Tajné války superhrdinů Marvelu

3.8 | BB/art s.r.o., Crew | akční, superhrdinský | série Marvel omnibus

„Já jsem Beyonder! Zabte své nepřátele a dostanete vše, po čem toužíte! Můžu vám dát vše, o čem sníte!“
Těmito slovy začíná komiks, který změnil celý žánr. Komiks, ve kterém se proti sobě pouští ti největší superhrdinové a superpadouši Marvelu… a ukazuje se, že ne vždycky jsou tyhle dvě skupiny tak odlišné. Je to příběh plný akce, napětí, zrady, lásky, monumentálních soubojů i osobních tragédií. Je v něm skoro každý, kdo v Marvelu něco znamená: Spider-Man, Captain America, Iron Man, Hulk, X-Meni, Avengers, Fantastic Four i Thor.
Souboj století může začít.

Tajné války jsou jedním z prvních obřích crossoverů, ve kterém se setkávají skoro všichni slavní hrdinové nakladatelství Marvel… a stejně tak skoro všichni padouši. Obě strany se pustí do nelítostného boje – a na jeho výsledku bude záležet osud světa. Na jedné straně Spider-Man, Captain America, Iron Man, Hulk, X-Men, Avengers, Fantastic Four, Thor a další – a na straně druhé Doctor Doom, Doctor Octopus, Lizard, Ultron a jiní.
Tajné války byly prvním crossoverem v dějinách komiksu a otevřely tak cestu dalším podobně laděným příběhům. Změnily však nejen tvář žánru, nýbrž i hrdiny. Poprvé se v nich objevil Spider-Manův černý kostým a i další hrdinové tu prošli zásadní proměnou – ať už tělesnou nebo psychickou.

Scénář:
Tom De Falco, Jay Faerber, Danny Fingeroth, Jim Shooter, Dan Slott
Kresba:
Mark Bagley, Ron Frenz, Paul Pelletier, Gregg Schigiel, Michael J. Zeck (Mike)
Překlad:
Marek Barányi (Keram), Pavel Švanda (Ninjer)
Redakce:
Jiří Pavlovský

V této knize najdete jak kompletní první minisérii Tajné války, tak bonusy v podobě navazujících sešitů Thora, She-Hulk a dva příběhy z alternativní řady What If…?.

Rok a měsíc vydání: říjen 2010 | ISBN: 978-80-7381-811-1 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách s přebalem | Formát: 160 x 235 mm | Počet stran: 448 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 990 Kč

Obálka (1/4)
Ukázka č.1 (2/4)
Ukázka č.2 (3/4)
Ukázka č.3 (4/4)
karl173
karl173 | 8.4.2018 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Tak jsem se konečně vrhl na tento dnes již legendární příběh a musím říct, že jsem z něj celkem zklamán. Počáteční nápad je fajn a zpočátku se to četlo dobře, bohužel velice brzy autorovi začali docházet smysluplné nápady a když se zrovna neopakoval, tak přicházel s jednou nelogičností vedle druhé jen aby se čtenáře pokusil šokovat. Jenže ono to po několika pokusech přestává fungovat a je to spíše vtipné. Navíc postavy zde mění názory jako ponožky, přičemž pokaždé vše myslí smrtelně vážně. Chápu že se stále jedná o starší styl psaní, ale z 80. let jsem už četl i rozumnější příběhy. V tom všem se navíc postupně téměř vytratila hlavní myšlenka příběhu a v posledních dvou sešitech už se příběh jakoby rozpadl a stal se z něj docela guláš. Nicméně i přesto všechno nabízí komiks některé momenty, které se nejenže zapsali do historie Marvelu, ale svým způsobem se to vlastně dobře čte. A to i přes blbé dialogy, protože si na ně zkrátka po čase zvyknete. Hlavní příběh bych tedy hodnotil spíše jako průměr, který má ale i světlé momenty byť jako celek nepůsobí zkrátka moc dobře. Kresba je na tom podobně. Neurazí, ale také moc neuchvátí. Někdy nabídne celkem pěkné panely, ale povětšinou spíš jen nevýrazně zapadá do stylu jakým je příběh psán. Pak jsou tu ještě 4 bonusové sešity. První který popisuje vztah Enchatress a Thora není špatný, ale jedná se jen o doplnění příběhu a přiblížení vztahu dvou postav. Kresba ušla. Druhý sešit s She-Hulk, který se ale spíše zaměřuje na Titanii je naopak skvělé napsaný a má fajn nápady. Navíc má i velmi dobrou kresbu. Za mě skvělé. Třetí příběh Co kdyby.. se Spider-manem v černém obleku se také povedl. Má po celou dobu dobré tempo a zajímavé nápady. Kresba se také povedla. No a poslední sešit který je opět Co kdyby... byl o trošku slabší než ten se Spideym, ale také to bylo dobré. Bohužel to byl ale jen začátek příběhu a pár věcí v něm nemuselo dávat čtenářům smysl. Kresba dobrá. Celkově tedy tento omnibus hodnotím díky bonusům jako lehce nadprůměrnou záležitost, byť velmi důležitou pro každého fanouška superhrdinských komiksů a především Marvelu. 70%

hroubek
hroubek | 2.1.2018 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Největším problém tohoto parádního komiksu, je ten, že je v něm moc postav a pro dnešního čtenáře komiksů je napsaný až moc doslovně a "jakoby nudně". Přesto jakmile se začtete, tak dostanete to nejlepší co komiksový žánr nabízí parádní akci, perfektní hlášky, výborné hrdiny a i záporáky a velkou bitvu. Pro mně jako pro komiksového fandu to bylo nádherné čtení.

Tyfus
Tyfus | 23.10.2017 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Pro mě jsou Tajné Války splněným snem, po kterém jsem toužil přes 15 let, už od dob Záhadného Spider-mana, vydávaného Semic Slovartem. Scénář je odpovídající době a důvodu vzniku tohoto komiksu. Nešlo ani tak o to prodat komiks, ale udělat reklamu nové řadě figurek od Mattela. Kresba je klasický osmdesátkový Marvel! Dneska je to hrozně jednoduché retro, nicméně protože jsem nikdy netoužil po žádném komiksu víc (mám ho dokonce dvakrát, jednou omnibus a jednou UKK), protože jsou tam všechny postavy, protože Spidey dostane nový kostým... nemůžu jinak než plný počet.

jayjay86
M jayjay86 | 19.3.2016 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

viz Kibr . Prostě totální modla všeho. Pro mě nejlepší crossover/event všech dob!.!.!!!

louza
louza | 1.6.2015 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Když Semicovský sešit Spider-Mana počátkem 90. let zmínil existenci tajných válek, představila si bujná čtenářova mysl všechno možné...ale tohle...tohle tedy ne. S odstupem jsem rád, že tento paskvil nikdy nevyšel a nepřerazil páteř všem dětským snům a očekáváním. Neskutečná tuctově blitková rubačka na níž jsou zajímavé jen bonusy. Ultimátní mezní bod získání spideyho černého kostýmu je plytký a zkratkovitý až se chce brečet. Dílku nejde odpustit ani v dobovém kontextu, protože už jen spider-manova série s níž je propojena byla i v té době o několik tříd výše než hrůza zde předestřená. Jediným puncem knihy je tak myšlenka crossoveru několika populárních postav. Tajné války se tak do historie zapsaly jako první a nejdebilnější. Natěšená mysl malého kluka dokázala stvořit jen ze základní premisy příběhy nesahající tomuto ani po kuří oka.

baatcha
baatcha | 29.5.2015 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

A hlavně bych zmínil, že u Tajných válek máte pocit, že koukáte na film. Na ohromně zábavný a našlápnutý superhrdinský film na širokoúhlém plátně. Kam se hrabe vizuál 2001: Vesmírné odysey na přílet Galactusovy lodě! Tužka a pero vládnou a "KABOOM!" zní sálem!

Shpeckk
Shpeckk | 2.7.2014 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Tajné Války jsem si zamiloval od prvního přečtení, ještě v dobách, kdy omnibusy byly snem budoucnosti a český komiksofil, který uměl anglicky stěží pozdravit si musel pokoutně shánět překlady jinde :-) Od té doby uteklo hodně vody, anglicky už umím i nadávat a Tajné Války mám doma už dvakrát (omnibus a UKK) a nelituju toho. Je to sice oldschool jak prase, ale právě to činí tenhle Marvelovský Opus Magnum pro mě tak úžasným. Scénář je poplatný reklamní snaze prodávat figurky, ale i tak se tam scénáristi snaží přidat i "něco navíc". Kresba je perfektní a Keramův a Ninjerův překlad jsou taky skvělé. České vydání s bonusy a v pevné vazbě si tenhle přelomový kousek rozhodně zasloužil a je teď ozdobou mé knihovničky. Varování závěrem: Tenhle komiks není pro každého, pokud očekáváte Bendisovsky propracovaný scénář doprovázený realistickou Gary Frankovskou kresbou, tak hold máte smůlu a tenhle dortík si vůbec nevychutnáte. Pokud vás oldschoolová kresba a příběh dokáží i po letech vtáhnout do kouzelného světa, kde je možné i nemožné, nevadí vám sem tam (docela často popravdě) nějaká ta rekapitulace a máte rádi své oblíbené super -hrdiny -záporáky po kupě, pak tohle je jasná volba. Howg!

ClimbVibe
M ClimbVibe | 4.7.2013 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Superhrdinský old school komiks jak má být. Když někdo někoho praští, tak řekne, že ho praštil. Když někdo dostane na budku, tak se z toho oklepe a jede dál. Dobráků a padouchů je tam tolik, že nemají prostor k projevení (natož vývoji). Ve zkratce - skoro bych řekl, že je to komiks z roku 1964 (a ne 1984) a že hlavní účel (propagace figurek) určitě splnil. Tohle "epické nic" ale určité kouzlo má a české vydání se povedlo.

formi123.
formi123. | 13.5.2013 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Tak toto je krutost,strašně moc pěkná kniha,pěkně tlustá bichle a nádherná kresba.Pro příznivce Retro malby.Doporučuji koupit.

Kapis
M Kapis | 26.3.2013 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Úplně jak dnes vidím ten den, kdy jsem jako děcko dočetl Spideyho od Semicu, končícího komplexem v Central parku a celý jsem se třásl, kdyže to konečně vyjdou ty Tajné války. No a neuteklo ani 20 let a mám to doma. A dokonce i přečteno. Kniha je krásná, luxusní vydání, lesklý papír mi sedí, moc se mi líbí obálky, které jsou krásně před každým dílem (kdyby tak ty sešity Semic vydal, to by bylo!). No ale s dějem je to už kapku slabší - bacha budu kapku SPOILERovat. I když celkově to všechno celkem dává logiku a jednání jednotlivých skupin postav i jednotlivců má hlavu a patu, sralo mě, že nikdo neumírá (s jednou čestnou výjimkou) a to se mohlo dít cokoli, včetně jaderného výbuchu a shození pohoří, zvícího Alp na hlavy hrdinů. Všichni do sebe furt stříleli až odlétávali kilometry daleko a vždy se jen otřepali a hurá zpátky do boje. Dále mě sralo jak každý furt popisoval, co dělá, i když to je jev v marvelovských komiksech té doby zcela běžný. Čekal jsem a představoval si kdysi, že hrdinové budou v nějaké aréně, kde budou mezi sebou zápasit, poměrně promyšlený a rozmanitý děj plný intrik a zvratů mě docela příjemně překvapil, je to sice hlavně mlátička, ale ten děj kolem musím ocenit, čekal jsem to mnohem prostodušší. Skvadra záporáků mohla být kapku namakanější - a hlavně známější pro českého čtenáře - většinu jsem vůbec neznal, takový Wrecker s kouzelným páčidlem....no to mi ho vykuř, Colossova milostná eskapáda byla víc jak tristní, takových chvil tam bylo samosebou povícero. Celkově tedy spíš podprůměr, ale tak luxusní a tak dlouho chtěný a očekávaný, že musím dát 4 hvězdy. Čtyři poslední přídavkové sešity mě nezaujaly vůbec, především ten poslední byl naprosto otřesný a to nejen kresbou, dočetl jsem to s největším sebezapřením, i když nemohu upřít řadě "What if...?" dobrý záměr. Stále ale uvažuju, že to odprodám.....

J.Connor
M J.Connor | 20.5.2012 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

MARVELOUS! Ano i já se přidávám k pamětníkům, kteří si toužebně přáli se dozvědět o Tajných válkách více. Když pominu, že jsem krátce po Spider-manovi č. 20 viděl na dovče ve vitrínce Secret wars ve španělštině, kterých jsem se celkem pochopitelně na rodičích nedoprosil, čekal jsem bezmála dvacet let. A zklamán rozhodně nejsem, protože jsem dostal naprosto vše, co se dalo očekávat. Náramná retro jízda. Samozřejmě pár much bych i v rámci historických a žánrových mantinelů našel. Ačkoli v týmu klaďasů nechybí snad nikdo důležitý (Daredevil promine), tým záporáků přeci jen tahá za trochu kratší konec a více výraznějších charakterů by možná neškodilo. Také proklamované zásadní změny v životech superhrdinů mohly být výraznější, protože ve finále se vlastně nic moc nestalo. Doplňkové komiksy jsou už trochu slabší, ale jsem za něj rád, min. za Spider-mana a Thora. Dva modernější příspěvky již žádná sláva, především graficky. Je to totiž podobné jako s filmovým "brakem". Co odpustím a naopak si užiju v 80´s, mě už v moderním podání příliš nebaví. Ale kdo chce psa bít.... České vydání Tajných válek je prostě nádherný superhrdinský kousek (hlavně pro staromilce), který bude mít v knihovničce čestné místo, a k němuž se jistě vrátím.

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT | 5.1.2012 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Na tohle sem slintal od mala, od doby co ve starém Spideym od Semicu Spidey zmizel a já skoro plakal, že se nikdy nedozvím, kde byl...a dozvěděl...A bavilo mě to. Zezačátku jsem si to dokonce solidně užíval. Od prostředka to začíná lehce ztrácet tempo, protože vždycky někoho zmrzačí, pak zase uzdraví. Pak zaútočí na jednu základnu, pak zase druhá na první základnu a tak furt dokola, ale má to krásnej punc osumdesátek a lehkou dětstkou naivitu (příběh je lehce naivní). Navíc je tam Galactus a já si fakt sral do gatí nad jeho gargantuovskou velkolepostí a nad tím, jak pro něj lidi byli jako švábi...Celkově se z toho dalo vytěžit více, přizvat trošku schopnější scénáristy, ale byla to holt jiná doba a pokud vám nevadí naivita a to, že si to nejvíc asi užijou mladší ročníky (což já nejsem) tak proč ne. Rozhodně sem rád že to mám. Tohle ve své sbírce chci. Mě se to líbilo a někdy si to přečtu rozhodně znova jako řádnou oddychovku...

Kaluž
M Kaluž | 9.9.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

„Láska není něco, čeho by se dalo zmocnit či někomu uzmout! Může být jen dána!“ (Thor se krátce po pozření Šalamounova hovínka pokouší přesvědčit Enchantress o tom, že je gay)

Když jsem se v úvodu dočetl, že příběh v téhle bichli byl míněn pouze jako komiksový doprovod k uvedení figurkové série superhrdinů Marvelu na trh, málem mě omývali. To jsem zas něco koupil, to jsem jim sednul na lep, co mě to napadlo, kupovat rosomáka v pytli, pěkně mě ti marveláci vypekli. Nebo ne?
Rozjezd je jasný pro každého - já jsem Ten a Ten, tohle je Ta a Ta a támhle je Tamten, kterého někteří oslovují Onen. Takže všichni víme, která figurka jak vypadá a jak se jmenuje (a v průběhu děje se to připomene ještě několikrát pro ty, co si zapomněli koupit předchozí sešit). Check.
Teď problém. Ústřední arcipadouch, o kterém se stále raději jen mluví (asi proto, že vypadá jako trhlina ve vesmírném prostoru), má na triku velkou kulišárnu - všechny ty figurky přemístil, zcela proti jejich vůli, na jakési mimozemské bojiště poslepované z mnoha světů a zadal ultimátum - pobít se navzájem, přeživší pak bere vše. Check.
A tak tu máme intriky, taktiky a vůbec mnohé další praktiky všech zúčastněných, kterým v hlavičkách rotuje jediná otázka - jak se z téhle zvrácené hry dostat, pokud možno naživu? Vše se odehrává ve spartánsky působících kulisách základen a hornatin, ale o ty tu ani nejde, jde především o figurky. Tak to nějak plyne celých dvanáct sešitů, háže se pohořími, dobývají se srdce, kují se všemožné pikle a asi nejhůře na tom jsou překvapení obyvatelé Denveru. Figurek se prodala kvanta. Check.

Může to vypadat jako nespokojené brblání zmlsaného čtenáře, mě se však tenhle archivní kousek docela zamlouvá. Je to sice naivní, tupé, hodně barevné (na přebalu by mělo být obřím písmem napsáno 'určeno pro čtenáře do 12-ti let'), ale je to celkem šik, má to své staromilské, brakové kouzlo. Takže pokud vás neodrazuje původní premisa přívěsku k akčním figurkám, doporučuji všem bez rozdílu superhrdinského vyznání (mladší se budou bavit více, starší si alespoň doplní vzdělání). Kresba je 'stará' a na zašlém papíře originálu vypadá určitě důstojněji. Ve vyleštěném českém vydání působí spíše nabubřele, takové perfekcionistické ošetření si, dle mého, Mike Zeck (a další kreslící dělníci) snad ani nezasloužili. Vysoká kvalita zpracování tohoto omnibusu, zcela zastiňuje (a vlastně i maskuje, podobně jako tuny prázdného textu) nevalnou kvalitu jeho obsahu. Ale účel (tedy pobavit masy v 80. letech) to splnilo, možná si i já koupím maličkého Kapitána Ameriku. A kterou figurku si pořídíte vy?


Kabukiman: Batman a Superman určitě nesmutnili, tihle šikulové už měli svoje figurky prodané :)

Wiruss
Wiruss | 16.8.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Jen ve zkratce. Kde je sakra scénář? Když si vzpomenu na kresleného Spidermana v TV, kde i tohle bylo tak se to s tím nemůže rovnat. Většina výroků a vlastně skoro celej hlavní příběh je naprosto trapný a nudný. Bonusové příběhy jsou daleko lepší (no až na spíďu). Ty procenta jsou hlavně za české vydání.

dracula
dracula | 14.8.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Pre mňa je tento komix ako splnený sen, takže vcelku logicky najvyššie hodnotenie. Skvele som sa bavil, Dr.Doom jednoznačne ťahal celý príbeh a bonusy tiež potešili. Maximálna spokojnosť.

Kibr
Kibr | 8.8.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Pro mě je to splněný sen...

blackJag
A blackJag | 25.7.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Také patřím ke generaci, která vyrostla na Spider-Manovi od Semicu, takže toto faktické vypořádání se s jeho letitým dluhem (který v praksi vypadal tak, že v jednom čísle byl Spider-Man klasicky červeno modrý, v následujícím už se skvěl v černé a jako vysvětlení musela stačit krátká notiska) nemohlo ujít mé pozornosti.

Čekal jsem samozřejmě, že mi to půjde ztuha. Děcko ještě ledacos přežvýká (jako salát), ale v dospělosti už jsou tyto starší věci přece jen archaické. Sice raritní a v jistém smyslu legendární, pořád ale naivní v očích, které už jsou uvyklé jiné rétorice.

Přes tyto obavy nemohu říct, že by mne četba tohoto doslovného špalku nudila. Děj se sice přelívá sem a tam, aniž by se extra posouval, jeho odkaz mi ale nakonec nepřišel nijak zatuchlý, naivní sice ano (ta všeobjímající popisnost), nějak tak ale roztomile.

Úplně nejvíc mne pobavil jeden z bonusových dovětků - Co kdyby... Spider-Man podlehl mimozemskému kostýmu?

Jako u ostatních omnibusů, i tady je zpracování českého vydání na vysoké úrovni.

krvinka56
krvinka56 | 13.6.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Málem bych zapomněl na zpracování knihy to se BB Artu povedlo na výbornou.Je to sběratelský skovst úprava knihy nemá zkrátka chybu.

krvinka56
krvinka56 | 13.6.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Co říci rozhodně zajímavá sonda do hystorije Marvelu,tohle tehdy muselo působit jako atomovka dnes se jedná o velice zdařilé dílko.Nová obálka je super ale původní by měla opravdu nádech hystorična ač by to nikdo nekoupil.Úvodní rozjezd jak sou hrdinové nalákáni mi přišel teda fakt ubohej.Jinak se jedná o zajimavý počin kterému škodí toto velké souborné vydání.Bytky sou super ale moc se opakují a upadnou do stereotipu.Rozdělení na dvě knihy by tomu určitě prospělo.Některé momenty sou lepší než jiné.Taky se tu najde pár zajímavých nápadů.A taky sme se dozvěděli co je Doom zač.A proto je jasné proč vše ničí a snaží být vládcem.Moc sem nepochopil proč sou některé postavy přeložené a jiné ne (kupříkladu buldozer)Vybrané postavy sou fajn většinu znich i neznalí čtenáři mohou poznat z filmů a seriálů.Jedna věc mi vadila a to poněkud divnej konec.Je to zábavné sou tu hlášky,superhrdinové i padouši i poněkud šílení.Sice místy zamotané a docela zdlouhavé ale i tak si to užijete.
Co stojí za pozornost sou čtyři příhody:
MOCNÝ THOR- je povedená taškařice s pohodovou kresbou i když tomu něco chybí.
SHE-HALK NE TITANIA:Tak nejlepší je kresba ačkoli příběh není špatnej ale to chce autor tuto postavu obhajovat nebo co?Chce říci že to měli padaouši špatné a proto se jimi stali?Je to moc polemizující příběh o tom jak se lidé k sobě chovají a co to může způsobit.Blééé.
CO KDYBY SPIDER-MAN PODLEHL MIMOZEMSKÉMU KOSTÝMU?:Tak s tímhle příběhem sem opravdu spokojen.Kresba je taky dost dobrá.Zajímavé a udrží si vás po celou dobu
CO KDYBY...UVÁDÍ SECRET WARS PO 25 LETECH:Rozhodně zajímavý nápad. S pár perfektními nápady.Příběh zajímavý ale kresba a poněkud přesicené barvy mi fakt nesedly v umírněnosti je přeci síla.
Ale určitě se k této bychličce vrátím.Má své kouzlo a nudu sní určitě zabijete (a nejen díky její váze).

tonda
tonda | 27.3.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

líbí se mi, že tam jsou všichni hrdinové

Kabukiman
Kabukiman | 22.3.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Přemýšlím jestli jsem právě dočetl hovadinu nebo zásadní dílo...:) Každopádně jsem rád,že Tajné války mám a že jsem si je mohl přečíst,takže pod 70% nepůjdu už jen kvůli tomu:) Na 80% se mi zase jít nechce,protože se mi zdá,že zase tak dobře se to nečetlo. Možná už jsem na tenhle komiks starej...nevím... Je fajn,že tam bylo plno super super hrdinů a Batman i Superman určitě smutnili,že tam být nemohli také... Ale nějak se mi zdálo,že to bylo prostě až příliš jak superhrdinská telenovela. Takové tupé držkobití...no.. :) Každopádně Spiderman dostal cool oblek, objevila se Spiderwoman...takže asi dobrý...:) Dávám 75% a jsem rád,že tady tenhle komiks vyšel!

SHORTY
SHORTY | 18.2.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Tak pro mě určitě jeden z komiksů po kterém jsem od dětství, díky nakladatelství Semic Slovart, velmi toužil. Z komiksu jsem velmi spokojen a pro každého fanouška komiksů je povinnost mít tenhle skvost ve sbírce.

yojimbo
yojimbo | 6.2.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Nutno přihlédnout k datu vzniku - každý říká, co dělá (nebo si to alespoň v bublinách myslí), nikdo neumírá (nebo alespoň ne na dlouho), dialogy jsou stupidní a příběh je tak jednoduchý, že by ho vymyslelo pětileté děcko... přesto, nebo právě proto je to zábava, takové guilty pleasure. Navrch parádní zpracování a přídavky... Z úcty k minulosti dávám, kolik dávám.

kubanec13
kubanec13 | 16.1.2011 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Právě jsem rozjel blog na, kterém publikuju recenze a ružné další zajímaovosti ze světa komiksu. Budu rád, když mi napíšete nějaké připomínky a třeba i pošlete, nějaké návrhy a zajímavosti, které tam mohu přidat.

Tady je odkaz na mou recenzi na Tajné války: http://dc-dailyplanet.blogspot.com/2011/01/tajne-valky-superhrdinu-marvelu.html

royan
royan | 26.12.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Také jsem jeden z těch, kterým se spnil dětský sen z doby, kdy Tajné války slibovalo vydat nakladatelství Semic Slovart. Bál jsem se, zda to po těch letech ještě bude ono, ale nakonec jsem velmi spokojen a jsem rád, že mám tenhle klenot ve své sbírce.

kubanec13
kubanec13 | 22.11.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Kresba by mohla být lepší,ale jinak je to zábava, která vás chytne. Rozhodně knížka, kterou chce mít ve své sbírce...

Azalin
M Azalin | 15.11.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Těžko, těžko se mi tahle záležitost hodnotí. Když si člověk uvědomi, že Lips Tullian vznikl o celou dekádu dřív, je prostě grafická úroveň Tajných válek směšná. Příběh a dialogy jsou někdy přímo k popukání naivní. Přesto je to povinnost pro všechny fanoušky Marvelu, přesto je to povinnost pro všechny fanoušky komiksu jako tako takového. Přesto přese všechno je to čtivá záležitost, kterou jsem shltnul téměř na posezení. Takže jak hodnotit? Když přidám 10% z nostalgie a dalších 10% za opravdu luxusní vydání, tak myslím, že 80% této knížce sluší.

pennywise
pennywise | 12.11.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Sakra zmáčkl jsem to dřív než jsem napsal recenzi.No co dodat komiks mě chytl hned o začátku.Dostal se k nám přeložen až po 25 letech od svého vzniku.Naivita doby kdy komiks vznikl je cítit každou otočenou stranou knihy.Kresba taky ušla,míń než 100 dát nemůžu.Konečně ji vlastním :-)

Sirius
Sirius | 28.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Ok, nepůsobilo to na mě tak, jak jsem původně čekal, ale i tak jsem si to užil. Příběh je ještě ok - přeci jen je to komiks a u scénáře se nepředpokládá variace na Čechova. Když ale pominu scénář, tak opravdu debilní se mi zdála kresba - obzvlášť ve chvílích kdy byly postavy smrštěné. Ale jak už bylo řečeno, na tohle dílo je nutné dívat se očima malého kluka, protože pak se zamilujete na první pohled. Hlavně tohle dílo je klenot určený hlavně pro sběratele - takže hlavně milovníkům superhrdinské poetiky. A každému takovému člověku zaplesá srdce při pohledu na všechny ty slavné geroje a válečnice v jednom společném komiksu, protože právě v téhle myšlence je jeho největší síla.

choze
choze | 24.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Nikdy jsem neměl blíž tomu začít věřit v Boha než v uplynulém roce. Po splacení dluhu Saudkovi (druhá Muriel, Saudkova biografie) přišlo i na splacení dluhu někdejším čtenářům Semicu a s ním pravý osmdesátkový nostalgiafest. Nutno říct, že už když nám Semic sliboval Tajné války na začátku devadesátek, nechávalo mě to chladným, protože jsem tušil, že půjde o nudnou bezpříběhovou řežbu bezpočtu postav, z nichž většina bude mít sama o sobě mizivý prostor. A nemýlil jsem se – početná skupina superhrdinů (tři zavedené týmy + Spider-man, Iron Man a Hulk) a výrazně méně početná skupina superpadouchů (zahrnujících ale omnipotentní bytosti jako Galactus či Molecule Man) jsou přeneseny na cizí planetu a i když tam vznikají různé frakce, spojenectví a nepravděpodobná přátelství a občas někdo někoho infiltruje, posedne nebo zradí, jde v podstatě jen o to, že zlí vlítnou na ty hodné a ti jakmile se oklepou vlítnou zase na ty zlé a tak pořád dokola, přičemž nikdo nezemře a když, tak je z toho rychle vyléčen. Do toho třeba Thingovi blbnou jeho schopnosti, Spidey získá nový kostým (se kterým ale začne být sranda až zpátky na Zemi) a na scéně se poprvé objeví Spider-Woman, všechno zívačka. Standardní osmdesátková kresba je pro mě jednoznačně klad a nemá smysl kritizovat ani (v takovém počtu postav vpravdě nesnesitelnou) jednorozměrnost charakterů a až sebeparodickou naivitu, viz. hned úvodní vstupování hrdinů do brány v Central Parku. Naštěstí je největší prostor věnován zdaleka nejzajímavější, samozřejmě záporné postavě a sice Doomovi, jehož inteligence a ambice mu velí nemarnit čas bojem se superhrdiny, ale rozdat si to se samotným Beyonderem a těžko mu v tom nefandit. Z doplňkových příběhů považuju za nejlepší ten poslední, Odvážný nový svět, operující s tím, že se hrdinové ani padouši nikdy nevrátili na Zemi a místo toho se na Battleworldu velijak spárovali a spářili. Zklamáním je naopak příběh Co kdyby Spider-man podlehl mimozemskému kostýmu, obzvlášť pokud naivně čekáte, že Spidey bude páchat nějaké sviňárny.

Killingjoke
M Killingjoke | 24.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Na tuto knihu jsem se už od počátku snažil dívat očima malého kluka, který někdy na začátku 90. let po tomhle komiksu strašně toužil. A nejspíš i proto se mi Tajné války líbí a jejich koupě je splněním velkého dětského snu... Příběh ani kresbu nelze hodnotit současnýma očima v době, kdy jsme zvyklí na úplně jiný standart. Mě tahle nostalgická exkurze do historie superhrdinů marvelu pobavila a vzhledem k nepřetržité akci ani nezklamala. Co na tom, že je místy opravdu dost ukecaná, nebo že bychom dnes do tajných válek poslali jiné hrdiny či jiné padouchy... Tajné války mě zahřály u srdce a nechaly zavzpomínat na dětské sny...a pak, že se sny nikdy neplní...

punisher
punisher | 19.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Ta spousta postav se v ději trochu ztrácí.Doba vzniku je dost vidět.Jinak je to dost dobrý omnibus,proto mi nezbývá,než doufat,že Marvel omnibusů bude víc.

doophy
doophy | 19.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Comicsová bible od Marvelu, která u nás vyšla v opravdu luxusním vydání, ale bohužel až po X letech od původního vydání. A to vidím jako největší chybu této úžasné knihy, protože kdyby vyšla před takovými patnácti lety, tak by to byla naprostá bomba, která by trhala prodejní rekordy mezi comicsy. Ale na dnešní dobu je kresba jednoduchá a a děj strašně moc "ukecaný". Jelikož i comicsu je vidět vývoj kresby, příběhů atd... tato kniha za dnešními tituly ztrácí, nicmémě je to jedno ze zásadních děl comicsu a tak naprostá povinnost....
Ještě bych si dovolil jednu výtku, lesklý křídový papír se s takto staré kresbě vůbec nehodí a spíše jí ubližuje než pomáhá a to platí i pro většinu omnobusů...

erik
erik | 11.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Nostalgia, ale príjemná. Radosť nechať sa unášať absolútne čiernobielymi charaktermi, ktoré stále komentujú, čo robia, čo sú zač a ako sú ostatní červami v prachu ich okolia. Keby som mal vybrať jednu postavu, ktorá z tohto megabitkárskeho príbehu vychádza ako víťaz, zvolil by som Captaina Americu. Príchod symbionta patrí nielen k slávnym, ale aj najzábavnejším častiam knihy. Úplne nezáväzne podotýkam, že Marvel zásadne vytvára silnejšie postavy ako záporné, Molecule man (v sérii Dark Avengers má jeden super príbeh, škoda, že asi nevyjde česky), Galactus... Doba vzniku z toho vyviera všetkými smermi a aspoň na chvíľku som sa vedome vrátil do detských čias. A za to vydavateľom ďakujem.
P.S. Doplnené príbehy z alternatívnych koncov neurazia, She-Hulk tiež, ale najlepším je príbeh z Thora, ktorý je síce prakticky bez deja, ale to filozofovanie nad láskou je svojim spôsobom milé.

The Genius
The Genius | 10.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

Tajné války pro mě dnes nejsou taková pecka, jako by pro mě byly před patnácti lety, kdy bych je uctíval každý večer před spaním. Ale milníkem v komiksové historii jsou, nostalgie je to taky pěkná a to provedení od BBartu je neskutečné. Pro každého fanouška Marvelu je tohle povinnost.

Více viz http://mygenius.blog.cz/1010/tajne-valky-secret-wars

Awakener
Awakener | 10.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

predem priznam ze tohle byl muj prvni superhrdinsky komiks z dilny Marvelu a presto, nebo mozna prave proto jsem nadmiru spokojen

vyborne uvedeni do obrazu, scenar i dodatky potesi zejmena lidi neznale, naopak verim ze veterany muze silne otravovat neustale opakovani jmen a schopnosti hrdinu

co me mrzi je slabsi scenar, coz bych daval za vinu dobe vzniku a me nemoznosti srovnavat s dobovymi konkurenty, dale nadbytek zapojenych hrdinu a padouchu, myslim ze kdyby na kazde strane byla jen polovina tak by to bylo ku prospechu veci

co se knihy jako takove tyce tak mozna budu v mensine ale me leskly papir vyhovuje, naprosty luxus je kozenkovy obal knihy, to je pro me velka pecka .) po jednom precteni to vypada ze by si knizka zaslouzila pevnejsi hrbet, cela je takova rozjeta a poddajna

takze za komiks bych dal 75%, zpracovani +10% a za uvod, epilog a bonusy dalsich +5% takze tadáá 90%

Big G
Big G | 10.10.2010 | Tajné války superhrdinů Marvelu |

No... dost z toho kříčí, že comics vznikl, aby se všechny tyhle postavy mohly sejít IMHO. Možná i trochu zub času... ale jinak je to celkem fajn. comics 70% + zpracování 5% navrch

chuckboris
chuckboris 18.1.2020

house192
house192 23.10.2019

Hønzza
Hønzza 29.3.2019

Dexir
Dexir 14.8.2018

Mildaha1
Mildaha1 16.7.2018

karl173
karl173 8.4.2018

MEGA
MEGA 11.2.2018

rewkon
rewkon 13.1.2018

hroubek
hroubek 2.1.2018

mcleek
mcleek 30.11.2017

Tyfus
Tyfus 23.10.2017

lantan1
lantan1 15.10.2017

tom173
tom173 13.4.2017

mgeralt
mgeralt 20.3.2017

Koci
Koci 24.1.2017

T3ss
T3ss 9.1.2017

Norri
Norri 6.1.2017

Doncek4321
Doncek4321 28.12.2016

I.am.geek
I.am.geek 11.9.2016

Olesh
Olesh 8.5.2016

Captain Collar
Captain Collar 24.4.2016

jayjay86
jayjay86 19.3.2016

Paldini
Paldini 26.2.2016

flynander
flynander 31.1.2016

firesnake
firesnake 15.10.2015

louza
louza 1.6.2015

willis
willis 29.5.2015

baatcha
baatcha 29.5.2015

yogi
yogi 17.1.2015

Doppelganger
Doppelganger 3.1.2015

Final
Final 22.12.2014

namdnas
namdnas 5.12.2014

filmator
filmator 3.12.2014

calvin10
calvin10 9.11.2014

kaylin
kaylin 31.10.2014

koudy
koudy 18.9.2014

Pán rostlin
Pán rostlin 4.9.2014

TheWrecker
TheWrecker 26.8.2014

Josh
Josh 14.7.2014

2scha
2scha 28.6.2014

Fox01
Fox01 24.6.2014

lutrix
lutrix 15.5.2014

trudoš
trudoš 7.5.2014

invape
invape 5.2.2014

songoku
songoku 28.1.2014

Lachvos
Lachvos 23.1.2014

Hannibal92
Hannibal92 2.1.2014

hypermlok
hypermlok 30.12.2013

Qee
Qee 15.11.2013

Roiser
Roiser 2.10.2013

krizt
krizt 28.9.2013

AxusNalim
AxusNalim 25.8.2013

Birgi
Birgi 22.8.2013

Drekorian
Drekorian 20.8.2013

sadoman
sadoman 4.8.2013

zdennanek
zdennanek 4.8.2013

dbar
dbar 28.7.2013

NecRoman
NecRoman 14.7.2013

Dinik
Dinik 12.7.2013

ClimbVibe
ClimbVibe 4.7.2013

Librarian
Librarian 2.7.2013

Chris Wulf
Chris Wulf 7.6.2013

Madmax
Madmax 31.5.2013

oleav
oleav 27.5.2013

J.T.honza
J.T.honza 17.5.2013

obitus
obitus 13.5.2013

formi123.
formi123. 13.5.2013

Shpeckk
Shpeckk 5.5.2013

disclose
disclose 8.4.2013

strougy
strougy 5.4.2013

Kapis
Kapis 26.3.2013

mineralk
mineralk 22.3.2013

VvV
VvV 2.1.2013

duri
duri 2.9.2012

J.Connor
J.Connor 20.5.2012

morbn
morbn 18.5.2012

Miriyak
Miriyak 29.2.2012

Killingjoke
Killingjoke 15.2.2012

mart.in
mart.in 10.2.2012

pearlxjam
pearlxjam 6.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

Big G
Big G 5.2.2012

Awakener
Awakener 5.2.2012

The Genius
The Genius 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

doophy
doophy 5.2.2012

punisher
punisher 5.2.2012

choze
choze 5.2.2012

Sirius
Sirius 5.2.2012

pennywise
pennywise 5.2.2012

Azalin
Azalin 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

royan
royan 5.2.2012

kubanec13
kubanec13 5.2.2012

yojimbo
yojimbo 5.2.2012

SHORTY
SHORTY 5.2.2012

renhoek
renhoek 5.2.2012

Kabukiman
Kabukiman 5.2.2012

tonda
tonda 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

lukin
lukin 5.2.2012

blackJag
blackJag 5.2.2012

Kibr
Kibr 5.2.2012

dracula
dracula 5.2.2012

Wiruss
Wiruss 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

Pavouk01
Pavouk01 5.2.2012

Četli (70):
2scha, 81splinter, blackJag, calvin10, chuckboris, Davidos402, dbar, DEmnoG, Dexir, Doncek4321, Don_Canagliume, Doppelganger, erik, farnhajt, Final, Fox01, guseppe, Hønzza, house192, hroubek, hypermlok, J.Connor, James, Kaluž, Kapis, karl173, kaylin, Keno, Kil-Khal, Killingjoke, Koci, koudy, Lachvos, lantan1, Lawer de Sanctis, Le Porello, Librarian, LookAss, louza, Madmax, mart.in, MEGA, Mercurio, mgeralt, mineralk, mywiel, namdnas, Norri, oleav, Olesh, Paldini, PatrikTheMighty, Petrisko911 , punisher, raenius, rewkon, seneke, SHORTY, Shpeckk, sleepless, Spacecore, Strokes, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, TZcomics, Velkej šéf, VvV, yogi, zlejzmrd

Mají (246):
2scha, 665+1, 81splinter, adam.ra, Aerchel, afri, Agiru, Ajit, antiimini, asgardpepa, Awakener, AxusNalim, Azalin, Azbest, bboorreekk, beanek, binnmode, Birgi, blackJag, Blair, bmc75, bobo666_2005, Braindead, bronxik, burzum, calvin10, calviti, camper, Cassidy, chalmovsky, Charlie1203, choze, Chris Wulf, chuckboris, ClimbVibe, Corvus, CoupeC, CP, CSE_AC/DC, Cute_Unicorn, DAN478, dasik, Davidos402, dbar, DEmnoG, Dexir, disclose, Doncek4321, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, dracula, Drbo Jebo, duri, Durvi, Einstain666 , Elhonzo , erik, farnhajt, FatMonster, fel68, felis, filemon, Final, firesnake, folkemon77, formi123., Fox01, Fréza, Godsmacker, goldschmidchen, goodspeed, grinder, guseppe, Hamichal, Hannibal92, hartmi, Holmwood, holubdema, Houbař, house192, hroubek, Hulik, Hurvy, hypermlok, I.am.geek, ikshorm, imro, Indy, invape, iob, isildur heir, J.Connor, J.T.honza, Jack043, James, jeffoun, Jestrab2, Josh, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, karl173, kaylin, Kazumaki, KdG, Kelt, Keno, keyko, Kibr, KINIMODUS, KLAUN_DOMINANT, koniklec, krvinka56, krypto, kubanec13, kucik, kybl, lantan1, Lawer de Sanctis, Le Porello, listr, Lobok257, Longin, LookAss, lukin, lutrix, maara, Madmax, mAGiic, mainman, Malachias, Mankin, markic, mart.in, Marthy76, Martin Buchal, Masinfira, Matio, Maty48, MB, mcleek, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, Mgb, mgeralt, mikado, MIKER65, mikki.maser, Milo_Harwey, MindReader, mineralk, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, Moyek, MP, Mr.Plysh, MultiScorey, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, noMster, Norri, nx, o2t2, obitus, Odal , Olesh, Oompa Loompa, pacient, Paldini, PatrikTheMighty, Pavouk01, pearlxjam, pennywise, peposek, Petr, Petrisko911 , Pjenkus, pk123x, POLAKST, Poseidon1978, pršiplášť, punisher, QuickQuackery, Quintana, Radkos, raenius, Redlum, rewkon, Ricarderon, Roiser, Rowan, royan, Saiffer, Samurai-Jack, Saran, Scorey, seneke, SHORTY, Shpeckk, Sirius, Skot, Slaine, sleepless, songoku, stanleystar, Strokes, T3ss, tacmud, The Genius, TheWrecker, Tillion, Toe, tom173, Tombal, Tominos, TommyBOYER, tonda, Tony TwoDee, Toren, Traum, trudoš, tulipstros, Tyfus, TZcomics, Velkej šéf, Viking, VvV, Wiruss, worf, xai, xintax, xxaannddeerr, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, Zíďas, zlejzmrd

Chtějí (13):
Azik2586, deadpool, EvilvsGod, fusnix, gezic, ladynemesis, Loxin, mimo_provoz, numikk, Renato, Sebastian the wise, ZAPO, Zod

Shání (6):
Al0f0k, Duracell, gezic, gobers, Loxin, mearez

Nabízí (4):
ClimbVibe, Fox01, MB, The Genius