Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Děti mají často své neviditelné kamarády. Zvlášť když žijí samy s rodiči na ostrově odtrženém od světa a Thorgal zrovna na pár dnů odjel mimo domov. Je to celkem normální – takže není divu, že Jolanovo vyprávění o kamarádovi jménem Alinoe nebere příliš vážně – dokud se jednou zelenovlasé dítě s nepřítomným pohledem nezjeví na prahu chatrče. A dokud nezačne mít vztek.

Scénář
Jean Van Hamme
Art
Grzegorz Rosiński
Obálka
Grzegorz Rosiński
Překlad
Richard Podaný
Žánry
fantasy, horor
ISBN/ISSN
80-7341-198-9 (BBart s.r.o.)
80-7341-198-9 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 305 mm
Tisk
barevný
Váha
515 g
Stran
48
Cena
249 Kč
Originál
Thorgal #08: Alinoë (Lombard, 1985)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.12.2020 08:29Thorgal #08: Alinoë
  Bol som v šoku, toto je pomaly až hororový album! Začína sa opatrne, ale ku koncu už je to ozaj napínavý nervák. Ukazuje sa, že kým Thorgal po svojich hviezdnych predkoch nezdedil v podstate žiadne výnimočné schopnosti, Jolan ich zdedil dosť za nich za oboch. S rodičmi vyrastá na krásnom ostrove, avšak ako dieťaťu je mu ľúto, že tu nemá nikoho, žiadnych kamarátov, s ktorými by sa mohol hrať (Muf na všetko sám nestačí). A potom sa objaví čudný chlapec so zelenými vlasmi a ten... ale nie, nebojte sa, nebudem spoilerovať. Nechápem síce, prečo mu Aaricia náramok nedala preč násilím tak, ako neskôr Thorgal a tiež nerozumiem tomu, ako sa pred nebezpečenstvom chceli ochrániť tým, že prespia na kamennom ostrovčeku asi tri metre od brehu. A Thorgalov príchod v poslednej chvíli je už tiež taká „klasika“. Napriek tomu prevládajú určite a bez debaty pozitívne pocity. A troška zimomriavok k tomu ako bonus.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.8.2018 22:33Thorgal #08: Alinoë
  Tak tohle byl nářez. Tohle jsem fakt nečekal, že by někdo mohl (natož takto) napsat. Člověk si říká, že se jedná o krásný dětský psychologicky-laděný příběh a ono se to v podstatě zvrtne v brutální slasher horor. Alinöe je ten Jason Vorhees, Freddy Krueger a všichni ti démoni z Insidious, Sinister, Deliver Us from Evil, The Conjuring a Lights Out. Temné, drsné a naprosto neočekávané, že toto lze napsat, natož zařadit pod Thorgala - myšleno velmi pozitivně. Tohle jsem fakt nečekal a fakt mě to odzbrojilo - do toho tam vlastně ani nebyl Thorgal a jedná se přitom o budování vztahu matka-syn. Úžasné!!
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš29.12.2017 01:48Thorgal #08: Alinoë
  Po posledných slabších častiach znovu veľmi dobré čítanie. Tentokrát je to čistý horor a musím uznať, že veľmi dobre vymyslený a vystupňovaný.
 • gaspoda
  gaspoda28.1.2012 15:13Thorgal #08: Alinoë
  předlouho nemohl sehnat ale zadařilo se nic méně Thorgal je pro mě srdcovka přesto mě příběh malinko zklamal(snad že je příběh tak krátky)
  jinak já určitě doporučuji nadech horroru fantazy a scifi to se jen tak nevidí
 • choze
  choze14.8.2009 22:24Thorgal #08: Alinoë
  První Thorgal u nás vyšel devadesátém roce u S. Press s podtitulem Dítě z hvězd (7. díl originální řady), kdy působil jako zjevení. Krásně tenkrát zasvěcoval nezasvěcené do této série a to vysvětlovacím trojpříběhem střídajícím žánry od historického přes fantastický až po sci-fi. Jen horor chyběl, což mělo být napraveno v následujícím sešitě s tajemným názvem Alinoë (8. díl originální řady) inzerovaném na zadní straně obálky Funky Kovala od téhož vydavatelství. Koho by napadlo, že si na něj budeme muset počkat celých 14 let až ho vydá BB Art. Ačkoli jdou oba díly v originální řadě hned po sobě, jelikož je sedmička jakýsi mezidíl, je osmička dějově úplně někde jinde - Thorgal je už dospělý, žije se svou ženou Aaricií (která se na konci sedmičky teprve narodila) na opuštěném ostrově a má s ní malého synka. A právě ten si pro nedostatek přátel vysní imaginárního kamaráda jménem Alinoë, který se záhy stává až příliš reálným... a nebezpečným. Van Hamme Thorgala hned zkraje odlifruje do pryč, nechává na ostrově samotnou ženu s dítětem a pozvolna jemně šponuje napětí - od falešných poplachů přes znepokojivé poznámky dítěte, zjevení Alinoë a jeho "zkažení se" až k děsivému finále, ve kterém před zlem útočícím na všechno živé zdá se není úniku. Pěkně čistě vystavěný příběh, ale že by to byla zas až taková bomba...
 • erik
  erik14.1.2008 09:06Thorgal #08: Alinoë
  Jediný Thorgal, ktorého som si kúpil, pretože sa manželke páčili popisy na internete. A je to veľmi pohodový horor.
 • Spacecore
  Spacecore6.1.2008 14:49Thorgal #08: Alinoë
  Wáu...děsivý
 • royan
  royan6.9.2007 21:44Thorgal #08: Alinoë
  zajímavý díl, tenhle horový náměť se mi velmi líbil
 • krvinka56
  krvinka5610.8.2006 16:25Thorgal #08: Alinoë
  Moc podivnej až to přestává býti ten Thorgal co se mne kdysi líbil.Ale na druhou stranu je škoda že přestal vycházet.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade6.2.2006 13:55Thorgal #08: Alinoë
  Asi tisíckrát jsem přečetl "Dítě z hvězd", ale Thorgal v dnešní době mě již nebere. MdS
 • willis
  willis29.9.2004 12:10Thorgal #08: Alinoë
  Tentokrát horor, ale vlastně se ani nemusíte bát, stejně všichni vědí jak to dopadne.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš26.9.2004 18:27Thorgal #08: Alinoë
  Thorgal jako dicky. Hnojová kresba, ale supr scénář. Navíc lazeno do hororu. Hm to já rád.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš26.9.2004 12:24Thorgal #08: Alinoë
  Thorgal je fajn. Rad si ho prectu, tod vse.
17245
Četl/a (52)
aza, bierce, calvin10, Crics, Darker, Darth Raelchi, davidek, Deckard, DEmnoG, emanek, erik, Filios dVekerec, Final, flipflop, foudy, Glumal, house192, hypermlok, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, japes, Jestrab2, Lobok257, Lojza, mgeralt, Michigan, Moyek, Mr.Plysh, NecRoman, oleav, Paldini, pbabinec, pechna, radimisko, RadimNemec, raimi, Raul, rooty, Schirru, sleepless, Spacecore, spagr, Stara.kryta, tacmud, the.kasztan, trudoš, Velkej šéf, vranakx, Zbysek2410, zgrywus
(142)
007, adam.ra, afri, arnecht, arsan, Ashek, Avian, aza, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Beng.D, Benji, blackJag, bmc75, Braindead, burzum, calvin10, calviti, Cassidy, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, cybern, Darker, davidek, DAxik, Deckard, DEmnoG, Dinik, disclose, doophy, DracoAn, emanek, erik, farnhajt, fel68, filemon, Filios dVekerec, Final, Fos4, Fréza, Frizer, gaspoda, Glumal, goodspeed, grinder, Grynca, Hades, Hamichal, hawkzn, herbert, hi_jacker, holubdema, horaczhlinska, house192, Hulik, hypermlok, illy, invape, J.Connor, Jestrab2, JindrasT, Kabukiman, karel, Kareru, Kazumaki, KdG, Kjon, Lenny, Lízátko, Lobok257, Lojza, Mankin, MarDos78, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, MB, mcleek, merhyx, mgeralt, Michal Opitz, Michigan, mikado, mikina, Mistak, monty.cl, Moyek, Mr.Plysh, naut77, NecRoman, Nightmare, noMster, Odal , Odrikani, oleav, Pafnuc, Paldini, pavel, pbabinec, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, raimi, RainDamage, Ricarderon, rooty, Samurai-Jack, Saran, Schirru, Skot, Slávek, sleepless, spagr, strougy, tacmud, the.kasztan, Toe, Tombal, trudoš, tulipstros, tuwanakha, vasek, Velkej šéf, Viking, vranakx, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus, Zíďas
Chce (12)
astérix, Erich, fusnix, Kapis, krvinka56, Mamut12, morbn, Premek, RaptoR, Raul, Slaine, T3ss
Shání (11)
AlienDr, astérix, binnmode, goldschmidchen, IndyP, Kraken, Leonardo, Marran, Mitthrawnuruodo, Raul, razielus
Nabízí (1)
Fox01