Frank Castle, alias Punisher, se vrací do New Yorku a je připravený pokračovat ve svém neúnavném boji proti organizovanému zločinu. Postupně likviduje jednoho kriminálníka za druhým a chystá se zaútočit na nechvalně proslulou rodinu Gnucciových. Připravte se na pořádnou dávku té nejkvalitnější krvavé spravedlnosti.

V české mutaci vyšel tento svazek jako 24. v pořadí.

Každá kniha obsahuje exkluzivní rozhovory s autory a kreslíři, shrnutí minulých událostí, galerie postav, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Gabriele Dell´Otto (Tajná válka). Vychází jednou za 14 dní.

Obsahuje sešity série The Punisher (Vol. 5) #1-6


Scénář
Garth Ennis
Art
Steve Dillon
Ink
James Palmiotti (Jimmy)
Barvy
Chris Sotomayor (Sotocolor)
Obálka
Tim Bradstreet
Lettering
Jakub D. Kočí, Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Štěpán Kopřiva, Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2280-708X (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
177 x 266 mm
Tisk
barevný
Váha
553 g
Stran
144
Cena
199 Kč
Originál
Punisher: Welcome Back Frank (Marvel)
Varianty
Ultimátní komiksový komplet #015: Punisher: Vítej zpátky, Franku - část 1 (2013)
Punisher I. (2004)
 • ludek.n
  „Vítej zpátky, Franku. Zpátky do světa vrahů, znásilňovačů, magorů, úchylů. Každou minutu čerstvý značkový zlo, pořád nový a nový druhy, chrlený mezi lidi rychlostí myšlenky…“ Garth Ennis přivádí cynického a nelítostného Franka „Punishera“ Castla zpátky do zkaženého New Yorku, aby přinesl zhoubu všem nekalým živlům, kterých je město plné. Už to není o pomstě za zmařené životy jeho rodiny, o etice samozvané spravedlnosti či čemkoli jiném hlubokomyslném, už je to jen a prostě o zabíjení! Bez morálky, bez lítosti, bez jediného zaváhání. Dokonce ani Daredevil, muž beze strachu, nedokáže zabránit Frankovi udělat to, co si usmyslel. Garth Ennis vypráví hrubozrnný, přímočarý příběh, který se na nic a na nikoho neohlíží. Jeho zničující jízda šesti sešity je posetá mrtvolami od začátku do konce a zdá se, že se nikdy nezastaví. Na nějaké úlitby bohům a citlivým duším rovnou zapomeňte, tohle je možná ten nejdrsnější New York, jaký kdy poznáte. Už od první stránky jsem věděl, že se mi tenhle komiks bude líbit a nemýlil jsem se (alespoň ne moc). Výtvarník Steve Dillon k tomu přispěl svým dílem. Jeho kresby jsou skvělé, a hádám, že se při nich bavil stejně jako Garth Ennis, když vymýšlel pro toto dílko zápletku.
 • martin28
  martin2811.4.2022 10:55Punisher I.
  První setkání s Frankem a vlastně i Ennisem. Smrtelná kombinace :)
 • Ivan Kucera
  „Punisher není člověk. Je to přírodní síla.“ Zo začiatku som z toho mal zmiešané pocity. Drsný scenár Gartha Ennisona (Ghost Rider: Cesta do zatracení, Spider-Man: Pavučina) plný vrážd vs. „detská“ kresba Stevea Dillona (Preacher, Skalpy 9: Zatni pěsti). K takto poňatému príbehu sa hodila skôr kresba v štýle, v akom nakreslil realistickú obálku Timothy Bradstreet (Vetřelci Omnibus 4, Hellblazer). Ale je pravdou, že som si na ňu pomerne rýchlo zvykol a potom som si užíval jazdu. Punisher je fantastická postava, na nič sa nehral, išiel si priamo (možno až príliš) k cieľu svojej cesty a šlo o ostrého týpka, ktorého síce bolo možné sem-tam trafiť, ale napriek tomu ste nadobudli presvedčenie, že mu nič nehrozí a je len otázka času, kedy to jeho protivníci schytajú. Páčila sa mi aj vedľajšia dejová linka so samozvanými pomstiteľmi. Uvidíme, aká bude druhá polovica, ale prvá je s prižmúrenými očami na 4*.
 • trudoš
  Mé první setkání s Punisherem proběhlo v roce 2004 a hned jsem se zamiloval. Tedy ne že by mi Frank Catle nějak sexuálně imponoval, spíš šlo o tu nekompromisní náturu, s jakou se vypořádává se zločineckým šmejdem. Od dob Paula Kerseyho jsem s žádným samozvaným mstitelem necítil takové sympatie. Přičemž Garth Ennis šel ještě dál a dokázal celou tu myšlenku ukázat v jiném světle - přizpůsobenou Marvelovskému univerzu i morální dvojznačnosti. A ještě si u toho zachovat smysl pro humor.
  O devět let - a několik dalších alb - později se mi prostřednictvím Ultimátního komiksového kompletu dostalo znovu do ruky tohle Punisherovo znovuzrození. A já zjistil, že pořád šlape famózně. Ennis, ještě ve vrcholné formě, baví neotřelými nápady, neopakuje se a občas dokáže i překvapit absurdními zvraty. Přitom ale paradoxně pracuje s šíleně obehranou premisou. Steve Dillon celému tomu masakru pak dává perfektní vizuální jednoduchost. Je to hodně vtipná a drsná jízda, končící vpravdě v tom nejlepším.
 • MEGA
  Hodnotím obě části jako celek. Punisher se vrací ke kořenům a přidává se černý humor, který k příběhu strašně sedne. Ano, samotný příběh je jednoduchej a přímočarej, ale díky tomu se to čte rychle a vůbec to nenudí. Co se mě opravdu líbilo byly vedlejší postavy. Od Xichta Devea až po nemilosrdnýho Rusáka jsem si je do jednoho oblíbil. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak kapitolu s Daredevilem, návštěvu Zoo a samotné finále, které bylo zvládnuté fakt dobře. Celkově si to na nic nehraje a jako čistá, oddechová zábava to funguje na jedničku! Steve Dillon k této sérii patří. Kresba je správně přehledná a stylová.
 • mearez
  Za mě neskutečně skvělej start série, která znovunastartovala Punishera a definovala jeho postavu pro 21. století. Tenhle Punisher mě prostě neskutečně bavil, a je škoda, že jsem se k němu dostal až teď. Jediné co mi na celém komiksu vadilo byla kresba. Dříve, když jsem ještě neměl načteno (ne že bych teď měl, ale mám načteno rozhodně víc než před dvěma lety) mi Dillonova kresba nevadila. Ovšem teď mi jeho kresba už nepřijde tak dobrá. Ne že by kreslil hnusně, ale prostě to není něco, čeho bych chtěl mít plnej komiks s mojí oblíbenou postavou.
  Jedná se o fakt hustej nářez, kde si každý fanoušk Punishera nebo Ennise přijde na své. Je to škoda, protože nebýt kresby, tak by tahle kniha dosáhla na 5 hvězd. Za mě 4*.
 • Peppa
  Peppa1.9.2018 18:17Punisher I.
  První setkání s punisherem
 • JohnyG
  JohnyG30.7.2018 12:22Punisher I.
  Musím říct, že třeba oproti vynikajícímu "Punisher MAX #00: Od kolébky do hrobu" to byla pěkná nuda. Příběh byl přímočará vyvražďovačka, prostě střílečka bez atmosféry a ani ti lední medvědi to zachránit nemůžou. Ani kresba za moc nestála, četl jsem to na několikrát, abych si to mohl odškrtnout ze seznamu. Škoda, protože Punisher je borec.
 • Darth Raelchi
  Jasná a uchopitelná mlátička. Vztyčený prostředníček všem těm grázlům, kteří nedaj slušnejm lidem pokoj. Kresba je příjemná až dětská, ale přitom toho násilí. Za mě poctívá dobrá řežba.
 • karl173
  karl173 mecenáš4.12.2017 20:37Punisher I.
  Ennis to vlastně všechno sám napsal hned v úvodu. Nedostanete žádný hluboký příběh jen ryzí zábavu v podobě komedie a akce. No sice zde není žádný hluboký příběh, ale i ten přímočaře vyprávěný děj za to stojí a ten zbytek je samozřejmě pravda. Skvělý začátek s Punisherem a těším se na další díl. Jen jedna věc mi na tomto komiksu vadila. A to je to že to hrozně rychle uteče a často je to možná až zbytečně moc přímočaré, ale na to jsou hold jiné komiksy. Tohle zkrátka zábavná akce jak má být.
 • autokineton
  Punisher je fajn.... navíc osvěžující postava v záplavě všech hrdinů marvelovského universa. Vtipné, nápadité, drsné takže za mě 85%
 • Syndrom
  Syndrom24.2.2017 20:10Punisher I.
  Co je to do psí boudy za tlumočení? (napsáno v úctě k originálu). Freakshow=zrůdoslav...Jako dobře, originální, ale zní to stupidně. Co třeba Frankenstein? Nastartuj amnézi=forget it never happened...ve smyslu podstatného jména. Křečovitý. If you´re too shoot, I reckon you´re too close period=Jediný kontakt, který mi vyhovuje je prostřednictvým kulky....bez komentáře. A další. Přijde mi zvláštní, že u náročnýho Kazatale, kterého Štěpán Kopřiva zmákl na jedničku byly výtky a tady nic. Přitom to celý smrdí sýrovou odbytostí za předkožkou. Kresba se sem hodí, ale Punisher v tomhle druhu srandiček? Zvlášť v kontrastu s řadou MAX to působí neuvěřitelně absurdně...a přesto jsem se bavil. Ennis je prostě zvrácená hračička.
 • S4TW
  Tak po přečtení hodnocení kolegů níže jsem čekal... no vlastně jsem nečekal nic. A musím říct, že ve finále jsem byl spokojený. Komiks je velice jednoduchý, nedá se v něm hledat žádná hloubka, ale za to je to parádní akce, která prostupuje celým komiksem. Je to v podstatě jedná velká vendeta Punishera, který se s ničím a nikým nemaže (dokonce ani s DD). U komiksu nemusíte vůbec přemýšlet, ale o to více se bavíte. Srandovní trochu je, že jak má DD pistoli, kterou může střelit Punishera (to ještě neví, že mu je k ničemu), tak to v podstatě mohl jednoduše vyřešit (i když nemohl) střelbou do ruky a vlk by se nažral a koza bla bla :-), znáte to, ale tak takovéhle mouchy najdete všude (třeba ho vážně chtěl střelit jen do ruky :D). Jinak ke kresbě, tak se opravdu na Punishera nehodila, byla až moc, jak to jen říct, veselá? Takže nepodtrhovala vůbec atmosféru. A co mi na knize trochu kazilo dojem je, že chybí obálky vždy na začátku sešitu, sice jsou na konci, ale já to mám radši vždy na začátku sešitu... Ve výsledku se jedná o průměrným scénáře, nic moc kresbu, ale ve finále musím říct, že jsem se bavil a komiks mě rozhodně nezklamal. Každopádně se i u nás asi najde spousta lepších Punisherů.
 • baatcha
  Fry: Právě díky Dillonovi a jeho karikující kresbě je tenhle Punisher snesitelný - a vtipný i přes tu brutalitu. Díky té kresebné nadsázce se na to dá koukat a člověk se přitom nepozvrací. Nadsázka tu vlastně funguje jako jakýsi odlehčující filtr. Naopak u Ghost Rider: Cesta do zatracení je kresba hyperrealistická, včetně doslovnosti všeho toho Ennisovského humusu, a mě při čtení bylo fakt docela šoufl. A ano, do té doby jsem si říkal, jak by asi vypadal Punisher, kdyby ho kreslil někdo jiný, než Dillon. Už to asi vědět nechci.
 • Fry
  "Ultimátní komiksový komplet #015: Punisher: Vítej zpátky, Franku - část 1" - Jak jsem to kdysi četl poprvé, bralo mě to mnohem víc, ale nemůžu odepřít, že tahle série "Punishera" je prostě povedená ... Frank hláškuje co to dá, mrtvých je v každém sešitu víc a víc a hlavně je tady znova zaznamenána ona nezapomenutelně drsná pasáž v ZOO! Jediné, co mě po těch letech moc nebere je "Dillonova" kresba, protože jsem se nechal zmlsat různými novými lépe nakreslenými sériemi nebo starými patosy s vyšperkovanou "retro" kresbou, která se mi líbí čím dál tím víc ... Prostě klasický "Punisher" v perfektním podání ... Za mě 4*!
 • Kapis
  Kapis mecenáš26.11.2015 12:28Punisher I.
  Asi už nejsem takový sběratel, protože jsem se toho s chutí zbavil na aukru, když už to mám v tom UKK, že;)?
 • kadas97
  kadas976.10.2015 14:21Punisher I.
  Bál som sa , toho že Punisher bez označenia MAX bude pre decká no dostal som plnohodnotnú zábavu, v ktorej je len čierny detinský humor na ktorom sa vynikajúco bavím.
 • Schramm
  Schramm27.5.2015 10:17Punisher I.
  Naprosto excelentní rozjezd. Tohle je prostě klasika.
 • jirin
  Nemám rád komiksy, kde je nějaký rádoby drsňák, který je strašně cool, že zabíjí těmi nejrůznějšími způsoby. Tady to byla prostě nuda, nijak mě to nevtáhlo do děje.... Pro mě jako katolíka ke všemu problém s pojetím kněze...
 • firesnake
  Nice, mě se to líbilo, ale možná se stačí podívat se na ten film.
 • sedw
  Čistá akční zábava, nic víc, nic míň. Od začátku do konce jsem se bavil, příběh velmi dobře odsýpal (ono tam toho textu zase tak moc není), kresba dokonale sloužila účelu a člověka nerušila od čtení (žádné extra detaily, ale velmi příjemná). Takhle si představuju ideální oddychovku, u které člověk krásně vypne. Co bych hlavně vyzdvihl byla část s Daredevilem a část v zoo, to se fakt povedlo. Na 5* to není, přecejen děj není moc sofistikovaný a nedokázal mě ničím překvapit (zatím, uvidím, co druhý díl), ale silné 4* jsou plně zasloužené.
 • Xeelee
  Prostě vyvraďovačka, která se předhání v tom jak moc veselý odchody z tohoto světa se v ní objeví. Zaujaly mě na ní jen dvě věci. Scény s knězem a epizodka s Daredevilem. I když... Silueta mrtvoly a plavání s rybičkami hlavou dolů taky ušlo.
 • mAGiic
  Welcome back, Frank. Souboj Punishera s mámou Gnucciovou...5*
 • Flash
  Pro mě jedno z nejlépe zpracovaných akčních comicsových děl,co jsem kdy četl.Jednoduché čtení a co se říká,že v jednoduchosti je síla.Takhle nějak by měl comics vypadat, žádné vyblité dialogy,přímý dynamicky děj,který je parádně rozvržen a panely,na kterých se odehrává nemají sebemenší chybu. Čte se to vážně svižně, člověk u toho nemusí nijak moc přemýšlet a luštit obrázky.Pomalu jsem si připadal jako v nějaké akční videohře,nebo parádním filmu. Zápletka má taky nápad a odehrávají se v ní zajímavé vtipy a nápady. A navíc Punisher je vážně takový,jak je uvedeno v úvodníku. S nikým se prostě nesere a to já můžu.
 • erik
  Neskutočne zábavná akčná oddychovka, v ktorej je radosť navštíviť zoologickú záhradu. Končíme v najlepšom a Garth Ennis ešte nepovedal posledné slovo.
 • luky.kuky10
  luky.kuky1026.12.2013 22:46Punisher I.
  Absolutne dokonala zalezitost! Skvele jsem se bavil, a punishera mam moc rad. S nicim a s nikym se nesere je to skvelej typek. Kresba je krasne jednoducha a moc hezky se na ni diva. Ke scenari nejde asi nic rict. Jde o masakr... At zijou ledni medvedi:D
 • Murphy722
  Frank přichází sám za sebe! Gangsteři třeste se! Smál jsem se jak pominutý a jinak to ani nejde!
 • J.T.honza
  Fantastický, jsem nadšený a chci další díly. Tohle je přesně ta správná béčková akce natřískaná černým humorem. Srovnal bych to s Expendables - víš, že je to postavený na hlavu, ale miluješ to. Všechno.
 • Landauer
  Pánové, teď děkuju svým studentským letům chudoby, kdy jsem měl prd a to prd, co jsem měl, jsem raději utrácel za pivo :-D UKK mě neskutečně baví a tohohle Punishera jsem ještě nečet (jednou jsem vyzuzal na Vojtovi Čepelákovi Barrakudu, ale ta se ztratila v rukách mých bratrů). A vlastně ani předchozí kusy včetně Zázraků jsem si tehdá odpustil a teď zažívám pocity slsati, které mi vaše nářky ještě umocňují :-D No a samozřejmě sběratelský geny snad všech chlapů prostě fungujou a je to sázka na jistotu každý rafinovaný firmy, takže i já poctivě sbírám, jak už tady na tohle téma tak pěkně hovořil Walome. Apropó zdravím své druhé já, o kterém ani nevím, protože podle softwaru jakéhosi Karbona jsem já a Walome jedna a tatáž osoba :-D
 • kaylin
  Tohle je úvod výborné série, ale doporučuji se k tomuto komiksu dostat jako k jednomu z prvních, pokud s komiksem začínáte. Bude na vás mít většinou mnohem lepší efekt než ve chvíli, kdy už máte hodně načteno. Stejně si ale časem uvědomíte, že se Ennis strašně moc opakuje a že tyhle jeho úchylné postavičky jsou všude, že uznává jen určité hodnoty a o nich pořád píše. Jenže nedá se nic dělat, on píše pořád docela dobře. Pokud chcete akční řežbu, která není úplně tupá, ale má smysl a má v sobě humor, i když ten moc nečekejte od Punishera samotného, je tohle správná volba v každém případě. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/11/382-ultimatni-komiksovy-komplet-15.html
 • xflori01
  Nevím, co si o tom pořádně mám myslet. Je to poprvé, co se s Punisherem (Frankem Castlem) setkávám (pokud nepočítám krátkou povídku v Crew2 č.30). "Hrdina", do kterého se prostě nemůžu vcítit. Prostě zabiják bez morálky. Příběh je dobrý, kresba (i když jednodušší) taky ujde. Dost jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.
 • adevr
  Osobně když se mi občas stane, že nějakým způsobem mám na od jednoho titulu více exemplářů, zajdu třeba do Dětského domova a knížky jim daruji. Určitě tam vždy někoho potěším... a mě nezabírá zbytečné místo v knihovně...
 • Kapis
  Mě to taky nasralo, že zrovna musel vyjít tenhle Punisher. Před 10 lety, když jsem začal pracovat a najednou jsem měl trochu peněz, koupil jsem si jako první komiks právě tohle - a tehdá se mi to docela líbilo, hlavně ty barvičky. Ale to jen proto, že jsem neměl srovnání, od té doby mám přečteno asi o 600 komiksů více a už to holt za takovou pecku nepovažuju. Koupil jsem si tehdá i druhý díl od Crwe - a dále už to nekupoval, protože mi to přišlo celkem infantilní a hlavně, po přečtení Ennisových dalších komiksů jsem zjistil, že se strašně opakuje a používá stejná schémata, charajtery, obraty a klišé. Stačí přečíst Preachera, ten je mnohem lepší. No a mám to doma teď dvakrát, super...
 • felis
  Borci, vy jste srdcaři. Taky jsem o tom uvažoval, ale pak jsem s těžkým srdcem konstatoval, že je to jenom blbý obrázek na hřbetě, který za ty prachy nestojí....možná jestli na to narazím v antikvariátě, nebo někde....
 • Lenny
  Walome: Já si to spočítal a kvůli obrázku dabluju 32 knih =/
 • Walome
  Měl jsem radost, když jsem se dočetl, že v UKK bude Punisher. A byl jsem hodně zklamanej/naštvanej, že se jedna o tenhle dík, který mám doma - a rovnou s ním zabijou dvě knihy, páč to má dva díly. Něco jak debilní Captain America, kterej mi ale žíly netrhá.
  A jak píše Connor, tak je to přesně můj případ. Musim je mít všechny, jako Pokemony.
 • J.Connor
  Stejně je projekt UKK pěkně vychcanej, protože kvůli takový banalitě jako je část puzzle obrázku na hřbetu si každej trochu vášnivější fanda komiksu koupí i to, co už dávno má z jiného vydání. Já taky :(
 • ikshorm
  Scénu s ledními medvědy považuji už od prvního českého vydání za jednu z nejvtipnějších a zároveň nejhrozivějších, které jsem v komiksech viděl. Sice mám radji MAX řadu, ale i tahle má svoje kouzlo.
 • luky.kuky10
  Absolutne dokonala zalezitost! Skvele jsem se bavil, a punishera mam moc rad. S nicim a s nikym se nesere je to skvelej typek. Kresba je krasne jednoducha a moc hezky se na ni diva. Ke scenari nejde asi nic rict. Jde o masakr... At zijou ledni medvedi:D
 • Lenny
  Kapis: Protože tohle znovunastartovalo Punishera
 • Kapis
  Božéé, proč tam je tohle???
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš20.2.2012 12:22Punisher I.
  Asi bych hodnotil výše, kdybych Punishera I. koupil v době jeho vydání. Jelikož jsem jím však pouze doplňoval sérii ve výprodeji, je to pro mě jen další zábavná Ennisovka. Což ale stále není vůbec málo.
 • QuickQuackery
  QuickQuackery19.2.2012 13:02Punisher I.
  Velmi zdatný komiks. Punisher je ukázkový příklad toho, že i vraždící maniak může být velmi zábavný. Ty jeho prohozy nemaj chybu.
 • Fry
  Fry admin6.11.2011 11:36Punisher I.
  Tak, konečně jsem se dostal k Punisherovi!

  Vítej zpátky, Franku: Tahle serie nemohla začít lépe! Rodina Gnucciová je ideální na zabití!
  Bumtaratabum: Tentokrat slabší, ale Punisher si ví vždy rady!
  Nemaluj ho na zeď: Velice dobrý díl, jeden z nejlepších v této knize (jo, jo když jde po Punisherovi Daredevil)
  Království divočiny: Nejlepší příběh, smrt a zvířata k sobě patří!
  Ty nejhorší věci: Trouba 3 zabie troubu 1 a 2 a bratrance mámy Gnucciové a Elite a Mr. Playbeck to dokoření!
  Zlom (mi) vaz: No a závěr nás navnadí na další knihu!
 • dracula
  dracula17.6.2011 12:23Punisher I.
  Prvá kniha zo série o Punisherovi sa rozbehla pekne z ostra. Punisher je ako parný valec, likviduje každého kriminálnika svojsky a nemilosrdne. Najlepšia časť sa odohráva jednoznačne v ZOO :) Spokojnosť s dobrými vyhliadkami na pokračovanie...
 • Azalin
  Azalin mecenáš27.1.2011 09:29Punisher I.
  Sama o sobě není tahle knížka tak dobrá, ale ve spojení s druhým dílem, kde všechno docvakne a zapadne, je to lahůdka.
 • Lucifer
  Lucifer13.11.2010 08:34Punisher I.
  Přesně tak, Ennis je prostě svůj. Tohle byl můj první komix, který jsem si kdy koupil. Ted samozrejme vidim, ze ta kresba neni nic moc a příbehove je to taky trochu zaostale, ale ciste z melancholie a taky proto, ze Punisher je muj oblibeny psychoš, hodnotim tak jak hodnotim.
 • Lucifer
  Lucifer11.11.2010 01:20Punisher I.
  Dost dobrý.
 • punisher
  punisher24.6.2010 11:10Punisher I.
  Má nejoblíbenější komiksová postava
 • massilia
  massilia30.11.2009 14:35Punisher I.
  Jóó Punisher, pokud jde o mafiány a zločince, nikdo nemá tak rád jejich zabíjení jako tenhle pošahaný chlápek. Nejpřekvapivější na tom všem je, jaká je to vlastně vydařená zábava.
 • Marv
  Marv3.6.2009 16:23Punisher I.
  Punisher rulezzzzzzz
 • Mleako
  Mleako mecenáš6.10.2008 23:18Punisher I.
  Scéna v zoo je skvělá (hlavně ta rybí část:)
 • goldschmidchen
  goldschmidchen18.8.2008 13:38Punisher I.
  Super!
 • Davey
  Davey24.4.2008 22:18Punisher I.
  Ennis/Dillon je moje nejoblíbenější dvojka...takže i přes mou (teď už celkem ubývající) nechuť k Marvelu sem si Puniho #01 koupil a nelituju toho. Je to suprová záležitost...Jednička zatím taková seznamovací, ale mrtvých zrovna málo není :D ...uvidíme, co přinese dvoječka.Hrozně se těším, až vyjde Punisher: Od kolébky do hrobu...ten je totiž boží. Punisher se teď dostal mezi mé oblíbence.
 • Tauren
  Tauren12.3.2008 19:07Punisher I.
  No comment.
 • Spacecore
  Spacecore31.1.2008 19:51Punisher I.
  Už si moc nepamatuju vo čem to bylo,měl sem to kdysi půjčené od kámoše,ale vím,že to byl nářez a že mě to odrovnalo.Ennis je Ennis.
 • erik
  erik30.1.2008 10:05Punisher I.
  Čo tu dodať? Ennisovská vykrádačka, ktorá ale zabáva ako nič iné. ZOO vyhráva na plnej čiare.
 • choze
  choze21.1.2008 21:13Punisher I.
  "POŘÁD NÁM CHYBÍ JEŠTĚ JEDNA HLAVA, HOŠI. NO TAK HLEDEJTE, PŘECE SE NEMOHLA ZAKUTÁLET DALEKO!" Jak praví "expert na zábavné násilí", comicsový Tarantino a moje soukromé božstvo Garth Ennis osobně v úvodu téhle dvanáctidílné minisérie, kterou nakopl uvadajícího PUNISHERA zpátky k jeho krvavé slávě - "za svoje prachy dostanete humor, napětí a nepřetržitou střelbu z automatických zbraní všech možných ráží". Takže jen pro hrubou představu, na konci prvního sešitu leží tři mrtví mafiósové (jeden shozený z Empire State Buildingu, ze kterého Manhattan pod ním vypadá jako GTA2, jak vím z vlastní zkušenosti), na konci druhého tři mrtví zabijáci, kteří je měli pomstít a jeden consiglieri, ve třetím přichází ke slovu plamenomet vyzkoušený na zástupu pěšáků a ve čtvrtém masakr v zoologické zahradě (vynalézavé využití polárních medvědů)... Ennis se s tím prostě nesere a tůruje tuhle groteskně brutální jízdu plnou úchylných nápadů, sympatických postav, špičkových dialogů a cynického humoru, co to jen jde, dávaje naplno průchod své nenávisti k politické korektnosti, intelektuálské vyměklosti a klišé i své zálibě v nefalšovaných drsňácích, extrémních loserech a hnusných hajzlech, které všechny tvrdě zkouší, ale nepochybujete, že je má je rád, viz. dokončení v druhé knize. Bohužel jeho bezchybnou práci dost shazuje Dillonova hrozně mainstreamově tuctová kresba, navíc má jeden xicht jako druhý a když vidíte tu geniální Bradstreetovu obálku... Jinak jako ostatní přede mnou oceňuju velmi kvalitní české vydání (končící v tom nejnapínavějším) a příjemnou cenu. Navíc má pro mě tenhle comics speciální přidanou nostalgickou hodnotu, jelikož jsem si ho koupil na cestu do Států, kde jsem trávil léto 2004 a tam jsem si ho přečetl cca 100x a hned po příjezdu na mě čekala dvojka. Štěstím jsem se tehdy málem rozbrečel.
 • DANCO
  DANCO14.11.2007 21:48Punisher I.
  tento komix sa mi velmi paci par vtipnych okamzikou aj daky ten zvrat tam asi bol...od punishera sa vtip moc necaka prakticky sa tam ani nevtipknuje no vecami ktorre robi sa da zasmiat..napr ked ho gnucciovci na konci nahanali a on jebol tomu medvedu do tvare ktory potom gnucciovcou sejmul..::Dza pravopisne chyby mi nenadavajte a tiez ani za hodnotenie diky

 • brkowycz
  brkowycz10.11.2007 10:36Punisher I.
  Myslím že Punisher je tak nějak druhá vývojová fáze člověka kterej měl v mládí rád Loba. Taky je to děsněj frajer, taky zabíji zločince, ale od Ennise je to prostě lahůdka, krásná oddechovka. Jinak teda nevím, ale zdá se mi že má Ennis nějakej problém se staršíma ženama... viz tenhle díl a dvojka kazatele :-)
 • namathur
  namathur12.10.2007 11:31Punisher I.
  proste oddechovka (klidne znova a znova)
 • Wiruss
  Wiruss8.10.2007 19:40Punisher I.
  Pěkné tak asi vše takové obyčejné čtení na dlouho chvíli, několikrát zmíněné hlášky jsem moc nepostřehl, Dillionova kresba jako vždy jednoduchá ale pěkná no a Ennisův scénář takový o ničem, je pravnou, že zmizla kupa nepotřebných nadávek, ale celkově je to takové nijaké...
 • squash
  squash13.3.2007 07:38Punisher I.
  Žádný kudrlinky, hodně prvoplánové čtení, ale spolknul jsem to jako malinu. Skvělá zábava.
 • Godsmacker
  Godsmacker3.3.2007 11:34Punisher I.
  Punisher is back!Supr akční oddechovka od Ennise. Plus hostující Daredevil a máma Gnucciová ožraná mědvědama :-D
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš15.10.2006 21:17Punisher I.
  Teraz som to čítal druhý raz, ale môj názor sa nezmenil. Je to dobrá akcia, uvarená v krvi so špetkou humoru navrchu. Ale Hitman ma niečo viac.
 • Big G
  Big G13.9.2006 20:25Punisher I.
  Docela zklamání.
 • GeorgeS
  GeorgeS3.10.2005 23:33Punisher I.
  dobrá kresba, sqělý hlášky, čerej humor, punisher je pro mě jednička - 95%
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo12.7.2005 16:04Punisher I.
  Akční, akční, akční, funny, funny, funny a taky lepší, lepší, lepší než docela zprzněný film J. Heinsleigha s T. Janem podle tohoto skvělého comebacku.
 • Slaine
  Slaine admin6.2.2005 16:42Punisher I.
  Je to jízda - dynamický, akční, lehce se to čte. Super protivníci a vedlejší postavy - bezúdá máma Gnucciová a Rusák, Svatej a další... ale samotnej Castle mi prostě nějak nepřirostl k srdci. Je takovej oproti Hitmanovi moc "předrsnělej"... Ale rozhodně dobrá koupě.
 • Kapis
  Kapis mecenáš21.1.2005 10:40Punisher I.
  Moc pěkné, čistokrevná zábava Tarantinovského formátu s dechberoucí kresbou, Ennis je satan:-)
 • andre
  andre mecenáš8.10.2004 11:51Punisher I.
  Mooooc jsem se bavil:))) Trošku jsem se zalekl kresby, ale nakonec v poho.
 • Ogre
  Ogre10.9.2004 10:38Punisher I.
  Odvazova zabava .... nic duchaplne ale zabavne. S radostou si kupim dalsi diel
 • Netorack
  Netorack8.7.2004 19:41Punisher I.
  Tenhle book mě hodně překvapil, a to pozitivně. Jak už bylo řečeno, poměr cena/zpracování na ČR nevídaný, ale hlavně jde o comics, že, a ten je super. Nejlepší scéna je s méďama - "hodní, milí, přátelští - tak to by teda nešlo" :) A potom ten překvapený výraz :) Ennis je dokonalý, těším se na dvojku a na Hitmana.
 • j0hni
  j0hni29.6.2004 18:57Punisher I.
  Hodně fajn akce, takhle dobře jsem se už dlouho nebavil. A navíc velmi levné!
 • willis
  willis25.6.2004 09:36Punisher I.
  Povedená akce, sice přímočará, ale ne tak prostoduchá jako třeba u Wolverina NDY. Pět procent přihazuju za cena a celkové zpracování.
 • snook
  snook22.6.2004 13:33Punisher I.
  Zpracování bezva. Cena bezva. Překlad bezva. Jenom ten scénář trochu pokulhává. Sice tam jsou hlášky a pár opravdu originálních způsobů usmrcení, ale jinak je celejch těch 130 stran furt na jedno brdo dokola a dokola a dokola a dokola...A počítačem colorovaná kresba taky omrzí. Zato obálky Tima Bradstreeta vypadají úchvatně a kdyby tak byl malovanej celej komiks tak je to nářez! Každopádně koupě nelituju a 75procent je podle mě na čistě akční komiks , u kterýho se musí mozek zásadně vypnout, dost.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.6.2004 19:04Punisher I.
  Akce, akce, akce... Cista nikdy nekoncici akce s velice sympatickym zabijakem a s par opravdu originalne zabitymi mafiany.. Jo a publikace je zpracovana necekane luxusne... za ty prachy.
 • Sleepy
  Sleepy20.6.2004 18:41Punisher I.
  Skvela akcni zabava okorenena poradnou davkou morbidne uchylne amoralniho humoru. Za skvelou cenu v DOKONALE kvalite! Sem s pokracovanim...
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade18.6.2004 13:44Punisher I.
  Punisher rulezzz. MdS
 • MichalS
  MichalS17.6.2004 22:40Punisher I.
  Tak tohle se mi libi hodne. Super hlasky, paradni kresba Steva Dillona a neco malo bezduvodneho nasili. Kvuli vecem jako tohle ziskal Ennis prezdivku 'komiksovy Tarantino'. Nutnost i pro priznivce superhrdinu, na tyhle okamziky sveho zivota pan Murdoch urcite nikdy nezapomene.
  Vyborne je i zpracovani a obalka ceskeho vydani. Za ty penize to urcite kupte. No, a potom si budete muset koupit dvojku :).
 • Kocour
  Kocour17.6.2004 19:32Punisher I.
  Jo, tohle je vážně bezva..
 • HEX
  HEX17.6.2004 18:26Punisher I.
  Super věc.Hlavně cena a zpracování jsou dost dobrý.Taky už se nemůžu dočkat dalších dílů.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš17.6.2004 18:18Punisher I.
  Čistokrevnej akčňák kterej se stim nesere. Frank si to prostě dává. Navíc na super papíře a za super cenu.Doufám, že vyjdou i další Punisherové.
1451222053
Četl/a (165)
2scha, 3DD!3, 81splinter, Abbott, adevr, Al0f0k, Alfred, Alikkk, Ash Pointak, autokineton, Bart, Benny, blackJag, Bubákolog, Caiiiczech, calvin10, Carnage, Chaolinek, chuckboris, CJFlip, ConanVJ, Const.ex, Craxx, cyboy, D.K.Logic, dajik, DANT3_, Darth Raelchi, davidek, Davidos402, dbar, dcpatr , Deckard, Denis1996, Doly, Doncek4321, Don_Canagliume, Doppelganger, DracoAn, duri, Ejdý, Ejdý1, emanek, erik, ertefol, fifas, flipflop, Fox01, Fry, gezic, Glumal, Gregory47, guseppe, Gustik5, Hønzza, hicks, Houbař, hromotlk, hypermlok, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, james dixon, JaroKakashi, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, Joshua_T, Kaaos, kallenved, Kapis, kaylin, KdG, Keno, Kil-Khal, Killingjoke, kinak, Knuckless, Koci, kuzz, Lachvos, lantan1, Librarian, Light, Loxin, ludek.n, luky.kuky10, Madmax, mAGiic, Mariohurbanek, Mariomichal, mart.in, Martin.imr, Martinb, Mates17, me, mearez, MEGA, Mercurio, mgeralt, MignolaMoore, mineralk, Mleako, MonsterGyre, Mr. Baboon, Mr.Filch, mstefl, namdnas, NecRoman, Nevidal7, Norri, Olesh, opytz, Ozymandias, Paldini, PatrikTheMighty, Peeta, PeNNy, radimisko, raenius, Raul, Rinter, robertsedmik, roswelll, RudyRod, S4TW, Sagikkun, sala, samuelo12, Schramm, sedw, seneke, SHORTY, Shpeckk, Sir_Pete, slavik38, Spike, start05, Symbi, t0mas, T3ss, taidana, the.kasztan, Tommar, Tony TwoDee, trudoš, tukak, Tyfus, TZcomics, Václav Mikula, Velkej šéf, vishnar, vita, vrazdinek, Walome, Wasps, xflori01, yardaformi, Yefery, Zahonko, Zbysek2410, Zdendy, Zek, zlejzmrd
(381)
-spacilost-, 2scha, 7eleven, 81splinter, Abbott, Abe, adam.ra, adevr, Agent24, Agiru, Al0f0k, Alfi, Alfonzo, Alfray, Alfred, Alikkk, andik007, asgardpepa, Ash Pointak, autokineton, AwatarDK, Azbest, Badgu.y1902, Bart, batoo, Bellatrix, Benny, blackJag, Blair, bmc75, bobo666_2005, bronxik, Bubákolog, Buchtic, burzum, bzklmnf, Caiiiczech, calvin10, calviti, camper, CaptainMarty, Carnage, Chaolinek, Charlie1203, chuckboris, ConanVJ, Cr4sh, Craxx, Crics, CSE_AC/DC, Cute_Unicorn, cybern, cyboy, dajik, Dali, daniel.cermak, DANT3_, davidek, Davidos402, davidrynes, DAxik, dbar, dcpatr , Deckard, deefha, delta11, dhrotek, Dinik, disclose, DoctorWho, Doncek4321, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, Dov, DracoAn, Drekorian, duri, dvoracekpetr1, ebbe_voe, Ejdý, Ejdý1, Elhonzo , emanek, Erich, erik, ertefol, felda, felis, fifas, filemon, Filip123, firesnake, firesnake1, flashpoint, flipflop, folkemon77, Fox01, Fréza, Fry, FumarEnPipa, gezic, Gibby, Glumal, gobers, Goeger-Devil007, goodspeed, Gregory47, Greyman, grinder, guseppe, Gustik5, hahahoho, Hamichal, Hannibal92, Hauzina, Hebled, herrman, hicks, Hlavac, hlavathor, holubdema, Honzin, horaczhlinska, Houbař, hovad2, hromotlk, hugosnowden, Hulik, Hurvy, hypermlok, Idy, ikshorm, Indy, Infarkt, invape, iob, J.Connor, J.T.honza, Jack043, James, james dixon, jardoom, JaroKakashi, Jay-jay, Jerdas91, jerry67, Jestrab2, jh666, Jimbeam90, jirin, jjjirik, jmenujiseradekbouril, joehot, johx, José, Joshua_T, Kaaos, KadetJaina, Kadin, kallenved, Kapis, Kareru, kaylin, KdG, Keenkeen, kendor007, Keno, KINIMODUS, Knuckless, Koci, kolik111, komik.sx, komiksák007, koniklec, konous, Krenzi, kronoss, krupan, Krvavý Patejl, krvinka56, kubosos, Kunden, kybl, Lachvos, Landauer, Leland, Lenny, Librarian, Lobok257, LordFlash, Lord_Arthas, luky.kuky10, maara, Madmax, mAGiic, Majinek, Majkl151, malylada, Mariohurbanek, Mariomichal, markic, Marthy76, Martin Buchal, Martin.imr, Martinb, MartinV, Masinfira, Mates17, Matio, matohan, matty87, Maty48, Mauzr, MB, mcezik, me, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, Michael Jarkovský, MickeyStuma, mikado, Mikei, MIKER65, Mikko, Milten, mimo_provoz, mineralk, misa, Mitak, Mleako, moiqpiom, MonsterGyre, morbi, MP, Mr. Baboon, mr.des, Mr.Filch, mrsk, mstefl, mttra, namdnas, NecRoman, Nevidal7, Nevimtrebastofi, Niaz, Nightmare, noMster, Norri, novass, nx, o2t2, obitus, OldaB, Olesh, Ondraseeek, opytz, palo, Pán rostlin, parado, PatrikTheMighty, pavel, pechna, PeNNy, peposek, PH79, Piros0013, pk123x, podzimator, POLAKST, Poseidon1978, pusta, Qee, Quintana, R3d, radimisko, Radkos, raenius, Raijin, Raikou, Remi LeBo, restepik, Rety, Ricarderon, RicHard. , Rinter, robertsedmik, Rocker93, RodRoder, roswelll, Rowan, RudyRod, Rumburaq, S4TW, Sagikkun, Saiffer, saja, sala, Salien, samuelo12, Saran, SASAN_KING, Schramm, sedw, semi41, seneke, Sesta, SHORTY, Shpeckk, Sick666, Sidi Santini, SirMinac, Sir_Pete, Sivič, Skot, slavik38, sleepless, SmoothNCool, smrtihlav7, smtxx, spagr, Spike, stanleystar, start05, stepan.tichy, StressCZ, suricattaontheway, Symbi, t0mas, T3ss, tacmud, taidana, the.kasztan, TheoDread, TheWrecker, thorrg, Tialster, tom99, Tomasino79, Tombal, Tominos, Tommar, Tommy Monaghan, tomned, tomntp, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, TZcomics, Václav Mikula, Velkej šéf, Viking, vita, Vítek, vranakx, vrazdinek, Wasps, Wiruss, xai, xflori01, xintax, xspeed, xxaannddeerr, yarda, yardaformi, Yefery, yojimbo, Zahonko, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, zdoog, zebedee, Zek, zikaa, zlejzmrd
Chce (14)
10milda, ADM1, Azik2586, Blacklarch, Braindead, carlmichael, Cody, Corvus, delsemela, FatMonster, illy, jackie, Lizziliz, mike731
Shání (4)
alois13, Corvus, FatMonster, Lizziliz
Nabízí (4)
flipflop, Kreatik, Pán rostlin, Tommar