Zeebonk

Zeebonk

Zeebonk
Zeebonk | 14.9.2014 | Ultimátní komiksový komplet #012: Zázraky

Vyměklá prosuperhrdinská agitka, která mi zvedala žluč se zručností superhrdinům vlastní. Po prvních pár desítek stran jsem se domníval, že myšlenkou Zázraků je, že superhrdinové jsou ve finálním součtu pouhá banda nekontrolovatelných rozmazlených vošoustů, co zničí vše, na co přijdou, a jejich pobyt na straně dobra je nestálý jako molekula cyklopropanu (vážně jsem napsal tohle přirovnání? Vražte mi někdo facku...). Taková myšlenka se mi každopádně tuze líbila, ale zbytek komiksu mě vrcholně nasral a znechutil, neboť začal tvrdit pravý opak. Přestože vizuální stránka lahodila mým bulvám, tak mě ta obsahová donutila zbavit se ho dřív, než bys řekl "pes vomrdal papeže". Já chápu, proč jsou Zázraky drtivou většinou čtenářů oslavovány jako kult či geniální dílo, vždyť je to dílo vskutku komplexní a ojedinělé, ale na druhou stranu se nemůžu ubránit pocitu, že je to pouhá zbabělá impotentní bezduchá slátanina, jejíž domnělý přesah mi vyšuměl pravým uchem a nadobro se usídlil v rektu kolemletícího holuba. Pardón.

Zeebonk
Zeebonk | 19.3.2014 | Pixy

Zvrácené. Bizarní. Bizarně zvrácené. Geniální. Nerad bych papouškoval to, co bylo řečeno níže, ale jsem líný to číst, takže mě případně omluvte. Pixy je underground, jak se patří, Andersson chrlí nápady jako otylá bulimička večeři a jeho kresba je tak hnusná, až je naprosto dokonalá. Všechny komiksové složky spolu obcují v dokonalé symbióze a ruční lettering je jen třešnička na dortu. Prostě a jednoduše je to nádherný, originální kus komiksu a Maxe bychom měli překládat jako na běžícím pásu.

Zeebonk
Zeebonk | 12.3.2014 | Preacher/Kazatel #07: Spása

Ach jo. Ten lišák Ennis musel slyšet fanouškovské naříkání na plytké natahování dobře rozjeté série, a tak se rozhodl těm parchantům ukázat, u jaké části těla mu jejich názory vlají. Tato epizodka z prdelova jménem Spása se nese v duchu Eastwoodovic westernů - samozvaný šerif Jessie přináší právo a pořádek do dekadentního řiťáku Texasu a směle nakopává prdel hlavnímu záporákovi a všem jeho kumpánům. Rovněž mi to lehce připomnělo pokleslý seriálový skvost zvaný Banshee s obdobnou tématikou, který rozhodně doporučuji. Děj se až na pár fajnových odhaleních z Jesseho minulosti zastavil a přestože taťka Garth nadále chrlí vybroušené dialogy, tak se nedokážu ubránit pocitu, že je to od předchozího Válčení na slunci krok zpět. Naopak do laciného telenovelového hovnaření v Konci iluzí to má daleko. Ennis vyloženě nezklamal, ale pořád čekám na nějaké to kulervoucí, závěrečné inferno. No ne, taky jsem pořád ještě nevyplivl svůj názor na Dillonovu kresbu, tak tedy - líbí se mi, jak se nezdráhá měnit úhly, přibližovat a oddalovat, ale to je asi tak vše. Nemám víceméně nic proti jednoduché lince, ale to, co on předvádí, mi přijde nadmíru odfláklé a nehodné Ennisova scénáře, pardón.

Zeebonk
Zeebonk | 12.3.2014 | Vycházející hvězdy #01: Zrozeni z ohně

Z kresby mi krev nebublala jako prd ve vířivce, neboť jsou to precizní superhrdinské muskulatury jako každé jiné a od superhrdinského mainstreamu bych ani nic jiného nečekal. Nenadchne, neurazí, šmytec. Každopádně mě tento komiks chvatně chňapl za koule a sežral jsem ho takřka na posezení. Vlastně mi ve finálním součtu dal vše, co může superhrdinský komiks nabídnout a mé komiksové libido se teď válí s naducaným bříškem ve vrcholné spokojenosti. A netahejte do toho Watchmeny, některé laťky jsou zkrátka ve výšinách, kam obyčejný smrtelník nemůže dosáhnout.

Zeebonk
Zeebonk | 5.3.2014 | Mrtvý nebo živý

Já si naopak myslím, že těch patnáct let to zrovna nevystihuje. Já jsem pokakánek dospělý už nějakou tu chvíli a chlemtal jsem to jako kojenec mlíko... Pche... Spíš jako Asa Akira sperma urostlého negrouška. Spíš si myslím, že hlavní předpoklad pro pořádné vychutnání si tohoto kousku je na vteřinu potlačit móresy svého vnitřního upjatého kreténa a na dalších pár vteřin se převtělit do zcela jiného druhu kreténa - do toho nevyprcaného, infantilního a rozjuchaného. Ale co se s tím seru? Každý má ten názor nějaký, akorát nemám rád, když se nějaký rádoby uvědomělý vošoust snaží škatulkovat fanouškovskou základnu určitého díla. V teorii to šlape jako hodinky, ale v praxi? Pffff, běž si dát pivsona, kámo.

Zeebonk
Zeebonk | 1.2.2014 | Mrtvý nebo živý

Miller je vážně těžkotonážní frajer. Divím se, že s takovým macatým párem koulí dokáže projít dveřmi, neboť to, co předvedl zde nebo například v doposud nepřeloženém Old Man Logan, je jednoduše bezkonkurenční. Krev hlášky, krev, hlášky, co víc kurva chtít. Samozřejmě to má své mouchy, nějaký ten logický laps zavibruje ovzduším, ale výsledek je tak dynamický, beskrupulózní nářez, že nemůžu jinak, než našťouchat DVD s filmem do drtičky na odpadky, polít benzínem a zapálit. Každopádně mi utkvěl památný dialog, který zněl asi takto:

"Jo, běžte zase mrdat ty svý kozly, pane Držkusi."
"Prosím? Co jsi to řekl?"
"Nic."
"Já nemrdám kozly, pane Gibsone, já se s nimi miluji."

Zeebonk
Zeebonk | 31.1.2014 | Preacher/Kazatel #06: Válka na slunci

Rapidní zlepšení oproti předchozímu končení iluzí aneb z řídké ranní stolice do bravurního odpoledního hovňouse. Ubíjející příběhovou plytkost zahustila špetka nečekaných zvratů a já konečně ucítil, jak se ta mašinérie hýbe kupředu. Ubylo žvástů, dostalo to trochu šťávy, vrchol série to není, ale víc než dobře stravitelné rozhodně ano. Epizodka o minulosti Herr Starra potěšila a jeho postavu začínám mít v oblibě.

Zeebonk
Zeebonk | 13.1.2014 | Superman: Pro zítřek #1

Tak tenhle Superman mi sedl. Azzarellovy dialogy a vnitřní monology jsou hutné a hlubokomyslné až běda, jak má ostatně ve zvyku, a krásně filosoficky nám zde rozpitval otázku superhrdinství. Do toho pan Lee načmáral pár nebývale precizních muskulatur a přestože je jeho kresba mainstream nejhrubšího zrna, tak k superhrdinské tématice sedne jako prkýnko z Ikei na průměrnou zadnici. A nakonec tu zbývá už jen ten samotný celek, který hbitě přepíná mezi akčními a žvatlacími pasážemi, k tomu připočtěte pár nečekaných zvratů a bezskrupulóznost v oblasti dávkování informací čtenářovi, neboť o co tam kurva jde, se dozvíme až v druhé části, a máme úctyhodně zvládnuté dílo.

Zeebonk
Zeebonk | 13.1.2014 | Comicsové legendy #03: Wolverine #01

Oproti strejdovi Spideymu rapidní zlepšení. Příběh je inteligentní, postavy mají šťávu, šířku i hloubku, dialogů je tak akorát, Wolverine netrpí samomluvou, nýbrž přemýšlí, kresba je zajímavá a příběh je strhující a překvapivý. Tohle si prostě nechám líbit. Wolverinovi role ostříleného frajera v civilu sedne mnohem lépe než ty přiteplené žluté elasťáky v infantilních týmovkách.

Zeebonk
Zeebonk | 13.1.2014 | Comicsové legendy #02: Spider-Man #01

Se staženým ocasem se přiznávám, že jsem to přelouskal do půlky, neboť skutečně nevěřím, že by to s mým hodnocením jakkoli hnulo. Chápu vaše sentimentální pohnutky k sázení těch pětihvězd, ale já osobně za raného školního věku sjížděl Čtyřlístky a Kačery Donaldy, takže odpusťte, že jsem tento komiks přejel střízlivě zletilým zrakem a co se mi naskytlo, byl jednoduše užvatlaný infantilní sranec. Číst ty dialogy bylo větší utrpení než pro ukrajinskou šlapku obcovat s elektrickým bodcem na dobytek. Nejenže strejda Stan v jednom kuse komentuje z kresby zcela očividné úkony, že hrdinové neustále trpí samomluvou a že téměř každé slovo svou bezmeznou stupiditou uráží čtenářovu inteligenci, ale hlavně je jich prostě neskutečné množství. Inu nic proti neskutečnému množství dialogů, sám občas sním nějakou tu knihu, ale tenhle Spideyho svět je jedna nebetyčně dlouhá, otravná soap opera a podlý zloděj času. Mému oku rovněž nelahodila vrcholně obyčejná kresba a komiks zkrátka zklamaně posílám dál.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 30.5.2019 11:39
Komentáře u comicsů: 20
Hodnocení comicsů: 100
Příspěvků ve foru: 1

Sbírka (z CDB)

Četl: 113 (cca 43166 Kč)
Má: 43 (cca 16707 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0