Liga výjimečných I.

4.6 | BB/art s.r.o., Crew | akční, dobrodružný, historický, týmovka | série Liga výjimečných

aneb Příběh několika gentlemanů a jedné sličné dámy

Scénář:
Alan Moore
Kresba:
Kevin O’Neill
Lettering:
Michal Polanský
Barvy:
Benedikt Dimagmaliw
Překlad:
Viktor Janiš
Redakce:
Richard Podaný

Originální šestidílná minisérie The League of Extraordinary Gentlemen Vol.1 vycházela v roce 2000 pod hlavičkou vydavatelství America's Best Comics.

Ocenění:
comiCZaward 2002: Jazyk českého comicsu za nejlepší překlad
National Cartoonists Society Award 2000: Comics book

Rok a měsíc vydání: 2002 | ISBN: 80-7257-916-9 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách s přebalem | Formát: 175 x 265 mm | Počet stran: 186 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 490 Kč | Název originálu: The League of Extraordinary Gentlemen | Vydavatel originálu: America's Best Comics

Obálka
Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
louza
louza 2.11.2015

Alan Moore je ve svém díle známý náklonností ke kulturním a historickým odkazům. Ve svých stěžejních pracích to dělal rafinovaně a oklikami. V pozdější tvorbě už si servítky nebere. V crossoveru ligy je protnut a rozvinut příběh několika legendárních literárních postav zasazených do Viktoriánského období. Navazuje se tak na tvorbu autorů jako je Verne, H.G. Wells a třebas Arthur Conan Doyle. Spíš než o implicitní hluboké dílo jako je Vendeta, nebo Strážci šlo Moorovi tentokrát o zábavu čtenáře a záměr se mu daří. Dějová linka je jednoduchá s občasnými zvraty, ale je opentlená tolika referencemi funkčně zabudovanými do děje, že čtenáře nepřestane táhnout na vařené nudli až do úplného konce. Kresba je odpovídající a ctí dobovou úpravu včetně potřebné omáčky jako jsou omalovánky, stolní hra a dokonce bonusová dobová pulp povídka, která je až tak autentická, že současnému čtenáři asi moc neřekne. Rozhodně pěkné dílko s nímž Moore vizionářsky předběhl dobu, protože rozmach steampunku začal až o pár let později.

Kapis
M Kapis 5.8.2015

Vrenn: výborný článek s těma vychytávkama, že jsem o něm nevěděl už dávno. Budu muset asi celou Ligu přečíst znova.

Vrenn
Vrenn 4.8.2015

Není nad trošku pořádného steampunku, tohle je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Obraz kapitána Nema pacifikujícího rozvášněný dav arabášů tím, že jim s ledovým klidem napálí do xichtu harpunu a udělá z nich lidský špíz, mě rozesmívá ještě dnes :) Po tom co jsem si přečetl pár hodnocení filmu jsem se na něj pro jistotu ani nepodíval, obávám se, že pověsti komiksu řádně uškodil. A pro šťastné majitele, kteří na něj snad ještě nenarazili, bych sem chtěl prásknout link na už zmiňovaný seznam vychytávek http://www.komiks.cz/clanek.php?id=544 , který rozhodně doporučuji přečíst.. Pochybuji, že je někdo takový frajer, aby si všiml úplně všeho :)

toecutter
toecutter 14.4.2015

super!!Krásná kresba+dobrý děj...P.S.-i film se mi velice líbil,ale je trochu odlišný

kaylin
kaylin 15.7.2014

Pánové Moore a O’Neill měli skvělý nápad, který přetavili ve výborný komiks, jenž potěší každého dobrodruha a milovníka fantastické literatury. Rozhodně nesrovnávejte se stejnojmenným filmem, ten nic nepochopil. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/07/693-liga-vyjimecnych-i-90.html

Schramm
Schramm 18.5.2014

Tohle je naprostá dokonalost, alespoň pro ty,kteří mají rádi dějiny a kulturu 19. století. Netřeba plýtvat slovy. U mě klasika, téměř srovnatelná se Strážci.

faster86
faster86 13.3.2014

slovy úžasného Alana Moora: "Jsi-li muž a ne zbabělý čokl flanderský, pak si probůh nenech ujít toto přepichové vyprávění." Geniálně vymyšlený scénář se zapojením spousty známých postav a vypiplana kresba (díravá ponožka na palci na noze mrtvého konstábla)

adevr
adevr 24.1.2014

Když jsem si to před těmi zhruba deseti lety pořídil, byl jsem nadšený. A těšil se na další..:) a další :( díly...

Indy
Indy 5.4.2012

Není moc co dodávat. Výborný nápad a ještě lepší zpracování. První kniha je dle mého názoru skvělý rozjezd a společně s druhým svazkem získá komiks hloubku. Jedná se o výborné čtení, které člověk nepustí z ruky, dokud není na poslední straně. Ostatně, od Moora jsem nečekal nic horšího:)

dracula
dracula 24.9.2011

Po slabučkom filme som sa k tomuto komiksu staval dosť skepticky, ale výsledok ma milo prekvapil. Liga výnimočných je komplexné dielo s kopou zaujímavých postáv, dejových zvratov, miestami vtipných narážok a čo je tiež nemenej dôležité, celé je to skvele nakreslené. Minimálne v záverečnej časti, mi niektoré masové výjavy doslova vyrážali dych. Bonusy a nekomiksová poviedka tiež potešili, takže aj napriek trošku pomalšiemu rozbehu nemôžem byť nespokojný.

svobyy
svobyy 2.5.2011

Jako první jsem viděl film, ale naštěstí komiks je jiná liga...

vasek
vasek 22.8.2010

Díky! Jste super. Ale uznejme, byl to maličko podraz, nechat Mínu koukat přes "jinou" ulici a ukázat "tu správnou" ceduli až v panelu, v němž je celá záležitost už zamluvená. :)

Kapis
M Kapis 22.8.2010

Paráda, díky Viktore za rozšíření obzorů a rozšifrování další z moorových vychytávek:-) Liga výjimečných je naprosto úžasná.

Wittgenstein
Wittgenstein 22.8.2010

To je celkem prosté: jde o jiný podnik. Na čtvrtém panelu je zčásti vidět jeho jméno: "Prospect of Whitby". A ve Whitby se odehrává velká část Draculy...

vasek
vasek 21.8.2010

Vážení! Mám dotaz ohledně jedné z tisíce Alanových narážek, kterou jsem bohužel nepobral:
Mína Harkerová v druhém sešitě první knihy tvrdí, že se nechala strnout vzpomínkami při pohledu na hospodu přes ulici. Nápis hlásá: "Mann Crossman and Paulin".
Načež jí Mr. Bond odpovídá: "Ach, samozřejmě, hnusné asociace, což?"
Zjistil jsem, že se jedná o slavnou londýnskou putyku známou pod názvem "Two Keys", ale není mi naprosto jasný, jakou hnusnou asociaci cokoli z těchhle informací mohlo v Míně vyvolat. (Upozorňuji, že Dráculu jsem četl už hodně dávno).

Tak co? Ozve se někdo? Ideálně třeba pan Janiš, který na databázi občas zabrousí (?) Pakliže se nám totiž podaří dopátrati pravdy, můžeme obohatit odvážné chlapce a děvčata z příštích čtenářských generací...

Kapis
M Kapis 16.5.2010

Tak u tohoto jsem se bavil ještě více než u TOP 10 a tak dlouho jsem to odkládal kvůli posranému filmu, který s tímto komiksovým skvostem fakt nemá moc společného. Vůbec se nedivím, že se Moore od takovéto odtržené sračky distancuje. Atmosféra verneovské představy konce 19. století se spoustou klasických postav dobrodružných románů, které jsem jako děcko hltal, mě kompletně vtáhla do sebe. Určitě mi spousta věcí unikla, ale tak dobře jsem se dlouho nepobavil.

Tento komisk je jednoduše skvost od začátku až do konce.

Kaluž
M Kaluž 20.4.2010

Sympatické dobrodrůžo se spoustou odkazů na díla klasické dobrodružné literatury. A neopovažujte se někdy podívat na film stejnojmenného názvu. Já tu chybu kdysi udělal.

Velkej šéf
Velkej šéf 20.1.2010

Výjimečně originální balení, říznuté kouskem Lovecrafta!
Podle mého skvěle originální příběh, ke kterému se ta kresba skvěle hodí. Je taková trochu retro a skvěle vystihuje tu dobu. Příběh vtipný, zajímavý a pln narážek, z nichž mi určitě tak polovina utekla. Bonusový "písmenkový" příběh byl taky naprosto skvělý. Přišel mi skvěle v Lovecraftově stylu, aj ty příšery mi přišly takové Cthulhácké.

PS: To s tím duchem svatým bylo fakt boží!

brkowycz
brkowycz 2.1.2010

Nevim, po kometářích tady jsem čekal takovej slabší komiksík, pravdou je že se mi to líbilo. Líbí se mi kresba, líbí se mi navozená atmosféra, líbí se mi nápad, skloubit pár superlidí z viktoriánský doby a udělat z nich superhrdinskou týmovku. Hodně jsem se pobavil, pravda příběh, na Moora překvapivě neoriginální, ale věřím že hlavní pointou tohoto dílka neměl být příběh, ale spíš celkový nápad a atmosféra. Další plus za vykané textíky všude okolo - a to od záložek, soupisu autorů na začátku, přes průpovídky na koncích kapitoly (něco ve stylu: následující číslo bude obsahovat nemravné části, proto radíme každé matce která to chce pořídit svému dítku, aby comics předběžně prolistovala a vytrhala části, o kterých si myslí že by mohli dětské duši ublížit), až po skvělé bonusy na konci knihy, jako je mini - román do kapsy o odvážném cestovateli, galerie krásných obálek a profil jednoho vynálezce, jehož vynález vážil pouhých patnáct kilo, měli jste si ho přidělat na hruď a v případě že by se vám zastavilo srdce, měli jste rychlím otáčením kliky vytvořit elekriku, jejíž šoky vy vám srdce opět nahodili.
Myslím že tohle celé bylo udělat si srandu z Viktoriánské doby, vzít to s nadsázkou a všechny nás za tu jednu penci trochu pobavit. I tentokrát mě Moore nezklamal.

George Walker Bush
A George Walker Bush 29.12.2009

Zvláštní kresba a velmi dobrá atmosféra vytvářená tím megalomanským viktoriánským industrialem. Příběh je však strašně slabý.

massilia
massilia 1.12.2009

Ještě za našich klukovských let vládly naší fantazii knihy Julese Vernea. Dnes leží v knihovnách nedotčené mladým čtenářstvem a stejně zapomenuté jsou i dobrodružné šestákové romány z přelomu 19. a 20. století plné podivných zloduchů a tajemných situací, které musejí jejich hrdinové řešit. Alan Moore si ale jejich poetiku pamatuje velmi dobře a přetvořil ji v podivuhodná dobrodružství neméně podivuhodných hrdinů. Jeho příběh podpořila krásná kresba plná drobných vychytávek, ostatně těch je dost i v samotném textu. Skutečně výjimečná Liga výjimečných.

Marv
Marv 10.7.2009

Pacilo a velmi.

The Genius
The Genius 20.1.2009

Moore zde opět dokazuje, jak silným scénaristou je. Věřím, že pro člověka, který je znalcem všech postav a který dokáže ocenit všechny různé narážky, představuje Liga výjimečných intenzivnější zážitek než pro mě. Tím ale nechci říct, že by se mi nelíbila, ba naopak. I O´Neillova "odlehčující" kresba mi k tomu sedí.

Tao Quit
Tao Quit 1.6.2008

Sakra...Dnes sem to po dvou letech znova přečetl...a...Měl sem dát aspoň o deset,patnáct procent víc...Je to napsaný sakřa dobře.

erik
erik 14.1.2008

Musím sa priznať, že toto ma až tak veľmi neberie. Nápad využiť knižné postavy je fajn, príbeh ujde, ale že by to bolo tak geniálne, to sa mi akosi nezdá. Milión odkazov dokazuje autorov záujem ukázať, aký je borec, ale príbehu to nijakovsky nepomáha. Priložené dodatky pobavia, hoci poviedka je tiež vcelku zabudnuteľná.

Tao Quit
Tao Quit 15.12.2007

Dostal mě geniální nápad této série-100%.Jinak scénář 60% a kresba 50%

Wiruss
Wiruss 8.10.2007

Připojím se k pár jedincům, které to nechytlo. Je to sice kvalitně napsané a ta kupa narážek je super (to jsem jich dle mého postřehl tak polovinu), ale samotný příběh mě nevtáhl. Zároveň zpracování od BB není zas tak dobré jako normálně celkem uzounké stránky s prosvítáním mi celkem vadili...

Big G
Big G 28.12.2006

2 mára:No, děj se furt košatěl a košatěl a hlavní dějová linka se v tom začala docela ztrácet. I když, děj není zrovna tou nejsilnější stránkou Ligy výjimečných. Dokonce bych to přirovnal k jedné mé retro sci-fi povídce... Ale to už jsem trochu odbočil. ;)

mára
M mára 27.12.2006

je to komiks pro ty, ktery bavi, kdyz se pribeh napadite rozrusta jako nekontrolovatelny virus a kresba se musi libit kazdymu, kdo si nekdy zkousel nakreslit aspon jedno policko komiksu.

mára
M mára 27.12.2006

ja neoznamkoval ligu? ! jo a kam chodite na ty cisla jako 74, 87 a tak? a proc Big G zkousne jen tolik postav, kolik dejovych linii se stihne uzavrit? a proc jejich rozhodnuti musi byt logicka? same otazky

Big G
Big G 26.12.2006

Moorea jsem nikdy moc nemusel a Liga výjimečných to nezmění. Kresba sice není špatná, ale velkou část comicsu zabíjí zmatený scénář, ve kterém se mihne spousta postav, je v něm spousta dějových linií, ale málokterá se na konci knihy uzavře. A když k tomu připočítám spoustu pitomých dialogů, zkratek, nelogických rozhodnutí atd., tak je Liga výjimečných lehký nadprůměr.

krvinka56
krvinka56 15.5.2006

Totální děs o něco lepší než film

andre
M andre 2.1.2006

No mě to nijak nechytlo. Některé narážky jsou sice pěkné, vtipné, ale prostě mě to nedokázalo chytnout a vtáhnout, tak jak jsem očekával. Oproti TOP10 o dost slabší. BBart zpracování hodně pěkné a kvalitní.

2scha
M 2scha 22.3.2005

Tak nějak prostě dobrý-ale pozor na film-Conneryho mám rád, ale proč v tom účnkoval fakt nevím!!!

Sinn
Sinn 18.3.2005

Mohu jen souhlasit , že Ligu si lze naplno vychutnat především když má člověk hodně načteno , aby postihl všechny skryté narážky a vychytávky v textu i kresbě . A proč dávám 97% ? Malá technická vada - lepidlo z vazby hřbetu v jednom místě zabraňuje pohodlnému rozevření stránek . Ale to je jen drobnost !!!

Quint
Quint 1.12.2004

Čistá stovka. Jeden z mých nejoblíbenějších komiksů od jednoho z mých nejoblíbenějších komiksových scenáristů.

Corinthian
Corinthian 21.7.2004

Nic extra. Scénář je nic moc. A celé je to docela nudné...

Netorack
Netorack 11.7.2004

Při prvním čtení se mi to docela líbilo, vždycky jsem si říkal, kde jsem to jméno už slyšel... Taky bych řekl, že to má větší spád než dvojka. A pak jsem četl ty vysvětlivky a jen jsem tajil dech. Asi mnohem víc se to bude líbít lidem, co mají načteno - jako třeba mojí sestře.

Ogre
Ogre 1.7.2004

Velmi velmi slusne

Ninjer
Ninjer 30.6.2004

No musim říct, že třeba narozdíl od Top10 mě chvíli trvalo než mě to "chytlo", ale pak jsem si to velmi oblíbil, obzvlášť díky zajímavým postávám a pěkné kresbě :-)

DEmnoG
M DEmnoG 26.6.2004

Vyjmecny comics, ktery se mi moc libil. Scenar je dobrej, ale co se mi predevsim libi je kresba. Druha strane me upne oddelala, je tam nadhernej most ve stylu imperialni Anglie:). Nebo ztvarneni Nemovy ponorky, nadhera. A celej comics (vcetne reklam:)) je takove retro, a to mam rad.

MichalS
MichalS 25.6.2004

Hodne v pohode. Moore zde prokazuje svuj smysl pro necekana spojeni. Jeste mi tam chybel kapitan Korkoran ;). Spojovani komiksu s filmem je uplne mimo (nastesti pro komiks, bohuzel pro film, docela jsem se tesil ...). Kresba pekne dokresluje atmosferu rodokapsu.

sammpa lajunen
sammpa lajunen 25.6.2004

z tohoto som sa pekne pošikal

Kocour
Kocour 24.6.2004

No, MdS, s filmem ma tahle kniha společnej asi jen název takže to bych tu nerozebíral, ale jinou kresbu si k takovýmu scénáři nedovedu představit, rozhodně je nadprůměrná a příběh je..prostě bomba, vyloženě lahůdka.

Sleepy
Sleepy 24.6.2004

Tvrde nesouhlasim s nizkym hodnocenim nekterych ctenaru, mne osobne Liga dostala svym na nic si nehrajicim scenarem, kresba je mirny nadprumer, ale v nekterych okamzicich moooc pekne pomaha deji...proste se mi moc libila, je to takova pohadka...ale pro dospelejsi a aspon trosku sectele ctenare, aby si dosyta uzili skrytych narazek. Mnamka.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 24.6.2004

Souhlasim s Klaunem. Na to jak všude Crew a BBart psali jaká to je bomba a kdovíco ještě, mě Liga dost zklamala. Film stál uplně za ho... teda za nic a druhá kniha už je úplně o ničem. Tady šlápnul Moore do lej... teda vedle. MdS

Slaine
A Slaine 23.6.2004

No nevím jak kdo, ale já sem byl z Ligy dost nadšenej - skvělá skupinka, skvělý prostředí, spousta odkazů a suprovej příběh. Kresba je originální a sedla mi k příběhu výborně. Nesmím opomenout zpracování, který dělá z Ligy komiksový skvost.

j0hni
j0hni 23.6.2004

Mě se Liga líbila celkem dost - najít všechny ty narážky je zábava, kresba mi celkem sedne a příběh, do kterého je to celé zabalené je taky celkem fajn.

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT 23.6.2004

Abych nekecal, tak musim říct, že první liga mě vůbec vlastně nedostala. Nelíbila se mi extra kresba a ani příběh. Obyč. průměr.

willis
willis 23.6.2004

Když jsem dočetl poprvé Ligu, tak jsem byl trochu zklamaný. Očekával jsem větší nadsázku a legraci a ne jen obyčejný dobrodružný příběh. Při druhém čtení se mi už líbila víc, a když jsem četl vysvětlivky z jakých různých literarních pramenů vycházel a kolik narážek (z děl pro nás známých i neznámých)do tohohle komiksu propašoval, tak jsem mu v duchu zatleskal. Dobrá práce.

rewkon
rewkon 13.1.2018

dajik
dajik 28.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

Horstik
Horstik 4.9.2017

yogi
yogi 29.8.2017

Symbi
Symbi 28.8.2017

MurinWolf
MurinWolf 5.8.2017

besikv
besikv 1.8.2017

farb
farb 5.7.2017

autokineton
autokineton 17.6.2017

Rezet
Rezet 28.5.2017

kinak
kinak 17.5.2017

Zbysek2410
Zbysek2410 14.2.2017

choze
choze 8.2.2017

Tiba
Tiba 4.1.2017

Honzin
Honzin 27.12.2016

monte walsh
monte walsh 25.9.2016

mackin
mackin 18.9.2016

hakunamatata
hakunamatata 24.8.2016

firesnake
firesnake 29.6.2016

Jabba
Jabba 25.5.2016

arnecht
arnecht 23.5.2016

Davedd168
Davedd168 10.5.2016

DanQ
DanQ 26.4.2016

Abstinent
Abstinent 3.3.2016

Paldini
Paldini 25.2.2016

2Hitman3
2Hitman3 24.2.2016

tricky
tricky 13.2.2016

Houbař
Houbař 27.11.2015

Dinik
Dinik 11.11.2015

louza
louza 2.11.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

disclose
disclose 14.9.2015

sawtooth
sawtooth 11.8.2015

Vrenn
Vrenn 4.8.2015

sadoman
sadoman 18.7.2015

Trevelyan
Trevelyan 6.7.2015

DAN478
DAN478 27.4.2015

Raijin
Raijin 26.4.2015

trudoš
trudoš 25.4.2015

toecutter
toecutter 14.4.2015

Kaaos
Kaaos 23.3.2015

lemon_zobak
lemon_zobak 5.3.2015

terrordemon
terrordemon 6.1.2015

Lucifer
Lucifer 28.12.2014

JAn_G
JAn_G 18.11.2014

The Genius
The Genius 25.10.2014

Doppelganger
Doppelganger 10.10.2014

koudy
koudy 22.9.2014

kaylin
kaylin 8.7.2014

mrkirby
mrkirby 6.7.2014

Bubsy
Bubsy 29.6.2014

schwita
schwita 31.5.2014

Lachvos
Lachvos 25.5.2014

3234769
3234769 20.5.2014

Schramm
Schramm 18.5.2014

willis
willis 14.3.2014

faster86
faster86 13.3.2014

adevr
adevr 24.1.2014

AxusNalim
AxusNalim 1.1.2014

xspeed
xspeed 3.12.2013

Lobok257
Lobok257 19.11.2013

calvin10
calvin10 27.10.2013

oleav
oleav 25.10.2013

bronxik
bronxik 18.10.2013

Landauer
Landauer 27.9.2013

Light
Light 10.9.2013

mart.in
mart.in 26.8.2013

Final
Final 17.8.2013

Killingjoke
Killingjoke 13.7.2013

blackJag
blackJag 13.7.2013

mike731
mike731 5.7.2013

rooty
rooty 25.6.2013

Spideyy
Spideyy 13.6.2013

J.T.honza
J.T.honza 17.5.2013

krizt
krizt 20.4.2013

Librarian
Librarian 10.4.2013

flipflop
flipflop 23.3.2013

mineralk
mineralk 22.3.2013

jakouback
jakouback 20.3.2013

Nightmare
Nightmare 21.2.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

obitus
obitus 20.1.2013

Laura Luthy
Laura Luthy 16.12.2012

Baffman
Baffman 21.7.2012

barydave
barydave 15.7.2012

Ghostt
Ghostt 22.6.2012

Nexis
Nexis 28.5.2012

Wub
Wub 15.5.2012

tondaa
tondaa 10.4.2012

Indy
Indy 20.3.2012

Miriyak
Miriyak 29.2.2012

Deckard
Deckard 22.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 13.2.2012

MikeZ
MikeZ 10.2.2012

pearlxjam
pearlxjam 6.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

j0hni
j0hni 5.2.2012

Slaine
Slaine 5.2.2012

Sleepy
Sleepy 5.2.2012

Kocour
Kocour 5.2.2012

MichalS
MichalS 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

Ninjer
Ninjer 5.2.2012

kojot
kojot 5.2.2012

Ogre
Ogre 5.2.2012

Zajo original
Zajo original 5.2.2012

Netorack
Netorack 5.2.2012

Corinthian
Corinthian 5.2.2012

Quint
Quint 5.2.2012

erzad
erzad 5.2.2012

Sinn
Sinn 5.2.2012

2scha
2scha 5.2.2012

andre
andre 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

Big G
Big G 5.2.2012

mára
mára 5.2.2012

Spyro
Spyro 5.2.2012

Tuxedo
Tuxedo 5.2.2012

namathur
namathur 5.2.2012

vccn
vccn 5.2.2012

Wiruss
Wiruss 5.2.2012

Tao Quit
Tao Quit 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

Dr_Bilo
Dr_Bilo 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

PHM
PHM 5.2.2012

hlošík
hlošík 5.2.2012

Marv
Marv 5.2.2012

massilia
massilia 5.2.2012

brkowycz
brkowycz 5.2.2012

Velkej šéf
Velkej šéf 5.2.2012

Jezura
Jezura 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

c.tucker
c.tucker 5.2.2012

Kapis
Kapis 5.2.2012

Dr.Okamura
Dr.Okamura 5.2.2012

Const.ex
Const.ex 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

J.Connor
J.Connor 5.2.2012

svobyy
svobyy 5.2.2012

dracula
dracula 5.2.2012

Četli:
2Hitman3, 2scha, Abstinent, Alikkk, autokineton, besikv, blackJag, calvin10, cyboy, dajik, DankoKonik, Darth Raelchi, DEmnoG, Doppelganger, Draco nobilis, emanek, Final, flipflop, Fox01, Grrr, Horstik, Houbař, J.Connor, Jabba, James, jiskra, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Killingjoke, Lachvos, Light, Lobok257, Lojza, Loks19, louza, mackin, Mariohurbanek, mart.in, mineralk, monte walsh, mstefl, MurinWolf, mywiel, oleav, Paldini, Petrisko911 , raimi, RaptoR, rewkon, Rezet, rockyt, Schramm, Slaine, start05, terrordemon, Tiba, Tony TwoDee, TonyT, tricky, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vita, vranakx, VXP, yogi, Zack, Zbysek2410, zgrywus

Mají:
2scha, Abstinent, adam.ra, adevr, Ajit, Alfi, AlienDr, Alikkk, amazing_k, Andreew, antiimini, ardath, arnecht, Ash Pointak, autokineton, AxusNalim, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Benji, besikv, bierce, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blaine, Blair, bmc75, Bob, bourgeois, Braindead, BreakingAway, brkowycz, bronxik, Bubsy, budkin, burzum, c.tucker, calvin10, calviti, Capa, Cassidy, Celestius, Chaolinek, choze, comicsland, Const.ex, Corteg, Corvus, CP, cranial, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, D.K.Logic, dajik, DAN478, DankoKonik, danyno76, Davedd168, DAxik, Deckard, DEmnoG, DevCageR, disclose, domo9321, doophy, Doppelganger, Dr.Okamura, Draco nobilis, dracula, Drakeus, dre, duri, eliera, emanek, Erich, erik, farb, faster86, fel68, felis, figis, filemon, filipes, filippo, filosh, Final, firesnake, flipflop, Fox01, FrankieOndatra, freestyletricker, Fréza, Frizer, Ghostt, Glumal, gongon44, goodspeed, grinder, Hamichal, hanocri, Hanyou, hawkzn, haxxor, hellw10, herrman, Holmwood, holubdema, Honzin, horaczhlinska, Horstik, Houbař, Hulik, hypermlok, Iggy Pop, imro, Indy, Infarkt, invape, isildur heir, J.Connor, J.T.honza, jakouback, James, jankie, jd., Jestrab2, jett, Jezura, JindrasT, jiskra, Johnny Sasaki, Josh, Joshua_T, Kaaos, Kabukiman, kallenved, Kaluž, Kapis, karel, kaylin, Kazumaki, KdG, Keddie, Keno, keplik, kerb, killermarf, kinak, KINIMODUS, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Kocour, Kokuun, komik.sx, koniklec, kronoss, kubanec13, Lachvos, Landauer, Laura Luthy, Leland, lemon_zobak, Librarian, Light, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, Loks19, LookAss, LordFlash, Lucifer, Luse, m.abrams, M4rsellino, maara, mackin, Mankin, Mariohurbanek, Marthy76, martintuna, Marv, Marv8, Marvin, Masinfira, Matej-29, matohan, matrosh, Mauzr, MB, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, mikado, mike731, MIKER65, MikeZ, mikki.maser, Mildaha1, MindReader, mineralk, Miriyak, mirror, Mistak, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, Moyek, Mr. Smith, Mr.Plysh, mrkirby, MurinWolf, MylySaaK, mywiel, namathur, namdnas, Netorack, Neutrino, nick, Nightmare, Ninjer, noMster, Norri, nx, obitus, Odrikani, ohromno, OldaB, oleav, Olesh, padre_negro, Paldini, paulhunter, pavel, pbabinec, pearlxjam, pennywise, Pepares, Petrisko911 , PH79, PHM, phob, piemaker, planika, POLAKST, Poseidon1978, PP, pršiplášť, q, raenius, Raijin, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Redlum, renhoek, rewkon, Ricarderon, Robb, Rocksteady147, rockyt, rooty, Rudá Táňa, RudyRod, Saiffer, saja, Samurai-Jack, sawtooth, Schramm, schwita, SHORTY, Sirius, Sir_Pete, Sitez, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, StanleyHu, stanleystar, Stara.kryta, start05, superheroesstuff, svobyy, syon, Šedo, tacmud, Tao Quit, Teach, terrordemon, The Genius, Tialster, Tiba, TIM.biker, timek, Toe, Tomasino79, Tombal, Tomek, Tommy_88, Tony TwoDee, TonyT, trener83, Trevelyan, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, vasek, VaZbič, Velkej šéf, Viking, vita, Vítek, VojTEKK, vranakx, vrazdinek, Vrenn, VXP, Widl, willis, Wiruss, worf, xintax, xspeed, yama, yogi, yojimbo, z-e-d, Zack, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd, Zod

Chtějí:
Babany, Bart, deefha, Druid, Elnie, EvilvsGod, Filip123, flynander, Fr3d_K, fusnix, gwen666, honza2457, husakpetr93, Jabba, kjghme, ladynemesis, malejmates, Matyeos, muflon, Odal , okbook, pdfak, pepenzie, Plumm, quardok, Raul, RodRoder, tukak, xxaannddeerr

Shání:
Bounty, deefha, muflon, pdfak

Nabízí:
PHM, san