matty87

matty87
matty87 | 7.3.2019 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

Je to holt retro. Natahovaný, neskutečně ukecaný, ze začátku pekelně nudný a navíc s dobovýma přiteplenýma kostýmama alá Modrá ústřice...prostě retro. ALE! Jestli vám retro nevadí a jako já jste stejný sociopati, tak si příběh budete náramně užívat a finále vás, stejně jako mě, mooc potěší. Komiks jednoznačně táhne výborný Deathstroke a kupodivu i Grayson, jehož origin Nightwinga je celkem fajn a nepůsobí tak přiblble, jako jeho samotný převlek. K tomu parádní flashbacky, které příběh ještě víc nakopávají tím správným směrem, kdy jsem kupodivu hltal stránku po stránce a čekal, co se jak vyvrbí. Naopak vůbec nechápu dějovou linku s Bratrem Bloodem a jeho církví. Kdyby tenhle trotl v komiksu nebyl, vůbec nic by se nestalo a aspoň by zbylo víc místa např. na Kid Flashe a jeho vnitřní boj s hledáním sebe sama, což by v kontextu s hlavní dějovou linkou působilo daleko líp. K plnému počtu hvězd chybí (kromě Blooda) ještě kvalitnější kresba, Pérez vážně není můj šálek čaje. Nicméně i přesto jeden z nejlepších retro komiksů, co jsem kdy četl.

matty87
matty87 | 5.3.2019 | DC komiksový komplet #057: Batman: Pod maskou

Tak tohle je jízda. Příběh krásně odsejpá, Red Hood se s ničím a s nikým nesere a je to sakra dost cool ,,záporák." Scéna s Jokerem je přímo kulervoucí, jednoznačně patří mezi nejlepší části komiksu. A pak tu máme těžce narušenýho Batmana, kterej je psychicky už dost na dně a je hodně zajímavé sledovat, jak se s tím vším rve, takže atmosféra by se dala krájet a knihu tak lze poměrně snadno přečíst jedním dechem. Určitě v příběhu potěší spoustu odkazů a narážek na další komiksy, které už česky vyšly, ať už v rámci kompletu, nebo mimo něj. Za mě rozhodně prozatím vrchol DCKK, k naprosté dokonalosti chybí jen lépe vykreslená Red Hoodova přilba, se kterou si mohl kreslíř pohrát víc, než mu jen nasadit na řepu červený vejce s otvorama pro oči. Na druhou stranu ale pořád lepší, než ten hrnec z původních příběhů Red Hoodova gangu, to byl fakt průser. 95%. P.S. Kdo má rád Red Hooda a podobný nýmandy, doporučuji ze série DC REBIRTH sérii Deathstroke. Ta sice česky zatím nevyšla, ale v 16. díle si dají Deathstroke s Hoodem po čuni a to je další komiksové péčko. Howg....

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #038: Ghost Rider: Cesta do zatracení

Moc pěkně nakreslená krávovina. Bohužel to na mě nepůsobilo tak moc temně, jak asi autoři zamýšleli. Průměrný komiks, který neurazí, ale asi ani příliš nenadchne.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #042: Občanská válka

Komiks, který bude podle mě nejvíc trpět srovnáváním. A to konkrétně s filmovou adaptací, která je však proti tomuhle dílu hodně slabým odvarem už jen proto, kolik ve filmu chybí postav, které se na Občanské válce podílely. Ono co se příběhu týče, tak komiks má svoje mouchy, ale je to obrovský milník ve světě Marvelu, od kterého se odvíjí spousta dalších příběhů a musím říct, že mě rozhodně nezklamal ale ani vyloženě nenadchl.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #029: Tajná válka

Jedno z nejlépe nakreslených UKK. Dlouho jsem neviděl vizuálně takhle krásný komiks, takže už jen kvůli kresbě rozhodně stojí za to jej vlastnit. Příběh je celkem OK, hodně mě bavil vulgární a přidrzlý Wolverine. Mohu jedině doporučit.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | DC komiksový komplet #023: Flash: Zrozen k běhu

První komiks DCKK s Flashem a dočkáme se otravnýho Wallyho. Pět minut po dočtení knihy jsem si nemohl vzpomenout, o čem že to pořádně bylo. Co příběh, to jiný kreslíř a výsledek je skoro stejný jako když Láďa Hruška peče bábovku v mikrovlnce . Podprůměr. Doufám že Wallyho (společně s Jar Jar Binksem) čeká do budoucna krutá a pomalá smrt.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #023: Wolverine: Zrození

Tak jsme se konečně dočkali a máme tady Wolverinův Origin. A jsem rád, že to dopadlo takhle. Na komiksu je hrozně vidět, jak moc si autoři dali na vývoji jednotlivých postav záležet. Těžko říct, jestli nad nimi v případě neúspěchu nevisela hrozba v podobě pomalé a bolestivé smrti, ale na tom už tak moc nezáleží. Důležité je, že pohled do minulosti tak zásadní postavy, jako je Wolverine v Marvelu neodflákli a dali nám fanouškům přesně to, co jsme očekávali. Dalším příjemným bonusem je fakt, že navíc nevykvákali o hlavním hrdinovi úplně všechno, a tak je Logan stále ještě zastřen spoustou dalších tajemství.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #003: Thor: Poslední Viking

Povedený komiks s Thorem, který navíc uvádí na scénu další zajímavou postavu, a sice Beta Ray Billa. Dějová linka kdy se Thor s Billem řežou o Mjolnir a pak se dozvíme o původu Stormbreakeru mě rozhodně bavila víc, než závěr komiksu, který byl podstatně nudnější. Trošku mínus je to, že komiks je místy šíleně ukecanej. Po chvíli čtení jsem občas čekal, že Thor nepřítele začne poučovat o jeho právech, povypráví, co zrovna dělal minulý čtvrtek po obědě a nakonec mu vyžvaní PIN kod ke kartě, než mu třískne po hlavě kladivem. Ale to byl holt nešvar tehdejší doby, takže v celkovém součtu se to dá odpustit.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #056: Wolverine: Starej dobrej Logan

Mistrovské dílo. Jednoznačně nejlepší komiks ze série UKK. Wolverine se s nikým moc nepáře, s Hulkovým gangem se řeže hlava nehlava a je z toho famózní jízda, která ani chvilku nenudí.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #038: Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga

Skupina přiblblých puberťáků v čele s nejvíc napřesdržku namachrovaným Superboyem, kteří se snaží zachránit svět a vyrovnat se legendární Justice League, které však nesahají ani po kotníky. Kdyby si místo toho raději doma zalezli pod peřinu a spořádaně drátovali netopejrka (tím nemám na mysli fyzické mučení Batmana) a příběh raději přenechali zkušenějším, mohlo by mě to bavit víc. Na tohle jsem vážně starej.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 11.5.2020 13:40
Komentáře u comicsů: 32
Hodnocení comicsů: 57
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 67 (cca 15614 Kč)
Má: 141 (cca 32430 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0