jardoom

jardoom

Jméno: Jarek
Email: jardoom@seznam.cz

jardoom
jardoom | 14.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #03: Bezčasí (paperback)

Hitch má rozhodně obrovské ambice. Je zkušený, se superhrdiny to umí, a má odkud čerpat, ale začínám mít pocit, že si urval trochu velké sousto, nebo to celé pojal asi jinak, než by se na Ligu Spravedlnosti slušelo. Hitch se snaží být komplikovaný, složitý a těžce pochopitelný. Mám pocit, jako kdyby stylem vyprávění a komplikovaností scénáře uvízl někde mezi Morrisonem a Moorem.
http://www.comixzone.cz/view/2575-znovuzrozeni-hrdinu-dc-liga-spravedlnosti-3-bezcasi

jardoom
jardoom | 29.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #03: Smaragdový psanec (paperback)

Scénář příběhu je tak trochu ohraná písnička, protože něco podobného už čtenáři Green Arrowa, či diváci, kteří koukají na jeho seroš, viděli. Každopádně celkový průběh téhle zápletky a její řešení, je něco, co nejde ve stejných kolejích, takže nakonec určitě překvapí.
Nicméně, ten pravý příběh se odehrává v pozadí. Benjamin Percy sice zatím nepřišel s ničím velkým, ale očividně něco chystá, protože se od prvního dílu v pozadí kumuluje strašně hodně informací, které čtenář dostává, ale zatím je jen shromažďuje.
Nemyslím, že tento díl je sám o sobě nějak důležitý. I když tento svazek přináší mnoho zábavy, dobrých panelů se skvělou kresbou Otto Schmidta a důležitých událostí, je nakonec takový druhotný a výplňový.
Nicméně jak jsem řekl, něco se chystá a myslím, že tento komiks je základním stavebním kamenem pro nadcházející události.

http://www.comixzone.cz/view/2568-znovuzrozeni-hrdinu-dc-green-arrow-03-smaragdovy-psanec/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 29.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #02: Black Mantova pomsta (paperback)

Aquaman je poslední dobou v kurzu. Zásluhu na tom jistě nese Aquamanův snímek z minulého roku, nicméně já vidím kořeny jeho úspěchu jinde, a to konkrétně v New52 sérií, ze které film opravdu hodně vychází. Nicméně tenhle Aquaman, to je jiná Liga, Dan Abnett je opravdu výborný scénárista, který z Aquamana těží maximum.

http://www.comixzone.cz/view/2567-znovuzrozeni-hrdinu-dc-aquaman-02-black-mantova-pomsta/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 9.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Jestli chcete číst o Over Power Batmanovské akci, kdy Batman nemá hranice, musíte sáhnout jinde. Tohle je série, která vás nechá okusit trochu jiného Batmana. Navíc vám neustále předhazuje to, že Batman nemusí být tím nejzajímavějším jedincem v Gothamu. Minule to byla Batwoman, a nyní štafetu pozornosti přebírá Orphan, která možná na první pohled vypadá jako další Bat-kopie, ale myslím, že si vás během chvíle získá.

http://www.comixzone.cz/view/2558-znovuzrozeni-hrdinu-dc-detective-comics-3-liga-stinu/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 4.5.2019 | Bojový anděl Alita #04: Dobytí Salemu

Dobytí Salemu samo o sobě nabízí vyvrcholení, které uspokojí a zároveň i zklame. Nicméně tohle celé je prostě žánrově to nejlepší, co manga umí v oblasti scifi či kyberpunku nabídnout. Tohle celé si přečtu ještě hodněkrát.

http://www.comixzone.cz/view/2556-bojovy-andel-alita-4-dobyti-salemu/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 10.4.2019 | Hellboy: Půlnoční cirkus

Na komiksu je asi nejlepší to, že mapuje Hellboyovo dětství. Je to sice jen zlomek, který je vyobrazen jednou nocí, ale je tam vidět vše důležité, co by chtěl čtenář číst. Ať už mluvím o tom, jak při Hellboyově konfrontaci s principálem, autoři využívají Pinocchia, čímž v příběhu přirovnávají Hellboye k loutce, kterou Trevor využívá pro úřad.

Uvnitř Hellboye to samozřejmě vyvolá neklid. Zůstat v cirkuse s principálem, který mi rozumí, nebo se vrátit do úřadu za svým opatrovníkem, který je pořád na cestách a mě samotného tam drží zavřeného.
Spolupráce Mignoly a Fegreda je dávno ověřená a je škoda, že tihle dva v podobném duchu nespolupracují pořád. Na tomhle komiksu se mi v kresbě líbí to, jak Fegredo většinu obrazů načrtl tužkou a někde se s tuší vůbec nezdržoval a hned se šlo barvit. V pod barvami jde tužka vidět a tvoří to krásnou a málokde viděnou kombinaci.

Samozřejmě v komiksu nacházíme i pár míst, kde je kresba pro Fegreda typická a kde s barvami tradičně úřadoval Dave Steward. Každopádně zde mluvíme jen o pár pasážích, které se motají kolem úřadu či Hellboyova života v něm. Většina komiksu, která pojednává o Hellboyově útěku a jeho návštěvy cirkusu, je pak skvělou podívanou, kdy Fegredo za pomocí tuše a tužky tvoří nádherné obrazy, kterým Steward jako vždy dopřeje ty nejvhodnější barvy.

Srdcová záležitost pro každého fanouška Hellboye. Možná to není nejdelší čtení, možná to ani není nejdůležitější svazek popisující jeho život, nicméně je to komiks, který si nemůžete nepřečíst.

http://www.comixzone.cz/view/2552-hellboy-pulnocni-cirkus/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 10.4.2019 | Baltimore #04: Kostnice

Na komiksu je nejlepší to, že se nyní série mění. Od prvního komiksu je čtenáři předkládáno, že se jde Henry mstít a chce odplatu velmi rychle. Kdo četl román, ten nejspíš ví, že je to malinko jinak a tento hon se krapek protáhl. Nicméně rozuzlení ve čtvrtém komiksovém svazku se nyní spojuje s románem samotným a všem je nyní jasné, že je před Lordem Baltimorem ještě obrovský kus cesty, jejiž konec je v nedohlednu, a to i když upír Haigus padl.

Moc se mi líbí ona staromódnost koncepce Henryho příběhu. Série totiž fungovala na základních kamenech horrorového žánru. Láska, pomsta, temnota a ikonická zlo, které musí být zastaveno. Pod tímto si můžete představit původní horrorové romány, které nyní možná až tak horrorově nevypadají. Nicméně v tom je Baltimore jiný, protože propojuje kořeny horrorového žánru s moderními způsoby, kterými se dá horrorový příběh odvyprávět a nabízí tak příběh, pro nepřeberné množství čtenářů.

http://www.comixzone.cz/view/2550-baltimore-4-kostnice/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 26.3.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Co když ale právě v minulosti je klíč ke všem otázkám, na které chceme znát odpověď. Žádné co když! Tento svazek je prostě klíčový, protože v něm najdete přesně to, co hledáte. Navíc mě neskutečně baví to, vidět minulost obou našich hrdinů, protože když se podíváte do minulosti, tedy na mladší verzi Ala a Eda, tak zjistíte, proč jsou vlastně pořád tihle dva spolu a proč je jejich pouto tak silné.

Šestý svazek je zlomový. Prozatím nejlepší díl série přináší odpovědi, přináší obrovské emoce a hlavně posun vpřed. Příběh Eda a Ala nabírá na síle.

http://www.comixzone.cz/view/2548-fullmetal-alchemist-ocelovy-alchymista-06/?page=detail#content

jardoom
jardoom | 19.3.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Batman je na našem trhu možná nejzastoupenějším komiksovým superhrdinou, a abych pravdu řekl, začíná tady být malinko přeBatmanováno. Batman sem, Batman tam, Batman s Želvama, a Želvy bez Batmana. Přesně tak by se dalo popsat pokračování celkem dobrého crossoveru Batman / TMNT.

http://www.comixzone.cz/view/2544-batman-zelvy-nindza-ii

jardoom
jardoom | 11.3.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #03: Ranaři vracejí úder (paperback)

Třetí Flash se po slabém druhém dílu zase přiblížil ke kvalitám bezvadného dílu číslo jedna. Williamson nejspíš zjistil a rovnou zaostřil na to, co je pro čtenáře opravdu zajímavé, a k tomuto se vrací a dělá dobře. Flash si mě získal a to je opravdu něco, v co jsem nikdy nedoufal.
http://www.comixzone.cz/view/2539-znovuzrozeni-hrdinu-dc-flash-03-ranari-vraceji-uder

Aktivita

Naposledy přihlášen: 10.7.2019 19:00
Komentáře u comicsů: 19
Hodnocení comicsů: 17
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 71 (cca 38870 Kč)
Má: 325 (cca 111331 Kč)
Chce: 2 (cca 528 Kč)
Shání: 1 (cca 0 Kč)
Nabízí: 0