Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Thorgal a Aaricia se usazují v malé vísce, kde doufají vést poklidný vesnický život. Není jim to však přáno, díky intrikám mladičké Shaniah, která zoufale touží po Thorgalovi. Thorgal se tak dostává na galéru dekadentního knížete Veronara, pro kterého život lidské bytosti nemá sebemenší váhu.

Scénář
Jean Van Hamme
Art
Grzegorz Rosiński
Překlad
Pavel Hamr
Redakce
Jiří Pavlovský
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-86321-12-6 (CREW)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 305 mm
Tisk
barevný
Váha
176 g
Stran
48
Cena
139 Kč
Originál
Thorgal #04: La gaľere noire (Lombard, 1982)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.12.2020 08:30Modrá CREW #10 - Thorgal #04: Černá galéra
  Obsahuje spoilery. Priame pokračovanie Nad jazerom bez dna. Thorgal a Aaricia si úspešne poradili s predchádzajúcim nebezpečenstvom a dočasne sa usadili v pokojnej dedinke, ktorej obyvateľov živí poľnohospodárstvo. Aaricia je tehotná, už čoskoro sa má narodiť pre univerzum dôležitý syn. A do toho všetkého nabehne na scénu psychicky nevyrovnaná puberťáčka – väčšie zlo na svete snáď neexistuje. Dievča privedie Thorgala a následne aj svoju vlastnú dedinu do obrovských problémov. Sympatické dedinské prostredie je následne oživené námorným a keď už aj to začne byť jemne monotónne, dostavia sa na scénu milovaní Vikingovia a brutálny záver, v ktorom zomiera tehotná Aaricia. Tento pôsobivý záver nakoniec ale, ako všetci veľmi dobre vieme z neskorších dielov, v skutočnosti nebol až taký brutálny, keďže Aaricia napokon úspešne prežila. Negatívne vnímam absenciu rozprávkových prvkov – realistické thorgalovky ma oproti fantazijným nikdy príliš nebavili.
 • louza
  Čtvrtá Thorgalovská kniha jde ve šlépějích trojky ve smyslu rytmiky. Protože jde tuším o poslední dílo, které bylo vydáno po částech časopisecky. Díky tomu má podobně chytlavou strukturu, jako Nad jezerem beze dna. Na rozdíl od něj je ale o poznání méně pohádkovější, zato však velmi naturalistické a syrové. Ze slunné idilky se děj rychle převrací v závažné drama s naprosto banální premisou v jádru a ačkoli je částečně ukončené, je jasně zřetelné, že Van Hamme přechází od povídkového schématu do formátu epické ságy. A to beze ztráty kvality.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.8.2018 22:26Modrá CREW #10 - Thorgal #04: Černá galéra
  Další zajímavý Thorgal, který se mi dostal do ruky, byť elektronicky. Tady už je naprosto a jasně rozpoznatelné, kdo je Thorgal po grafické stránce. Jezero má ještě své "mouchy" - zárodeční - ale v podstatě tímto sešitem už mu klidně hovořit o Thorgalovi, jak ho známe. Příběh je velmi zajímavý a mně se vždycky líbí, jak se to kolem něj všechno zamotá. Epický souboj na konci je fakt boží a celé to probíhalo a dopadlo úplně jinak než jsem podle četby příběhu očekával. Nečekané zvraty a tady se prohlubuje to, co nastavilo Jezero (3. díl), že Thorgal není pánem svého osudu, byť pro to dělá všechno. Skvělá práce.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš28.12.2017 01:42Modrá CREW #10 - Thorgal #04: Černá galéra
  Veľmi príjemný diel Thorgala. Pekne kreslený a od prvej po poslednú stranu sa stále niečo deje. Jediné mínus sú reakcie postáv, ktoré sú občas až príliš prehnané.
 • Mitthrawnuruodo
  Zatím nejlepší díl Thorgala, krásně vypointovaný příběh, složitý, jak moc to jen na 48 stranách jde udělat, s krásným zakončením.
 • kaylin
  Jean Van Hamme ukazuje, jak na poměrně malém prostoru 48 stran dokáže rozpracovat neskutečně napínavý, zajímavý, exotický a akční příběh, kde se toho skutečně děje tolik, že ani nemůžete věřit, tomu, že je to jen jedno číslo. Navíc, i když se stane tolik, příběh se neuzavře. Všechno, co se děje, má smysl, jsou zde návaznosti, a jedinou slabou stránkou je to, jak se vlastně Ewing na konci tak rychle a s takovou silou dostal do vesnice. Jean Van Hamme rozhodně nezklamal, a i když nám na začátku představuje spokojeného muže, který žije život v míru, projde si tolika změnami a takovými krutostmi, že by to bylo na jeden život dost. Čtenář má ale rozhodně co číst. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/03/559-modra-crew-10-thorgal-cerna-galera.html
 • Lenny
  Díky Crweconu jsem si zkompletoval modrou Crew. Thorgal mě nikdy nebral a toto číslo není vyjímou - oddychovka, která mě nevimproč připomínala Asterixe. Akorát ta závěrečná hostina je tu trošku temnější
 • Fry
  Poslední Thorgal vydaný v sérii ''Modrá krev'' se opravdu povedl!

  Dramatický příběh, ve kterém se Thorgal stane vězněm ''Černé Galéry'' a současně odpůrcem režimu nesmí chybět ve vaší knihovničce. A jestli tenhle příběh vyjde ještě jednou (u Albatrosu v nové Thorgalovské edici), tak nebudu váhat a znovu koupím!
 • Kapis
  Po Lukostřelcích a Jezeru mi tenhle díl přišel slabší - nevím, možná jsem trochu ztratil linii příběhu, protože jsem Thorgala neviděl dlouho - nicméně přeletěl jsem to snad za 15 minut. Všechno se dalo předpokládat, lidé se chovali velmi nelogicky, nechali vynikat tomuto "vikingskému superherovi". No nevím, byl jsem zklamaný - uvidím, až si dokoupím ten zbytek co u nás vyšel a dám si to postupně, třeba změním názor - pochybuju však, že nějak radikálně. Každopádně škoda, že aspoň ty první dva díly u nás nikdy nevy-šly/jdou.
 • Spacecore
  s každým dalším přečteným Thorgalem se mi zdá,že je lepší a lepší...čím to?
 • Markyz de Sade
  Asi tisíckrát jsem přečetl "Dítě z hvězd", ale Thorgal v dnešní době mě již nebere. MdS
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš18.7.2004 15:31Modrá CREW #10 - Thorgal #04: Černá galéra
  Thorgal je fajn. Rad si ho prectu, tod vse
 • willis
 • Slaine
  Fantasy mám hodně rád a Thorgal je docela dobrý fantasy. S důrazem na "docela"...
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš4.7.2004 09:41Modrá CREW #10 - Thorgal #04: Černá galéra
  Thorgalovy pro mě vlastně chybí jenom lepší kresba, protože příběhy jsou dicky vychytaný.
2326122
Četl/a (87)
2Hitman3, 2scha, ben_bella, bierce, binnmode, Blacksad, calvin10, Chaolinek, crewni.konzerva, Crics, Darker, Darth Raelchi, davidek, Deckard, DEmnoG, emanek, erik, farnhajt, fel68, Filios dVekerec, Filip123, filmator, Final, flipflop, Fos4, foudy, Fry, guseppe, gwen666, Hades, Houbař, house192, hypermlok, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, James, Jestrab2, jiskra, Joshua_T, kallenved, Kapis, kaylin, Killingjoke, kinak, Lawer de Sanctis, Lobok257, Lojza, mart.in, mgeralt, Mitthrawnuruodo, Moyek, namdnas, NecRoman, Nezbi, Norri, oleav, Paldini, pechna, Petr, Petrisko911 , Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, raimi, RaptoR, Raul, robertsedmik, RudyRod, Schirru, SHORTY, Slaine, Spacecore, spagr, strougy, tacmud, the.kasztan, trudoš, Ukko, VanTom, Velkej šéf, vita, vranakx, VXP, Zbysek2410, zgrywus
(208)
2Hitman3, 2scha, 5555, adam.ra, afri, AlienDr, amazing_k, Andreew, arnecht, arsan, Askalon, autokineton, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Beng.D, Benji, ben_bella, bierce, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, bmc75, Braindead, Bubsy, burzum, calvin10, Cassidy, Chaolinek, Const.ex, Corteg, Corvus, crewni.konzerva, Crics, CSE_AC/DC, cybern, danyno76, Darker, davidek, davos22, DAxik, Deckard, DEmnoG, denny, Dinik, disclose, doophy, DracoAn, emanek, Erich, erik, farnhajt, fel68, felis, filemon, Filios dVekerec, Filip123, Final, Fos4, FrAnK, Frizer, Fry, fubong, gongon44, goodspeed, GORERATED, grinder, Grynca, guseppe, gwen666, Hades, Hamichal, hawkzn, HELLEIA, Henry108, herbert, holubdema, horaczhlinska, Houbař, house192, Hulik, hypermlok, illy, IndyP, invape, J.Connor, jakouback, James, Jestrab2, JindrasT, jiskra, Kabukiman, kallenved, kamil, Kapis, karel, kaylin, Kazumaki, KdG, Kjon, Klatic, Lawer de Sanctis, Lenny, Leonardo, Lobok257, Lojza, lokeren7777, Luigi, Mankin, MarDos78, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, matrosh, MB, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, MickeyStuma, mikado, mikina, mildaE, misa, Mistak, Mitthrawnuruodo, monty.cl, Moyek, MP, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Nightmare, noMster, Odal , Odrikani, oleav, pacient, Pafnuc, Paldini, pavel, pechna, pennywise, Petr, Petrisko911 , POLAKST, Poseidon1978, q, Radek Blacksad, radimisko, RadimNemec, Radkos, raimi, RainDamage, RaptoR, renhoek, Ricarderon, robertsedmik, RudyRod, Rumburaq, Ruw, Samurai-Jack, Saran, SASAN_KING, Scarecrow, Schirru, SHORTY, Skot, Slaine, Slávek, spagr, Stara.kryta, strougy, suricattaontheway, tacmud, the.kasztan, Tialster, Toe, Tombal, trudoš, tulipstros, tuwanakha, Ukko, VanTom, Velkej šéf, Viking, vita, vranakx, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, xspeed, yama, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, Zíďas
Chce (19)
arnecht, Ashek, astérix, barthez, delsemela, Dr.Okamura, fusnix, hawkzn, jankie, krvinka56, Mamut12, MazeCZ, morbn, Netorack, nick, Orbeek, saucius, sleepless, T3ss
Shání (9)
astérix, calviti, FrankieOndatra, gobers, goldschmidchen, hawkzn, Kraken, QuickQuackery, razielus
Nabízí (1)
Fox01