Království tvé

4.4 | BB/art s.r.o., Crew | superhrdinský

Temný epos o budoucnosti přelidněné novými a prakticky nezvladatelnými superhrdiny. Jak daleko až může dojít konflikt nových a starých superhrdinů… a především, má v tomhle klání vůbec šanci lidská rasa?

Scénář:
Mark Waid
Kresba:
Alex Ross
Lettering:
Jan Kozák
Překlad:
Viktor Janiš

Obsahuje sešity série Kingdom Come #1-4 (květen 1996 - srpen 1996)

Rok a měsíc vydání: 2006 | ISBN: 80-7341-924-6 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách s přebalem | Formát: 170 x 265 mm | Počet stran: 232 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 690 Kč | Název originálu: Kingdom Come | Vydavatel originálu: DC Comics, 1996

Obálka
Tyfus
Tyfus 1.10.2017

Jsem nadšený! Kresba Alexe Rosse je skvělá proste vždy! Staří Kal-El a ostaní jsou prostě bomba! Příběh taky skvělý! Není to komiks, ale epos! Tohle musí každý mít!

Norri
Norri 28.9.2017

Musím říct, že jsem trošku zklamaný. Ten komiks má pověst absolutní bomby a tomu odpovídaly má očekávání. Nakonec jsem ale dostal jenom směs toho, co tady už bylo. Se Zázraka (Marvels) to nespojuje jenom osoba malíře, což je v tomto případě skvělý Alex Ross (tomu není co vytknout), ale také vyprávění z pohledu civilní osoby. Uznávám, že spojení osoby pastora a apokalypsy mi připadalo celkem originální. Potom tady máme morální dilemata Supermana - to je v každém Supermanovi. Starý Batman s exoskeletonem - toho známe z Návratu temného rytíře. Nástup nové generace superhrdinů - Občanská válka. Strach lidí z moci superhrdinů - to už tady taky bylo. Takže suroviny známe a nepřekvapí. Potom ještě hodně záleží na tom, jak se to uvaří a tady jsem byl nepříjemně překvapený z množství nejrůznějších superhrdinů, metalidí a různých bytostí. Těch tam bylo zbytečně moc. I proto, že jsem se s některými z nich ještě nepotkal a to na čtenářském zážitku nepřidá. Tak a teď nějaké plusy: kresba (malba) prvotřídní, tah pastorem zajímavý, vidět a zažít superhrdiny staré - to pobaví vždycky.

Fimi
Fimi 26.7.2017

Tohle je nejlepší superhrdinský komiks co u nás vyšel a snad i celkové v celém žánru se drží na vrcholu bez nějaké konkurence. Příběh je tak vážný a temný a plný poselství až to člověka nutí k zamyšlení. Tady prostě není o čem. Vrchol komiksového žánru v ranku hrdinů s naprosto úžasnou realistickou foto kresbou tvoří tohle Rossovo a Waidovo dílo naprostou špičku. Tady si prostě každej najde svoje

Ter
Ter 27.5.2017

100% záležitosť! :)

3DD!3
3DD!3 19.7.2016

Pochopit plný rozsah tohoto ohromného eposu je něco čeho komiksový laik nemá šanci dosáhnout. Přehlídka postav, charakterů, které jsou naživu (ano skutečně naživu) déle než já si zaslouží pro plné zhodnocení někoho způsobilejšího. Přesto tento temný příběh o lásce, naději a pomoci mluví. Vyjadřuje se k problémům, které patří k archetypům žánru a výsledky jsou děsivé. Naturálnost děje a jeho vyústění v kombinaci s Rossovou fotorealistickou kresbou musí potěšit úplně každého. A že se vám Království tvé nezdálo nic moc? Věřte, že chyba je na vaší straně. Je třeba si prostudovat pár pramenů, aby jste všechno pochopili.
RECENZE: http://www.fullmoonzine.cz/clanky/prijd-kralovstvi-tve-bud-vule-tva-kingdom-come

luky.kuky10
luky.kuky10 25.9.2015

Nema smysl nekoho presvedcovat, jestli si tohle precist. Tohle proste musite precist! Videt old Supermana, Batmana, Wonder Woman a skoro vsechny dalsi superhrdiny DC, je velka pecka. Jeste k tomu v LUXUSNIM zpracovani od krale comicsove malby Alexe Rosse. Na scenar si kazdy udelejte nazor sami. Me se to libi jako celek:-) 100%

sedw
sedw 20.5.2015

Velmi zajímavě zpracované téma What if...? Příběh byl velmi temný, výborně napsaný a po celou dobu se povedlo Waidovi budovat napětí a atmosféru. Celkové vyvrcholení pak již bylo jen třešničkou na dortu a konec mě velmi potěšil (ač jsem něco takového čekal). Co se týče kresby, tam je to trošku obtížnější. Absolutně nelze pochybovat o tom, že se jedná o top kreslíře a zpočátku jsem byl z kresby (malby) naprosto nadšený, výborně dokreslovala atmosféru. Ke konci mi však již přespříliš realistická kresba začala mírně vadit, naštěstí komiks nebyl tak dlouhý, aby se mi zprotivila. Ač se tedy jedná o jednu z nejdokonalejších kreseb, které jsem měl možnost v komiksu vidět, možná právě její přílišná realističnost ji trochu táhla dolů, jelikož od komiksu takto realistickou kresbu nepožaduji a spíše čekám něco, co má k realističnosti dál. Celkově však jedinečný komiks, který si rozhodně zaslouží plný počet.

jh666
jh666 25.4.2015

Předně musím zmínit kresbu, protože ať je scénář sebelepší, Rossova geniální kresba ho předčí. Tím nechci scénář Království tvého znevažovat, jelikož je perfektní, ale Ross je prostě génius. Samotný příběh je ale skutečně temným eposem, který patří skutečně k mistrovským komiksový dílům. Temné a trochu stísněná atmosféra prvních tří kapitol, která graduje v obrovské bitvě je skvělá. Jedinou menší výtkou je možná až přehnaně optimistický epilog. Tím neříkám, že by kniha měla končit nějak pochmurně, ale konec před epilogem by bohatě stačil. Přesto 100 %

kaylin
kaylin 31.7.2014

Kdyby měl kresbu kdokoli jiný, hodnocení je jednoznačně nižší, protože scénář má skvělé východisko, ale není dotažený ke zdárnému vyústění. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/07/709-kralovstvi-tve-80.html

adevr
adevr 4.2.2014

Tak tuhle knížku jsem půjčil, ten co si ji půjčil ji pak po domluvě někomu půjčil a ten ... no a už ji nemám.. No byla to hezká malba, a dobrý příběh. Bohužel jsem v tom cca 98 mém roce nedokázal ocenit různé odkazy. Takže si ji holt budu muset koupit znovu. A už ji nepůjčím...Ne a ne! :)

Josh
Josh 16.5.2013

Bejt Supermanem je strašně nevděčnej džob, jak by řekl Franz Straka:)) Zatimco pro nás představuje běžný dilema váhání nad tím, kterej omnibus koupíme a kterej ne, on často rozhoduje o bytí a nebytí celýho lidstva. A pak se mu všichni posmívají, že u toho neni dostatečně cool a nesází jednu hlášku za druhou, že se srandovně oblíká apod. To by mě na jeho místě taky pěkně sralo.

Takže se ani nedivim, že zmizel do ústraní. Že nechtěl poslouchat řeči o tom, jak jsou jeho hodnoty staromódní. Ano, jsou. Bohužel. Stejná degenerace, kterou můžeme i my vídat v reálu u mladších ročníků, postihla potomky superhrdinů. Ztráta empatie, soucitu, ohleduplnosti k druhým. A starší propadají apatii, protože světu kolem sebe přestávají rozumět, cítí se v něm bezmocní. V takovym stavu je na začátku knihy veškerá populace, řádění nových hrdinů se dá jenom přihlížet a zároveň doufat, že se vás to nedotkne.

Proto musí stará garda zpátky do akce!:)) A je to nádherná podívaná, nejen díky Alexi Rossovi (prostě neskutečná kresba, pomalu každý druhý okýnko by si člověk nechal zarámovat). Neměl jsem problém ani se scénářem, i míra patosu mi přišla v mezích únosnosti. Snad jen pokud jste hodně alergický na Bibli, tak vám budou místy slzet oči:))

Taky lituju, že neznám úplně všechny postavy, co se v tomhle díle vyskytnou, navíc ani většina z těch populárnějších nedostane skoro žádnej prostor. Vše se točí okolo svatý DC trojice - Superman, Wonder Woman, Batman. Kdo zase vyžere moralizování a kdo bude naopak velkej frajer si můžete tipnout;)) Úžasná je ale hlavně Wonder Woman, která věčně váhajícího Supermana systematicky dokopává k činnosti. O nepřátelích smýšlí mnohem nemilosrdněji, případně i sama vede svoje spolubojovníky na zteč. (Navíc u toho božsky vypadá.)

Tenhle "oldschoolově" vážně (neřekl bych suše, sem tam probleskne i humor) pojatej příběh mě bavil od první do poslední stránky a bylo fajn si na nějakou dobu odpočinout právě od tý všudypřítomný nadsázky, o který píše vasek.

Kocour
Kocour 18.2.2013

Námět výbornej. Ústřední téma zestárlých superhrdinů, kteří zase jednou hledají své místo pod sluncem, by mohlo být výborné, ale ne v podání Marka Waida, který to neumí prodat, neumí vyprávět. Některé momenty jsou super, ale je jich zatraceně málo! (Nedá se to srovnat s pocitem "nekonečného" úžasu či vytržení při čtení třeba Watchmenů). Je to zkrátka mizerně odvyprávěný - a když už se některá scéna povedla, tak mi tím spíše připomnělou, jak moc jsou ty ostatní průměrné. A není to tím, že bych se nechytal. Co se týče kresby: Alex Ross umí, ale větší kýč už si neumím ani představit.

Light
Light 29.1.2013

nůůdááá

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT 28.11.2011

O malbě je skoro zbytečné se zmiňovat. Někomu přijde malinko sterilní, ale přesto-neskutečná (ale o tom asi nikdo nepochybuje). Všechny postavy z Kingdome Come bohužel neznám, takže mi to určitě lehce snížilo zážitek, ale i tak mi příběh přišel dobrej. Skvělej nápad starýho Batmana, kterému kostra po tisíci bitkách jaksi už nedrží a musí nosit speciální skelet. Taky mě vždycky baví vztah Supermana a Batmana. Dvou starých zvláštních přátel. Malounko mě rušil náboženský průvodce, ale hlavně že nečetl z Koránu i když to by byla možná větší sranda .o) Co se týče Flashe, tak sem si nevšiml (já vim, je to tuze rychlý chlapík) že by vůbec za celej komiks něco udělal, (mimo vytáhnutí jednoho pána z jiné reality) ačkoliv má v tomhle komiksu potenciál udělat při té rychlosti prakticky cokoliv... Co jsem četl dvakrát, přečtu i potřetí a to platí i tady...

marek zigmund stanko
marek zigmund stanko 13.10.2011

Superman - život a doba
Pohled na přestárlého, zarostlého Kal-Ela je pohledem pro bohy
Bůh sám svůj zrak sklání a farmaří
v jedné ruce pluh
v druhé těžký obráběcí stroj
Ale né tak těžký aby dostal batmana
z jeho jeskynního kutlochu
už mezi lidi moc nechodí
Luthor by i chtěl
ale tahle tunová velryba
má co dělat aby se zvedla se židle
Venku je to teď o něčem jiném
a nejen nad Tatrou se blejská
next superhero generation vystrkuje růžky
..a bude hůř

George Walker Bush
A George Walker Bush 9.7.2011

Tak takovou patetickou slátaninu jsem dlouho nečetl. Scénář má nápad i své kouzlo, ale finální provedení je... přinejmenším rozpačité. Nesnáším plejády a legie všemožných i nemožných maskovaných superhrdinů a že se jich tady najde. Tenhle komiks je jedno velké WTF, byť věřím, že mnohé může zaujmout, mě ale rozhodně ne. Náznak gaimanovského mystična se ztrácí v monumentálních řečech o dobru a zlu, psychologie většiny postav je mizerná, závěrečnou apokalypsu stejně skoro všichni přežijí, finální zúčtování stejně skončí hloupým happyendem, veškerý potenciál imho promrhán... prostě... nevím no... a to ještě nemluvím o špatně ořezaných stránkách.

Třeba jsem to jen nepochopil, ale vůbec mi to nevadí. Raději se vrátím k rozečtenému Camusovi:-)

Draco nobilis
A Draco nobilis 24.1.2011

Kongdom come.

BlackDragon
BlackDragon 21.3.2010

Velkej sef, no jo, komix je komix, unesie veci inak ako ine media... konfrontacia starej a novej generacie sa mi skor paci vo filme Rocky Balboa a pod. nova generacia nedostala sancu, vlastne sme sa s nikym z novej generacie ani podrobnejsie nezoznamili (precin Magoga a koniec) a bola dost tvrdo zaskatulkovana ako nasilna, zmetena, bez zodpovednosti atd. atd., ved ja nehovorim, ze je to zly komix, viz moje hodnotenie :) ale cakal som viac, aj prave od pre tieto reakcie v diskusii, zlo je v tomto komixe dost bezbranne a prostoduche a aj napriek tomu maju hlavni hrdinovia starej generacie zbytocne dilemy, prave tie mi pridu umele, proste ma to nedostalo (skor mam pocit, ze je to napodobenina lepsich komixov a la spominani Watchmeni)

Velkej šéf
Velkej šéf 19.3.2010

BlackDragon: Uch, tak jako souhlasím s tebou ohledně toho konce. Ten je trochu sušší, ale že by mi to zkazilo celkový dojem z knihy, to ne. Ty putování se Spectrem a biblické citace mi právě přišli skvělý! Přišlo mi to, že to tomu dodává tu šťávu a skvěle to vyšvihává a sedí k té atmosféře, kterou to vytváří. A hlavně, s Watchmenama to nemůžeš srovnávat, ty jsou o něčem úplně jinym.

BlackDragon
BlackDragon 19.3.2010

nechytila ma krezba a aj pribeh je prekombinovany az pateticky - hlavne v zavere, tu maju zaporne stranky hrdinovia naschval, je to take nejaske a vsetci novi hrdinovia su bez rozmyslu vadni, podla mna je toto dielo precenovane, na takych Watchmenov nesiahana vobec
aj obrat Batmana, dovercivost a potrestanie Luthora, nejasnost s novou generaciou hrdinou, ktoru reprezentuje Magog, ktory je akoze sprosty vrah, vraj to nie je ciernobiely scenar, ale ono je
aj cele to putovanie so Spektrom, na tomto by sa dala zalozit max infantilna sekta :D

Kaluž
M Kaluž 5.11.2009

Jo, tohle můžu v jakémkoli množství. Postavy vyšperkované, scénář nadstandartní a kresba (malba) famózní.

vasek
vasek 5.8.2009

Kingdom Come je bez diskuze nadstandardní počin a má nesporné kvality. Jenže jsou tu i nějaký ty „jenže“…
Opravdu jsem se hodně dlouho zdráhal k tomuhle dílu něco napsat. Léta to ve mně kvasilo, bublalo a teď cítím, že nadešel čas vypustit všechno své moudro na světlo světa. :-)

1) vyprávění – struktura příběhu nezapře, že se původně jedná o seriál na pokračování. Vytváření fiktivních alternativních realit ve stylu „co by se stalo, kdyby…“ mě baví opravdu hodně. A tohle dílo má ještě nadstavbu, neboť jde o fiktivní realitu vytvořenou k jiné fiktivní realitě. Škoda, že o Wonderwoman, Green Lanternovi a jiných vítečnících vím tak akorát starou bačkoru. Takže je pravděpodobně moje chyba, že si story nedokážu plně vychutnat. Co mi trochu vadí, je absence jakékoli odlehčenosti nebo nadsázky. Je to všechno hodně „navážno“ a některé uvědomělé hrdinské cancy postrádají byť jen špetičku nadhledu. Superhrdinský komiks, který se bere smrtelně vážně? No, mě osobně to trošku smrdí. Z Batmana se stal v podstatě fašoun a Superman (ztrativší entuziasmus a mladické nadšení) mi přišel jako supernudnej suchoprd. Nadšení z příběhu se nekoná, ale jednou hubou dodávám, že si za to můžu částečně sám.

2) výtvarno – Alex Ross, génius realistické malby, vytváří dokonalé vizuální hody. Kvalitativně a technicky ve svém oboru se najde jen málo obdobných. Jenže mě ty jeho „do detailu vyprděný políčka, jedno dokonalejší než druhé“ přišly ke konci sterilní a ubíjející. Prostě tisíckrát ta samá dokonalost působí v finálním dojmu tak nějak neživotně. Stejně jako není ani na chvilku odlehčený příběh, tak těžkotonážně působí i malba. (Tady si neodpustím poznámku: Proto třeba obdivuju Bisleyho, že i ve chvílích, kdy dělá dost utažený realistický věci, dokáže najednou nakopnout motor a úplně přirozeně na chvíli přejít do expresivního stylu. Najednou se nepohybujeme pořád v tom samém, zažíváme nějaký kontrast, něco, s čím lze tu dokonalou „vymalovánku“ porovnat. A celkový dojem je pak mnohem životnější). Neříkám, že Rosse zatracuju, je to špičkový výtvarník. Ale jeho projev mi nepřijde vhodný na delší čtení.

U tohohle booku bych rozuměl lidem, kteří tomu dali 100%, stejně jako někomu se 40%. U mě jsou ty sympatie tak někde mezi…

Tak jsem si tady vyprázdnil mozkovej lalok a hned se mi bude líp spát.

Draco nobilis
A Draco nobilis 31.7.2009

Hyperrealismus Alexe Rosse opět boduje,ale scénář... líbí se mi využití velkého spektra hrdinů,záporáků i jejich ignorance k lidem.Ale co ten průvodce?Ty biblické citace?Krásný superhrdinský crossover,dokonce relativně inteligentní a mající smysl mi kazí ten moralizující kněz a ten duchovitý policajt.A.C.A.B-always carry a bible(all cops are bastards)-tyhle čtyři písmena a jejich dva výklady pro mě tenhle komiks shrnují.Není divu,že u američanů zazářil jak Flash.V ateistickém Česku už to taková sláva není...

choze
choze 31.3.2009

Nápad s degenerací (nástupců) superhrdinů do bezohledných brutálních bojůvkářů či motiv zastiňování lidské rasy superhrdiny výborné, ale ze všech těch (vesměs Supermanových, tu postavu jsem tu z duše nenáviděl) obludně ušlechtilých blábolů jsem nemohl, dost mě otravoval i ten vypleštěnej děda putující napříč příběhem, ale hlavně mě nasralo to klasické závěrečné pokrytectví, kdy potřebujete zabít hromadu krvelačných padouchů, ale správňák Superman to samozřejmě udělat nemůže, takže co se stane? POZOR SPOJLER Zničí je atomovka poslaná lidmi. No nic. Kresba superšpičková, ale ne můj šálek kávy, každopádně mé nízké hodnocení jde hlavně na vrub scénáře.

Velkej šéf
Velkej šéf 6.12.2008

Podle mě naprosto skvělý. Možná je to tim, že sem nečet Zázraky, ale přišla mi úžasná kresba, i dokonalej scénář. Podle mě si to zaslouží stovku.

aza
aza 23.11.2008

Tak nevím. Buď jsem to celé nepochopila, nebo tenhle komiks není pro mě. Asi obojí. Kresba(nebo spíš malba) je naprosto skvělá, místy až úchvatně dechberoucí a vždycky atmosférická. Jenže ve scénáři jsem se začala ztrácet už na začátku, celý ten národ DC superhrdinů je pro mě trochu velká dávka a Norman McCay jako jediná lidská osoba schopná přiblížit celý ten patetický galimatyáš nezasvěcenému čtenáři - to je mi trochu málo. Nicméně, proti gustu...

The Genius
The Genius 24.9.2008

Království tvé jsem četl ještě před Zázraky a nedá mi, abych tyhle dvě díla nesrovnal. Kresba je tu ještě lepší než v Zázracích, ale to je asi tak všechno. Zázraky mi prostě sedly víc, může to být tím, že Marvel Universe mám prostě radši a z DC znám pořádně v podstatě jenom Supermana a Batmana. Ale vůbec celý koncept příběhu mi přišel u Zázraků lepší, celý nápad sledování děje z pohledu řadového člověka. Království je o dost "těžší" četba, víc odměřenější, ale pořád kvalitní.

FrAnK
FrAnK 18.7.2008

Docela slusna podivana na stariho lobaka kteryho nemusim takze mi vyhovoval jak vypadal jako staroch v tomto dilku no a jinak vubec to nebylo spatny muzu doporucit precejenom ross je ross:)

VenomCZ
VenomCZ 12.1.2008

Hodne dobrej komiks jenom mi pribeh se zda takovej makovej no.

Blood4ever
Blood4ever 16.12.2007

Parádní komiks!!!!!!!!!!!

Tao Quit
Tao Quit 15.12.2007

Dávám 90% a nenapadá mě,co bych tomu ještě psal.Jen bych kopíroval co už psali lidi pode mnou.Takže tak.

Woffce
Woffce 31.10.2007

Moc mě to nevcuclo, oproti "Zázrakům" příliš studený, příliš "vymyšlený" (zdůrazňuju ty uvozovky). "Království" jsem si zkrátka spíš prohlíd´než prožil. Z těch pětaosmdesáti procent je proto jednoznačně takových pětašedesát pro pana Rosse. Ale možná ězí chyba i ve mně - jsem na tom podobně jako Squash.

Jokerka
Jokerka 18.10.2007

Tak jsem si to cela natesena precetla...a oproti Zazrakum je to slabsi odvar. Nerikam ze se mi to nelibilo. K Rossovi nemam vyhrad snad jenom to, ze je fakt hyperrealstickej... :-)
Ale ten pribeh. Nejak jsem mela pocit, ze to bylo takovy neuchopitellny, etericky...tak nejak nevim...Utvrdila jsem se v tom ze Suprmen a Wonderwoman jsou proste jonem ikony, kery tezej z toho, ze maji kudrlinu na cele, NEUSTALE se snazi vse resit nemilitantne a dokazou hazet autobusama. Takovy prazdny schranky..ale asi jsem zaujata..
Za to Bruce "rytirvbrneni" Wayne me tady okouzlil. Charismatak jeden! :-)
Jo a mimochodem uplne me tam odrovnal Lobo v baru..To jsem fakt necekala, ale prislo mi, ze kokretne tady nejak vymeknul tatka:-)
Celkove vzato vazeni panove ANO, bylo to pekne, rada si to poctu zas a znova, ale takovy monumentalni pocit navzdory monumentalnim bitkam, ktere se tam odehraly, tak z toho zase az tak uplne jako ze zazraku nejsem. Takze asi tak.
Jo a mimochodem uplne me tam odrovnal Lobo v baru..To jsem fakt necekala, ale prislo mi, ze kokretne tady nejak vymeknul. Nedovedu si totiz vysvetlit ze by to vsechno sefic sam nedal do late .

Wiruss
Wiruss 8.10.2007

No tak nevím, prý to má být skoro jak Marvels, to bych neřekl, jelikož jsem u tohodle mnohem méně bavil. Kresba pěkná, ale scénář mě nedokázal zcela vtáhnou i když po první kapitole to vypadalo zcela naopak. Rossovi malby jsou krásné (i když podle mě Superman i Kapitán Marvel vydapá v jeho podání hrozně (až na pár obrázků). Celkově to na mě i působilo tím dojmem, že to daleko více vyžaduje znalost čtenáře a načtenost kupy comicsů od DC což u nás moc nejde, možná je to škoda, že se podobné knihy vydávají už teď když většina lidí nezná 80% z představených hrdinů...

Corvus
Corvus 28.7.2007

Kingdom Come - Království tvé. Jak začít... Když jsem si před léty prohlížel jedno z prvních čísel magazínu Crew a přečetl jsem článek o tomto veledíle, se slzou v oku jsem tehdy sám pro sebe konstatoval, že "tohle u nás nikdy nevyjde." No a dočkal jsem se. A jistě nejen já. Scénář není špatný a líbil se mi, což není ani zbrklý jásot (přece jen jsem četl kvalitnější záležitosti) ani jej nehodlám smést ze stolu s konstatováním, že jde o superhrdinský škvár. Mnohem působivější je malba Alexe Rosse, jehož obráz(k)y jsou neuvěřitelný. Téměř každý "záběr" v Království tvém lze vypreparovat, zarámovat a pověsit na čestné místo. Ross je prostě precizní a já miluju detailní, řekněme hodinářskou, práci. Což Alex naprosto splňuje. Když už kvůli ničemu jinému, tak právě kresba by vás měla dotlačit k tomu, vytáhnout money z peněženky a utíkat do první speciálky, která vám přijde na rozum. Hodnotím poctivě vydřenými 90% a dal bych 95% nebýt nekvalitního papíru, který byl na tento book použit. Nebo lépe řečeno... škoda, že nebyl požit papír mnohem kvalitnější... asi tak. Jinak je book perfektně ošetřen, včetně několika zajímavostí v závěru (kdo je kdo, skicy atd.). Kvalitní dílo!

Big G
Big G 23.6.2007

Po tom, co jsem přečetl u mě tato kniha klesá o chloupek níž a musím říct, že mám Rosse raději méně realistického s větším důrazem na zachycení atmosféry...

Corto
Corto 6.6.2007

Paráda :)

Spider-man
Spider-man 7.5.2007

Tak som to čítal napodruhé a přišlo mi to lepšie než poprvé.

Slaine
A Slaine 6.4.2007

Bezesporu kvalitní comics se propracovaným příběhem a vypiplanou kresbou... ale... nemůžu se vyhnout srovnání - nemá to hloubku Watchmenů, atmosféru Temného rytíře ani příjemnou nostalgii Zázraků. Vše je líčeno až s moc velkým patosem a, pro mě, s přehnanou úctou k superhrdinům. Neustálý srovnávání s biblí mi přišlo občas úsměvný. Zpracování parádní, ikdyž Ross by si podle mě zasloužil lepší papír (viz Zázraky). Shrnuto: úplně mě to nedostalo, což je určitě způsobený i mou nevelkou znalostí DC universe, ale 85 si to určitě zaslouží.

DEmnoG
M DEmnoG 24.1.2007

No jo, dalsi klasika v cestine:). Zacnu kresbou, protoze ta mi opet dala poradnou pestovku mezi voci... Ross opet odvedl uzasny kus prace, at uz kompozicni, tak malirske, navic spousta prace s pozadim, takze lidi co to maji radi (jako treba ja) se muzou poradne dlouho zabyvat tim, co se za hlavni scenou deje... a ze toho neni malo:). Scenar se mi velmi zamlouva, ja tyhle "what if" zalezitosti mam rad, navic se Waidovy povedlo napsat inteligentni pribeh s uveritelnou psychologii postav, ktery drzi a je prijemne naslaplej. Jen ten konec v Krypton Planet me lehce krknul, nesednul. Mam Kingdom Come HC, takze jsem porovnal tisk (no a taky aby mel Willis radost) a nemam naprosto zadny vyhrady, dokonce jsem v ceske mutaci neprisli o zadne bonusy HC verze... ani s orezem nemam problem, asi jsi mel Willisy proste kliku a mas chybny kus. Srovnani s Marvels jsem se nevyhnul a podle hodnoceni je jasne, ze Marvels se mi zamlouvaji vic, pac jsou takovy lidstejsi. Ackoliv chapu, ze vymyslet tenhle pribeh je jiste tezi, nez dat dohromady "zarive" momenty Marvels Univers a mam radeji DCcko:).

Zack
A Zack 18.1.2007

V tech se nevyzna "nikdo", dulezity je poznatek, ze ten a ten book je z edice Elsewords (nebo jine, ani DC neni schopny mit vsechny "kdyby" serie pod jednou znackou) a ze stoji proste sam o sobe.

Spider-man
Spider-man 18.1.2007

Zřejmě máš pravdu - asi bych si to víc užil. Ale to poděkování jsem myslel vážně. Sám se totiž moc v seriích Elsewords nevyznám. Zkusím si nějaké info vyhledat na netu.

Zack
A Zack 18.1.2007

Spider-Man: ale kdybys to vedel, tak bude tvuj zazitek bohatsi, nebude? Nechme stranou, ze tohle bys zrovna vedet fakt mohl :) Ja to jen zminuju, ne abych ti znechutil zazitek, ale protoze pravidelne narazim na lidi, ktery mi zacnou vykladat o tom, jak v tom a tom universu se stalo to a to, abychom se reverzivnim inzenyrstvim dopracovali zpatky k nejakymu "co kdyby" booku :) To treba Marvels jsou jako ucebnice Marvel Universe pomerne dobry.

Spider-man
Spider-man 18.1.2007

Zack: Díky za vysvětlení. Tak aspoň ty základní postavy znám (Superman, Batman, Wonder woman, Green Lantern, Kapitán Marvel...) a nemusím se ptát, proč WW říká Supermanovi Kale. :-)

Zack
A Zack 17.1.2007

Spider-Man: takovy detail ... tenhle comics patri do Elsewords, tzn. jestli poznavas postavy podle "jak by to mohlo byt, kdyby", tak se obavam, ze vysledne znalosti ti budou dost k nicemu :) Znalost postav je u tehle comicsu pomerne zasadni zalezitost. Da se cist i bez ni, ale strasne moc veci ti unikne.

Spider-man
Spider-man 17.1.2007

Není to špatný, český vydání je skvělý....ražba atd. Jen to moc nesplnilo mé očekávání. Děj se začíná rozjíždět až v třetí kapitole a mám dojem, že Alex Ross oproti Zázrakům trochu v malbě polevil. Tedy až na závěr, kde si dal záležet. Neznalost postav mi ani moc nevadí. Aspoň má člověk možnost je poznat. Nepochybně je to titul, který patří do sbírky, i když Mark Waid není Kurt Busiek. P.S. Neví někdo, koho mi připomíná Spectre, když si sundá masku? "Odmaskovaný" Spider-man

Lord.Morfeus
Lord.Morfeus 4.1.2007

Oproti Zázrakům je dobře, že je postava lidského pozorovatele zatlačena do pozadí a celý příběh sledujeme přímo očima super-hrdinů. Problém je, že průměrnému českému čtenáři asi většina postav, krom Supermana a Batmana, nebude nic říkat. Jejich znalost ale naštěstí není až tak důležitá a příběh si můžete užít i tak.
Vzhledem ke krásnému vydání a počtu stran naprosto nechápu cenu, ale nestěžuju si. Kéž bych takto nechápal cenu u více budoucích titulů. :-)

chru
chru 25.12.2006

Kralovství tvé mě nezaujalo na to kolik bylo kolem humbuku nic moc

erik
erik 30.11.2006

Ano, to, co robi tento komiks unikatnym, je malba. Ta sama je 100%. Pribeh je kvazi temny, celkom fajn. Zraza ho trosku nicneriesiaci koniec (po tom ocakavani uplnej skazy). Ale aj tak je to povinnost pre kazdeho komiksofila. Myslim si, ze Ross je este o chlp lepsi ako v Marvels.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 4.11.2006

Tenhle titul jsem měl možnost před pár lety přečíst v sešitovém originále a nijak zvlášť mě neoslovil. Ke zhodnocení českého vydání: V první řadě BBart odvedl skvělou práci a vydání "Kingdom come" je opravdu v luxusní formě. Kresba je dokonalá, Alex Ross je na tohle božskej. Děj není špatný, ale nechytil mě třeba tak jako Marvels. Hlavně ten superhrdinsko-americko-snovej závěr s našťouchanou WW, je fakt k zblití. Na druhou starnu kozy Power woman nemaj chybu. MdS

krvinka56
krvinka56 25.10.2006

Tak tenhle komiks stojí fak zato mít.Super kresba sice toho je na některých místech poněkud přehršle a člověk potom potřebuje pomalu lupu ale nemá to chybu.Příběh je naprosto zajímavě vyprávěnej ikdyž v některých chvílích se mi zdálo že delší působnost nebo rozvedení by nebylo naškodu.Někde sou až moc rychlé přechody.Superman tu konečně vystupuje jeko někdo kdo dokáže dělat chyby.To se mi líbí.Celý komiks bohužel musím srovnávat se Zázrakama které sem četl připadámi to hodně podobné a tudíž méně originální,ale stejně je to naprosto suprovej komiks.Teda pokud si někdo přečte původní článek crwi bude od toho očekávat trochu něco jiného než mu je v komiksu předloženo,a tudíž bude poněkud sklamán.Osbně to povařžuji za nej komiks sou sice lepší díla a bez super hrdinů ale tady de i oněco jiného.A tudíž nezáleží natom jaké hodnocení tento komiks dstane.Prostě tento komiks nesmí nikomu chybět ve sbírce.Já bych klidně bral i to novější vydání v nové úpravě co vyšlo v USA a tak doufám že pokud se tento super komiks vyprodá že se objeví i unás.Opravdu nezáleží natom kolik procent dostane tohle prostě musíte mít.

Erich
Erich 13.10.2006

Rossova malba nadherna, ale pribeh mi prijde trochu slabsi. Cekal jsem neco temnejsiho. Jinak ceske vydani je opet velmi kvalitni, jak uz to u bbartovskych titulu byva.

curlytom
curlytom 13.10.2006

Čekal jsem sice něco poněkud jiného, ale i přesto jsem velmi spokojen.

Black Bro, yo
Black Bro, yo 8.10.2006

to squash: Kal-El je skutečné jméno Supermana, které mu dali jeho rodiče na planetě Kryptonit. Ehm...aspoň myslím.

squash
squash 8.10.2006

Nádherná knížka. Kresba vynikající, Alex Ross mne opravdu nadchnul. Příběh už tak ne. Asi to je ale i částečně ve mě a v mé neznalosti DC vesmíru. Většina postav kolem Supermana mi opravdu nic neříkala a mnohokrát se naráželo na něco co mi unikalo. Jeden příklad za všechny: WW nazývala Supermana nevím proč Kale. Předpokládám, že to navazuje na nějakou starší historku, ale pravě tyhle momenty u mě snižovaly sílu příběhu. Kdyby to nebylo tak překrásně namalovaný tak to vidím tak za 60%.
PS: Předpokládám, že mi někdo doplní s tím Kalem vzdělání ;-)))

Big G
Big G 28.9.2006

Jeden z nejlepších comicsů, které u nás tenhle rok vyšly, ale přece jen jsem čekal o něco víc.

Zack
A Zack 26.9.2006

willis: to ti rad odpovim... bez Marvels by Kingdome Come nebyl :)

willis
willis 25.9.2006

Když jsem tohle četl, tak mě napadlo jak by asi vypadal tenhle komiks bez Marvels, DKR nebo Watchmen. Z každýho má kousek. O kresbě nebo snad malbě nemá cenu se asi zmiňovat. Jinak by mě zajímalo srovnání tisku s originálem, jestli ho tady někdo má. (Předpokládám, že DemnoG určitě :)) Co mi naštvalo je ořezání stránek, což by v samotnym komiksu tak nevadilo, ale v příloze kde jsou identifikovaný jednotlivý hrdinové, tak mi chybí kus horní řady.

Tyfus
Tyfus 1.10.2017

Norri
Norri 28.9.2017

Symbi
Symbi 28.8.2017

Fimi
Fimi 26.7.2017

yogi
yogi 19.7.2017

Olesh
Olesh 28.6.2017

Killingjoke
Killingjoke 25.6.2017

MonsterGyre
MonsterGyre 25.6.2017

Salien
Salien 24.6.2017

Ter
Ter 27.5.2017

tom173
tom173 13.4.2017

KdG
KdG 12.3.2017

Tiba
Tiba 14.1.2017

szajter
szajter 11.1.2017

Famozní
Famozní 17.11.2016

monte walsh
monte walsh 4.10.2016

tukak
tukak 28.7.2016

3DD!3
3DD!3 18.7.2016

577177
577177 5.6.2016

Jabba
Jabba 25.5.2016

Paldini
Paldini 25.2.2016

ConanVJ
ConanVJ 11.11.2015

Abstinent
Abstinent 31.10.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

luky.kuky10
luky.kuky10 25.9.2015

lutrix
lutrix 2.9.2015

firesnake
firesnake 23.8.2015

hellblazer
hellblazer 10.8.2015

Kaaos
Kaaos 21.5.2015

sedw
sedw 20.5.2015

jh666
jh666 18.4.2015

trudoš
trudoš 17.4.2015

dr_benway
dr_benway 31.3.2015

iob
iob 2.2.2015

terrordemon
terrordemon 13.1.2015

Doppelganger
Doppelganger 3.1.2015

calvin10
calvin10 1.12.2014

Kurt Cocaine
Kurt Cocaine 23.11.2014

Doctorow
Doctorow 24.8.2014

Viking
Viking 30.7.2014

kaylin
kaylin 16.7.2014

2scha
2scha 16.6.2014

willis
willis 27.3.2014

Lachvos
Lachvos 12.3.2014

mrkirby
mrkirby 26.2.2014

Buchtic
Buchtic 8.2.2014

adevr
adevr 4.2.2014

oleav
oleav 25.10.2013

Fox01
Fox01 20.10.2013

pearlxjam
pearlxjam 14.10.2013

Const.ex
Const.ex 22.7.2013

Wiruss
Wiruss 13.7.2013

blackJag
blackJag 13.7.2013

Dinik
Dinik 12.7.2013

Kjon
Kjon 8.7.2013

ikshorm
ikshorm 27.6.2013

disclose
disclose 15.6.2013

Librarian
Librarian 27.5.2013

Josh
Josh 12.5.2013

pavouk
pavouk 24.4.2013

krizt
krizt 20.4.2013

namdnas
namdnas 8.4.2013

The Genius
The Genius 7.4.2013

AxusNalim
AxusNalim 2.4.2013

mineralk
mineralk 22.3.2013

Godsmacker
Godsmacker 19.3.2013

JFL
JFL 17.3.2013

songoku
songoku 25.2.2013

Kocour
Kocour 18.2.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

Light
Light 29.1.2013

tondaa
tondaa 12.1.2013

Azbest
Azbest 23.12.2012

xspeed
xspeed 4.7.2012

Nexis
Nexis 29.5.2012

MindReader
MindReader 18.3.2012

Miriyak
Miriyak 29.2.2012

Deckard
Deckard 22.2.2012

Slaine
Slaine 15.2.2012

vasek
vasek 12.2.2012

Drbo Jebo
Drbo Jebo 6.2.2012

erik
erik 6.2.2012

Big G
Big G 5.2.2012

vccn
vccn 5.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 5.2.2012

squash
squash 5.2.2012

curlytom
curlytom 5.2.2012

Erich
Erich 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

Lord.Morfeus
Lord.Morfeus 5.2.2012

Spider-man
Spider-man 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

Tuxedo
Tuxedo 5.2.2012

namathur
namathur 5.2.2012

Corto
Corto 5.2.2012

Corvus
Corvus 5.2.2012

Jokerka
Jokerka 5.2.2012

Woffce
Woffce 5.2.2012

Tao Quit
Tao Quit 5.2.2012

Blood4ever
Blood4ever 5.2.2012

VenomCZ
VenomCZ 5.2.2012

strougy
strougy 5.2.2012

Mistak
Mistak 5.2.2012

isildur heir
isildur heir 5.2.2012

MikeZ
MikeZ 5.2.2012

Velkej šéf
Velkej šéf 5.2.2012

choze
choze 5.2.2012

Draco nobilis
Draco nobilis 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

BlackDragon
BlackDragon 5.2.2012

punisher
punisher 5.2.2012

Dr.Okamura
Dr.Okamura 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

Matio
Matio 5.2.2012

Četli:
2scha, 3DD!3, Abstinent, calvin10, cyboy, davidek, Doctorow, Doppelganger, Draco nobilis, fel68, Final, Fox01, hellblazer, Jabba, James, jiskra, Kaluž, kaylin, Killingjoke, Lachvos, Light, Loks19, luky.kuky10, marek zigmund stanko, mart.in, mineralk, MonsterGyre, namdnas, Norri, oleav, Olesh, Paldini, RaptoR, seneke, terrordemon, TonyT, trudoš, tukak, Velkej šéf, VXP, yogi

Mají:
2scha, 577177, Abstinent, adam.ra, afri, Alfi, amazing_k, Andreew, antiimini, ardath, AxusNalim, Azalin, Azbest, bboorreekk, Benji, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blair, bmc75, bobo666_2005, bodhi, Braindead, Buchtic, Bury, burzum, calvin10, calviti, Cassidy, Celestius, Chaolinek, charvos, ConanVJ, Corvus, CP, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, DAN478, DANCO, daniel.cermak, davidek, davidrynes, DAxik, Deckard, DEmnoG, Devilek, Dinik, disclose, discovery, Doctorow, doophy, Doppelganger, Dr.Okamura, Draco nobilis, Drbo Jebo, dre, dr_benway, Duchy, duri, eliera, Erich, erik, Famozní, faster86, fel68, felis, filemon, Fimi, Final, firesnake, Fox01, FrAnK, Fréza, Fry, Galupus, Garp, Godsmacker, goodspeed, grinder, Grynca, gwen666, Hamichal, haxxor, hedgehog, hellblazer, herbert, holubdema, Houbař, Hulik, hypermlok, ikshorm, imro, Infarkt, invape, isildur heir, Jabba, James, james dixon, Jestrab2, jett, jh666, jiskra, Josh, Joshua_T, Kaaos, Kabukiman, Kaluž, Karel Sec, kaylin, Kazumaki, KdG, Keddie, keplik, killermarf, KINIMODUS, Kjon, KLAUN_DOMINANT, Kocour, koniklec, kronoss, krupan, krvinka56, Lachvos, Lawer de Sanctis, Librarian, Light, listr, Lobok257, Lojza, lokeren7777, Loks19, Longin, LookAss, luky.kuky10, lutrix, mainman, mangan, MarDos78, mart.in, Marthy76, Martin Buchal, Marvin, Matej-29, Matio, MB, mcleek, merhyx, mgeralt, mikado, MikeZ, mikki.maser, Mildaha1, MindReader, mineralk, Miriyak, Mistak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, MonsterGyre, monte walsh, monty.cl, Morzael, Moyek, MP, Mr.Plysh, mrkirby, namdnas, NecRoman, Netorack, noMster, Norri, novass, Odrikani, ohromno, OldaB, oleav, Olesh, Paldini, pavel, pavouk, pearlxjam, Petr, Petrisko911 , PH79, POLAKST, Poseidon1978, PP, pršiplášť, punisher, q, raenius, Raikou, RaptoR, Renato, Ricarderon, Robb, Rowan, Rudá Táňa, RudyRod, S313, Saiffer, saja, Salien, Schramm, sedw, seezeethree, SHORTY, Shpeckk, Sir_Pete, Skot, skřetman29, Slaine, sleepless, smrtihlav7, Sněhurka, songoku, Spider-man, stanleystar, stepan.tichy, Symbi, szajter, tacmud, Tao Quit, Ter, terrordemon, The Genius, Tialster, Tiba, Till, tom173, Tombal, Tomek, Tommy Monaghan, TonyT, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, Ukko, Valis, vallyslayer, vasek, Velkej šéf, Viking, Vítek, Vojtěch 393, vrazdinek, vteco, VXP, willis, Wiruss, Woffce, worf, xai, xintax, xspeed, yama, yogi, yojimbo, z-e-d, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd, Zod

Chtějí:
adevr, Babany, besikv, Bubsy, ChaoticMan, Doly, Druid, Duff.man, Filip123, Fugas, fusnix, Hauzina, Kapis, Maty48, mearez, Nightmare, nx, Pavouk01, planika, Raul, rockyt, Ronik, Spideyy, Strokes, TIM.biker

Shání:
Hauzina, Nightmare, razielus, Spideyy

Nabízí:
Ricarderon