Koupit
Podivuhodné cesty vynálezce Thomase Rocha, inženýra Simona Harta, hraběte Artigase a dalších, v napínavém příběhu dle Verneova románu Vynález zkázy.

Scénář
Zdeněk Hofmann
Art
Milan Vavroň
Žánry
dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-87875-03-2 (Václav Vávra)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
215 x 305 mm
Tisk
barevný
Stran
64
Cena
280 Kč
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.7. 15:22Vynález zkázy
  Solidní adaptace románů, neurazí ale nijak zvlášť nenadchne. Film od Zemana je jaksi respektován, ale to je možná to co mi na tom i vadilo. Příště být více originální. Navíc má celá adaptace málo prostoru, takže na nějakých 64 stranách to nikdy nemůže pořádně vyniknout. Za mě prostě čistý a solidní průměr.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš2.5. 20:24Vynález zkázy
  90. roky boli na slovenskom a českom trhu pozoruhodné. Komiksy vytváralo obrovské množstvo talentovaných, pre vec zapálených scenáristov a ilustrátorov. Ale na jednu dvojicu sa zvykne zabúdať – na Zděnka Hofmanna a Milana Vavroňa. Spoločne urobili komiksy Golem a Cena nesmrtelnosti a následne sa vrhli na komiksové spracovania slávnych Verneho románov. Prvým bolo Dvacet tisíc mil pod mořem... a tým to skončilo. Jednou z najkurióznejších komiksových historiek z 90. rokov je to, že síce stvorili aj druhý „diel“ (Vynález zkázy), avšak nielenže vtedy nebol vydaný, ale sa navždy stratil. V to aspoň všetci verili a tak nejak sa s tým (lebo im ani nič iné neostávalo) zmierili. Až po viac ako dvoch (!) desaťročiach sa originál zázrakom našiel a v roku 2014 bol konečne vydaný v podobe samostatnej komiksovej knihy v tvrdom obale. Z toho dôvodu je to skutočná rarita. Príbeh nudne plynul popri mne, ale kresba sa mi páčila a bavila ma. Oceňujem aj Hofmannove úvodné slovo.
 • koudy
  koudy mecenáš17.1.2015 19:50Vynález zkázy
  Dobře zpracovaný příběh, ze kterého dýchá Verne na každé stránce a kresba ten pocit krásně doplňuje.

  Příběh vzniku je téměř neuvěřitelný a zaslouží si body za odvahu. Také se přidávám k poděkování za vydání :)
 • Kabukiman
  Kabukiman25.12.2014 19:20Vynález zkázy
  A jak jsem řekl, tak se také stalo! Naděleno a přečteno. Tenhle komiks vyšel od staromilců pro staromilce. Nová generace komiksáků nad příběhem i kresbou asi ohrne nos, ale já jsem naprosto spokojený. Mám verneovky velmi rád a tenhle komiks jim ostudu rozhodně nedělá. Tenhle styl kresby verneovkám prostě sedne a hodně bych si přál mít v knihovně takhle vyvedené všechny. No...třeba se stane pár zázraků - prodeje nebudou špatné a Milan Vavroň se vyhecuje k dalším adaptacím...:) Každopádně DÍKY za vydání a budu doufat, že si jednou koupím alespoň toho Robura Dobyvatele...:)
 • Kabukiman
  Kabukiman13.11.2014 13:56Vynález zkázy
  Tak tohle si nadělim pod stromeček!:)
  vachudik007- a nemáš tedy nějaké informace o tom šuškání v kuloárech, že by vyšel i Robur Dobyvatel???
 • vachudik007
  vachudik00712.11.2014 22:46Vynález zkázy
  Jo,jo zakoupeno na aukci a já dal dohromady majitele originálů a nakladatele.. :-)
 • 5555
  555512.11.2014 22:44Vynález zkázy
  Zvláštností je, že bylo nakresleno v roce 1992 a vydáno až nyní. Bylo považováno za ztracené. Při rušení zbytků původní tiskárny to nějaký šťastlivec nalezl a v únoru 2014 se objevilo na aukčním portálu a nikdo moc netušil, že jde o originál díla. Málem to prodejce vyhodil :o) V kuloárech se šušká, že je tu i jistá šance, pokračovat dílem Robur Dobyvatel.
635