John Constantine, Hellblazer: Syn člověka

4.2 | Crew | akční, horror | série John Constantine, Hellblazer

John Constantine kdysi udělal chybu - oživil mrtvého syna mafiánského bosse Harryho Coopera. O šestnáct let později se musí s následky tohoto činu vypořádat a postavit se tváří tvář noční můře, kterou vyvolal.

Scénář:
Garth Ennis
Kresba:
John Higgins
Lettering:
Alena Tejnická (Sarah)
Barvy:
James Sinclair
Překlad:
Štěpán Kopřiva
Redakce:
Filip Gotfrid
Obálka:
Glenn Fabry
Grafické úpravy:
Alena Tejnická (Sarah), Bohumír Tejnický

Obsahuje sešity série Hellblazer #129-133 (září 1998 - leden 1999)

Rok a měsíc vydání: 2005 | ISBN: 80-86321-85-1 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 124 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 349 Kč | Název originálu: John Constantine, Hellblazer: Son of Man | Vydavatel originálu: Vertigo (DC Comics), 2004

Obálka
3DD!3
3DD!3 19.7.2016

Povedená jednohubka, ve které se Ennis vrací ke starému známému Constantinovi. Není to taková paráda jako dřív, nějak mi tentokrát neštymuje to promlouvání ke čtenáři, ale má to svoje chvilky. Rozhodně je to ale úchylná libůstka, která se stane noční můrou pro všechny čtyřprocentňáky co to nějakým omylem chytnou do pazour. "Nenávidím děti."

kadas97
kadas97 6.10.2015

Nemám slov na Constantina Gartha Ennisa. Brutálne zvrátené a napriek tomu vynikajúce.

sedw
sedw 11.8.2014

Velmi zábavný příběh (okořeněn parádními hláškami) a podpořen atmosférickou kresbou, která k příběhu dokonale sedla. A nebýt poslední kapitoly, tak by to snad mohlo být i za 5*, ale konec mě opravdu zklamal. Jak již bylo napsáno níže, konec byl příliš rychlý a poměrně nelogicky vyřešený. Jinak se jednalo ale o výborné čtení a rozhodně pobavilo. Klidně bych si nechal líbit i další Hellblazery od Ennise.

adevr
adevr 24.1.2014

Tohle mne bavilo...

felis
M felis 22.5.2013

Přímočarý, zábavný příběh, ve kterém se kmotr potkává s vymítačem ďábla. Hezky nakreslený, brutální, plný zábavných vulgarit, tak jak to máme rádi.

kaylin
kaylin 6.5.2013

Pokud jste obdivovateli Gartha Ennise a hltáte každý jeho komiks, jako jsem jej hltal já, tak nebudete zklamáni, i když příběh skutečně není nijak převratný. Hlášky zde však nechybí, stejně jako násilí. Jenže pokud byste chtěli od komiksu trochu víc, pokud byste čekali jinou postavu než blonďatého Tommyho Monaghana, tak budete zklamáni. John Constantine je neskutečně podobný Hitmanovi, a to docela zamrzí. u nás je problém hlavně v tom, že "Hitman" tu má o něco větší tradici než "Hellblazer". Pokud se týká vydání v českém jazyce, papír je kvalitní, jen vazba (lepená) je trochu slabší a po nějaké době se začne rozpadat. Překladu nemám co vytknout, hlavně vulgarity jsou dokonalé. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/45-john-constantine-hellblazer-syn.html

George Walker Bush
A George Walker Bush 25.1.2013

Četlo se to celkem příjemně a hezky, je to místy i docela vtipné. I nějaký ten cool hororový moment se tam najde (pohled malého Roníka), náhled pod pokličku magorské mafiánské rodinky také stojí za to. A Constantine je opět sympatický ultradrsoň. Ale jinak příběh tolik neoslní, kresba téměř vůbec a některé věci, jako promlouvání Constantina přímo ke čtenáři, jsou řekl bych otravné...

Celkový dojem: 60%

Syndrom
Syndrom 23.11.2012

Nápaditá dramaturgie, mimicky skvěle zpracovaná konverzace. Slabý konec (respektive Constantinův twist).

Fry
A Fry 28.10.2012

Konečně jsem si sehnal i tento kousek, který je podle Pavlovského již skoro vyprodaný a jsou už jen poslední kusy.

Jeden delší příběh je možná víc než několik malých příběhů, a proto jsem se skoro hned zapojil do děje. Jediné co mi v příběhu nesedělo, je to, že John občas kecá mimo příběh, aby nám vysvětlil jeho myšlenky. No a teď už k samotnému příběhu: Johnův kamarád se dostane do průseru, což by nemuselo být tak špatné pro Johna, kdyby ho nežádal o pomoc. John první odolává, ale po chvíli nakonec podlehne. No a při té příležitosti se také dozvíme, proč se John bojí Haryho Coopera (bratra Normana Coopera, kvůli kterému se dostal Johnův kamarád do průseru) a také zjistíme, co předcházelo zrození pekelného Roníka, který se za tu dobu hodně změnil (Ne k lepšímu, ale k horšímu). Už zbývá jen jedno, a to se znovu setkat s tou obludou tváří v tvář.

Opět povedený příběh, sice ne tak, jak "Zamrznutí", ale i tak jsem se dobře bavil.

Kapis
M Kapis 10.10.2012

Jelikož jsem moc nečekal a Ennis se mi zajedl už dávno, musím říct, že jsem celkem mile překvapen. Přiznám se, že jsem si tento poslední kousek v knihkupectví koupil jenom proto, že jsem někde četl, že už je to skoro vyprodáno a k porovnání. A asi mi už zase kapku vytrávilo, příběh je svižný, žádné zbytečné proluky až možná na přílišnou Johnovu užvaněnost, při některých hláškách jsem se ale i od srdce zasmál, Higginsova kresba stravitelná a přehledná. Scénař je v globálu povedený, ale místy kapku klopýtá a nutné berličky, aby se hřídel rozjetého příběhu nezadrhla, jsou jen špatně sežratelné (např., že policajt vyklopí všechny podrobnosti proč někoho stíhají nějaké nule, které prohledávají byt nebo paňmáma v bordelu...atd..no ehm...). No ale ultrapromyšlený příběh, kde by všechno neprůstřelně sedělo, jsem od tohoto kousku ani nečekal, tady šlo o čistou do pekla svištící zábavnou vulgární brutalitu a tu jsem dostal v plné míře a jsem spokojen.

brkowycz
brkowycz 17.2.2012

Největší chyba asi byla číst "Syna člověka" po "Těžkých časech". John Constantine od Azzarela je samotář, v netypickém prostředí, je obestřen tajemstvím (nikdy přesně nevidíme, co vlastně těm vězňům prováděl) a zároveň je i člověkem, kterej magoří z nedostatku nikotinu a který cítí vinu. Kombinace tajemnosti a lidskosti dělá z Johna Constantina hrdinu, kterého jsem si zamiloval.
V "Synovi člověka" je ale Constantine úplně nikdo jiný. Je to vágus co nosí nátělník, mluví neuvěřitelně často a zbytečně sprostě, podvádí své kamarády a působí jako neskutečný zbabělec. Scénář je plný logických nesmyslů, které při trochu pozornějším čtení bijou do očí. Ennis zkrátka vaří podle svého osvědčeného receptu: "Vezmu kupu sprostejch slov a vmáčknu je i tam, kde se naprosto nehoděj, pár podivných úchylů, nadávání na církev plus sexuální fantazie 16ti lettýho kluka (pekelnej supermrdák a sex s lesbou) - a máme tu další průměrnou Ennisovku. Nemá to hloubku, nemá tempo, napětí, kresba je dost tuctová, celkově horší průměr.

Killingjoke
M Killingjoke 30.10.2011

Zábavné, čtivé, výborně nakreslené, plné klasických ennisovských hlášek a dějových zvratů, jež ke konci působí docela úchylně. A přesto... nebo možná právě proto se mi to hodně líbilo...

J.Connor
M J.Connor 12.4.2011

Dostal jsem na bolesti kodein a než jsem stihl vytuhnout, přelouskal jsem znovu Syna člověka... následující sen byl velmi solidní... jinak se jedná o perverzní a velmi zábavný book. Mix noirové kriminálky s mysteriózním hororem na mě fungovává.

massilia
massilia 30.11.2009

Ne tak dobrý díl jako Těžké časy, ale přesto pořád hodně zábavný Hellblazer. Řekl bych, že Constantinovi svědčí spíše temné příběhy z pera Warena Ellisa, Briana Azzarella či Mika Careyho než hláškující Garth Ennis. Ale i tak dobré komiksové čtení.

Tauren
Tauren 12.3.2008

Ennis je dobrej.

erik
erik 29.1.2008

Bavilo ma to viac ako Corben a basa. Je to klasická Ennisovka, má to fajn hlášky. Úvodný pokec o deťoch sa mi veľmi páči (ako pomerne čerstvému otcovi dvojičiek) :)

choze
choze 25.1.2008

"ZDÁ SE, ŽE JE TO NĚJAKÁ ODNOŽ INKUBA, SODOMO GOMORSKÝ PODDRUH." "MÁ METROVÝHO ČURÁKA, DICKU." " ANO A I KDYŽ VEZMEME V ÚVAHU, ŽE TO MůŽE BÝT UMĚLECKÁ NADSÁZKA, NECHTĚL BYCH HO POTKAT V NOCI V TEMNÉ ULIČCE." Další brutální Ennisova óda na chlapské přátelství , lekce odpovědnosti sama za sebe a várka navážení se do náboženství, naroubované na hodně temný a drsný gangstero-horor, který na svém Ennisovském žebříčku řadím na druhé místo hned za druhého PREACHERA. První okecávací sešit ještě nic moc (celkově mě iritovaly neustálé vzpomínkové pasáže), ale počínaje druhým se to ďábelsky rozjede až k zkratovému konci. Stejně jako u PREACHERA se tu najdou nějaké ozvuky pozdějšího PUNISHERA (Constantinovi sousedi, nenávist k yuppies), ale je to v normě, dost dobrá byla scéna mučení kleštičkami na nehty. Výborná Higginsova atmosférická kresba, obzvlášť toho kluka nakreslil kurevsky zlověstně. Jak je u nás u Ennise zvykem, české vydání kvalitní a za dobrou cenu, překlad dobrý, i když to gangsterovo "POSRAL JSTE SE V KINĚ?" mě taky zatahalo za uši. Moje nejoblíbenější scéna - křesťané se modlí v kostele spolu se satanisty.

brkowycz
brkowycz 13.11.2007

Totální zklamání. Občas mi přijde že Ennis bez DIllona moc neumí, ikdyž zatím j.em nečetl Hitmana. Příběh je takovej... zdá se narychlo spíchnutej, závěr úplnej propadák, k hezký kresbě jednotvárný zabarvení. Myslim že bez tohohle se člověk obejde.
60 procent za hlášky.

Woffce
Woffce 24.10.2007

Ale jo, zábavný...

Wiruss
Wiruss 8.10.2007

Pěkně se to četlo, pěkně to i vypadlo, ale zda si na to za 10 let vzpomenu to nevim...

Davey
Davey 26.6.2007

Kresba pěkná,příběh taky nebyl špatný,jen škoda toho konec,mohl být více prodloužený :P

Godsmacker
Godsmacker 3.3.2007

Souhlasim se Squashem :-)

squash
squash 15.10.2006

Higginsova kresba mi sedla. Příběh je v podstatě gangsterka štrejchlá okultismem. A to já můžu. Jen to finále mi přišlo tak trochu rychle a divně vyřešený... Jinak hlášky, nadávky a mluvení ke čtenáři = výborné. Už se těším na Těžký časy...

Saiffer
M Saiffer 7.9.2006

O Hellblazerovi toho moc neviem, ale nikdy som nemal pocit, že by sa niečoho bál. To bola pre mňa prekvápko číslo jedna. Potom som sa raz zarazil, že komu to vlastne kecá a zistil som, že mne čitateľovy :) Tiež haluz. Namiesto Cacodemonov si vyvolal skôr Cock-a-demona, ale to už je Ennis. Vcelku v pohode book, ale niečo "viac" tomu chýbalo. Jo... a "Vy jste se snad posral v kině" je podľa mňa pecka ;)

Corto
Corto 21.7.2006

Taky mám radši Azzarellova Hellblazera, ale jinak Ennis i Higgins předvedli slušný výkon...

Gekon
Gekon 5.6.2006

Ve skutecnosti je tohle jeden z tech slabsich hellblazeru. Osobne mam radej treba Freezing over.

Slaine
A Slaine 10.5.2006

Mno v žebříčku Ennisovek se Hellblazer zařadil po bok Hitmana na 2-3. místo. Bavilo mě to, moc mě to bavilo, některý situace jsou fakt vtipný (viz Markýzovy tři bubliny). Vynechaný písmenka jsem během nepozorného čtení neobjevil žádný, takže v pohodě. Mně trošku vadil překlad - některý nadávky mi přijdou, jako takový "sakra jak by se to dalo přeložit, všechny sprosťárny už jsem vyplítval"... vysloveně zhnusující mi přišlo, když bratr mafiánskýho bosse řekně "Vy jste se snad posral v kině" případně nadávka "čuramedán". Ale abych jen nekritizoval, jiný hlášky mi zas přišly nezvykle vtipný, což je nejspíš zásluha překladu.

Shrnuto brutální a vtipná zábava, zasazená do sympatickýho okultistickýho kabátku.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 27.4.2006

Konečně jsem se dostal k české mutaci a musím říct, že jsem s překladem velmi spokojen. Jinak "Son of man" je asi můj nejoblíbenější hellblazerovský book. Dělá to i kresba Higginse, kterou mám raději než kresbu "dillonovskou". Nejoblíbenější tři bubliny: 1 - No nazdar. 2- Já píchám lesbu. 3 - Dostanu nějakou cenu? MdS

willis
willis 25.7.2005

Standardní Ennis. On opravdu píše všechno dost podobně, má i podobné vedlejší postavy a na rozdíl od Moora, (který dokáže psát daleko pestřeji) se opradu začínám Ennise přejídat. A to letos od něj má vyjít ještě hafo věcí. Jinak book je zpracovaný pěkně, papír je kvalitní. Příběh je normálka. Ale to, jak si nakonec Constantine poradil s tím démonem mi nějak logicky nehraje.

Ogre
Ogre 22.7.2005

Da sa to, v porovnani s US originalom sa mi paci viac ceske vydanie (kvoli lesklemu papieru, amici to vydali na takom nicmoc hajzlaku). Ja by som trosku s Ennisom zbrzdil, v jednom roku od neho vyjde tolko veci ze by sa mohol prejest. Predsa len jeho styl pisania je rovnaky v kazdom booku a v kazdej serii. Adolescenti sa uslintaju blahom kvoli nadavkam ktore nie su v bokoch od Vertiga cenzurovane :-), mne sa pacili farby a spracovanie ktore je oproti US originalu trosku ostrejsie (kvoli papieru ?) - az na jednu stranu ktora je mierne rozpita (asi scan ?). Co takto v dalsom Hellblazerovi pridat do sacku vypadane pismenka z tohto booku aby si to kazdy dolepil ? Rucne sa mi to nechce dopisovat 8-)

Netorack
Netorack 15.7.2005

A další písmenko do sbírky: sešit 2, strana 6: "Protože p(r)ávě teď budeš potřebovat..." Hnidopiši všech zemí, spojte se ;)

DEmnoG
M DEmnoG 14.7.2005

to Scarface: Prave jsem docetl Hellblazera podruhe a skutecne jsem na vypadana pismenka narazil, ale pouze ve dvou pripadech. Jako prvni stranku nepocitam obalku. Konkretne kapitola 3, strana dve, panel vlevo dole, mluvi Norman: "Jak js(i) tuhle rikal" a kapitola 4, strana jedenact, druhy panel nahore, prvni bublina, posledni veta: "Do lidsk(o)-nelidske podoby". A posledni vytka z jineho soudku, kterou bych radil uz do skupiny "hnidopiske stourani", ale ted jsem si toho vsiml: kapitola 3, strana pet, nejvetsi panel na strance, podbublina u Johnova textu, posledni dve vety - posledni veta je citace, proto by mela predchozi veta mela koncit dvouteckou a nasledovat uvozky. Ale tady si nejsem jist, jestli podle pravidel ceskeho pravopisu neni nakonec v poradku, jako korektor bych se neuzivil.

Netorack
Netorack 12.7.2005

Slušný book, od Ennise teda u mě stále vede Punisher. Moc mi nesedla kresba, všechny ksichty se mi zdály stejné...
Scarface: Chybějící písmenka tam opravdu jsou, a ne jednou. Až to budu číst znovu, klidně napíšu konkrétní stránky

HEX
HEX 12.7.2005

Bohužel jsem skoro celý tenhle book znal z různých povídání o Ennisovi nebo Hellblazerovi, ale když si někdo dá pozor na spoilery tak je tam opravdu dost veselých nápadů.

Scarface
Scarface 12.7.2005

André: Jsi jediný, kdo tam viděl nějaké chybějící písmena... a pokud by jich bylo opravdu tolik, kolik píšeš, tak si troufám tvrdit, že by si toho kromě toho ještě někdo všiml. Můžeš prosím napsat, kde ty chybějící písmena byla (a jestli je náhodou neodnesli ti růžoví sloni, co tě rušili od čtení?)

DEmnoG
M DEmnoG 11.7.2005

No tak na tuhle libustku jsem se pomerne tesil, ale je znat, ze Ennis zacal pozdeji vykradat sam sebe. Baracek divnych sousedu, to jsem uz videl v Punisherovy a nevim, po Hitmanovya Preacherovy me tenhle book neprisel tak koulervoouci, jako vysse zminena dilka. Ale i presto jsem se prijemne zacetl a nektere momenty se mi tuze libily. Za zminku stoji Crwacky zpracovani publikace, ktere jest velmi kvalitni. Vypadanych pismenek jsem si nevsiml, ale faktem je, ze ja tyhle chybicky neregistruji.

Luboš
Luboš 10.7.2005

Zklamání...více jsem psal na auditu k Synu člověka..a já se tak těšil.

7.7.2005

Pro Andrého a jim podobné - můj vzkaz najdete u reakce na Vycházející hvězdy. Takže naopak. Sarah

Black Bro, yo
Black Bro, yo 4.7.2005

Brutální, úchylný, jednoduchý, zábavný a není zbytečně dlouhý, prostě poctivé "béčko" u kterého se skvěle odreagujete.

andre
M andre 4.7.2005

Docela jsem se bavil. Taková nenáročná četba na odpoledne po náročném večeru. Ale chtělo by to zaměstnat korektora, nebylo snad stránky, kde by nechybělo alespoň písmeno. Nejsem sice žádnej češtinář (modří už vědí), ale todle mě otravuje až uráží. Takže tak.

Lobok257
Lobok257 4.1.2018

besikv
besikv 28.8.2017

Salien
Salien 24.6.2017

dajik
dajik 17.6.2017

Mildaha1
Mildaha1 2.5.2017

Tomket.Tom
Tomket.Tom 30.1.2017

barthez
barthez 25.12.2016

Zbysek2410
Zbysek2410 15.12.2016

Paldini
Paldini 13.11.2016

monte walsh
monte walsh 21.9.2016

3DD!3
3DD!3 19.7.2016

filemon
filemon 27.6.2016

577177
577177 5.6.2016

Jabba
Jabba 25.5.2016

OwerLord
OwerLord 20.4.2016

Golem
Golem 11.2.2016

Olesh
Olesh 16.1.2016

crush
crush 1.1.2016

Mrlah
Mrlah 10.11.2015

Hlavac
Hlavac 31.10.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

Killingjoke
Killingjoke 11.8.2015

disclose
disclose 3.8.2015

Abstinent
Abstinent 22.5.2015

kadas97
kadas97 18.5.2015

Deckard
Deckard 1.5.2015

Raijin
Raijin 26.4.2015

trudoš
trudoš 21.4.2015

Kaaos
Kaaos 23.3.2015

chcita
chcita 15.3.2015

Honzin
Honzin 15.3.2015

hellblazer
hellblazer 20.2.2015

OldaB
OldaB 8.1.2015

Houbař
Houbař 15.12.2014

Doppelganger
Doppelganger 8.12.2014

calvin10
calvin10 3.11.2014

pdfak
pdfak 23.9.2014

netvor
netvor 24.8.2014

sedw
sedw 11.8.2014

Mikko
Mikko 6.7.2014

lutrix
lutrix 16.5.2014

Ogre
Ogre 10.5.2014

Fos4
Fos4 18.4.2014

Lachvos
Lachvos 15.4.2014

segy
segy 8.3.2014

Madmax
Madmax 26.1.2014

adevr
adevr 24.1.2014

Schramm
Schramm 5.1.2014

Karolín78
Karolín78 27.10.2013

dracula
dracula 26.10.2013

Final
Final 7.10.2013

Zeebonk
Zeebonk 23.8.2013

Fox01
Fox01 17.8.2013

mart.in
mart.in 14.7.2013

Dinik
Dinik 12.7.2013

Walome
Walome 10.7.2013

Spideyy
Spideyy 13.6.2013

RaptoR
RaptoR 11.6.2013

oleav
oleav 27.5.2013

Librarian
Librarian 27.5.2013

blackJag
blackJag 25.5.2013

felis
felis 22.5.2013

Shpeckk
Shpeckk 5.5.2013

kaylin
kaylin 5.5.2013

namdnas
namdnas 30.4.2013

2scha
2scha 27.4.2013

Nightmare
Nightmare 26.4.2013

strougy
strougy 5.4.2013

AxusNalim
AxusNalim 2.4.2013

rooty
rooty 23.3.2013

Noci
Noci 22.3.2013

mineralk
mineralk 21.3.2013

Grrr
Grrr 9.1.2013

Baffman
Baffman 5.1.2013

Saiffer
Saiffer 3.1.2013

Fry
Fry 28.10.2012

Light
Light 14.10.2012

Kapis
Kapis 10.10.2012

Syndrom
Syndrom 25.9.2012

willis
willis 17.2.2012

brkowycz
brkowycz 17.2.2012

Slaine
Slaine 15.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 13.2.2012

pearlxjam
pearlxjam 6.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

andre
andre 5.2.2012

Luboš
Luboš 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

HEX
HEX 5.2.2012

Netorack
Netorack 5.2.2012

snook
snook 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

Gekon
Gekon 5.2.2012

Corto
Corto 5.2.2012

squash
squash 5.2.2012

Spyro
Spyro 5.2.2012

Tuxedo
Tuxedo 5.2.2012

Godsmacker
Godsmacker 5.2.2012

namathur
namathur 5.2.2012

Davey
Davey 5.2.2012

Wiruss
Wiruss 5.2.2012

Woffce
Woffce 5.2.2012

choze
choze 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

Tauren
Tauren 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

massilia
massilia 5.2.2012

mikimachr
mikimachr 5.2.2012

J.Connor
J.Connor 5.2.2012

Četli:
2scha, 3DD!3, Abstinent, bboorreekk, besikv, blackJag, calvin10, chcita, cyboy, Darth Raelchi, DEmnoG, Doppelganger, Draco nobilis, Final, Fos4, Fox01, Fry, Golem, Grrr, hellblazer, Houbař, J.Connor, Jabba, James, jiskra, Kaaos, kadas97, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, Killingjoke, Lachvos, Librarian, Light, Lobok257, Madmax, mart.in, michelangelo, namdnas, oleav, Olesh, Paldini, pavlosson, Petrisko911 , PKD, raimi, RaptoR, Rinter, Schramm, Slaine, syon, Tomket.Tom, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, vita, VXP, Zack, Zbysek2410, Zeebonk

Mají:
2scha, Abstinent, adam.butch.kubik, adam.ra, adevr, afri, Alfi, amazing_k, Andreew, antiimini, Avian, AxusNalim, Azalin, Azbest, AZTeck, Baffman, barthez, bboorreekk, BeeSee, Benji, besikv, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, bobo666_2005, Braindead, brkowycz, bronxik, burzum, calvin10, calviti, Cassidy, Celestius, Chaolinek, charvos, chcita, choze, Const.ex, Corteg, Corvus, CP, Cr4sh, crush, CSE_AC/DC, cyboy, Davey, DAxik, DEmnoG, Dinik, disclose, domo9321, doophy, Doppelganger, dr. Gull, Draco nobilis, dracula, Drakeus, Drbo Jebo, dre, Duff.man, duri, Einstain666 , erik, Famozní, faster86, fel68, felis, figis, filemon, filippo, filosh, Final, Fos4, Fox01, freestyletricker, Fréza, Fry, Fuf00n, Fugas, Godsmacker, Golem, goodspeed, GORERATED, Grebenda, grinder, Grrr, Hamichal, hedgehog, hellblazer, herbert, Hlavac, holubdema, Honzin, Honzin92, Houbař, Hulik, hypermlok, Iggy Pop, ikshorm, imro, invape, isildur heir, ivos309, J.Connor, Jabba, James, jendavondra, Jezbo, jiskra, Johnny Sasaki, jones1240, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, kallenved, Kaluž, Kapis, Karolín78, kaylin, Kazumaki, KdG, keplik, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Kocour, krvinka56, Lachvos, Librarian, Light, Lisien, Lobodlak, Lobok257, lokeren7777, lutrix, m.abrams, maara, Madmax, mAGiic, mainman, mangan, markic, mart.in, Martin Buchal, Marvin, Maryl, Masinfira, Matej-29, Matejrychly89, Mauzr, MB, merhyx, mgeralt, michelangelo, mikado, Mikko, mildaE, Mildaha1, MindReader, Mistak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, MP, Mr.Plysh, Mrlah, namdnas, NecRoman, Netorack, netvor, Nightmare, Ninjer, Noci, noMster, nx, Odal , OldaB, Olesh, OwerLord, padre_negro, Paldini, Papa Wu, pavel, pavouk, pdfak, pearlxjam, Pepares, peposek, Petr, Petrisko911 , PH79, planika, POLAKST, Poseidon1978, q, Radkos, Radowan, raenius, Ragnarog, Raijin, Raikou, raimi, RainDamage, RaptoR, renhoek, Ricarderon, Rinter, Rocksteady147, rooty, Rudá Táňa, RudyRod, Saiffer, Salien, Samurai-Jack, Schramm, sedw, segy, Shpeckk, Sirius, Sitez, Skot, skřetman29, Slaine, sleepless, SmoothNCool, Sněhurka, songoku, stanleystar, Stara.kryta, stepan.tichy, strougy, syon, tacmud, tankgirl, Tarka Daal, timek, tomasko33, Tombal, Tomek, Tomket.Tom, Tony TwoDee, trener83, Trpiš, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, vita, Vítek, Vojtěch 393, vranakx, vrazdinek, VXP, willis, Wiruss, Woffce, worf, xai, xintax, yama, yogi, yojimbo, z-e-d, Zack, Zajo original, Zbysek2410, zebedee, Zeebonk, Zíďas, zlejzmrd

Chtějí:
Babany, Balů103, deefha, DracoAn, Druid, EvilvsGod, Fricki, fusnix, gezic, gwen666, Holmwood, Infarkt, J.T.honza, jakouback, Jenna De Vinne, Knize_Ignor, Luse, Majkl, malejmates, matrosh, Maty48, MonsterGyre, Oompa Loompa, rockyt, Strokes, Tomate, Velkej šéf, xxaannddeerr, zdoog

Shání:
deefha, delta11, Flash, gezic

Nabízí:
lord Vetinari