P.G.

P.G.

Jméno: Tinya Wazzo
Email: inuyasha.jenny@gmail.com

P.G.
P.G. | 3.8.2020 | Kůstek #05: Ostrozub, vládce východního pomezí (barevné vydání)

Velké zklamání oproti předchozím dílům. Příliš mnoho vedlejších postav a konec, který tak nějak vyšuměl do prázdna... A kočičák nic moc (na to, že má být vládce východního pomezí). Naštěstí kresba a barvičky stále fajn, takže je alespoň na co koukat :)

P.G.
P.G. | 9.5.2020 | Dobrodružství Jo, Zefky a Žoko: Kompletní vydání #1-5

Komiksy pro děti, které slupnete jako malinu a nad tou přemírou logických lapsů jen zavřete oči.

P.G.
P.G. | 9.5.2020 | Caravaggio (pevná vazba)

Asi nejpoutavější tištěný životopis, co jsem doposud četla.

P.G.
P.G. | 9.5.2020 | Mýty #16: Supertým

Tak tohle se úplně nepovedlo... Začátek (příběh s Bufkinem) slibuje parádní rozjezd, ale pak přijde nejprve sestavování Supertýmu (!) a na jeho závěr přímo ukázkový deus ex machina, který to celé dokonale zabije. Když na scénu nastoupil pan S, představila jsem si právníka od konkurenčního vydavatelství, který jen ukazuje na postavy a říká: "máme licenci-ne, máme licenci-ne,....". Ve srovnání s tím, kolik prostoru bylo věnováno panu Temnému v předchozích příbězích, jak se postupně budoval jeho svět a jak byly Mýty nuceny ustupovat a hledat řešení, je konec v tomto stylu tragický. Závěrečný příběh z císařství s Šípkovou Řůženkou je jen slabou náplastí. I když mě tento díl Mýtů hodně zklamal, stále jsou Mýty sérií, kterou stojí za to číst - kvůli nepřebernému množství nápadů a také kvůli Buckinghamovi. Doufám, že slibně se rozvíjející dobroudružství Bufkina nedopadne stejně, jako dopadl Supertým...

P.G.
P.G. | 7.5.2020 | DC komiksový komplet #086: Legie superhrdinů: Sága velké temnoty

Mno... jak to jen říct... Mám LoSH opravdu ráda, zejména staré příběhy, ale tento jsem prostě nedala. LoSH má bohužel tu zásadní nevýhodu, že potřebujete znát postavy, pozadí celého LoSH univerza a ideálně ještě vazby na jiné postavy jinde/jindy (např. linie Superman-Superboy), které jsou místy ... zvláštní. Mám z LoSH načteno hodně, zejména Levitze a pozdější věci z Legion, Reboot a New cont., ale zrovna The Great Darkness Saga mi přišla hodně meh. Tuším, kam asi Levitz mířil, ale v mém případě prostě úplně minul. Koncept vážně míněné SF ságy mi k Legii nesedí. Bohužel se obávám, že pro seznámení se s LoSH tohle není dobrá volba. To už jsou lepší jednoaktovky třeba se SM/SB nebo SG, případně s jinými postavami.
P.S. Hodnotit české vydání nemohu, četla (a nedočetla) jsem originál :)

P.G.
P.G. | 14.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Darth Raelchi: Přidávám se k Lennymu! Také já to četla v AJ!! Tady to, podle toho, jaké perličky našel cyboy, vypadá na "ne úplně povedený" český překlad. A koukám, že mám asi stejný vkus jako Lenny, neboť druhý (skoro stejně roven prvnímu) důvod pro koupi, byla Pérezova kresba (první od něj mám WW). A ano, je to ukecané. Hodně. Moc. Strašně moc. Ale taková holt byla doba. Já to mám ráda (stejně jako mnohasetstránkové romány a ságy).

P.G.
P.G. | 14.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Lidi, prosím, neberte to tak vážně :D Chápu, komiksy stojí peníze, ale uvědomte si, že je to, jako spousta jiných běžných věcí, spotřebka (až na pár výjimek). Cílem vydavatelů je vydat co nejvíce sešitů/knížek a vydělat co nejvíce peněz. A bylo tomu tak i v minulosti. Doba se mění a s tím se mění i vkus čtenářů a je tak pochopitelné, že co se jednomu líbí, se druhému nemusí vůbec líbit. Přiznejme si, že málokdo z nás je odborníkem na komiksy a tudíž, pokud sem napíšeme vlastní zhodnocení komiksu, který jsme právě přečetli, většinou se nejedná o recenzi v pravém slova smyslu. Je to prostě náš osobní názor, naše osobní zhodnocení – které však může být diametrálně odlišné od názoru kohokoliv jiného. Já osobně sem moc nepřispívám (protože většinu komiksů čtu v angličtině), ale když už něco napíši, není to recenze, je to můj „pocit z díla“, takže občas trochu ujedu (protože to prostě tak v danou chvíli cítím). Při čtení komiksů je pro mě na prvním místě právě ten pocit a proto je můj názor málokdy „objektivní“. A se stejným ohledem čtu vaše názory a komentáře. Cyboy má, dle mého názoru, tu „smůlu“, že většinu (neříkám, že všechny) komentářů píše „po vojensku“ – první míří, první střílí a první trefí. Občas mám z jeho příspěvků pocit, že spíše první střílí a až potom míří, ale proč ne. Je to jeho právo. Proto jsou jeho příspěvky takříkajíc na ráně a je jasné, že se nemusí zalíbit všem. Prosím, respektujte jeho přístup, stejně jako si přejete, aby byl respektován ten váš. Přiznám se, že i já občas dříve střílím než mířím (viz můj komentář k Mýtům 7, Sáze 1). Ale snažím se to omezovat, protože takové mé příspěvky jsou málokdy užitečné pro ostatní.
P.S. Jsem ráda, že komentáře a diskuze zde na comicsdb jsou stále velmi kultivované, věcné a užitečné (což je na internetu obecně spíše výjimka) a že se my, čtenáři a hodnotitelé, zde chováme jako dospělí a nikoliv jako malé děti na pískovišti, kteří si šlapou na bábovičky a mlátí se kyblíčky po hlavičkách. Věřím, že to tak i nadále zůstane.
Díky

P.G.
P.G. | 13.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Mně kniha nedrží na stole rozevřená a na to držet ji v klíně je na můj vkus moc těžká. A navíc je kresba až na doraz do lepené vazby (což je peklo).
Teď koukám, že těch omnibusů vyšlo víc. Já mám ten první "vázaný" (tedy ve skutečnosti lepený v pevných deskách) z 2011...

P.G.
P.G. | 13.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Lenny: taky máš ten strašný lepený omnibus? jak to čteš? Pro mě je to hrozně náročné, neb se bojím, že když to víc rozevřu, tak se to prostě rozloží...

P.G.
P.G. | 13.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Já to četla v originále a líbilo se mi to. Nicméně tady to vypadá, že překlad asi stojí za to...

P.G.
P.G. | 26.10.2020 19:45 | Sběratelský klub

Seneke: Já to tušila :D Já to tušila :D :D

P.G.
P.G. | 26.10.2020 19:39 | Sběratelský klub

seneke: a co konkrétně? :D

P.G.
P.G. | 26.10.2020 19:23 | Sběratelský klub

Fimi: Nemáš zač. A už máš přečteno? ;)

P.G.
P.G. | 25.10.2020 19:43 | Povinná četba

W Juliet (v originále Daburu Jurietto)
Scénář: Emura, Kresba: Emura, Celková délka: 14 svazků, Publikace: 1997 až 2002, Kategorie: Shōjo, Žánr: Romantika, Komedie

Co všechno byste byli ochotni udělat, abyste si splnili svůj sen?

Makoto Amano je klidná, tichá a krásná. Ito Miura se chová, obléká a mluví jako kluk. Obě, na první pohled rozdílné, však mají jedno společné – touží stát se herečkami a proto si při prvním setkání okamžitě padnou do oka. Jenže Makoto má tajemství – a když jej Ito náhodou odhalí, svět se pro ni doslova v okamžiku zastaví. Makoto není dívka! Jeho přísný otec totiž stanovil podmínku – pokud se chce Makoto stát hercem, musí poslední dva roky na střední škole hrát roli dívky, a pokud kdokoliv odhalí jeho pravou identitu, musí se vrát domů a převzít rodinné dódžo. Ve čtnácti svazcích mangy tak sledujete osudy Makoto a Ito během těchto dvou let na střední škole, během nichž překonávají jednu překážku za druhou v cestě za svým snem – až k finálnímu představení, v němž musí Makoto svému otci prokázat své herecké schopnosti.

W Juliet je typickou Shōjo mangou s poměrně rozvláčným dějem plným různých záplatek, zvratů a nečekaných překvapení – a se spoustou textu, poznámek a vysvětlivek. Při čtení je navíc důležitá znalost japonských oslovení a titulů, které jsou v textu běžně užívány ve velké míře (a naštěstí v každém svazku důkladně vysvětlené).

Manga byla vydána v anglickém jazyce společností Viz Media v letech 2004 až 2007 v čtrnácti svazcích, ve formátu 127x191, v ediční řadě shōjo.

P.G.
P.G. | 25.10.2020 14:13 | Povinná četba

Video Girl Ai (v originále Den'ei Shōjo) + Video Girl Len
Scénář: Masakazu Katsura, Kresba: Masakazu Katsura, Celková délka: 116 kapitol v 13 svazcích + 14 kapitol ve 2 svazcích (Video Girl Len), Publikace: 1989 (1. kapitola) až 1992 (116. kapitola) + 1992 (1. až 14. kapitola, Video Girl Len), Kategorie: Shōnen, Žánr: SF, Romantika
Yota Moteuchi, hlavní hrdina, právě zjistil, že Moemi Hayakawa, dívka, po níž touží, je zamilovaná do jeho nejlepšího přítele. Zní to jako stokrát podané téma nekonečné love story? Ano. Jenže! Zklamaný Yota cestou domů natrefí na tajemnou půjčovnu videokazet, zvanou Gokuraku, s ještě tajemnějšími tituly. Jeden z nich, s názvem „I'll Cheer You Up!” s Ai Amano v hlavní roli si půjčí, netuše, co si vlastně ve skutečnosti domů nese. Když z obrazovky vystoupí Ai Amano, aby Yotovi pozvedla náladu, celý Yotův svět se v ten okamžik převrátí naruby. A aby toho nebylo málo, Yota si videokazetu přehrává na porouchaném přehrávači, což způsobí, že Ai je také „porouchanou” a mimo jiné cítí emoce. A to je teprve začátek příběhu plného lásky, romantiky, komických situací a Yotova odhodlání zachránit Ai. Před čím? Před jejím osudem, jenž řídí mysteriózní muž zvaný Rolex, stojící v pozadí Gokuraku.
Video Girl Len je volně navazujícím příběhem Len Momono, jak jinak, též dívky z videa.


Manga byla vydána v anglickém jazyce společností Viz Media v letech 2000 až 2006 v patnácti svazcích, ve formátu 127x191, v ediční řadě action. Prvních 13 svazků je Video Girl Ai, svazky 14 a 15 jsou Video Girl Ai – Len's Story.

P.G.
P.G. | 25.10.2020 12:39 | Povinná četba

Seneke: Ale no tak :D Dávám sem, co mám přečtené a líbilo se mi... A možná by se mohlo líbit i ostatním.

P.G.
P.G. | 25.10.2020 12:37 | Povinná četba

Fry: Ještě poznámka - technicky vzato se jedná o V2V8 vazbu. Tedy lepená, vsazená do tvrdých desek. Takže to je možná důvod, proč to na některých ešopech nazývají paperback. Viz to má označené jako Hardcover, což jsou tvrdé desky, nejspíše bez ohledu na vlastní způsob vazby (asi se to v zahraničí nějak podrobněji neřeší).

P.G.
P.G. | 25.10.2020 12:25 | Povinná četba

Robur31: Je to Shōjo, což znamená, že je to svým způsobem specifické - v Shōjo manze se spousta věcí řeší náznaky, nevyřčením něčeho zdánlivě nedůležitého (což se ale později ukáže jako důležité :)), popsáním nepřímo či vyjádřením symbolicky nebo prostě úmyslným vynecháním. Říkala jsem si, že sem něco z Shōjo dám, neb jsem tu nic obdobného nenalezla, ale je pravda, že Utena je hodně symbolická a specifická. Dala jsem ji sem i proto, že je uzavřená (tedy krom novinky After the Revolution, jež vyšla v angličtině letos) a je v prodeji (takže si ji případné zájemkyně (a zájemci) mohou opatřit a přečíst).

P.G.
P.G. | 25.10.2020 12:10 | Povinná četba

Fry: Já to koupila tady u nás, v úterý vyzvedla a dnes založila do poličky (samo že přečtené) :D A ano, je to HCčko, v jiné podobě to nevyšlo (resp. nevím o tom, Viz to má vydané jako HC).
EDIT: Je to HC, mají to evidentně špatně

P.G.
P.G. | 24.10.2020 23:40 | Slevy, výprodeje, bazary

Zack: Snažím se podporovat kvalitní služby, ale někdy je to velmi obtížné. Když se mnou obchodník/prodejce jedná svrchu, neváží si mě a ještě třeba pyskuje při reklamaci, tak prostě dostane banána, a jdu ke konkurenci. Ano, občas se zajdu na něco mrknout ke kameníkovi, protože ešopák se nenamáhá uvést kompletní/pravdivé/etc. informace o výrobku a to si pak, když mi cena vyhovuje, koupím rovnou u toho kameníka a ešopák dostane banána. Ale už se mi taky stalo, že to měl kameník jen vystavené a neměl kus na prodej. A tlačil mě do koupě něčeho jiného obdobného (dražšího), co jsem nepotřebovala.

P.G.
P.G. KOUPÍM3.8.2020

Sháním
Dance in the Vampire Bund Omnibus 6 (The Memories of Sledgehammer 1-3), v rozumném stavu.
Before Watchmen: Comedian/Rorschach (deluxe edition, pevná vazba)
X-Men: Age of Apocalypse Omnibus HC (Scott Lobdell)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 26.10.2020 20:17
Komentáře u comicsů: 85
Hodnocení comicsů: 96
Příspěvků ve foru: 101

Sbírka (z CDB)

Četl: 1 (cca 249 Kč)
Má: neveřejné
Chce: 1 (cca 499 Kč)
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné