Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Thorgal vyráží na nákupy, ale v srážce během bouře příjde o loď. Aby si mohl pořídit novou, nechá se zlákat na soutěž v lukostřelbě, ve které na vítěze čeká velká finanční odměna. Řízením osudu se mu partnerem v tomto smrtelně nebezpečném klání stává Kris de Valnor, krásná, ale naprosto bezcharakterní válečnice, se kterou bude Thorgal v budoucnu zažívat ještě mnohé krušné chvíle.

Scénář
Jean Van Hamme
Art
Grzegorz Rosiński
Překlad
Jitka Zadinová
Redakce
Štěpán Kopřiva
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-902422-8-6 (CREW)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 305 mm
Tisk
barevný
Váha
176 g
Stran
48
Cena
119 Kč
Originál
Thorgal #09: Les Archers (Lombard, 1985)
 • faster86
  Jednoduchý dobře napsaný příběh o turnaji lukostřelců, velice dobrý díl.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.12.2020 08:31Modrá CREW #06 - Thorgal #09: Lukostřelci
  „V umení páchať zlo svojmu blížnemu nepozná ľudská predstavivosť hranice.“ Thorgala zbožňujem od útleho detstva. Najviac sa mi páčia diely ladené do fantasy resp. sci-fi (v sérii sa obidva zdanlivo nesúvisiace žánre úžasne a prekvapivo hladko navzájom prelínajú). Realistické zošity príliš neobľubujem. Nie, že by ich bolo veľa. Ale pár by sa našlo. Lukostřelci bohužiaľ patria presne medzi tých pár. Je to príbeh bez rozprávkovej atmosféry, sci-fi motívov a mytologických prvkov. Z tohto pohľadu sú Lukostřelci asi to najnudnejšie, čo som v rámci ságy čítal (a to som čítal všetko, čo v češtine vyšlo). Nemôžem však dať len 2* a to prevažne z dvoch dôvodov: kresba Rosiński je tradične nádherná a scenárista Van Hamme do príbehu zakomponoval postavy, ktoré budú kľúčové pre neskoršie albumy. Konkrétne Drevenú nohu, jeho bláznivého, ale statočného synovca Tjalla a zákernú, manipulujúcu a mohutným spôsobom nepredvídateľnú Kriss z Valnoru. Tieto postavy zohrali zásadnú rolu v nasledujúcich štyroch dieloch o krajine Qaa (albumy Země Qaa, Tanatlokovy oči, Město ztraceného boha a Mezi zemí a nebem). Thorgala: Lukostřelcov vďaka tomu svojím spôsobom môžeme vnímať ako Tolkienovho Hobita voči trilógii Pán prsteňov.
 • louza
  Ze všech fajn Thorgalů je tenhle poněkud méně fajn. Jde o Thorgalovskou povídku, jejíž přínos je hlavně v tom, že přivádí na plátno nové postavy z nichž Kriss se ukáže být Thorgalovou nemesis a hybnou silou mnoha pozdějších událostí, ale to čtenář nemůže tušit. Takže si myslí, že tahle kniha je v podstatě jen o jediném dobře odvyprávěném turnaji v lukostřelbě. V rámci úvodní kapitoly většího celku by to bylo asi v pohodě, ale jako samostatný sešit je to jen plácnutí do vody. Právě kvůli takovýto knihám razím tezi, že Thorgal jedině v integrálech. Jinak to nemá fazónu.
 • Michigan
  Hm, no nevím, kde se všechna ta zdejší chvála na tenhle díl bere. Kriss je ženská napřesdržku, to chápu, ale proč za ní Thorgal s Thjallem furt lezou a snaží se jí zachraňovat, to mi rozum nebere - ani jeden evidentně nemá pud sebezáchovy, což je zrovna v Thorgalově případě do očí bijící (a ať mi nikdo netrvdí, že ten bitchslap je u vikingů jen namlouvací rituál). Navíc je tu dost nelogických jednání a rozporů i v samotných postavách, nejdřív Kriss pomstychtivě nechá pozabíjet všechny bandity, co jí znásilnili, aby nám bylo ukázáno, jak je nemilosrdná, aby následně jen tak mimochodem dala naopak milost jednomu ze soutěžících, kteří přepadli Thorgala. Snaha riskovat zdraví svých blízkých v nesmyslné soutěži o pár peněz mi zas vůbec neseděla do charakteru toho výrobce šípů. Nebyla to úplně špatná epizoda a na zkratkovité rozhodování postav jsem si v téhle sérii už celkem zvykl, ale neměla žádný přesah jako někteří jiní Thorgalové a pět hvězdiček si rozhodně nezaslouží.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.1.2018 11:55Modrá CREW #06 - Thorgal #09: Lukostřelci
  Takový krásný oddechový příběh, na který potom navazuje Tanotlok, i když jsem to dřív nevědě, na situaci to nic neměnilo a já si tento příběh milerád vychutnával. Thorgal na mě působí dojmem zachycení různých epizod z jeho života, kde každá epizoda má svoje místo a čas. Přesně dávkované a nerušící. Lukostřelci hrají prostě sami za sebe a další dodatečné postavy jsou opravdu zajímavé
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš29.12.2017 12:56Modrá CREW #06 - Thorgal #09: Lukostřelci
  Kultový diel Thorgala a jeden z najlepších ak nie úplne najlepší. Skvelé a sympatické nové postavy, z ktorých krásna Kriss dostane neskôr vlastnú sériu. Príjemný príbeh plný prekvapení a nečakaných udalostí. Čítalo sa to veľmi dobre a kresba je ako vždy kvalitná.
 • Absinther
  Jasně, je to Thorgal takže je to dobrý i když zrovna Lukostřelci patří k těm několika málo příběhům které mě zase až tak nenadchly.. Z Thorgalova charakteru tady občas až příliš moc vyskakuje takovej ten foglarovsko-rychlošípovskej (ikdyž T. je spíš přesnošípovskej) dobrák a člověk místy čeká kdy bude pomáhat stařenkám s nákupem přes divokou řeku... Jde v zásadě spíše o vatu ve které je nutné představit nové charaktery důležité pro další příběhy....
 • Kocour
  Thorgal mi nikdy nic neříkal, ale když už mi tenhle komiks nějakým omylem přistál doma, tak jsem si ho (po několika letech skladování v knihovně) přečetl - a byl jsem příjemně překvapen! Thorgal je správňák Dušínovského ražení, ale kromě toho je taky mistr lukostřelec, který zasáhne pět naráz vystřelených hliněných holubů. Příběh je docela hezky vystavěn - Thorgal přijde o loď > potřebuje peníze na novou > rozhodne se zúčastnit lukostřeleckého klání, kde hlavní cenou je pěkná sumička zlaťáků nebo čeho. O tyhle prachy má zájem fůra dalších lukostřelců, kteří neváhají použít všechny možné špinavé podrazácké fígle, aby vyhráli. Samotný turnaj je vymyšlen vážně ďábelsky a vůbec není tak děsně nudný, jak jsem se obával celé ty roky, než jsem se pustil do čtení. Příběh nakonec i solidně vygraduje, a i přes jistou míru předvídatelnosti mě tenhle Thorgal vážně příjemně překvapil. Což už tak docela neplatí o pokračování "Nad jezerem beze dna."
 • Final
  Final mecenáš26.7.2012 07:14Modrá CREW #06 - Thorgal #09: Lukostřelci
  Jedno z nejoblíbenějších čísel s Thorgalem.
 • Raul
  Klasicky fantasy pribeh tocici se okolo turnaje, intrik a kradeze. Postavy jsou dobre napsane a pribeh se dobre cte. Navic je doprovazen vybornou kresbou.
 • BlackDragon
  take klasicke dobrodruzstvi :P
 • Fry
  Mě, tahle dobrodružství vždy baví.
 • Azalin
  Azalin mecenáš20.9.2010 13:36Modrá CREW #06 - Thorgal #09: Lukostřelci
  Jeden z nejlepších Thorgalů.
 • BlackDragon
  hra s postava, obcas vsak naznaky nerozvinuteho deja... inac velmi dobre :)
 • FrAnK
  urcite jeden z lepsich Thorgalu pro me..
 • andywart
  Rosiński bol jeden z mojich detských vzorov. Kresba je veľmi slušná. Príbeh zaujme až do konca
 • Tauren
  Tohle není pro mě.
 • Spacecore
  hustý bylo celý to lukostřelecký klání...
 • namathur
  ponevadz strilim...

 • Markyz de Sade
  Asi tisíckrát jsem přečetl "Dítě z hvězd", ale Thorgal v dnešní době mě již nebere. MdS
 • Kapis
  Kapis mecenáš9.1.2006 07:56Modrá CREW #06 - Thorgal #09: Lukostřelci
  Výborný a silný příběh, kresba taková moc roz.... no jak bych to řekl, bez jasných obrysů, ale dobře se to čerlo, moc dobře
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš18.7.2004 15:30Modrá CREW #06 - Thorgal #09: Lukostřelci
  Thorgal je fajn. Rad si ho prectu, tod vse.
 • willis
  Tenhle Thorgal mě hodně navnadil, ale při čtení ostatních dílů jsem pochopil, že tenhle díl hodně kvalitou přesahuje ostatní. A to takovým způsobem, že to vypadá jako kdyby ho psal někdo jiný než Van Hamme.
 • Slaine
  Fantasy mám hodně rád a Thorgal je docela dobrý fantasy. S důrazem na "docela"...
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš4.7.2004 09:39Modrá CREW #06 - Thorgal #09: Lukostřelci
  Thorgal je příjemný počtený a má to dicky výbornej příběh i když kresba pokulhává.
364313
Četl/a (114)
2Hitman3, 2scha, 81splinter, adevr, autokineton, bananzluty, ben_bella, bierce, binnmode, Blacksad, Caiiiczech, calvin10, Chaolinek, cobe, Const.ex, crewni.konzerva, Crics, cyboy, DanQ, Darker, Darth Raelchi, davidek, Deckard, DEmnoG, Doctorow, emanek, erik, farnhajt, faster86, fel68, figis, Filios dVekerec, Final, flipflop, Fos4, foudy, Fox01, Fry, Glumal, gwen666, Houbař, house192, hypermlok, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, Jabba, James, james dixon, jankie, Jestrab2, jiskra, Joshua_T, kallenved, Kapis, Keno, Killingjoke, Kocour, Kraken, Lawer de Sanctis, Le Porello, Leonardo, Lobok257, Lojza, mart.in, mgeralt, Michigan, misa, monte walsh, Moyek, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Nezbi, Norri, oleav, Paldini, pbabinec, pechna, Petr, Petrisko911 , PH79, Poseidon1978, puolpm, RadimNemec, raimi, RaptoR, Raul, robertsedmik, RudyRod, Schirru, seneke, SHORTY, Slaine, Spacecore, spagr, spekktrum, strougy, t0mas, T3ss, tacmud, the.kasztan, trudoš, Ukko, utresyby, VanTom, Velkej šéf, vita, vranakx, vrazdinek, VXP, Zbysek2410, zgrywus
(313)
2Hitman3, 2scha, 3E, 665+1, 81splinter, adam.ra, adevr, afri, Alfred, amazing_k, Andreew, arnecht, arsan, Ashek, Askalon, autokineton, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bananzluty, barthez, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Beng.D, Benji, ben_bella, bierce, binnmode, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacksad, Blair, bmc75, Bobik, bobo666_2005, bodhi, Braindead, brkowycz, Bubsy, burzum, Caiiiczech, calvin10, calviti, Cassidy, Chaolinek, cobe, Const.ex, Corteg, Corvus, Cr4sh, crewni.konzerva, Crics, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, DanQ, danyno76, Darker, davidek, DAxik, Deckard, DEmnoG, denny, Dinik, disclose, Doctorow, doophy, Dr.Okamura, DracoAn, dracula, dr_benway, Durvi, ebbe_voe, emanek, Erich, erik, farnhajt, faster86, fel68, felis, figis, filemon, Filios dVekerec, Final, flipflop, Fos4, Fox01, FrAnK, FrankieOndatra, Fréza, Frizer, Fry, fubong, Fugas, Glumal, Godsmacker, goldschmidchen, gongon44, goodspeed, GORERATED, Greyman, grinder, Grynca, gwen666, Hades, Hamichal, Hash, hawkzn, Hebled, HELLEIA, Henry108, herbert, herrman, holubdema, Honzissis, horaczhlinska, Houbař, house192, Hulik, hypermlok, Iggy Pop, imro, IndyP, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jabba, James, james dixon, jankie, jerry67, Jestrab2, JindrasT, jiskra, johx, Kabukiman, kallenved, kamil, Kapis, Kapitán, karel, Kazumaki, KdG, Keno, kilt, KINIMODUS, Kjon, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Kocour, krabtech, Kraken, kravak, Lawer de Sanctis, Le Porello, Lenny, Leonardo, Lisien, listr, Lízátko, Lobok257, Lojza, lokeren7777, lostkokots, Lysandra, maara, Mamut12, mangan, Mankin, Marcus Fenix, MarDos78, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, matohan, matrosh, MB, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, MickeyStuma, mikado, mikina, mikki.maser, mikolas, mildaE, misa, Mistak, Mitthrawnuruodo, Mleako, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, morbn, Moyek, MP, Mr.Plysh, mrkirby, muflon, namdnas, NecRoman, Netorack, Neutrino, Nightmare, noMster, nx, obitus, Odal , Odrikani, OldaB, oleav, Ondraseeek, Pafnuc, pajo1919, Paldini, Papa Wu, pavel, pbabinec, pechna, pennywise, Petr, Petrisko911 , PH79, PHM, POLAKST, Poseidon1978, PP, puolpm, q, QuickQuackery, RadimNemec, Raikou, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, renhoek, Ricarderon, Robb, robertsedmik, rooty, RudyRod, Rumburaq, Ruw, Saiffer, saja, Samurai-Jack, SantinoV, Saran, SASAN_KING, Schirru, seneke, SHORTY, shyANDROID, Sidi Santini, SirSandál, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, spagr, spekktrum, Stara.kryta, stnly, strougy, suricattaontheway, t0mas, T3ss, tacmud, Thor, Tialster, Toe, Tombal, Tominos, tomned, tonda, trudoš, tulipstros, tuwanakha, Ukko, utresyby, vallyslayer, VanTom, vasek, Velkej šéf, Viking, vilten, vita, vranakx, vrazdinek, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, Xeelee, xintax, xspeed, yama, yogi, yojimbo, Zajda, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, Zíďas
Chce (8)
ChaoticMan, delsemela, fusnix, krvinka56, nick, Orbeek, Radkos, saucius
Shání (1)
gobers
Nabízí (8)
bobo666_2005, Fox01, Fugas, Ivan Kucera, Kocour, PHM, SirSandál, Slaine