Živí mrtví #01: Staré dobré časy

4.4 | Crew | akční, horror | série Živí mrtví

Detektiv Rick Grimes se probírá z kómatu... a byl by mnohem radši, aby se vůbec neprobudil. Mezitím, co byl mimo, ovládli svět živí mrtví. Smrt kráčí po zemi a zabíjí všechno, co se jí postaví do cesty.
Živí mrtví je dospělá a epická zombiárna, ve které to největší nebezpečí nepochází od mrtvých, ale od živých.

Scénář:
Robert Kirkman
Kresba:
Tony Moore
Překlad:
Martin D. Antonín
Redakce:
Jiří Pavlovský
Obálka:
Tony Moore

Obsahuje sešity série The Walking Dead #1-6

Identický dotisk v listopadu 2012
Druhý identický dotisk v prosinci 2013

Rok a měsíc vydání: prosinec 2009 | ISBN: 978-80-87083-70-3 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 165 x 255 mm | Počet stran: 144 | Tisk: černobílý | Cena v době vydání: 299 Kč | Název originálu: The Walking Dead #01: Days Gone Bye

Obálka
Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
SpaceFade
SpaceFade 18.4.2016

Tak tenhle comics mě pohltil.
Ráno jsem si ho koupil a dopoledne už jsem neměl co číst.Perfektní zpracování,příběh.Nic se nemůže vytknout,vše perfektní.
Doporučuji všem co mají rádi zombíky.

Norri
Norri 12.1.2016

Koupeno v Pevnosti. Seriál jsem nesledoval a nesleduji, ale kvůli mnoha kladným referencích jsem byl plný očekávání. A výsledek. Nenadchlo mě to, ale ani neurazilo. Začátek s probráním se z kómatu byl fajný, ale.... Nevím, možná mi nesedlo tempo vyprávění i když přiznávám, že atmosféra zombie světa je budována velmi dobře. Vyzdvihnout musím kresbu, ta se mi líbila hodně. A neodpustím si jedno rýpnutí...jak může hlava bez těla vydávat zvuky?

trudoš
trudoš 1.1.2016

První díl Živých mrtvých představuje to nejpodstatnější, co byste měli znát, abyste se v sérii zorientovali. Seznámíte se s hlavním hrdinou Rickem Grimesem, který se po vzoru hry Resident Evil probudí v nemocnici do zcela nového a hrůzného světa. Najednou se musí vypořádat s novou skutečností, že živí se z ničeho nic stali ohroženým druhem.
Scenárista Robert Kirkman už v úvodu přiznává, že tohle bude běh na hodně dlouhou trať. Že si hodlá Rickovu cestu světem oživlých mrtvých řádně užít a dát mu taky pěkně do těla. Nakolik to myslí vážně, dokazuje už v prvním díle. V šíleném světě se ničeho normálního nedočkáte.

J.Connor
M J.Connor 14.2.2015

Jsem solidně navnazen, "bohužel" to vypadá na další utrácení za obrázkové čtení.

jirin
jirin 21.9.2014

Pro mě trošku problém hodnotit, když jsem viděl prvně seriál a první díl, je mu asi nejpodobnější. Děj je určitě zajímavý a bavil mě už samotný seriál, takže u předlohy n emůže být jinak. Co mě teda vůbec neupoutalo, tak je kresba, ta mi k srdci opravdu nepřirostla. Další nevýhodou je spousta postav, které tam jsou spíše jen do počtu a člověk s nimi nemůže njak srůst... Finále se Shanem, ale bylo parádní

Walome
Walome 5.5.2014

Rozhodně lepší než seriál, ale pořád trochu nůďo a hlavně mnoho nevýrazných postav. Hlavní hrdinové na mě působili hystericky a některé dialogy jsou naprosto příšerné a nevěrohodné. Na to, že si komiks hraje na psychologický exkurz je to velká chyba celého díla. Kresba je, ok, za tu bych přidal půl hvězdy.

Flash
M Flash 31.3.2014

Snad první comics u kterého mi ani trochu nevadí,že je v černobílém provedení. Nicméně využil sem naskakovácí akci V časopise Pevnost 139kč i s přílohou(chtěl sem naskočit dřív ale už bylo venku asi 6-7 knih a nebylo 2000 nazbyt abych koupil všechny díly) a určitě budu pokračovat.Jen je možná chyba se nejdřív podívat na seriál a pak až číst comics. Jelikož co se stane v tomto "booku" je v seriálu roztaháno do X epizod.A jdou citít rozdíly a inspirace seriálů je jasná. Dále za mě,by se mi toto dílo líbilo víc,kdyby se zrušili citové charakteristiky,typu: tati ty ses vrátil,Ricku nechoď pryč,mami přebal mě(taková pěkná společnost co nemá ženskou v zádech). Ale to je problém dneska všude. A možná je fakt,že některé dialogy,jsou zde zbytečné ale jen pár.Jinak skvělý.

luky.kuky10
luky.kuky10 31.10.2013

K tomuhle dílu jsem se dostal náhodně, a to když jsem dostal malou knížečku s první kapitolou jako ochutnávku. Mohu říct že mě to hodně zaujalo a po ( celkem dlouhé době ) jsem se rozhodl koupit si první knihu. Fakt pecka, výborně se to čte a kresba je úžasná. K zombiem jsem nikdy nějak zvláštní vztah neměl a možná proto se mi zrovna tenhle comics tolik líbí. Určitě budu v sérii pokračovat i dál:)

kaylin
kaylin 18.4.2013

Po zpětném pohledu na tento komiks a na jeho kresbu, je prostě jasné, že tohle je nejlépe nakreslená kniha celé série. Je to dáno tím, že pouze v těchto šesti dílech se činil Tony Moore, ostatní už kreslil Charlie Adlard. Charlie není špatný, ale Tony, ať už je jakýkoli člověk, je kreslířem nadprůměrným. Zároveň si myslím, že jako úvod série kniha funguje náramně a že dokáže navnadit na knihy další, které svou kvalitou nijak zásadně nekolísají. Více: http://comics-diary.blogspot.com/2013/04/6-zivi-mrtvi-stare-dobre-casy-90.html

goldschmidchen
goldschmidchen 30.6.2012

Přesně tak - nebýt akce na Comicpointu, tak bych si první díl série nekoupil. Po dlouhé době komiks, který mě chytl. Doporučuju!

krvinka56
krvinka56 21.5.2012

Tak nebýt akce Crew za 99kč tak sek té to super sérii nedostanu.Rozhodně správný krok.Toužíte po zombíkách?Chcete aby to mělo spád?Nějakej příběh?Nějakou myšlenku?Tak rozhodně sáhněte po tomto komiksu.Je tu dokonce vývoj postav seznámíte se s fajn postavama a zase se s nima rozloučíte.Příběh je rozhodně zajimavej a u tohle žánru je to vzato poněkud jinak než bych čekal.Tady prožíváte osudy daných lidí.To tomuto komiksu a žánru rozhodně pomáhá.Kniha vás opravdu pohltí a vy si ji s chutí užijete a očekáváte co bude dál.Kresba je velice dobře povedená možná trochu moc uhlazená.Barvy by tomuto dílku jen uškodily.Rozhodně se nejedná o tuctovou zombiárnu.Tady de hlavně o osudy lidí a vy ho s nima prožíváte a říkáte si co bude dál najdete si své oblíbence.A očekáváte jak budou dál pokračovat kam je jejich osud povede.Rozhodně čtivý a perfektní začátek poutavé série.

Oompa Loompa
Oompa Loompa 13.2.2012

jsem rád, že jsem zakoupil a zhltnul na jeden zátah...nemrtvé mám tuze rád a v tomto podání obzvlášť

Mortisson
Mortisson 8.1.2012

O trochu víc mtrvejch zombíků a dostalo by se to přes 90%, jinak čerobílou kresbu si náramně užívám a vychutnám si ji i víc než barevnou. A když už tu máme tu diskusi o obálkách tak bych chěl říct, že pevná vazba je určitě skvělá, má spoustu výhod, ale platit za ní skoro dvojnásobek mi přijde dost ulítlý. To se radši o knížku budu líp starat, aby nevypadala jak salát.

Draco nobilis
A Draco nobilis 24.12.2011

A není to spíš obálkou? Materiálem? Protože co já vím, tak je vazba brožovaná to samé co paperback.

Fry
A Fry 24.12.2011

Velký! Do ruky je příjemější trojka!

Draco nobilis
A Draco nobilis 24.12.2011

Prosímtě Fryi, jakej je podle tebe rozdíl mezí paperbackem a brožovanou vazbou?

Fry
A Fry 23.12.2011

První díl Živých mrtvých jsem hltal jedním (no možná NE) dechem. Ale je to vcelku skvělé dílo! Co se týče obálky, tak ta je boží! Už se těším na tu plejádu Zombies! Jediná výtka je zpracování: Přebal je vážně na ho*no, ještěže od třetí knihy je má oblíbená brož! Dalšího dílu se těším, ale ještě nevím, kdy ho přečtu, protože už mám čtyři knihy!
Na začátek dám 98%, protože se těším že další knihy to překonají ihned!

blackJag
A blackJag 19.11.2011

Začátek jako z 28 DNÍ POTÉ, to můžu :-) Kresba většinou solidní, černobílá navíc sedí jako prdel na hrnec. Některé rozhovory sice drhnou a ne o všech obličejích se dá říct, že si s nimi autor vyhrál, přesto oči po stranách jenom letí. Velmi dobrý rozjezd série.

Kapis
M Kapis 2.11.2011

Tak jsem si na zkoušku koupil 1. díl, spolu s prvními díly DMZ a Y na zkoušku a zkusil jsem. Den Trifidů mne hned napadlo...nelíbil se mi ten super policajt, ztělesnění snad všech správňáckých vlastností ani mainstreamová kresba a hranaté brady. Ale ten spád, jakým si příběh jede, mě ke knížežce přikoval. Jelikož je celá sága neuzavřena, dovolím si bezstarostný tip, že za tím vším stojí vláda nebo někdo ještě za nima, aby si Zemi trochu očistili nebo se jim něco vymklo z rukou...konspiri, konspiri;-), Ostatně nemám ponětí, jestli se to v už vyšlých dílech v USA nějak rozklíčovává, tak proč si netipnout. Hned jsem si šel koupit druhý díl. Všimli jste si, že když dáte knihy vedle sebe - zombíci na obálkách booků navazují a tvoří jednu řadu? A podle obálky třetího dílu, který jdu kupovat zítra, to vypadá, že taky navazuje. To by byl pěkný dlouhý, úzký plakát...např. do dětského pokoje.

pacient
pacient 16.8.2011

Spokojenost...jsem zvědav na další díl

Zajda
Zajda 4.5.2011

Luxusní book...moc se mi to libilo :D a nejlepsi na tom je ta ČB kresba :D davam plny pocet :D

George Walker Bush
A George Walker Bush 13.3.2011

Zombie horory mě fakt neberou, navíc tohle je klasické klišoidní zpracování, které se - podle předmluvy autora - snaží údajně o "něco víc". Ale rozhodně jsem se nenudil a nic mojí inteligenci zasádně neuráželo, takže jsem po prvním díle relativně spokojen.

Saiffer
M Saiffer 26.2.2011

Skvelé dialógy, uveriteľné postavy, dobré zápletky. Skvelé je, že to nie je len akčná žbrnda. Podstata sa skrýva v postavách a zombie sú len skvelou kulisou na štart emócií. Zároveň je to parádne nakreslené i vytlačené. Zatiaľ najlepšia zombiárna, čo som čítal.

Final
M Final 14.2.2011

Dobrý, úvodní díl. Nic víc, než co by neřekla některá z postav, se nedozvíme. Děj a prostředí příběhu je předáváno čtenáři výhradně přes obrázky a dialogy. Žádné dovysvětlující informace okolo panelů, bokem. Přesto není problém se do jejich situace vcítit. První book končí zajímavou situací, která postrčí zvědavost k tomu, co bude dál.

Kaluž
M Kaluž 31.12.2010

Pomalý rozjezd, o nic moc ještě nejde. Kresba je trošku fádní, nezajímavá, ovšem obálky Moorovi jdou.

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT 25.12.2010

Vánoční atmosféra. Black metal a já zabalanej v dece s komiksem jak kojenec. Venku sněží a já si z obrovskejch oken užívám atmošku jak hovado. Jó tohle mi sedlo. Zombie jsou moje oblíbená představa o konci světa (i když si to asi značně romantizuju). Je mi jedno jestli jsou to nakažení lidé nějakým virem, či prostě vstali z hrobů. Jestli jsou rychlí a šílení jako v 28dní poté a nebo se vlečou jako ve starejch Fulciovkách. Prostě mám ty masožrouty rád. Tady je nám servírováno spíš drama než čistokrevný akčňák. Akce je tak akorát a mě to setsakra sedí. Postapokalyptické lehounké drama. Hned jakmile budu kupovat další várku (což chvilku potrvá, protože sem si nadělil pod větev asi dvacet kousků) tak půjdu do živých mrtvých 2.

choze
choze 24.12.2010

Nápad udělat realistickou zombiárnu dobrý a v druhé půlce začne být kniha i trochu zajímavá. Mínus jsou jednoznačně postavy a dialogy, obé o hovně a až příliš mainstreamová kresba, která mi k podobně vážnému titulu absolutně nesedla. Co sedí je černobílé provedení, které přidává na bezútěšnosti (normálně černobílé mainstreamovky nesnáším). Taky na mě moc nefungovaly ty neustálé citovky, zato jsem si užil každou z těch zombie přesilovek.

Lucifer
Lucifer 20.11.2010

Začal jsem tenhle komix stahovat už kdysi dávno a hned se stal mou oblíbenou sérií. Walking dead je neskutečně výborný dráma, obraz budoucnosti, kde společnosti zbytku lidí, se pomalu rozkládá zevnitř, protože sami živí jsou větším nepřítelem, než nemrtví. Ale to už přebíhám. První svazek je skvělým začátkem celé epické série. Černobílá kresba není ani kostrabatá a nekomplecní, jako kdekterá manga, ani nepřehledná jako nedávno vyševší Soudce Dredd. Kosení zombíků přesně podle mého gusta... i když já bych na to šel asi jinak :)

Light
Light 29.9.2010

Jo, todle muzu, do dvojky urcite du.

Azalin
M Azalin 21.9.2010

Tak první book mě úplně nenadchnul, ale věřím, že pokračování bude lepší. Dialogy jsou někdy strašně toporný, těžko říct, jestli je to překladem.

spot
spot 4.8.2010

Povinnosť pre každého milovníka hnijúceho mäsa a morálky post-apokalyptického sveta...

Ninjer
Ninjer 26.6.2010

Vykrádačka? Vykrádá se celý příběh, ta jedna krátká scéna v nemocnici je očivídně POCTA Triffidům a možná 28 dní poté.

flipflop
flipflop 6.5.2010

Nelze jinak. Více než o mozky tady jde o mezilidské vztahy v totálně vypjaté situaci na pozadí probíhající apokalypsy. Stojí to za přečtení už jen z důvodu, aby člověk věděl, jak se zachovat, až to začne. Těším se na další díly, je to šmakuláda.

pho
pho 1.3.2010

Kdzy budu hodnotit tech n alb, co mam nacteno y Kocogelu, tak bych tomu rekl, ze je to takovy vyssi prumer. Ze zacatku super, pak se to hodne rozmelni a cteni se promeni spis v listovani jen proto, abyste vedeli, co bude dal. Efekt "Co bude dal" se tady povedl. Komiks si neporidim...

matrosh
matrosh 2.2.2010

naprostí suhlas s keramom :D ak tato séria skončí skor ako umrieme tak tý čo si nekupia tento prví book budu skákat z okien, že to nemaju celé, ja osobně som u 55 dielu vážený a fakt to stojí za to !!! :) inak díky kerame skvelá práca

massilia
massilia 28.1.2010

Je to trošku jako moderní americký televizní seriál: scénář i kresba jsou na úrovni odvedená profesionální práce, hlavním smyslem všeho je udržet čtenářovu pozornost tak, aby si koupil i další díly. Jakožto fanouška zombie žánru mě to sice dobře pobavilo, ale že by mne to nadchlo se říct nedá. Děj je totiž trošku řídký, dá se vytušit, že autoři nechtěli vyplýtvat dobré nápady hned na začátku. Sám ale nevím, jestli do druhého dílu půjdu nebo ne...

Pafnuc
Pafnuc 21.1.2010

Přímočaré, bez zásadnějšího nápadu, přecpané snad všemi myslitelnými klišé. Uvidíme, třeba se to v druhém díle trochu zvedne, ale zatím to moc nevypadá. IMHO jedna z nejslabších věcí od Crwe.

yojimbo
yojimbo 2.1.2010

S Walkong Dead jsem neměl dosud žádné zkušenosti (byť nešlo neslyšet hlasy opěvující toto dílo), tudíž hodnotím skutečně jen první book. A jako většina prvních dílů je i tento hlavně o seznamování se - ať už s postavami, situací, nebo "o čem to vlastně celé bude". A není to špatný začátek, rozhodně mě navnadil na pokračování. "Staré dobré časy" netlačí na pilu a místo efektního zabíjení zombií se soustředí na život malé kolonie přeživších. Co zamrzí je délka - je zřejmé, že když máte za prdelí zombie, moc toho nenamluvíte, což pro čtenáře znamená přelouskání celé knihy za hoďku. Kresba je příjemná, mainstreamová a většinou přehledná. K příběhu asi nemá moc smysl se vyjadřovat, když jde o začátek, který bude pokračovat, nějak se vyvíjet... Chtělo by to rychle navázat pokračováním, to poslední, co potřebuji, je další série, na jejíž pokračování se čeká rok (a víc).

Kabukiman
Kabukiman 2.1.2010

Začátek je k nasrání. Vykrádačka Trifidů mě vadila už u 28 dní a vidět jí znovu je jasnej důvod proč komiks zavřít a zahodit hned po prvních dvou stranách. Naštěstí i přes začátek vykradenej z vykradenýho (28 dní) je komiks dobře čitelnej a není jen o tlučení do mrtvoušů sekerkou. Po přečtení první knihy mám stejný pocit jako když si pustím první díl nějakého seriálu- jsem zvědav jak to pojede dál a jak se rozehrají postavy. Kresba slušná, atmosféra slušná, děj se pomalinku rozjíždí společně se seznamováním s postavami. Hlavní hrdina je mi zatím po přečtení první knihy celkem lhostejnej... Uvidím dál. Jen doufám,že bude vycházet často,protože v případě jednoho booku ročně ztratím zájem... Body dolu dávám za ten začátek...

Keram
Keram 18.12.2009

choze: urobil si velkú chybu. to čo zo začiatku vyzerá ako vykrádačka 28 dní po tom, sa postupne zmení na velmi originálny príbeh, ktorý narozdiel od posledných Romeroviek nie je o tom na kolko spôsobov sa dá roztrhať človek a ako chutia zombiám črevá a iné časti ľudského tela (aj keď požierania zaživa sa tiež časom dočkáme), je to o ľuďoch a o tom čo s nimi takáto zombie apokalypsa urobí. náznak toho bol už aj v tomto príbehu, ale neskôr to bude ovela, ovela extrémnejšie. ja osobne som skôr zvedavý na reakcie čitatelov po vydaní druhého booku - na zmenu kresliča. Tony Moore nakreslil iba tento prvý book a ďalej sa staral iba o obálky k sérii. dodnes ho zastupuje Charlie Adlard a musím povedať, že postupom času sa zlepšoval a zlepšoval a dnes si ani nedokážem predstaviť, že by mal niekto iný túto výbornú sériu kresliť.
Odo mňa dostáva book 100 percent, hlavne za to že sme sa konečne dočkali vydávania tejto kultovej série, ergo riadnej Kirkmanovky.

choze
choze 17.12.2009

Prolétl jsem si v knihkupectví prvních asi dvacet stránek (moc textu na nich není) a s odporem jsem to zahodil. Hned na začátku taková okatá vykrádačka 28 dnů poté (hrdina se po katastrofě probouzí ve vylidněné nemocnici - navíc už 28 dní poté si tu scénu vypůjčilo ze Dne Triffidů) opravdu nezavdává chuť ke koupi, takže sorry.

erik
erik 5.12.2009

Zvedavosť zvíťazila, aj toto dielko som si kúpil skôr z prebytku financií (takéto stavy je potrebné využiť, často sa nestávajú), než z túžby.

Výborná zombiárňa, ktorá sa sústredí na kecanie a vzťahy medzi úzkou skupinou živých ľudí, musím sa priznať, spokojnosť u mňa prevládla. Je to prevažne neakčné a naozaj veľmi rozrozprávané, miestami o chlp viac, než by bolo vhodné, zombíci sa však vždy zjavia práve vtedy, keď som mal pocit, že to zavriem a na chvíľu prerušia dialógy, takže sa môžu začať odznovu. Zmienim sa aj o kresbe, je silne juniorsko-Romitovská, čo je vlastne dobre, jasné a prehľadné obrázky nezavadzajú popri rečnení.

Som zvedavý, či to bude epos sľúbený autorom v úvode, Dálšiu knihu chcem čo najskôr.

anka
anka 15.9.2017

dvory
dvory 13.8.2017

MurinWolf
MurinWolf 5.8.2017

DavidkkkCZ
DavidkkkCZ 2.8.2017

Stlucius
Stlucius 16.7.2017

Bronn
Bronn 14.7.2017

TheLavk
TheLavk 12.7.2017

577177
577177 24.6.2017

dajik
dajik 11.6.2017

Rezet
Rezet 28.5.2017

Choky86
Choky86 30.4.2017

lantan1
lantan1 10.2.2017

disclose
disclose 22.1.2017

firesnake
firesnake 18.1.2017

T3ss
T3ss 9.1.2017

Garp
Garp 9.10.2016

punisher
punisher 28.9.2016

I.am.geek
I.am.geek 11.9.2016

Dzoglik
Dzoglik 13.8.2016

Tiba
Tiba 2.8.2016

Olesh
Olesh 24.7.2016

chcita
chcita 15.6.2016

cyboy
cyboy 14.6.2016

Barnyddd
Barnyddd 4.6.2016

hakunamatata
hakunamatata 31.5.2016

Ragnarog
Ragnarog 23.5.2016

SpaceFade
SpaceFade 18.4.2016

Maxianimal
Maxianimal 15.4.2016

Jabba
Jabba 5.4.2016

Paldini
Paldini 26.2.2016

rafannn1
rafannn1 19.2.2016

Norri
Norri 12.1.2016

rajot
rajot 12.1.2016

JohnnyRocker
JohnnyRocker 8.1.2016

stnly
stnly 19.12.2015

Mrlah
Mrlah 27.11.2015

Bart
Bart 18.11.2015

Mike-sh
Mike-sh 8.9.2015

Josh
Josh 20.8.2015

Trevelyan
Trevelyan 1.8.2015

Honzin
Honzin 14.7.2015

kadas97
kadas97 15.6.2015

MultiScorey
MultiScorey 1.6.2015

prokop.prcik
prokop.prcik 28.5.2015

Raijin
Raijin 26.4.2015

Kaaos
Kaaos 13.4.2015

tukak
tukak 26.3.2015

Crics
Crics 18.3.2015

J.Connor
J.Connor 14.2.2015

JendrejekJan
JendrejekJan 10.2.2015

Golem
Golem 2.2.2015

Hlavac
Hlavac 3.1.2015

Doppelganger
Doppelganger 3.1.2015

calvin10
calvin10 9.11.2014

WereWolf
WereWolf 5.11.2014

ReCampo
ReCampo 26.10.2014

konous
konous 9.10.2014

vteco
vteco 25.9.2014

jirin
jirin 21.9.2014

zdoog
zdoog 18.8.2014

Viking
Viking 30.7.2014

Mikko
Mikko 25.7.2014

carlmichael
carlmichael 17.7.2014

invape
invape 11.7.2014

NecRoman
NecRoman 29.6.2014

terrordemon
terrordemon 21.6.2014

Walome
Walome 19.6.2014

DoctorWho
DoctorWho 19.5.2014

lutrix
lutrix 15.5.2014

trudoš
trudoš 14.5.2014

iob
iob 6.5.2014

Noci
Noci 13.4.2014

Drekorian
Drekorian 4.4.2014

mrkirby
mrkirby 2.4.2014

Flash
Flash 31.3.2014

segy
segy 8.3.2014

Satyricon
Satyricon 3.3.2014

zdennanek
zdennanek 27.2.2014

Obstik
Obstik 27.1.2014

Schramm
Schramm 5.1.2014

hypermlok
hypermlok 30.12.2013

Manny
Manny 3.12.2013

Strokes
Strokes 3.11.2013

willis
willis 31.10.2013

luky.kuky10
luky.kuky10 31.10.2013

bronxik
bronxik 18.10.2013

Zeebonk
Zeebonk 17.10.2013

hraby
hraby 16.10.2013

rooty
rooty 23.9.2013

Dinik
Dinik 4.9.2013

JFL
JFL 10.8.2013

Honzissis
Honzissis 20.7.2013

Fox01
Fox01 11.7.2013

oleav
oleav 27.6.2013

mike731
mike731 20.6.2013

7eleven
7eleven 15.6.2013

Qee
Qee 10.6.2013

OldaB
OldaB 2.6.2013

Doly
Doly 25.5.2013

J.T.honza
J.T.honza 17.5.2013

xflori01
xflori01 15.5.2013

namdnas
namdnas 30.4.2013

kaylin
kaylin 18.4.2013

obitus
obitus 11.4.2013

Librarian
Librarian 10.4.2013

strougy
strougy 5.4.2013

jones1240
jones1240 30.3.2013

Luigi
Luigi 29.3.2013

mineralk
mineralk 22.3.2013

Indy
Indy 18.3.2013

Nightmare
Nightmare 5.3.2013

Const.ex
Const.ex 25.2.2013

3E
3E 11.1.2013

The Genius
The Genius 4.1.2013

Mleako
Mleako 27.12.2012

stepan.tichy
stepan.tichy 26.12.2012

blackJag
blackJag 30.11.2012

Ghostt
Ghostt 5.11.2012

pearlxjam
pearlxjam 16.10.2012

DAN478
DAN478 8.9.2012

AxusNalim
AxusNalim 22.8.2012

Saigou
Saigou 30.7.2012

xspeed
xspeed 15.7.2012

hhannie
hhannie 5.7.2012

goldschmidchen
goldschmidchen 30.6.2012

Baffman
Baffman 5.6.2012

Nexis
Nexis 29.5.2012

krvinka56
krvinka56 21.5.2012

morbn
morbn 18.5.2012

jc11
jc11 8.5.2012

Aerchel
Aerchel 5.5.2012

Luxor
Luxor 4.5.2012

tkorvas
tkorvas 14.4.2012

brkowycz
brkowycz 13.4.2012

barydave
barydave 13.4.2012

MindReader
MindReader 9.4.2012

Toren
Toren 28.2.2012

Azbest
Azbest 23.2.2012

Deckard
Deckard 22.2.2012

Ronik
Ronik 15.2.2012

Oompa Loompa
Oompa Loompa 13.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 13.2.2012

MikeZ
MikeZ 10.2.2012

Drbo Jebo
Drbo Jebo 6.2.2012

hromotlk
hromotlk 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

Keram
Keram 5.2.2012

Kabukiman
Kabukiman 5.2.2012

mikki.maser
mikki.maser 5.2.2012

yojimbo
yojimbo 5.2.2012

Pafnuc
Pafnuc 5.2.2012

massilia
massilia 5.2.2012

camper
camper 5.2.2012

pho
pho 5.2.2012

shyANDROID
shyANDROID 5.2.2012

flipflop
flipflop 5.2.2012

Ninjer
Ninjer 5.2.2012

spot
spot 5.2.2012

burigo
burigo 5.2.2012

Azalin
Azalin 5.2.2012

Light
Light 5.2.2012

Lucifer
Lucifer 5.2.2012

choze
choze 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

Dr_Bilo
Dr_Bilo 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

c.tucker
c.tucker 5.2.2012

Final
Final 5.2.2012

Saiffer
Saiffer 5.2.2012

renhoek
renhoek 5.2.2012

Zajda
Zajda 5.2.2012

lukin
lukin 5.2.2012

pacient
pacient 5.2.2012

Kapis
Kapis 5.2.2012

Fry
Fry 5.2.2012

Mortisson
Mortisson 5.2.2012

Četli:
2scha, 81splinter, Alikkk, bananzluty, calvin10, Choky86, cyboy, dajik, DavidkkkCZ, Doly, Doppelganger, dvory, Dzoglik, Final, flipflop, Fox01, Fry, Garp, Golem, hypermlok, Infarkt, J.Connor, Jabba, James, jiskra, kadas97, Kaluž, Kapis, kaylin, Keno, Komediant1842, lantan1, Light, luky.kuky10, marek zigmund stanko, mart.in, moris.cz, mstefl, MurinWolf, namdnas, Norri, oleav, Olesh, Paldini, Poseidon1978, rafannn1, rajot, Schramm, Stlucius, Strokes, syon, terrordemon, Tomzany, trudoš, tukak, vranakx, xflori01, Zbysek2410, Zeebonk

Mají:
00sedm, 211289, 2scha, 353638, 577177, 665+1, 7eleven, 81splinter, Adam Novák, adam.ra, Aerchel, Agent24, Ajit, Alfi, Alfonzo, anka, arsan, asgardpepa, AxusNalim, Azbest, AZTeck, Baffman, bananzluty, Bart, barydave, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Bezvliv, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blair, Bob, bobo666_2005, Bobsh, Braindead, brkowycz, bronxik, Bury, burzum, c.tucker, calvin10, calviti, camper, Cassidy, Charlie1203, charvos, chcita, Choky86, choze, comicsland, Corvus, CP, Cr4sh, Crics, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, DAN478, DavidkkkCZ, davidrynes, DAxik, Deckard, Devilek, Dezodoo, Dinik, disclose, doophy, Doppelganger, dracula, Drakeus, Drbo Jebo, dre, Drekorian, duri, Durvi, dvory, Dzoglik, ebbe_voe, Einstain666 , Erich, erik, faster86, FatMonster, fel68, felis, figis, filemon, filosh, Final, firesnake, Fox01, Fréza, Fry, Ghostt, goldschmidchen, Golem, goodspeed, GORERATED, Grebenda, grinder, gwen666, Hamichal, hawkzn, Hebled, hedgehog, holubdema, Honzin, Honzissis, horaczhlinska, Houbař, hraby, hromotlk, Hulik, Hurvy, hypermlok, I.am.geek, Iggy Pop, ikshorm, Indy, Infarkt, invape, iob, isildur heir, J.Connor, J.T.honza, Jabba, Jack043, Jak, jakouback, James, JamesRamone, jedy357, jeffoun, jendavondra, jerry67, jirka_smog, jiskra, jmenujiseradekbouril, joehot, jones1240, José, Josh, Joshua_T, Juseph , Kabukiman, kadas97, Kaluž, kamil, kapicka, Kapis, Karolín78, kaylin, Kazumaki, Keno, Kibr, KINIMODUS, KLAUN_DOMINANT, Knuckless, Komediant1842, komik.sx, koniklec, konous, krvinka56, kucik, Kunden, kybl, Lawer de Sanctis, Leland, Librarian, Light, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, LookAss, lopik, Lucifer, Luigi, luky.kuky10, lutrix, Luxor, maara, mainman, MajuJoe, Mankin, markic, marshalx, mart.in, Martin Buchal, Martin D. Antonín, MartinV, Marvin, Maryl, Masinfira, Matej-29, matrosh, Matthew, Maxianimal, MB, mcleek, meffis, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, mikado, Mike-sh, mike731, Mikei, MikeZ, mikki.maser, Mikko, MindReader, mirec, Mitthrawnuruodo, Mleako, monty.cl, moris.cz, Mortisson, Moyek, MP, mrkirby, muf.lon, MultiScorey, MurinWolf, namdnas, naut77, NecRoman, Netorack, netvor, Niaz, Nightmare, Noci, NOD82, noMster, Norri, o2t2, obitus, ohromno, OldaB, oleav, Olesh, Oompa Loompa, pacient, padre_negro, Paldini, pavouk, pearlxjam, pennywise, Pepares, peposek, perper, Petr, petrsimcik, PH79, POLAKST, Poseidon1978, PP, punisher, q, Quentin, Quintana, R3d, radiohead99, Radkos, raenius, rafannn1, Ragnarog, Raijin, raimi, RainDamage, RaptoR, recode, Rezet, Ricarderon, Rich, robertsedmik, Ronik, Rudá Táňa, RudyRod, Ruw, Saiffer, saja, Sammael, sandman, SASAN_KING, Satyricon, Schramm, Scorey, seezeethree, segy, SHORTY, Sir_Pete, Skot, Slaine, sleepless, songoku, SpaceFade, Spickin, spot, StanleyHu, stepan.tichy, Stlucius, Strokes, superheroesstuff, syon, T3ss, tacmud, Tarka Daal, terrordemon, the One, TheLavk, Tialster, Tiba, tkorvas, Tomasino79, tomasko33, Tombal, Tominos, TommyBOYER, Tomzany, Toren, Tormentr, Traum, trener83, Trevelyan, trudoš, tukak, tulipstros, Ukko, Valis, VasaX, Velkej šéf, Viking, Vítek, Vlast0, vranakx, vteco, WereWolf, willis, Wiruss, xai, xflori01, xintax, xspeed, yama, yogi, yojimbo, Zajda, Zajo original, Zavulon, Zbysek2410, zdennanek, zdoog, zebedee, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd

Chtějí:
Abstinent, barthez, Druid, EvilvsGod, formi123., fusnix, husakpetr93, Miriyak, okbook, Pandos11, rockyt, Saigou, sawtooth, xxaannddeerr, z-e-d, Zod

Nabízí:
353638, bananzluty, firesnake, Josh, Tormentr