• Dave4.3
  Dave4.312.8. 11:05Hellblazer: Vzlety a pády
  Docela fajn jednohubka se zajímavými nápady. Občas jsem se zasmál, občas mi z toho bylo trochu nevolno, ale o tom Hellblazer zkrátka a dobře je. Je to hodně přímočaré a jednoduché, ale to nemusi být klad ani zápor. Rozhodně doporučuji pro někoho, kdo s komixy začíná a hledá něco nenáročného, k čemu nemusí mít načteno x dalších knih.
 • Dave4.3
  Dave4.329.7. 09:55Batman: Černé zrcadlo
  Možná je škoda, že už mám něco načteno s Batmanem, protože takto mi to přišlo, jen jako další variace na to samé. Navíc se přiznám, ze jsem si Černé zrcadlo vzal na paškál po jisté pauze od komixu a o to víc čekal, něco skvělého. A ono je to spis průměr.
  Odkazů na dění v jiných komiksech je tu tak akorát a ačkoli zde není Bruce Wayne, myslím ze je příběh docela dobře pochopitelný i v podstatě začátečníkům. Jen jak rikam, příběh mi obecně nepřišel příliš nápaditý a je to škoda, neboť kresba je povedená a zároveň některé linky a alegorie nejsou zle vymyšlené. Jen jako celek to bohužel moc nedrží a twisty nejsou úplně dobře dávkované.
  Obecně asi dobré, ale nedokáži se zbavit dojmu, že vše, co tam je, se už někde objevilo. Pro fanoušky Batmana ale asi nutnost a věřím, že leckdo si tu hvězdu az dvě přidá a v klidu si to obhájí. Za mě je to ale na silnější 3,tj 70 procent.
 • Dave4.3
  Tady se nedá mluvit o žádném hypeu. Esence moderního existencionálního dekonstrukčního komixu z doby, kdy to v módě rozhodně nebylo. Samotná současná popularita Strážců jen dokazuje, jak moc novátorské dílo to je a skutečný milník žánru jako takového. Mooreovy se zde podařilo stvořit funkční alternativní svět zasazený do historie. samotnou realitu mění vlastně jen kosmeticky a umě tak, aby mohl vyprávět to, co chce. Amerika si dodnes nese stigma poraženého z Vietnamu a ačkoli jej toho autor zbavil, stále je to země dost možná s většími a více problémy, než jakákoli jiná země. Superhrdinové jsou na odpis, dál vládne prezident Nixon (to je průs*r sám o sobě), nedaří se řešit hrozba jaderného konfliktu a konec lidstva je blíž, než kdy jindy a to za naprosté apatie běžných občanů. Zkrátka a dobře komix, který nám toho o lidech říká až nepříjemně mnoho a přitom ve správné chvíli stále zůstává příjemně přepálený. Třešinkou na dortu pro mě je, že každopádně právě skrze jedinou postavu, jež je omnipotentní, dokáže nakonec Moore říci nejvíc o nás, o lidech.
  Abych to shrnul, kdo ještě nečetl a myslí to s komixy vážně, tak honem na to!

  Toto vydání je se svou papírovou obálkou trošku jiné a mně se moc líbí. Formátu tedy opravdu není co vytknout.

  PS: neodpustím si jen poznámku k filmové adaptaci - pro mě přeci jen filmový konec překvapivě uvěřitelnější. Tady to Moore možná přepálil :D
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 3 (cca 2588 Kč)
Mám: 1 (cca 999 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0