Komiksum

Komiksum

Email: komiksovykanal@gmail.com

Miluju komiksy a snažím se svou lásku ventilovat celému světu, nejen zde ale i na youtube:
http://www.youtube.com/channel/UCGI8WYnO7cVGb57cbg9c4jA?view_as=subscriber

Komiksum
Komiksum | 14.9.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Čistej průměr, krásná kresba ale slabší scénář. Motivace padouchů je komická až debilní ale nevadí to, příběh nakonec vygraduje do docela dobrého finále Takže o takový průser jako s předchozím bookem nakonec nejde. Obří plus je Kite Man.

Komiksum
Komiksum | 29.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

Velká spokojenost. Díky bohu za film protože díky tomu u nás mohl vyjít tento překvapivě hodně dobrý book. Snad český čtenář pochopí že Aquaman je víc než terč vtipů, což mě svým způsobem překvapilo protože Abnett těchto posměšků skvěle využil. Zároveň tu máme postavy které jsou výborně napsané, což celému komiksu přidává bonusové body. Jedno mínus je určitě příliš mnoho kreslířů kteří až na pár panelů svou práci zvládli dobře. Krom ještě pár zvláštních dialogů nemám v podstatě co vytknout, velmi doporučuji.

Komiksum
Komiksum | 5.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Batman / Flash)

Skvělý komiks který dokázal vyprávět dobrý příběh skrze "pouhé" čtyři sešity. Má to i pěknou kresbu (Fabok je bůh) a celkem přijatelné naroubování na Watchmeny. Pro některé může být mínus neznalost Watchmenů a Flashpointu.

Komiksum
Komiksum | 3.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Tom King není vůbec špatný autor, bohužel lid od něj čekal doslova zázraky podle toho jak byl prezentován, i tak si ale myslím že je dobrý scénárista. Každopádně za tohle bych mu jednu vrazil, napsat tak neskutečně tuctový příběh a při tom si hrát na to jak dělám něco víc? Neděláš Tomáši, tohle dělal i Scotty Snyder a hrozně se spálil. Kresba je zase pěkná, Finch umí a hezky se na to koukám to bezpochyby. Zajímavější je spíš sešit se Swamp Thingem atd. I am Bane má skvělý start ale umře to na tom že Tom King má zapotřebí psát velký příběh, kdyby to psal prostě jako dobrou mlátičku tak proč ne, jenže tohle je stupidní.

Komiksum
Komiksum | 28.4.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Průměr, první příběh obrovsky slabý, druhý velmi dobrý. McFalane je skutečně dobrý kreslíř, jsou to sice klasický nabušený devadesátky ale tohle se mi líbí, ale zkrátka dobry scénárista to není. Příběh s Wolverinem se mi líbil, ale větší roli tam zastává rosomák + je výrazně lépe napsaný.
Na poměry kompletu ne úplně šťastně vybraný startovní book.
Kompletů už tu je příliš.

Komiksum
Komiksum | 27.4.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #02: Rychlost temnoty (pevná vazba)

Čte se to dobře, stejně jako první díl ale tempo polevilo. Líbí se mi budování vztahu Barryho s Wallym, ale Wally tady na mě působí jako trošku hlupáček, jsem rád že vrátil na skok i náš zrzavý Wally. Co mě vyloženě uritovalo byla kresba, nejen že se mi ani jeden kreslíř nelíbil ale já nemám rád když se rychle po sobě střídají, a tady jich je zkrátka hodně. Stále jde o řadu kterou má smysl číst protože má dobrou civilní linku.

Komiksum
Komiksum | 3.4.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (pevná vazba)

Musím říct, že jsem v celku překvapen. King se vůbec nevyhýbá nesmyslům typu že Batman je poražen ale přesto povstane, stejně tak soukromí Suicide Squad je vcelku zbytečný a postavy tam mohli být jakékoliv, Bane je za tím taky úplně k ničemu. Jenže to co mě přesvědčilo o kvalitě byli asi poslední 3 sešity, protože I am Suicide tím dostává výbornou pointu (stejné to bylo v případě I am Gotham, nuda a až na konci přišla zajímavá pointa). To co mě ale dostalo nejvíc byl příběh s Catwoman který byl naprosto fantasticky napsaný, ale ta kresba byla naprosto odporná. Kresba Janina mě mile překvapila, protože se mi velmi líbila, navíc mám tento book v AJ deluxce takže o to krásněji se na to kouká, další plus dávám za výborné rozvržení panelů.
Normálně začínám Kingovi věřit že mě ještě bude hodně bavit.

Komiksum
Komiksum | 28.3.2019 | Hellboy #02: Probuzení ďábla (3. vydání)

Pekelně povedená jízda, hrozně se mi líbí jak Mignola proti sobě pouští postavy jako Hellboy, upíři, Nacisti, Rasputin apod. Scénář mi oproti prvnímu dílo výrazně více sedl, což jen ukazuje že Mignola svému světu rozumí. To samé lze říct o kresbě i coloringu, je to bomba. Dále se mi líbí jak krůček po krůčku poznáváme svět Hellboye, stejně jako v první knize nevíme příliš ale pár věcí se nám už rýsuje.
Tohle je radost číst.

Komiksum
Komiksum | 25.3.2019 | Hellboy #01: Sémě zkázy (speciální vydání)

Trvalo to dlouho ale i já se dostal k tomuto pekelníkovi, a jediné co k tomu lze dodat je, že jsem spokojený. Mignola je prostě mistr, jeho kresba je boží ať už jde o Hellboye nebo obří gorilu. Trošku mi vadil scénář, Byrne je místy až zbytečné moc ukecaný a zápletka je neskutečně tuctová ale aspoň je podána jednoduše zajímavě. Po přečtení mi ale přišlo jako by mi něco chybělo, poznal jsem řadu nových postav ale vlastně o nich nic nevím, to doufám napraví budoucí knihy. Co musím jednoznačně pochválit jsou barvy, protože ty dělali celou dobu úžasnou atmosféru!
Za sebe dávám určitě palec nahoru, funguje to jako perfektní úvod do Mignolaverse a klidně bych i snesl více než kolik jsme tady dostali!
Ps. bonusové kraťasy byla fajn jednohubka

Komiksum
Komiksum | 18.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Koupil jsem jen na základě dobrých reakcí a s pozitivním hodnocením se přidám k ostatním. Na první pohled se zdá, že půjde o komiks pro mladší publikum ale Vaughan to píše jako zajímavé drama a celková dynamika postav je opravdu povedená. Jediné co mě mrzí - kresba. Alphona prostě není pro mě ale stejně jako u Ms. Marvel uznávám že to k tomu příběhu sedí.
V tomhle hodlám pokračovat protože mě příběh velmi zaujal.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 14.9.2019 22:43
Komentáře u comicsů: 100
Hodnocení comicsů: 109
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 109 (cca 34982 Kč)
Má: 92 (cca 30279 Kč)
Chce: 49 (cca 25651 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0