Modrá Crew #02 - Ekhö #3, 4: Zrcadlový svět

4.1 | Crew | dobrodružný, fantasy, městská fantasy | série Modrá Crew (II.)

Další dva díly komiksu z alternativní reality, kde vládne magie, draci a malé, chlupaté bytosti závislé na čaji!

3. Hollywood Boulevard
I ve fantasy verzi našeho světa existuje samozřejmě kino. A celebrity. A vraždy. Sexuální bohyně Norma Jean byla nalezená mrtvá ve svém bazénu… a vzápětí zjistí Mravena Draapoulová, že má ve své hlavě novou nájemnici, která potřebuje srovnat účty. Jenže svět showbyznysu je smrtící i v našem světě – natož pak na místě, kde žijí draci a obří opice.

4. Barcelona
V Barceloně mizí nejen mladé dívky, ale i vzácná umělecká díla. Právě zmizel legendární výtvor mistra Salvadora a z krádeže je podezřelá Mravenina přítelkyně Grace. Je nutné očistit její jméno, vyřešit tajemství preshonů a vyrovnat s s tím, že do Mraveny tentokrát vstoupil duch mrtvé… kočky.

Scénář:
Christophe Arleston
Kresba:
Alessandro Barbucci
Lettering:
Zuzana Málková
Barvy:
Nolwenn Lebreton
Překlad:
Richard Podaný
Redakce:
Filip Gotfrid, Boris Hokr, Jiří Pavlovský

Obsahuje dva díly ze série Ekhö:
3. Hollywood Boulevard (Ekhö, Monde Miroir: Hollywood Boulevard)
4. Barcelona (Ekhö, Monde Miroir: Barcelona)

Rok a měsíc vydání: leden 2017 | ISBN: 978-80-7449-433-8 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 190 x 260 mm | Počet stran: 100 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 249 Kč | Název originálu: Ekhö, Monde Miroir | Vydavatel originálu: Soleil Productions

Obálka
Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
sedw
sedw 14.12.2017

Viz hodnocení prvního dílu, jen možná ještě o malý stupínek lépe. Se zasazení prvního příběhu jsem zpočátku nebyl příliš nadšený, ale po rozečtení se to změnilo a se světem filmu si autoři výborně pohráli. Pokud jde o druhý díl, Barcelonu jsem navštívil cca půl roku zpět a proto pro mě měl speciální nádech. Opět poctivé 4*.

Darth Raelchi
Darth Raelchi 4.12.2017

Tady nemá smysl se nějak rozvádět. Vše už jsem napsal v případě první knihy. Nicméně jeden poznatek musím sdělit a to je nádherné znázornění nám známých míst ve světě, ale z pohledu Ekho světa. Staré známé věci z našeho (i minulého) světa, ale i přesto, že je známe, tak v rámci jejich archetypů si autoři popustili uzdu své fantazie a rozšířili dimenzi postav ve svých příbězích. Viz Marilyn Monroe a Liz Taylor. Líbí se mi rovněž neměnná kvalita příběhů a kresby. Laťka je vysoko a tam zatím zůstává. Chci další díly!! 5 z 5.

pearlxjam
pearlxjam 13.9.2017

ještě lepší než první dva díly - snad vyjde i pětka a šestka :-)

koudy
M koudy 5.5.2017

Příjemná oddychovka u které jsem se bavil od začátku do konce (nedáte si čaajíík?) s jemným nádechem erotična a skvělou kresbou. (nad Sagrada Famiglia jsem si málem učůrnul :D )

Za Dalího jsem musel dát plusový bod. (jeden z mých nejoblíbenějších malířů)
On pravděpodobně opravdu takový magor byl.
V tomhle případě to je kladné hodnocení, nechtěl bych aby to vyznělo nějak imperativně, ale když o něm napíšu, že to byl blázen, tak ho to zdaleka nevystihne. :)

Norri
Norri 4.5.2017

Žánrově je to takový slepenec, který výborně funguje. Je tam hromada vtipů a pop-kulturních narážek. Kresba je famózní a skutečně si ji užijete. Ve všech příbězích je všudypřítomné erotično a rafinovaně odhalovaná nahota. A ženy jsou tam skutečně krásné. Věřím, že tenhle komiks si užívali i sami tvůrci a dobře se u něj bavili. Přesto se najde i něco, co tomu vytknu. Všechny čtyři příběhy, které u nás vyšly, jsou si podobné. Mravena s Jurijem a prikonem Sigisbertem přijedou do nějakého města, do Mraveny vstoupí duch a pak probíhá něco ztřeštěného, co vede k odhalení. Pokaždé. Možná by byl zajímavější jeden delší příběh, ale je otázka, jestli by pak šla udržet svižnost vyprávění. Možná by se i postavy musely začít vyvíjet více, než si scénárista přeje. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/ekho2

BadoXXII
BadoXXII 20.4.2017

Prvý príbeh - Hollywood bol dosť zábavný a plný všemožných odkazov. Znovu jemná erotika, nádherná kresba, len tá zápletka a jej rozuzlenie bolo slabšie.
Druhý príbeh - Barcelona bol slabší. Znovu krásny, ale príbehom to bolo asi zo všetkých dielov najslabšie.

Inak mám však EKHO celkovo rád, vo Francúzsku už vyšli aj čísla 5 a 6, čiže by som ich v sérii Modrá Crew určite do budúcna chcel.

Komiksom zdar a tým Európskym zvlášť! :)

VanTom
VanTom 20.4.2017

Definitivně tento formát dvou evropských alb v jedné knize schvaluji (tedy i přes zmenšení - poslední povzdechnutí, slibuji). :-) Scénář Ekhö těží nejvíc z rozmanitého světa, rozpustilých postav a hravých nápadů (Schrödingerova kočka :-)), méně už z (ne)promyšlených detektivních zápletek. Kongeniálně jej doplňuje sexy "rozjuchaná" kresba plná vtípků a narážek (jako filmovému nadšenci mi v Hollywoodu oči přecházely).

jh666
jh666 25.3.2017

První díl mě bavil a příjemně navnadil, teď už jsem si Ekhö skutečně zamiloval. Kresba je naprosto božská a příběh mi tentokrát přišel ještě vtipnější. 90 %

Kapis
M Kapis 22.2.2017

Connor: chacha :)

George Walker Bush
A George Walker Bush 20.2.2017

"...Kdybyste si vzali moji agenturu, tak vám to nesplatím už nikdy! Trochu logiky!"
"Kampak na mě s logikou. Já jsem bankéř! Pěkný večer přeji, slečno."


Mně to přijde zhruba na stejné úrovni jako předešlé dva díly, to jest otravný a opakující se nápad s posedlostí duchy, ale jinak skvěle nakreslený, svižně plynoucí, celkem vtipný a erotikou okořeněný komiks. I love Barcelona!

Celkový dojem: 70%

J.Connor
M J.Connor 19.2.2017

Nemyslím, že by to bylo až tak mělkostí reálného Hollywoodu, kterou zde naznačuje kolega Kapis, který nás dokonce i v komentáři k fantasy-sci-fi-krimi-komedii z paralelního unreal světa přesvědčí, že to júesej fakt nemusí, ale také jsem se bavil už méně než u prvního dílu. Přisuzuji to ovšem spíše tomu, že vyprchalo prvotní nadšení z nastíněného světa, jehož pravidla a kulisy nejsou nijak více rozvíjeny a opakovaná zápletka s posednutím rozmanitosti také příliš nepřidává. Stále však zejména vizuálně krásné dílo, u nějž jsem se rozhodně nenudil, ale další díly bych už vzhledem k výše uvedenému vážil. Navíc mi to díky stále častějším odkazům na reálné historické kulisy a postavy, stejně jako vizuálem, začalo silně připomínat Blacksada a ten přes všechny kvality Ekhö hraje přeci jen jinou ligu.

Kapis
M Kapis 15.2.2017

Ale jo, bavilo, i když kousek méně, než předcházející díl. Jde vidět, že ten Holly-úd nemůže nabídnout nic, než falešné kulisy. Jinak to musí být velmi nezajímavé, typické americké město, plné nízkých papundeklových baráků, architektonicky odpudivé, kde si horní bezcharakterní půlprocento akorát tak otírá nohy do zbytku chudáků a sype do světa ty svoje blockbusterové sračky plné té správné pravdivé západní propagandy, proti které určitě naše nové chovancovo ministerstvo pravdy nemůže nic namítat.

To New York, Paříž i Barcelona uměly teda nabídnout mnohem zajímavější prostředí. A jde vidět, že kreslíř, pokud v těch městech nebyl, tak je má aspoň důkladně nastudované. Tak snad brzy vyjde ve Francii šestý díl a budeme si ho moci i s tím pátým přečíst naráz v některém z dalších dílů Modré Crwe, kterážto série mě velice oslovila. O prodloužení předplatného nebudu uvažovat ani sekundu. Jen tak dál!

Ricarderon
M Ricarderon 12.2.2017

Podle nejnovějších zpráv z Francie by měla šestka vyjít co nevidět, tak se třeba dočkáme i rřetí dvojknihy. A snad bude lepší než tahle. On ten koncept co příběh, to město byl celkem fajn u Asterixe, ale přijde mi to trochu překonané a prvoplánové. Zejména příběh z Barcelony je o poznání slabší než díly předchozí, ale snad to byl jen výpadek a zase se to zvedne. Řešení krize kontinua do trojky fajn. Té čtyřce to sexuální napětí přímo evidentně chybí.

louza
louza 31.1.2017

Zatímco první kniha (respektive dvoj) ještě udupávala půdu a seznamovala čtenáře s ujetým světem autorů, druhá je více pevná v kramflecích ačkoli sleduje jednoduchou linii. Udržet firmu po tetičce v chodu. Proto hlavní hrdinové prochází světem, kde se většinou dílem náhody zaplétají do různých prekérních až kriminálních situací z nichž se musí vymotat. I když jde o jednoduché scénáře, jejich čtivost a vzdušná elegance je umně podtržená lechtivou erotikou na hony vkusnější než všechny Druuny a Borgie dohromady. Kniha je plná zábavných referencí do naší současnosti a to nejen na úrovni kreseb jako to bylo v té první, ale i na úrovni příběhu (Shredigerova kočka). Dílko kterému je opravdu jednoduché propadnout. Pro Ekho mám prostě slabost. Nezbývá než doufat, že Arleston brzo napíše šestý díl, aby byl materiál na další Modré Crwe.

kaylin
kaylin 31.1.2017

Detektivní zápletka se dostává trochu do pozadí a vy možná spíš čekáte na to, jak se vztahy vyvinou. Anebo jestli Mravena zase ukáže trochu víc než jen napěchovaný dekolt. Ale i tohle k "Ekhö" patří a já jsem za to rád. Zábavný komiks, který si vždy rád přečtu. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1362-modra-crew-2-ekho-zrcadlovy-svet-70.html

P.G.
P.G. 29.1.2017

Další dvě jednohubky, tentokrát o poznání slabší, než předchozí dvě. Kresba je stále výborná, jen ten scénář a nápady jsou stále horší. Zejména Barcelona je po příběhové stránce opravdu tragická. Chápu, že svět Ekhö je jiný, zvláštní; ale to, co Arleston předvedl v Barceloně, to mi tedy rozum zůstává stát. Kdyby to bylo alespoň vtipné, když už to úplně postrádá logiku... Jen doufám, že v nějakém budoucím příběhu neposedne Mravenu duch stromu nebo kytky...

Azalin
M Azalin 28.1.2017

Pro Ekho mam proste slabost. Nezbyva nez doufat, ze Arleston brzo napise sesty dil, aby byl material na dalsi Modre Crwe.

cyboy
M cyboy 24.1.2017

Pro Ekho mam proste slabost. Nezbyva nez doufat, ze Arleston brzo napise sesty dil, aby byl material na dalsi Modre Crwe.
90%

Vrenn
Vrenn 1.1.2018

Tomate
Tomate 30.12.2017

Lachvos
Lachvos 29.12.2017

Salien
Salien 26.12.2017

Tormentr
Tormentr 26.12.2017

Bronn
Bronn 21.12.2017

sedw
sedw 14.12.2017

budha.j
budha.j 7.12.2017

Darth Raelchi
Darth Raelchi 4.12.2017

Dzoglik
Dzoglik 1.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

Fox01
Fox01 26.11.2017

Joshua_T
Joshua_T 24.11.2017

Killingjoke
Killingjoke 27.10.2017

Fos4
Fos4 26.10.2017

foudy
foudy 27.9.2017

pearlxjam
pearlxjam 13.9.2017

Abstinent
Abstinent 27.8.2017

Lobok257
Lobok257 7.8.2017

Azbest
Azbest 29.7.2017

calvin10
calvin10 17.7.2017

Zbysek2410
Zbysek2410 10.7.2017

Botonek
Botonek 3.7.2017

Wiruss
Wiruss 2.7.2017

2Hitman3
2Hitman3 19.6.2017

dajik
dajik 11.6.2017

RaptoR
RaptoR 8.6.2017

Doppelganger
Doppelganger 4.6.2017

NylKasbri
NylKasbri 1.6.2017

Rezet
Rezet 28.5.2017

Faix
Faix 22.5.2017

Zavulon
Zavulon 21.5.2017

hypermlok
hypermlok 21.5.2017

trudoš
trudoš 17.5.2017

koudy
koudy 5.5.2017

Norri
Norri 4.5.2017

arnecht
arnecht 27.4.2017

vertilyn
vertilyn 27.4.2017

invape
invape 27.4.2017

Orbeek
Orbeek 23.4.2017

BadoXXII
BadoXXII 20.4.2017

VanTom
VanTom 20.4.2017

Ukko
Ukko 14.4.2017

Grrr
Grrr 14.4.2017

NecRoman
NecRoman 4.4.2017

Tomket.Tom
Tomket.Tom 3.4.2017

Const.ex
Const.ex 2.4.2017

jh666
jh666 25.3.2017

Fives
Fives 23.3.2017

mgeralt
mgeralt 9.3.2017

Babany
Babany 6.3.2017

mineralk
mineralk 5.3.2017

stavik
stavik 1.3.2017

Scaleo1
Scaleo1 25.2.2017

charvos
charvos 24.2.2017

Kaaos
Kaaos 23.2.2017

Kokuun
Kokuun 21.2.2017

Light
Light 19.2.2017

davidek
davidek 19.2.2017

J.Connor
J.Connor 19.2.2017

terrordemon
terrordemon 18.2.2017

Jabba
Jabba 16.2.2017

AxusNalim
AxusNalim 15.2.2017

karel
karel 15.2.2017

Kapis
Kapis 15.2.2017

Captain Collar
Captain Collar 14.2.2017

tomas.husinek
tomas.husinek 14.2.2017

Olesh
Olesh 12.2.2017

Ricarderon
Ricarderon 12.2.2017

DanQ
DanQ 9.2.2017

kinak
kinak 7.2.2017

xflori01
xflori01 3.2.2017

Black Bro, yo
Black Bro, yo 2.2.2017

louza
louza 31.1.2017

Walome
Walome 31.1.2017

P.G.
P.G. 29.1.2017

rajot
rajot 29.1.2017

Azalin
Azalin 28.1.2017

kaylin
kaylin 28.1.2017

oleav
oleav 28.1.2017

Garp
Garp 25.1.2017

KdG
KdG 25.1.2017

2scha
2scha 25.1.2017

Final
Final 24.1.2017

anka
anka 24.1.2017

mike731
mike731 24.1.2017

husakpetr93
husakpetr93 24.1.2017

cyboy
cyboy 24.1.2017

Četli:
2Hitman3, 2scha, 81splinter, Abstinent, anka, Babany, Balů103, ben_bella, borknagar1, calvin10, Captain Collar, charvos, Const.ex, cyboy, dajik, Darth Raelchi, davidek, DEmnoG, Doppelganger, Draco nobilis, Dzoglik, Faix, Final, flipflop, Fos4, foudy, Fox01, Fr3d_K, Garp, Grrr, guseppe, gwen666, Hanussen, hellblazer, hypermlok, Infarkt, J.Connor, Jabba, James, jiskra, kallenved, Kapis, kaylin, KdG, Keno, Killingjoke, Kitykatyn, Kklein, Kokuun, Kraken, Lachvos, Light, Lobok257, Loks19, louza, lucmartincova, Mariohurbanek, mgeralt, mineralk, mstefl, mywiel, Norri, NylKasbri, oleav, Olesh, pavlosson, Petrisko911 , Poseidon1978, PrastenejCitron, rajot, RaptoR, rewkon, Rezet, Rinter, Schramm, sedw, seneke, sleepless, start05, terrordemon, Tomate, Tomket.Tom, trudoš, tukak, Ukko, VanTom, vranakx, VXP, Walome, xflori01, Zavulon, Zbysek2410, zgrywus

Mají:
2scha, 7eleven, 81splinter, Abstinent, adevr, Alfi, Alfonzo, amelid, anka, arnecht, Awakener, AxusNalim, Azalin, Azbest, Babany, BadoXXII, Balů103, BeeSee, ben_bella, bierce, binnmode, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blair, bmc75, Bob, bobo666_2005, borknagar1, bronxik, burzum, calvin10, Captain Collar, charvos, chcita, Const.ex, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, dajik, Dalistar, Dani El, DankoKonik, DanQ, Darth Raelchi, davidek, Deckard, DEmnoG, Dinik, Doppelganger, Draco nobilis, Dzoglik, erik, filemon, Filip123, Fimi, Final, Fives, flipflop, Fos4, Fox01, Fr3d_K, Fry, Garp, gezic, Golem, gongon44, GORERATED, Grrr, guseppe, gwen666, hahahoho, Hanussen, Hebled, hellblazer, herrman, hiro666, Honza R., Houbař, Hulik, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, J.Connor, Jabba, JackOneil, Jak, James, james dixon, jankie, jh666, jiskra, Johnny Sasaki, Joshua_T, Kaaos, KadetJaina, kallenved, kapicka, Kapis, karel, Karel Sec, kaylin, Kazumaki, KdG, Keno, kinak, Kitykatyn, Kklein, Knize_Ignor, Kokuun, Kraken, kucik, Lachvos, Lamahe, lemon_zobak, Librarian, Light, listr, Lobok257, Loks19, lopik, lox, lucmartincova, Lumirius, maara, Mariohurbanek, MB, mcleek, meffis, merhyx, mgeralt, mike731, MIKER65, mineralk, mirec, Miriyak, Mitthrawnuruodo, Mleako, moiqpiom, moris.cz, mozzu, MP, mywiel, namdnas, NecRoman, NOD82, Norri, NylKasbri, OldaB, oleav, Olesh, Orbeek, Paldini, pavel, pavlosson, pavouk, pearlxjam, Petrisko911 , petrsimcik, pk123x, Poseidon1978, PrastenejCitron, punisher, raenius, rajot, RaptoR, rewkon, Rezet, Ricarderon, Rinter, rockyt, Rowan, Rudá Táňa, Saiffer, Salien, Sammael, SASAN_KING, Scaleo1, Schramm, sedw, seezeethree, seneke, Shin, Skot, sleepless, songoku, StanleyHu, Stara.kryta, start05, stavik, Stlucius, Symbi, syon, tacmud, Tarka Daal, Tialster, timek, Tomasino79, Tomate, Tomket.Tom, TommyBOYER, tomned, Tormentr, trudoš, tukak, tulipstros, Ukko, Valis, vallyslayer, VanTom, vertilyn, Viking, Vítek, Vojtěch 393, vranakx, Vrenn, VXP, Wiruss, xai, xflori01, xintax, yogi, Zajo original, Zavulon, Zbysek2410, Zdendy, zgrywus, zlejzmrd

Chtějí:
353638, barthez, Benji, DoctorWho, Fylyppos, jd., LookAss, Matej-29, MonsterGyre, monty.cl, Nightmare, vteco

Shání:
LookAss, Nightmare