tom99

tom99

Jméno: Tomáš Barthell
Email: tomik99barthell@seznam.cz

tom99
tom99 | 14.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #018: Deadpool

Tak toto mi vůbec nesedlo. Úvod se starým sešitem New Mutants byl totálně o ničem, nemělo to žádný příběh a pointu. Pak už to bylo o něco lepší, ale v hlavním příběhu mi něco chybělo. Deadpool byl suchý a vlastně jednou z nejtrapnějších postav v celém komiksu. Sice tam byl Spider-Man, Daredevil či Punisher, ale ani jeden z nich jakoby nebyl ve své kůži. Byly to naše postavy, ale mluvily jinak. Ne, tento komiks se fakt nepovedl

tom99
tom99 | 23.12.2018 | Ultimátní komiksový komplet #033: Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost

Klasický origin Spider-Mana, který bohužel nepřináší nic moc nového. Starý známý příběh, upraveny jsou pouze drobné detaily a dle mého názoru je tento komiks naprosto zbytečný. Navíc zdejší Peter Parker je krajně nesympatický, jak svým pojetím, tak svou kresbou. Komiks navíc prakticky končí tím, když se z Petera stane Spider-Man. Jeden boj se záporákem a konec. Jeden z těch horších Spider-Manů.

tom99
tom99 | 23.12.2018 | Ultimátní komiksový komplet #022: Spider-Man: Smutek

Vždy se mi zamlouvala postava Gwen daleko více než MJ a tento komiks to jen dokazuje. Spider-man je totiž vždy ovlivněn tomu, co se přihodilo Gwen, která měla na jeho pavoučí život obrovský vliv, proto vzpomínání na tuto postavu je krásné. Zatímco MJ je spíše v komiksech popisována jako postava celebrita trpějící modelskými syndromy, vždy to byla právě Gwen, která mi k Peterovi více seděla. Skvělý komiks.

tom99
tom99 | 23.12.2018 | Ultimátní komiksový komplet #009: The Amazing Spider-Man: Zrození Venoma

Poměrně dost nevyvážený komiks, který především trpí tím, že je neúplný, nemáme celý ukončený příběh, mezery jsou i v průběhu, kdy zkrátka víme o něčem, co se stalo, ale nemohli jsme si to přečíst. Trošku škoda, že Venom dostane prostor až úplně na konci a vlastně celý tento svazek je o něm, bez něj.

tom99
tom99 | 10.3.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #022: Black Panther

Tento svazek lze rozdělit na zcela odlišné části. Ten první se soustředí na Pantherovu minulost, jeho touhy a to, po čem jde. Dokonce se setká s Fantastic Four, kterou naschvál zapojí do svých plánů, aniž by tým superhrdinů věděl, o co vůbec ve Wakandě jde. První dva sešity jsou vzhledem ke staří komiksu velice povedené a já chtěl, aby příběh pokračoval. Naopak druhá část svazku má sice nádhernou kresbu, ale to je vše, co tento komiks nabízí. Tři sešity sledujeme, jak Skrullové chtějí zaútočit na Wakandu. A to je vlastně vše. Příběh nemá hloubku, žádný děj. Četlo se to sice po másle (především, protože nebylo co číst), ale scénář byl ubohý. Za první dvě části starého komiksu dávám tři hvězdy a ten moderní si žádnou ani nezaslouží...

tom99
tom99 | 9.3.2018 | Ultimátní komiksový komplet #079: Válečné jizvy

Naprosto obyčejný příběh o nicce, ale až v závěru si uvědomíte, koho tím chtějí autoři představit. A to se mi na celém komiksu líbilo asi nejvíce. V superhrdinském komiksu se konečně nachází hrdina, který toho moc neumí, pochybuje sám o sobě, není si jistý. A přesto se jedná o toho správného hrdinu. Závěrečný sešit naprosto exceloval. Určitě se nejedná o nejlepší komiks, ale za ten závěr a pěkné propojení, dávám plný počet.

tom99
tom99 | 9.3.2018 | Ultimátní komiksový komplet #078: Ultimate Comics Spider-Man: Kdo je Miles Morales?

Na klasického Spider-mana a Petera Parkera nedám dopustit. Jedná se o moji nejoblíbenější postavu, proto se k jakýmkoliv jeho nástupcům chovám obezřetně. Milesu Moralesovi jsem nicméně dal šanci a vůbec toho nelituji. Brian Michael Bendis, že může existovat i jiná postava pod kostýmem, která může být stejně zajímavá. Příběh je neskutečně silný, poutavý, propojený s životem původního Spider-mana. Nyní zase poznáváme zcela jiné a nečekané problémy hlavního hrdiny, který žije úplně jinak než Peter. Kéž by takových komiksů vyšlo víc.

tom99
tom99 | 9.3.2018 | Ultimátní komiksový komplet #072: Venom

Vždy jsem měl radši klasického Venoma v podání Eddieho Brooka, ale chápu, že civilizace a komiksy se vyvíjejí. A je nutné, aby šli směrem ku předu i postavy. Venom tedy dostává nového představitele, který je o něco lidštější, divák si k němu přes svou tragédii lehce najde cestu. Příběh byl asi takovým průměrem, ale díky Flashovi dávám nakonec čtyři hvězdičky.

tom99
tom99 | 9.3.2018 | Ultimátní komiksový komplet #067: Deadpool: Válka Wadea Wilsona

Vtipné až do samého konce. Byl to zábavný komiks a musím říct, že se jedná o pěkné oživení žánru, když hlavní postava promlouvá přímo k divákovi. Rozhodně je to zajímavý aspekt, i když se přiznám, že mi to i místy vadilo. Příběh poměrně dobrý, hlavně oceňuji zvrat zřejmě v půlce knihy.

tom99
tom99 | 9.3.2018 | Ultimátní komiksový komplet #035: Black Panther: Kdo je Black Panther?

Bylo to vůbec moje první setkání s Black Pantherem, nikdy dříve jsem o něm nečetl, o postavě jako takové a jeho přátelích jsem nevěděl nic. Docela mě to bavilo, až jsem byl překvapený. Příběh je zasazen do aktuálního světa s aktuálními problémy. Asi by to spíše chtělo načíst více komiksů, abych věděl, kdo je kdo, protože se přiznám, že jsem se místy ztrácel u určitých postav.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.1.2019 21:45
Komentáře u comicsů: 28
Hodnocení comicsů: 29
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 28 (cca 5932 Kč)
Má: 181 (cca 42139 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0