Želvy Ninja: Menu číslo #02
Comics Centrum1. vydánízáří 2015série Želvy Ninja 2/3
4
...
Koupit
Dozvíme se kam se poděl mistr Tříska a odhalíme původ tajemné látky, která zmutovala Želvy. Přitom si jen tak odskočíme na mezigalaktické hry na Triceratonu. A hádejte, kdo je vyhraje.


Hřbety všech 40 dílů série vytvoří v knihovně obrázek Leonarda, Rafaela, Michelangela a Donatella.

Scénář
Kevin Eastman
Art
Peter Laird
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Václav Dort
Redakce
Marek Barányi (Keram), Václav Dort, Richard Klíčník
Žánry
akční, superhrdinský, týmovka
ISBN/ISSN
978-80-86839-92-9
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
154 x 233 mm
Hmotnost
378 g
Tisk
barevný
Stran
160
Původní cena
249 Kč
Originál
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Works, vol. 1 (IDW Publishing)
V tomhle díle se vše zlepšilo. Jak kresby, příběh, hlášky, tak i postavy. Nemám co vytknout, tohle mě bavilo. 5/5
Dějově výrazně ucelenější než první Menu a co se týče humoru snad i trochu sympatičtější. Především už zde nejsou trudnomyslné výstřelky želvích adolescentů, což je za mě jedno velké plus. Zápletka je ovšem stejně ujetá a chvílemi prekérně natvrdlá, ale odpovídající zlatým osmdesátkám, přičemž funguje právě tím způsobem, jaký od komiksu čekáte. Nejsem zastánce bláznivých kosmických dobrodružství, kdy autoři hýří jedním nápadem za druhým, ale zároveň si usnadňují práci vytvářením vhodných udělátek, které pak vytahují z rukávu v okamžiku, kdy potřebují děj posunout dál, každopádně tady to tak nějak šíleně funguje. Přitom oceňuji posloupnost gradace, která dokáže šlapat ve vyjetých kolejích a zároveň překvapit občasným karambolem. Želvy ninja zde skutečně nejsou těmi dobrosrdečnými hrdiny z televizního seriálu, ovšem svébytná dávka humoru jim zůstala vlastní. Jen to zbytečné rekapitulování patřící k dobovému způsobu vyprávění mě vytáčelo. Tím by si však člověk neměl nechat zkazit zábavu.
Ježiš, jak já miluju Želváky. Druhé menu s sebou přináší lepší dialogy, vývoj charakterů postav a hlavně lepší příběh. Opepřené o nové postavy, lokace, a obecně tato kniha rozvinula univerzum Želv Ninja, které tu jede na plné obrátky. Kreba je samozřejmě taky lepší. Ucelenej, napínavej a chytlavej příběh, odkaz na Star Wars, Želvy Ninja, origin story Želv, přiblblá rasa emzáků a roboti. Podtrženo, sečteno, tohle je osmdesátkovej komiks, kterej šmakuje dneska ještě líp než tehdy. Těšim se na Menu číslo 3, ale snad se těma Želvákama nepřežeru a nebudu tlustej. Za mě 5*
Lepší než jednička, ale dialogy jsou dost neobratné (možná vina překladu?), chutnalo, ale znám lepší.
Pořád dobré tempo a pořád dobré příběhy. Tady už ale autoři šly mnohem více sc-fi cesou a Dimenze X je krásná a Triceratopsí národ jsou fakt úžasní a i tak skvěle nakreslení. Zase, parodie a parodie a nebrat si servítky. Prostě jedna velká bžunda a pořád skvělé nasazení a humor.
Zelvy Ninja a jejich druhe Menu pokracuje tam, kde to prvni skoncilo. Mame tady uceleny pribeh a jedno velke mezigalakticke dobrodruzstvi. Opet jsem se dobre bavil. Vice na http://www.ctukomiks.cz/2016/07/zelvy-ninja-jejich-tri-menu.html?m=0
Chce to čas a Želvy nindža se dostanou pod kůži, do krevního oběhu a rovnou do srdce! Milé příběhy, které mají duši, akci, vtip... legendy nelhaly :)
Určitě se jedná o lepší kousek, než menu číslo 1 a to především díky velice povedenému příběhu, který vás okamžitě vtáhne. Příběh je napínavý, plný akce, je zajímavý a nese se v duchu sci-fi, což je vlastně u Želv novinka. A je to novinka, která komiksu náramně prospěla. Jednoduše jsem se bavil, užil si pořádnou jízdu a byl spokojen i ze strany, že hlavní zápletka se vyřešila, ale okamžitě se otevřela další, která nás čeká v dalším pokračování. Kresba je taková rozporuplná, někomu sedne, někomu ne, hold se jedná o oldschool underground a není to úplně komiksový mainstream ale jelikož mě sedla, tak nemám vlastně nic moc, co by mě na Želvách vadilo. Jo, vlastně jedna věc ano, přijde mi, že postavy nejsou nějak extra zajímavě rozpracovány, především, co se týče jejich psychologické stránky, prostě jsou hodně jednoduché, bez nějakého většího vývoje, ale to se třeba časem změní, jinak jsem velmi spokojen a komiks bych doporučil jako takovou lehčí oddechovku nejen pro fanoušky Želvích ninjů.
Želvy prostě nezklamou,tyhle příběhy čtu na jeden zátah.Tu sci-fi expedici si ale možná měli nechat až na pozdější díly,jinak ale na tom není vůbec nic špatně a jsem opět spokojen.
Nebyla to taková jízda, jako první díl, ale stále jsem se velmi bavil. Zasazení do vesmíru, kde jednou z mimozemských ras jsou triceratopsové, jsem se zpočátku obával, ale kupodivu to fungovalo dobře. Kresba opět dobře k příběhu sedí, žádná extratřída to ale není. Suma sumárum parádní a ulítlá oddechovka a pokud člověk neočekává nic víc, bude se bavit.
Želvy Ninja pořád skvělé, nicméně nemůžou se všechny díly vést na vlně nostalgie a zase nějak extra převratné, či dech beroucí scény jsem v této knize také nenalezl. Ale ani žádné mínusy. Proto hodnotím 4mi a všem rozhodně tuto ,bokovku, DOPORUČUJI! .
Opět skvělé druhé číslo, které dokončí rozdělaný příběh. Opět se to skvěle četlo a já se u toho bavil. Prostě jen tak dál a doufám, že u nás vyjde všech 40 čísel. 100% :)
Byl jsem zvědavý na "undergroundový" komiks osmdesátých let, ale fakt nevím, co má tohle společného s undergroundem. Asi tři sprostý slova? Želvy ve mně žádnou nostalgii nevyvolávají, nikdy jsem nečetl žádný komiks ani knihu, a ani neviděl film. Takže musím říct, že je to prostě s**č*a. Mizerný scénář jako ze superhrdinských komiksů šedesátách let, mizerná kresba, nulové nápady. Tohle prostě nechápu. Asi jsem příliš zmlsaný moderními komiksy, které mají hlavu a patu. První díl jsem si koupil, druhý půjčil v knihovně a pro třetí už nestojí ani do té knihovny zajít.
Tenhle želvácký pravěk opravdu občas působí, že to psal a storyboard vymýšlel dvanáctiletý fanda kačera donalda a díky tomu to často dost skřípe v dynamice a nadbytečnosti textu. Přecejen dnešní čtenář je už zhýčkaný obecně sofistikovanějším standardem. V tomhle směru bych teda rozhodně nesouhlasil s kaylinem. Řekl bych, že opravdu zestárla (jde ale o to, že na tom není nic špatného). Na druhou stranu je to pořád správně undergroundové a autenticky syrové.. Lehce slabší dej (hlavně ten ve spejsu, který byl sice krásně uvolněný co se nápadů týče, ale zároveň dynamicky nejkostrbatější)definitivně spasila poslední cca čtvrtina, která byla zábavná, napínavá a třeba pro mě i dost překvapivá.
Želváci nacházejí třísku a vydávají se do vesmíru. Série si zachovává neotřelého ug ducha a tvůrci se v nápadech rozhodně neupejpají, pravdou ale je, že sci-fi dobrodružství sedí k želvám přece jen o trochu méně než bitkaření v ulicích a kanalizacích města. Želvy si nicméně drží fazónu a dávají čtenářům příslib do budoucna.
"Želvy Ninja: Menu číslo 02: Jedinečný originál" - Uzavírá se nám první svazek želv ... Želvy se vydávají po stopě organizace TCRI a kromě toho, že zjistí, co se stalo s Třískou se taky vydáme na dobrodružství do vesmíru!! A i když to nerad přiznávám, tak mi to připomnělo staré dobré "Star Wars" ... Barová potyčka (Mos Eisley), lesní konflikt (Endor) a cestování vesmírem nadzvukovou rychlostí ... No a v závěru se konflikt přesouvá na Zemi, kde do budovy TCRI vpadne národní garda ... Výhledově je to tedy o trošku slabší jak první část, ale stále dost dobré! Kam nás děj zavede příště ?? ... Za mě 4*!
Knuckless: Je-li barva v originálu červená, nechal bych ji červenou:-)
Knuckless: Za mě jedině dobře, želvy jsou tak víc "maskovaní nindžové" než "různobarevné postavičky". Červená navíc působí hezky agresivně a to podtrhuje drsnější atmosféru příběhů. A navíc na ní nejsou vidět nevypratelné skvrny od krve...
George Walker Bush: Když mi pan Dort v Comics Centru ukazoval želví originál, tak právě řikal, že se pro české vydání o tom přebarvení pásek uvažuje. Že se tak nestalo už víme, otázka je, je to dobře? :-)
"Želvy Ninja" jsou sérií, která ani trochu nezestárla a také v současné době bude čtenáře bavit stejně, jako bavila čtenáře v polovině 80. let. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/10/1008-zelvy-ninja-menu-cislo-2-70.html
Pořád ten samý náser jako první část, byť uznávám, část ve vesmíru poněkud nudnější. Škoda, že to končí uzavřeným příběhem, minule mě na koupi dvojky navnadil otevřený konec...
Ten příběh je ještě naivnější a přiblblejší než v díle prvním. Tahle rozmáchlá vesmírná dobrodružství bývají obecně přitroublá, na druhou stranu jsou to želváci se svými hláškami, jsou celkem vtipné a přiměřeně akční, tudíž kniha se čte celkem dobře. Co mě však štve nejvíc, že nemůžu rozlišovat želvy podle barvy pásek:-)

Celkový dojem: 60%
Číst se to dá, ale nadšený z toho zatím pořád nejsem. Překvapilo mě množství sci-fi prvků, pořád tomu ale hrozně chybí humor. Navíc kdo někdy četl Hulkův příběh ve vesmíru, kde bojuje jako ve starém Římě, tak na tomhle komiksu ho nic nepřekvapí. Za tři.
První a poslední sešit super, kvalitka jako minule. Ale vesmírné intermezzo v prostředních dvou mě nudilo a nebavilo - jako cliffhanger na konec prvního sešitu dobrý, ale roztáhnuté do dalších dvou sešitů je to nuda.
Zatím je to stejné, jako pozdější (slavnější) komiksové příběhy.:)
Želvy se přesunuly do vesmíru a překvapivě to stále skvěle funguje
recenze: http://www.youtube.com/watch?v=xu-DAFYRAEE
Jako moment, April je černoška???
"Už mám těch prehistorickejch sráčů akorát tak dost!!" Druhým želvákům se to opět podařilo. Když jsem druhé menu otevřel a zjistil, že Mistr Tříska zmizel, pochopil jsem, že musím znovu z knihovny vytáhnout první díl a přečíst znovu poslední třetinu knihy. Po osvěžení paměti jsem se pustil do druhého "meníčka" a začal jej pomalu přežvykovat. Zpočátku jsem tomu nemohl přijít na chuť, ale v půlce mě to zase chytlo a do konce už to byla divoká jízda. Kresba je pořád taková svérázná, ale některé panely dokážou vyrazit dech. A pořád je to nahláškované. Dobrou chuť!
27491922
Četl/a (130)
123peta, 3DD!3, 81splinter, adevr, Al0f0k, Alfred, autokineton, Babany, BadBoy, Benny, binnmode, Blacksad, calvin10, Cever, Chaolinek, charvos, cobe, ComicBookGuy, ConanVJ, crewni.konzerva, cyboy, Darth Raelchi, davidek, deadpool, deefha, DEmnoG, Dezodoo, Django, Doncek4321, Doppelganger, Draco nobilis, Elnie, erik, farnhajt, Filip123, Final, foudy, Fox01, Fr3d_K, Franta z Čokolády, Fry, fuerto_gepa, Georgíno J., Golem, guseppe, Houbař, hromotlk, hugosnowden, IndyP, invape, Izmir Čupr, James, jankie, jeanbaklajean, Jimbeam90, JORDY, Joshua_T, kallenved, kaylin, KdG, Kil-Khal, kindanerd, Knuckless, Koci, Kocour, Kokuun, koudy, Kraken, Librarian, Lobok257, LookAss, Lord Baltimore, luky.kuky10, majer, Martinb, me, mearez, Mercurio, mgeralt, Mike-sh, mineralk, MisaSutcliff, miuanek, Moyek, mozzu, mstefl, namdnas, NecRoman, Noci, Norri, oleav, Olesh, Poniczech, Poseidon1978, predek, punisher, RadimNemec, raenius, raimi, RaptoR, robertsedmik, rockyt, RudyRod, S4TW, Sagikkun, samuelo12, Schramm, seneke, SHORTY, Shpeckk, Sir_Pete, spekktrum, Spike, terrordemon, tomaseek, Tommar, trudoš, Tyfus, TZcomics, Ukko, Velkej šéf, vita, Vojtěch 393, VXP, Vyjebanec17, Walome, Wiw, Zavulon, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(303)
123peta, 2scha, 665+1, 81splinter, adam.ra, adevr, Al0f0k, Alfonzo, alois13, Amati , andik007, Artigas, autokineton, Awakener, Babany, BadBoy, Baffman, bananzluty, batoo, bboorreekk, BeeSee, Benny, binnmode, blackJag, Blacksad, Bob, bobo666_2005, bourgeois, Buchtic, burzum, calvin10, calviti, Cever, Chaolinek, charvos, cobe, ComicBookGuy, ConanVJ, cranial, CSE_AC/DC, Cute_Unicorn, cyboy, D.K.Logic, Dali, Dani El, DanQ, davidek, DAxik, deadpool, deefha, DegiCZ, delta11, DEmnoG, Dezodoo, disclose, Django, DKoscik, DoctorWho, Doncek4321, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, dre, dvoracekpetr1, Elnie, Erich, erik, farnhajt, faster86, FatMonster, felis, Filcka, filemon, Filip123, filosh, Final, Fr3d_K, Franta z Čokolády, Fry, fuerto_gepa, Georgíno J., Glumal, Goeger-Devil007, goldschmidchen, Golem, gongon44, grinder, guseppe, Gustik5, Hades, hahahoho, Hamichal, Hebled, herrman, Honza R., Houbař, hromotlk, hugosnowden, Hulik, husakpetr93, ikshorm, IndyP, Infarkt, invape, Izmir Čupr, J.T.honza, Jak, James, jankie, jeanbaklajean, jendavondra, Jimbeam90, jirin, jjjirik, JORDY, Josh, Joshua_T, KadetJaina, kallenved, kapicka, Kapis, Karel Sec, Kareru, kaylin, Kazumaki, KdG, Keenkeen, kendor007, keNNoslaw, kindanerd, Knuckless, Koci, Kocour, Kokuun, komik.sx, Kraken, Krvavý Patejl, krvinka56, kubanec13, Kunden, Leland, Lenny, Librarian, listr, Lobok257, LoganCZ, Lojza, LookAss, Lord_Arthas, luky.kuky10, maara, Malachias, Mamut12, Mariohurbanek, markic, Markyz de Sade, Marthy76, Martinb, Maryl, Masinfira, Matejrychly89, Maty48, mcleek, me, meffis, Mercurio, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, Mike-sh, mikina, Milten, mimo_provoz, mindstormjak, mineralk, Miriyak, MisaSutcliff, Miss Amphipolis , Mitthrawnuruodo, miuanek, moiqpiom, monty.cl, Moyek, mozzu, MP, Mr.Plysh, mrkirby, MrKulda, mstefl, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, Noci, NOD82, noMster, Norri, nx, o2t2, Odal , OldaB, oleav, Olesh, oru, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, petrsimcik, pk123x, Poniczech, Poseidon1978, predek, prokop.prcik, punisher, pusta, Qee, RadimNemec, Radkos, raenius, raimi, RaptoR, razielus, Ricarderon, robertsedmik, rockyt, Roxigor, RudyRod, Ruw, S4TW, Sagikkun, Saiffer, saja, samuelo12, Saran, SASAN_KING, Schramm, sedw, seneke, Sesta, SHORTY, Shpeckk, shyANDROID, Sick666, Sidi Santini, Sir_Pete, Skot, sleepless, slothest, SmoothNCool, smrtihlav7, spekktrum, Spider-man, SpiderJerusalem, Spike, Staník, StanleyHu, suricattaontheway, syon, t0mas, Tabasco, tacmud, Tarka Daal, terrordemon, The Genius, Tialster, Till, timek, tomaseek, tomasko33, tomastrejbal, Tommar, Tommy Monaghan, TommyBOYER, tomned, Toren, Trevelyan, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, TZcomics, Ukko, Valis, Velkej šéf, vishnar, vita, Vojtěch 393, vteco, Wiruss, Wiw, xai, xintax, xspeed, Yefery, yogi, yojimbo, Zajo original, Zavulon, zdennanek, Zíďas, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (6)
Badgu.y1902, barthez, Corvus, delsemela, Pista, xxaannddeerr
Koupí (1)
Corvus
Prodá (3)
Mildaha1, nx, oleav