MrKulda

MrKulda

Jméno: dankoboi
Email: kout.daniel@seznam.cz

MrKulda
MrKulda | 16.12.2019 | Tokijský ghúl:re #03

Je jedno jestli je to klaďas či záporák, každá postava v Tokyo Ghoul:re je naprosto jebnutá a měla by si zajít k psychiatrovi. Celé je to šílené, zvrácené a dokonce bych se odvážil tvrdit, že už to i docela spadá do toho žánru "horror", jelikož některé výjevy v tomto svazku mě zarazily a donutily si scenérii prohlížet o něco déle.
A ano, jsem z toho nadšený. Protože když už má něco zastávat psychologický thriller, tak ať pořádně a nebojí se toho.
Jediné, co tomu ale poněkud škodí, je přeeeeehršel postav, ve kterých jsem se trochu ztrácel, nebo mě zkrátka nezajímaly (každá naprosto basic Holubice tu musí mít vlastní prostor, a já fakt nevím o koho jde a ani mě to moc netankuje, ovšem na druhou stranu to může celkem dobře fungovat i na efekt, kdy

!MENŠÍ SPOILER! tu byl během boje představen jeden inspektor z řad Holubic, přičemž mu byly věnovány dvě či tři stránky, ohledně jeho myšlenek, motivace, atd., takže menší naděje ohledně toho, že by postava mohla být pro příběh důležitá, a to vše jenom proto, aby mu na následující straně jistý ghúl utrhl hlavu !KONEC SPOILERU!

Tokyo Ghoul mě prostě baví a těším se na další svazek. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout ten o něco větší počet stran, než je u mangy co vychází v sérii běžné, ale to už je drobnost.

MrKulda
MrKulda | 1.8.2019 | Tokijský ghúl:re #01

Příběh Kanekiho aka aktuálně Sasakiho se vrací a pokračuje v plné parádě. Vymazlenější, komplexnější, zábavnější.
Re přichází už od základu s novým pohledem (ze strany ÚPG) na celý ghúlí svět, což je skvělá změna a dává vyprávění nový nádech s potenciálem na ještě zajímavejší příběhy. Jsou nám představené nové postavy, které mají na první volume prostoru až až, aby se alespoň naťukla jejich personalita.
Ovšem, co je hlavní, po dočtení poslední stránky knihu zavíráte s pocitem, že se tam opravdu něco stalo, a že to nebylo jen plácání do prázdna (celý svazek je zaměřený na jeden případ, jeho vyšetřování, a nějaké to seznamování).
Za mě Haise Sasaki a jeho tým Quinxů rozhodně ano, a už se těším na další svazky!

MrKulda
MrKulda | 1.8.2019 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #01: Do soumraku

Spider-Mana zbožňuju a je to můj nejoblíbenější hrdina už od dětství. Takže i přes to, jak velký fanoušek Spideyho jsem, tohle byl za mě slabý odvar. Celá kniha na mě spíš působila jako takové zorientování, jak to v aktuálním Marvel universu vypadá (ovšem narozdíl od takového DC Rebirthu, tady si dali tu práci s tím, abyste v tom neměli bordel), jinak je to ukecané, místy nudné, a do týdne si nevzpomenu, o čem to bylo.
Velké ALE je ale poslední sešit, který byl prostě dokonalost sama, a za který bych samostatně napálil hned šest hvězdiček, jenže to je bohužel "jen" 1/6 celé knihy a kvůli tomu nebudu ignorovat, jak mě nudil onen zbytek.

Nicméně, je to furt první číslo, nějaké ty světlé a zábavné momenty a aspekty to má, a taky je to jediná současná série, co u nás se Spider-Manem vychází, tudíž chci tomu dát ještě šanci.

MrKulda
MrKulda | 26.6.2019 | Rick a Morty #01

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.
Jak mě první stránky dokázaly rozesmát, poslední už docela nudily.
Kraťasy byly fajn.
Rick a Morty je tak komiksem, který rozhodně stojí za to si koupit, pokud se vám líbí stejnojmenný seriál, ovšem ke své škodě se tak nějak zastaví v polovině. Je to velmi slušně odvedená práce, protože seriálové předloze vůbec nedělá žádnou ostudu a s klidem by se zdejší příběhy mohly objevit i na obrazovkách. I tak si ale počkám, co přinese druhá kniha, na kterou se těším, a doufám, že autoři se v ní trochu víc rozjedou.

MrKulda
MrKulda | 5.5.2019 | Tokijský ghúl #14

Diskutabilní. Stále narážíš na něco, co je základní součástí (alespoň bojové) mangy. Japonci 'nemusí' - Japonci to tam vkládají automaticky, a je to tak přirozené jako když Spideyho začne varovat pavoučí instinkt a kolem něj jsou ty prapodivné čárečky/blesky. Je to vypomáhání si, aby čtenář pochopil, o co jde, nebo něco, co k tomu patří?
Tvoji recenzi jsem četl celou. Neberu ti ji, chtěl jsem se pouze vyjádřit k této části, co se citoslovců týče, jelikož jsi tomu věnoval značnou část a pokud to mělo vliv byť jen na jedinou hvězdu, přišlo mi to jako škoda.

MrKulda
MrKulda | 4.5.2019 | Tokijský ghúl #14

Ukřižujte mě, upalte mě, snězte mě zaživa, ale já proti finálnímu svazku Ghúla nemám výhrady.
Přesně tohle jsem od téhle série očekával (a v nějakém 9., 10. a 11. díle mi to chybělo) a přesně takhle to má být - depresivní atmosféra, šílené scény, chaos. A ano, je to právě tak neuvěřitelně chaotické, protože to do toho vygradovalo, stejně jako Kanekiho mentální stránka. Možná jsem jeden z mála, ale souboje mi zas tak nepřehledné nepřišly, a co víc, všechno tak nějak zapadlo na svoje místo a zároveň otevřely dveře nové sérii.
A...menší SPOILER...
...mnohem více se mi líbí toto chladné zakončení, kde ani jedna ze stran nevyhrála, a schyluje se k něčemu většímu...
...konec SPOILERU.
Nechci brát lidem jejich zdejší hodnocení. Ale rád bych se k němu alespoň vyjádřil a zkusil se TG zastat.
Spoustu názorů chápu, a rozumím, že tohle není to, co většina očekávala. Ovšem většina výhrad se tu vztahuje k tomu, že se něco nepochopilo. Proč se šlo támhle, bylo to halucinace či skutečnost, co ten konec...?
Mě volume přišlo celkem přímočaré, a pokud některé fakty zůstavájí otázkou, je to autorův záměr. Samozřejmě, že některé věci zůstaly naprosto neodhaleny (viz. Hide), jelikož se to bude řešit v :Re.
A co se citoslovců týče... Je to jako kdybych si najednou začal stěžovat, proč je manga psána zprava doleva.
Vážně?
Jasně, spoustu lidem to může vadit. Ale to je manga. A proč si na to stěžovat až u posledního dílu, když jsi to četl ve všech předchozích třinácti svazcích, cyboyi?

S Kafkou je to stejné. Buď se naladíte na jeho styl psaní, co je spíš jako zpověď psychiatrovi (či ho automaticky chápete), nebo nejste cílová skupina. A je to v pořádku. Ovšem stejně tak jako to lidi mohou odsuzovat, mohou to i zbožňovat.

MrKulda
MrKulda | 9.3.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Jsou komiksy, které mě během první četby moc nebaví, ale když pak o nich zpětně přemýšlím, uvědomuji si, jak byly super.
Jsou komiksy, které mě během první četby baví, ale nenechají ve mě žádný hlubší dojem, a po týdnu si na ně ani nevzpomenu.
A pak tu jsou komiksy, jako je tento, a ty mě baví jak během čtení, tak pak i na ně vzpomínám v dobrém.
Atmosféra, uvažování a dedukce, sympatie k hlavním charakterům, můj velmi oblíbený žánr na kočku a myš, útěk z určitého objektu...
Manga, do které vkládám své naděje, a u které cítím, že bude promyšlená od začátku do konce...a že ten konec bude opravdu uspokojující.

MrKulda
MrKulda | 5.3.2019 | Gantz #22

Komentář od cyboye jsem si přečetl celý, a ať mangu miluju jak chci, musím souhlasit. Protože ono to tak opravdu je.
Proto tu chci vyzdvihnout pro mě dvě výjimky, kterým se od těchto zavedených šablon povedlo odtrhnout:
Death Note, a Fullmetal Alchemist.
Death Note je pro mě prostě manga i anime král, protože je to geniální, neskutečně záživné a strhující, a i přes to že druhá polovina nebyla původní autorův záměr, má to hlavu a patu.
A Fullmetal Alchemist? Ten od začátku přesně ví, co chce odvyprávět. Snad až na pár výjimek tam nic nepůsobí jako vata, a už jak se ten příběh začal psát, autorka věděla, o čem že to vlastně bude psát. Kupříkladu zbožňuju jak Útok titánů tak Tokijského ghúla, ale tyhle série jsou vážně vymyšlené za pochodu. Jedinému, komu se podařilo táhnout záživnost a smysluplnost po vážně DLOUHOU dobu byl Naruto, ovšem i ten se pak v jednom bodě zlomí. Ale tak co čekat od 80ti svazků.

MrKulda
MrKulda | 22.2.2019 | Tokijský ghúl #13

Po dlouhé době mě Ghoul bavil. Protože i přesto, jak vás všichni málem umlátí do bezvědomí po zjištění, že vám anime verze nepřipadá tak špatná, a cpou vám mangu za každou cenu, poslední díly to bylo fakt meh. Nepřehledná teen rubačka o hovně... ok, oproti anime to jakž takž alespoň dává smysl... ale jak říkám, od nějakého devátého svazku pěkná bída.
A proto jsem rád, že alespoň ty poslední dva finální svazky jde kvalita opět nahoru. Ono se to vpodstatě nese úplně ve stejném duchu jako všechny poslední svazky. Ale má to styl, který jsem si naposledy užíval v osmém svazku. Postavy a jejich hlášky nejsou trapné (nebo rozhodně ne tak jako předtím), vizuální stránka je taky jedna z nejlepších v sérii, a prostě to bavilo. Už se těším na :re, které si rozhodně zaslouží dát šanci. Tak už jenom ať je ten poslední, 14. svazek alespoň v podobné kvalitě jako tento, a Tokyo Ghoul se mohl uzavřít s úctou.

MrKulda
MrKulda | 15.12.2018 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #05

Tlačení na pilu není nikdy dobrá věc, tudíž vnucování humoru za každé situace trošku sráží celkový dojem, ovšem není to nic katastrofálního, vtipy i někdy fungují, a druhá polovina svazku, kde se začínáme dozvídat více o minulosti bratří Elriců, to vytahuje nahoru.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 16.12.2019 20:18
Komentáře u comicsů: 59
Hodnocení comicsů: 70
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 32 (cca 7358 Kč)
Má: 72 (cca 22221 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0