Preacher/Kazatel #01: Jako pára nad Texasem
BBart s.r.o., CREW1. vydání 2004série Preacher/Kazatel 1/10
4.7
...
Anděl a ďáblice se oddají zakázané lásce a jejím výsledkem je nová - pravděpodobně všemocná - bytost Genesis. Bůh si zbalí kufry a uteče z Nebe a Genesis uteče rovněž a schová se v hlavě nedobrovolného texaského kazatele Jesse Custera. Poté, co se tento znovushledá se svojí někdejší milenkou Tulip a jejím novým známým, irským upírem Cassidym, cesta ze hledáním Boha a odpovědí může začít. Jenom je potřeba dát si pozor na Svatého zabijáka, který je uprchlé Genesis (potažmo Jessovi) na stopě.

Obsahuje sešity série Preacher #1-7 (březen 1995 - srpen 1995)

Ocenění: Nominováno na Horror Writers' Association Bram Stoker Award 1998.


Scénář
Garth Ennis
Art
Steve Dillon
Ink
Steve Dillon
Barvy
Matthew Hollingsworth (Matt)
Obálka
Glenn Fabry
Lettering
Petr Suchý
Překlad
Štěpán Kopřiva
Redakce
Pavel Dort
Žánry
akční, humorný
ISBN/ISSN
80-7341-379-5 (BBart s.r.o.)
80-7341-379-5 (CREW)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
617 g
Tisk
barevný
Stran
200
Původní cena
399 Kč
Originál
Preacher #01: Gone to Texas (Vertigo (DC Comics), 1996)
Čtené po 16 letech. Na tohle musí člověk uzrát. Tehdy, ve věku kolem dvaceti let, jsem na to jednoduše připravený nebyl. Jasně, miloval jsem Tarantina, Johna Woo, znal všechny podstatný filmy nazpaměť, přesto jsem to nedokázal vstřebat tak, jak si tenhle komiks zaslouží. Dnes mohu s klidným svědomím a erekcí na další knihu konstatovat, že tohle by měli na středních školách vyučovat jako klasiku a povinnou četbu v žánru "komiks pro dospělé". Ennis je nadbůh, vytvořil predátora, který na vrcholku pyramidy komiksového řetězce sotva najde konkurenci. Když vezmu v potaz dnešní svět, s o to větší razancí mne Preacher oslovil. A také o to větší smysl má se k němu vracet. Dost bylo superlativ, nic není dokonalé. Tohle, jako jedna z mála knih, onomu statusu dýchá na záda.
Tak tohle je hodně velký odvaz. Je to třeba číst bez předsudků, bez záklopky a jen se nechat unášet příběhem plným explicitního násilí, sprostých slov, ulítlých nápadů, narážek na víru, božích přikázání vyřčených nebožími ústy, ... Já si to tedy užíval plnými doušky a jsem zvědav, zda takto vysoko nastavenou laťku udrží i další díly. Ještě bych chtěl vyzdvihnout obálky jednotlivých sešitů - jedním slovem skvosty.
Tak po několika letech, kdy jsem si tuto sérii šetřil jakožto legendu, jsem se konečně rozhodl, že se do ní pustím. A recenze nelhaly, opravdu je to pecka. Ennis jede na plné obrátky, nechybí zajímavé postavy, humor, akce. Kresba mi k celkovému vyznění komiksu sedla, není to žádná pecka, ale velmi dobře se na komiks kouká. Takže první díl za plný počet a očekávám jízdu.
Totálně prďácká masakrální jízda. Dlouho jsem se Preacherovi vyhýbal, protože jsem měl pocit, že nepotřebuju vyhledávat zábavu v podobě stříkajících střev. A pak mi Preacher spadl do klína víceméně náhodou a já zjistil, že stříkající střeva dokážou být zatraceně zábavná! Komiksy hodnotím mimo jiné i podle toho, jak rychle je dokážu přečíst. A u Preachera jsem nestíhal otáčet stránky a ještě ten den jsem skočil i po druhém booku. A dost mě fascinovalo, jak Ennis dokáže předkládat jednu brutalitu za druhou tak, že se vás to vlastně moc nedotkne (na rozdíl od toho, jak emotivně dokážou s podobnými situacemi nakládat mangy), a vy těma sračkama vesele bruslíte k ještě větším sračkám. Heha hahohej Hrdelhan, ho he huháhohá hrahéhie, tedy ukázková tragédie, až jsem se cítil fakt provinile, že se směju.
Upřímně nebyl jsem si moc jistý do čeho se pouštím. Kresba Dilliona, ok. Ennis, jasný. Ale dějově jsem neměl šajna. A hned v úvodu mě Ennis překvapil. Mezi všechnu tu ohromnou dávku sprosté mluvy napasoval velmi zajímavý děj. Ne že by Ennis tohle nikdy neuměl, ale příběhově to s ním vždycky bylo tak trochu jako na houpačce. Jenže tady se předvedl. První polovina je nabitá dějovými zvraty. Přichází a odchází jedna zajímavá postava za druhou. Někde v polovině pak je trochu hlušší místo, ale když už si myslíte, že to Ennisovi zase ujelo, tak vás jednoznačně vyvede z omylu. A abych nezapomněl Steve Dillon zde předvádí velmi dobrou práci, jeho kresba se možná nikdy nelíbila víc než zde. Preacher mě opravdu nadchl a já se budu těšit na další díly. Za mě 5*
Bylo především zbytečně děsně, ale děsně sprostý. Třeba v MAX Punisherovský řadě se občas prohodí sprosťárna a sedí to, ale tady to bylo účelově přecpaný všema existujícíma sprostejma slovama a bylo mi z toho nedobře. Příběh mě nechytil, překombinovaný, divný. Kresba slabší. Ennis jo, ale Preacher ne.
Nejlepší recept na vegetariánskej koláč...absolutní bomba, fakt povedené, drsné a zábavné
Preacher. Legenda, kterou asi musí člověk číst ve správném věku. Dnes už dvacet let stará série dobře ilustruje vývoj post adult komiksu a vůbec vkusu publika jak v zahraničí, tak s desetiletým odstupem i v ČR. Před deseti lety to byla pro mnohé po právu pecka. I když já osobně vždy tíhnul spíše k Hitmanovi, i tak jsem celkem žral partu kolem mladého kněze protloukajícího se světem. Dnes s odstupem času po The Boys, Dicks a všelijakých dalších "chlapárnách" mám Ennisovský žargon už tak zajedený, že si zkrátka všechny ty fuckerské hlášky nějak nemůžu užít. Základní premisa je dobrá, celková atmosféra i pár skvělých vtípků. Ale tu zkoušku časem to zkrátka v plné síle nepřežilo. Bohužel. Preacher je mrtvý stejně jako skomírající Vertigo. Z nostalgie hvězdičku přihodím, ale hodnoceno současnou optikou a peckami, které dává na trh Image, bylo by to tak sotva na půlku.
Kazatel je niečo neskutočné, ďalšia pecka na poličke. Brutálne čierny humor, ktorý ma baví. Zápletka o Bohu, ktorá ma núti premýšlať a postavy, ktorým fandím ako by som ich poznal celý život.
Jak by zahlásil Cassidy: ,,Kurevsky boží!!!", kdo nečetl, jako by nežil. Což platí o většině tvorby týpka jménem Garth Ennis.
Dokoupil jsem si zbylé díly a dávám si to komplet od začátku. A furt mě to, i přes tu obecnou češtinu a slova jako "prďácký", neskutečně baví, snad ještě více než napoprvé, což bylo jak se dívám dolů, před deseti lety.
Ennis v nejlepší formě, jako je Pulp Fiction kultovní film, tak Preacher je kultovní komiks, který by neměl nikoho minout.
Kazatel káže, když mu to svědomí přikáže ! Neskutečné myšlenky a obraty v ději s velice pestrou škálou zajímavých postav. Doplněné, pro někoho až hraniční,o velice drsné hlášky. Tuto knihu bych dal přečíst svojí babče, ať ví jak to je s Bohem doopravdy. Trochu mi haraší v hlavě , jestli je Preacher superhrdina nebo ne. Ale na tuto otázku to chce načíst další díly. Karmu má zřejmě kladnou ale dokáže se někdy pěkně nasrat . Jdu shánět další díl .
Druhé přečtení: Uvědomělá, nápaditá, úchylně vtipná, filmovou kresbou (skvělá mimika, plyn na vyprávěcích technikách, brzda na výtvarné estetice) a scénářem podaná kecačka, která parádně loví čtenáře přísliby zajímavých minulostí a budoucností neméně (spíše více) zajímavých, propracovaných postav. Výborný rozjezd (tempem vskutku seriálové - nedivim se všem pokusům o zfilmování) série. ÁÁÁÁÁ....I přesto jsem jednu hvězdu ubral. Sílu jiných Ennisových booků (i v Preacherovské řadě) první kniha nemá.
První díl byl pro mne velký objev..a vydržel jsem až do konce. Skvělá jízda.
znate to, prectete si prvni book ze serie a rika te si jestli ma cenu kupovat dalsi dil, nebo jestli nechate at se k vam v budoucnu nejak dostane, ale tohle je neco uplne jinyho, az doctete jednicku tak zjistite ze zbesile klikate mysi a objednavate z netu, ale ne dvojku a trojku, ale uplne celou kompletni vec co existuje, protoze tohle MUSI mit kazdy doma a ano, pan Ennis si ty penize za preachera svinsky zaslouzi.
Vítejte, drazí křesťané a slyšte příběh kazatele Jesseho Custera, muže víry. To on se snažil obrátit k Bohu celé texaské městečko plné bezvěrců, když v tom do kazatele vstoupí ON, Genesis. Ten, před kterým utekl i samotný náš pán a kterého musí kazatel nalézt. Ano, tento příběh je o jednom z nás, který hledá boha a svádí boj nejen s vnitřním démonem, ale také s démonem v podobě ženy, s policí a s Prdelmanem. Příběh plný slov jako mrdat, kurva a čurák je příběhem o muži, který hledá víru. O muži, jenž se narodil, aby našel v tomto světě bezvěrců smysl. Kurva píča amen.

Black Bro, yo: tak ses dočkal :)
Když se v roce 1995 poprvé na komiksových stáncích objevil "Preacher", muselo to být doslova jako zjevení. Vulgární, nevybíravý komiks, který adoruje tři osoby, jež mají do klaďasů asi tolik jako politik k lásce k občanovi. Garth Ennis přišel s komiksem, který mu byl vlastní. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/91-preacher-1-jako-para-nad-texasem-90.html
Při prvním čtení v roce 2004 to pro mě bylo jasně za 100%, nejlepší komiks, jaký jsem kdy četl. Další díly mne ale tenkrát odradily. Teď si dávám celého Preachera pěkně znovu a i dnes je první díl za 100% a pro mne nejlepší komiks.

Děj je perfektní, obsahuje tuny hlášek a humoru, při tom všem má i určitý etický přesah. Tenhle book bych doporučil každému.
Maskulinní hold texaským reáliím.
První díl Preachera je dost možná nejlepší komiks, co jsem měl tu čest číst. Už jsem si ho dal hodněkrát a vždycky znovu mě posadí na prdel. Geniální.
to Fry: ani v nejmensim me nezklames, presne naopak... treba z tebe za 3-4 roky neco bude:). Jen tak dal.
DEmnoG: Bohužel tě zklamu, ale je to vše pouze moje vlastni práce.
to Fry: zda se, ze se ti podstatne rozsirila za ten rok slovni zasoba a dokonce maji tve hodnoceni hlavu a patu. Zacal jsi chodit na hodiny tvurciho psani nebo ti konkretne s timto postem nekdo pomahal:)?
Jak nejlépe popsat kazatele, upíra a slečnu s pistolí? Jednoduše ''Božská trojka''

Jsem ohromen. To co vypadalo, jako série bez kontextu se změnilo ve skvělou vřavu událostí. Celý příběh začíná (většinou) rekapitulací situací, které se staly, než jsme se s těmito postavami seznámili. A tady tomu není vyjímkou. Ale tenhle příběh budete hltat jako to co máte nejraději, protože je to skvělé dílo.
Obsah (vylíčen Fryem): Jesse Custer je kazatelem ve vesničce Anvill, ale jednoho dne z nebe unikne cosi (Genesis) co se rozhodne změnit Preacherovi (kazateli) jeho život. A tady náš příběh začíná. Druhá polovina knihy je věnovaná ustavičně New Yorku s jeho policií a masovým vrahem ''Doktorem cvakem''!

Mé skromné já si nedovolí dát míň jak 5 hvězd, protože jsem opět spokojen a druhý díl začínám číst (ještě ho nečtu) téměř okamžitě.
„Zkurvená kurvo co to kurva je za kurvu kurva.“ (Štěpán Kopřiva si při překládání zavzpomínal na léta strávená dlážděním ulic)

Čekal jsem ledacos, ale takový vývrh prasečích střevních dutin tedy ne. Tahle irsko-britská dvojka to nemá v hlavách v pořádku a to se v komiksové branži rozhodně cení. Je to švihlé takovým tím spravným "nemocným" způsobem hraničícím se zvrhlostí. Pokud jste alespoň trošičku úchylové, Jesseho, Tulip i Cassidyho si okamžitě zamilujete. Chemie mezi nimi funguje s přesností nalitého chirurga, takže tak akorát. Detektiv Bridges a jeho nenápadný parťák jsou docela sympatická dvojka a nezkazí jim to ani rozluštění bukanýrské hádanky. Děj odsejpá svižně, Dillonova kresba to korunuje a Glenn Fabry je borec. Jak píše kolega Woffce, tohle mohli vydat jedině zkurvení marťanský negři.
První Preacher byl opravdu zjevení. Klasická Ennisovka se spoustou bizarních postav, plná šílených hlášek a černého humoru. Navíc dokonce nechyběl i nějaký děj. Dobrý start úspěšné série.
Další buky mají trošku kolísavou kvalitu, ale jednička je naprostá bomba. Geniální příběh prošpikovaný skvělýma hláškama.
Skvěle zkonstruovaný příběh kazatele, blondýny a upíra, který je o dost sympatičtější než nějaký Robert Patizón. K tomu velká dávka humoru a parádní dialogy. Těším se na další díly...
jo, tak tohle se mi ve všech ohledech líbilo víc než Fury. Originální příběh, sympatický postavy, ironický smysl pro humor a kopa hlášek. Prostě paráda. S hodnocením se ale budu zatím držet při zemi a počkám až co přinesou ostatní díly
Příběh: 8/10
Kresba: 8/10
Atmosféra: 10/10

Tak trošku jatka, ale "Kazatel" je prostě super. Hned se vrhnu na druhej díl.
Ha ha ha toto je proste moja srdcovka na ktoru nedam dopustit
Ma-sa-kr! Prostě skvělej příběh s pěknou kresbou.Člověk se dost nasměje! :P.-..těším se, až si koupím další díl.
Kdyz jsem to cetl anglicky, bylo to skvele, ale pak jsem si koupil cesky preklad a naprosto me znechutil. Je dokonce asi rozhodujicim duvodem, proc jsem od te doby nepokrocil ve cteni zbytku serie, ktera me predtim bavila. Ale verim, ze se k ni jeste vratim.
Táto kniha sa mi spolu s poslednou (Alamo) a so špeciálom Saint of Killers páči najviac z celej série. Úvod, ako sa patrí. Trik s nemehlom policajtom Ennis úspešne speňažil. Inak je to psina, vulgárne a nie práve nábožensky korektné. Našťastie.
"KDYŽ SE ČLOVĚK NEZASMĚJE NAD AMPUTOVANEJMA VARLATAMA V POŠTĚ, JE TO S NÍM HODNĚ ŠPATNÝ." Po vynikajícím PUNISHEROVI a s ohledem na pověst, jaká PREACHERA předcházela mě první kniha s rozjezdem série zklamala. Ne že by Ennis zase nepřišel se pomilováníhodnými postavami (je až dojemné sledovat vývoj mužského přátelství mezi Jesseem a Cassidym) a nepral do mě úchylárny, brutalitu, hlášky a nadávky, co jen snesu (nedostatek akce až tak nevadí), ale na můj vkus se tu moc okecávají věci, co teprv přijdou, vsuvky z nebe jsou o hovně a postava Tulip mi přišla hrozně otravná. A příběh z New Yorku, kdy se Ennis opakuje se smolařským policajtem (i když PREACHERA napsal před PUNISHEREM) je tu zřetelně navíc a narozdíl od PUNISHERA nekončí první kniha v tom nejnapínavějším. České vydání v pohodě, jen k překladu bych taky měl svoje výhrady, ne všemu jsem rozuměl, na druhou stranu mi ale dost obohatil slovník :) Moje nejoblíbenější scéna - Jessee ještě jako kazatel v Anville vleze do hospody a řekne přítomným obyvatelům městečka, co si o nich myslí. Těch 80 procent dávám v kontextu dalších, lepších preacherovských booků.
Jako správně rozpolcenej inerdektuál mívám někdy chuť na nějakou tu akčnější, krví a zbytkovým množstvím střelnýho prachu zasviněnou "oddychovku". Dal jsem proto na vox populi, a rozhod´ se po Azzarellovi ochutnat i Ennise. Volba padla na "Preachera", a já už teď po první porci můžu jen spokojeně mlasknout, a skrze torza zubů procedit: "To bylo, kurva, žrádlo...". Neboli: Jelikož jsem nic moc nečekal, příjemně překvapenej jsem se hezky plebejsky pobavil (a plebejcem nemyslím primitiva). Co se použití vulgarismů týká, občas mi opravdu překážely jako samoúčelný - ale nakonec: Do jeslí se - doufám - Ennis nedistribuuje, a já už jsem dozkaženej. A že mi překlad přišel někde TROCHU kostrbatej, to už zmiňuju jen jako výraz solidarity s Andreho trefnou výtkou. Vono, hele, ale jako vůbec..: Co my víme, kdo - nebo co - je vlastně za vydáváním těhle divnejch knížek ?!? (Já osobně bych to teda jako viděl na tyhlety marťanský negry - řízený samozřejmě EFBÍAJ....!)
Tak a máme to jednu z nejbrutálnějších,nejsprostějších,nejujetějších a nejzábavnějších sérijí.Příběh začíná nevině a postupně se to perfektně rozjíždí.Seznamujeme se s těma nejujetějšíma postavama(za zmínku podle mne stojí hlavně Prdelman,a boží kydlič).Kresba je perfektní a někdy pořádně brutální.|S příběhem sem spokojen ač se rozjíždí pěkně pomalu.Supe serijé klterá stojí za povšimnutí.
Dost toho už bylo napsáno takže jen krátce a povětšinou se asi budu opakovat, ale je to dobrý, zajímavej námět je ty sprostá slova jsou už trochu mimo jako kdyby si Ennis pak prohlížel bubliny a číkal si tady je prázněji dám tak sprosté slovo bez nich by to šlo naprosto v pohodě a některé věci by byli i více vtipné...
Dokonalí hlášky, zajímavej nápad, skvělí postavy! Navíc strhující konec s masovym zabijákem, opravdu napínavý. Toto je jedno z vrcholných děl comicsu. Samozřejmě jde o to, jestli vám nevadí dobře promyšlená brutalita. Na vrch k tomu super kresba!
Dobře nevyměklý překlad, kvanta nadčasových hlášek a zábavná brutalita :-) Zvlášť mne zaujalo stvárnění obličejů postav, které to právě libovolně schytaly kulkou do hlavy. Návíc i trochá mrazení v zádech, když chudák s odřezaným ksichtem (a přibitým nazpět vzhůru nohama) prosí, ať ho zabijou...
Aj po druhý krát. BOMBA! Teraz by som tomu dal aj 95%. Tie hlášky proste stoja za to :D
Bezvadný, dobrej příběh i kresba. Ty vulgarismy tam patří jinak by to bylo poloviční. Komu se to nelíbí ať si čte barbánka. ;-)
Další skvělý komiks od Boha Gartha Ennise. Kurva, Garh Ennis je fakt bůh!!!!
Výborný scénář, skvělá kresba, upír alkoholik, pářící se anděl a démon. Co chtít víc?
Sympaťák s hlasom božím, setsakramentsky sexi bývalka a najsalamistickejší parťák si to namierili priamo stredom inteligentného príbehu, priestrelaného hláškami a asi najkvalitnejším prekladom vôbec (respect to Kopřiva).
Scénář se zdá být až do poloviny dokonalý, stejně tak jako vynikající kresba. Ale pak to přišlo. Lépe řečeno nepřišlo. Já čekal nějakou pořádnou pointu nakonec, ale nic. Uvidím, co 2. díl
Byly tam překvapující scény, ale příběh by se mohl trochu hýbat...
Pane bože, chci už konečně další díly. Proč jich je 10, to snad nevydají ani za 10 let.
Jeden z mých oblíbených comicsů pro zasmání. MdS
Ale jo, dobre to bylo, akorát motiv neschopného policajta se u Ennise trochu opakuje, no nic. Hlášky fakt výborné, málo comicsů je tak nádherně sprostých, ale přece jenom se to nemůže rovnat se SIn City nebo Sandmanem, ale pobavil jsem se u toho výborně, akorát hlášku, ....vždy, když si šlehnu heroin...., by nikdo, kdo si šlehal takhle nepronesl. A ještě mi nesedl poměr čuráků ku kokotům - je tam jen jednou kokotina, kdežto čuráků plná prdel. Ale poctivých 85%
Tak na tenhle komiks jsem cekal strasne dlouho a cekani se rozhodne vyplatilo. Celkem me prekvapila absence nejakych poradnych prestrelek, ale aspon ze tam jsou rozstrileny hlavy. :)Uz aby byl druhy dil.
Hodne dobra knizka,ale na akcni komiks neprilios akcni,pribeh se venuje spise rozvoji postav a vyvoji pribehu,no uvidime jaky bude druhy dil
Konečně zase po trochu delší době comicsbook co mě fakt dostal a co byl podle mýho gusta. Pěkná kresba, hlavně obálky. Suprový hlášky a výbornej neomšelej příběh. Prdelman. Prostě supr.
A ještě k tomu Svatýmu zabijákovi - to byl Caleb z hry Blood 2 jak vystřiženej...
Naprostá BOMBA. Tohle je road-movie (nebo spíš road-comics) jak má být - tuny zajímavejch postav, spousta různejch příběhů... Prostě jeden z nej komiksů u nás (zařadil se u mně k Sin City, Z pekla a Hellboyům). Už aby byl další díl, jelikož hlavní zápletka vlastně zůstala otevřená - uzavřela se jen jedna podepizoda. Takže co Custerova babička, co Arseface, co Svatej zabiják a co Bůh ...
Rozhodně se to skvěle čte, i když sem tam je tam fakt nějaký ten vulgarismus navíc. Příběh fajn.
Velmi zdařilá záležitost, která se mi výtečně četla. Vulgarismů je sice mnoho, ale narozdíl od Mužů z jihu mi natolik samoúčelný nepřišli takže do kontextu perfektně zapadla veškerá ta sprostá slůvka (místy dosti hutná sprostá slůvka:)) ale to, jak to tu pročítám, vidí každý jinak. Celkově za svoji cenu moc pěkný počtení a k Preacherovi se rád zase někdy vrátim.
priemer, kopa zbytocnych nadavok. cakal som viac
Slabota přímo ne, ale byl jsem navnaděn Punisherem a čekal jsem taky něco vtipnějšího. Nejsem žádný puritán, ale těch vulgarismů na mě bylo až moc. Takže ta poznámka Toma o samoúčelnosti je možná na místě.
Nic moc - malo vtipny, tak nejak samoucelny, fakt slabota...
CHááááááá, MĚ někdo chce přesvědčovat krz sprostá slova. No pánové, ......pokud by ste si pořádně přečetli co jsem psal, tak tam NEBYLO ani slovíčko PROTI vulgarismům. Psal jsem, že MÁM PROBLÉM s ANGLISMY, to znamená, když májí české věty stejnou (podobnou) větnou skladbu jako v angličtině. Vono se to prostě potom blbě čte. A pokud mi chcete namítnou, že to bylo schválně, aby se ukázalo, jak blbě ten či onen mluví, tak PRD. Páč čeština je tak krásně bohatá, že tam se "degenerace" dá popsat jinak než anglismem. Takže tak. Jo co teda musim nadruhou stranu uznat, že se jim povedlo, byla "mluva" šerifova syna:)
to Andre: Holt Preacher asi nebude comics, ktery by se mel byt prezentovan klasickemu ctenarstvu jako priklad comicsove vyspelosti:). Ta hlaska, kterou jsem napsal u sveho hodnoceni je v originale: Son of a fuckin´whore what the fuck is goin´on fuck this fuck. No uznej, ze to prelozit nejako lip nejde, zvlast kdyz ma zachovat naturu serifa, kterej proste jako pako mluvi:)
andre: ... a videl si original? :) Ja jen, ze by me zajimalo, co na to rika vzdelanejsi profesor anglictiny, kdyz vidi ty tuny fuck, shit, arse, bollocks atd. :) Oni fakt mluvi otresne... imho naprosto neprelozitelne...
Kolem a kolem je to zdařilý kus. Ale co mně docela vadilo, zvláště první polovina knihy, byl překlad(český text). Takovou pokurvenou hatmatilku, anglismy(?), to jsem naposled slyšel od jednoho kamaráda, kterej mluvil česky, jako ty jeho rapeři z geta(dnes už je to dospělý muž, a pokud je střízlivý, tak mluví docela střízlivě:)). Občas tomu (komiks) nebylo moc rozumět. Natom by chtělo eště trošku zamakat, páč jak má člověk přesvěčovat lidi, že komiks nejni pouze pro němluvňata a debily, když si to pak přečte někdo vzdělanější, nedej bůh češtinář, tak ho asi nepřesvědčim. Takže tak.
Jo, tak tohle je od Crwe prima trefa do meho vkusu. Skvely scenar, skvele hlasky a vyborna kresba. Uprava knihy, jak uz jsem zvykli like Punisher a Hitman. Ac to neni pouze o hlaskach a ani tahle neni nejlepsi, tak si ji nemohu odpustit, patri texaskymu serifovi: "Zkurvena kurvo co to kurva je za kurvu, kurva" bych cekal nekde v pul treti rano v ctvrty cenovy:)
1593934
Nabízí někdo? odkoupila bych :)
Četl/a (178)
123peta, 2Hitman3, 2scha, 3234769, 3DD!3, 81splinter, adevr, Alfred, Alikkk, AlmightyMates , BadBoy, Baffman55, Balů103, bananzluty, Bedou, ben_bella, besikv, bierce, binnmode, blackJag, Blacklarch, Blackmoor, Blockholm, Bronn, calvin10, Cemino, Chaolinek, charvos, chcita, cobe, ComicBookGuy, crewni.konzerva, cyboy, D.K.Logic, dajik, Darker, Daxik1988, Deckard, Doly, Doppelganger, Draco nobilis, dvory, Dzoglik, emanek, erik, farnhajt, fifas, figis, filemon, filosh, Final, flipflop, foudy, Fox01, Fry, Golem, guseppe, hellblazer, HellWeber, HerSon, Houbař, house192, hypermlok, IndyP, invape, Izmir Čupr, J.Connor, Jabba, jakubcik666, James, james dixon, jankie, JANNE, japes, jiskra, JohnyG, Josh, Kaaos, kadas97, kallenved, Kaluž, Kapis, karl173, kaylin, KdG, Killingjoke, kinak, kindanerd, Kiwi1902, Knuckless, Kocour, koudak89, Kouzelnik7, Lachvos, lantan1, Lawer de Sanctis, Librarian, Light, Lojza, LookAss, Lord Baltimore, majer, mart.in, Martinb, mgeralt, Mitak, monte walsh, moris.cz, Moyek, namdnas, NecRoman, Nevidal7, Nexis, Nezbi, Noci, oleav, Olesh, Oompa Loompa, Ozymandias, Paldini, Palebras, Pavel2222, pavlosson, pbabinec, pearlxjam, pechna, perak, Petr, Petrisko911 , Petrkoll, PH79, Pietro26, PKD, puolpm, radimisko, RadimNemec, raimi, RaptoR, Rezet, Rinter, rockyt, RudyRod, Saint of Killers, saja, Schramm, sedw, seneke, SHORTY, Shpeckk, Sir_Pete, Slaine, SNUFKIN, Spacecore, Spike, suricattaontheway, Symbi, syon, tacmud, tankgirl, terrordemon, the_proph, tom.zahry, Tomket.Tom, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vita, vranakx, vrazdinek, VXP, Walome, wolfgang, Yaromil, Zbysek2410, Zeebonk, zgrywus, zlejzmrd
(397)
123peta, 2Hitman3, 2scha, 81splinter, adam.butch.kubik, adam.ra, adevr, afri, Alfi, AlienDr, AlmightyMates , amazing_k, andik007, Andreew, Ashek, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, BadBoy, Baffman, Baffman55, Balů103, bananzluty, bboorreekk, Bedou, Beng.D, Benji, ben_bella, besikv, Bezvliv, bierce, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blackmoor, bmc75, Bob, bobo666_2005, Bobsh, bodhi, bourgeois, Braindead, brkowycz, Broda, Bubsy, burzum, buscheer, Bystrozraký, calvin10, calviti, camper, Caps, Cassidy, Celestius, Cemino, Chaolinek, Charlie1203, charvos, chcita, chobotnička, choze, cobe, Cody, Corteg, Corvus, CP, Cr4sh, crewni.konzerva, CSE_AC/DC, cyboy, Daniel.rw, Darker, Davedd168, Davey, DAxik, Daxik1988, Deckard, deefha, Dinik, disclose, domo9321, doophy, Doppelganger, dr. Gull, Draco nobilis, dre, dr_benway, Durvi, dvoracekpetr1, dvory, Dzoglik, ebbe_voe, emanek, erik, EvilvsGod, Famozní, farnhajt, faster86, fel68, felis, fifas, figis, filemon, Filip123, filosh, Final, Fox01, Fr3d_K, freestyletricker, Fréza, Frizer, Fry, Fuf00n, fusnix, Garp, Ghostt, ghousty, Godsmacker, goldschmidchen, Golem, gongon44, goodnewsforyou, goodspeed, GORERATED, Grebenda, grinder, guseppe, Hades, Hamichal, hawkzn, haxxor, Hebled, hedgehog, HellWeber, herbert, herrman, HerSon, holubdema, Honzin, horaczhlinska, Houbař, house192, hugosnowden, Hulik, hypermlok, I.am.geek, Iggy Pop, illy, imro, Infarkt, invape, isildur heir, J.Connor, J.T.honza, Jabba, jakubcik666, James, james dixon, jankie, JANNE, japes, jerry67, jett, Jezbo, jiskra, jjjirik, Johnny Sasaki, jones1240, José, Joshua_T, Kaaos, Kabukiman, kadas97, kallenved, Kaluž, kamil, Kapis, karl173, kaylin, Kazumaki, KdG, Kelt, keplik, kerb, keyko, kinak, KINIMODUS, Kjon, Klatic, Knize_Ignor, Knuckless, Kocour, komik.sx, koudak89, Kruttor666, krvinka56, krypto, kubanec13, kubik1991, kucik, Kunden, Lamahe, Lawer de Sanctis, Lenny, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, LookAss, Luse, lutrix, maara, mAGiic, mainman, Majkl, Malachias, mangan, Mankin, markic, mart.in, Martin Buchal, martin28, Martinb, Marv, Marv8, Marvin, Maryl, Masinfira, Matej-29, matohan, matrosh, Mauzr, Maxman2000, mclusky, merhyx, mgeralt, Mighty_Morphine, mikado, mikina, mirror, Mistak, Mitak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, morbi, moris.cz, morlum, Moyek, MP, Mr. Smith, Mr.Plysh, mrkirby, Mrlah, namdnas, NecRoman, Netorack, netvor, Nevidal7, Niaz, Nightmare, Ninjer, Noci, Nomad, noMster, Odal , ohromno, okbook, OldaB, oleav, Olesh, Ondraseeek, Oompa Loompa, pacient, padre_negro, Pafnuc, Paldini, Palebras, Papa Wu, pavel, pavlosson, pavouk, pdfak, pearlxjam, pechna, pennywise, Pepares, Petr, Petrisko911 , Petrkoll, PH79, planika, POLAKST, Poseidon1978, PP, puolpm, q, Quentin, RadimNemec, Radiomir, Radkos, Radowan, Raijin, raimi, RainDamage, RaptoR, Ricarderon, Rich, Ricky Gervais, Rinter, Robb, rockyt, Ronik, Rorschach, RudyRod, Rumburaq, Saiffer, Saint of Killers, Samurai-Jack, Saran, Satyricon, Schramm, schwita, SedllY, sedw, seezeethree, SHORTY, Shpeckk, shyANDROID, Sidi Santini, Sirius, Sir_Pete, Skot, skřetman29, Slaine, Slávek, sleepless, Sněhurka, SNUFKIN, songoku, Spideyy, Spike, StanleyHu, stanleystar, Stara.kryta, Suchman, suricattaontheway, Symbi, syon, tacmud, tankgirl, Tarka Daal, terrordemon, TheWrecker, Tialster, TIM.biker, Toe, tom.zahry, Tombal, Tomek, Tomket.Tom, Tony TwoDee, trener83, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, vasek, Velkej šéf, vidocq, Viking, vita, Vítek, vranakx, vrazdinek, VXP, willis, Wiruss, wolfgang, worf, xai, xintax, xxaannddeerr, yama, Yaromil, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zebedee, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd
Chce (22)
Ajit, Blacklarch, ChaoticMan, deadpool, delsemela, Druid, Hurvy, JamesRamone, koniklec, Maty48, nx, Plumm, razielus, Rezet, royan, Salien, skepsi, surikata, WereWolf, WMN, XGMan!ak, Zod
Koupí (3)
Al0f0k, m.jedle, surikata
Prodá (8)
buscheer, Grynca, karl173, Light, Niaz, pepenzie, seezeethree, tom.zahry