JohnyG

JohnyG
JohnyG | 21.9.2019 | Lovec čarodějnic #02: Zatracen navěky

Hm.. neurazí, nenadchne. Prostředí Divokého západu zde bohužel není tak silné, jako viktoriánský Londýn a s prvním dílem má tento jen málo společného.

JohnyG
JohnyG | 21.9.2019 | Star Wars: Vader sestřelen, Věznice povstalců

Pevná vazba drží pěkně tlustou porci příběhů z oblíbeného světa SW v pohodlném středním formátu a na kvalitním papíru. Fyzická podoba komiksu jen umocňuje požitek ze čtení tohoto nikterak zásadního, ale velmi příjemného kousku. Vader má přesně to drsňácké sebevědomí aka "jsem lord ze Sithu, utíkat by měli oni", z nějž se rodí epické situace jako obligátní "Obklopen jsem jen strachem. A mrtvími". Leia bourá schéma křehkých princezen a je zas odhodlaná jít přes mrtvoly včetně vlastní. No Han a droidi z obou táborů zajišťují trochu té ztřeštěné zábavy. Prostě tak, jak to lze ještě před otevřením booku čekat. Stejně očekávatelné je i to, jak se ve Star Wars málo umírá v porovnání s neuvěřitelným počtem střetů. Zaonačit to vždy tak, aby zloduch i klaďas přežili konflikt, který se vždy předkládá jako něco zcela zlomového a definitivního, to chce scénaristickou prohnanost.

JohnyG
JohnyG | 25.8.2019 | Živí mrtví #17: Důvod se bát

Masakrální nástup Negana a pěkně brutální díl, kde o potoky slz a krve není nouze. Ten větší svět nějak nestojí za to, co Ricku? Tu nakládačku s Lucille jsem mel vyspoilerovanou seriálovou verzí, ale i tak to byla dobrá mozkomíšní kašička. A ten dobráček mi chybět nebude. To spíš vazoun, jehož kyklopí mrtvolka znamená pro Alexandrii v nadcházejících těžkých časech skutečnou ztrátu. Bylo jasný, že ho musel Kirkman odstranit, protože ten by se od Negana vohnout nenechal.

JohnyG
JohnyG | 25.8.2019 | Živí mrtví #16: Ten velký svět

Jo jo, jak se dalo po unylém minulém díle čekat, rozehrávka na velký potíže je tady. Rick má už barvitý vize úžasný budoucnosti v Hilltopu, ale ještě neví, že Negan nebude jen drobnou nepříjemností, ale pěkným šlápnutím do exkrementu. Jesus je slibná postavička, snad chvíli vydrží.

JohnyG
JohnyG | 25.8.2019 | Živí mrtví #15: Kým chceme být

Slabší výplňovka v jinak bezvadný sérii. Hlavně se sbírají zásoby, buduje se a fňuká nad Carlovým očičkem. Ta drobnost s Nicholasem skončila než začala a měla asi ukázat Rickovu znovu nalezenou příčetnost. Celkem se ale nestalo nic.

JohnyG
JohnyG | 28.7.2019 | Requiem: Upíří rytíř #01

Táhne to hlavně brutalistní kresba, příběh je jen vzteklá nabubřelost jakože diskutující morálku a dráždící pokrytce. Kreslíř dostal od Millse spíš takovou brakovou směsku upírkovské ságy, nácků, vlkodlaků, nemrtvých pirátek a dalších ohraných konceptů, no a zpracoval ji sice typicky kýčově (kissácký heavymetalisti, warhammerovský death guardi, latexový upírky ze S/M salónu), ale tak efektně, že to prostě stejně musíte hltat. Např. Lady Claudia Demona je tak dokonalou expresí pudů Erosu a Thanatu z hlubin Lebroidova podvědomí, že by se měla tisknout na obálky Freudových knih.

JohnyG
JohnyG | 28.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Batman / Flash)

Kousek pro fandy, kteří mají načteno a vyžívají se v odkazech napříč komiksovými vesmíry. Nevím, zda jsem do takové fáze již dospěl. Asi ne. V podstatě přímou návazností na "brožuru" Znovuzrození a Batmana 1 pokračují autoři ve stavbě červí díry mezi Rebirthem, Flashpointem a Watchmany. Tento Reverse-Flashovej most přes minulost má jen 4 sešity, kterými Flash s Batmanem probíhají na kosmickém pásu. Jako fakt. Kresba i dynamika komiksu je dobrá, ale prostě to šlo nějak mimo mě.

JohnyG
JohnyG | 25.7.2019 | Živí mrtví #14: Není úniku

Tentokrát akce v hlavní roli s kousákama, kteří uplatňují nepříliš sofistikovanou, ale účinnou taktiku 'nas mnógo'. Rick se mi zdá nezvykle příčetný, situace vyhodnocuje realisticky a stará se hlavně o sebe a Carla, místo aby jel Geronimo styl a všechny dokola zachraňoval. Načež se vyšponuje hrdinství v ostatních, naběhnou na stádo a řežou to, dokud něco ještě stojí na svých ohnilých zombáckých nohách. Na to konto se u Ricka objevuje totální hype z organizované masy všehoschopných a její známý kamarád spasitelský komplex s jasnou vizí nejlepší budoucnosti pro všechny. Opět slušná porce vykillovací zábavy a trocha toho dramatu navíc, spokojenost.

JohnyG
JohnyG | 15.7.2019 | Pérák: Oko budoucnosti

Dynamické pojetí panelů a samotných scén je skvělé. Vzhledem k poměrně drsnému ději i pozadí by mi víc seděla realističtější kresba, kterou ale Kopl tahá víc do cartooningu. Tím někdy komiks působí opravdu až příliš Ábíčkovsky, přitom pro děti dvakrát není. Téma je dobré, jen ten Pérák nějak nedal čtenáři šanci, aby si ho oblíbil a fandil mu. Celkově pěkný počin s originál českým hrdinou, kterému by slušela větší hloubka osobnosti.

JohnyG
JohnyG | 15.7.2019 | Živí mrtví: Teď poznáte Negana

Vzhledem k malému rozsahu komiksu, který po stránce děje samostatně neobstojí, ale ani nerozvíjí hlavní linku v něčem jiném než drobnostech, nechápu, že to vyšlo mimo sérii. Neganova geneze je sice fajn, ale je zde bohužel brána těžkou zkratkou a sprosťáren ze sebe borec sype až hanba. Ovšem špatný čtení to není, psychologicky to celkem funguje, na křídě to kresbě sluší a týká se to oblíbený postavy, takže tomu fanoušek leccos odpustí.

JohnyG
JohnyG PRODÁM15.4.2019

Ahoj, prodám:

Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)................................200,- Kč
Živí mrtví #01: Staré dobré časy.................................................200 Kč

7240808225
Olomouc, Přerov, Brno, Znojmo nebo poštou.

JohnyG
JohnyG PRODÁM30.1.2019

Batman #01: Já jsem Gotham (Znovuzrození hrdinů DC, paperback, 2018) 200,- Kč
Živí mrtví #01: Staré dobré časy 200,- Kč

Olomouc, Brno, Přerov, Znojmo
jan.j.havelka@gmail.com, 724 080 225

JohnyG
JohnyG PRODÁM16.10.2018

Ahoj,

prodám Rebirthové komiksy, osobní převzetí Olomouc, Brno, Znojmo, Přerov nebo poštou:

Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)....................................210 Kč
Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Život a smrt Olivera Queena (paperback).........220 Kč
Živí mrtví #01: Staré dobré časy.............................................................................................200 Kč
tři díly Star Wars Magazín 2018 (03 /04 /05)...........................................................................130 Kč

telefon 724 080 225

Aktivita

Naposledy přihlášen: 6.2.2020 23:40
Komentáře u comicsů: 167
Hodnocení comicsů: 167
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 170 (cca 67261 Kč)
Má: 9 (cca 2651 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 3 (cca 897 Kč)