Top 10 - Kniha první

4.6 | BB/art s.r.o., Crew | akční, humorný, sci-fi, superhrdinský, týmovka | série Top 10

Neopolis je neskutečné víceúrovňové město, do kterého se sestěhovali všichni superhrdinové, kteří se v komiksu nebezpečně přemnožili a kterým se mezi obyčejnými lidmi přestalo snesitelně žít. A k zvládnutí metropole tak fantastické prostě nestačí „obyčejný“ policejní sbor. Proto v Neopolis udržují pořádek policisté Desátého okrsku, něžněji nazývaného Top 10, kteří samozřejmě ke své práci také vládnou různými superschopnostmi...

Scénář:
Alan Moore
Kresba:
Gene Ha
Ink:
Zander Cannon
Lettering:
Todd Klein, Michal Polanský
Barvy:
Wildstorm FX
Překlad:
Richard Podaný
Obálka:
Gene Ha, José Villarrubia

Původně v originále vycházelo sešitově jako Top Ten #1-7 (září 1999-duben 2000). Souborně pak poprvé v roce 2001.

Ocenění:
# 2000 Will Eisner Comic Industry Awards - Best New Series
# 2001 Will Eisner Comic Industry Awards - Best Continuing Series

Rok a měsíc vydání: duben 2003 | ISBN: 80-7257-982-7 | Vydání: 1. | Vazba: pevná vazba s přebalem | Formát: 176 × 250 mm | Počet stran: 154 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 490 Kč | Název originálu: Top Ten, Book 1 | Vydavatel originálu: America's Best Comics (DC Comics)

Obálka
Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Fry
A Fry 19.2.2017

"Top 10 - Kniha první" - Velmi zajímavý a hlavně ukecaný detektivní příběh ve světě plném superhrdinů a superpadouchů. První kniha nasazuje už v začátku velmi zajímavě propletený příběh, který spojují jen samotné různorodé postavy, které jsou na tom asi úplně nejlepší. Baví mě přechody mezi jednotlivými případy, lehký avšak kvalitní humor a hlavně ona myšlenka světa vybudovaného prakticky z ničeho. Takhle má vypadat soap opera pro nové tisíciletí ... Za mě 4*!

George Walker Bush
A George Walker Bush 29.10.2016

Inu, mě tady konkrétně u tohoto komiksu genialita Moora (která je zcela jistě patrná u jiných) trochu uniká. Čte se to celkem příjemně, obsahuje to řadu zdařilých vtípků, ale obecně se mi to jeví jako relativně průměrná detektivka, byť v originálním prostředí a s originálními postavami.

Celkový dojem: 70%

Fimi
Fimi 16.8.2016

no četl jsem to ve službě a musím říct že mi služba hodně rychle utekla jelikož jsem to četl asi 24 hodin....neskutečně jsem se nudil a pořád ne a ne konec, takovou radost po dokončení knihy jsem ještě neměl. největší fail je když se pětina knihy vyšetřuje případ vraždy Baldera který nakonec opět oživne, zbytečných X stran vyšetřování. S druhou knihou si dám asi opravdu načas.

S4TW
S4TW 14.3.2016

Řeknu to hned a na plno, za mě to je absolutně průměrné dílo, které mě vůbec ničím neoslovilo. Na druhou stranu mě ani zase moc neurazilo. Každopádně potom, co jsem si přečetl různá hodnocení jsem čekal mnohem, mnohem víc. Chápu, že se má jednat o satyru či parodii na superhrdinské komiksy, ale u parodie čekám nějaký vtip či srandu, ale tady jsem se ani nepousmál. Jo, je tu pár typických superhrdinských klišé a dokonce se tu objevují postavy z Marvelu či DC (samozřejmě inkognito), ale to je tak vše. Prostě tomu chybí více humoru či nadsázky. Takže, jestli se jedná o parodii, tak teda velká slabota a kdyby se náhodou o parodii nejednalo, tak je to snad ještě horší. Postavy průměr, ale je jich tu zbytečně moc, takže každá má hodně malý prostor a žádná mi k srdci nepřirostla (snad je Smax za něco stál). Příběh průměr, v podstatě o ničem. Vše podtrhuje nijaká kresba, která mě ničím nezaujala a chybělo mi tu více celostránkových panelů, vše je totiž takové nahňácané. Kecal bych, kdybych řekl, že to je úplná bída, ale tenhle komiks si určitě už nikdy znovu nepřečtu a budu se dost nutit přečíst si aspoň pokračování.

luky.kuky10
luky.kuky10 28.8.2015

Ze zacatku jsem nevedel, co od toho mam cekat. Prvnich par stranek je takovy rozjezd, ale po chvili cteni vas to pohlti. Neni tu primocary pribeh, ale mnoho zapletech propojenych do sebe. Hodne me bavilo to, jak je kazdy jiny, a defakto se nesetkate s lidmi, kteri by meli stejne schopnosti. V celem prubehu knihy prozivate "bezny" pracovni den s policejnim okrskem top 10. Opravdu to je, jako sledovat nejaky krimi serial. Nebudu se opakovat po ostatnich, ale je to vazne dobry! Nakonec, prectete a uvidite:-)

jirin
jirin 5.6.2014

Hodnotím jako celek. Pro mě konečně Moore, který mě bavil. Výborná fantazie, parádní kresba, spousta opravdu zajímavých superhrdinských vlastností. Nejvíce mě bavil Smax a samozřejmě každého zaujme jistě seržant pes:-)

mrkirby
mrkirby 9.4.2014

Jsem rád, že jsem se k této sérii dostal až takhle po letech. Asi jen tak jsem si dokázal vychutnat košatost a dospělost (která je v kontrastu s kulisami) tohoto příběhu. Alan Moore je zkrátka génius a blázen a já jsem vděčný za to, že jsem to konečně pochopil.

sedw
sedw 20.3.2014

Hodnotím jako sérii, jinak by první díl bych spíše za 4*. Se znalostí pokračování však nemůžu jinak, než 5*. Parádně promyšlený svět, vše do sebe zapadá, různorodé charaktery, které si člověk prostě musí oblíbit. Vše podrthuje výborná a detailní kresba, na které člověk stále může hledat něco nového. Luxus.

kaylin
kaylin 16.9.2013

"Top 10: Kniha 1" se tak tváří vlastně jako naprosto normální příběh, který se snaží zachytit policejní práci. Daří se mu to skvěle, s nadhledem, s pořádnou dávkou kritiky, ale samozřejmě také s příběhy, které rozhodně stojí za přečtení. Alan Moore si nevystačí jen s jednoduchým zadáním, ale řeší několik příběhů najednou, nezamotává se do nich a nenechá ani čtenáře, aby se do nich zapletl. Vše je podáno takovou formou, že budete všechna slova hltat a zároveň si uvědomíte, jak neskutečně komplexní tenhle svět je. Muselo to dát práce jej vytvořit, ale stálo to za to. Na ničem se nešetřilo a kresba Gena Ha je nádherně detailní, až se budete divit, jakých drobností a vtípků si na některých panelech všimnete. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/282-top-10-kniha-1-90.html

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT 1.12.2011

Hm, fakt nechápu jak sem tomu mohl dát před lety jen 70%. Asi sem tenkrát radši Loba .o) Holt dneska bych tu polovinu starých věcí ohodnotil jinak... No jo, lidi se mění a vkus taky. Hoodně dobrej komiks (hodnotím oba booky naráz) skvěle vykreslený charaktery, fakt plastický a lidský (občas psí) tisíce malinkatejch detailů díky kterým stojí za to kresbu více zkoumat. Dal bych si s chutí další díly...

svobyy
svobyy 14.4.2011

Po přečtení Top 10 už vím jaký dárek chci k narozeninám. Toy Box :-)

J.Connor
M J.Connor 3.1.2011

Hodnotím obě knihy najednou. V roce 2003 jsem si koupil první díl a odložil ho po pár stranách. Nějak mě nezaujal a nemohl jsem se tím prokousat. V dalších letech následovalo několik dalších pokusů, ale bohužel s naprosto stejným výsledkem. Nakonec jsem se smířil s tím, nepřekonaje první kapitolu, že si nejsme s TOPTEN souzeni. Až na sklonku letošního roku jsem se k zaprášené knížečce naposledy vrátil a opravdu nechápu svou slepotu v uplynulých sedmi letech. Přichystanou hostinu jsem zhltnul na posezení a s úlevou zjistil, že 2. díl je ještě bežně dostupný. Top ten má snad všechno a já se opět klaním královi Alanovi.

flipflop
flipflop 20.10.2010

V Top 10 se stále děje několik věcí najednou. Krásně se mi to četlo, zápletky jsou zajímavé, charaktery super. Po přečtení tohoto komiksu vím, že dám superhrdinům zase šanci. Alespoň v podobě Alana Moora určitě.

Azalin
M Azalin 20.9.2010

Nemám co dodat. Úžasný komiks.

Kaluž
M Kaluž 6.5.2010

Urogenitálně šířená rychlá univerzální mutace je zabiják. Stejně tak i Alan Moore. Dávejte si pozor!

pozn.: Připádá mi, že se tomu bojíte udělit maximální hodnocení. Ty stovky si schováváte pro koho?

massilia
massilia 19.10.2009

Taky musím hodnotit jako celek, ostatně jedna kniha bez druhé nemají smysl. Podle mého názoru, jeden z nejlepších překladových komiksů, co zatím u nás vyšly. Četl jsem to už asi pětkrát a pokaždé nacházím něco nového. Perfektní je, že Alan Moore nabízí skutečné dospělé postavy s propracovanou psychologií, což je u superhrdinského komiksu, kterým TOP 10 vlastně je, výjimkou. Děj je napínavý, místy neuvěřitelně propletený, opravdu připomíná nějaký hodně povedený televizní krimi seriál (i když vlastně žádný tak dobrý neznám:). Korunu všemu nasazuje propracovaná kresba se spoustou detailů, přičemž překladatelům patří dík, že si pohráli se všemi billboardy, nápisy na zdech, atd... A k tomu ty různé drobnosti a vtípky: například šmoulové či kačer Donald schovávající se na okrajích kreseb, činnost různých postav mimo hlavní plán jednotlivých panelů... Bez váhání dávám 100%.

Kapis
M Kapis 17.9.2009

No tak to je obrovská parádička a ohodnotím to jako celek. Moore je opravdu génius a zdá se, že může do ruky chytnout jakýkoli žánr a stvoří naprostou pecku. Detailní kresba se sice nese na hlavní vlně, ale je dokonalá, ty spousty sračiček kolem a děje na pozadí hlavní linie jsou orgasmické. Už jsem to přečetl před nějakými dvěma měsíci, ale pořád mám před očima ty dvě děcka, jak si "hrají" s hmyzem a nepotřebují k tomu zapalovač a jakoby v pozadí přijíždí vyšetřovatelé - a toho jsou plné obě knihy, no paráda. Taková mutantní kočko-myší válka s vlastními vesmíry, odehrávaící se v podstatě bokem hlavní linie je dalším zářným příkladem. Ten způsob jakým běží děj kupředu mi připomínal střih napínavého serálu v televizi (Zacku, četl jsem tvou starou recenzi a mohl bys prozradit, který detektivní seriál jsi měl na mysli?) a musím říct, že to funguje naprosto perfektně. U grafické stránky věci mě ještě moc na koulích zahřála práce se světlem - efekty lamp, světel, výstřelů, skel, průhledná policistka, vždy tak jemně zmatněno, přímo lahůdka (což kresbu v mých očích ještě povyšuje). AM rozjíždí ve velkém tempu fantastický kolotoč děje, zvratů a bočních linií, nedotahuje však pointy všech událostí do úplného konce a nechává čtenáře, aby pomocí dostatečného množství vodítek si dal všechno dohromady sám a tím aspoň mne držel pevně připoutaného ke čtení. Jak to má být u správné detektivky. Propracovanost jednotlivých postav, jejich zázemí, minulost, vývoj jejich vztahů, problémy a všechna ta omáčka kolem je tak realistická, že netrvalo dlouho, abych se s nimi sžil a opět byl prožitek hlubší. Celé to má obrovskou dynamiku a spád. Smekám před moorovou jasnozřivostí a komplexním přístupem k alternativní realitě, krásným příkladem je vyváženost sociálních modelů a problémů světa plného lidí se superschopnostmi. Např. taková politická korektnost (které teď má každý plnou hubu), když přijde řeč na "plecháče," že by spíš ocenili pojmenování "mecho-američani" či "post-organické bytosti." S tím taky související nevraživost mezi živými a mechanickými - nápisy po zdech atd. Je to prostě lahůdka a četba byla čirým potěšením.

remco
remco 13.5.2009

prijemne čítanie, v ktorom sa nudíte len výnimočne.

Woffce
Woffce 17.10.2008

Jistá názorová spřízněnost s pány Yogim, Vifim a Slainem mně nedala odpustit si koupi - a po přečtení obou dílů jim přitakávám, ale zároveň rozumím i náhledu Dareho: TOP 10 je chytře promyšlená detektivka s několika dějovýma linkama, plná skutečně netuctových hrdinů a prodchnutá lehkým nekřepčícím humorem. Schopnost držet zápletku pevně v rukách a zároveň naprosto pustit fantazii uzdu (Mistrova obrovská invence ji tady opraví spíš na Fantazii) dělá i z týhle "můrovky" komiksovou laskominu. Jenže: Tentokrát se nám (= mně) servíruje studená kuchyně (já se těch žracích příměrů už asi nezbavím :----) ) - "TOP 10" je na hubuotvírající obdiv, ne ale na exaltovanej aplaus. Takovej, jakej mi svojí atmosférou dopřála např. "Vendeta" nebo "Z pekla".

erik
erik 10.1.2008

Je to vcelku fajn, ale zdá sa mi, že reklama je trošku prehnaná. Osobne mi trošku vadia Moorovi hrdinovia, ktorí vlastne nedokážu nič zvláštne (mám robotické hračky, mám pištoľ a som kovboj, mám robotické končatiny a som pes...). Inak dosť prepracovaný príbeh, fajn kresba a tona odkazov na iné diela, čo ma ale necháva dosť chladným.

Wiruss
Wiruss 20.8.2007

Já mohu také jedině chválit. Nádherná kresba propracovaný, scénář a zajímavé pojetí...

yogi
yogi 11.8.2007

Tak ted´ budu hodně nekritický.Vynikající komiks.Mister Moore sem napral nápadů vtípků a vychytávek na celé komiksové legendy.Top ten můžete číst několikrát a vždy vás něčím překvapí. Kresba,jak by řekl socdemák,k tomu sedne jak prdel na hrnec.Pochvala patří i BB ARTU za skvostné provedení.Moore na hrad a proboha jen nefilmovat.

royan
royan 30.7.2007

super komiks

krvinka56
krvinka56 13.7.2006

Fakt suproý komiks dokonalá kresba jímavé postavy s lidským podtekstem včetně jejich problémů .Od té doby co sem si ho kupil sem ho přečetl několikrát a povžuji to za nej komiks Alana Moora.

vifi
vifi 12.12.2005

Napinave, vtipnem chytre, promyslene, paradni kresbam vyborny napad. Nevahejte.

Black Bro, yo
Black Bro, yo 28.5.2005

Skvělý, s návraty spideyho, batmana a Watchmeny jeden z nejlepších superhero-komiksů co vlastním. Dobře vymyšlený a překvapivě hodně lidský svět.

HEX
HEX 28.2.2005

Nemám rád superhrdiny.Jediný co mě bavilo bylo hledat odkazy na jiná díla.

Slaine
A Slaine 7.2.2005

Téda. Tak to je boží. Byl jsem hodně příjemně překvapenej... po přečtení Mrtviánů v Crwi sem k Top 10 získal spíš negativní postoj a dlouho jsem váhal jestli si je pořídit nebo ne. Nakonec jsem si je nechal dát k vánocům sem docela nadšenej. Je tam tolik dějovejch linek, odehrává se tolik věcí v jedné chvíly, všechno je propletený a k tomu všemu to fantaskní prostředí... Je to dokonalý ztvárnění takové té idealizované policejní činnosti - jak píše Zack - spíš jak z televizního seriálu. Plus tuny narážek (kterých sem já, se vsadím, určitě nepoznal ani polovinu) a různejch popisek, cedulí, billboardů atd. (všechny v češtině - za což patří obdiv překladatelům). Obrázky jsou zkrátka narvaný k prasknutí. Nicméně připadá mi, že to nemá takovej tah na branku jako Liga - nevím jestli je to (pro mě) méně sympatickým prostředím nebo větší složitostí, ale celkově mě to bavilo o trochu míň. To nemění nic na tom, že je to perfektní komiks.BTW opravdu si nedokážu předstvit, že bych díly měl číst s půlročním odstupem... Jsem rád, že sem to měl v kupě, jelikož bych polovinu zápletek pozapomínal...První díl je oproti druhýmu spíš rozjezd.

andre
M andre 29.11.2004

Příjmné počtěníčko.

Corinthian
Corinthian 21.7.2004

Hodně dobrý, skvěle jsem se u toho bavil. Po Lize jsem si konecne spravil chuť.

tsunami
tsunami 20.6.2004

Po precteni par recenzi jsem nabyl nazoru, ze je to nejlepsi komiks co u nas vysel. Pak prislo velke zklamani. Podprumer.

Muze mi nekdo vysvetlit nektera hodnoceni. Napr.
... Moore je proste Moore ...
... klasicky Moore ...

Co jako?

Prijde mi ze tady nekdo dela reklamu, aby se to dobre prodavalo.

DaViD´82
DaViD´82 15.6.2004

70 za první sešity, ale čistých 100 za poslední dva - hlavně díl o vyšetřování vraždy v Baru bohů nemá sebemenší chybku :o)))

Je to , jak již je u ALana zvykem, plné citací a narážek. Je to o všedních problémech (ne)obyčejných policistů jednoho pararelního okresku...

dare
dare 15.6.2004

Zack: Nic to nemeni na tom, ze mi tam chybi vetsi drajv. Proste mam na Moora asi tvrdsi metr nez na kohokoliv jinyho.
Ale rozhodne Top 10 stoji za precteni, ale Watchmeni nebo Vendetta to neni.

Zack
A Zack 15.6.2004

ClimbVibe: ... to bych nebyl tak uplne hodny na ty, co to jeste necetli :) A raci se vykaslu na nekoho, kdo nedokaze ocenit dobry comics, nez na nekoho, kdo ho mozna oceni, jen by mu to zkazil nejaky jouda nekde na netu :)dare: ... zacinam to mozna chapat... vy proste s ClimbVibem nemate radi tenhle zanr. Policejni serialy asi taky nemuzes, co? Jenze Top Ten je tribute prave temhle serialum... tam neni nikdy zadny ustredni pribeh, ktery nasilne posouva hrdiny dal a dal... pouze jejich prace, nekolik dejovych lini, kopirujici ruzne pripady a kamera/strih prejizdejici z jednoho pripadu na druhy. Ja to muzu hodne a Moore to dokazal do comicsu prevest jako nikdo.btw nasel sem svoji starsi recenzi na Top Ten ... http://www.comics.cz/recenze/topten1.html

dare
dare 15.6.2004

Pro mne celkem zklamání. Čekal jsem od toho prostě víc. Moora mám rád a považuju ho za jednoho z nejlepších komiksovejch autorů, ale jak píše ClimbVibe, chybí mi tu nějaká větší zápletka, větší dějovej posun, na Moora je to prostě málo. Ale dvojku si stejně určitě koupim. Jinak za pochvalu určitě stojí charakterová rozmanitost postav, inteligentní humor, hodně dobrý dialogy a výborná atmosféra ... ale to se od mistra tak trochu čeká.

Lobodlak
Lobodlak 14.6.2004

Moore je proste Moore.....

listr
listr 12.6.2004

Typický příklad kdy obsah vítězí nad zpracvováním.

ClimbVibe
M ClimbVibe 11.6.2004

Zack: Buď tak hodný prosíííím... (a rovnou mi napiš o čem je ta dvojka..!)

Zack
A Zack 11.6.2004

ClimbVibe: mam ti vyjmenovat, ktery vsechny pripady se vyresili a co se vsechno stalo? :)))

ClimbVibe
M ClimbVibe 10.6.2004

Možná tu budu jediný, ale budiž: Moore předvádí velice precizní práci s charaktery, budováním atmosféry... Ale celkově se v tomto (tedy v prvním díle) booku neděje skoro nic a čtenář se tak trochu potácí od jednoho k druhému, aby na konci zjistil, že od prvního sešitu se nepohnulo ani stéblo trávy. Top 10 na mě působí velice chladně... Kresba je zvláštně přitažlivá... Jestliže je Top 10 (první díl) pouze předehra k druhému dílu - budiž. Ale do koupi dalšího dílu se budu asi dost nutit.

snook
snook 10.6.2004

Skvělej komiks, Moore si hold hrdiny vypiplává do nejmenších detailů. Na druhou stranu mi to někdy přeci jenom připadalo moc na jedno brdo a jakoby se tam nic nedělo, ale jenom kecalo, kecalo a kecalo...ale na stranu třetí to všechno ostatní (a myslím vážně všechno) je perfektní.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 10.6.2004

Super dílko a mnohem lepší než LXG 1 a 2 dohromady. MdS

Ninjer
Ninjer 10.6.2004

Pro mě obrovský překvapení... More Moore!! @_@

Final
M Final 10.6.2004

Moooc, mooc, dobry.

Ogre
Ogre 9.6.2004

Super, zabava, zabava a zabava.

Zajo original
M Zajo original 9.6.2004

Spolu s Ligou I to najlepsie od BB artu.

DEmnoG
M DEmnoG 8.6.2004

Parada...

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT 8.6.2004

Slušnej book. Má to takovou zvláštní atmosféru a bavěj mě všechny ty superschopnosti.

maarv
maarv 8.6.2004

Humorná záležitost z pera mistra Moora. Hromady odkazů příjemná kresba a především skvělé dialogy dělají z tohoto booku nezapomenutelnou věc (teda alespoň pro mne:))

Zack
A Zack 5.6.2004

Abych se trochu rozepsal... prvni book pusobi jako cistokrevna vcelku neambiciozni sranda, ktera si pohrava s klise policejnich serialu mixnutych se superhrdiny... takrka jak mavnutim, se tohle vsechno dal (v druhem booku) radikalne meni a ctenari teprv zacne dochazet, jak si Moore neuveritelne obratne vystavel charaktery, ktere mame jako ctenari radi, a tak dalsi dramaticky dej nas bere o to vic. Proto sem ostatne vzdycky orodoval za vydani v jednom celku, ale je fakt, ze to tak tusim nevyslo nikdy nikde.

johni
johni 11.2.2004

Ne tak dobré jako Liga Vyjímečných...Ale i tak skvělé

Zack
A Zack 11.6.2003

První část jedné z nejlepších sérií, které Alan Moore udělal, která nejvíc trpí rozdělením na dva booky.

dajik
dajik 27.12.2017

Dzoglik
Dzoglik 1.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

farb
farb 5.7.2017

Rezet
Rezet 28.5.2017

Fry
Fry 19.2.2017

budha.j
budha.j 11.10.2016

monte walsh
monte walsh 25.9.2016

mackin
mackin 18.9.2016

malejmates
malejmates 25.8.2016

hakunamatata
hakunamatata 24.8.2016

willis
willis 16.8.2016

Fimi
Fimi 16.8.2016

barthez
barthez 23.4.2016

Jabba
Jabba 5.4.2016

S4TW
S4TW 15.3.2016

Paldini
Paldini 26.2.2016

2Hitman3
2Hitman3 24.2.2016

tricky
tricky 12.2.2016

flynander
flynander 31.1.2016

kinak
kinak 20.10.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

Abstinent
Abstinent 29.8.2015

luky.kuky10
luky.kuky10 28.8.2015

dr_benway
dr_benway 24.8.2015

firesnake
firesnake 7.8.2015

Vrenn
Vrenn 6.8.2015

mike731
mike731 3.8.2015

Kaaos
Kaaos 21.7.2015

disclose
disclose 14.7.2015

trudoš
trudoš 25.4.2015

spagr
spagr 20.3.2015

koudy
koudy 16.12.2014

Doppelganger
Doppelganger 10.10.2014

bananzluty
bananzluty 6.10.2014

Jak
Jak 19.8.2014

Bubsy
Bubsy 29.6.2014

terrordemon
terrordemon 21.6.2014

jirin
jirin 5.6.2014

schwita
schwita 31.5.2014

3234769
3234769 20.5.2014

mrkirby
mrkirby 9.4.2014

Lachvos
Lachvos 31.3.2014

sedw
sedw 20.3.2014

2scha
2scha 16.2.2014

Shpeckk
Shpeckk 3.2.2014

namdnas
namdnas 29.1.2014

Lobok257
Lobok257 19.11.2013

rooty
rooty 30.10.2013

calvin10
calvin10 27.10.2013

oleav
oleav 25.10.2013

bronxik
bronxik 18.10.2013

krizt
krizt 28.9.2013

Syndrom
Syndrom 14.9.2013

Zeebonk
Zeebonk 9.9.2013

kaylin
kaylin 21.8.2013

RaptoR
RaptoR 10.8.2013

DAxik
DAxik 9.8.2013

David F.
David F. 22.7.2013

Killingjoke
Killingjoke 13.7.2013

Light
Light 14.6.2013

Spideyy
Spideyy 13.6.2013

Noci
Noci 13.6.2013

OldaB
OldaB 2.6.2013

mozzu
mozzu 29.4.2013

AxusNalim
AxusNalim 2.4.2013

maara
maara 20.3.2013

The Genius
The Genius 4.1.2013

pearlxjam
pearlxjam 2.1.2013

Josh
Josh 2.1.2013

DAN478
DAN478 4.11.2012

Crazyliquid
Crazyliquid 6.10.2012

Const.ex
Const.ex 15.9.2012

duri
duri 2.9.2012

fusnix
fusnix 17.7.2012

xspeed
xspeed 28.6.2012

Nexis
Nexis 28.5.2012

Wub
Wub 15.5.2012

figis
figis 5.5.2012

Miriyak
Miriyak 29.2.2012

Deckard
Deckard 22.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

Zack
Zack 5.2.2012

johni
johni 5.2.2012

maarv
maarv 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

Zajo original
Zajo original 5.2.2012

Ogre
Ogre 5.2.2012

Final
Final 5.2.2012

Ninjer
Ninjer 5.2.2012

snook
snook 5.2.2012

ClimbVibe
ClimbVibe 5.2.2012

listr
listr 5.2.2012

Lobodlak
Lobodlak 5.2.2012

dare
dare 5.2.2012

DaViD´82
DaViD´82 5.2.2012

tsunami
tsunami 5.2.2012

kojot
kojot 5.2.2012

Netorack
Netorack 5.2.2012

Corinthian
Corinthian 5.2.2012

andre
andre 5.2.2012

Slaine
Slaine 5.2.2012

HEX
HEX 5.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 5.2.2012

vifi
vifi 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

Tuxedo
Tuxedo 5.2.2012

Big G
Big G 5.2.2012

vccn
vccn 5.2.2012

namathur
namathur 5.2.2012

royan
royan 5.2.2012

yogi
yogi 5.2.2012

Wiruss
Wiruss 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

Woffce
Woffce 5.2.2012

remco
remco 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

Kapis
Kapis 5.2.2012

massilia
massilia 5.2.2012

BlackDragon
BlackDragon 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

hlošík
hlošík 5.2.2012

Azalin
Azalin 5.2.2012

flipflop
flipflop 5.2.2012

J.Connor
J.Connor 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

c.tucker
c.tucker 5.2.2012

svobyy
svobyy 5.2.2012

Četli:
2Hitman3, 2scha, Abstinent, Alikkk, Balů103, bananzluty, ben_bella, calvin10, cyboy, dajik, DankoKonik, DEmnoG, Doppelganger, Draco nobilis, Dzoglik, emanek, fel68, Final, flipflop, flynander, Fox01, Fry, J.Connor, Jabba, Jak, James, jiskra, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Killingjoke, Lachvos, Light, Lobok257, Lojza, Loks19, louza, luky.kuky10, mackin, monte walsh, mywiel, namdnas, oleav, Paldini, Petrisko911 , raimi, RaptoR, Rezet, rockyt, S4TW, Slaine, start05, terrordemon, Thurin, Tony TwoDee, TonyT, tricky, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vita, vranakx, VXP, yogi, Zack, Zeebonk, zgrywus

Mají:
2scha, Abstinent, adam.ra, Alfi, Alikkk, amazing_k, antiimini, ardath, Avian, AxusNalim, Azalin, Azbest, AZTeck, Babany, Balů103, bananzluty, barthez, bboorreekk, BeeSee, Benji, ben_bella, binnmode, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blaine, bobo666_2005, bourgeois, Braindead, brkowycz, bronxik, Bubsy, burzum, c.tucker, calvin10, calviti, Caps, Cassidy, Celestius, ClimbVibe, Const.ex, Corteg, Corvus, CP, cranial, CSE_AC/DC, cyber Endy, cyboy, D.K.Logic, dajik, DAN478, DankoKonik, DanQ, danyno76, DAxik, Deckard, DEmnoG, disclose, discovery, DoctorWho, domo9321, doophy, Doppelganger, Dosis_Venenum, Draco nobilis, DracoAn, Drakeus, dre, dr_benway, duri, Dzoglik, eliera, emanek, Erich, erik, farb, faster86, fel68, felis, figis, Filcka, filemon, filipes, filosh, Fimi, Final, firesnake, flipflop, Fox01, freestyletricker, Fréza, Frizer, Fry, fusnix, gongon44, goodspeed, grinder, Hamichal, hanocri, Hanyou, hatapka, haxxor, Hebled, hedgehog, hellw10, Henry108, herbert, ho.mof, Holmwood, holubdema, horaczhlinska, Hulik, hypermlok, ikshorm, imro, Infarkt, invape, J.Connor, J.T.honza, Jak, James, jankie, Jestrab2, jett, jirin, jiskra, Johnny Sasaki, Josh, Joshua_T, Kaaos, Kabukiman, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Kazumaki, KdG, Keddie, kendor007, keplik, keyko, killermarf, kinak, KINIMODUS, Kjon, KLAUN_DOMINANT, Kocour, Kokuun, komik.sx, koniklec, Kreatik Digital, kronoss, krupan, krvinka56, Lachvos, Lawer de Sanctis, Leland, Librarian, Light, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, lokeren7777, Loks19, luky.kuky10, Lumirius, Luse, maara, mackin, mainman, markic, Markyz de Sade, Marthy76, Martin Buchal, Marvin, Masinfira, massilia, Matej-29, matohan, Matthew, Mauzr, MB, mcleek, merhyx, mgeralt, Michael Jarkovský, mikado, mike731, MIKER65, mikki.maser, MindReader, Miriyak, mirror, Mistak, moiqpiom, Mokonen, monte walsh, monty.cl, mozzu, MP, Mr.Plysh, mrkirby, mywiel, namdnas, NecRoman, nester, Netorack, Neutrino, Niaz, Nightmare, Ninjer, Noci, noMster, Norri, nx, Odrikani, ohromno, OldaB, oleav, Olesh, padre_negro, Paldini, paulhunter, pavel, pavouk, pbabinec, pearlxjam, pennywise, Pepares, Petr, Petrisko911 , PH79, piemaker, pk123x, planika, POLAKST, Poseidon1978, PP, q, Qee, Radkos, raenius, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, renhoek, Ricarderon, rockyt, rooty, Rudá Táňa, RudyRod, Saiffer, Samurai-Jack, SASAN_KING, Schramm, sedw, seezeethree, SHORTY, Sir_Pete, Skot, skřetman29, Slaine, sleepless, Sněhurka, songoku, spagr, stanleystar, Stara.kryta, start05, svobyy, Šedo, tacmud, Tarka Daal, TBB, Teach, terrordemon, The Genius, Thurin, Tialster, Toe, Tombal, Tomek, Tommy Monaghan, Tony TwoDee, TonyT, Trevelyan, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, vasek, VaZbič, Velkej šéf, Viking, vita, Vítek, Vlcacka, Vojtěch 393, VojTEKK, vranakx, vrazdinek, Vrenn, VXP, willis, Wiruss, Woffce, xai, xintax, xspeed, yarda, yogi, yojimbo, z-e-d, Zack, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd, Zod

Chtějí:
ChaoticMan, Druid, Grynca, Himlik, honza2457, husakpetr93, Iggy Pop, isildur heir, Jabba, matrosh, sawtooth, Tao Quit

Nabízí:
MB