Daredevil: Muž beze strachu #01

4.7 | BB/art s.r.o., Crew | akční, superhrdinský | série Daredevil (Marvel omnibus)

Tohle jsou nová pravidla Hell’s Kitchen.

V letech 1979 až 1983 předváděl Frank Miller na stránkách Daredevila hotová kouzla, zcela tohoto komiksového hrdinu předefinoval a zanechal po sobě odkaz, který neměl nikdo šanci překonat.

A potom přišel Brian Michael Bendis.

Bendis byl ve světě mainstreamového komiksu drzým nováčkem, který nadchl vybíravé fanoušky hity, jako byli Sam & Twitch a Torso & Powers. Vnesl do Daredevilových dobrodružství nádech pulp fiction a věnoval pozornost rovným dílem oběma osobnostem: Mattu Murdockovi i Daredevilovi. Zkrátka nepřišel ani onen jedinečný svět, který se Daredevilovi stal domovem: jeho čtvrť, ulice potřísněné jeho krví – Hell’s Kitchen.

Na stránkách Bendisova Daredevila se čtenáři seznamují s plejádou postav, které mohou existovat jen v tomto prostředí. Se Sammym Silkem, přivandrovalcem do Hell’s Kitchen, který čirou náhodou zakopne o klíče ke Kingpinovu království. S Haroldem Driverem, agentem FBI, jenž se s Daredevilovým tajemstvím v kapse ocitne v bezvýchodné situaci.

Bendis také opráší dlouholeté daredevilovské stálice: skálopevně věrného Foggyho Nelsona, přátele z ulice Luka Cage a Spidermana, ba dojde i na krátkou mezihru s Elektrou, už jenom kvůli ní se skalním fandům vyplatí koupit si tuto knihu. A co Wilson Fisk alias Kingpin? Bendis nám naservíruje strhující, výpravný příběh, který jednou pro vždy vyřeší vztah mezi Marvelovským Mužem beze strachu a mafiánským bossem, jenž vládne městu ocelovou pěstí – završený famózní scénou, která si po právu zaslouží vstoupit do komiksové síně slávy.

„Brian Michael Bendis je komiksový pokračovatel Sama Fullera, Martina Scorseseho a Quentina Tarantina… Své živé, noirové příběhy zasazuje do temných uliček a dokazuje, že zločin se vyplácí.“ - Entertainment Weekly

Brian Michael Bendis vytvořil komiksovou sérii, která při vyprávění Daredevilových dobrodružství ve stylu pulp-fiction využívá bohatou paletu postav a psychodrama Muže beze strachu a předkládá je čtenáři v neuvěřitelně pestrém a moderním podání. Bendis a kreslíř Alex Maleev vytvořili daredevilovskou sérii hodnou síně slávy. A po právu za ni získali Eisnerovu cenu za nejlepší dlouhodobou sérii.

Scénář:
Brian Michael Bendis
Kresba:
Terry Dodson, Manuel Gutierrez, David Mack, Alex Maleev
Ink:
Rachel Dodsonová, Manuel Gutierrez, David Mack, Alex Maleev
Lettering:
Jaroslava Vorasická
Barvy:
Matthew Hollingsworth (Matt), David Mack
Překlad:
Tomáš Jeník
Redakce:
Jiří Pavlovský, Mirka Pelnářová, Richard Podaný
Obálka:
Alex Maleev

Obsahuje sešity série Daredevil (Vol. 2) #16-19, #26-40

Rok a měsíc vydání: březen 2011 | ISBN: 978-80-7381-873-9 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách | Formát: 160 x 235 mm | Počet stran: 448 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 990 Kč | Název originálu: Daredevil: The Man Without Fear! #01 | Vydavatel originálu: Marvel Comics, 2008

Obálka (1/4)
Ukázka č.1 (2/4)
Ukázka č.2 (3/4)
Ukázka č.3 (4/4)
honza2457
honza2457 | 23.5.2020 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Skvělý začátek příběhu a hlavně nádherná kresba. Samotný Matt Murdock mě bavil více než Daredevil. Celá kniha je čtivá a nemohl jsem se od ní odtrhnout.

SomeOne
SomeOne | 10.11.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Já jsem s Daredevilem zatím četl jen jeho úplně první sešit, takže toto je mé první pořádné setkání s touto postavou.
Kniha obsahuje dva příběhy. První se podle mě moc nepovedl, kresba je sice zajímavá, ovšem mi úplně nesedí k tomuto příběhu, který se mi také moc nelíbil. Naštěstí to má pouze čtyři sešity.
Druhý příběh je o mnoho lepší a i zajímavější. Hodně se mi líbí, že se řeší jak Daredevil, tak i Matt Murdock. Něco podobného je i u Flashe z Rebirthu. Kresba je docela povedená, jen jsem občas měl problém rozeznat některé postavy.

mearez
mearez | 18.9.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Občas se mi stává, že nedokážu pořádně popsat, proč se mi komiks líbil. A tentokrát je to Daredevilův případ. Série začíná prostě bravurně, a myslim si, že jestli chce někdo vědět, jestli je tento komiks dobrý nebo špatný, popřípadě spíše jak moc dobrý je, zbývá mu si prostě Daredevila užít po svém. Skvělej start skvělý série. Za mě 5*.

karl173
M karl173 | 29.8.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Když jsem se pustil do tohoto oslavovaného runu od Bendise, tak jsem věděl vlastně jen pár základních informací - má to skvělé hodnocení a lidé to chválí a Bendis prý dobře zvládl jak život Daredevila, tak i Matta Murdocka. Ok, beru na vědomí a jde se číst. Jenže hned první sešit mě zarazil. Divná, ale přesto zajímavá kresba. Divný, ale přesto zajímavě se rozvíjející děj. Po pár sešitech mě měl Bendis omotaného kolem prstu a já se těšil co se bude dít dál. Po prvním skvostném příběhu přišlo ale něco jiného, byl to úplně jiný styl než předtím, normálnější, ale něco mi tam najednou chybělo. Jenže Bendis umí a tak mě po pár číslech zase dostal. Nakonec mě ale nejvíc bavil závěr knihy, kde se Bendis soustředil především na Matta Murdocka a překvapilo mě jak mě vlastně prostředí soudní síně najednou baví více než ulice Hell´s Kitchen. Doufám že si soudu ještě užiji. Zatím jsem tedy spokojený a těším se na další díl. A i když mi k dokonalosti něco chybělo, tak stejně musím dát 5*, jinak to nejde.

Murphy722
Murphy722 | 1.8.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Jedním slovem: "Masterpiece"!

JohnyG
JohnyG | 11.2.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Kvalitní kresba i scénář, ale nějak mě to nechytlo. Z drtivé většiny šlo o konverzační krimi nebo detektivní drama s minimem akce, které superhrdinu vůbec nepotřebovalo. I když je to napsané dobře, tak víc než 400 stran povídání mě spíš nebavilo než bavilo. Asi jsem čekal něco jiného. Za vyzdvihnutí stojí odvážné umělecké pojetí prvního příběhu.

Komiksum
Komiksum | 11.10.2018 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Jak tohle shrnout, asi jako naprostou bombu. Bendis tu rozehrává velmi zajímavý konverzační příběh který se hlavně soustředí na noir styl a hlavně Matta Murdocka než Daredevila. A funguje to, máme tu obsažené celkem 3 větší příběhy. Prvním příběh pojednává o Benovi Urichovi a jeho reportáži která je zásadně spojená s Daredvilem. Jedná se o velmi zajímavý příběh s kresbou která mi místy neseděla ale rychle jsem si zvykl. Pak následuje příběh o prozrazení Mattovi identity a to je naprosto perfektní (navíc v Maleevově kresbě). Poslední příběh ukazuje Matta s Foggym u soudu a opět skvěle napsaný příběh s příjemnou kresbou. Zkrátka tento omnibus posouvá Daredevila výše než to dokázali předchůdci. Přestože se jedná o externě ukecaný komiks tak Bendis to píše neskutečně čtive a člověk to přečte na hned. Tohle stojí za přečtení. Jediné mínus které k tomu mám není ke komiksu jako takovému ale vydavatelům, nazvat to omnibus a vydat takový malý formát je škoda (na některých dvou stránkách se člověk hůř vyzná) tohle by si zasloužilo minimálně standartní formát komiksu.

perak
perak | 17.8.2018 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Ne, že by v knize nebyla žádná akce, to se asi od omnibusu s Daredevilem nedá očekávat, ale rozhodně nečekejte nějakou akční orgii. Kniha je postavena na dobře se rozvíjející zápletce, dialozích (sice poslední příběh, který je skoro celý ze soudní síně, je asi nejslabší, tak i tento je výborný), skvělou kresbou podtrhnuté noirové atmosféře (zde hlavně druhý příběh z mafiánského prostředí) a především na pocitech. Pocitech viny za vlastní minulost, pocitech v boji o prozrazení své identity, pocitech lidí z okolí DD. Ačkoliv se v knize objeví hodně postav z Marvelovského světa superhrdinů, tak kniha jako celek působí hodně civilně - a rozhodně to není na škodu.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.8.2018 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Ty brďo tak to bylo ale jízda!!!! Jako avízo na omnibusy s Daredevilem jsem už dostával nějakých pár let a já tomu furt ne a ne věřit. Nakonec jsem neodolal a s příbývající oblibou této postavy u mé osoby jsem omnibusy vzal také na milost. Udělal jsem sakra dobře. Tohle je opravdu neuvěřitelné. I když Jansonova předmluva a Bendisův/Mackův příběh trochu evokovaly něco jiného (do jisté míry mi to přišlo, že mě to chce odradit a záměrně se dívat jiným směrem). Takhle, první příběhová linie je opravdu zajímavá a zajímavě nakreslená a pravdou je, že jsem nečekal takové rozuzlení. Čekal jsem nějaké trapné dětské cosi. Fakt hustý a kresba se také docela povedla - je to jen nezvyk. Sam Kieth a Millera už nějak znám, ale podobně laděný styl, byť jiný, pořád vyžaduje mou hlubší pozornost a studii. Cíleně dělaná kresba se zaměřením na detaily.

K samotné hlavní dějové linii, osobně jsem rád, že se druh odvázanosti a naložením s postavou drží v duchu, který nastavil příběh Ďábel strážný od Smithe a Quesady. To za prvé. Dále, začít příběh vraždou a kopáním kolem sebe (Daredevila mj.) mi zprvu přišlo jako okázalé, až trapné, jak jsem se mohl mýlit, protože postupně to vše graduje až do omnibusu č. 4. Bendis skutečně provázal sebemenší detail a každou příběhovou linii pořád odkazuje na dřívější, buď své, nebo starší příběhy od jiných autorů. Propojuje všechny daredevilovské reálie do sebemenšího detailu a přijde mi to jako Kupec benátský na 10. Kdepak libra masa, co takhle, 10 liber masa, Matte? Nebo víc? Co máš ještě? Co ještě můžeš nabídnout, Matte? Hmm... Já tě fakt zničím, do poslední částečky, která má nápis Matt Murdock - takhle vnímám Bendisův příspěvek do Daredevila. Pozor, nemyslím to neuctivě, ale je vidět, že už si tito marveláci nechtěli dál hrát a chtěli prostě naservírovat to, co si každý předtím myslel anebo chtěl myslet. Předchozí autoři udělali kus dobré práce, ale až tady je vidět, že se jakoby báli odvázat. Mohla za to doba, nebo prostě nebyl ten správný čas, kdo ví... Je dost možné, že Bendis by nemohl provést to, co provedl, kdyby nebylo předchozích děl. Nedivím se, že záměna se sérií Max byla na místě před těmi 15 lety, když to Bendis začal.

Když jsem začal číst Podšéfa, nečekal jsem, že se zvedne takový kolotoč, který Mattovi nedá zastavit dech. Úplně jsem prožíval každou stránku, aby se to vše nějak vyřešilo a byl už pokoj a když už to i tak vypadalo, tak bum a zase do toho něco přišlo. Prostě se to pokaždé posere a Matt je jako kolemjdoucí, který nemůže nic ovlivnit. Přátelé mu pomáhají (i nepřátelé) a dělají co můžou a přijde mi to jako když jste zahlceni protivníky, kteří vás postupně tlačí ke středu, až vás mají kolem dokola obklíčené. PECKA!!

3DD!3
3DD!3 | 8.5.2018 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Nevěřil jsem, že Bendisův Daredevil bude lepší než omnibusy od Brubakera a hle... není. Ani nemůže. Soustředí se místo špionáže na mnohem realističtější problémy obyčejných lidí. Lidi s krizí identity, kteří se musí spolehnout na nedokonalé zákony a musí se smířit s lidskou touhou po penězích. Daredevil zde chybuje, propadá panice a téměř škemrá o šanci na jiný život, ale tyhle slabé chvilky pominou a dostáváme fantastickou akci v Malevově dokonalé kresbě. A Murdock dostane prostor ve chvíli kdy se ze scény vytratí Kingpin a nechá po sobě nepořádek, kterým utrousí Daredevilovu tajnou identitu světu.

Foxized
Foxized | 30.3.2018 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Kresba a příběh, ze kterého se tají dech.

S4TW
S4TW | 15.1.2018 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Čím dál víc se utvrzuji v tom, že Daredevil patří mezi nejlepší postavy, jaké Marvel vůbec má. Možná je to jen shoda okolností, možná autory, kteří ho psali, ale kdybych tvořil TOP5 komiksů od Marvelu, tak by tam byly minimálně dva o DD. Nejlepší autoři, kteří psali příběhy s Murdockem, jsou bezesporu Miller, Brubaker a právě Bendis, kdo je lepší či horší, to už se velmi těžko posuzuje, jelikož všichni vymačkali z postavy maximum a dovedli jí k dokonalosti. To, co tu předvádí právě Bendis je úžasné, ano, má za sebou kousky jako Klan M, New Avengers či Ultimate Spider-Mana, ale tohle je to nejlepší, co jsem od něj četl. Především mě zaujalo to, že se jedná o netradiční superhrdinský komiks, kde není vůbec potřeba plýtvat se záporáky, velkolepými bitvami a lacinými převraty. Ne, autor si vystačí s lidskou stránkou superhrdiny a vlastně by vůbec nevadilo, kdyby místo DD byl nějaký voják či policista. První část omnibusu mě vzala asi nejvíc, hlavními hrdiny tu není ani Matt, ani Foggy či Bulseye, ale Ben Urich a malý kluk, který trpí tím, co viděl. Jedná se o neskutečně silný příběh, který se mě opravdu dotkl a zahrál i takovému necitovy na city. Navíc má úžasnou, experimentální kresbu, která si úžasně hraje s panely, barvami, kontrasty a já nevím čím ještě, ale jedno vím určitě, Mack je kreslířský mág. Samozřejmě, že i Maleevova kresba je parádní, ale už mě nechytla tak za koule. Kresba v posledních sešitech už byla slabší. I následující příběh, kde už si to vyžere Murdock je skvělý, opět velmi lidský, bez záporáků a takové té superhrdinské klasiky. Celkově jsem z omnibusu (i ten formát sakra, proč už tu nevycházejí takové věci? asi UKK/NHM) u vytržení a ač jsem to neplánoval, tak si budu muset sehnat další díly. Tohle musím doporučit všem, i těm, co superhrdiny vůbec nečtou.

hroubek
hroubek | 2.1.2018 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Můj první komiks s Daredevilem a nutno podotknout, že je naprosto výborný. Matt Murdock je sám osobě dost zajímavá postava a tady si znovu projde vlastním očistcem(stejně jako v Zmrtvýchvstání od Millera). Komiks má tři povídky, kde každá má jinou kresbu a v každé je i jinak zobrazeny Daredevil. Jedna je hodně civilní a nahlíží na Daredevila a na samotné hrdiny očima dítěte, další je soudní spor a hlavní příběh o odhalení totožnosti. V tomto komiksu se objeví skoro všechny důležité postavy s Daredevilovy historie a Bendis s nimi rozehraje zajímavou hru, ve které budou padat hlavy a bude to hezky drsné a nekompromisní, abychom nakonec zjistili jestli je Murdock Mužem beze strachu nebo ne. Doporučuji každému fanouškovy slepého obhájce z Hell's Kitchen.

Luigim
Luigim | 10.9.2017 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

To je absolutní špička. Tímto komisem si mne Daredevil získal. Dokoupil jsem tak s nim všechny zbývající omnibusy.

Fimi
M Fimi | 20.12.2016 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

tenhle DD od Bendise prostě nemá chybu, ta kresba je skvělá, dospělej příběh a tlustá skvělá kniha za krásnou cenu....tohle je moc srdcovka

trudoš
trudoš | 5.6.2016 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Důchodce + autonehoda + radioaktivní odpad = Daredevil. Ve dne právník, v noci ďábel strážný. Z toho plyne ponaučení - pomáhejte starým lidem na přechodu, může se vám dostat superschopností!
Jako každá známější komiksová série i Daredevil zažil lepší, horší a zase lepší časy. O nejslavnější vzestup se postaral v letech 1979-83 Frank Miller. Ovšem scénárista Brian Michael Bendis, který se do série od roku 2001 na žádost Marvelu pořádně opřel, více než důstojně převzal štafetu kvality. Životní odyseu Matta Murdocka pojal trochu jako gangsterku, přičemž se víc zaměřil na osobní život hrdiny a jeho vlivu na okolí, stejně jako vlivu okolí na hrdinu samotného. Vycházejí z toho příběhy plné cynismu, špinavosti, brutality, korupce, tvrdé reality a občasného náznaku lidské ušlechtilosti, ve kterých superhrdinové zdaleka nemají tak snadný život, jak by jeden čekal. To vše doplněné svébytnou a podmanivou kresbou Alexe Maleeva. Celek vytváří komiks, který je skutečnou thrillerovou lahůdkou.

J.T.honza
J.T.honza | 31.12.2015 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Stejná situace, jakou jsem popsal u omnibusu číslo 2. A teď pár měsíců po té, co už mám tenhle omnibus za sebou opravdu moc nevím, o čem to bylo. A že jsem se víc než o Daredevilovi dozvěděl o novinářovi tomu taky moc nepřidala. Samotného mě to mrzí, ale nadšený nejsem.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 29.10.2015 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Po zakoupeni jsem nechal tento vytecny comics rok uzrat, nez jsem se k nemu v knihovne dostal. A cekani se vyplatilo. Je to opravdu uchvatne dilo. Prvni pribeh je spise o Benu Urichovi nez o daredevilovi, kazdopadne mne zaujal svou kresbo malbou a scenarem. Je pravda, ze to nemuselo byt tak dlouhe, ale ma to atmosferu. Hlavni dejova linka je vynikajici. Pripomina daredevila od F. Millera, ktery mame moznost precist v UKK. Uzasna kresba od Maleeva a grandiozni scenar od Bendise dava ctenari moznost skvele prilnout k deji. Ani mi nevadi, ze comics neni tak akcni jak jsem cekal, naopak si myslim, ze to k Mattu Murdockovi paradne sedne.

jh666
jh666 | 30.8.2015 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

To že Bendis patří mezi moje neoblíběnější autory není tajemstvím. Jeho Dareevil je ale přece jen něco jiného, něž co jsem byl zvyklý. Tím rozhodně nechci říct, že je to špatně, právě naopak. Temná noirová detektivka k Daredevilovi sedí a pročítat si jí s kresbou Alexe Maleeva je úžasné. V knize jsou tři příběhy. První je jen takový rozjezd, ale pak přichází skvělá jízda. 100 %

Vojtěch 393
Vojtěch 393 | 4.8.2015 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Nechávám si daredevilovské omnibusy v knihovně jako opravdovou třešničku na dortu. Tento první jsem přečetl až rok potom, co jsem je všechny čtyři zařadil do sbírky, takže to na mně v knihovně čekalo opravdu dlouho. Myslím, že ke scénáři není moc co dodat. Bendis skutečně dokáže vystavět příběhy s Daredevilem podobně geniálně jako bigboss F. Miller. Úvodní věc ve výtvarném podání Davida Macka se někomu může líbit a někdo nad ní možná jen kroutil hlavou, ale mě naprosto uchvátila. Mackovo umění miluji podobně jako věci od Billa Sienkiewicze nebo Dava Mckeana. Následuje příběh s pořádnou náloží nádherných panelů od Alexe Maleeva, jejichž zvětšeninami bych si bez váhání klidně zaplnil celej obejvák. Na závěr se dočkají i příznivci pro komiksy klasičtější a cartoonovější kresby. Celkově vzato je to opravdu skvělej Daredevil. Ortodoxní milovníci DD nad tím budou doslova trilkovat štěstím a líbit se to bude i řadovým fandům Marvelu nebo prostě promyšlenějších, ukecanějších a temnějších superhrdinských příběhů. I za zpracování knihy s vazbou v imitaci černé kůže a červenou ražbou dávám sto procent.

marvelák
marvelák | 14.12.2013 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

toto je fakt pecka!!!

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT | 26.4.2012 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Daredevil mě někdy nebral. Viděl jsem jenom film s Benem Flekem a získal pocit, že je to podivnej kriplík v kostýmu, ale přesto sem si ho koupil a tušil že bude dobrej jak sádelňák s povidlama a taky že byl. Kresba se mění od absolutně brutální (střídání dětské kresby s hustě prokreslenými obličeji) až po skoro klasicky superhrdinskou a já si jí fakt užíval. Příběh fajn. Hodně potěšila hostovačka Spideyho, který si s Daredevilem podal jednoho padoucha. Čili pro fanoušky pavouka taky povinnost .o) Tohle je prostě kvalitní superhrdinskej komiks. Moc dooobrý!

Azalin
M Azalin | 19.3.2012 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Daredevil byl dlouhou dobu z marvelovké stáje můj snad nejméně oblíbený superhrdina a k této knížce jsem přistupoval s mírným despektem. Ani první příběh mě ještě úplně nenahchnul, ovšem zbytek knížky je senzační. Bendis je tady opravdu v nejlepší formě, tento komiks řadím vedle série Alias (kterou mám ještě o chlup radši) a House of M k nejlepším věcem, které jsem od něj četl. Výtvarná stránka taky parádní. Fakt bomba.

blackJag
A blackJag | 14.10.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

První dva příběhy mají hodně atmosférickou kresbu, provedení toho třetího by byla normálně ok, při konfrontaci v rámci tohoto omnibusu působí ale jako sprostá nadávka – v tomto směru nepomáhají soudní tirádě ani hrozní druhořadí superhrdinové (černoch v bílých elasťákách? šampón s travoltovskými límci a rozhalenkou? WTF?) a procesní statičnost. Oba dva předchozí příběhy šlapou (nadchnul mne jeden sešit, který celý bezeslovně sleduje Daredevilovo počínání s atentátníky), mají promyšlenou kompozici a velmi přitažlivou temnost. Oproti tomu soudní drama (3. uzavřený příběh v pořadí) pracuje s velkým, zahlcujícím množstvím textu a obrazovou sterilitou. To je potom samozřejmě nerovný souboj... Kdybych se potom bavil o obálkách, tak ty se mi bez debaty líbily všechny.

Kabukiman
Kabukiman | 12.10.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Bylo to slušný počtení a půjdu do dalšího dílu...

Vlcacka
Vlcacka | 17.8.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Devalvace Daredevila filmem je úspěšně vykoupena a to konečně i u nás. První příběh ošéfovala hlavně nádherná Mackova kresbomalba a je zde obrovský kochací potenciál - od dětských paňáců po nádherné studie tváří a i famózní český lettering (musela na tom být minimálně stejná fuška jako na Arkhamu). U druhého příběhu mi občas vadila nerovnoměrnost linek (hlavně v obličejích), na jednom panelu hodně silné, na jiném téměř mikroskopicky jemné, ovšem temný coloring mé výtky odmetá do nikam. Poslední příběh jasně dokazuje, jaký je Bendis parádní scénárista, protože v rukou někoho méně zručného by zpracované téma chcíplo jako podprůměrná soudnička, takhle se jedná o parádní grishamovsko-gardnerovský mix. Potěší i Spideyho fičurink.

cybern
cybern | 17.7.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Nádhera...příběhy o hrdinech v kostýmu nejsou zrovna můj šálek čaje, ale občas udělám výjimku. Daredevila jsem navíc vždy měl zařazeného jako druhořadou postavu, takže jsem si investici rozmýšlel, ale nakonec jí nelituji. Kniha je výborná, všechny tři příběhy mají sílu a kresba (až na poslední sešit, který se mi po výtvarné stránce celkem příčil) je též úžasná - David Mack vyžaduje sice 100% pozornost, ale odvděčí se mimořádným zážitkem, Maleev zase dokáže navodit takřka filmové tempo...A Bendisovu scénáři snad také není co vytknout, rozhodně se těším na pokračování, Daredevil si u mě rozhodně šplhnul ;)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 8.7.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Wow. V první řadě si zaslouží obrovskou poklonu ti, co Daredevila kreslí. Mack to je umělecká kategorie sama o sobě, totálně úžasná záležitost. A kdyby každý kreslil mainstream jako Maleev a Guiterrez, svět by byl mnohem krásnější. BB Art a Crew to pak nezmršily (jasně, stránky se sem tam lepí) a můžete proto v ruce držet nádherné vydání, se kterým se chcete neustále ňuňat, mazlit, listovat, hladit, zandávat ho do knihovny a zase vyndávat, prohlížet a číst. Zcela vážně - po estetické stránce je to skvělý komiks. A tentokrát se ani nenavezu do scénáře, Bendis je totiž taky frajer. Příběh není nijak zvlášť složitý či nedejbože hluboký, ale po řemeslné stránce je skvěle zmáknutý (mluvím aspoň o tomto konkrétním českém výběru a vydání). Přirovnal bych ho vlnobití, kdy se příběhy hezky střídají za sebou a uvolňují místo další zápletce a přesto celek zůstává krásně pohromadě. Bendis si ani lacině nepomáhá akcí, honičkami a střílečkami, zvládá bravurně i bez toho. Pro mě příjemné překvapení.

svobyy
svobyy | 5.7.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Temné a krásné...

yojimbo
yojimbo | 6.6.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Krásně temné, atmosférické, inteligentní a čtivé (nemohl jsem se od toho odtrhnout a přečetl to na jeden zátah). Daredevilovi omnibus sedí, protože na takové ploše se čtenář dokáže dostatečně ponořit do těch ponurých špinavých uliček plných gangsterů, zlodějíčků a dalších podvratných existencí, novinářů, policistů a samozřejmě maskovaných hrdinů. Celé to působí skutečně, živoucně, jako svět sám pro sebe - nebo spíše svět sám pro Daredevila. Jinak souhlasím s DEmnoGem, že by bylo potřeba některé věci vysvětlit na úvod - chtělo by to uvedení do historie Daredevila a dalších postav, které v příbězích vystupují, takhle čtenář občas nepříjemně tápe.

Light
Light | 16.5.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Nejlepsi komix, jaky sem zatim kdy cetl. nemuzu se uz dockat pokracovani.

DEmnoG
M DEmnoG | 17.4.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Prvni pribeh me nadchnul, na to, jak je nosna myslenka jednoducha je vytecne vypraven a Mackovu praci s panely a styl proste musim obdivovat. Z meho pohledu takovy jemnejsi Kieth. Zasah do cerneho.

Druhy pribeh mi hodne pripominal 100 kulek nebo starsi Batmany od Loeba, ale chybi mi par informaci, jak uz byva u techto hrdinu s plastenkami zvykem. Treba proc je Kingpin slepy a kdybych nevedel neco malo o Elektre, tak me lehce mate, ze umrela Mattovi v naruci a i presto je ziva. Holt Elektra lives again:). Na druhou stranu prijemna gangsterka, takze jsem spokojen a Maleeva mam rad uz hodne let. Vlastne muj prvni US book byla prave jim kreslena "The Crow: Flesh & Blood".

Treti pribeh je pro me nejslabsi, tema tajne identity superhrdinu vs. spolecnost me proste nebavi, a jeste mene me bavi, kdyz je podano jako soudni proces, kdy v podstate Murdock haji sam sebe. Mozna i nejaky dil "Jaka a Tlustocha" je zabavnejsi:). Ale mozna je opet problem v tom, ze Daredevila nemam tak zaziteho, protoze egocentricke/despoticke vylevy Batmana mi prijdou zabavne.

Inu peknej book, hezky zpracovano, jen me stve, ze kdyz je celostrankovy tisk (neb se tiskne i cerna na okrajich), tak se mi casto stava, ze jsou stranky u hrbetu k sobe nepekne slepeny. A to neni tento Omnibus prvnim, kdy k teto chybce pri suseni doslo:).

smazy
smazy | 9.4.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

První setkání s DD a zároveň můj první omnibus. Skvělá kresba i příběh.

Killingjoke
M Killingjoke | 2.4.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Uznávám, že parkrát jsem s % hodnocením přestřelil, ale tady si za ním opravdu stojím... Na Daredevila jsem čekal hezkou řádku let a jsem strašně rád, že se k nám konečně dostal. To jak mě příběhy v této knize bavily, už mě dlouho nic nebavilo. Prostě výborný Bendisův scénář všech tří příběhů, perfektní dialogy a v neposlední řadě parádní atmosférická kresba. Zvláště ta Maleevova se mi hodně líbila. Zpracování v imitaci kůže a pevné vazbě také lahůdka. Nezbývá než se těšit na další příběhy s Ďáblem strážným a já jen doufám, že jich u nás výjde moc a moc...

rooty
rooty | 26.3.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Moje první komiksové setkání s Daredevilem, konečně se někdo tady rozhoupal a tak i český trh může poznat tohohle borce. Musím říct, že jsem celý omnibus přečetl na jeden zátah, ono se od toho nedalo odtrhnout a já měl čas, takže jsem si to vychutnal a pozdě večer, nebo spíše brzo ráno šel spát. Všechny 3 příběhy byly kvalitní, ale nejvíc mě dostala temná gangsterka s Kingpinem, kterou podtrhovala báječná atmosférická kresba Alexa Maleeva, škoda že i poslední příběh nebyl nakreslen ním, protože mi přišla už moc mainstreamová a ke scenáři úplně nesedla. V celém omnibusu mi chybělo více akce, na to, že to je superhrdinský komiks...první příběh mi přišel zbytečně moc natažený, stačil by tak na 2 sešity, ve třetím mi nesedla kresba, ale ve výsledku jsem byl spokojen.
1. příběh - 85%
2. příběh - 95%
3. příběh - 85%
Celek tedy...

punisher
punisher | 22.3.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Skvělý komiks,viz. podemnou.

pajo1919
pajo1919 | 21.3.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

vynikajuci comics, ktory by urcite nemal chybat v ziadnej zbierke ... dokonca aj v zbierkach odporcov elastakov ...

doophy
doophy | 19.3.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Tato kniha je mé první větší setkání s kresleným DAREDEVILem a nebudu šetřit chválou. S celou knihou je provázaná výborná kresba, která místy připomíná Sandmana. Všeny příběhy uvedené v knize mají strhující atmosféru a již se memohu dočkat dalšího dílu.

Big G
Big G | 18.3.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Pecka!!!

Awakener
Awakener | 17.3.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

nechal jsem si chvili abych nechal zazitek pekne ulezet a myslim ze tech 90% muzu s klidnym svedomim dat, pres spatne jmeno ktere u me Daredevil mel kvuli filmu se dokazal vysplhat hodne vysoko, prvni pribeh mi kresbou pripomina nektery dily Sandmana, coz neni spatna asociace .) dalsi dily urcite poridim

erik
erik | 16.3.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Aby bolo jasné, toto dielo je opantané množstvom nadšenia a úcty, takže už klen kvôli tomu som rád, že vyšlo.

Samotný komiks má hneď niekoľko čŕt, ktoré ho vyraďujú z klasického mainstreemu. Prvým je kresba. Väčšina knihy je v područí netuctového Maleeva, na úvod haluzí Mack a až ku koncu dôjde aj na klasickejšie poňatie superhrdinskej vizáže. Druhou netypickou črtou je scenár k väčšine príbehov. Tu sa jedná o detskú psychologickú drámu, kde sa Daredevil takmer nevyskytuje, tam sa rieši mafiánska rodinkárska aféra, inde si Murdock užíva ako právnik a do toho sa občas pripletie nejaká ta akcia (veľmi zriedkavá) a strata tajnej identity veští zaujímavý súdny proces.

Priznám sa, kresba mi do tohto typu komiksu úplne nesadla, ale má atmosféru. Príbeh na úvod ma nebral, hodil by sa niekde inde, ako do Daredevila, ktorý je tu v roli párstranového štatistu. Gangsterka nie je zlá, chýba jej troška ráznejšej akcie. Vynikajúce sú však dialógy, veľmi sa mi páči J.J. Jameson a jeho porady. Najlepší príbeh je na záver, kde Murdock obhajuje neprávom obvineného superhrdinu. Má aj klasickejšiu kresbu a aj príbehovo mi sadol. Bez vyzrádzania pointy konštatujem, že Bendis sa rozhodne vyznamenal, len nie vždy sa to hodí k hlavnej postave.

Verdikt je taký, že ide o silný nemainstreemový superhrdinský mainstreem, ktorý má niečo do seba a z doteraz vydaným omnibusov je najlepší. Dávam 90 percent, pričom je to rozhodne o triedu lepšie, než Ultimates, ktorým som tuším dal viac. Ešte, že sú to len nič nehovoriace čísla.

ikshorm
ikshorm | 10.3.2011 | Daredevil: Muž beze strachu #01 |

Famózní! Trochu mě polekala ta kresba v preview, ale k prvnímu příběhu se dokonale hodí. Už se nemůžu dočkat druhé půlky.

kinak
kinak 1.10.2020

lacoste
lacoste 9.7.2020

Václav Mikula
Václav Mikula 25.6.2020

Nexis
Nexis 23.5.2020

honza2457
honza2457 17.5.2020

Craxx
Craxx 13.5.2020

terrordemon
terrordemon 22.3.2020

james dixon
james dixon 20.3.2020

Hønzza
Hønzza 11.3.2020

puolpm
puolpm 20.2.2020

CaptainCzech
CaptainCzech 16.2.2020

Roiser
Roiser 15.2.2020

Fida
Fida 7.2.2020

chuckboris
chuckboris 2.2.2020

Joker189
Joker189 19.12.2019

SomeOne
SomeOne 10.11.2019

Hokejový_Svaz
Hokejový_Svaz 27.9.2019

Becko
Becko 25.9.2019

Ozymandias
Ozymandias 17.9.2019

karl173
karl173 29.8.2019

Sajmon
Sajmon 14.8.2019

NecRoman
NecRoman 3.8.2019

Murphy722
Murphy722 1.8.2019

Lord Baltimore
Lord Baltimore 28.7.2019

roswelll
roswelll 15.7.2019

Libča
Libča 19.5.2019

mcleek
mcleek 4.5.2019

mearez
mearez 17.4.2019

raimi
raimi 27.3.2019

JohnyG
JohnyG 11.2.2019

Benny
Benny 27.1.2019

slavik38
slavik38 25.12.2018

japes
japes 19.12.2018

Kadin
Kadin 24.11.2018

Komiksum
Komiksum 11.10.2018

koudak89
koudak89 26.9.2018

Dexir
Dexir 16.9.2018

perak
perak 17.8.2018

Darth Raelchi
Darth Raelchi 2.8.2018

3DD!3
3DD!3 8.5.2018

Pista
Pista 6.5.2018

Matthew
Matthew 1.5.2018

RedButton
RedButton 13.4.2018

Foxized
Foxized 30.3.2018

Koci
Koci 16.3.2018

Gregory47
Gregory47 12.2.2018

S4TW
S4TW 15.1.2018

Darker
Darker 12.1.2018

hroubek
hroubek 2.1.2018

lantan1
lantan1 1.11.2017

crewni.konzerva
crewni.konzerva 31.10.2017

mackin
mackin 24.10.2017

anka
anka 12.10.2017

R3nd4
R3nd4 8.10.2017

Salien
Salien 3.10.2017

dvory
dvory 24.9.2017

Luigim
Luigim 10.9.2017

MEGA
MEGA 3.9.2017

Maty48
Maty48 12.8.2017

Bronn
Bronn 14.7.2017

dajik
dajik 9.7.2017

Thurin
Thurin 8.7.2017

alladik
alladik 27.6.2017

Rezet
Rezet 28.5.2017

Tomket.Tom
Tomket.Tom 10.5.2017

Tyfus
Tyfus 8.1.2017

MonsterGyre
MonsterGyre 6.1.2017

Abstinent
Abstinent 6.1.2017

Fimi
Fimi 20.12.2016

Mildaha1
Mildaha1 17.10.2016

petrsimcik
petrsimcik 3.10.2016

malejmates
malejmates 25.8.2016

Tiba
Tiba 2.8.2016

hakunamatata
hakunamatata 30.5.2016

charvos
charvos 18.5.2016

firesnake
firesnake 8.5.2016

Kaluž
Kaluž 5.5.2016

Jabba
Jabba 5.4.2016

samuelo12
samuelo12 27.3.2016

Olesh
Olesh 12.3.2016

hellblazer
hellblazer 16.2.2016

lutrix
lutrix 7.2.2016

RodRoder
RodRoder 26.1.2016

Bart
Bart 13.1.2016

TheWrecker
TheWrecker 2.1.2016

J.T.honza
J.T.honza 31.12.2015

2scha
2scha 31.12.2015

luky.kuky10
luky.kuky10 29.10.2015

Final
Final 29.10.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

jh666
jh666 30.8.2015

Kaaos
Kaaos 25.5.2015

formi123.
formi123. 19.5.2015

Golem
Golem 7.5.2015

Scaleo1
Scaleo1 19.4.2015

Qee
Qee 9.4.2015

trudoš
trudoš 6.4.2015

Honzin
Honzin 15.3.2015

kendor007
kendor007 9.2.2015

Bubsy
Bubsy 26.1.2015

DoctorWho
DoctorWho 21.12.2014

Jak
Jak 19.8.2014

Doppelganger
Doppelganger 22.6.2014

Vojtěch 393
Vojtěch 393 18.5.2014

namdnas
namdnas 22.4.2014

Lachvos
Lachvos 30.1.2014

hanzzo
hanzzo 25.1.2014

hypermlok
hypermlok 30.12.2013

jones1240
jones1240 25.12.2013

marvelák
marvelák 14.12.2013

Madmax
Madmax 10.11.2013

Strokes
Strokes 3.11.2013

Leland
Leland 28.10.2013

calvin10
calvin10 23.10.2013

Wiruss
Wiruss 17.9.2013

Walome
Walome 12.9.2013

Fox01
Fox01 24.8.2013

Librarian
Librarian 29.7.2013

dbar
dbar 28.7.2013

oleav
oleav 17.6.2013

disclose
disclose 15.6.2013

Shpeckk
Shpeckk 5.5.2013

Joshua_T
Joshua_T 29.4.2013

willis
willis 22.3.2013

mineralk
mineralk 21.3.2013

maara
maara 14.3.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

The Genius
The Genius 4.1.2013

davidek
davidek 26.12.2012

Pjenkus
Pjenkus 4.11.2012

DAN478
DAN478 29.9.2012

duri
duri 2.9.2012

Ghostt
Ghostt 1.8.2012

Indy
Indy 17.6.2012

Baffman
Baffman 5.6.2012

DAxik
DAxik 29.5.2012

invape
invape 24.5.2012

KLAUN_DOMINANT
KLAUN_DOMINANT 26.4.2012

Azalin
Azalin 19.3.2012

Miriyak
Miriyak 29.2.2012

BlackDragon
BlackDragon 28.2.2012

mart.in
mart.in 27.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 13.2.2012

MikeZ
MikeZ 10.2.2012

pearlxjam
pearlxjam 6.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

ikshorm
ikshorm 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

Awakener
Awakener 5.2.2012

Big G
Big G 5.2.2012

doophy
doophy 5.2.2012

pajo1919
pajo1919 5.2.2012

punisher
punisher 5.2.2012

rooty
rooty 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

vccn
vccn 5.2.2012

Killingjoke
Killingjoke 5.2.2012

smazy
smazy 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

renhoek
renhoek 5.2.2012

Light
Light 5.2.2012

yojimbo
yojimbo 5.2.2012

svobyy
svobyy 5.2.2012

cybern
cybern 5.2.2012

Vlcacka
Vlcacka 5.2.2012

Kabukiman
Kabukiman 5.2.2012

blackJag
blackJag 5.2.2012

Četli (169):
2scha, 3DD!3, adriel, Al0f0k, Alikkk, alois13, anka, Baffman55, bboorreekk, Becko, Benny, ben_bella, blackJag, Blacksad, Bronn, buscheer, calvin10, CaptainCzech, Cemino, charvos, choze, CHROM, chuckboris, Craxx, cybern, cyboy, D.K.Logic, dajik, Daredrvil Orgasm Fan, Darth Raelchi, davidek, Davidos402, dbar, DEmnoG, Dexir, Doppelganger, dvory, erik, farnhajt, Fida, Filip123, Final, flipflop, Fox01, Foxized, Golem, Gregory47, Hønzza, Hawwwran, hellblazer, hicks, Hokejový_Svaz, hroubek, hypermlok, Jabba, Jak, James, james dixon, japes, jh666, jiskra, JohnyG, Joker189, Kaaos, Kadin, kallenved, Kaluž, karl173, kendor007, Keno, Kil-Khal, Killingjoke, kinak, Knuckless, Koci, Komiksum, koudak89, Lachvos, lacoste, lantan1, Lawer de Sanctis, Le Porello, Libča, Librarian, Light, Lijem24, Loks19, LookAss, Lord Baltimore, louza, Loxin, luky.kuky10, mackin, Madmax, marek zigmund stanko, Mariohurbanek, mart.in, Matthew, Matthew, Maty48, mcezik, mearez, MEGA, Mercurio, mineralk, MonsterGyre, Mrtvejbazen, mstefl, Murphy722, mywiel, namdnas, Nexis, noovakpetr, oleav, Olesh, Ozymandias, PatrikTheMighty, Peppa, perak, Petrisko911 , Pista, Poseidon1978, punisher, puolpm, R3nd4 , raenius, raimi, RaptoR, Raul, RedButton, rewkon, Rezet, rooty, S313, S4TW, Sajmon, samuelo12, SHORTY, Shpeckk, Sir_Pete, slavik38, SNUFKIN, SomeOne, Spacecore, start05, Strokes, Suši, terrordemon, the.kasztan, Thurin, Tiba, Tomket.Tom, Tomzany, Tony TwoDee, trudoš, tukak, Tyfus, TZcomics, Ukko, Václav Mikula, Velkej šéf, vita, Vojtěch 393, VskPrzk, VXP, w3cMarkus, Walome, Wiw, zlejzmrd

Mají (389):
2scha, 7eleven, adam.ra, afri, Agiru, Al0f0k, Alfi, Alfray, Alikkk, alois13, anka, antiimini, ArmadOon, Ash Pointak, Azalin, Azbest, Baffman, Baffman55, bboorreekk, Becko, Beng.D, Benny, ben_bella, binnmode, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacksad, Blair, bmc75, bourgeois, Braindead, BreakingAway, Bronn, Bubsy, burzum, buscheer, calvin10, camper, CaptainCzech, CaptainMarty, Cassidy, Celestius, Cemino, Charlie1203, charvos, chuckboris, ClimbVibe, Cody, ConanVJ, Const.ex, CoupeC, Cr4sh, Craxx, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, dajik, DAN478, DankoKonik, Daredrvil Orgasm Fan, Darth Raelchi, davidek, Davidos402, DAxik, dbar, Deckard, DegiCZ, DEmnoG, Denis1996, Devilek, Dexir, disclose, discovery, Don Carlos, Doncek4321, doophy, Doppelganger, Dov, Duracell, dvoracekpetr1, dvory, Dzoglik, Einstain666 , Elhonzo , Erich, erik, farnhajt, faster86, FatMonster, fel68, felis, Fida, fifas, filemon, Filip123, filosh, Final, firesnake, Flowtek, formi123., Fox01, Foxized, Fr3d_K, FrAnK, Fréza, Fry, gezic, Ghostt, Glumal, Golem, goodspeed, Grebenda, Gregory47, grinder, Hønzza, H4mpty, hahahoho, Hamichal, hanzzo, hawkzn, Hawwwran, hellblazer, herrman, hicks, Hokejový_Svaz, holubdema, Honzin, hroubek, Hulik, hypermlok, ikshorm, imro, Indy, Infarkt, invape, isildur heir, J.T.honza, Jabba, Jak, James, james dixon, japes, jett, jh666, JimmyII, jiskra, Johny87, Joker189, jones1240, Josh, Joshua_T, Kabukiman, Kadin, kallenved, Kaluž, Kapis, karl173, Karolín78, Kazumaki, KdG, Keenkeen, kendor007, Keno, Killingjoke, kinak, KINIMODUS, KLAUN_DOMINANT, Knuckless, Koci, komik.sx, Komiksum, koudak89, Kouzelnik7, Krvavý Patejl, kubanec13, Lachvos, lacoste, lantan1, Lawer de Sanctis, Le Porello, Leland, Libča, Librarian, Light, Lijem24, Lisien, listr, Lobok257, LookAss, Lord_Arthas, Loxin, luky.kuky10, lutrix, maara, Macek78, Madmax, mAGiic, mainman, Malachias, malejmates, malylada, Mankin, maravenger, Mariohurbanek, markic, Marran, mart.in, Marthy76, Martin Buchal, marvelák, Marvin, Masinfira, matohan, Matthew, Matthew, Maty48, mcezik, mcleek, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, michaldca, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, Milo_Harwey, mimo_provoz, MindReader, mineralk, Miriyak, mirror, miuanek, moiqpiom, monocyt, MonsterGyre, monty.cl, morbi, Moyek, MP, mr.des, Mr.Plysh, Mrtvejbazen, mstefl, Muž beze strachu, mywiel, namdnas, NecRoman, Netorack, Neuro, Nexis, Niaz, Nightmare, Noci, noMster, noovakpetr, Norri, nx, o2t2, Odal , ohromno, OldaB, oleav, Olesh, Onkel 1928, Ozymandias, pajo1919, Paldini, palo, PatrikTheMighty, paulhunter, pearlxjam, pechna, Petr, Petrisko911 , petrsimcik, Pista, pk123x, POLAKST, Poseidon1978, pršiplášť, punisher, puolpm, q, Quentin, Quintana, R3nd4 , RadimNemec, Radkos, raenius, Raikou, raimi, RaptoR, razielus, RedButton, Remi LeBo, rewkon, Ricarderon, Rich, rockyt, RodRoder, Roiser, rooty, roswelll, Rowan, royan, Rumburaq, S313, S4TW, Saiffer, Sajmon, Salien, samuelo12, Saran, Scaleo1, Schramm, semi41, SHORTY, Shpeckk, Sidi Santini, Sirius, Sir_Pete, Skot, Slaine, slavik38, sleepless, smazy, SmoothNCool, smrtihlav7, Sněhurka, SNUFKIN, songoku, stanleystar, start05, stepan.tichy, Strokes, Suši, svobyy, szajter, tacmud, terrordemon, The Genius, the.kasztan, TheWrecker, Thurin, Tiba, timek, Toe, Tomasino79, tomastrejbal, Tombal, Tomket.Tom, TommyBOYER, Tomzany, Tony TwoDee, TonyT, Traum, trener83, trudoš, tulipstros, Tyfus, TZcomics, Ukko, Václav Mikula, vallyslayer, Velkej šéf, Viking, vita, Vlcacka, Vojtěch 393, VskPrzk, VXP, w3cMarkus, willis, Wiruss, Wiw, wiwi, xai, xintax, xxSIMIxx, Yefery, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, Zíďas, zlejzmrd

Chtějí (42):
adriel, Azik2586, Bury, bzklmnf, deadpool, DKoscik, DracoAn, Drbo Jebo, dr_benway, folkemon77, fusnix, Goldfinch, Hauzina, henrycruel, Honza R., husakpetr93, illy, jakouback, jerry67, Jimbeam90, koniklec, kybl, ladynemesis, lukin, mangan, massilia, Mato, matrosh, mikki.maser, numikk, okbook, Plechy, quardok, Renato, spot, Tabasco, TenCoJeZbytečnej, Tomek, vteco, xflori01, xxaannddeerr, Zod

Shání (7):
bzklmnf, delta11, Hauzina, Jimbeam90, jirin, QuickQuackery, Tabasco

Nabízí (3):
Abstinent, dajik, Ozymandias