• SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum26.9. 22:17Sběratelský klub
  Pan Vávra spíš dostal pár mailů typu Ty jeden..., než že by si bral něco k srdci. :-D Asi Nadaci a jeho mrzelo, že se s tou trilogií tak kšeftí, tak to s Chatou udělali jinak. Za tu Chatu v pevné jsem rád, mám sice tu brožovanou od Olympie, ale Vávrovy komiksy jsou provedením o dvě úrovně výše.
 • deefha
  deefha mecenáš26.9. 21:04Sběratelský klub
  Jj, komiks je stejný, jen ta limitka má na první straně razítko a číslo. Ta fotka je mizerná a mobilem to líp nezvládnu, ale pokud se ti hodí, tak ji klidně použij. Případně vydavatel má nějaké další fotky tady: https://www.joebarteam.fun/?page_id=831#!/JoeBarTeam-2-dil-komplet-Ltd-200kmh-edition/p/492042261/category=0
 • Zack
  Zack admin26.9. 20:23Sběratelský klub
  Ten comics je jinak stejny? A muzu ti ukrast tu fotku, ze bych to prihodil k tomu comicsu?
 • Gmork
  Gmork26.9. 19:35Nakupujeme venku
  Jen tak pro zajímavost, pár komiksových úlovků z festivalu v Lodži. Listování v knihách Arawn, Blast, Ion Mud, Maska Fudo... atd.

  https://www.youtube.com/watch?v=m6OUKa4FUtk
 • deefha
  deefha mecenáš26.9. 18:46Sběratelský klub
  Jojo, aspoň ušetřím za moje, stejně bych to do nějakých desek strčil :-) Už jsem říkal, jak se u nás doma děsně práší?
 • RadimNemec
  RadimNemec editor26.9. 17:16Sběratelský klub
  deefha: a pěkně vymyslel to balení v deskách...
 • deefha
  deefha mecenáš26.9. 16:37Sběratelský klub
  Limitka https://comicsdb.cz/comics/9590/joe-bar-team-2 se opět vydařila! Samolepky, plakát, certifikát... Jo a komiks, ten je tam taky :D

 • stnly
  stnly26.9. 15:15Pindárna
  Netušíte, kde je záděr v případě Káji Saudka? Proč si nemůžu nacpat knihovničku zleva doprava jeho největšíma peckama na krásným papíře a v pevný vazbě? Proč musím lepit roztrhaný vydání na toaletním papíře z předrevoluční doby?

  Dědicové práv, rodina je drží? Chtěl bych s Modrou roklí a Arnalem seznámit i svoje děti. Proč nemáme příležitost si tyhle komiksy dneska koupit v knihkupectví?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.9. 14:54Pindárna
  Kazdopadne, box zasilkovny ktery mam ted asi 40m od domu je pro mne skvelym zpusobem jak se poste vyhnout. Umo to totiz i podani zasilku (jeste jsem to nezkusil)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.9. 14:53Pindárna
  Problem se zasilkovnou totiz je, ze se prestehovali z ruzyne do nucic. Je to nove depo a jeste nejede jak ma. Napsal jsem jim kdy mam cekat ze.bidou jejich sluzby zase spolehlive, ale napsali ze nevi.
 • MaF
  MaF mecenáš26.9. 10:37Sběratelský klub
  tak pan Vávra si vzal zjevně k srdci, co zde psal SlouzimStarymPsum - a i ten si tak může objednat Čermákovu Chatu v Jezerní kotlině, vydání v proužcích!

  "Náklad vydání proužkového kompletu bude stanoven na základě počtu zaplacených objednávek; dostane se tedy na všechny zájemce – předplatitele.
  Objednávání na webu vydavatele www.intercrosse.eu bude zahájeno v nejbližších dnech a ukončeno bude 31. 10. 2022 v 24.00 hodin."  "Toto podlouhlé - "proužkové" vydání bude obsahovat:
  - samostatnou černobílou verzi komiksu s využitím výřezu původní obálky pro aktuální černobílou obálku,
  - samostatnou barevnou verzi komiksu s využitím výřezu nové velké obálky pro aktuální barevnou obálku,
  - knižní box na tyto dvě verze s využitím uvedených výřezů obálek, přičemž z původní verze bude využita kolorovaná podoba."  Krom toho vyjde Chata v Jezerní kotlině příští rok i ve formě 14. svazku edice Klasické komiksy Marko Čermáka (barevná verze s novou obálkou).
  Podrobnosti zde.
 • SomeOne
  SomeOne26.9. 10:25Pindárna
  Mně za poslední měsíc doručila Zásilkovna více zásilek z různých koutů Republiky, vše dorazilo v pořádku do dvou dnů.
 • robur31
  robur3126.9. 10:16Pindárna
  H: Nejsi sám. Už šestý den čekám na to, aby zásilkovna doručila z Nučic do Prahy zásilku. Slušný mail jsem jim ale nenapsal, jen nevinnému dodavateli. Nechtěl bych zásilkovně křivdit, možná jim došli pohonné hmoty a najali křečky. Ti by už mohli být někde poblíž výdejního místa.
 • deefha
  deefha mecenáš26.9. 09:09Publicistika
  Tak to mě moc mrzí :-( Raoula sleduju od samýho začátku, mám všechny sešity a knihy co vyšly, dokonce jsem si pár ročníků předplatil aspoň elektronicky, když to pak přestalo vycházet souborně (Reflex jsem kvůli tomu kupovat fakt nechtěl). No ale jo, všechno hezký jednou skončí...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš26.9. 06:39Pindárna
  Yogi: tenhle tyden jsem psal mail zasilkovne kdyz mi 4 dny nedorucila zasilku. Trefa. Akorat ne nasrany, ale pasivne agresivni.

  Milo: to bych ale pro takovou pomstu musel JÍT na poštu. To nezapadá do mého modu operandi.
 • Toe
  Toe admin26.9. 06:08* Připomínky a návrhy
  Trip: K v SK vydanému komiksu zkus dohledat komentáře ode mě, píšu sem o tom pravidelně co dva měsíce, ale napíšu to klidně zase znova... :) Bobo (tvůrce staré SK databáze) se mi bohužel neozývá, ale pokud se najde někdo, kdo bude chtít vypomoct s přidáváním (a tím nemyslím jen, že napíše "já bych to zkusil" a přidá 10 věcí), tak se SK věcem výhledově nebráníme a ideálně ať mi napíše na email. Starší věci, časopisy a sborníky z většiny mám, Disney SK verze věcí od Egmontu spíš ne, ale ty zas tolik nikomu nechybí a na internetu je pořád zbytek Bobovi databáze, takže hlavně do budoucna sledovat nové SK věci, speciálně samizdaty, kterých by mohlo přibývat, jak ukazuje současný trend. Každopádně důležité je pro mě nalít co nejvíc dat při startu...
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš25.9. 23:11Publicistika
  Z FB profilu Milana Tesaře
  (osobně se ovšem musím přiznat, že jsem žil s představou, že Raoul je dávno mrtvej a oni ho zabili až teď - stručným mailem)

  Dnes nám se Štěpánem Marešem přišel stručný email z redakce Reflexu, že tento čtvrtek, v čísle 39, vyjde poslední díl Zeleného Raoula. O další není zájem. Díl nazvaný Babišova studna bude mít číslo 1421, což označuje počet týdnů, po které náš komix nepřetržitě vycházel. Přepočteno na roky je to 28 let. Zelený Raoul byl dílem čtyř přátel, kteří stáli v roce 1994 u jeho zrodu. Štěpán Mareš tvrdí, že Zelený Raoul je nejdéle vycházející kreslený seriál v Evropě, nemám to ověřené, každopádně je to dost dlouho na to, aby se stal neodmyslitelnou součástí přesně poloviny mého života. V časech dobrých i zlých, ve chvílích, kdy jsem dostal skvělý nápad, i kdy mě nenapadlo zhola nic. Jsem za Štěpána, za Tomáše Baldýnského, za Dana Hrubého i za sebe pyšný na to, že se nám podařilo vybudovat značku, kterou znal každý. Protože to se nepodaří každý den.
 • yogi
  To bychom pak museli začít shánět a kupovat ty slovenský věci, dej pokoj.
 • SomeOne
  SomeOne25.9. 19:31Slevy, výprodeje, bazary
  Za pár dní knočí u Dobrovského slevy na komiksy a Funko figurky.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.9. 18:56* Připomínky a návrhy
  Trip - mám dojem, že už se to vícekrát řešilo a není nikdo, kdo by je všechny včetně všech info sepsal, aby se data mohla implementovat sem... Někdo by se o databázi SK musel v rámci CZ starat ...
 • Trip
  Trip mecenáš25.9. 18:50* Připomínky a návrhy
  Ok, nepísané pravidlo je, že tu SK komiksy nemajú čo hľadať a nikto okrem mňa o to ani nestojí :)
 • Ter
  Trip: kedysi bolo, ale už neexistuje. Tak ono je dosť komiksov, ktoré vyšli len na Slovensku, napr Rip Korby, Komix Mix atď a tie tu urcite nenájdeš.
 • yogi
  Trip:
  Vždyť taky ani není.
 • Trip
  Trip mecenáš25.9. 18:31* Připomínky a návrhy
  Ter: príde mi ale celkom zbytočné, aby bolo aj nejaké comicsdb.sk, nie?
 • Ter
  Trip: toto je comicsdb.cz ak si si nevšimol. Kedy si tu videl slovenský komiks resp slovenské vydanie?
 • Trip
  Trip mecenáš25.9. 17:50* Připomínky a návrhy
  Zack: ..a nie je to škoda? Nespomínam si, že by som tu v nejakom popise vlastne videl, že sa jedná o databázu komiksov vydaných v Čechách.
 • Gmork
  Gmork25.9. 17:30Nakupujeme venku
  disclose: Tuhle konkrétní věc ne, ale polští Scream Comics chystají od Gillona sci-fi erotiku La Survivante.

  https://www.facebook.com/screamcomics/

  https://www.bedetheque.com/serie-1045-BD-Survivante.html
 • disclose
  disclose25.9. 16:08Nakupujeme venku
  zdarec neznate nekdo tohle https://www.amazon.com/Lost-Time-Jean-Claude-Gillon-Forest/dp/0918348188 a nevyslo to nahodou v polstine nemuzu to nikde najit
 • yogi
  yogi25.9. 15:21Pindárna
  Milo_Harwey: To vůbec není jeho styl, Havran by napsal nasranej mail.
 • SomeOne
  SomeOne25.9. 13:15Pindárna
  Milo: Také mě to napadlo, ale nechtěl jsem nikoho podezírat ani jmenovat :)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.9. 12:23* Připomínky a návrhy
  Toe: diky moc a kvuli mne jo? To je mily
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.9. 12:19Pindárna
  Určitě Havran. Celou dobu si tady delal alibi, jak nerad chodí na poštu .. :D
 • SomeOne
  SomeOne25.9. 12:07Pindárna
  Tak se přiznejte, kdo z vás to udělal, když mu nedorazil balík z oblíbeného komiksového obchodu :-)

  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-marne-cekal-na-zasilku-sel-se-pomstit-na-postu-40409661
 • Toe
  Toe admin25.9. 11:51* Připomínky a návrhy
  Darth Raelchi: Dík, opraveno, jen jsem to zapomněl odmazat při kopírování z minulého, proto to řazení stran ani nedávalo smysl v tom řádku a ti autoři ani na kartě doplnění nebyli ;) Já se s tím vždycky popisuju u každé strany hodinu speciálně právě pro tebe a výsledná chybka v tom guláši je zanechána maximálně pro procvičení pozornosti :D
 • Zack
  Zack admin25.9. 11:44* Připomínky a návrhy
  Az to bude mit nekdo v ruce, tak urcite mrkne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.9. 11:21* Připomínky a návrhy
  Mrkne se nekdo na ten sesit 2 rychlych sipu, prosim? Je tam nepresna informace, viz muj prispevek z 23.9.
 • Zack
  Zack admin25.9. 10:13* Připomínky a návrhy
  Jako SK comics to sem nepatri.
 • Gmork
  Gmork25.9. 10:09Nakupujeme venku
  Cikolb: Musím souhlasit, série je dnes už zbytečně natahovaná, já osobně si vyzobávám své oblíbené autory a dané hrdiny(nky), něco už vůbec nečtu. Osobně se mi teď víc líbí díly u Orků než u Elfů. Ale šlo mi spíš o vydavatelský model, jak tuto sérii dlouhodobě vydávat, a zde se mi jeví jako nejlepší řešení (stejně tak Egmontu) ty brožované sešity.
 • Cikolb
  Cikolb25.9. 09:59Nakupujeme venku
  Gmork: Bohužel za sebe musím říct, že zrovna tohle je klasická ukázka toho, jak počáteční úspěch nakonec pohřbí celou sérii. Zatímco začátek je nádherně nakreslená fantasy, nyní je to po umělém protahování jen nádherně nakreslená nuda. Kvalita je značně kolísavá, což je samozřejmě dáno i střídáním mnoha autorů. Podle mě si to zasloužilo skončit tak po 15. dílu.
 • Gmork
  Gmork25.9. 08:57Nakupujeme venku
  Jinak musím před Egmont.pl smeknout, začít vydávat fantasy epopej ze světů Aquilonu, na to je třeba mít pořádné koule, ke dnešnímu dni čítá série 82 komiksů, nejvíc (32) mají nejstarší Elfové. Egmont bude tuto fantasy vydávat v brožovaných sešitech a vždy po čtyřech dílech - Elfové, Trpaslíci, Orkové, Mágové. Na druhou stranu, pokud dnes nějaké nakladatelství dokáže vydávat pravidelně komiksy z tohoto světa, tak je to polský Egmont. Držím jim všechny palce.

  https://www.monde-aquilon.com/le-monde-d-aquilon/

  https://www.bedetheque.com/serie-37239-BD-Elfes.html
 • Trip
 • SomeOne
  SomeOne25.9. 08:12Stripy, jouky, fejky :)
  soulbringer: To mi připomíná, že bych se měl dát do reorganizace mé knihovny, což dlouho odkládám, snad na mě nikdo takhle nečeká :-)
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš25.9. 01:29Stripy, jouky, fejky :)
  Tohle je rafinovaná past. Pozor na to!

 • Gmork
  Gmork24.9. 19:28Nakupujeme venku
  Tak první vlaštovky pro rok 2023 od polského Egmontu, hodně evropských komiksů potěšilo.

  https://filmozercy.com/wpis/spotkanie-z-egmontem-transmisja-na-zywo-z-mfkig-pierwsze-zapowiedzi-na-2023-rok
 • Trip
  Trip mecenáš24.9. 08:29Sběratelský klub
  Ďalšie DC Black Label už v BBart vydávať ale nebudú. Rorschach bude vydaný iba kvôli spojitosti so Strážcami (Watchmen).
 • SomeOne
  SomeOne23.9. 22:07Sběratelský klub
  BB/art v listopadu vydá Rorschacha jak v paperbacku, tak v hardcoveru. Ten hardcover původně nebyl jistý...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.9. 16:30* Připomínky a návrhy
  Poprosím o úpravu anotace k "Rychlé šípy, sešit číslo 2":
  Tahle strana a její popisek "Strana 39: Rychlonožkova krasojízda - Džian Baban, Jiří Grus, podle nalezených původních scénářů J. Foglara (z chystané knihy Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka)" tam vůbec není. Sešit mám doma a strana 39 je součástí úvodní 2strany Plantážníci od Nikkarina. Abych byl přesný tak ta 2strana je modrá, jsou tam tři panely z komiksu, 4 velké bubliny (2 s a 2 bez textu), dole na str. 39 je napsáno "píše a kreslí Nikkarin". A samotné, avizované pokračování v celém sešitu vůbec není. Jinak jsem to radši projel pořádně a zbytek anotace odpovídá reálnému obsahu sešitu č. 2.
  Díky!
 • Gmork
  Gmork23.9. 16:16Nakupujeme venku
  První nahlédnutí do integrálu 7 krahujcových životů od nakl. Kurc. Kniha má premiéru právě na festivalu v Lodži.

  https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/kurc/1185/
 • Gmork
  Gmork23.9. 09:30Nakupujeme venku
  Na polské gildě je u příležitosti festivalu v Lodži slev. akce, některé knihy jsou až ve 40% slevě. Akce trvá do 26. září.

  https://www.gildia.pl/promocje/383

  https://imgbox.com/xcZcFVgL
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.9. 20:37Stripy, jouky, fejky :)