V jako Vendeta

4.7 | BB/art s.r.o. | existencionální, superhrdinský

Další klasický komiks z dílny Alana Moora, tentokrát jedno z jeho lety prověřených děl. Děsivý a působivý příběh o ztrátě svobody a identity v totalitní společnosti. V JAKO VENDETA, to je obraz světa, kde vládne zoufalství a nic nepromíjející tyranie.
V JAKO VENDETA, to je břitký pohled na svět a lidi, inteligence, vtip, hořkost i cit: všechno, čím komiks údajně nikdy neměl být.

Kromě hlavního příběhu obsahuje 2 meziepizody z časopisu Warrior a článek Alana Moora "Za namalovaným úsměvem" z roku 1983 z téhož časopisu.

Scénář:
Alan Moore
Kresba:
David Lloyd, Tony Wears
Lettering:
Jan Kozák
Barvy:
Siobhan Dodds, David Lloyd
Překlad:
Richard Podaný
Redakce:
Viktor Janiš, Hana Musilová
Publicistika:
Alan Moore
Obálka:
David Lloyd

V dílech Vincent, Valerie a Víkend přispěl kresbou Tony Wears.
Původně v originále vycházelo sešitově jako V for Vendetta #1 - #10 (září 1988 - květen 1989)

Dotisk - květen 2010

Rok a měsíc vydání: 2005 | ISBN: 80-7341-690-5 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách s přebalem | Formát: 170 x 265 mm | Počet stran: 286 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 690 Kč | Název originálu: V for Vendetta | Vydavatel originálu: DC Comics

Obálka
Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Darth Raelchi
Darth Raelchi 2.1.2018

Alan Moore - netřeba slov. Vynikající kresba, excelentní scénář = perfektní nadčasový komiks. Snad jen Moore tohle umí, že jeho komiksy neztrácí na časovosti. Buď je dobrým prorokem a trefí se, anebo je to sakra dobrý autor. Uznávám pastiche, aspoň v podání Moorea. Vykrádat umí kdekdo, naroubovat něco svého na něco již známého nebo použitého také, ale použít to s vlastní invencí tak, aby to sedělo a zapadalo a přitom to neuráželo původní vklad, umí jen elita. Přitom tohle dílo mi přijde jako nejvíc Mooreovo. Kresba Davida Lloyda mě zprvu přišla rušivá a až matoucí - zkrátka jsem se v ní ztrácel a nevyznal. Naštěstí se tento dojem ztratil s postupujícím čtení a pak i následným čtením dalších jeho komiksů - viz Hellblazer v Crwi2. Za mě 100% - kult!

autokineton
autokineton 14.12.2017

Naprostá pecka, která je výmluvným dokladem toho, proč Alan Moore patří k nejlepším komiksovým scénáristům. Nadčasové (hlavně v současné době) dílo a jsem hrozně rád, že ho mám :-) Anglie vládne! 100%

sedw
sedw 12.12.2017

Je pravda, že coloring je na dnešní dobu poměrně archaický, k atmosféře komiksu však velmi dobře sedl. Co se týče příběhu, až na slabší druhou část jsem byl spokojen. Politická témata mě příliš neoslovují, ale Moore mě dokázal zaujmout. Celkem tedy 4*, poslední hvězda unikla právě kvůli slabší druhé části.

gwen666
M gwen666 11.1.2016

Já jsem komiks četl až po shlédnutí filmu a mile mně překvapil ( film i komiks :-) )

jirin
jirin 5.6.2014

Opět se to u mě nesešlo s očekáváním. Další opěvovaný komiks, který mě zklamal. Bez děj, moc roztáhlé, nuda...

Widl
Widl 1.10.2012

Pro mne skvěle čtivá záležitost, navíc podepřená báječnou kresbou, která k tomu sedne jako p***l na hrnec :)

RaptoR
M RaptoR 28.5.2012

Jen málokterý komiks si zaslouží pět hvězdiček více než právě toto dílo od proslulého scénáristy Alana Moora ( v podstatě, jakýkoli komiks od Moora si zaslouží pět hvězdiček). Grafický román vypovídající příběh o boji osamělého mstitele "V" s totalitním systémem ve Velké Británii uchvátí každého milovníka G. Orwella. Moore má sílu v popisování charakterů i jejich temných stránek. Umí zachytit lidskou stránku i u zlosynů, takže člověk pochopí i důvody jejich počínání. Temná kresba D. Lloyda jen podrthuje už tak mrazivý příběh a coloring připomínající osmdesátá léta se k celému dílu výborně hodí.
Moore a Lloyd vytvořili něco, co se již před dvaceti lety zařadilo mezi komiksovou klasiku. A nyní si můžete pochmurnou budoucnost užít i vy. Anglie vládne!

Radiomir
Radiomir 22.5.2012

S Alanem až za hrob: dovedl to, co nastínil Orwell, k pravé, znepokojující vizi.

Absinther
Absinther 7.5.2012

Omlouvám se ale mě to přišlo jako jako zajímavá myšlenka rozemletá ve zdlouhavém-a přesto nepřirozeně rychle končícím(jakoby to Moore chtěl ukončit ale nevěděl jak, tak to prostě uťal bez ohledu na předchozí dynamiku a vedení příběhu)-ději bez předem určeného cíle.

Indy
Indy 24.11.2011

Úžasný komiks a úžasným příběhem a poselstvím. Skvěle zpravovaná premisa a dokonale dotažený scénář. Neni v podstatě, co víc dodat, vše již bylo dříve o tomto skvostu řečeno. Můj top ve sbírce.

Llamasak
Llamasak 28.9.2011

Pro mne nejlepší komiks, který jsem zatím četl. Neuvěřitelně zajímavý scénář se skvělou ilustrací.

Honzin
Honzin 16.7.2010

A nejen Watchmen...

flipflop
flipflop 12.5.2010

Co jiného by si zasloužilo 100 %, když ne tenhle parádní komiks

BlackDragon
BlackDragon 27.2.2010

1984ka inak

George Walker Bush
A George Walker Bush 29.12.2009

Tímhle komiksem jsem byl naprosto unešen, možná víc než samotnými Strážci. Anarchista uprostřed orwellovského fašistického režimu je sice trochu pošuk, ale velmi sympatický. Jinak podle mě následovalo velmi nepovedené filmové zpracování.

brkowycz
brkowycz 28.12.2009

Fak paráda. Veškerá chvála byla řečená předemnou. Já bych jen rád tlustou čarou podtrhl slova "atmosféra", "scénář" a "brilatní". Zatímco podle mého názoru úroveň scénářů od "Moora vtipáleka" trochu kolísá, a ne vždy si zaslouží hodnocení absolutní špičky (nevim, třeba Jack B. Quick mi přijde jako totální sračka), "vážný moore" mi přijde pokaždý neskutečně geniální, vyjímkou není ani tohle dílo, které by si měl přečíst každý "anarchista" aby pochopil, že význam toho slova není to, že se obléká jako vágus, pije víno z krabicáče a všude kreslí áčka v kroužku.
PS: ještě ke kresbě: celkově mi přijde, že kdykoliv jsem otevřel jakýkoliv moorův comics v krámě, první co mě odradilo byla kresba a k jeho comicsům jsem se dostal až díky slevám a vysokým hodnocením zde, na comicsdb.cz. Rád bych všem dalším doporučil, aby se kresbou nenechali na první pohled odradit, i když nemusí být vždy naprosto líbivá, přijde mi že pokaždé sedne k příběhu tak (jak říkají lidové vrstvy), jako prdel na hrnec.

Kaluž
M Kaluž 25.9.2009

Jeden z nejlepších komiksů. Naprostý klenot.

Xeelee
Xeelee 22.7.2009

1940 Dva Belgičané pracující pro londýnskou BBC vyzývají posluchače, aby na zdi v Německem okupované Belgii psali písmeno V – Pro vlámské obyvatelstvo V znamenalo vrijheid (svoboda) a pro francouzské victorie (vítězství). Tyto nápisy se začaly objevovat po celé Evropě. (Design bleskově, str. 57)

Dr_Bilo
Dr_Bilo 9.3.2009

Moore je ďábel.

The Genius
The Genius 24.9.2008

Tak tohle se mi líbilo moc. Příběh úžasný, Moora prostě můžu. Akorát do té kresby se pořád ne a ne dostat.

Mononoke
Mononoke 13.7.2008

Pro me naprosto úžasný komiksový zážitek. Výborná kresba (myslim, že zpočátku se mi moc nezamlouvala, ale pak se mi dostala pod kůži), hustá atmosféra a inteligentní příběh v podání Alana Moorea.
Všem, kdo váhají s koupí (třeba kvůli ceně) doporučuji!

choze
choze 7.4.2008

Anarchismus zosobněný provokativně rozporuplným hrdinou versus fašismus v dystopickém ringu. Sugestivní příběh nejpreciznější pomsty od dob hraběte Monte Cristo, pomsty orwellovské totalitní hydře, pomsty za tónů klasické hudby a s mrazivým úsměvem na tváři. Respektive na masce, která "neskrývá tělo ani krev, pouze myšlenku... a myšlenky jsou neprůstřelné". Spolu s Watchmen dle mého nejlepší (a mé nejoblíbenější) moorovky a zároveň nejlepší comicsy, co jsem kdy četl. Inteligentní, drze hravý scénář (jen ta posedlost véčky :) s řadou velmi silných scén a motivů podporuje střídmá kresba, která ruku v ruce s tlumenými barvy umocňuje chlad a šeď totalitního světa. Určitě si nezasloužil tak bezzubou a rozpačitou filmovou adaptaci (viděl bych to na Fincherem režírovanou tříhodinovku), ale co si budem povídat, mohlo to dopadnout i mnohem hůř. Uvidíme, co Snyderovi Watchmen. Anglie vládne.

Davey
Davey 6.1.2008

Mě to nechytlo....

Big G
Big G 5.1.2008

Vždycky když čtu další "moorovku", tak si říkám: "Proč se mi od něj, sakra, líbí jenom Watchmen?!".

erik
erik 18.12.2007

Do tretice brutálna pecka. Dnes mám vianočnú rozhadzovačnú náladu, tak to využívam pri mojich obľúbených knihách. Dej nie je originálny v zmysle Veľkého brata, ale inak je to "nářez". A poznámka k filmu - mne sa páči, hoci je to dejovo slabá tretina knihy, aj tak to bol asi najlepší počin Hollywoodu za dosť veľa rokov.

Woffce
Woffce 31.10.2007

Zjistil jsem, že u pana Moorea musím bejt trochu vybíravej - ne všechno od něj mi kápne do noty, ale trochu si to zavinil sám: Rozmazlil si mě "peklem" a "strážcema". Ale i když - jak už tu bylo naťukáno - základní téma totalitní společnosti opravdu není příliš objevné, oba mistři svých řemesel mě popadli, vtáhli, nadchli a nepustili, aby mě po dočtení nechali - chudáka rozežranýho - o hladu. Za to je čeká V ! V jako Vendeta !

Kapis
M Kapis 25.6.2007

Jsem milovníkem tohoto typu románů, ztvárňujících nerovný souboj hrdinů s všemocným totalitním systémem. 1984 je můj nejoblíbenější román vůbec. Samozřejmě Konec civilizace, Edenie, ostatně všechny "Zajdelovky" atd. jsem hltal bez mžikuoka. Zde pravda, není hrdina bezmocný, jako produkt pokusů establishmentu, právě naopak, ale atmosféra totalitní společnosti je dokonalá. Moore je prostě sqělý scénarista, ať vezme do ruky libovolné téma. Jaxem si tu četl komentáře, taxem se trochu bál kresby, ale hned mi sedla i s tím coloringem a k tomuto temnému příběhu si nedovedu představit nic lepšího. Když jsem to otevřel někdy odpoledne, nebyl jsem sto book zavřít, až s poslední stranou někdy v noci a paxvypálenýma očima a mozkem jsem nemohl ani usnout. Navíc jsem Vendetu koupil v perfektním stavu za necelých 500 v nejlepším ostravském atiqošu, takže poměr cena-výkon-spokojenost-vypálený mozek zařazují tento comics na vrcholové příčky toho, co doma mám a dávám tedy známku z nejvyšších;-)

mikki.maser
mikki.maser 24.6.2007

plne sohlasim s charvosem . absolutni narez

blackJag
A blackJag 8.5.2007

S klidným svědomím mohu dát stovku. Pro skvostný komiks a výborné vydání.

Godsmacker
Godsmacker 3.3.2007

Moore rulez!Zatím nejlepší komix,který mám tu čest mít ve své sbírce

Neutrino
Neutrino 2.3.2007

Vynikající atmosféra a nápad.

DEmnoG
M DEmnoG 24.1.2007

Jen drobne info, po roce jsem si opet precetl V a teda, vsecha cest, tech 92%, ktere ode mne dostala pred rokem si plne zaslouzi. Opet naprostou okouzlen, vtazen...

chuy
chuy 3.1.2007

Velice zajímavé psychologiské dílo. Pestré charaktery hlavních postav a to Moore umí (žádní černobílí hrdinové a padouši). Ponurá totalita jak ji známe od Orwella. Strukturou příběhu kdy se postupně dozvídáme víc a víc mi to připomíná strážce. Mám jen výhrady ke coloringu, protože stejné pastelové odstíny na mě působily poněkud nepřehledně.

charvos
charvos 13.9.2006

absolutni narez, nic lepsiho sem snad nikdy necet

royan
royan 23.7.2006

No možná jsem byl přísný, příště budu hodnotit až po 24 hodinách, měl jsem dát 100, ne žádných 95. Jenom ,že mi vadily nějaký politický cancy v úvodníku,kde Moore píše jak se mu nelíbí v Anglii,že se odstěhuje pryč,tak jsem strhnul 5 procent,ale když ted o tom přemýšlím,tak se nehodnotí úvodníky, ale komiks a ten stál za těch 100 stál.

royan
royan 22.7.2006

Mimořádné dílo. Vše už tu bylo asi řečeno. Jenom jsem musel strhnout 5% za ten politicky angažovaný úvodník :-)

vifi
vifi 31.3.2006

Desive, mrazive, krute a uzasne. Parkrat jsem si behme cteni rekl, ze tak rychle by se spolecnost do osidel totality nedostala, ale pak jsem si uvedomil, ze jsme tu meli rok1948 a v zavesu za nim brutalni totalita s lagry, ploty a popravami. Pointa je sice podobna spaceopeře Santiago, ale...

andre
M andre 13.2.2006

Jo, klasicky dobrej Moore. Sice mi trošku připadalo, jakoby to ke konci trošičku ztrácelo dech, ale to se stává na cílové rovince i těm nejlepším atletům:) Ale možná jsem se ke konci už špatně koncetroval (rýma člověka otupí), tak nevim, uvidíme až si přečtu někdy podruhé. Jinak, jak píše Slain, že je to nepřehledný díky coloringu (pokud jsem to dobře pochopil), tak to není pravda, coloring sice mrví kresbu, ale co se přehlednosti týká, tak tomu moc pomáhá. Mám doma čb verzi, na pohled je mnohem krásnější, ale pokud se pustíte do četby (a ještě si špatně pamatujete jména, jako já), tak se v tom po chvíli přesatnete orientovat úplně. .... I publicistická část je zajímavá, člověk si tohoto díla pak začne ještě víc vážit. .... BBart zpracování je na BBart úrovni (tedy výborné):) Takže tak.

vocko
vocko 6.2.2006

Tenhle comicbook jsem četl i v originále a uchvátil mě. A české vydání mě ještě dodělalo. Opravdu nářez. Nejvíc se mi líbí takové ty intoušské řečičky jako: Nejsem člověk, jsem myšlenka... Kresba mě tedy moc nevzala, ale to nevadí. Je toi prostě další Mooreův perfektníí book.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 6.2.2006

Trošičku mi to připomíná Orwellovu "1984" a je to vážně skvělý. Kresba ač stará se mi moc líbí a děj prostě nemá chybu. MdS

Netorack
Netorack 6.2.2006

Skvělé dílo. Jak je u Moora zvykem, obsahuje spoustu odkazů, některé jsem hledal na netu, některých jsem si určitě ani nevšiml. Musím strhnout 8 bodů za kresbu/coloring, která je opravdu staromódní a nepřehledná. Ovšem obsah spolehlivě vynahrazuje slabší formu...

Slaine
A Slaine 4.2.2006

Vytržení... přečetl jsem to a Moore opět nezklamal. Scénář je naprosto skvělej, temnej, beznadějnej, dostával mě ten nehybnej úsměv V. Bohužel trošku tohle dílko mrví kresba resp. coloring. Hlavně její nepřehlednost :/. Ale i tak, Vendeta to je comics, kterej mě po dlouhé době fakt dostal a už se těším až si přečtu podruhé... pak to bude... Vychutnávání.

:)

maara
M maara 25.1.2006

Tak tohle si teda pořiďte. Fakt palba přímo na branku. Skvělá atmosféra, vymakanej příběh a vůbec ...

Black Bro, yo
Black Bro, yo 30.12.2005

Whoa! Super deprese s geniálně šíleným hlavním hrdinou. Fakt ho mám moc rád.

willis
willis 30.12.2005

Pro mě je čtení Moora sázka do loterie (některé věci od něj mi zkrátka nesedí)a do Vendety se mi moc nechtělo ale kdybych si ji nekoupil, tak by to byla neodpustitelná chyba. Když tak zpětně přemýšlím o komisku roku 2005, tak je pro mě jasnou volbou. Příběh mě tak vtáhnul, že kresbu ani coloring jsem napoprvé ani nevnímal. Tyhle vize totalitních společností mě, ani nevím proč, dost fascinují i jako knížky. Takže tady je takový doporučení pro ty který by si něco z tohohle soudku chtěli přečíst i nějakou beletri:1984, Edenie, Kallocain, Překrásný nový svět aneb konec civilizace.

DEmnoG
M DEmnoG 27.12.2005

No co dodat, uzasny... Teda asi clovek, ktery u comicsu bere jen kresbu a rve radosti u Leeho praci radost mit nebude, ale pokud se poradne zacte a da Vendete sanci, tak ho sejme. Scenar je proste skvely, i kdyz v nekterych vecech mirne naivni, ale to na sebe Moore praskne uz v uvodniku:). Jestli nekdo celt Orwelovo 1984, tak ma alespon predstavu, do ceho pujde:). Moore opet zacina od jednoduche zapletky na ktere buduje poradne hutny a kosaty pribeh... Zpracovani a prekladu nemam co vytknout, takze s chuti do toho:)

Darth Raelchi
Darth Raelchi 2.1.2018

autokineton
autokineton 14.12.2017

sedw
sedw 12.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

Faix
Faix 2.11.2017

lantan1
lantan1 3.8.2017

Matthew
Matthew 16.7.2017

Nomad
Nomad 16.6.2017

Rezet
Rezet 28.5.2017

tom173
tom173 13.4.2017

Scaleo1
Scaleo1 11.3.2017

spagr
spagr 31.1.2017

budha.j
budha.j 11.10.2016

monte walsh
monte walsh 25.9.2016

3DD!3
3DD!3 18.7.2016

ConanVJ
ConanVJ 23.6.2016

Kaaos
Kaaos 20.6.2016

hakunamatata
hakunamatata 31.5.2016

kinak
kinak 11.5.2016

Davedd168
Davedd168 10.5.2016

Schramm
Schramm 12.3.2016

Paldini
Paldini 26.2.2016

gwen666
gwen666 11.1.2016

kaylin
kaylin 5.12.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

Vrenn
Vrenn 4.8.2015

HansuruSadako
HansuruSadako 16.6.2015

mrcaspero
mrcaspero 1.5.2015

trudoš
trudoš 25.4.2015

chcita
chcita 15.3.2015

Orbeek
Orbeek 3.2.2015

Doppelganger
Doppelganger 3.1.2015

calvin10
calvin10 6.12.2014

bananzluty
bananzluty 6.10.2014

royaler
royaler 5.10.2014

Doctorow
Doctorow 24.8.2014

Viking
Viking 30.7.2014

Kel
Kel 29.7.2014

Light
Light 25.6.2014

pdfak
pdfak 21.6.2014

terrordemon
terrordemon 21.6.2014

jirin
jirin 5.6.2014

schwita
schwita 31.5.2014

bioh
bioh 20.5.2014

3234769
3234769 20.5.2014

2scha
2scha 16.2.2014

Shpeckk
Shpeckk 3.2.2014

Lachvos
Lachvos 2.2.2014

hanzzo
hanzzo 25.1.2014

Houbař
Houbař 11.12.2013

jd.
jd. 2.12.2013

Qee
Qee 15.11.2013

Azalin
Azalin 10.11.2013

oleav
oleav 25.10.2013

Syndrom
Syndrom 5.10.2013

Dinik
Dinik 4.9.2013

pearlxjam
pearlxjam 11.8.2013

DAxik
DAxik 9.8.2013

sawtooth
sawtooth 9.8.2013

Wiruss
Wiruss 13.7.2013

rooty
rooty 25.6.2013

Noci
Noci 13.6.2013

Gabriell
Gabriell 12.6.2013

Librarian
Librarian 26.5.2013

Doly
Doly 3.5.2013

Garp
Garp 2.5.2013

namdnas
namdnas 30.4.2013

strougy
strougy 5.4.2013

Grrr
Grrr 4.4.2013

AxusNalim
AxusNalim 2.4.2013

JFL
JFL 15.3.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

davidek
davidek 26.12.2012

Laura Luthy
Laura Luthy 16.12.2012

Widl
Widl 1.10.2012

xspeed
xspeed 29.8.2012

Ghostt
Ghostt 19.6.2012

Pavouk01
Pavouk01 3.6.2012

punisher
punisher 29.5.2012

Nexis
Nexis 28.5.2012

Lenny
Lenny 22.5.2012

Radiomir
Radiomir 22.5.2012

morbn
morbn 18.5.2012

Wub
Wub 15.5.2012

tertr556
tertr556 11.5.2012

Absinther
Absinther 7.5.2012

figis
figis 7.5.2012

filipes
filipes 13.4.2012

Azbest
Azbest 23.2.2012

Killingjoke
Killingjoke 15.2.2012

mart.in
mart.in 10.2.2012

Mankin
Mankin 7.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

willis
willis 5.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 5.2.2012

maara
maara 5.2.2012

Slaine
Slaine 5.2.2012

Netorack
Netorack 5.2.2012

vocko
vocko 5.2.2012

andre
andre 5.2.2012

vifi
vifi 5.2.2012

royan
royan 5.2.2012

charvos
charvos 5.2.2012

chuy
chuy 5.2.2012

Spyro
Spyro 5.2.2012

Neutrino
Neutrino 5.2.2012

Godsmacker
Godsmacker 5.2.2012

blackJag
blackJag 5.2.2012

mikki.maser
mikki.maser 5.2.2012

Kapis
Kapis 5.2.2012

Woffce
Woffce 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

Big G
Big G 5.2.2012

Davey
Davey 5.2.2012

vccn
vccn 5.2.2012

choze
choze 5.2.2012

Xeelee
Xeelee 5.2.2012

Mononoke
Mononoke 5.2.2012

The Genius
The Genius 5.2.2012

Dr_Bilo
Dr_Bilo 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

remco
remco 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

brkowycz
brkowycz 5.2.2012

BlackDragon
BlackDragon 5.2.2012

Jezura
Jezura 5.2.2012

Mildaha1
Mildaha1 5.2.2012

flipflop
flipflop 5.2.2012

Honzin
Honzin 5.2.2012

hlošík
hlošík 5.2.2012

c.tucker
c.tucker 5.2.2012

shyANDROID
shyANDROID 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

J.Connor
J.Connor 5.2.2012

2Hitman3
2Hitman3 5.2.2012

Llamasak
Llamasak 5.2.2012

gocatgo
gocatgo 5.2.2012

Indy
Indy 5.2.2012

Četli:
2Hitman3, 2scha, 3DD!3, autokineton, bananzluty, ben_bella, blackJag, calvin10, charvos, chcita, cyboy, Darth Raelchi, davidek, deefha, DEmnoG, Doctorow, Doly, Don_Canagliume, Doppelganger, Draco nobilis, Faix, fel68, Final, flipflop, Garp, Grrr, gwen666, Houbař, J.Connor, James, jd., jiskra, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Keno, Killingjoke, Knuckless, Lachvos, lantan1, Light, Lojza, louza, mart.in, Matthew, monte walsh, namdnas, nocs, oleav, Paldini, Petrisko911 , punisher, RaptoR, Rezet, Schramm, sedw, Slaine, start05, terrordemon, TonyT, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vita, VXP, Zack, zgrywus

Mají:
123, 2scha, adam.ra, Alfi, AlienDr, amazing_k, andik007, antiimini, ardath, arnecht, Ash Pointak, autokineton, Awakener, AxusNalim, Azalin, Azbest, bananzluty, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Benji, ben_bella, Bezvliv, bierce, binnmode, bioh, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Bob, bobo666_2005, bourgeois, Braindead, brkowycz, budkin, c.tucker, calvin10, calviti, Capa, CarlinEtMoi, Cassidy, Celestius, charvos, chauvesouris, chcita, chobotnička, choze, Cody, Corvus, CP, Cr4sh, CSE_AC/DC, cyboy, DAN478, Davedd168, Davey, davidek, DAxik, dbar, Deckard, deefha, DEmnoG, Dinik, disclose, discovery, Doctorow, Doly, domo9321, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, Drakeus, Draug, dre, duri, eliera, erik, faster86, fel68, felis, figis, filipes, filippo, filosh, Final, flipflop, FrAnK, freestyletricker, Fréza, Frizer, Gabriell, Garp, Ghostt, gocatgo, Godsmacker, goodspeed, grinder, Grrr, gwen666, Hamichal, hanzzo, Holmwood, holubdema, Honzin, Houbař, Hulik, hypermlok, Iggy Pop, imro, Indy, Infarkt, invape, isildur heir, J.Connor, jakouback, James, jett, Jezura, JFL, jirin, jiskra, Johnny Sasaki, johx, Josh, Joshua_T, JPU, Kabukiman, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Kazumaki, Kel, Keno, kerb, killermarf, Killingjoke, kinak, KINIMODUS, Kjon, Knuckless, koniklec, kronoss, krvinka56, kybl, Lachvos, Laura Luthy, Light, Lisien, Lobodlak, Lojza, Lysandra, m.abrams, maara, mainman, Majkl, Mankin, mart.in, Martin Buchal, martintuna, Marvin, Masinfira, Matej-29, Matio, matohan, matrosh, Matthew, Mauzr, MB, mcleek, merhyx, mikado, mikki.maser, Mildaha1, MindReader, mirec, mirror, Mistak, moiqpiom, Mononoke, monte walsh, monty.cl, moris.cz, Moyek, MP, Mr. Terrible, Mr.Plysh, mrcaspero, muf.lon, mywiel, NecRoman, Netorack, Neutrino, Niaz, nixtreme, Noci, nocs, Nomad, noMster, Odal , okbook, oleav, Orbeek, Paldini, Papa Wu, paulhunter, pavel, Pavouk01, pdfak, pearlxjam, Petr, Petrisko911 , planika, POLAKST, q, Qee, raenius, raimi, RaptoR, recode, renhoek, Robb, rooty, Rorschach, Rudá Táňa, RudyRod, Saiffer, Samurai-Jack, san, sandman, sawtooth, Schramm, schwita, sedw, seeker666, seezeethree, SHORTY, Shpeckk, Skot, skřetman29, Slaine, sleepless, Sněhurka, songoku, StanleyHu, stanleystar, Stara.kryta, start05, svobyy, Šedo, tacmud, Tarka Daal, terrordemon, The Genius, Toe, tom173, tomastrejbal, Tombal, Tomek, TonyT, tracheotomia, Trpiš, trudoš, tulipstros, Ukko, vasek, VaZbič, Velkej šéf, Viking, vita, Vítek, Vojtěch 393, VojTEKK, vrazdinek, Vrenn, VvV, VXP, Widl, willis, Wiruss, Woffce, xai, Xeelee, xintax, xspeed, yama, yogi, yojimbo, z-e-d, Zack, Zajo original, zebedee, zgrywus, Zíďas, Zod

Chtějí:
Baffman, Bart, Bubsy, ChaoticMan, cybern, Černá Krysa, DennyTom, Dr.Okamura, Drbo Jebo, Druid, EvilvsGod, fusnix, gezic, Glutexo, honza2457, J.T.honza, Jak, jd., kubik1991, Lobok257, malejmates, Mišulka, nx, Plumm, razielus, Strokes, t0mas, Tao Quit

Shání:
Baffman, Černá Krysa, gezic, Kurt Cocaine, Luigim

Nabízí:
MB