JohnyG

JohnyG
JohnyG | 17.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #02: Epidemie (paperback)

Lepší než jednička, ale stejně je to na zábavometru pod průměrem. Za nahackovaním top hrdinů a laternovského prstenu jsem čekal epičtější pozadí než /spoiler/ dětskej domácí úkol zneužitej ještě menším děckem /konec spoileru/. Liga spravedlonosti málem vypustí duši, ale jen tam pak slušně zazvoní a objedná si kafe. Superkrátké použití méně známých záporáků s ustřiženým final fightem je škoda, protože jinak se vlastně kvůli epidemii i nahackovaní mlátili ligáči jen mezi sebou. Krom několika akčních scén, které v mainstreamové kresbě neurazí, není vlastně proč tenhle book otevřít.

JohnyG
JohnyG | 15.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #01: Vyhlazovací stroje (paperback)

Obří ploštice nad Manhattanem, zpívající gigantický teletubbies složený z lidí, ohnivý uzliny v zemským jádru do kterých boxuje Superman a k tomu děsně hecující hlášky Green Laternů a dalších. Kresba byla celkem fajn, ale scénář teda bíííída. Tohle bezduchý pobíhání kostýmovaných divnolidí mezi apokalyptickými chobotničkami je prostě to, proč si všichni ťukaj na čelo, když jim řekněte, že čtete superhrdinský komiksy. Zlatej Suicide Squad.

JohnyG
JohnyG | 14.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

Oproti jedničce ubrali na drsnosti, závažnosti a realističnosti. Prostě to sklouzlo k nenáročný popkornový akční jízdě, která není ničím moc výjimečná. S nějakou velkou logikou si to tak moc hlavu nelámalo, prostě indiáni dělají robotické medvědy a nejlepší způsob, jak přepravit opium je vybudovat obří tunel a shodit celej vagón na jedoucí rychlovlak. Hrdinská záchrana od pár padouchů tady znamená zničení podmořského tunelu za miliardy a havárie plně obsazené soupravy. To mě trochu mrzí, protože vizuálně to je fajn. Kopíruje to styl animovaných filmů a je to zkrátka líbivě udělané. Jako fanda Arrowa jsem se ale pořád celkem bavil a rychle to plynulo, ale uvítal bych návrat na zem.

JohnyG
JohnyG | 7.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #02: Joker miluje Harley (paperback)

Podobně jako v NEW52 zábavnost od prvního dílu nějak klesla. S ničím novým to moc nepřichází, úsměvné je to jen místy a zbytek je prostě divnojízda pro teenage cílovku. Největší ránu tomu zasadilo zklamání, že ty hlavní sešity s Jokerem vyústí v ostudnej podfuk.

JohnyG
JohnyG | 2.1.2019 | Star Wars Magazín 2018/06

Tentokrát po přečtení nezůstala žádná silná vzpomínka, prostě jen fajn čtení klouzající vzdálenou galaxií. Kulišácký R2D2 je prostě mnohem víc než standardní astromech a SKAR jsou sympatická, ale málo schopná banda trooperů. Tohle bylo poslední vydání SW Magazínu od Egmontu v sešitové formě, odpříště se můžeme těšit na SW komiksové knižní soubory.

JohnyG
JohnyG | 2.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback)

Druhý díl rozvíjí hned několik dějových rovin, proto už nemá spád a údernou přímočarost prvního dílu. Nicméně nápad Batmanových obětí je fajn a snad se s nimi ještě potkáme. Hodné místa je věnováno Batwoman. Celkově komiks, který vzbudí chuť na další díly. Více na http://www.batmankomiks.cz/batman-detective-comics-syndikat-obeti

JohnyG
JohnyG | 2.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC

K velkému restartování složitých komiksových vesmírů čas od času prostě dojde. Od 60. let to v DC udělali už po čtvrté. Kontinuitu příběhů z posledního relaunche NEW52 nyní ale přetnuli už po nějakých 5 letech. Tenhle sešit v rámci možností smysluplně vysvětluje, jak k tomu došlo. Noví čtenáři budou zmatení, ale tomu se vyhnout asi nedá.
Více na: http://www.batmankomiks.cz/znovuzrozeni-hrdinu-dc/

JohnyG
JohnyG | 2.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Sebevražedný oddíl #02: K zbláznění příčetná (paperback)

Příběh je zase takovej těžkej přepal se záchranou světa během třech sešitů, kterej místy nedává moc smysl (proč by to na Harley mělo fungovat opačně?), ale je tak nacpanej akcí, že není prostor nad tím nějak moc dumat. Myslím že Suicide Squad už jinde ukázal, že má na víc. Co je ale zase výborný jsou složky jednotlivých členů, kde jsou takové stručné originy. Ty dojem z booku hodně zvedají a třeba Croc tam má fakt pěknou kresbu. Poslední story s Harley je ujetina, jak jinak. Celkem něco kolem 3.5 hvězdy.

JohnyG
JohnyG | 16.11.2018 | Batman Detective Comics #05: Gothtopie (paperback)

Třídílný příběh Gothtopie zanechal po svých 60 stranách spíš rozporuplné dojmy, zatímco kraťas s Gordonem a dohrávka s Man-batí dvojicí v Koruně strachu mě bavili mnohem víc. Je škoda, že Gothtopie hned na začátku ukáže jiné verze hrdinů, takže nabízející se postupné budování vtíravého pocitu, že něco není v pořádku, vymění za zcela zřejmou věc. Přestože jde o iluzorní realitu halucinujících myslí, trochu váznoucí logika je zde tuším spíše nezáměrná. Tady je to proto jasný průměr, který ovšem definuje vnímání celého booku. Bonusy na závěr asi potěší pamětníky a skalní fanoušky, ale ostatní je mohou s klidem vynechat. Dohromady za 3 hvězdy z 5.

JohnyG
JohnyG | 15.11.2018 | Batman Detective Comics #04: Trest (paperback)

Masivních 250 stran s realistickou Fabokovou kresbou a místy až filmovým coloringem lehce přesahují běžný průměr. Dlouhým příběhem vyprávěným napřeskáčku seřazenými, zdánlivě nesouvisejícími sešity, které se však nakonec alespoň částečně propojí, tvoří tenhle book solidní porci zábavy. K maximálnímu hodnocení tady sice Imperátoru Penguinovi, Man-Batům i Wrathovi ještě něco málo chybí, přesto není tomuhle dílku, co konkrétního vytknout. Prostě moc fajn Batman, i když ne nějak převratný.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 19.1.2019 22:45
Komentáře u comicsů: 98
Hodnocení comicsů: 98
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 99 (cca 40425 Kč)
Má: 8 (cca 2044 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 4 (cca 957 Kč)