V jako Vendeta
BBart s.r.o.1. vydání 2005
4.6
...
...
...
...
Další klasický komiks z dílny Alana Moora, tentokrát jedno z jeho lety prověřených děl. Děsivý a působivý příběh o ztrátě svobody a identity v totalitní společnosti. V JAKO VENDETA, to je obraz světa, kde vládne zoufalství a nic nepromíjející tyranie.
V JAKO VENDETA, to je břitký pohled na svět a lidi, inteligence, vtip, hořkost i cit: všechno, čím komiks údajně nikdy neměl být.

Kromě hlavního příběhu obsahuje 2 meziepizody z časopisu Warrior a článek Alana Moora "Za namalovaným úsměvem" z roku 1983 z téhož časopisu.

Obsahuje sešity série V for Vendetta #1-10 (září 1988 - květen 1989)
V dílech Vincent, Valerie a Víkend přispěl kresbou Tony Wears.

Identický dotisk v květnu 2010


Scénář
Alan Moore
Art
David Lloyd, Tony Weare
Barvy
Siobhan Dodds, David Lloyd
Obálka
David Lloyd
Lettering
Jan Kozák
Překlad
Richard Podaný
Publicistika
Alan Moore
Redakce
Viktor Janiš, Hana Musilová
Žánry
dystopie, superhrdinský, thriller
ISBN/ISSN
80-7341-690-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
170 x 265 mm
Hmotnost
815 g
Tisk
barevný
Stran
286
Původní cena
690 Kč
Originál
V for Vendetta (DC Comics, 1990)
Varianty
V jako Vendeta (3. vydání) (2022)
V jako Vendeta (2. vydání) (2015)
V jako Vendeta (2. vydání - limitovaná edice 50 ks) (2015)
V jako Vendeta (2005)
Alan Moore se umně pouští do politického podobenství a varuje před zbavováním se odpovědnosti. Dělá to neokázale, bez velkého patosu a atraktivně komiksově. V jako Vendeta je mnohovrstevnatý příběh s překvapivými zvraty a tajuplným hrdinou. Kresba Davida Lloyda, který se podílel i na námětu, je z dnešního pohledu tradičně fádní. Neoslní dynamikou ani barevností. Ale velmi dobře navozuje pochmurnou atmosféru depresivního příběhu.
Číst to bylo pro mne utrpení.
Nadčasové dílo mistra Moorea, na kterém se jako u většiny jeho tvorby téměř vůbec nepodepsal zub času.
Zbožňuju příběhy, ve kterých nic není černobílé, což je pro mě osobně jeden z mnoha úchvatných aspektů této knihy. Tohle není klasický příběh "dobro vs zlo", není tu "hrdina vs zloduch" (byť se to tak může zdát, jelikož tu máme tajuplného bojovníka proti orwellovskému státu - oba prvky jsou mimochodem zpracovány naprosto perfektně). Tohle je střet dvou extrémů, anarchismus vs fašismus, svoboda za každou cenu vs absolutní kontrola, přičemž mají obě strany svůj vlastní úhel pohledu. Moore čtenáři neříká, co si má myslet... Moore pouze pobízí k zamyšlení obecně. A že tu těch věcí k zamyšlení je.
Jako jedinou vadu na kráse shledávám občasnou nepřehlednost v ději, resp. v postavách, nejednou jsem se ztratil v kdo je kdo. Jinak je tohle naprostý skvost, který by byl hřích přečíst pouze jednou.
Další výborný komiks od geniálního scénáristy Alana Moorea. Moore vytvořil velmi zajímavého hrdinu a zasadil ho do velmi nepříjemného světa, ze kterého by měl Orwell radost. Ta dystopická budoucnost je velmi syrová a nepříjemná a je nám postupně dávkována. Hodně pomáhá, že se dozvíme, jakým způsobem tento svět funguje a jak moc je to ošklivé místo. Komiksu vévodí perfektní depresivní kresba od Davida Lloyda, která umocňuje pocity, jenž komiks v nás vyvolává. Četl jsem komiks asi dvakrát, a těším se až si to zas někdy zopakuji, jelikož jde o skvělý komiks.
Klasika, kult a legenda s podmanivou kresbou Davida Lloyda a vynikajúcim, tradične prepracovaným, dynamickým, originálnym a nepredvídateľným scenárom revolučného inteligenta Alana Moorea. Je pravdou, že V jako Vendeta ma nestrhlo až tak, ako iné jeho práce (Z pekla, Bažináč, Watchmen). Ale i tak bez debaty 4*. Mne sa páčil aj film. Anglicko vládne. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-v-jako-vendeta-komiks
V jako Vendeta jsem viděl už před poměrně delší dobou jako filmové zpracování a byl jsem spokojen. Originál jsem si nechával v knihovně dlouhý čas uležet a konečně na něj také přišla řada. Je tedy pravdou, že jsem neočekával nic menšího, než řemeslně přesně odvedenou práci, která bude dalece přesahovat všechny možné podobné díla a proto jsem s přečtením otálel, protože nebylo kam spěchat. Moore je prostě král a toto mé přesvědčení bylo již mnohokrát naplněno, nicméně roste s přečtením každého jeho veledíla. Rozepisovat se zde o příběhu je naprosto zbytečné, jelikož čas toto dílo prověřil více než důkladně a vše podstatné bylo vyřčeno. Nicméně, zmíním však genialitu jakou Moore oplývá, protože V jako Vendeta je skvělým příběhem, který i přes skutečnost, že byl napsán před více jak třiceti lety, oplývá neskutečnou nadčasovostí. Čtenář je hned od samého začátku vtažen do naprosto geniálně zpracovaného světa plného násilí, lží, mystifikací, ovlivňování a vyhrožování nejrůznějšími způsoby, aby si ve finále řekl, že dnešní svět není prakticky v ničem, až na drobné odchylky jiný či snad lepší. Kresba šla skvěle na ruku scénáři a geniálně dokázala vystihnout celkovou atmosféru. Nicméně sám Moore v jednom textu v knize zmiňuje, že tak, jako neznamená nic V jako Vendeta bez něj, neznamená nic ani bez Lloyda. Scénář jde naprosto ruku v ruce s kresbou a já musím jedině souhlasit. V jako Vedeta je naprosto brilantně vybroušený klenot, který si musí přečíst každý milovník tohoto žánru a rozhodně doporučuji každé dílo za kterým stojí Alan Moore. Protože se jedná o naprosto geniální záležitosti.
Očekával jsem od toho původně něco úplně jiného, ani tak mě to ale nezklamalo. Postava V je zde tím kladným prvkem jenž má proti sobě těžkého soupeře, samotný režim. Skvělá kritika společnosti, zajímavě ale úchvatně propracovaný děj. Někdy v půlce komiksu jsem se místy začal nudit a ztrácet ovšem byl to jen krátkodobý problém, jinak jsem si tento komiks opravdu užil. Rozhodně se jedná o povinné čtivo každého milovníka komiksu. Nemusí to sednout každému, ale šanci si to bezpochyby zaslouží.
Hlavní hrdina jako režisér a herec v hlavní roli divadelní hry, v níž má od začátku promyšlené role jednotlivých postav a využívá je spolu s jím vytvořenými kulisami k vytvoření příběhu vedoucímu k závěru antických rozměrů. Autor se nebojí na svou inspiraci divadlem poukázat a jako už tradičně u Moorea jsem určitě nepochytil všechny odkazy. Pomsta zde není cílem, ale pouze nutným mezikrokem v cestě za vyššími metami. Totalitní Anglie (ale mohl to být i jakýkoliv jiný stát), jež k tomuto řádu dospěla z počátku možná dobrými úmysly, které se však změnily ve snahu o udržení moci za každou cenu a likvidující každého, kdo neplave v hlavním proudu. Sice občas až moc vysvětlující, ale pořád nadčasové. I když především v době vzniku to musela být skutečná pecka.
Zaslouženě jeden z těch nejlepších komiksů. Místy jsou sice ty dialogy nebo spíš monology až příliš didaktické, připadal jsem si jako na nějaké přednášce. V těch filosofičtějších pasážích to mohlo být odlehčenější a i jednání a chování některých postav občas postrádalo hlubší logiku, ale i tak to jsou jen kosmetické vady, které jsem třeba u Strážců tolik nevnímal, ale tady toho "tlachání" bylo přeci jen někdy trochu moc. V důsledku je to ale jako srovnávat, jestli je lepší Král Lear nebo Macbeth. Prostě naprostá komiksová klasika bez ohledu na to jestli někdo radši V nebo W. Doporučuji.
S tímhle komiksem mám čím dál tím větší problém ho hodnotit pozitivně. Četl jsem ho asi 3x a zjišťuji, že se v tom prostě blbě orientuji. První část je perfektní a povedená. Odsýpá to, nenudí to a dostane se rozumný vhled do vládnoucí buňky Anglie. To, že někdo zpřehází historii a vyhrotí určité prvky a ještě je k tomu zdrsní není zárukou nejvyššího hodnocení. Čímž nechci devalvovat hodnotu a kvalitu tohoto komiksu, ale já jaksi nevím. Druhá část byla chaos a zmatek a až na pár dílčích pasáží jsem se ztrácel a nudilo to. Třetí část už to trochu napravuje, ale pořád je to jaksi ve formě intra ve filmu, které nám říká co všechno se stalo, než začne samotný děj. Střih, střih, střih a najednou zvraty a zvraty a pak konec. Myšlenka je skvělá a je to zase ojedinělý a netypický projev literatury. Tuto vyhrocenost můžu, je zajímavá a k tomu ta kresba, ta je prostě úchvatná. Naprosto skvělá práce se stíny a úplně se mi líbí, jak skoro každá postava v panelu není jakoby celá, že si ji musíme jakoby domyslet. Působí to strašně tajemně a podporuje to tu stínovou vládnoucí vrstvu v Anglii, jakoby by vše bylo ze stínů. nevím, kde je chyba, ale prostě z toho nejsem už tak odvařený. Víc času jsem strávil tím, že jsem si zpětně spojoval souvislosti, což si myslím, že není úplně ideální pro četbu čehokoliv. Jistá vracečka je fajn, ale ne často. Proto 4, průměr to zase není. To NE! :-)
Kresba a lettering mne trochu rušily od toho abych si to užil.
Alan Moore - netřeba slov. Vynikající kresba, excelentní scénář = perfektní nadčasový komiks. Snad jen Moore tohle umí, že jeho komiksy neztrácí na časovosti. Buď je dobrým prorokem a trefí se, anebo je to sakra dobrý autor. Uznávám pastiche, aspoň v podání Moorea. Vykrádat umí kdekdo, naroubovat něco svého na něco již známého nebo použitého také, ale použít to s vlastní invencí tak, aby to sedělo a zapadalo a přitom to neuráželo původní vklad, umí jen elita. Přitom tohle dílo mi přijde jako nejvíc Mooreovo. Kresba Davida Lloyda mě zprvu přišla rušivá a až matoucí - zkrátka jsem se v ní ztrácel a nevyznal. Naštěstí se tento dojem ztratil s postupujícím čtení a pak i následným čtením dalších jeho komiksů - viz Hellblazer v Crwi2. Za mě 100% - kult!
Naprostá pecka, která je výmluvným dokladem toho, proč Alan Moore patří k nejlepším komiksovým scénáristům. Nadčasové (hlavně v současné době) dílo a jsem hrozně rád, že ho mám :-) Anglie vládne! 100%
Je pravda, že coloring je na dnešní dobu poměrně archaický, k atmosféře komiksu však velmi dobře sedl. Co se týče příběhu, až na slabší druhou část jsem byl spokojen. Politická témata mě příliš neoslovují, ale Moore mě dokázal zaujmout. Celkem tedy 4*, poslední hvězda unikla právě kvůli slabší druhé části.
Myslím, že v dnešní době, kdy se evropská společnost fašizuje, má kniha co říct ještě víc než v době, kdy vyšla. Příběh a hlavně jeho zasazení jsou vynikající, i když trochu předvídatelný. Bohužel jsem se ale ztrácel v kresbě Davida Lloyda. Připadá mi nevýrazná a postavy bez nějakých čitelných rozlišovacích znaků mi brzo začaly splývat.
Naprostá bomba kdybych nemusel ráno do práce přečetl bych to na jeden zátah, tak moc mě to chytlo. Rozhodně na tom nejsou znát ty léta co uběhly od vzniku. K tomuto dílu se budu určitě často vracet..
Já jsem komiks četl až po shlédnutí filmu a mile mně překvapil ( film i komiks :-) )
Je to jedno z těch děl, která vám i po několikerém čtení budou předávat nové myšlenky, budete přemýšlet o nových věcech a budete nacházet nové prvky a spojitosti. Alan Moore v úvodu zmiňuje, že tam on sám vidí nedokonalosti, které však neměnil. Já ty nedokonalosti nevidím, protože podobně propracovaných, promyšlených a až do konce zvládnutých děl prostě není mnoho. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/12/1054-v-jako-vendeta-100.html
Na tuhle limitku jsem se těšil ze všech limitek nejvíc, 13. listopadu jsem v pět hodin v práci drtil f5 co vteřinu, abych o ni náhodou nepřišel. A pak byla na eshopu ještě když jsem přišel domů... ale to je jedno, hlavně že už je na poličce, krásně se na ni kouká, občas ji asi i pohladím:o). BBarte děkuji!!!
Opět se to u mě nesešlo s očekáváním. Další opěvovaný komiks, který mě zklamal. Bez děj, moc roztáhlé, nuda...
Pro mne skvěle čtivá záležitost, navíc podepřená báječnou kresbou, která k tomu sedne jako p***l na hrnec :)
Jen málokterý komiks si zaslouží pět hvězdiček více než právě toto dílo od proslulého scénáristy Alana Moora ( v podstatě, jakýkoli komiks od Moora si zaslouží pět hvězdiček). Grafický román vypovídající příběh o boji osamělého mstitele "V" s totalitním systémem ve Velké Británii uchvátí každého milovníka G. Orwella. Moore má sílu v popisování charakterů i jejich temných stránek. Umí zachytit lidskou stránku i u zlosynů, takže člověk pochopí i důvody jejich počínání. Temná kresba D. Lloyda jen podrthuje už tak mrazivý příběh a coloring připomínající osmdesátá léta se k celému dílu výborně hodí.
Moore a Lloyd vytvořili něco, co se již před dvaceti lety zařadilo mezi komiksovou klasiku. A nyní si můžete pochmurnou budoucnost užít i vy. Anglie vládne!
S Alanem až za hrob: dovedl to, co nastínil Orwell, k pravé, znepokojující vizi.
Omlouvám se ale mě to přišlo jako jako zajímavá myšlenka rozemletá ve zdlouhavém-a přesto nepřirozeně rychle končícím(jakoby to Moore chtěl ukončit ale nevěděl jak, tak to prostě uťal bez ohledu na předchozí dynamiku a vedení příběhu)-ději bez předem určeného cíle.
Úžasný komiks a úžasným příběhem a poselstvím. Skvěle zpravovaná premisa a dokonale dotažený scénář. Neni v podstatě, co víc dodat, vše již bylo dříve o tomto skvostu řečeno. Můj top ve sbírce.
Pro mne nejlepší komiks, který jsem zatím četl. Neuvěřitelně zajímavý scénář se skvělou ilustrací.
A nejen Watchmen...

Co jiného by si zasloužilo 100 %, když ne tenhle parádní komiks
1984ka inak
Tímhle komiksem jsem byl naprosto unešen, možná víc než samotnými Strážci. Anarchista uprostřed orwellovského fašistického režimu je sice trochu pošuk, ale velmi sympatický. Jinak podle mě následovalo velmi nepovedené filmové zpracování.
Fak paráda. Veškerá chvála byla řečená předemnou. Já bych jen rád tlustou čarou podtrhl slova "atmosféra", "scénář" a "brilatní". Zatímco podle mého názoru úroveň scénářů od "Moora vtipáleka" trochu kolísá, a ne vždy si zaslouží hodnocení absolutní špičky (nevim, třeba Jack B. Quick mi přijde jako totální sračka), "vážný moore" mi přijde pokaždý neskutečně geniální, vyjímkou není ani tohle dílo, které by si měl přečíst každý "anarchista" aby pochopil, že význam toho slova není to, že se obléká jako vágus, pije víno z krabicáče a všude kreslí áčka v kroužku.
PS: ještě ke kresbě: celkově mi přijde, že kdykoliv jsem otevřel jakýkoliv moorův comics v krámě, první co mě odradilo byla kresba a k jeho comicsům jsem se dostal až díky slevám a vysokým hodnocením zde, na comicsdb.cz. Rád bych všem dalším doporučil, aby se kresbou nenechali na první pohled odradit, i když nemusí být vždy naprosto líbivá, přijde mi že pokaždé sedne k příběhu tak (jak říkají lidové vrstvy), jako prdel na hrnec.
Jeden z nejlepších komiksů. Naprostý klenot.
1940 Dva Belgičané pracující pro londýnskou BBC vyzývají posluchače, aby na zdi v Německem okupované Belgii psali písmeno V – Pro vlámské obyvatelstvo V znamenalo vrijheid (svoboda) a pro francouzské victorie (vítězství). Tyto nápisy se začaly objevovat po celé Evropě. (Design bleskově, str. 57)
Moore je ďábel.
Tak tohle se mi líbilo moc. Příběh úžasný, Moora prostě můžu. Akorát do té kresby se pořád ne a ne dostat.
Pro me naprosto úžasný komiksový zážitek. Výborná kresba (myslim, že zpočátku se mi moc nezamlouvala, ale pak se mi dostala pod kůži), hustá atmosféra a inteligentní příběh v podání Alana Moorea.
Všem, kdo váhají s koupí (třeba kvůli ceně) doporučuji!
Anarchismus zosobněný provokativně rozporuplným hrdinou versus fašismus v dystopickém ringu. Sugestivní příběh nejpreciznější pomsty od dob hraběte Monte Cristo, pomsty orwellovské totalitní hydře, pomsty za tónů klasické hudby a s mrazivým úsměvem na tváři. Respektive na masce, která "neskrývá tělo ani krev, pouze myšlenku... a myšlenky jsou neprůstřelné". Spolu s Watchmen dle mého nejlepší (a mé nejoblíbenější) moorovky a zároveň nejlepší comicsy, co jsem kdy četl. Inteligentní, drze hravý scénář (jen ta posedlost véčky :) s řadou velmi silných scén a motivů podporuje střídmá kresba, která ruku v ruce s tlumenými barvy umocňuje chlad a šeď totalitního světa. Určitě si nezasloužil tak bezzubou a rozpačitou filmovou adaptaci (viděl bych to na Fincherem režírovanou tříhodinovku), ale co si budem povídat, mohlo to dopadnout i mnohem hůř. Uvidíme, co Snyderovi Watchmen. Anglie vládne.
Mě to nechytlo....
Vždycky když čtu další "moorovku", tak si říkám: "Proč se mi od něj, sakra, líbí jenom Watchmen?!".
Do tretice brutálna pecka. Dnes mám vianočnú rozhadzovačnú náladu, tak to využívam pri mojich obľúbených knihách. Dej nie je originálny v zmysle Veľkého brata, ale inak je to "nářez". A poznámka k filmu - mne sa páči, hoci je to dejovo slabá tretina knihy, aj tak to bol asi najlepší počin Hollywoodu za dosť veľa rokov.
Zjistil jsem, že u pana Moorea musím bejt trochu vybíravej - ne všechno od něj mi kápne do noty, ale trochu si to zavinil sám: Rozmazlil si mě "peklem" a "strážcema". Ale i když - jak už tu bylo naťukáno - základní téma totalitní společnosti opravdu není příliš objevné, oba mistři svých řemesel mě popadli, vtáhli, nadchli a nepustili, aby mě po dočtení nechali - chudáka rozežranýho - o hladu. Za to je čeká V ! V jako Vendeta !
Jsem milovníkem tohoto typu románů, ztvárňujících nerovný souboj hrdinů s všemocným totalitním systémem. 1984 je můj nejoblíbenější román vůbec. Samozřejmě Konec civilizace, Edenie, ostatně všechny "Zajdelovky" atd. jsem hltal bez mžikuoka. Zde pravda, není hrdina bezmocný, jako produkt pokusů establishmentu, právě naopak, ale atmosféra totalitní společnosti je dokonalá. Moore je prostě sqělý scénarista, ať vezme do ruky libovolné téma. Jaxem si tu četl komentáře, taxem se trochu bál kresby, ale hned mi sedla i s tím coloringem a k tomuto temnému příběhu si nedovedu představit nic lepšího. Když jsem to otevřel někdy odpoledne, nebyl jsem sto book zavřít, až s poslední stranou někdy v noci a paxvypálenýma očima a mozkem jsem nemohl ani usnout. Navíc jsem Vendetu koupil v perfektním stavu za necelých 500 v nejlepším ostravském atiqošu, takže poměr cena-výkon-spokojenost-vypálený mozek zařazují tento comics na vrcholové příčky toho, co doma mám a dávám tedy známku z nejvyšších;-)
plne sohlasim s charvosem . absolutni narez
S klidným svědomím mohu dát stovku. Pro skvostný komiks a výborné vydání.
Moore rulez!Zatím nejlepší komix,který mám tu čest mít ve své sbírce
Vynikající atmosféra a nápad.
Jen drobne info, po roce jsem si opet precetl V a teda, vsecha cest, tech 92%, ktere ode mne dostala pred rokem si plne zaslouzi. Opet naprostou okouzlen, vtazen...
Velice zajímavé psychologiské dílo. Pestré charaktery hlavních postav a to Moore umí (žádní černobílí hrdinové a padouši). Ponurá totalita jak ji známe od Orwella. Strukturou příběhu kdy se postupně dozvídáme víc a víc mi to připomíná strážce. Mám jen výhrady ke coloringu, protože stejné pastelové odstíny na mě působily poněkud nepřehledně.
No možná jsem byl přísný, příště budu hodnotit až po 24 hodinách, měl jsem dát 100, ne žádných 95. Jenom ,že mi vadily nějaký politický cancy v úvodníku,kde Moore píše jak se mu nelíbí v Anglii,že se odstěhuje pryč,tak jsem strhnul 5 procent,ale když ted o tom přemýšlím,tak se nehodnotí úvodníky, ale komiks a ten stál za těch 100 stál.
Mimořádné dílo. Vše už tu bylo asi řečeno. Jenom jsem musel strhnout 5% za ten politicky angažovaný úvodník :-)
Desive, mrazive, krute a uzasne. Parkrat jsem si behme cteni rekl, ze tak rychle by se spolecnost do osidel totality nedostala, ale pak jsem si uvedomil, ze jsme tu meli rok1948 a v zavesu za nim brutalni totalita s lagry, ploty a popravami. Pointa je sice podobna spaceopeře Santiago, ale...
Jo, klasicky dobrej Moore. Sice mi trošku připadalo, jakoby to ke konci trošičku ztrácelo dech, ale to se stává na cílové rovince i těm nejlepším atletům:) Ale možná jsem se ke konci už špatně koncetroval (rýma člověka otupí), tak nevim, uvidíme až si přečtu někdy podruhé. Jinak, jak píše Slain, že je to nepřehledný díky coloringu (pokud jsem to dobře pochopil), tak to není pravda, coloring sice mrví kresbu, ale co se přehlednosti týká, tak tomu moc pomáhá. Mám doma čb verzi, na pohled je mnohem krásnější, ale pokud se pustíte do četby (a ještě si špatně pamatujete jména, jako já), tak se v tom po chvíli přesatnete orientovat úplně. .... I publicistická část je zajímavá, člověk si tohoto díla pak začne ještě víc vážit. .... BBart zpracování je na BBart úrovni (tedy výborné):) Takže tak.
Tenhle comicbook jsem četl i v originále a uchvátil mě. A české vydání mě ještě dodělalo. Opravdu nářez. Nejvíc se mi líbí takové ty intoušské řečičky jako: Nejsem člověk, jsem myšlenka... Kresba mě tedy moc nevzala, ale to nevadí. Je toi prostě další Mooreův perfektníí book.
Trošičku mi to připomíná Orwellovu "1984" a je to vážně skvělý. Kresba ač stará se mi moc líbí a děj prostě nemá chybu. MdS
Skvělé dílo. Jak je u Moora zvykem, obsahuje spoustu odkazů, některé jsem hledal na netu, některých jsem si určitě ani nevšiml. Musím strhnout 8 bodů za kresbu/coloring, která je opravdu staromódní a nepřehledná. Ovšem obsah spolehlivě vynahrazuje slabší formu...
Vytržení... přečetl jsem to a Moore opět nezklamal. Scénář je naprosto skvělej, temnej, beznadějnej, dostával mě ten nehybnej úsměv V. Bohužel trošku tohle dílko mrví kresba resp. coloring. Hlavně její nepřehlednost :/. Ale i tak, Vendeta to je comics, kterej mě po dlouhé době fakt dostal a už se těším až si přečtu podruhé... pak to bude... Vychutnávání.<br>
:)
Tak tohle si teda pořiďte. Fakt palba přímo na branku. Skvělá atmosféra, vymakanej příběh a vůbec ...
Whoa! Super deprese s geniálně šíleným hlavním hrdinou. Fakt ho mám moc rád.
Pro mě je čtení Moora sázka do loterie (některé věci od něj mi zkrátka nesedí)a do Vendety se mi moc nechtělo ale kdybych si ji nekoupil, tak by to byla neodpustitelná chyba. Když tak zpětně přemýšlím o komisku roku 2005, tak je pro mě jasnou volbou. Příběh mě tak vtáhnul, že kresbu ani coloring jsem napoprvé ani nevnímal. Tyhle vize totalitních společností mě, ani nevím proč, dost fascinují i jako knížky. Takže tady je takový doporučení pro ty který by si něco z tohohle soudku chtěli přečíst i nějakou beletri:1984, Edenie, Kallocain, Překrásný nový svět aneb konec civilizace.
No co dodat, uzasny... Teda asi clovek, ktery u comicsu bere jen kresbu a rve radosti u Leeho praci radost mit nebude, ale pokud se poradne zacte a da Vendete sanci, tak ho sejme. Scenar je proste skvely, i kdyz v nekterych vecech mirne naivni, ale to na sebe Moore praskne uz v uvodniku:). Jestli nekdo celt Orwelovo 1984, tak ma alespon predstavu, do ceho pujde:). Moore opet zacina od jednoduche zapletky na ktere buduje poradne hutny a kosaty pribeh... Zpracovani a prekladu nemam co vytknout, takze s chuti do toho:)
192379103
Syndrom23.8.2023 21:25V jako Vendeta
charvos15.3.2023 21:05V jako Vendeta
steve7.3.2023 05:14V jako Vendeta
hroubek28.4.2022 16:46V jako Vendeta
invape4.6.2021 23:47V jako Vendeta
Delphín27.4.2021 12:49V jako Vendeta
gezic5.5.2020 14:03V jako Vendeta
duri5.3.2020 11:56V jako Vendeta
Nezbi4.3.2020 06:46V jako Vendeta
perak9.1.2020 09:06V jako Vendeta
japes21.11.2019 13:24V jako Vendeta
Lobok25715.8.2019 12:37V jako Vendeta
Macek781.3.2019 13:40V jako Vendeta
Fox0115.12.2018 11:28V jako Vendeta
Mara727.11.2018 20:11V jako Vendeta
Hawwwran16.4.2018 21:06V jako Vendeta
mira123914.4.2018 01:09V jako Vendeta
Kubix9.2.2018 10:19V jako Vendeta
sedw12.12.2017 22:46V jako Vendeta
mcleek30.11.2017 20:12V jako Vendeta
Faix2.11.2017 22:24V jako Vendeta
lantan13.8.2017 16:20V jako Vendeta
Matthew16.7.2017 03:37V jako Vendeta
Nomad16.6.2017 16:53V jako Vendeta
Rezet28.5.2017 12:34V jako Vendeta
tom17313.4.2017 16:02V jako Vendeta
Scaleo111.3.2017 19:11V jako Vendeta
spagr31.1.2017 00:00V jako Vendeta
budha.j11.10.2016 20:31V jako Vendeta
3DD!318.7.2016 10:45V jako Vendeta
ConanVJ23.6.2016 09:54V jako Vendeta
Kaaos20.6.2016 19:49V jako Vendeta
kinak11.5.2016 16:41V jako Vendeta
Schramm12.3.2016 22:58V jako Vendeta
Paldini26.2.2016 10:57V jako Vendeta
gwen66611.1.2016 20:16V jako Vendeta
kaylin5.12.2015 04:31V jako Vendeta
cyboy15.10.2015 12:08V jako Vendeta
Vrenn4.8.2015 00:16V jako Vendeta
trudoš25.4.2015 01:09V jako Vendeta
chcita15.3.2015 21:42V jako Vendeta
Orbeek3.2.2015 08:24V jako Vendeta
calvin106.12.2014 17:09V jako Vendeta
royaler5.10.2014 22:21V jako Vendeta
Doctorow24.8.2014 18:47V jako Vendeta
Viking30.7.2014 08:45V jako Vendeta
Kel29.7.2014 22:57V jako Vendeta
Light25.6.2014 18:39V jako Vendeta
pdfak21.6.2014 17:16V jako Vendeta
jirin5.6.2014 01:55V jako Vendeta
schwita31.5.2014 19:52V jako Vendeta
bioh20.5.2014 11:40V jako Vendeta
323476920.5.2014 08:55V jako Vendeta
2scha16.2.2014 09:07V jako Vendeta
Shpeckk3.2.2014 10:41V jako Vendeta
Lachvos2.2.2014 10:43V jako Vendeta
hanzzo25.1.2014 01:35V jako Vendeta
Houbař11.12.2013 15:06V jako Vendeta
jd.2.12.2013 15:25V jako Vendeta
Qee15.11.2013 12:18V jako Vendeta
Azalin10.11.2013 11:28V jako Vendeta
oleav25.10.2013 11:57V jako Vendeta
Dinik4.9.2013 21:31V jako Vendeta
DAxik9.8.2013 17:05V jako Vendeta
Wiruss13.7.2013 15:08V jako Vendeta
rooty25.6.2013 22:51V jako Vendeta
Noci13.6.2013 10:58V jako Vendeta
Doly3.5.2013 11:52V jako Vendeta
Garp2.5.2013 19:12V jako Vendeta
namdnas30.4.2013 14:11V jako Vendeta
strougy5.4.2013 11:03V jako Vendeta
Grrr4.4.2013 07:00V jako Vendeta
JFL15.3.2013 01:46V jako Vendeta
RaptoR14.2.2013 22:12V jako Vendeta
davidek26.12.2012 14:19V jako Vendeta
Widl1.10.2012 21:34V jako Vendeta
xspeed29.8.2012 01:21V jako Vendeta
Ghostt19.6.2012 09:02V jako Vendeta
punisher29.5.2012 13:55V jako Vendeta
Nexis28.5.2012 16:34V jako Vendeta
Lenny22.5.2012 17:55V jako Vendeta
Radiomir22.5.2012 13:01V jako Vendeta
morbn18.5.2012 00:08V jako Vendeta
Wub15.5.2012 20:27V jako Vendeta
tertr55611.5.2012 17:34V jako Vendeta
figis7.5.2012 10:59V jako Vendeta
filipes13.4.2012 11:12V jako Vendeta
Azbest23.2.2012 02:28V jako Vendeta
mart.in10.2.2012 18:24V jako Vendeta
Mankin7.2.2012 18:36V jako Vendeta
DEmnoG5.2.2012 14:06V jako Vendeta
maara5.2.2012 14:06V jako Vendeta
vifi5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Spyro5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Woffce5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Davey5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Xeelee5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Dr_Bilo5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Kaluž5.2.2012 14:06V jako Vendeta
willis5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Slaine5.2.2012 14:06V jako Vendeta
vocko5.2.2012 14:06V jako Vendeta
royan5.2.2012 14:06V jako Vendeta
gocatgo5.2.2012 14:06V jako Vendeta
erik5.2.2012 14:06V jako Vendeta
vccn5.2.2012 14:06V jako Vendeta
matrosh5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Jezura5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Honzin5.2.2012 14:06V jako Vendeta
andre5.2.2012 14:06V jako Vendeta
chuy5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Indy5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Kapis5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Big G5.2.2012 14:06V jako Vendeta
choze5.2.2012 14:06V jako Vendeta
remco5.2.2012 14:06V jako Vendeta
Četl/a (141)
123peta, 2Hitman3, 2scha, 3DD!3, Ash Pointak, autokineton, bananzluty, ben_bella, bierce, binnmode, blackJag, Blacklarch, Bonpar, Bubákolog, calvin10, caroluxurians, Černá Krysa, charvos, chcita, ConanVJ, cyboy, Darth Raelchi, davidek, Deckard, deefha, Delphín, DEmnoG, Doctorow, Doly, Don_Canagliume, Doppelganger, Draco nobilis, duri, erik, Faix, farnhajt, fel68, figis, filosh, Final, flipflop, flyboj, Fox01, Garp, gezic, Grrr, gumidekmedvidek, gwen666, Hawwwran, Houbař, house192, hroubek, hypermlok, Infarkt, invape, Izmir Čupr, J.Connor, James, japes, jd., jindroush, jiskra, John Wick, Kaaos, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Keno, Killingjoke, kinak, Knuckless, Kubix, Lachvos, lantan1, Librarian, Light, Lobok257, Lojza, Lord Baltimore, Lukasitch, Macek78, majer, Mara7, mart.in, Matthew, mira1239, monte walsh, Moyek, Mr.Bolt, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Nevidal7, Nexis, Noci, nocs, oleav, Ozymandias, Paldini, pearlxjam, pechna, perak, Petr, Petrisko911 , Petrkoll, Philologus, punisher, radimisko, RadimNemec, raenius, RaptoR, Rezet, robert.hladil, rooty, RudyRod, sala, sandman, Schramm, sedw, seezeethree, SHORTY, Shpeckk, Slaine, SNUFKIN, Spacecore, spagr, Spike, Stara.kryta, start05, steve, tacmud, terrordemon, tom173, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vita, vrazdinek, VXP, zgrywus
(335)
123, 123peta, 2Hitman3, 2scha, adam.ra, Alfi, AlienDr, amazing_k, andik007, antiimini, ardath, arnecht, Ash Pointak, autokineton, Awakener, Azalin, Azbest, bananzluty, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Benji, ben_bella, Bezvliv, bierce, binnmode, bioh, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacklarch, Bob, bobo666_2005, bourgeois, Braindead, brkowycz, Bubákolog, budkin, c.tucker, calvin10, calviti, Capa, CarlinEtMoi, Cassidy, Celestius, Černá Krysa, charvos, chauvesouris, chcita, chobotnička, choze, Cody, Corvus, CP, Cr4sh, CSE_AC/DC, cyboy, DAN478, Davedd168, Davey, davidek, DAxik, dbar, Deckard, deefha, DEmnoG, Dinik, disclose, discovery, Doctorow, Doly, domo9321, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, Drakeus, Draug, dre, duri, dvoracekpetr1, eliera, erik, farnhajt, faster86, fel68, felis, figis, filipes, filippo, filosh, Final, flipflop, Fox01, FrAnK, freestyletricker, Fréza, Frizer, Garp, Ghostt, gocatgo, Godsmacker, goodspeed, grinder, Grrr, gumidekmedvidek, gwen666, Hamichal, Hanule_bambule, hanzzo, Hawwwran, Holmwood, holubdema, Honzin, Houbař, house192, hroubek, Hulik, hypermlok, Iggy Pop, imro, Indy, Infarkt, invape, isildur heir, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, JaggedSK, jakouback, James, jett, Jezura, jirin, jiskra, jjjirik, John Wick, Johnny Sasaki, johx, Josh, Joshua_T, JPU, Kabukiman, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Kazumaki, Kel, Keno, kerb, killermarf, Killingjoke, kinak, KINIMODUS, Kjon, Knuckless, komiksák007, koniklec, Kouzelnik7, kronoss, krvinka56, Kubix, kybl, Lachvos, Laura Luthy, Lenny, Light, Lisien, Lobodlak, Lojza, Lysandra, m.abrams, maara, Macek78, mainman, Majkl, Mankin, Mara7, mart.in, Martin Buchal, martintuna, Marvin, Masinfira, Matej-29, Matio, matohan, matrosh, Matthew, Mauzr, mcleek, merhyx, mikado, mikina, mikki.maser, mira1239, mirec, mirror, Mistak, Mitak, moiqpiom, Mononoke, monte walsh, monty.cl, morbn, moris.cz, Moyek, MP, MP81, Mr. Terrible, Mr.Bolt, Mr.Plysh, mrcaspero, muf.lon, Murphy722, mywiel, NecRoman, Netorack, Neutrino, Nevidal7, Niaz, nixtreme, Noci, Nomad, noMster, Odal , okbook, oleav, Orbeek, Paldini, Papa Wu, paulhunter, pavel, Pavouk01, pdfak, pearlxjam, pechna, Petr, Petrisko911 , Petrkoll, PH79, Philologus, planika, POLAKST, Poseidon1978, q, Qee, radimisko, RadimNemec, raenius, raimi, RaptoR, razielus, recode, regressiv, renhoek, Ricarderon, Robb, rooty, Rorschach, RudyRod, Saiffer, sala, Samurai-Jack, san, sandman, Saran, sawtooth, Schramm, schwita, Šedo, sedw, seeker666, seezeethree, SHORTY, Shpeckk, skepsi, Skot, skřetman29, Slaine, sleepless, Sněhurka, SNUFKIN, songoku, Spike, StanleyHu, stanleystar, Stara.kryta, start05, svobyy, tacmud, Tarka Daal, terrordemon, The Genius, Tialster, Toe, tom173, tomastrejbal, Tombal, Tomek, TonyT, tracheotomia, Trpiš, trudoš, tulipstros, Ukko, vasek, VaZbič, Velkej šéf, Viking, vita, Vítek, Vojtěch 393, VojTEKK, vrazdinek, Vrenn, VvV, VXP, Widl, willis, Wiruss, Woffce, xai, Xeelee, xintax, xspeed, yama, Yaromil, yogi, yojimbo, Zajo original, zebedee, zgrywus, Zíďas, Zod
Chce (27)
1998, Baffman, Bart, Bubsy, ChaoticMan, cybern, DennyTom, Dr.Okamura, Drbo Jebo, Druid, EvilvsGod, fusnix, Glutexo, ivo84, J.T.honza, Jak, kubik1991, Lobok257, malejmates, Maty48, Mighty_Morphine, MignolaMoore, Mišulka, N.A.S.A., nx, Plumm, tuzexchrist
Shání (3)
Baffman, Kurt Cocaine, Luigim
Nabízí (2)
adam.ra, seezeethree