Sandman #02: Domeček pro panenky

4.9 | Crew | akční, horror, městská fantasy | série Sandman

Druhý díl městské fantasy Neila Gaimana, kde musí Sandman nejen čelit rebelujícím nočním můrám, ale i mladé dámě, která se k vlastní smůle stane "vírem snění".

Scénář:
Neil Gaiman
Kresba:
Chris Bachalo, Mike Dringenberg, Malcolm Jones III, Steve Parkhouse, Michael Zulli
Lettering:
David Horák, Ondřej Jireš
Překlad:
Viktor Janiš
Obálka:
Dave McKean
Grafické úpravy:
David Hanzl, Ondřej Jireš

Obsahuje sešity série The Sandman #9-16 (září 1989 - červen 1990)

+ barevná příloha - originální obálky sešitů
Identický dotisk v červnu 2012

Ocenění: "comiCZaward 2003" - Oko českého comicsu za nejlepší lettering

Rok a měsíc vydání: 2003 | ISBN: 80-86321-37-1 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 165 × 255 mm | Počet stran: 240 | Tisk: černobílý | Cena v době vydání: 389 Kč | Název originálu: The Sandman #02: The Doll's House | Vydavatel originálu: DC Comics

Obálka
Draco nobilis
Draco nobilis 2.12.2017

Jeden z prvních komiksů, které jsem si koupila, a to za peníze, co jsem ukradla mámě (spolu s Bažináčem, takže se nezvládnu odsoudit ani sama - po čtrnácti letech se to pořád ukazuje jako nejlepší možná investice, kterou může puberťák udělat). Jeden z komiksů, které jsem četla nejvíckrát. A pořád je to pochodeň ve tmě a příběhy v něm lahodné jak čerstvě rozkousnuté očíčko. Komiks, který bych si klidně vzala s sebou na pustý ostrov.

Fimi
Fimi 18.4.2016

No neřikám,že dvojka je lepší než jednička, ale je to stejně krásný vizuální náhul...prostě vizuální onanie a příběh? to je prostě sen

Vojtěch 393
Vojtěch 393 29.1.2016

Klasa. Tak od poloviny už jsem u toho byl jak paralyzovanej až do konce. Černobílé provedení mi vyhovuje, ale těším se i na nové kolorované vydání, který Crew už přislíbila..

kadas97
kadas97 6.10.2015

Pri druhom pokračovaní som už vedel aký druh komiksu a štýl písania ma čaká. Netrápil som sa vecami, čo som hneď nepochopil a čítal až do konca. Na konci všetko krásne zapadlo a vysvetlilo sa. Nedá mi nespomenúť tú nádhernú a nezvyčajnú kresbu s akou sa stretávame len pri Sandmanovi.

kaylin
kaylin 7.8.2014

Prostě můj nejoblíbenější Sandman. Snad jedno vyjde i u nás v barvě. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/08/714-sandman-2-domecek-pro-panenky-100.html

jirin
jirin 5.6.2014

Pořád mě to úplně nevtáhlo. Je to super napsané o tom žádná, ale jak všichni pořád mluví v superlativech o Sandmanovi, tak jsem asi měl přehnaná očekávání...

sedw
sedw 20.3.2014

Ještě lepší, než první díl a to je co říct! Úžasně vymyšlené postavy (Gilbert, Korinťan, Hobb) a opravdu dokonalý příběh. Co mě však na tomto díle zaujalo nejvíc, byl příběh Miláčci štěstěny, který byl odbočkou od hlavního vyprávění. Premisa tohoto příběhu sice není nikterak originální, ale její zpracování je jedinečné a tento příběh bych mohl číst pořád dokola.

Černá Krysa
Černá Krysa 10.1.2014

Asi nejbrutálnější z dílů, který se mi poštěstilo zatím přečíst, ale pecka, jako obvykle. Jakože to je dost násilnický. Ale se Sandmanem šlověk prostě neudělá chybu, je to komiks, do kterýho se ponoříte a nevylezete, dokud nedočtete. Vtáhne vás dokonale. Kresebně se mi líbil trochu míň, než některý jiný díly, ale nic významnýho. Musím mít všechny díly, co vyjdou, přes to vlak nejede!

Fry
A Fry 17.10.2012

Zase jedno z mistrovských děl, které by se nemělo rozhodně přehlížet.

Prolog pěkně přidává celému svazku napětí a tajemnost, kterou si udržuje po celou dobu.
Druhá kniha Sandmana nás zavede do osudu jedné dívky, která se jmenuje Rose. Tato dívka má však zvláštní dar a to ten, že je Vírem ve světě snů. A aby toho nebylo málo, tak se kromě ní, musí ještě Pán snů vypořádat se Surovcem a Kapkou, Korinťanem a Zeleným rájem, kteří se dříve nebo později ukážou v blízkosti naší Rose. Navíc se Rose zabydlí v domě, který patří herci a žijí tady Barbie a Ken, Chantal a Zelda (Pavoučí sběratelky) a Gilbert, kteří mají také svou roli v celém příběhu, který dokáže připomínat (WARNING - možná je to SPOILER) Domeček pro panenky.

Parádní kniha, parádní příběh, parádní kresba, parádní úvod, parádní postavy a parádní čtení (Co víc si přát!)

rooty
rooty 28.1.2012

Souhlasím s Brkowyczem, do Sandmana musí člověk vyrůst..čím jsem starší, o to více mě Sandman uchvacuje a Gaiman je pán příběhů.

matrosh
matrosh 25.2.2011

scénaristicky o třídu víš než první díl, kresebně o něco horší

brkowycz
brkowycz 23.2.2011

Musím opravit svoje staré hodnocení. Na druhé čtení mě to chytlo mnohem víc, rozhodě jsem tomu poprvé křivdil. Nevím, u každého dílu sem plácám hodnocení onanující nad genialitou příběhů Neila Gaimana v Sandmanovi a nevím proč pořád opakovat superlativa. Jestli se vám tohle nelíbí nebo nesedne, jste prostě buď příliš mladí (to jsem byl i já) nebo příliš hloupí.

George Walker Bush
A George Walker Bush 14.2.2011

Prima pasáže se sběrateli či nesmrtelným Hobem nezachrání fakt, že tentokrát nic moc, pane Gaiman.

DancinPuppet
DancinPuppet 2.11.2010

Příběh Domečku pro panenky už jemně otrkává a připomíná dějovou linku prvního dílu, Sam Kieth chybí, ale stále jde o nadprůměr a puclík do dokonalé Gaimanovy skládačky jménem Sandman.

Murphy722
Murphy722 21.9.2009

Gaiman je zpět jako nikdy předtím a tenhle pořádný špalek vám to potvrdí!!! Příběhy poutavě psané a mistrovsky nakreslené!! Prostě mám Gaimana rád!!

aza
aza 4.2.2009

..pořád ještě nechápu, co mě na Sandmanovi tak bere

Godsmacker
Godsmacker 3.8.2008

Nevim ani poradne proc,ale tenhle dil se mi libil o trochu min nez jednicka.Souhlasim s krvinkou,ze i pro me byl nejlepsi ten pribeh o typkovi,co nemuze umrit a hjednou za 100 let ma sraz se Snadmanem,ten byl vybordelnej :-) Uvidime co si pro me jeste Pan Snu pripravi...tentokrat za 90
ps. Gaiman je buh :-D

erik
erik 18.12.2007

Trošku slabšie ako prvá časť. Hoci je to stále prepracovaná filozoficko-snová záležitosť, mne ten con vrahov až tak nesadol. Gaimanov Sandman je však tak parádny, že po 90 u mňa neklesne.

Davey
Davey 22.8.2007

Tak jsem se konečně dostal ke "kultu" komiksu,Sandmanovi.Jednička jak určitě víte není k sehnání,budu muset čekat na dotisk.Takže sem přečetl dvojku.Je to velice zajímavý komiks,u kterého musíte furt mooc přemýšlet.Ze záčátku mě to moc bavil tak ve třetině mě to dost nudilo v půlce jakžtakž a na konci sem se nemohl odrthnout od čtení!!Musím pochválit letterery,protože odvedli skvělou práci.Galerie mě příjemně překvapila.80% za trochu zmatenost v komiksu a lehce nehodící se do příběhu (ač vcelku dobrý) vedlejšák "Miláčci Štěstěny".Těším se až si přečtu dneska trojku.Určitě koupím další díly.

krvinka56
krvinka56 18.8.2007

Tak tato kniha je jinčí než předchozí díl ale sem sní naprosto spokojen.Příběh je temně hororový a místy pořádně drsný. Hlavně si to perfektně a bez ustání šine kupředu bez nějakého zaváhání nebo nudného zaškobrtnutí. Kresba se tentokráte nijak výrazně nemnění je ustálená a perfektí.Obálky sou kapitolou samou pro sebe nej je asi ta napřednístraně a nejdepresivněji působí ta stím okem a jehlama a podivnou panenkou.No úvodní příběh byl teda nic moc ale vysvětlil jednu vyskytující se postavu.Ale nejsuprovější je ten příběh otom člověku co se vždy po 100 letech setkává s Morfem.Ten semi fakt hodně zamlouval. Taky tu máme malé setkání s postavou co se vyskytne až v páté knize (té barevné).Celkově sem naprosto spokojen.Je fajn číst knihy znova postavy které se zde postupně objevují mají v dalších dílech vždy nějakou roli.Od naprosto titěrné až potu kde mají svůj největší příběh.Sandmanovský svět je opravdu veliký a stojí zato se do něho ponořit.A s radostí se budu opakovat když řeknu že to je ta nej sérije co unás prostě vychází.Temná hororová fantazi která by nemněla nikomu uniknout i když ste teprve teďka odložily čtyřlístek a koukáte co kde je za jiné komiksy než dnes již nudný odvar toho čím čtyřlístek býval.prostě dotohoto příběhu musí jít každý.Super záležitost s temným příběhem.A jemi jedo kolikrát to napíšu je to zkrátka TAK!

brkowycz
brkowycz 5.7.2007

Nemůžu si pomoct, ale tohle se mi zdálo snad nejslabší...jsou tam dokonalí pasáže, to ano! Když řeknu o Sandmanovi slabý - myslim ti furt lepší než cokoliv jiného. Jenže mi to přijde hrozně pomíchaný, do normálního děje je občas z ničeho nic zasazena povídka, která s dějem nemá nic společného. Taky to trpí na tom, že to u nás vyšlo černobíle. Kresba není u všech příběhů tak detailní jako u jiných čísel, takže jsou tam místama veliké bílé plochy ničeho... řekl bych že po dost vlažném začátku se kniha pořádně strhne do solidního finiše tak někde v polovině. A konec zase stojí za to, i když mi přijde takovej...nedotáhnutej a ne tak dobrej jako u jedničky.

Saiffer
M Saiffer 19.4.2007

Sandman stále otvára nové svety a ukazuje pravidla, ktoré v nich fungujú, či by v nich aspoň mali. V tom je neprekonateľný. Na druhú stranu hlavná dejová línia mi prišla až tak zvrhlá a zvrátená, že som sa pri čítaní už vôbec necítil tak príjemne ako pri prvej Sandmanovej zbierke. Všetky filozofické myšlienky ma dostali a kresba tomu napomáha, ale z hlavnej dejovej línie mi ešte teraz behajú zimomriavky po chrbte. Celý čas však chcete vedieť ako to skončí!

Slaine
A Slaine 14.5.2006

Když jsem psal, že u prvního dílu jsem v Sandmanovi našel jeho kouzlo až ke konci, tady jsem si ho vychutnával už od začátku. Je zajímavý jak Gaiman dokáže spojit tak neuvěřitelnej mišmaš do geniální atmosféry...

Tajemný, překvapivý, fantastický... tahle série dokonale vystihuje to co popisuje - snění. A k tomu ta barevná galerie, nádhera.

Kapis
M Kapis 26.12.2005

Dle mého ještě lepší než jednička, asi i nejlepší díl celé série. Kruté, opravdu běhá místy mráz po zádech, rezonuje to, hlavně na "obilnářské konferenci". Když jsem to poprvé dočetl, tak jsem zůstal jako opařený. A Sandman to jen tak pozoruje pragmaticky. Těžko překonatelné, geniální, dokonalé, dávám 100%

ClimbVibe
M ClimbVibe 3.11.2005

Opet - pomaly rozjezd, chvili zmatek, ale kdyz se to rozjede, tak je to famoooozniiii

Black Bro, yo
Black Bro, yo 12.7.2005

Slabší než první díl, ale jinak...

mirror
mirror 11.4.2005

Potesila farebna galeria na kvalitnom lesklom papieri! Je to vinikajuce, nie take rozharane ako prvy diel, je to kompaktnejsie a ucelene. Farba mi skoro nechyba, len Korinťan nosi farebne slnecne?! okuliare a tak vidi na "modro" az pokym si ich nezloži, tak o tento napadity efekt je citatel ochudobneny ..... a hlavna hrdinka ma viacfarebne vlasy.

Corinthian
Corinthian 21.7.2004

Sandman je perfektni. Sice mě nedostal tak jako jednička, ale pořád je výborný. Jen mi přišel ten sjezd masových vrahů jako nadupaná přehlídka úchylností, které nijak nepřispívají príběhu.

dare
dare 22.6.2004

Vynikající. Dal bych 100, ale ač se to zdá neuvěřitelný další díly jsou ještě lepší. Chvála za ČB, je to levnější a ve srovnání s barevným originálem to daleko líp vystihuje atmosféru díla.

DaViD´82
DaViD´82 15.6.2004

Příběh méně rosekaný, Korinťan a nezapomenutelný sjezd o obilí...Atmosféra znovu na maximu a celkově IMHO jeden z nej komiksových nemainstreamových komiksů vůbec.

Lobodlak
Lobodlak 14.6.2004

Když je prej první díl lepší tak jenom 95....ještě sem toho prvního furt nekoupil.... :((((

listr
listr 12.6.2004

Po první knize trochu slabší, ale jen o malý kousek. Příběh je mnohem jednotnější a to je taky plus.

j0hni
j0hni 11.6.2004

Pro mě nejlepší comics, jaký u nás zatím vyšel...skvělý příběh, geniální atmosféra...a k tomu barevbné obálky, které jsou dílem samy o sobě.

DEmnoG
M DEmnoG 11.6.2004

Sandman snad nikdy nezklame. Chvalme Crew za to, ze k druhemu dilu pridala barevnou prilohu s obalkama, ktery dela Dave McKean. V prvnim dile cernobile kolaze prilis nevynikli:)

saja
saja 11.6.2004

Četl jsem jak originál v barvách, tak českou černobílou verzi a řekl bych, že ta naše je lepší. Alespoň většinou... A co se týče samotného příběhu, je úžasný... A dokonce mě chytil víc, než v prvním booku...

MichalS
MichalS 10.6.2004

Tam, kde jednicka s atmosferou koncila, dvojka pokracuje. A vzhledem k tomu, ze na prvnim booku bylo videt, jak si Gainman se Sandmanem cim dal vic rozumi a vi co chce, tak je to za sto.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 10.6.2004

Dvojka se mi líbila víc než jednička. Korinťan prostě neměl chybu. MdS

maarv
maarv 10.6.2004

Lepsi nez jednicka. Ucelenejsi pribeh znovu s dokonalymi napady...klasa..jen sem zvedav co dalsiho prijde dal.

Disease
Disease 10.6.2004

Lepší než Preludia.

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT 10.6.2004

To samé jako jednička. Tady mě chvilinku nudil začátek, ale nebylo to tam jenom tak. A ten sjezd masovejch vrahů. Paráda!Sadman je jeden z nejlepších komiksů co u nás vyšel.

willis
willis 10.6.2004

Pro dvojku platí to samé co jsem napsal k jedničce. - 5% za nepřehlednou černobílou. Jinak příběh je více ucelenější a sevřenější než v Nocturnách. Komu se líbila jednička ten určitě nezaváhal.

Draco nobilis
Draco nobilis 2.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

PKD
PKD 7.11.2017

Doctorow
Doctorow 24.7.2017

Bronn
Bronn 14.7.2017

Tormentr
Tormentr 6.7.2017

farb
farb 5.7.2017

Nomad
Nomad 16.6.2017

Glumal
Glumal 12.6.2017

RikaAkira
RikaAkira 7.6.2017

lantan1
lantan1 16.2.2017

Killingjoke
Killingjoke 27.1.2017

MisaSutcliff
MisaSutcliff 1.11.2016

pearlxjam
pearlxjam 30.8.2016

hakunamatata
hakunamatata 22.8.2016

3DD!3
3DD!3 18.7.2016

Kruttor666
Kruttor666 17.6.2016

Davedd168
Davedd168 10.5.2016

Harry.Dresden
Harry.Dresden 10.5.2016

Fimi
Fimi 18.4.2016

Jabba
Jabba 5.4.2016

Paldini
Paldini 25.2.2016

Vojtěch 393
Vojtěch 393 29.1.2016

cyboy
cyboy 15.10.2015

HansuruSadako
HansuruSadako 16.6.2015

kadas97
kadas97 21.5.2015

hellblazer
hellblazer 4.5.2015

mrcaspero
mrcaspero 1.5.2015

lemon_zobak
lemon_zobak 14.3.2015

Golem
Golem 21.2.2015

Mike-sh
Mike-sh 14.1.2015

Lachvos
Lachvos 11.1.2015

Doppelganger
Doppelganger 3.1.2015

trudoš
trudoš 3.12.2014

tricky
tricky 10.11.2014

koudy
koudy 24.10.2014

segy
segy 8.10.2014

bronxik
bronxik 29.9.2014

disclose
disclose 21.9.2014

Zeebonk
Zeebonk 1.9.2014

Fox01
Fox01 19.8.2014

Jardel
Jardel 6.8.2014

DAN478
DAN478 5.8.2014

kaylin
kaylin 5.8.2014

Matyeos
Matyeos 8.7.2014

pdfak
pdfak 21.6.2014

jirin
jirin 5.6.2014

schwita
schwita 31.5.2014

mineralk
mineralk 20.5.2014

james dixon
james dixon 20.5.2014

bioh
bioh 20.5.2014

3234769
3234769 20.5.2014

DoctorWho
DoctorWho 13.4.2014

puolpm
puolpm 7.4.2014

sedw
sedw 20.3.2014

mrkirby
mrkirby 26.2.2014

Scaleo1
Scaleo1 24.2.2014

2scha
2scha 16.2.2014

Pjenkus
Pjenkus 11.1.2014

Černá Krysa
Černá Krysa 10.1.2014

Schramm
Schramm 5.1.2014

calvin10
calvin10 27.10.2013

oleav
oleav 25.10.2013

mike731
mike731 7.10.2013

Scarecrow
Scarecrow 30.9.2013

Light
Light 27.9.2013

invape
invape 16.9.2013

jd.
jd. 24.8.2013

DAxik
DAxik 9.8.2013

dracula
dracula 3.7.2013

obitus
obitus 2.7.2013

Spideyy
Spideyy 13.6.2013

disordered
disordered 21.5.2013

Doly
Doly 3.5.2013

namdnas
namdnas 30.4.2013

ladynka
ladynka 9.4.2013

strougy
strougy 5.4.2013

AxusNalim
AxusNalim 2.4.2013

jakouback
jakouback 20.3.2013

Mankin
Mankin 18.3.2013

xspeed
xspeed 20.2.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

ajinak
ajinak 6.2.2013

Grrr
Grrr 9.1.2013

Fry
Fry 17.10.2012

fusnix
fusnix 17.7.2012

Baffman
Baffman 22.6.2012

Nexis
Nexis 28.5.2012

morbn
morbn 18.5.2012

pcapal
pcapal 7.5.2012

MilkyA
MilkyA 3.5.2012

tondaa
tondaa 10.4.2012

MindReader
MindReader 18.3.2012

Deckard
Deckard 22.2.2012

Slaine
Slaine 15.2.2012

erik
erik 6.2.2012

hromotlk
hromotlk 5.2.2012

willis
willis 5.2.2012

Disease
Disease 5.2.2012

maarv
maarv 5.2.2012

MichalS
MichalS 5.2.2012

saja
saja 5.2.2012

Final
Final 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

j0hni
j0hni 5.2.2012

listr
listr 5.2.2012

Lobodlak
Lobodlak 5.2.2012

DaViD´82
DaViD´82 5.2.2012

Nakor
Nakor 5.2.2012

dare
dare 5.2.2012

kojot
kojot 5.2.2012

Corinthian
Corinthian 5.2.2012

erzad
erzad 5.2.2012

mirror
mirror 5.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 5.2.2012

ClimbVibe
ClimbVibe 5.2.2012

Kapis
Kapis 5.2.2012

Sadako
Sadako 5.2.2012

Wiruss
Wiruss 5.2.2012

Saiffer
Saiffer 5.2.2012

namathur
namathur 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

Davey
Davey 5.2.2012

Luse
Luse 5.2.2012

Godsmacker
Godsmacker 5.2.2012

aza
aza 5.2.2012

remco
remco 5.2.2012

jerom
jerom 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

Murphy722
Murphy722 5.2.2012

625
625 5.2.2012

DancinPuppet
DancinPuppet 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

Mildaha1
Mildaha1 5.2.2012

brkowycz
brkowycz 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

Masinfira
Masinfira 5.2.2012

rooty
rooty 5.2.2012

Četli:
2scha, 3DD!3, Alikkk, bananzluty, ben_bella, calvin10, charvos, chcita, cyboy, Černá Krysa, Darth Raelchi, davidek, DEmnoG, Doctorow, Doly, Doppelganger, Draco nobilis, emanek, Final, Fry, Glumal, Golem, Grrr, hellblazer, Horstik, Houbař, Jabba, James, james dixon, jd., jiskra, kadas97, Kaluž, Kapis, kaylin, Killingjoke, Knuckless, Lachvos, lantan1, Light, Lojza, louza, marek zigmund stanko, mart.in, michelangelo, Mike-sh, mineralk, MisaSutcliff, namdnas, oleav, Paldini, Petrisko911 , PKD, puolpm, raimi, RaptoR, rockyt, sandman, Schramm, Slaine, start05, Strokes, syon, Thurin, tricky, trudoš, Ukko, vita, Vojtěch 393, vranakx, VXP, Zack, Zbysek2410, Zeebonk, zgrywus

Mají:
2scha, 3234769, 625, adam.ra, AdamOLIVe, adevr, afri, ajinak, Ajit, Alfi, AlienDr, Alikkk, amazing_k, andik007, antiimini, ardath, arnecht, arsan, Avian, Awakener, AxusNalim, aza, Azalin, Azbest, AZTeck, Baffman, bananzluty, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Benji, ben_bella, bierce, binnmode, bioh, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blaine, bmc75, Bob, bodhi, bourgeois, Braindead, brkowycz, bronxik, budkin, burzum, Butch, Cabal, calvin10, Caps, Cassidy, charvos, chcita, chobotnička, ClimbVibe, Corteg, Corvus, CP, Cr4sh, crush, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, Černá Krysa, Dali, Dalistar, DancinPuppet, Davedd168, davidek, DAxik, Deckard, DEmnoG, DevCageR, disclose, discovery, disordered, domo9321, doophy, Doppelganger, dr. Gull, Draco nobilis, DracoAn, dracula, dre, Druid, duri, Einstain666 , emanek, erik, error216, faster86, fel68, felis, figis, filemon, filippo, filosh, Fimi, Final, freestyletricker, Fréza, Fricki, Frizer, Fry, fusnix, Garp, Ghostt, Glumal, goldschmidchen, Golem, gongon44, goodspeed, grinder, Grrr, Hamichal, Hanyou, Hanzman, Hash, hawkzn, haxxor, hedgehog, hellblazer, HellWeber, herrman, holubdema, horaczhlinska, Houbař, Hulik, hypermlok, ikshorm, Indy, IndyP, Infarkt, invape, Jabba, jakouback, James, james dixon, jd., jerom, Jestrab2, jett, Jezura, jirin, jiskra, joehot, Johnny Sasaki, Jokerka, Joshua_T, K-Os, Kabukiman, kadas97, Kaluž, kamil, Kapis, Karel Sec, kaylin, Kazumaki, KdG, keplik, KINIMODUS, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Knize_Ignor, Knuckless, Kocour, komik.sx, koniklec, kronoss, Kruttor666, krvinka56, Kunden, Lachvos, Lawer de Sanctis, Le Porello, lemon_zobak, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, Lucifer, Luse, Lysandra, m.abrams, maara, Madmax, Majkl, mangan, Mankin, markic, mart.in, Martin Buchal, Martin D. Antonín, Marvin, Masinfira, Matej-29, matohan, matrosh, Matyeos, MB, mcleek, Meesha, merhyx, metalmaus, mgeralt, michelangelo, mikado, Mike-sh, Mikko, mildaE, Mildaha1, MindReader, mineralk, mirec, mirror, misa, MisaSutcliff, Mistak, moiqpiom, Mokonen, monty.cl, morddutha, Moyek, MP, Mr. Terrible, Mr.Plysh, mrcaspero, mrkirby, namdnas, naut77, NecRoman, Nekrokok, Nenisis, nepěkná perspektiva, Netorack, Nightmare, nixtreme, Nomad, noMster, nx, o2t2, obitus, octobersa, ohromno, okbook, OldaB, oleav, Olesh, Oompa Loompa, padre_negro, Paldini, Papa Wu, pavel, pavouk, pcapal, pdfak, pearlxjam, Petr, Petrisko911 , PHM, pippin, Pjenkus, pk123x, planika, Plumm, POLAKST, Poseidon1978, PP, pršiplášť, q, Quintana, rafannn1, Raijin, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, renhoek, Ricarderon, Rich, RikaAkira, rockyt, Rorschach, Rowan, Rudá Táňa, RudyRod, Saiffer, Samurai-Jack, san, sandman, Scaleo1, Scarecrow, Schramm, schwita, sedw, seeker666, seezeethree, segy, SHORTY, Sir_Pete, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, SmoothNCool, Sněhurka, Sorel, Spideyy, Spike, StanleyHu, Stara.kryta, start05, Strokes, strougy, syon, Šedo, t0mas, tacmud, tamtu, tankgirl, Tarka Daal, TBB, Teach, Thurin, Tialster, Tomasino79, Tombal, Tomek, Tony TwoDee, Traum, trener83, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, vidocq, Viking, vita, Vojtěch 393, vranakx, vrazdinek, VXP, Widl, willis, Wiruss, Woffce, wolfinov@seznam.cz, worf, xai, xintax, xspeed, yama, yarda, yogi, yojimbo, z-e-d, Zack, Zajo original, Zbysek2410, zebedee, Zeebonk, Zelvak, zgrywus, Zíďas, Zod

Chtějí:
Babany, Const.ex, EvilvsGod, FatMonster, Filip123, filmator, Fr3d_K, Gibby, Glutexo, Horstik, husakpetr93, isildur heir, Maryl, Miriyak, Mišulka, motycond, nick, Norri, Odal , punisher, quardok, Rezet, risha03, Stosekmichal, svobyy, Tao Quit, Velkej šéf, xflori01, xxaannddeerr

Shání:
3E, Maryl, risha03, Stosekmichal, Velkej šéf

Nabízí:
charvos, Light, lord Vetinari, MB