Sirius

Sirius

Jméno: Martin Stručovský
Email: sirius43@centrum.cz

Už nějaký ten pátek působí na nejstarším internetovém sci-fi deníku Sardenu. Jeho specializací je literatura a komiks. Mezi jeho další obrovskou lásku pak patří film a filmová hudba.

Sirius
Sirius | 25.1.2011 | Indiana Jones Omnibus 1

První příběh nejlepší, druhý skvělý, třetí dobrý a už mě tolik nebavil. U prvních dvou mě bavila kresba, stejně jako scénář. U trojky už je ta změna znát. Každopádně se jedná o báječné dílo, které disponuje bezvadnou atmosférou. Jednoznačná povinnost pro všechny fandy Indiany Jones. Těším se další díl.

Sirius
Sirius | 4.11.2010 | Lips Tullian

Nemůžu jinak, než udělit plných 100%. Ne kvůli tomu, že komiks je náš, ale proto že ten příběh mě bral i po těch letech, co vznikl a taky proto, že Saudka musím obdivovat pro jeho fenomenální kresbu, která si to může s přehledem rozdat se světovou produkcí. A obdiv si zaslouží i to, že celý projekt vznikal v době, která stála za hovno. Příběh je pak sice přímočarý, ale mě to nevadilo - přesně takové zbožňuju. Je tu všechno co má mít - lásku, zradu, šermovačky, krásné ženy a především sympatického bouchače v hlavní roli. Škoda že se Saudek nepotkal s Howardem - to by svět umění zažil věci.

Sirius
Sirius | 28.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu

Ok, nepůsobilo to na mě tak, jak jsem původně čekal, ale i tak jsem si to užil. Příběh je ještě ok - přeci jen je to komiks a u scénáře se nepředpokládá variace na Čechova. Když ale pominu scénář, tak opravdu debilní se mi zdála kresba - obzvlášť ve chvílích kdy byly postavy smrštěné. Ale jak už bylo řečeno, na tohle dílo je nutné dívat se očima malého kluka, protože pak se zamilujete na první pohled. Hlavně tohle dílo je klenot určený hlavně pro sběratele - takže hlavně milovníkům superhrdinské poetiky. A každému takovému člověku zaplesá srdce při pohledu na všechny ty slavné geroje a válečnice v jednom společném komiksu, protože právě v téhle myšlence je jeho největší síla.

Sirius
Sirius | 20.10.2010 | Batman: Deset nocí KGBeasta

jo, tak tohle je Batman. Pochmurný, černobílý a posedlý vyšetřením případu. Akorát mě na tom celém nehorázně sere jedna věc a to je ta, jak scénárista skvělé rozjede příběh popelnicovýho vraha, utne to a vrhne se na řádění KGBesta a pak se zase vrhne na popelnicovýho vraha - jenže to už ten příběh nedokáže tak pohltit, takže mu nezbývá než to vylízat dobrou pointou. Jinak proti tomuhle případu nic nemám. Za slušný prachy, slušná zábava. Překlad super, ich forma taky. Teď jen doufat, aby Crew nebo BB art brzy vypustili dalšího netopýra

Sirius
Sirius | 13.10.2010 | Ztracené dívky

Pod vším tím pornem, schválně kýčovitou kresbou se skrývá docela fajn příběh. Sice to není Mooruv vrchol, ale fajn to rozhodně je. Je to propracováno do nejmenšího detailu, linie každé hrdinky je zcela rozdílná a to i v kresbě. Propojení s událostmi atentátu na Fedinanda je taky skvělá. Prostě po tomhle komiksu už nebude porno nikdy tím, co dřív.

Sirius
Sirius | 19.8.2010 | Ultimates 2 #01: Bohové a monstra

Po otevření druhé sezóny Ultimates jsem si málem krupnul do kalhot kvůli té úžasné kresbě Bryana Hitche. Bohužel z příběhu už jsem tak odvařený nebyl. Celou dobu se v podstatě děje velký kulový, pak to ke konci nabere grády a ocitnu se na poslední stránce s otázkou: "A to je jako všechno?" Co se stalo s těmi sympatickými postavami z prvního dílu? Kam se poděl Starkuv úžasný smysl pro humor? Kam se poděl celý humor předchozí řady, během níž jsem se pořád chechtal a tentokrát jsem se pousmál jenom jednou. Jasně - o humoru to taky být pořád nebude, ale mě tu prostě chyběl ten Millarův nadhled, jaký jsem zažil u Kick-Ass nebo Wanted. Prostě mi přišlo, jako by byl u tvorby Ultimates můj oblíbený scenárista svázaný a nemohl se pořádně utrhnout ze řetězu. Jasně, je to temnější, kresba lepší, okamžik kdy zeleňák přechčije celý Avengers je báječný, stejně jako scéna se zrádcovou rukou (jehož identitu už asi tuším a jsem zvědav, zda se potvrdí), ale to je tak asi všechno. Prostě Ultimates za Kick-Ass pokulhávají, snaží se mistrův opus dohnat a v jednom kuse padají na držku, protože se jim to nedaří.

Sirius
Sirius | 30.7.2010 | Sin City #04: Ten žlutej parchant

Kresba opět o mnoho lepší a vyspělejší, ale Ten žlutej parchant kulhá na jedné věci a to je scénář, který mě zrovna dvakrát nezaujal. Hlavně to tempo vyprávění bylo takové rychlé až zběsilé. Takže jsem si to pořádně nevychutnal a přečetl jsem to ani ne za hodinu, což se mi u předchozích dílů nestalo. Hlášky - na rozdíl od minulých dílů taky nic moc. Na druhé straně Hartigen to zachraňuje, ale stejně on ani Dwight nemají bohužel na Marva.

Sirius
Sirius | 12.7.2010 | Z pekla

komiks psaný chirurgickým nožem zahalený do dlouhého pláště. Je to temné, ponuré, krvavé a plné konspiračních teorií. Moorovi se podařilo stvořit jednoho z nejlepších psychopatů literatury, na jehož bedrech leží celý tenhle příběh. Film je oproti komiksu velmi slabý čajíček, byť má taky své plusy. Nicméně teď nechci Moora vidět hodně dlouho, jeden takový špalek mi stačí na dlouhou dobu dopředu.

Sirius
Sirius | 3.7.2010 | Sin City / Město hříchu #03: Velká tučná zabijačka (2. vydání)

Vyzrálejší a propracovanější než Drsný sbohem a to jak po stránce scénáře, ale i kresby. Jenže Dwight má bohužel svým osobním kouzlem k Marovi hodně daleko a tak to musí zachraňovat spanilé krásky ve spodním prádle, které jsou tak hlavními tahounkami tohohle komiksu.

Sirius
Sirius | 3.7.2010 | Koralína (paperback)

S tím komiksem bych neměl žádný problém, kdyby už neexistovala kniha, jejíž děj prakticky kopíruje a nepřináší tak nic nového. Jasně, atmosféra je mrazivá, Koralina je sympatická, a kresba ujde. Ovšem, na druhé straně jinak to bude brát zase člověk, který je zatím knihou nepolíbený a zakopl o komiks náhodou. Ale to je bohužel problém každého komiksu vytvořeného podle knihy.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 16.5.2016 21:14
Komentáře u comicsů: 22
Hodnocení comicsů: 24
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 42 (cca 20005 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0