• Norri
  Norri mecenáš12.4. 13:53Pindárna
  Já se těším na víc komiksů, než kolik se jich ještě do našeho bytu vejde. Je to prekérka...
 • TonyT
  TonyT12.4. 12:33Pindárna
  Walome - souhlas. Bohužel přiznám se i já jsem byl vůči Argu ohledně Providence dost shovívavý a i přes chybu koupil sběratelku. Pak vyšel Necronomicon a v dobré víře sem si koupil opět sběratelku. A to vše aby po dalším roce vyšel kompletní omnibus? ( Bouncer atd. jsem jen tiše toleroval) . Tohle se nedělá to jsou fauly na fanoušky. Hlavně mě štve jejich nulová komunikace nebo nějaká alespoň snaha o nápravu. A že to jde jsme nakonec viděli u Crwe, CC nebo Mighty Boys. Argo ždímá jenom prachy, tak ať ždímá, ale já už si od nich nic nekupuji. Těch kvalitních nakladatelů a komiksů vychází dost na to abych je oželel.
 • seneke
  seneke mecenáš12.4. 11:21Pindárna
  Deefha: U tohodle kousku je lepší, když o tom víš co nejmíň. Plus to má jenom dva díly.
 • deefha
  deefha mecenáš12.4. 11:19Pindárna
  @seneke Takopiho jsem zahlídnul v edičáku a hned jsem si říkal, že by se mi to mohlo líbit. Tak doufám, že se nepletu :-)
 • seneke
  seneke mecenáš12.4. 11:06Pindárna
  Soulbringer: Zůstanu u mangy. Za mě největší překvapení je Takopii's original sin, co vydá Crew. Normálně si dělám z Crwe srandu, že vydávají primárně podle zahraničních žebříčků popularity (jinak řečeno, giganticky megapopulární mainstreamy), ale Takopi je příjemné překvapení a všem ho doporučuji.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš12.4. 10:42Pindárna
  Pojďme už od toha manga braku pryč, pač se stejně točíme v kruzích a teď už tu pozornost přepalujeme - stát se to takhle asi nemělo, stalo se, stane se. Popsáno a Argo vyřešilo. Chtěl bych říci, že se jistě poučili... ale jsme lidé a tak se můžeme jistě těšit na nový kauzy, byť to samozřejmě žádnému nakladatelství nepřeju.
  Já to zkusím přepnout, jo? Máme za sebou první kvartál a vyšla už řada edičáků, takže se optám:

  - na co se nejvíce těšíte z lokálních věcí, které vyjdou letos (vyšli) a proč?
  - co tady bytostně chybí v českém jazyce a zasluhovalo by to lokální vydání?
 • Walome
  Walome mecenáš12.4. 09:18Pindárna
  Ono nejde o tom co je nebo není v té manze (ono tam ve finále není nic, "explicitní" projevy si představuju jinak, to mi teenčina kuřba v Gunsmith Cats přijde explicitnější) ale o to jak to řeší Argo. Argo opět ukázalo, že nemaj žádnou kvalitu kontroly - tak jako se to ukázalo v Providence - kde ještě krásně posrali kupujícím hlavy. A pokud sami přiznají, že to od Arga nikdo nečetl, tak potěš koště :)

  Ono ani to Providence by nevadilo (se prostě stane), ale bylo to o tom, jak to "vyřešili", jak pak lhali o tom, že to nebudou vydávat znovu a o tom, že když jste si to kupovali, tak před koupí jste neměli šanci zjistit, že kupujete zmetek atd.

  JENOMŽE dokud si lidi budou nechávat posírat ty hlavy, tak nakladatelé jako Argo a jim podobní nemají vůbec důvod měnit svoje chování. Já od toho klamání zákazníka, které předvedli s Providence, od nich nic nekupuju, protože podporovat podvodníky a lháře mě moc nebaví.

  Ale to je u nás (a asi i všude jinde) obecně nešvar. Lidi kupujou sračky a kazí to i těm ostatním, kteří by rádi kvalitní věci.

  edit: a plus je teda smutný, že si nestojej za svým a že stačí jedno video, aby to stáhli z krámu a hodili na to igelit.
 • deefha
  deefha mecenáš12.4. 09:05Pindárna
 • ŠťastaV
  ŠťastaV12.4. 07:39Pindárna
  Za mě rozhodně - když pominu kvalitativní úroveň Dívčí války - je to zbytečná a přestřelená kauza. Nemyslím si, že by to byla propagace pedofilie (jestli by se nemělo zakázat vydávání Nabokovovy Lolity?!), za mě spíš podveněná kontrola zdrojových materiálů (igelit mohl být hned a byl by klid). Naopak myslím, že upozorňování na podobné středověké kauzy a zločiny (znásilnění, sekta adamitů, zacházení s dětmi a chudinou, …) je záslužné a nemělo by se dělat, že se takové věci nekonaly. Rozhodně to nebylo růžové a sluníčkové období a dělo se tam o hodně víc úchyláren než v manze.
  A mimochodem - Argo za mě až na pár nešťastných známých kauz (Providence…) má za mě skvěle vybrané a moc hezky vypravené knihy, kterým věnuje luxusní péči. Ať jde o řadu Argomiks, tak Fantastiku nebo dětskou řadu. Howgh, domluvil jsem …
 • ŠťastaV
  ŠťastaV12.4. 07:29Pindárna
  Poniczech, mcleek: Nevím, jestli myslíš Muminky v komiksu nebo beletrii, ale beletrie snad vyjde komplet, ale další Muminek Omnibus se momentálně neplánuje. Vlastně ani v Británii v nakladatelství Drawn Quaterly (ze kterého vychází i naše vydání) zatím víc nevyšlo. Mimochodem v našich dvou Omnibusech vyšlo myslím 41 čísel, ale v originálu nějakých 73. Pokud by ale vyšla další kniha a byl zájem, Argo by pokračovalo.
 • deefha
  deefha mecenáš12.4. 06:19Pindárna
  To asi souhlas, ovšem s tím u povídkových sbírek docela počítám (např. Tomie - to samé). Nicméně jako celek prostě velká spokojenost.
 • Fort
  Fort11.4. 22:55Pindárna
  deefha: Už jsi to dočetl, mě ty povídky přijdou v dost v proměnlivé kvalitě.
 • deefha
  deefha mecenáš11.4. 21:06Pindárna
  Argo se myslím snaží trochu povozit na aktuální manga vlně, ale možná to nevzali za úplně správný konec. Ale třeba teď jak vydali Kitaró, tak to je fakt parádička! Ve vydávání Dívčí války určitě hraje svou roli zasazení do evropského kontextu (ačkoli historicky dost volně) a takhle to vlastně beru i já, proto je pro mě tahle série zajímavá. A opravdu doufám, že ji Argo dodělá do konce, jinak by mě nasrali :-)
 • geek-woman
  geek-woman11.4. 20:10Pindárna
  seneke: uvedu ne pravou míru. Jsem student, není mi ani osmnáct. Přijde mi to jako logická úvaha, vzhledem ke kvalitě sazby
 • geek-woman
  geek-woman11.4. 20:08Pindárna
  yogi: jasný, já chápu, proč to vydali, myslela jsem spíš důvody v kvalitě. A to s těmi Japonci je úvaha, já nemám žádné spešl info
 • seneke
  seneke mecenáš11.4. 19:57Pindárna
  Geek-woman: Ty špatné vztahy s Japonci by mě také zajímaly. Máš nějaké zákulisní informace?
 • yogi
  yogi11.4. 19:15Pindárna
  geek-woman: Ale to je přece jasné, proč to tu vyšlo, kdyby byla manga o Havlovi a Chartě 77(například), tak ji tu na beton taky někdo vydá(snad i s přebalem). A odkud víš o špatných vztazích s Japonci? Tady má každý nějaké zákulisní informace a k nám na Moravu nedorazí nic.
 • geek-woman
  geek-woman11.4. 18:54Pindárna
  A jedinej důsledek bude, že Argo asi nebude vydávat moc mang (špatné vztahy s Japonci) a jinak nic. Takže se nebojte, komiksy tu nejspíš budou vydávat dál
 • geek-woman
  geek-woman11.4. 18:52Pindárna
  Já jako Meonův divák mohu říct, že v tomhle příběhu je úplně zbytečnej moralista. Argo udělalo kravinu a vydání v přebalu mi přijde zcela adekvátní, ale taky si myslím, že Dívčí válka by měla být kritizována za strašnou sazbu než za orgie. A nevidím důvod, proč tuhle věc vydávat (např. u Berserka je to jasný)
 • Gmork
  Gmork11.4. 17:04Filmový a hudební klub
  Jelikož je český blu-ray trh v podstatě mrtvý, zase si budu pilovat anglinu. No a jelikož jsem si pořídil přehrávač na UHD disky, tak se začínám rozhlížet i po tomhle hájemství.
  Začnu se sci-fíčky Annihilation, Duna 2, Life a Tenkrát v Hollywoodu a přemýšlím i o Vetřelcích 2, i když je tedy notoricky znám.
  https://imgbox.com/UvTaLVGS

  Jestli tu někdo jede filmy taky origoš ve 4K, tak doporučte film, který názorně ukazuje co to médium dokáže. Rád si nechám poradit.
 • mcleek
  mcleek11.4. 14:46Pindárna
  Já myslel, že v těch dvou omnibusech jsou sakumprdum všechny komiksy s Muminky. Nebo ne??? :-O
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš11.4. 13:33Pindárna
  jestli kvůli stěžujícím si blbečkům bude mít Argo problémy a nevydá zbylé knížky Muminků, tak si odpovědné lidi najdu a otočim jim za trest na záchodě ruličku toaleťáku
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš11.4. 13:30Pindárna
  Seneke: protože i když to má podobnou shock value, tak si tu někteří lidé myslí, že když někdo nakreslí vraždění a užívání drog, tak je to bezproblémová fikce, ale když někdo nakreslí nahou holku a napíše k tomu, že je jí dvanáct, tak je to stejně nezákonný, jako péčko s reálnýma dětma :D
 • deefha
  deefha mecenáš11.4. 13:29Pindárna
  Tam nejspíš nebylo ani znásilnění Šárky hned v prvním dílu, kterým to vlastně všechno začalo. To ale zjevně nikomu nevadilo, protože obálka prvního dílu je taková celkem nudně historická, takže ho asi neotevřelo tolik lidí jako růžovoučkou pětku, žejo... No, holt obal prodává .-)

  Já bych prostě všechny ty popisy a ztvárnění událostí, který by snad mohly někomu vadit, zakázal. Už to tu párkrát bylo, tak to tu může být zase ¯\_(ツ)_/¯ A byl by klid.
 • Zack
  Zack admin11.4. 13:24Pindárna
  Seneke: to asi nebylo na googlu v ukazkach.
 • deefha
  deefha mecenáš11.4. 13:18Pindárna
  @faster86 No ony děti nečtou stejně, takže bát se není čeho :-D
 • seneke
  seneke mecenáš11.4. 13:15Pindárna
  Je vtipné, že všichni řeší tu orgii, ale už pak nikdo nemluví o tom, jak Gabriela (kámoška Šárky, která ji ke kultu Adamitů přivedla) o několik stránek později potratila. Adamité se ládují drogama, aby ty jo jejich muchlování mělo pořádný grády a ty měly pro nově těhotnou matku následky.

  Jinak jsem přečetl všechny v češtině vydané díly a krom orgií a potratu jsme tam měli už, znásilnění, holky všech věků a velikostí nahoře bez, hromadu mrtvých dětí propíchaných šípy, holku co uhořela zaživa, holku co vymáchali v kvašených mrtvolách nakažených morem a obecné násilí a vraždění, protože to je uprostřed války.

  Sečteno podtrženo. Majitel Arga viděl v televizi reportáž o manze, dal jasný rozkaz, že se to nutně musí vydat, obsah pak už nikdo neřešil a korunku tomu nasadil přístup Arga (viz jejich dnes už legendární vydání Providence).

  Je to jak když před lety DC comics vydávalo mangu Tenjo Tenge bez toho, aby si někdo z redaktorů přečetl/prolistoval obsah, a pak se divili, když ta manga byla plná polonahých sexy středoškolaček s kozama, za které by pornohvězdy vraždily. Celé to bylo o to vtipnější, jelikož to propagovali jako 100% pure mangu jak ji zamyšleli Japonci a přitom to muselo projít brutální cenzurou.

  Ve zkratce: Chyba je kompletně na straně Arga.
 • faster86
  faster8611.4. 13:12Pindárna
  Hele ono to má všechno řešení, prostě by nikdo neměl číst žádnou mangu :D nic by tu nevycházelo, děti by nečetli a nemuseli by sme se o ně bát :D
 • Qvestor
  Qvestor11.4. 12:53Pindárna
  Tak si to tady obhajujte, když chcete.
 • deefha
  deefha mecenáš11.4. 12:44Pindárna
  Já pořád nevím, jestli u Dívčí války vadí v principu to, že je to nakreslený, nebo prostě fakt ten obsah jako takový. Protože když odhlédnete od komiksů k próze, tak tam je takovýchhle "pedofilních" scén k nalezení tolik... A lepších! :-) Ale zjevně to nikoho nezajímá. Takže lidi nečtou, nebo jak to je?
 • Zack
  Zack admin11.4. 11:58Pindárna
  A uplne vazne, prijde mi krajne nebezpecny spojovat uplne neskodnych par obrazku se spolecenskym problemem, ktery ma realne obeti. I kdyby to byla cetba pro pedofily (plus lidi, co si to teda jako ze studijnich duvodu nasli "na googlu v nahledech" na par dilu dopredu), tak mi to prijde spolecensky nebezpecny asi jako metadon.
 • Zack
  Zack admin11.4. 11:51Pindárna


  imho jediny, co se melo vcas ukoncit, je Qvestor
 • Qvestor
  Qvestor11.4. 11:44Pindárna
  Jinak to nechci nikomu brát, pokud se mu to líbí - jeho věc. Crew vydává horší věci, Druunu, Berserka, Joda, ale v těch není nikdo nezletilý, že. Svoje publikum si najde cokoli. Já mám rád extrémní ero - guro Shintara Kaga, ale nepovažuju ho za normální, to ani omylem. A taky nečekám, že by ho u nás kdokoliv vydal (připravovaná Princezna není extrémní).

  Jen si myslím, že s každým dalším vydaným svazkem Dívčí války poškozuje Argo své jméno víc a víc. Být na jejich místě, co nejrychleji bych se toho zbavil. Už se takhle zbavili Lukjaněnka.
 • Montiseus
  Montiseus11.4. 11:36Pindárna
  Qvestor: Zrovna čtu Článek II. od Šimáčka a je tam taky scéna s nahými dětmi. Očividně nezletilými. Jedno z nich dokonce ve full frontal. Jak hrozné a pobuřujicí. Je to podle tebe taky pedofilní komiks??
 • S4TW
  S4TW11.4. 11:36Pindárna
  Zapomněli jste na Providence bez bublin!
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš11.4. 11:23Pindárna
  Qvestor, GWB: mno hele, já bych řekl, že oba extrémy asi nejsou úplně šťastné. Respektive to imho není ani hysterická pseudokazua a taky to není nezákonná propagace pedofilie - chci tím říci, že nikdo z toho nemůže být happy a když něco musíš stáhnout z prodeje, investovat do přebalu, posunout prodej a muset zapojit krizovou komunikaci, tak to samozřejmě dycky PROBLÉM je. Takže bez ohledu na to, co za brak to je, tak to asi nepotěší a interní procesy v Argu prostě úplně nezafungovaly. I pro ně to samozřejmě "kauza" do jisté míry je.

  K samotnému hentai soft pornu - to musí asi posoudit někdo, kdo to celý má, viděl všechny ty obrázky v ruce a kdo taky někdy viděl, jak anime porno / hentai porno fakt vypadá. Za mě přitom asi stačilo hodit ten obal a doporučení věku od začátku a úplně by to prošumělo.

  Jinak už bych se asi zbytečně opakoval a vedl filosofické řeči na téma, které je dávno překonané, ale znovu to dávám schválně bokem k pobavení - pač žijeme už dávno v době, kdy většině společnosti je fakt buřt, že v kdejakém díle teče krev proudem, sekaj se hlavy a podobně, ale sotva se někdo vystrčí nahé ňadro, líbaj se tam dva kluci, tak se ty morální megafony spustí o dost hlasitějc. :)
 • Qvestor
  Qvestor11.4. 11:21Pindárna
  yogi: Co vadí mě osobně - to asi pro nikoho nebude průser - je vydání Finche Jeffa VanderMeera, třetího svazku trilogie Ambra bez vydání předchozích dvou, které podle redakce Arga nejsou k pochopení potřeba (není to pravda). Taky mi vadí zpřeházení Střihové trilogie od Burroughse, kdy druhý díl vydávají za třetí a naopak.
  Plus všechny ty drobnosti v komiksech jako je Dracula nebo Bouncer, nejsou to mega chyby, ale když se to se to sečte, pěkně to člověka otráví. Argo to dělá neustále a nikdy to neopravuje.
 • Qvestor
  Qvestor11.4. 11:03Pindárna
  GWB: Jako sorry, ale není snad pedofílie náhodou nezákonná?
  Když vydalo Naše vojsko (snad se nepletu), nějaký nacistický spisky, bylo kolem toho tóčo, protože to je mimo zákon, ale tohle je teda v pořádku?
  Co jsem tak viděl v náhledu na googlu, tak někde v dalších svazcích je nahá holčička na kříži. Očividně nezletilá.
  Za mě by to Argo mělo okamžitě ukončit. Kdo to musí vidět, ten si to lehce dohledá online.
 • yogi
  yogi11.4. 10:58Pindárna
  Qvestor: Já se tedy přidám, jaké byly ty další průsery ( přešlapy)Arga? Kromě jednoho notoricky známého mě napadá jen že vydávají Coelha, ale to jsi zřejmě neměl na mysli.
  A jak by podle tebe na Meoní kauzu měli reagovat?
 • Django
  Django mecenáš11.4. 10:54Pindárna
  MaF: velká škoda že ta Polska expedice do české kotliny skončila nezdarem. Většina jejich produkce patří k mým oblíbeným mangam, hlavně Myšlenky smyšlenky a město světel.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.4. 10:40Pindárna
  Qvestor: Přešlap? Vždyť je to celé trochu hysterická pseudokauza.

  A ano, Argo vydává jinak jedny z nejlepších věcí na trhu. A ano, Dívčí válka mezi ně rozhodně nepatří.
 • seneke
  seneke mecenáš11.4. 09:44Pindárna
  Django: Mám dvě výhrady. První už zmiňuješ a druhá je k tomu prvnímu obrázku v článku. Pochybuji, že ten popisek tam napsaný takhle schválně.
 • seneke
  seneke mecenáš11.4. 09:42Pindárna
  Tak za úplně první echt mangou stojí Dort a tehdejší Calibre Publishing:

  https://comicsdb.cz/comics/195/gon-1
 • Gmork
  Gmork11.4. 08:57Filmový a hudební klub
  Právě vyšla reedice první deska Kryptoru, tahle nahrávka potřebovala remaster jako sůl. Parádní novinku Fall vydali taky norští Borknagar.
  V reedicích za pěkné ceny vyšly i první desky německým Kreator a anglickým zbojníkům Skyclad.

  https://www.musicrecords.cz/catalogue/hudba/kryptor/septical-anaesthesia-remastered-2024-vinyl/
 • Scarface
  Scarface11.4. 08:40Pindárna
  MaF: Hanami fakt přišlo příliš brzo s příliš náročnými věcmi. Tehdy to byly velké propadáky, dneska už ti samí autoři vychází s poměrně velkým úspěchem.
 • MaF
  MaF mecenáš10.4. 23:25Pindárna
  Django: aniž bych chtěl jakkoliv (!) snižovat zásluhy jmenovaných nakladatelství a fakt, že výrazněji to "prokopla" až Crew, pro mě byla dost zásadní (na zatím nepřipraveném trhu se neuchytnuvší) produkce nakladatelství Hanami z roku 2010...
 • Scarface
  Scarface10.4. 22:44Pindárna
  Django: Hodně toho, co vycházelo dřív, třeba u Talpressu, byla spíš manhwa... ale i když si asi troufám tvrdit, že CREW dost pomohla v tom, aby u nás manga prorazila, a přišla s věcmi jako je Naruto či Death Note, tak už předtím manga určitě vycházela, nebyli jsme první. Ale když jsme začínali s prvními tituly, tak to žádná sláva nebyla a teprve časem se začal zájem zvedat.
 • Django
  Django mecenáš10.4. 21:31Pindárna
  seneke: beru te jako dobrý zdroj informací, takže ty výhrady máš k čemu? Já třeba k tvrzení že počátek mangy v Česku má na svědomí crew, podle mě nakladatelství Talpress a Zoner press.
 • seneke
  seneke mecenáš10.4. 21:23Pindárna
  Qvestor: Tenhle článek už je lepší (i když se tam stále najdou nějaké výhrady). Konečně něco, co nevypadá jako úkol žáka, na který si vzpomněl večer před odevzdáním.
 • Django
  Django mecenáš10.4. 21:20Pindárna
  Celá kauza kolem Dívčí valky mi přijde zábavná, hlavně ty hysterické komentáře fanoušků toho youtubera. Zajímalo by mě jestli to ještě přeroste do něčeho obludnejsiho nebo to už vysumi do ztracena.