nápaditého filmu s hrdinou, který prochází transformací. (Což je přesně to, co mi v DS 2 paradoxně chybělo.) :D

  Norri: Jasně, vždyť ona taky při tom pročítání zaslechla volání svých dětí z jiné dimenze, takže příběhově to nějak propojené je. Ale ve filmu je z ní najednou zlý magor dost skokově, a to prostě proto, že otevřela grimoár a četla v něm. A grimoár každého svede na scestí, což je teda oslí můstek jako prase. Jako ano, hurá, konečně je tu postava Scarlet Witch a konečně je to cvok jako v komiksu. Ale přijde mi to hrozně umělé, protože té její proměně ve zlou postavu mohl být věnovaný klidně celý samostatný film. Na druhou stranu mi přišlo naprosto nevyužité to, že Strange v grimoáru taky četl, a s ním to neudělalo nic. Čekal jsem, že v tu chvíli se z něj stane skutečný záporák filmu, jak mu to všichni donekonečna předpovídali. A ono prd. Ten film mě vlastně začal bavit ve chvíli, kdy se úplně na konci objevila (totálně zničehonic) Clea a šup, vzala Strange na dobrodružství, které těžko někdy uvidíme.
 • deefha
  deefha mecenáš18.5. 15:40* Připomínky a návrhy
  @Lojza No, ona jednička tady taky je: https://comicsdb.cz/comics/5456/jelita A faktem je, že ta "dvojka" tu dvojku na obálce prostě nemá... Tak to je pak těžká věc.
 • Lojza
  Lojza mecenáš18.5. 14:04* Připomínky a návrhy
  Ahoj, mám pocit, že u této položky je špatně název: https://comicsdb.cz/comics/9321/jelita-ze-zivota-luzru

  Nejspíš jde o 2. díl z r. 2022, který by se měl asi jmenovat "Jelita: ze života lůzrů 2".

  Soudím dle výpisu na arkham.cz: https://www.seqoy.cz/index.php?zobraz=search&path=5&ofs=0&search=l%F9zr%F9

  "Jednička" z r. 2014 má i jinou titulní stránku: https://www.paseka.cz/cerny-dan-jelita-ze-zivota-luzru/produkt-7198/
 • Fimi
  Fimi mecenáš18.5. 13:16Filmový a hudební klub
  Seveřan je výborný, ale je to tedy úplně tupoucka klasická šablona o pomstě, průhledný jak okno ale je to skvěle natočené, akce je fakt brutální, hra se světly a zvukem je ohromující a výpravu to má fenomenální.

  Včera jsem viděl Only the brave, výborný film, mohu doporučit, je to z 2017 ovšem, žádná novinka tedy. Dále seriál Mayor of Kingstown, film Possessor
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš18.5. 12:45Filmový a hudební klub
  Upřímně... Na DS2 jsem se celkem těšil, když jsme četl, že to pojmou jako horor a nechají dericksonovi volnou ruku. Nenechali, tak odešel, přišel raimi, nahodil trochu svůj styl, ale film pro děti podle instrukcí studia... Údajně. A teď čtu od všech, že blbost, tak jsme rád aspoň za to, že to vím předem...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš18.5. 12:42Filmový a hudební klub
  GwB - souhlasím s tebou a to jsem ani nebyl (v)ozralej... Vnímám tak všechny filmy od Marvelu, ale i DC, pokud nemají něco extra.

  Hej, na seveřana se těším, neříkejte mi, že je to taky hovadina... A ještě srovnání se zeleným rytířem? Artova psycho sracka ... To snad ne.

  Na druhou stranu, pokud jak Batman, tak lepší. :)

  Ještě mě zajímá morbius. Tam se líbí, že vím, že to bude píčovina... A proto mě to zajímá. :)) Ne, že půjdu na Spidermana 3 s tím, jak je to super a nakonec je to sracka skoro jak venom a spol.
 • Fimi
  Fimi mecenáš18.5. 12:42Filmový a hudební klub
  Yogi dá se to tak říct..napodruhé jsem si užil Shang chiho i Eternals ale Spidermana méně ale přesto to pro mě není špatný film...zato DS 2 ano
 • yogi
  Fimi : Spider- man celkem líbil ? Já měl za to, že jsi byl totálně nadšený . Takže po třetím shlédnutí jsi to přehodnotil?
 • Fimi
  Fimi mecenáš18.5. 12:21Filmový a hudební klub
  Norri jo to kdyby tu vyšlo.

  Jako já to neberu jako celek i když pomyslně to je celek, jde o to že seriály prostě každý nesleduje a vysvětlit jednou větou WV, jednou větou odpustit dění ve WV, to je takový líný.

  Hodně mě zajímá jak třeba vysvětlí ve filmech US agenta, že Sam je Cap najednou...
 • Norri
  Norri mecenáš18.5. 12:07Filmový a hudební klub
  Jinak celá ta situace s děckama v jiných realitách mi silně připomínala Black Science :-D
 • Norri
  Norri mecenáš18.5. 12:04Filmový a hudební klub
  baatcha: Tak ono to k tomu směřovalo už ve WandaVision, kdy jí o tom grimoáru řekla Agáta a následně, v potitulkové scéně posledního dílu, bylo vidět, že si jej pročítá. Takže ano, ve filmu je psychicky úplně jinde, než v seriálu, ale je zřejmé proč a ta změna mě bavila. A jak sám píšeš - labilní je i v komikech - takže na tom není nic zvláštního. V komiksech se se ztrátou těch děcek taky nevyrovnala jenom tak.
 • Toe
  Toe admin18.5. 12:01Filmový a hudební klub
  baatcha: Batman, Green Knight a Northman, nejsou to náhodou úplně stejné filmy? :D
 • Fimi
  Fimi mecenáš18.5. 11:59Filmový a hudební klub
  Hlavně v DS 2 strašně moc věcí nedává smysl, mají obrovské možnosti a neukázali nic a ty chyby jsou až do očí bijící. Už jen to, že wanda má děti které vypadají stejně i v jiném vesmíru kde logicky nemůže být Vision jelikož projekt Ultron se zde očividně vydařil. Ilumináti doplatí doslova na to co každý z nich řekl Strangovi,...najednou nějaké proroctví o Scarlet Witch jejíž socha vypadá přesně jako wanda a hromada dalších kravin...
 • Darker
  Darker mecenáš18.5. 11:59Filmový a hudební klub
  Northman mě nudil, strašně pomalé tempo vyprávění a hlavně takové nezáživné. V tomto tématu, kromě seriálu Vikingové, je za mě stále nejlepší film z roku 1999 13th Warrior s Banderasem.
 • baatcha
  baatcha18.5. 11:53Filmový a hudební klub
  Norri: Já mám trochu problém vnímat WandaVision a DS 2 jako jeden celek, protože Wanda se ve filmu najednou chová o 180 stupňů jinak, než v seriálu. Najednou je to úplně jiná postava. V seriálu si prošla traumatem, se kterým se na konci smířila a hlavně se starala o to, aby nikomu neublížila. A ve filmu cvak, a je z ní najednou úplný magor s ještě hlubším traumatem, a její snaha nikomu neubližovat je zásadním způsobem ta tam. Ano, Wanda je cvok i v komiksu, ale tady jsem si celou dobu říkal, proč se najednou chová jako kráva. Jasně, ve filmu to je nějak vysvětlené, ale ne, nežeru jim to.

  GWB: Ano, i já jsem po magických cestách různými abstraktními dimenzemi v Ditkově podání čekal něco jiného, než rubačku v New Yorku. A na filmy nechodím ožralý od té doby, co jsem při Avengers: Age of Ultron vyžahl láhev Ferneta, po titulcích opustil kino nouzovým východem, následně zjistil, že si polovinu filmu nepamatuji a musel na něj jít znova. Moje amnézie byla tak masivní, že jsem při druhém shlédnutí byl šokovaný, že zabili Ouicksilvera! :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.5. 11:33Filmový a hudební klub
  Už DS 1 se mi jevila jako totální mainstreamová marvelovská chujovina, ale viděl jsem to značně ožralý, tak nejsem objektivní.