Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Thorgal a Aaricia jsou čerstvě svoji a jdou si hledat poklidné místo, kde by se dal strávit život. Místo toho se dostávají do podivné krajiny Aran, které vládnou tři starci. Poté, co Aaricia vyřeší hádanku s diadémem, stává se nedobrovolnou královnou o jejíž ruku se uchází celá řada nápadníků.

Scénář
Jean Van Hamme
Art
Grzegorz Rosiński
Překlad
Jana Kratochvílová, Jiří Pavlovský
Redakce
Štěpán Kopřiva
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-86321-03-7 (CREW)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 305 mm
Tisk
barevný
Váha
176 g
Stran
48
Cena
119 Kč
Originál
Thorgal #03: Les trois vieillards du pays d'Aran (Lombard, 1981)
 • faster86
  Je to vlastně pohádka kdy hlavní hrdina musí splnit úkoly lépe a rychleji než protivníci aby získal vytouženou slečnu. Nějak mě to nebavilo i přes rádoby šokující odhalení na konci.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.12.2020 08:30Modrá CREW #09 - Thorgal #03: Nad jezerem beze dna
  Slabší Thorgal. Zbožňujem túto postavu a jej svet, ale na albume Nad jezerem beze dna bolo príliš poznať, že je predsa len dosť staré (patrí k najstarším thorgalovkám vôbec). Po vizuálnej stránke to nebolo také vyšperkované, ako sme u syna hviezd zvyknutí vďaka neskorším albumom. Čo je zvláštne, pretože Nad jezerem beze dna prišlo až po Zrazené čarodějnici a Ostrove v ledových mořích. Pritom tie sa mi páčili. Takže som automaticky počítal s tým, že sa mi bude páčiť aj nad jezerem bez dne. Ale nepáčilo. Katastrofa to samozrejme nebola, je to predsa Thorgal. Ale nechytalo sa to ani na najlepšie diely. Nepotešil ma scenár, ktorý je slabý a nudný (oproti prvým dvom dielom, ktoré bravúrne pracovali so „skutočným“ Thorgalovým pôvodom). Thorgal je tu prezentovaný ako chlap, ktorého stále niekto omráči, oklame, podvedie. Čo je na jeden strane fajn (s takým hrdinom sa súcití ľahšie, než s neporaziteľným, dokonalým supermanom), na strane druhej chudáka Thorgala občas až ľutujete a pýtate sa, či nepadol na hlavu, keď stvára také blbosti. Tak či onak pre fanúšikov pravdaže nutná povinnosť. Apropo: album číslo 17, Strážkyně klíčů, kvôli vracajúcim sa postavám (napr. Volsung z Nichoru alebo Strážkyňa) nadväzuje práve na komiks Nad jezerem beze dna.
 • louza
  Thorgal s Aaricií doputují do podivného města pod správou jakýchsi ochránců, kteří Aarici unesou a udělají svou královnou. Thorgal se kterým se tak nějak nepočítá si jí musí vybojovat zpět. Původně sešitový příběh, udržuje z definice pozornost po několika stránkách povinnými zvraty, je ukončený, má hlavu a patu a je hezky nakreslený. Na rozdíl od prvních dvou knih, kde se tvůrci ještě hledali je tohle první Thorgal tak jak ho máme rádi i když jde spíše o povídku, než o pozdější epické pětiknižní okruhy. Už tady jsou ale vidět hrátky s časem, které autoři později použili v mnohem větší míře sem tam i pro udržení série v mantinelech. Fajn kniha i dnes. Tehdy to musela být pecka.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.1.2018 11:48Modrá CREW #09 - Thorgal #03: Nad jezerem beze dna
  Tenhle příběh jsem četl úplně jako první, resp. první příběh s dospělým Thorgalem (první úplně bylo Dítě z hvězd). Už tenkrát mě to uchvátilo, jak je to propracované a do detailu vymyšlené. Precizní, drsné, na zamyšlení hodné a přitom krásné až poetické. Ten přesahující prvek s těmi bytostmi se tam přímo hodí a je uvěřitelný. Líbí se mi, že hned na začátku série už máme nějaký přesah, který nám neříká, že se jedná ryze o vikinský příběh. Samozřejmě, první nástin byl už v Knize 1, ale i tak, tady už se ukazuje vyšší záměr, vyšší hra. Za mě thorgalovské zlato.
 • sedw
  Třetí Thorgal, kterého jsem četl (vedle Zrazené čarodějky a Ostrova v ledových mořích) a bavil mě určitě nejvíc. Líbil se mi temný příběh, který byl dostatečně zajímavý a s příjemnými zvraty. Kresbě nemám co vytknout. Jsem zvědavý na další díly, zatím kvalita rozhodně rostoucí.
 • Bubsy
  Tenhle díl mám z Thorgalů asi nejradši. Nevím čim to.. Možná temnějším příběhem nebo mi to prostě sedlo.
 • Kocour
  Slabší Thorgal, než například Lukostřelci. Tentokrát příběh mnohem více spoléhá na fantasy prvky (skřet-šašek, cesta loďkou skrze vodní vír na ostrov pro klíče, tři brány, lektvar mládnutí...), a méně na Thorgalovy schopnosti. Nakonec se to dalo přečíst, ale spíše mě to utvrdilo v názoru, že Thorgal vážně není moje crewní skupina.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš14.6.2012 22:31Modrá CREW #09 - Thorgal #03: Nad jezerem beze dna
  Ale áno, tretí diel Thorgala je celkom dobrý. Každopádne je rozhodne lepší ako predošlé dva a može za to hlavne lepší scenár, ktorý ponúka zaujímavú zápletku.
 • Fry
  Je zvláštní že jsem to ještě nehodnotil....

  Pěkné dílo - baví ale Kačer je stejně klasa....
 • BlackDragon
  neobvykly pribeh :)
 • dracula
  Nič extra ale zase ani nič vyslovene zlé. Čitateľný priemer.
 • brkowycz
  Dost příjemný fantasy...
 • BlackDragon
  skvele aj ako samostatny pribeh
 • FrAnK
  Jo, docela to uslo, hlavne na toho saska.
 • Tauren
  Thorgal mě nebaví.
 • Spacecore
  Thorgal je výtečná série.Velice nadprůměrný scénář,příjemná kresba.Takovýto typ fantasy mě dost baví.
 • Markyz de Sade
  Asi tisíckrát jsem přečetl "Dítě z hvězd", ale Thorgal v dnešní době mě již nebere. MdS
 • Kapis
  Lepší než lukostřelci, zajímavý až bajkový příběh, na kresbu jsem si už zvykl, rozhodl jsem se, že si je postupně dokoupím všechny
 • DEmnoG
  Thorgal je fajn. Rad si ho prectu, tod vse
 • Slaine
  Fantasy mám hodně rád a Thorgal je docela dobrý fantasy. S důrazem na "docela"...
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš4.7.2004 09:40Modrá CREW #09 - Thorgal #03: Nad jezerem beze dna
  Další Thorgal a další pěkný čtení.
334320
Četl/a (114)
2Hitman3, 2scha, 81splinter, adevr, AlmightyMates , autokineton, bananzluty, ben_bella, bierce, binnmode, Blacksad, Caiiiczech, calvin10, Chaolinek, cobe, Const.ex, crewni.konzerva, Crics, DanQ, Darker, Darth Raelchi, davidek, Deckard, DEmnoG, Doctorow, Doppelganger, emanek, erik, farnhajt, faster86, fel68, figis, Filios dVekerec, filmator, Final, flipflop, Fos4, foudy, Fox01, Fry, guseppe, gwen666, Hades, Houbař, house192, hypermlok, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, Jabba, James, james dixon, jankie, Jestrab2, jiskra, Joshua_T, kallenved, Kapis, Keno, Killingjoke, Kocour, Kokuun, Lawer de Sanctis, Le Porello, Leonardo, Lobok257, Lojza, mart.in, mgeralt, misa, Mitthrawnuruodo, monte walsh, Moyek, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Nezbi, Norri, oleav, Paldini, pechna, Petr, Petrisko911 , Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, raimi, RaptoR, Raul, robertsedmik, RudyRod, Schirru, seneke, SHORTY, Slaine, Spacecore, spagr, spekktrum, strougy, t0mas, T3ss, tacmud, trudoš, Ukko, utresyby, VanTom, Velkej šéf, vita, vranakx, vrazdinek, VXP, Zbysek2410, zgrywus
(313)
2Hitman3, 2scha, 3E, 5555, 665+1, 81splinter, adam.ra, adevr, afri, Alfred, AlmightyMates , amazing_k, Andreew, arnecht, arsan, Ashek, Askalon, autokineton, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bananzluty, barthez, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Beng.D, Benji, ben_bella, bierce, binnmode, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacklarch, Blacksad, bmc75, bobo666_2005, bodhi, Braindead, brkowycz, Bubsy, burzum, Caiiiczech, calvin10, calviti, Cassidy, Chaolinek, cobe, Const.ex, Corteg, Corvus, Cr4sh, crewni.konzerva, Crics, CSE_AC/DC, cybern, DanQ, danyno76, Darker, davidek, davos22, DAxik, Deckard, DEmnoG, denny, Dinik, disclose, Doctorow, doophy, Doppelganger, Dr.Okamura, DracoAn, dracula, dr_benway, Durvi, emanek, Erich, erik, farnhajt, faster86, fel68, felis, figis, filemon, Filios dVekerec, Final, flipflop, Fos4, Fox01, FrAnK, FrankieOndatra, Fréza, Frizer, Fry, fubong, Fugas, Glumal, Godsmacker, goldschmidchen, gongon44, goodspeed, GORERATED, Greyman, grinder, Grynca, guseppe, gwen666, Hades, Hamichal, Hash, hawkzn, Hebled, HELLEIA, herbert, herrman, holubdema, horaczhlinska, Houbař, house192, Hulik, hypermlok, Iggy Pop, illy, imro, IndyP, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jabba, jakouback, James, james dixon, jankie, jerry67, Jestrab2, JindrasT, jiskra, johx, Kabukiman, Kačer Donald, kallenved, kamil, Kapis, karel, Kazumaki, KdG, Keno, KINIMODUS, Kjon, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Kocour, Kokuun, krabtech, Kraken, kravak, Lawer de Sanctis, Le Porello, Lenny, Leonardo, Lisien, listr, Lobok257, Lojza, lokeren7777, lopik, lostkokots, Lysandra, maara, Mamut12, mangan, Mankin, Marcus Fenix, MarDos78, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, Matej-29, matohan, matrosh, MB, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, MickeyStuma, mikado, mikina, mikki.maser, mikolas, mildaE, misa, Mistak, Mitthrawnuruodo, Mleako, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, morbn, Moyek, MP, Mr.Plysh, mrkirby, mrsk, muflon, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, noMster, obitus, Odal , Odrikani, OldaB, oleav, Pafnuc, pajo1919, Paldini, Papa Wu, pavel, pechna, pennywise, Petr, Petrisko911 , POLAKST, Poseidon1978, PP, q, QuickQuackery, Radek Blacksad, radimisko, RadimNemec, Radowan, Raikou, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Redlum, renhoek, Ricarderon, Robb, robertsedmik, rooty, RudyRod, Rumburaq, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Saran, SASAN_KING, Schirru, sedw, seneke, SHORTY, shyANDROID, SirSandál, Sivič, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, spagr, spekktrum, Stara.kryta, stnly, strougy, suricattaontheway, t0mas, T3ss, tacmud, Tialster, Toe, Tombal, Tominos, tomned, tomntp, tonda, trudoš, tulipstros, tuwanakha, Ukko, utresyby, vallyslayer, VanTom, vasek, Vcelka_Maja, Velkej šéf, Viking, vita, vranakx, vrazdinek, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, Xeelee, xintax, xspeed, yama, yogi, yojimbo, Zajda, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, Zíďas
Chce (7)
delsemela, fusnix, krvinka56, nick, Orbeek, Radkos, saucius
Shání (1)
gobers
Nabízí (6)
5555, Fugas, Ivan Kucera, Kocour, SirSandál, Slaine