JohnyG

JohnyG
JohnyG | 17.4.2019 | Star Wars - Darth Vader #01: Vader, Stíny a tajemství

Do ruky pěkně padnoucí kniha o 250 komiksových stranách o lordu Vaderovi plyne pomalu, ale je moc příjemným čtením. A krom nejprovařenějšího sitha má i další sympatické postavy, ať už jde o zabijáckého droida s kamufláží astrobota nebo post-tarkinovský mučící protokolární protipól k C3PO. Zapomenout nemůžeme ani na Aphru, která sice Darthu Vaderovi pomáhá, ale celkem dobře si uvědomuje, že jde o tanec nad propastí. Vader se ukazuje jako mazaný hráč v politicky nestabilním klání mezi špičkami impéria, znervózněného zničením Hvězdy smrti a nechává za sebou také natěšené konkurenty v boji o přízeň u svého mistra. Prostě povedená záležitost vydaná konečně v důstojném provedení.

JohnyG
JohnyG | 15.4.2019 | Solomon Kane: Ďáblův hrad (paperback)

Temný fantasy příběh s originální kresbou a pěkným coloringem. Líbily se mi doprovodné texty a celkové ladění. I kraťas na konci dokázal na pár stranách udělat velkou parádu. Za mě spokojenost. Jen baron s manželkou se chovali trochu zvláštně a nesedělo mi to moc, ale jinak taková parádní atmosféra á la Zaklínač.

JohnyG
JohnyG | 13.4.2019 | Punisher II.

Přišlo mi to lepší než jednička. Máma Gnucciová mě štvala a je fajn, že z ní /spoiler/ zbyl trupíkovskej škvarek /konec spoileru/. Rusák je příliš provařenej koncept velkýho hovada s mentální retardací, takže nepřekvapí. Má to pár brutálních a vtipných momentů (např. Xicht Dave bez ksichtu) a je to fajn oddechovka.

JohnyG
JohnyG | 12.4.2019 | Punisher MAX #01: Kingpin

Na MAX Punishera od Ennise to nemá, ale je to i tak v pohodě. Klasická brutalitka. Nesmrtelnej Frank s šesti kulkama v hrudi běhá po světě a masí zmetky jednoho za druhým zatímco vyjmenovává počet svých zranění. Vzestup Fiska se mi líbil, i když mi to celkově přijde míň propracovaný, než by si to zasloužilo. Žádná velká dilemata, prostě přímočará řež. Podobně je tomu s kresbou, která je slabá tak, že ani nepomůže zahušťovat atmosféru a kompenzovat body sražené scénářem. Přesto je to furt Punisher, takže dobrý.

JohnyG
JohnyG | 9.4.2019 | Krysí královny #01: Šmrncem a magií

Krysí královny ve mně budily rozporuplné pocity. Na jednu stranu mi to připomínalo Zabijačku z Kick-ass série, která je stejně jako zdejší Betty malá roztomilá frajerka, která sype nekorektní hlášky na stránkách plných explicitního násilí. A to je prostě zábavný kontrast s emancipačním podtónem. V první půlce to hodně evokuje styl D&D nebo dračáku, kdy se z questu vyklube pátrání po podrazákovi v pozadí, kterým není ani osoba A, ani B, ale až C. Kdyby se to drželo tohoto formátu, bylo by to parádní, i když je to teda příběh jednoduchoučký.

Jenže existuje i druhá, odvrácená stránka. Vadila mi hromada nevtipných sexuálních narážek a leckde i kumulace zbytečných vulgarismů nahrazujících skutečný obsah. Scénáristovi se taky bohužel zdálo, že zbývající stránky po příliš rychlém vyřešení primitivní zápletky, bude dobré vyplnit nesouvisející hromadnou řežbou a houbičkovou párty, čímž to celé uvrhá do frašky. Celkově to míří na mladší cílovku, než je deklarováno, a osciluje někde mezi fantasy parodií a vykřičenou feministickou ubohostí.

JohnyG
JohnyG | 8.4.2019 | Lovec čarodějnic #01: Ve službách andělů

Srovnání s Baltimorem je nasnadě, ale oproti lordovi mě sir Grey bavil trochu méně. Vizuálně povedenému a atmosféricky zajímavému prostředí viktoriánské Anglie a všech těch tajných společností, koloniálních expedicí, médií či spiritistů za mě chyběl trochu srozumitelnější a přímočařejší příběh. Typicky Mignolovsky se spletlo dohromady kde co: dutozem, pralidi, steampunk komando kultistů boha Ra... S lovem čarodějnic navzdory názvu neměl hlavní příběh (drtivá většina knihy) společného nic, dva kraťasy na konci to trochu vylepšily. Samozřejmě je to pořád fajn komiks a i další díl Witchfindera si určitě přečtu.

JohnyG
JohnyG | 6.4.2019 | Baltimore #03: Tajemný poutník a další příběhy

Opět luxusní strašidelná lahůdka. Povídky umožňují rozmanitost v nestvurách a pointách (prostředí mi tentokrát víc splývala), i když je to poměrně přímočaře pojaté: Baltimore prostě vždycky přijde, všechny raz dva vymlátí a ani se u toho nezadýchá nebo nezmění výraz tváře. Nicméně atmosféru to má a vizuálně to absolutně nemá chybu.

JohnyG
JohnyG | 25.3.2019 | Baltimore #02: Prokleté zvony

Drsné počtení, které by citlivější či osamělé osoby neměly číst před spaním. Atmosféra temná a strašidelná. Brutální výjevy se tentokrát neomezily jen na upíry, od nichž by to člověk čekal, ale i na zcela pozemského a o to děsivějšího inkvizitora. Jen se toho po Hellboyovsku smíchává trochu moc dokupy (upíři, čarodějnice, kulty, náckové). Ale ještě si to na rozdíl od HB dokázalo udržet příjemnou kombinaci reálií a fantastiky, a tím i srozumitelnost. Kresba i barvy skvěle podtrhují rámování příběhu, prostě výborná práce všech zůčastněných. Ještě malá výtka k lordu Baltimorovi, u nějž bych si představoval větší péči na vývoji charakteru. Zatím je to přeci jen trochu plochá postava hnaná pomstou.

JohnyG
JohnyG | 10.3.2019 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů

Páni, jsem rád, že jsem dal Lady druhou šanci. Po hrozivě ukecané a zmatené jedničce totiž další díl tyto nedostatky napravil a jde tentokrát o akční a jednodušší příběh kolem pátrání po pradávném artefaktu schopném zničit svět. Časté střídání exotických prostředí pomocí steampunk vzducholodí a s tím i změny kostýmů a vybavení umožnilo vychutnat si velký formát komiksu. Děj je celkem triviální, ale to zážitku příliš nevadí. Atmosféra neohrožené lovkyně pokladů mě bavila.

JohnyG
JohnyG | 1.3.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #03: Červené maso (paperback)

Návrat k bláznivým dobrodružstvím trhlé social justice warriorky v sešitech Červené maso je zlepšením, ale pořád nedosahuje sťavnatosti začátku série v New52 ani začátku v Rebirthu. Jako by neuměli tvurci opět najít tu zábavnou rovnováhu mezi konverzačním humorem a ztřešťenou akcí. Někde je tak spousta bublin a ukecané je to až hrůza a jinde to zas nemá pořádný obsah. Místy je to fajn a jinde zas ukrutná nuda, výsledný průměr dává 3 hvězdy.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.5.2019 06:20
Komentáře u comicsů: 129
Hodnocení comicsů: 129
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 132 (cca 53410 Kč)
Má: 9 (cca 2651 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 3 (cca 897 Kč)