koudy [mecenáš]

koudy

Email: koudyho@centrum.cz

Nepište mi na email, nekontroluju ho, používám ho pouze na spam :)

koudy
M koudy | 5.10.2018 | The Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processor

Zůstanu u filmů :)
Nic zvláštního, i když mám Batoa (jak se to asi skloňuje?) rád a je mi sympatický (má takové "upřímné" oči ;) ), tak jde o průměrné příběhy s občasnou "hloupostí" ve vyšetřování, nebo nějakém postupu, z průměru se to nijak moc nepovznese a ty 3* dávám spíš z nostalgie.

koudy
M koudy | 5.6.2018 | Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance

Na to že, Spideyho moc nemusím a všeobecně mi přijde občas i Deadpool moc užvaněnej (i když toho mám celkem rád) , mě více textu nijak nerušilo a vlastně bylo příjemným doplněním akce.
Moc klidných chvil si spolu kluci neužijí, takže převádění stařenek přes ulici není na pořadu dne, nudit se tedy rozhodně nebudete ;)

koudy
M koudy | 22.5.2018 | Candide #03: Eldorádo (limitovaná edice 100ks)

Velké gratulace a poděkování autorovy, toto je skvost který by neměl zapadnout. (řekl bych, že se týká celé série)
Správně (alespoň pro mne) "švihlé". Z díla na člověka dýchne "zvláštní" optimismus. (a také upozornění, že se to s optimismem nemá přehánět ;) )
Dostatečně kopíruje původní příběh abyste v tom poznali Candida (který také stojí za přečtení) ale zase se ho nedrží úplně doslovně, takže občas nějaké překvapení se dočká i člověk znalý knihy.
Těšil jsem se na zakončení, takže jsem přečetl v podstatě jak jsem to rozbalil a nezklamalo.
BTW: K limitce je skvělé triko ;)

koudy
M koudy | 9.5.2018 | Umbrella Academy #01: Apokalyptická suita

Příjemně ulítlé, někdy jsem měl ale pocit, že se snaží řešit věci trochu moc temné na takovou od-dechovku.
Co mi ale vadilo nejvíc byla uspěchanost příběhu, myslím, že by to šlo klidně rozepsat na 2 stejně silné knihy, jako je originál, a bylo by to stále plné akce, ale navíc bych se dozvěděl víc než jen že "se to stalo v 21:38 když byla knockautována oliheň z Rigelu 9". - Trochu nadsázka, ale ten příběh zrození mi přijde jako "ŽaVeS" (žádné velké sr...) ze strany autora - proč bych přemýšlel jak k tomu došlo. (i kdyby to mělo být něco extrémně hloupého, tak by bylo lepší než "naprostou shodou okolností")

koudy
M koudy | 9.4.2018 | 47 Róninů

Tech 5* je možná trochu zbožňováním Stana Sakaie (čeho se dotkne, to má šanci stát se skvělým), možná tím, že žeru Japonskou historii a kulturu a možná proto, že jsem příběh znal, ale takhle odvyprávěný mi ještě něco přidal.
Příběh je opravdu síla a kolikrát máte chuť vzít určité haj..zlé lidi v příběhu a zakroutit jim krkem.
Vypráví o takových tech věcech, kterým bychom dnes nerozuměly ;) , jako je úplatkářství, zvýhodňování lidí díky úplatkům a co se stane když do takového prostředí přijde člověk s morálními hodnotami a když má následovníky, kteří si ho váží a jsou mu oddáni.
Lidé jsou stále stejní, jak pravý klasik "tech hodných i tech zlých je, až líto" je v každé historické době v průměru stejný počet. (já vím, že to Mistr Shakespear [doufám, že jsem se nespletl autorstvím, u tohoto pána by mě to mrzelo] myslel trochu jinak, ale tady se to hodí ;) )

koudy
M koudy | 9.4.2018 | Ryby - Útok z hlubin

Stejně jako například Saw, se (dle mého) snaží kniha být prostě jen tak nechutná jak to jen jde, žádný moc hluboký pocit "lidstvo je odsouzeno k záhubě" jsem po dočtení neměl, prostě jen "FUUUUJ" a už to asi znovu neotevřu!
Zbytek napsal dost dobře Kaluž o komentář pode mnou.

koudy
M koudy | 9.4.2018 | Deadpool #05: Deadpool se žení

Stěžovat si, že Deadpool je moc užvaněněj, je asi hloupost, ale tady to bylo občas až moc.
Kam se podělo běžné "POW" a "BAM"? ;)
Ne že by se člověk nezasmál, ale klidně by asi stačila půlka těch (REDIGOVÁNO) rozhovorů při soubojích.
Nebo je mé hodnocení špatné díky tomu, že Deadpooloj závidím manželku - no řekněte, kdo by nechtěl mít za ženu královnu podsvětí.
Samozřejmě myslím v její démonické formě. ;)

koudy
M koudy | 8.3.2018 | The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface

U prvního dílu jsem trochu přimhouřil oko, protože filmy žeru, ale tady prostě nemůžu.
Je to dost nepřehledné / zmatené a strašně hektické. (téměř v každém okénku se dějí alespoň 2 věci najednou)
Některé "termity" nedávají smysl ani v přenesené podobě, tak že si člověk říká, zda má autor nějakou hlubší představu, jak fungují počítačové sítě, nebo fyzika (například šíření signálu ze satelitů ve vodě / pod zemí)

koudy
M koudy | 2.3.2018 | Kick-Ass: Nářez - Zabijačka (limitovaná edice)

Maso... Všude se válí nějaký maso a je to drsný jak spodní prádlo ze šmirglpapíru.
Žádný hluboký příběh nečekejte, ale určitě si přijde na své násilná část mozku, například ten granátomet, kterým se ohání Red Mist v posledním slidu tady v ukázkách ... no nebudu spoilovat, ale určitě přinese úsměv na tvář ;)

koudy
M koudy | 28.2.2018 | Divočina II.: Exodus

Na čem jsem si opravdu "ulítával" je kresba, trochu připomíná Saudka, ale rozhodně v ní najdeme i autorův vlastní přístup, vybral bych si pár stránek, který bych doma pověsil jako obraz.
Příběh je zajímavý a udrží nás v pozoru a napětí, jsem zvědavý co nás čeká dále, jen doufám, že na 3. díl zase narazím úplně náhodně jako na 2. (vůbec jsem netušil, že se další díl plánoval)
To bylo radosti na "Starém Bělidle".
Občas nějaké nepatrné "takhle by se to asi nestalo" mi přelétlo v hlavě, ale na druhou stranu ta společnost je tak jiná od té naší, že moje normy se asi těžko aplikují na jejich život. Dobré pokračování, pokud vlastníte a líbil se 1. díl, 2. mohu jen doporučit.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 9.10.2018 15:44
Komentáře u comicsů: 88
Hodnocení comicsů: 147
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 139 (cca 57401 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné