Top 10, kniha druhá
BBart s.r.o., CREW1. vydání 2004série Top 10 2/3
4.6
...
...
Barvitá sbírka detektivů z Desátého okrsku pokračuje ve své nelehké práci. Brzy budou muset čelit výzvám, jaké ještě nezažili: od dopravní kalamity přes zradu ve vlastních řadách až po kataklyzmatický závěr, v němž nečekaně splyne řada zápletek z prvního svazku. Blíží se finále, na které tak brzy nezapomenete!

Obsahuje sešity série Top Ten #8-12 (červen 2000 - září 2001)

Ocenění: "comiCZaward 2004" - Jazyk českého comicsu za nejlepší překlad


Scénář
Alan Moore
Art
Zander Cannon, Gene Ha
Ink
Gene Ha
Barvy
Wildstorm FX, Alex Sinclair
Obálka
Gene Ha, José Villarrubia
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Viktor Janiš
Žánry
akční, humorný, sci-fi, superhrdinský, týmovka
ISBN/ISSN
80-7341-215-2 (BBart s.r.o.)
80-7341-215-2 (CREW)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
175 x 250 mm
Hmotnost
521 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
390 Kč
Originál
Top Ten, Book 2 (America's Best Comics (DC comics), 2001)
Druhá a (bohužel) závěrečná část skvělé Mooreovy série TOP 10. Tentokrát, má li člověk čerstvě v paměti první knihu, se nemusí prve zorientovávat a přivykat tomu nádherně košatému a barvitému světu, ale rovnou naskočí a pokračuje tam, kde minule skončil. Některé minule načaté případy se táhnou dál, jiné už uzavřené tu získávají nový význam a kontext. Je to srozumitelné a přehledné, zároveň je to ale poctivá kriminálka/detektivka, takže se vyplatí všechny jména, události a detaily mít čerstvě v paměti, jelikož pak plně doceníte jak promyšlená a komplexní tahle série je. Objeví se tu nové případy a dějové linky, jiné se zase uzavírají, prostor spravedlivě dostávají i ty postavy co ho minule tolik neměly... I osobní a vztahová část tu má své místo, nenásilně a přirozeně se tu tak mísí osobní i pracovní rovina života všech charakterů.
I na nevelkém prostoru této uzavřené série si čtenář stihne ty postavy oblíbit a získat si k nim nějaký vztah, což je něco, co jiní autoři nezvládnou i na mnohem větším prostoru.
Nutno říct, že zde není nějaké velké epické vyvrcholení, i ty nejstarší případy jsou řešeny v podstatě civilním a komorním způsobem, akční scény jsou jen tam kde jsou nezbytné a zbytečně na sebe nestrhávají pozornost. Ač vzhledem k precizní a obdivuhodné kresbě Gene Ha je to občas škoda, ale i tak každou akci, každý větší panel plný úžasných detailů, jsem si vždy plně vychutnal.
Ač i zde je plno skvělého humoru, přeci jen oproti předchozí knize je druhá část trochu vážnější a emotivnější, neb tu dojde k několika úmrtím a dalším neveselým věcem. Moore zde dokazuje svou mistrovskou práci s příběhem a charaktery i tím, že když přidá novou postavu na poslední dvě kapitoly, čtenář si ji okamžitě oblíbí a chce ji vídat dál. Vůbec ty postavy mi nějak přirostly k srdci a nechtělo se mi s nimi loučit. Bohužel, nevím jestli nás Moore chtěl pozlobit nebo původně chtěl dělat i další pokračování, ale spousta věcí tu je neuzavřených, a zkrátka příběh se tváří že pojede dál - jenže nepojede. Proto, i když jsem se sérií nadmíru spokojen, zůstává mi jistá pachuť z nedokončení. Dále tu z tohoto světa máme jen Spin-off Smax a prequel Devětačtyřicátníci. Tenhle svět je ale tak bohatý a pestrý, že by si zasloužil prozkoumat více, nehledě na skvěle načrtnuté postavy a neukončené dějové linky. Možná proto hodnotím o chlup méně, jelikož mě to mrzí.
Kresbu už jsem chválil a pochválím ji klidně znovu, protože je vynikající. Stejně tak i práce BB Artu, vazba, desky, papír, záložka, překlad (i těch nejtitěrnějších detailů), není co vytknout. Knihy TOP 10 se už asi dnes shání hůř, ale i tak je vřele doporučuji všem co mají rádi inteligentní (nejen superhrdinský) mainstream, krimi/detektivky, i těm co chtějí někde začít s Alanem Moorem a rádi by něčím 'jednodušším'. I těm, co třeba četli jeho známější věci (jako Watchmen, V jako Vendeta, Z pekla, Swamp Thing, Liga výjimečných) a TOP 10 je z nějakého důvodu minulo. Je to série je které se vyplatí se vracet, jen škoda, že je tak krátká. 8/10
Top 10 - Kniha druhá - Exkurz do policejních řad superhrdinského města Neopolis pokračuje ... První knihu jsem přežvýkával docela dlouho, ale to jen z důvodu, že mi chvíli trvalo než jsem si naplno začal užívat onen úžasný svět, který Moore stvořil. Druhou knihu jsem si pak o to více vychutnával a ke konci mi až bylo líto, že tomuto policejnímu sboru budu muset dát sbohem. Komplexně řečeno oba dva díly tvoří úchvatnou sbírku úžasných a skvěle vypointovaných povídek, které dohromady tvoří jednotný a hlavně hodnotný příběhový celek ... Za mě 5*!
Musím říct, že jsem si druhou knihu užil o dost víc, než tu první. Nejspíš hlavně proto, že moje očekávání již byla úplně někde jinde. Pořád mi to jako parodie nepřišlo nijak zvlášť dobré, pár úsměvných situací, dělajících si srandu ze superhrdinského žánru tu je, ale vyloženě humorné to není. Přistupoval jsem k tomu, jako k celkem zábavné (nikoliv vtipné) kravince a potom se to dá užít. I tak si myslím, že se jedná o průměrný komiks, který mi svou koncepcí a stylem nesedl. Na druhou stranu musím říct, že finále bylo velice povedené a zdařilé, zápletka skvěle rozpletena a objevilo se hned několik překvapivých momentů, ale nepředpokládám, že se k této sérii budu někdy vracet.
Skvele zakonceni pribehu. Tato serie je opravdu skvela, a vsechny postavy maji svou ulohu a kazdeho jsem si oblibil. Bral bych nejake pokracovani:-)
Hodnotím jako celek. Pro mě konečně Moore, který mě bavil. Výborná fantazie, parádní kresba, spousta opravdu zajímavých superhrdinských vlastností. Nejvíce mě bavil Smax a samozřejmě každého zaujme jistě seržant pes:-)
Hodnotím jako sérii, nicméně i tak by si druhý díl zasloužil 5*. Parádní uzavření velké části příběhu (žel bohu některé otázky nebudou zodpovězeny nikdy), krásná kresba, dostatek akce, nápadů na 10 komiksů. Takhle si představuju téměř dokonalé dílo. Luxus.
"Top 10: Kniha 2" je příběhem, který jsem si osobně zamiloval. Je to opět nový pohled na superhrdinský tým, na tým, který má sice nějaké schopnosti, ale pořád musí řešit takové obyčejné záležitosti, jako jsou myši ve zdech, rasové předsudky, či to, jak by se mělo naložit s člověkem, který je opravdu zrůda. Co mi trochu vadí, to jsou sprostá slova v textu, která jsou nahrazena paznaky, i když je stejně jasné, co ta slova znamenají, ale z hlediska přístupnosti... No, stejně mě to trochu mrzí. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/284-top-10-kniha-2-90.html
Hm, fakt nechápu jak sem tomu mohl dát před lety jen 70%. Asi sem tenkrát radši Loba .o) Holt dneska bych tu polovinu starých věcí ohodnotil jinak... No jo, lidi se mění a vkus taky. Hoodně dobrej komiks (hodnotím oba booky naráz) skvěle vykreslený charaktery, fakt plastický a lidský (občas psí) tisíce malinkatejch detailů díky kterým stojí za to kresbu více zkoumat. Dal bych si s chutí další díly...
Hodnotím obě knihy najednou. V roce 2003 jsem si koupil první díl a odložil ho po pár stranách. Nějak mě nezaujal a nemohl jsem se tím prokousat. V dalších letech následovalo několik dalších pokusů, ale bohužel s naprosto stejným výsledkem. Nakonec jsem se smířil s tím, nepřekonaje první kapitolu, že si nejsme s TOPTEN souzeni. Až na sklonku letošního roku jsem se k zaprášené knížečce naposledy vrátil a opravdu nechápu svou slepotu v uplynulých sedmi letech. Přichystanou hostinu jsem zhltnul na posezení a s úlevou zjistil, že 2. díl je ještě bežně dostupný. Top ten má snad všechno a já se opět klaním královi Alanovi.
Po přečtení, nemůžu z hlavy vyhnat několik otázek: Jak to bylo s tím měničem? Vedle koho se ráno probudila Peregrina? A co je zač Rozruch? ...a hlavně Dozvim se někdy odpovědi? - Moc hezkej komiks.
Naprosto odzbrojující zakončení superhrdinské ságy, ještě lepší než první svazek. Tohle si zasluhuje obdiv všech a fanoušků superhrdinských komiksů obzvlášť.

pozn.: Když už z principu nemusíte superhrdiny, proč ztrácíte čas četbou Top 10? Já třeba nemám rád králíky, a přestože samuraje můžu, Usagiho přehlížím. :)
HODNOCENÍ OBOU DÍLŮ: Podle mě jde o vyloženě odlehčenou záležitost. Nedá se říct, že by dějová linka byla nějaké multifunkční spiknutí, jako třeba u Strážců, jde spíš o řešení každodenních větších i menších zločinů v superměstě, o tom jak tohle superměsto funguje, o vztazích mezi policisty. Pro mě osobně nešlo o nějakej dechvyrážející humor, nebo strhující promyšlenou akci, ale musím ocenit nápad, i čtenářsky příjemné zpracování nápadu. Nemůžu si ale pomoct, raději mám čistě vážného Moora.
Taky musím hodnotit jako celek, ostatně jedna kniha bez druhé nemají smysl. Podle mého názoru, jeden z nejlepších překladových komiksů, co zatím u nás vyšly. Četl jsem to už asi pětkrát a pokaždé nacházím něco nového. Perfektní je, že Alan Moore nabízí skutečné dospělé postavy s propracovanou psychologií, což je u superhrdinského komiksu, kterým TOP 10 vlastně je, výjimkou. Děj je napínavý, místy neuvěřitelně propletený, opravdu připomíná nějaký hodně povedený televizní krimi seriál (i když vlastně žádný tak dobrý neznám:). Korunu všemu nasazuje propracovaná kresba se spoustou detailů, přičemž překladatelům patří dík, že si pohráli se všemi billboardy, nápisy na zdech, atd... A k tomu ty různé drobnosti a vtípky: například šmoulové či kačer Donald schovávající se na okrajích kreseb, činnost různých postav mimo hlavní plán jednotlivých panelů... Bez váhání dávám 100%.
No tak to je obrovská parádička a ohodnotím to jako celek. Moore je opravdu génius a zdá se, že může do ruky chytnout jakýkoli žánr a stvoří naprostou pecku. Detailní kresba se sice nese na hlavní vlně, ale je dokonalá, ty spousty sračiček kolem a děje na pozadí hlavní linie jsou orgasmické. Už jsem to přečetl před nějakými dvěma měsíci, ale pořád mám před očima ty dvě děcka, jak si "hrají" s hmyzem a nepotřebují k tomu zapalovač a jakoby v pozadí přijíždí vyšetřovatelé - a toho jsou plné obě knihy, no paráda. Taková mutantní kočko-myší válka s vlastními vesmíry, odehrávaící se v podstatě bokem hlavní linie je dalším zářným příkladem. Ten způsob jakým běží děj kupředu mi připomínal střih napínavého serálu v televizi (Zacku, četl jsem tvou starou recenzi a mohl bys prozradit, který detektivní seriál jsi měl na mysli?) a musím říct, že to funguje naprosto perfektně. U grafické stránky věci mě ještě moc na koulích zahřála práce se světlem - efekty lamp, světel, výstřelů, skel, průhledná policistka, vždy tak jemně zmatněno, přímo lahůdka (což kresbu v mých očích ještě povyšuje). AM rozjíždí ve velkém tempu fantastický kolotoč děje, zvratů a bočních linií, nedotahuje však pointy všech událostí do úplného konce a nechává čtenáře, aby pomocí dostatečného množství vodítek si dal všechno dohromady sám a tím aspoň mne držel pevně připoutaného ke čtení. Jak to má být u správné detektivky. Propracovanost jednotlivých postav, jejich zázemí, minulost, vývoj jejich vztahů, problémy a všechna ta omáčka kolem je tak realistická, že netrvalo dlouho, abych se s nimi sžil a opět byl prožitek hlubší. Celé to má obrovskou dynamiku a spád. Smekám před moorovou jasnozřivostí a komplexním přístupem k alternativní realitě, krásným příkladem je vyváženost sociálních modelů a problémů světa plného lidí se superschopnostmi. Např. taková politická korektnost (které teď má každý plnou hubu), když přijde řeč na "plecháče," že by spíš ocenili pojmenování "mecho-američani" či "post-organické bytosti." S tím taky související nevraživost mezi živými a mechanickými - nápisy po zdech atd. Je to prostě lahůdka a četba byla čirým potěšením.
TOP10 patrí do mojich TOP10
TOP 10 je chytře promyšlená detektivka s několika dějovýma linkama, plná skutečně netuctových hrdinů a prodchnutá lehkým nekřepčícím humorem. Schopnost držet zápletku pevně v rukách a zároveň naprosto pustit fantazii uzdu (Mistrova obrovská invence ji tady opraví spíš na Fantazii) dělá i z týhle "můrovky" komiksovou laskominu. Jenže: Tentokrát se nám (= mně) servíruje studená kuchyně (já se těch žracích příměrů už asi nezbavím :----) ) - "TOP 10" je na hubuotvírající obdiv, ne ale na exaltovanej aplaus. Takovej, jakej mi svojí atmosférou dopřála např. "Vendeta" nebo "Z pekla".
Výborné zakončenie. Príbeh neúprosne speje k záveru plnému sexu, mladistvých, filmárčiny a...ku koncu. Lepšie ako prvá kniha.
Dle mého trochu horší než první díl nevím proč, ale prostě mě to tolik nebavilo a ten konec no čekal jsem něco většího...
O něco málo lepší než jednička, ale spíše kvůli tomu, že dvojka má pouze 144 stran, a tak se mi mnohem lépe četla. Jednička byla docela utahaná...
super komiks
Ještě lepší než jednička,Zvláště odhalení hlavního padoucha.Super spád!
Jedna basen.
Po dlouhém čekání jsem konečně dočetl druhou část této nadupané série a nenapadá mě jiné slovo než super, Moora mám opravdu rád, patří k těm autorům co mě zatím nesklamal. Modlím se, ať někdo vydá V for Vendetta. Vážně, poklona pane Moore.
Já teda taky nemám rád superhrdiny...ale tohle dílo jde daleko dál než klasický superhrdinský komiks, já to osobně beru spíše jako parodii na superhrdiny(zvláště první díl) s vynikající zápletkou a ještě lepšíma postavama.Takhle pestrá parta se těžko hledá...pes v kyberskeletu, poloprůhledná lesbička, satanista, pornoherečka vypadající jako obří odporná housenka,fialová nudistka, ženskej terminátor,... prostě super...
Výborný zakončení celé série. MdS
Nemám rád superhrdiny.Jediný co mě bavilo bylo hledat odkazy na jiná díla.
Stovka a no comment :)
Téda. Tak to je boží. Byl jsem hodně příjemně překvapenej... po přečtení Mrtviánů v Crwi sem k Top 10 získal spíš negativní postoj a dlouho jsem váhal jestli si je pořídit nebo ne. Nakonec jsem si je nechal dát k vánocům sem docela nadšenej. Je tam tolik dějovejch linek, odehrává se tolik věcí v jedné chvíly, všechno je propletený a k tomu všemu to fantaskní prostředí... Je to dokonalý ztvárnění takové té idealizované policejní činnosti - jak píše Zack - spíš jak z televizního seriálu. Plus tuny narážek (kterých sem já, se vsadím, určitě nepoznal ani polovinu) a různejch popisek, cedulí, billboardů atd. (všechny v češtině - za což patří obdiv překladatelům). Obrázky jsou zkrátka narvaný k prasknutí. Nicméně připadá mi, že to nemá takovej tah na branku jako Liga - nevím jestli je to (pro mě) méně sympatickým prostředím nebo větší složitostí, ale celkově mě to bavilo o trochu míň. To nemění nic na tom, že je to perfektní komiks.<br>
<br>
BTW opravdu si nedokážu předstvit, že bych díly měl číst s půlročním odstupem... Jsem rád, že sem to měl v kupě, jelikož bych polovinu zápletek pozapomínal...<br>
<br>
Druhej díl je ještě lepší než první - de se do finále.
Jednička je opravdu pouze seznamovací. Nádherné zvraty. A narážky na jiné superhrdiny (Robin?) furt sem si říkal, že si to jenom můj chorej mozek, posedlej batmanem ,vsugerovává, ale když jsem pak v pozadí všiml plakátu jak tam je skupinka "dětí" lezoucí pomocí lana kolmo po "mrakodrapu", tak jsem měl jasno:).....Vřele doporučuji, ale pouze v kombinaci s 1.částí.
Super príbeh super kresba, spolu s TOP 10 č.1 , nutné vlastniť
Co mě nejvíc baví na Top Ten je spousta vychytávek....reklamy, nápisy, postavičky na pozadí, obrázky atd. Komiks "Byznys-man: Bojte se přichází hrůzný auditor" apod. Opravdu se vyplatí pořádně se dívat. Navíc všechno je přeložený do češtiny i hrozně malinký nápisy, tak takhle to má vypadat.
Dobrá zábava. Zvláštní ale výbornej komiks.
Nevychazim z udivu, jak moc invence a napadu je v TOP10. Desing aut, superhrdinu co se jen mihnou napozadi, reklam, log. Hned nazacatku je v byte porucice Colbyove na stene obraz Fantactic Four nakresleny jakoby Picasem, ve strazni vezi vycpana zelena potvora, ktera ma fialovy trenky, kdopak to asi ma byt?:) Precetl jsem si znovu prvni dil, abych byl v obraze a byl jsem trosku vsimavejsi - Max odvadi Gogru do vezeni a nahore je cela s chobotnici, ktera na hlave doktorske zrcatko a kolem krku stetoskop - to je jednoduse neuveritleny.
O něco lepší než první díl. Napínavější a o něco temnější...
Jakkoliv porad remcam, ze to u nas melo (a imho i mohlo) vyjit cele najednou, rozdeleni na dva booky 7 a 5 sesitu je pomerne logicke... Prvni book je takovy prijemne zabavny, zadna velka dramata se nekonaji, ctenar se seznamuje s prostredim, s postavama, s jejich praci, psychikou, rodinym zazemim. O to vetsi pecka je druhy dil, kde najednou prestava veskera legrace, mrtvi na konci sesitu nevstavaji a jakkoliv homrne prvky se cas od casu objevuji, uz jen jako vylozene ucelove odlehcujici momenty v stale vice a vice houstnouci atmosfere.
8728312
no právě, ach jo...
flipflop: Asi nedozvíš, protože:
1) Zbytek už nepsal Moore
2) Top 10 v Luxoru skončily s 50% slevou, takže se asi moc neprodávaly.
Četl/a (126)
123peta, 2Hitman3, 2scha, Alfred, Alikkk, Balů103, bananzluty, Bedou, ben_bella, bierce, binnmode, Blacksad, buscheer, calvin10, calviti, Cemino, ComicBookGuy, Const.ex, cyboy, dajik, Deckard, DEmnoG, Django, Doppelganger, Draco nobilis, duri, Dzoglik, emanek, erik, farnhajt, FilipNejdl , filosh, Final, flipflop, flyboj, Fox01, Fry, Georgíno J., Giskard, house192, hypermlok, invape, Izmir Čupr, J.Connor, Jabba, Jahunda, Jak, James, jankie, Jestrab2, jiskra, John Wick, Kaaos, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Khagrael, kinak, Kocour, Lachvos, Librarian, Light, Lobok257, Lojza, Loks19, luky.kuky10, Matthew, mgeralt, monte walsh, mozzu, Mr.Plysh, mywiel, namdnas, NecRoman, Nexis, Noci, oleav, Paldini, pbabinec, pearlxjam, pechna, Petr, Petrisko911 , PH79, Philologus, radimisko, RadimNemec, raenius, raimi, RaptoR, Rezet, robert.hladil, rockyt, RudyRod, S4TW, Schirru, sedw, seneke, SHORTY, Sir_Pete, Slaine, SNUFKIN, snuk, Spacecore, spagr, Spike, start05, tacmud, terrordemon, Thurin, Tony TwoDee, tricky, trudoš, TZcomics, Ukko, Václav Mikula, Velkej šéf, vranakx, vrazdinek, VXP, yogi, Zbysek2410, Zeebonk, zgrywus, zlejzmrd
(328)
00sedm, 123peta, 2Hitman3, 2scha, adam.ra, Alfi, Alfred, Alikkk, amazing_k, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, BadBoy, Balů103, bananzluty, barthez, bboorreekk, beanek, Bedou, Benji, ben_bella, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, Blaine, Blair, bmc75, bobo666_2005, bourgeois, Braindead, brkowycz, bronxik, Bubsy, burzum, buscheer, c.tucker, calvin10, calviti, Cassidy, Celestius, Cemino, ComicBookGuy, Const.ex, Corteg, Corvus, CP, CSE_AC/DC, cyboy, DAN478, DanQ, danyno76, DAxik, Deckard, DEmnoG, disclose, discovery, Django, domo9321, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, DracoAn, Drakeus, dre, dr_benway, duri, dvoracekpetr1, Dzoglik, eliera, emanek, erik, farb, farnhajt, faster86, fel68, felis, filemon, filipes, FilipNejdl , filosh, Final, firesnake, flipflop, Flowtek, flyboj, Fox01, freestyletricker, Fréza, Frizer, Fry, fujsant, fusnix, Galupus, Georgíno J., gongon44, goodspeed, grinder, Hades, Hamichal, hanocri, Hanyou, haxxor, Hebled, hedgehog, hellw10, Henry108, herbert, Holmwood, holubdema, house192, hugosnowden, Hulik, hypermlok, ikshorm, illy, imro, Infarkt, invape, J.Connor, Jahunda, Jak, James, jankie, Jestrab2, jett, jirin, jiskra, jjjirik, John Wick, Johnny Sasaki, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Kazumaki, KdG, Keddie, Keenkeen, keplik, keyko, killermarf, kinak, KINIMODUS, Kjon, Kocour, Kokuun, komik.sx, koniklec, Kreatik Digital, kronoss, krupan, krvinka56, kubosos, Lachvos, Leland, Lenny, Light, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, lokeren7777, Loks19, luky.kuky10, Lumirius, Luse, maara, mainman, markic, Markyz de Sade, Marthy76, Martin Buchal, Marvin, Masinfira, massilia, Matej-29, matohan, Matthew, Matthew, Mauzr, mcleek, merhyx, mgeralt, mikado, mike731, MIKER65, mikina, mikki.maser, Miriyak, mirror, misa, Mistak, Mitak, moiqpiom, Mokonen, monte walsh, monty.cl, mozzu, Mr.Plysh, mrkirby, namdnas, NecRoman, nester, Netorack, Nexis, Niaz, Nightmare, Ninjer, Noci, Nomad, noMster, Norri, nx, Odrikani, ohromno, OldaB, oleav, Olesh, Onkel 1928, Paldini, pata, pavel, pavouk, pearlxjam, pechna, pennywise, Pepares, Petr, Petrisko911 , PH79, Philologus, piemaker, pk123x, planika, POLAKST, Poseidon1978, PP, q, Qee, radimisko, RadimNemec, Radowan, raenius, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Ricarderon, rockyt, RudyRod, Saiffer, Samurai-Jack, Saran, SASAN_KING, Schirru, Schramm, Šedo, sedw, seezeethree, SHORTY, Sir_Pete, skepsi, Skot, skřetman29, Slaine, sleepless, Sněhurka, SNUFKIN, songoku, spagr, SpiderJerusalem, Spike, stanleystar, Stara.kryta, start05, suricattaontheway, svobyy, t0mas, tacmud, TBB, Teach, terrordemon, Thurin, Tialster, Toe, Tombal, Tomek, Tomket.Tom, Tommy Monaghan, Tony TwoDee, TonyT, Trevelyan, trudoš, tulipstros, TZcomics, Ukko, Václav Mikula, vallyslayer, vasek, VaZbič, Velkej šéf, Viking, Vítek, Vojtěch 393, VojTEKK, vranakx, vrazdinek, Vrenn, VskPrzk, VXP, Wasseg10, willis, Wiruss, xintax, xspeed, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd, Zod
Chce (21)
Artigas, ChaoticMan, delsemela, fifas, HevyEli, Himlik, husakpetr93, Iggy Pop, isildur heir, J.T.honza, Jabba, KoLixvx, Mamut12, maravenger, matrosh, Maty48, pepenzie, Radkos, sawtooth, snuk, Tyfus
Koupí (6)
daon, HevyEli, jeanbaklajean, maravenger, snuk, vercazaba
Prodá (3)
Fox01, Lachvos, Marran