MrKulda

MrKulda

Jméno: dankoboi
Email: kout.daniel@seznam.cz

MrKulda
MrKulda | 5.5.2019 | Tokijský ghúl #14

Diskutabilní. Stále narážíš na něco, co je základní součástí (alespoň bojové) mangy. Japonci 'nemusí' - Japonci to tam vkládají automaticky, a je to tak přirozené jako když Spideyho začne varovat pavoučí instinkt a kolem něj jsou ty prapodivné čárečky/blesky. Je to vypomáhání si, aby čtenář pochopil, o co jde, nebo něco, co k tomu patří?
Tvoji recenzi jsem četl celou. Neberu ti ji, chtěl jsem se pouze vyjádřit k této části, co se citoslovců týče, jelikož jsi tomu věnoval značnou část a pokud to mělo vliv byť jen na jedinou hvězdu, přišlo mi to jako škoda.

MrKulda
MrKulda | 4.5.2019 | Tokijský ghúl #14

Ukřižujte mě, upalte mě, snězte mě zaživa, ale já proti finálnímu svazku Ghúla nemám výhrady.
Přesně tohle jsem od téhle série očekával (a v nějakém 9., 10. a 11. díle mi to chybělo) a přesně takhle to má být - depresivní atmosféra, šílené scény, chaos. A ano, je to právě tak neuvěřitelně chaotické, protože to do toho vygradovalo, stejně jako Kanekiho mentální stránka. Možná jsem jeden z mála, ale souboje mi zas tak nepřehledné nepřišly, a co víc, všechno tak nějak zapadlo na svoje místo a zároveň otevřely dveře nové sérii.
A...menší SPOILER...
...mnohem více se mi líbí toto chladné zakončení, kde ani jedna ze stran nevyhrála, a schyluje se k něčemu většímu...
...konec SPOILERU.
Nechci brát lidem jejich zdejší hodnocení. Ale rád bych se k němu alespoň vyjádřil a zkusil se TG zastat.
Spoustu názorů chápu, a rozumím, že tohle není to, co většina očekávala. Ovšem většina výhrad se tu vztahuje k tomu, že se něco nepochopilo. Proč se šlo támhle, bylo to halucinace či skutečnost, co ten konec...?
Mě volume přišlo celkem přímočaré, a pokud některé fakty zůstavájí otázkou, je to autorův záměr. Samozřejmě, že některé věci zůstaly naprosto neodhaleny (viz. Hide), jelikož se to bude řešit v :Re.
A co se citoslovců týče... Je to jako kdybych si najednou začal stěžovat, proč je manga psána zprava doleva.
Vážně?
Jasně, spoustu lidem to může vadit. Ale to je manga. A proč si na to stěžovat až u posledního dílu, když jsi to četl ve všech předchozích třinácti svazcích, cyboyi?

S Kafkou je to stejné. Buď se naladíte na jeho styl psaní, co je spíš jako zpověď psychiatrovi (či ho automaticky chápete), nebo nejste cílová skupina. A je to v pořádku. Ovšem stejně tak jako to lidi mohou odsuzovat, mohou to i zbožňovat.

MrKulda
MrKulda | 9.3.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Jsou komiksy, které mě během první četby moc nebaví, ale když pak o nich zpětně přemýšlím, uvědomuji si, jak byly super.
Jsou komiksy, které mě během první četby baví, ale nenechají ve mě žádný hlubší dojem, a po týdnu si na ně ani nevzpomenu.
A pak tu jsou komiksy, jako je tento, a ty mě baví jak během čtení, tak pak i na ně vzpomínám v dobrém.
Atmosféra, uvažování a dedukce, sympatie k hlavním charakterům, můj velmi oblíbený žánr na kočku a myš, útěk z určitého objektu...
Manga, do které vkládám své naděje, a u které cítím, že bude promyšlená od začátku do konce...a že ten konec bude opravdu uspokojující.

MrKulda
MrKulda | 5.3.2019 | Gantz #22

Komentář od cyboye jsem si přečetl celý, a ať mangu miluju jak chci, musím souhlasit. Protože ono to tak opravdu je.
Proto tu chci vyzdvihnout pro mě dvě výjimky, kterým se od těchto zavedených šablon povedlo odtrhnout:
Death Note, a Fullmetal Alchemist.
Death Note je pro mě prostě manga i anime král, protože je to geniální, neskutečně záživné a strhující, a i přes to že druhá polovina nebyla původní autorův záměr, má to hlavu a patu.
A Fullmetal Alchemist? Ten od začátku přesně ví, co chce odvyprávět. Snad až na pár výjimek tam nic nepůsobí jako vata, a už jak se ten příběh začal psát, autorka věděla, o čem že to vlastně bude psát. Kupříkladu zbožňuju jak Útok titánů tak Tokijského ghúla, ale tyhle série jsou vážně vymyšlené za pochodu. Jedinému, komu se podařilo táhnout záživnost a smysluplnost po vážně DLOUHOU dobu byl Naruto, ovšem i ten se pak v jednom bodě zlomí. Ale tak co čekat od 80ti svazků.

MrKulda
MrKulda | 22.2.2019 | Tokijský ghúl #13

Po dlouhé době mě Ghoul bavil. Protože i přesto, jak vás všichni málem umlátí do bezvědomí po zjištění, že vám anime verze nepřipadá tak špatná, a cpou vám mangu za každou cenu, poslední díly to bylo fakt meh. Nepřehledná teen rubačka o hovně... ok, oproti anime to jakž takž alespoň dává smysl... ale jak říkám, od nějakého devátého svazku pěkná bída.
A proto jsem rád, že alespoň ty poslední dva finální svazky jde kvalita opět nahoru. Ono se to vpodstatě nese úplně ve stejném duchu jako všechny poslední svazky. Ale má to styl, který jsem si naposledy užíval v osmém svazku. Postavy a jejich hlášky nejsou trapné (nebo rozhodně ne tak jako předtím), vizuální stránka je taky jedna z nejlepších v sérii, a prostě to bavilo. Už se těším na :re, které si rozhodně zaslouží dát šanci. Tak už jenom ať je ten poslední, 14. svazek alespoň v podobné kvalitě jako tento, a Tokyo Ghoul se mohl uzavřít s úctou.

MrKulda
MrKulda | 15.12.2018 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #05

Tlačení na pilu není nikdy dobrá věc, tudíž vnucování humoru za každé situace trošku sráží celkový dojem, ovšem není to nic katastrofálního, vtipy i někdy fungují, a druhá polovina svazku, kde se začínáme dozvídat více o minulosti bratří Elriců, to vytahuje nahoru.

MrKulda
MrKulda | 12.7.2018 | Malý Mikuláš: Původní komiks

Bez chyby, Francouzi tohle prostě umí a Mikuláše číst a mít v knihovničce je jedna radost. Nejvíc jsem se ale stejně smál až u posledních, psaných příběhů, protože až tam je znát ten skvělý Goscinnyho rukopis, který je pro Mikuláše typický, a který znám ze všech těch knížek, co naprosto miluju:)

MrKulda
MrKulda | 4.7.2018 | Kick-Ass 3: Nářez 3

Komiks, u kterého jsem už ani nedoufal, že tu vážně jednou ještě vyjde. Přece jenom od prvních dvou dílů je to už nějaká doba, ovšem když vyšla před nedávnem Zabijačka, moje dětské naděje opět vzplály a kurva jsem si přál, aby rovnou dovydali i toho posledního, třetího Kick-Asse. Děkuju! A co k samotné knize?:
Top, top, TOP. Kick-Ass 3 končí přesně v tom stylu, ve kterém to celé začal, a to je zároveň i ten nejlepší styl. Celou knihu jsem si několikrát říkal, že to je jako číst re-masterovanou jedničku, spousta situací a různých věcí je tam stejných, nebo alespoň podobných, čímž je ale tohle zakončení o to více...nostalgičtější? Jo, asi tak. Paradoxně, ze všech předešlých dílů (včetně Hit-Girl) je tento nejméně morbidní, a i přes to (alespoň za mě) nejvíce komplexní a dospělý. Ikdyž si tak říkám, jestli to není právě díky tomu.
Konec mě možná mírně překvapil, ale co si budem, jsem za něj rád. Celkově je to prostě senzační!

MrKulda
MrKulda | 15.6.2018 | Tokijský ghúl #10

Možná to je jen mnou, ale tenhle díl mi zatím připadal z celé série nejdětinštější. Tenhle problém jsem opravdu zaregistroval až zde, nicméně všechny ty rádoby vtipné hlášky, co ze sebe až přehnaně hloupí antagonisti chrlili, mě vůbec nebavili a připadalo mi, jako kdyby tohle psal úplně jiný autor. O dvojstránkách "Když ikonky mluví" se už vůbec nezmiňuji...
Furt je to ale něco, za co maximálně strhnu jednu hvězdu, jelikož si uvědomuju, že takhle velký problém jsem s tím mohl mít možná jenom já, a navíc je to opravdu jen několik hlášek jedné vyloženě debilní postavy (ke které se ale bohužel někdy přidávalo i okolí), jinak jsem si tenhle akcí nabitý svazek zasazený v mysteriózním prostředí dost užil.

MrKulda
MrKulda | 1.6.2018 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #03

Bratry Elricovy nutno zbožňovat. Na tomhle příběhu je super to, že to píše žena - jejich bratrství funguje, příběh je neskutečně zajímavý, výpravný a poutavý, má to příjemný humor vedle kterého je i úžasná emocionální stránka, a není typicky (na poměry mangy) uřvaný a až zbytečně brutální, přitom nám tu autorka v tomhle zdánlivě dětském světě vždycky dokáže vnést dosti temné prvky a tajemství. Čímž nechci tvrdit, že tohohle není muž schopen, či naopak, že takhle dokáže psát každá žena. Ale chápejte, zrovna zde je ten rukopis opravdu znát. Je to takové čisté, elegantní...a to zejména kresba, která je (opět, na poměry mangy) krásně přehledná a velmi pěkná.
Škoda je jen jedna věc, což už není chyba samotného Alchymisty: ta délka vydávání je úmorná. Jo jo jo, já chápu jak to crew má, že potřebuje poptávku, případně zvýší rychlost atd. ... Ale zrovna tento příběh je potřeba sjet naráz, nebo alespoň v nějaké rozumné rychlosti. Ovšem s celkovým počtem 27 svazků, které tu (počítám s aktuální rychlostí vydávání) budou vycházet po dobu nějakých sedm let... No potěš. Pokud vás to doopravdy baví a zajímá, zkoukněte anime verzi - já začal s originálem z roku 2003, lepší je ale Brotherhood; miluju obě verze, Brotherhood je však kompletně podle mangy, a to je asi to, co vás zajímá primárně. Poté se, jako já, můžete těšit, že si takto jednou za tři měsíce oživíte děj. Ale tak co, hlavní je, že to vůbec vychází, jen tedy přeju a doufám v to, že se tu u nás Elricové co nejrychleji (pokud vůbec) chytí a rychlost bude moci býti navýšena.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.5.2019 22:18
Komentáře u comicsů: 55
Hodnocení comicsů: 65
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 28 (cca 6412 Kč)
Má: 68 (cca 21275 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0