Sandman #03: Krajina snů

4.6 | Crew | horror, městská fantasy | série Sandman

Kniha obsahuje čtyři samostatné příběhy. V tom prvním se vypráví o únosu Kalliopé, v druhém o netradiční sehrání Snu noci svatojánské, ve třetím o tom, jaký byl svět v dobách, kdy byl člověk malý jako morče a kočky jej lovily pro zábavu a ve čtvrtém o ženě se zvláštní chorobou.
Bonusem je kompletní Gaimanův scénář k první povídce.

Scénář:
Neil Gaiman
Kresba:
Colleen Doranová, Kelley Jones, Charles Vess
Ink:
Malcolm Jones III
Lettering:
David Horák, Ondřej Jireš
Překlad:
Viktor Janiš
Obálka:
Dave McKean
Grafické úpravy:
David Hanzl, Ondřej Jireš

Obsahuje sešity série The Sandman #17-20 (červenec 1990 - říjen 1990)

Rok a měsíc vydání: 2005 | ISBN: 80-86321-70-3 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 165 x 255 mm | Počet stran: 164 | Tisk: černobílý | Cena v době vydání: 299 Kč | Název originálu: The Sandman #03: Dream Country | Vydavatel originálu: Vertigo (DC Comics)

Obálka
Draco nobilis
Draco nobilis 2.12.2017

Pár let můj vůbec nejoblíbenější Sandman. Kraťasy mám prostě ráda. A to i v těch "velkých" eposech.

mttra
mttra 25.2.2017

Kalliope 4 , Sen kocek 3 , Sen noci 1, Fasada 4 * ...celkove za mne 3* ...

Fimi
Fimi 2.9.2016

povídky které neurazí ale zase neposadí na prdel, stále se však jedná o velmi kvalitní Sandmanovský počin, ale na pět hvězd to není...

JimmyII
JimmyII 15.3.2016

Sandmanovská jednohubka, jejíž čtyři příběhy zhltnete jako nic. A jako vždy jsou u Gaimana kvalitní, propracované a nutící k zamyšlení. Nicméně v sérii jsou i lepší kousky.

kaylin
kaylin 12.8.2014

Ač je "Krajina snů" jen poměrně útlou sbírkou čtyř povídek, i tak to jsou další parádní kousky do sandmanovkého universa a Gaiman ukazuje, že dokáže vyprávět i malé, přesto však stále stejně odzbrojující příběhy. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/08/717-sandman-3-krajina-snu-85.html

jirin
jirin 5.6.2014

Největší blbost jsem očekával, že bude Sen tisíce koček, a nakonec se z toho vyklubala nejlepší povídka, ihned následovaná Fasádou. Kalliopé lepší průměr a vůbec mě nebavila (nebo jsem něco nepochopil?) Sen noc svatojánské. Velmi příjemný bonus, jak se píše scénář ke komiksu.

Fry
A Fry 26.10.2012

Na začátek bych rád ještě něco napsal k "Domečku pro panenky". Na konci téhle sbírky je vám líto jen jedno, že už je konec.

A teď už něco ke "Krajině snů": V tomto třetím albu Sandmanových příhod se dočkáme čtyř kratších příběhů, protože si chtěl Gaiman trošku odpočinout (Nekecám, je to napsané u závěrečného scénáře), což pro mě není moc dobré, protože už jsem si zvykl na dlouhé příběhové zápletky. Ale i tak to šlo.
"Kalliopé" je příběh o věznění múzy a potrestání věznitele Rica. (Pozn. pod čarou - Erasmus Fry - něco mi to říká :D). "Sen tisíce koček" - Parádní příběh o tom, jak jedna kočka prorokuje všem kočkám, jak by mohly změnit svět. "Sen noci Svatojánské" - Návrat k starému známému Shakespearomi, který napsal tuto hru pro samotného Sandmana. No a na závěr tu máme příběh "Fasáda", který hodnotím nejlépe z celé sbírky, protože zde prožijeme příběh Metamorfy, která už nechce žít tak, jak žije. Co víc k téhle sbírce říct? Snad jen to, že se už nemůžu dočkat ne "Údobí mlh".

rooty
rooty 5.2.2012

Pokud jste neviděli v jakémkoli provedení Sen noci sv. tak před čtením 3. povídky doporučuji podívat se na film Midsummer Night's Dream z roku 1999 se skvělým hereckým obsazením, pak si tu povídku mnohem více užijete.

DancinPuppet
DancinPuppet 2.11.2010

po nasazení vysoké laťky u prvního dílu a mírném poklesu u druhého, se dočkáváme třetího, povídkového Sandmana, který potěšil pokrokem v kresbě od dílu druhého a originalitou jednotlivých povídek- Calliope je takovou ženskou verzí prvního dílu Sandmana, Sen tisíce koček dojme a připomene muzikál Cats, Sen noci svatojánské zas trošku obohatí sandmanovo universum o skutečné historické události, o které se později s oblibou znovu opírá a nové světy. Poslední Fasáda je trošku zklamáním, hororová povídka svým kouzlem připomíná finále prvního svazku, ale nějak nezaujme ani nenaštve.

remco
remco 13.5.2009

po sklamaniu z "domeček pro panenky" prišli geniálne príbehy, ku ktorým sa rád vraciam

Murphy722
Murphy722 6.7.2008

Sandman opravdu zasnil co se dalo...A tak vznikly příběhy od Gaimana zase na parádní úrovni jako vždy! Příběhy plné tajemna a zamyšlení. A zamyšlení o to jde u Sandmana především.

Tao Quit
Tao Quit 5.6.2008

Kalliopé je geniální,naprosto geniální příběh.To si zaslouží 100%...
Sen tisíce koček byl neméně úžasný příběh,ale nepůsobil na mě tak mocně,jako Kalliopé. 95%
Sen noci svatojánské mi přišel jako nejslabší z knihy,ale pořád vysoce nadprůměrné dílo. 85%
Na a ta ženská s chorobou byla taky vynikající.Skvělých 90%
Tudíž suma sumárum průměr je 92,5 % Hmm...Jo,to by odpovídalo..

AdamOLIVe
AdamOLIVe 1.4.2008

Velmi, velmi působivé příběhy, kresba opět úžasná. Příběh s múzou emotivní a strhující - asi nejvíc z těch čtyř...

Davey
Davey 4.1.2008

Tohle mi sedlo víc, než Domeček pro Panenky.Bude to tím, že mi asi víc sednou samostatné příběhy.Těším se, až dokoupím ostatní knihy.

erik
erik 18.12.2007

Môj naobľúbenejší diel. Narozdiel od iných čitateľov mám krátke príbehy zo Sandmana radšej ako väčšie celky. Spisovateľov príbeh je skvelý, mačiatka sú mojim najobľúbenejším dielom z celej Sandmanovskej série, Sen noci je okrem pohrávania si so Shakespearom aj vynikajúco kreslený tenkou linkou Charlesa Vessa a záverečný Smrťák má v sebe veľmi silnú dávku emócií. Dovolím si plný počet (asi môj posledný na dlhší čas tu na comicsdb).

krvinka56
krvinka56 19.8.2007

Tak tu máme nejhubenější Sandmanovskou knihua taky čistě povídkovou.Nej je ta povídka Sen noci svatojánské perfektně nakreslený a dobře odvýjen byl fakt super.Kaliopé no tento příběh taky dobrej s pochmurnou atmosférou a ukázkou čeho sou lidé schopni.Sen koček má sice perfektní kresbu ale příběh vyporávěný kočkou mne nijak zvláště nezaujal.Ale je rozhodně lepší nežli ten poslední.No a máme tu poslední povídku a to Fasáda .Tak tohle je asi to nejhorší z celé knihy sem toho názoru že kdy by to bylo v barvě tak je to oněco lepší takhle pořádně člověk nechápe co má ta holka za problém.Když sem to vyděl v barvě(to speciální vydání) bylo mnohem lepší.Takhle ten příběh hodně ztrácí .A poravdě mne nijak nechytl.Když sem tuto knihu četl poprvé tak sem se tímto příběhem pomalu a jistě prokousal spíše jen ze zvědavosti jak to dopadbne.Napodruhé sem to již nedokázal přelouskat prostě nic moc.No a tak bysme byli normálně na konci knihy.Ale toto souborné vydání má ještě jeden malý bonus aby tuto knihu mírně nafouknul a ukázal jak spolupracuje scénárista s kreslířem hodně zajímavá záležitost hlavně to co kreslíř odepisuje Gaimanovi.Z tohoto důvodu to stojí za přečtení.Někdy se trochu zasmnějete.Tak tato kniha nijak nevybočuje ze Sandmanovského světa ale laťku kterou Gaman nasadil to rozhodně nedotahuje .Kniha není zas tak špatná a rád se k některým povídkám vrátím.A taky ji doporučím.Jeto fajn oddechovka mezi hlavními příběhy.

Wiruss
Wiruss 15.7.2007

Asi nej komix co jsem četl, mám rád Gaimana a to jako comix scenaristu tak spisovatele umí budovat super atmosféru a mísit ji se zajímavým příběhem... Škoda absence barvy, osobně se řadím k té sortě co by radši drežší, ale v barvě, když jsou koukal na originál vypadalo to lépe.

brkowycz
brkowycz 5.7.2007

Všechny povídky jsou super. Ani černobílá tady nevadí, je tu dobrá kresba. Ale čtyři povídky v jedné knize? Musím se přiznat, že jsem netušil že polovina knihy je scénář, kupoval jsem to narychlo a byl jsem pak trošku zklamaný. I když ukázka scénáře, proč ne. Dal bych víc procent, ale tohle mi přijde, oproti jiným dílům jako vyloženě "bokovka". Když už povídkovou knihu, tak víc než čtyři povídky. TO mi přijde strašně málo. Ideál podle mě je počet, který by měl vyjít v Bájích a Odlescích, (6. kniha) tam jich bude devět.

mirror
mirror 17.6.2007

Všetky štyri poviedky sú po scenáristickej stránke dokonalé. A je zaujímavé do akých prostredí sa podarilo Gaimanovi Sandmana zasadit. Sám som sa čudoval, keď som pred rokmi videl filmové spracovanie Shakespearovej divadelnej hry Sen noci svätojánskej, aká je táto hra pre autora atipická......a Gaiman mi objasnil, že to preto, lebo bola napisaná na zákazku, podľa presných Mofeových inštrukcií :-)
Kresbu som si však vďaka technickému spracovaniu moc nevychutnal, čierna linka je v tom horšom prípade zubatá ale ostrá, a v tom najhoršom, zubatá a k tomu rozmachlená - stránky sú nascanované vo veľmi nízkom rozlíšení či čo, no hnus. Bral by som radšej komplet book v prevedení "menšie zlo", nechápem prečo to kombinovali, bije to do očí. A pritom pri ostatných troch Sandmanovských ČB bookoch som nič podobné nezaregistroval, čierna linka je ako od pera, žiadne zuby.

Kapis
M Kapis 12.6.2007

Po smršti prvních dvou nepřekonatelných dílů trochu oddechu a pár kratších povídeček, vykreslujících svět Sandmana o další podrobnosti - každý díl se dotýká, aspoň okrajově, předchozíh nebo budoucích dílů - Sandman je pro mě momentálně jednička a ač mám radši celé příběhy, tyto povídky jsou bezchybné.

Saiffer
M Saiffer 19.4.2007

Škoda, že je tam Sandmana a Smrti tak pomálu. Stále to je svet plný tajomstiev a zvláštnych dejstiev, ale v prvej knihe mi vyhovovalo, že veční boli "skoro stále na obrazovke". Tu už sú len taký doťukávači príbehu. Stále to však človeka núti čítať :) Zaujimavý je vložený pôvodný Gaimanov scénar k prvému príbehu, ktorý je výtvarníkovy napísaný formou listu.

royan
royan 5.2.2007

První dvě povídky vynikající, úplně mě to vtáhlo do děje. Třetí mě tak moc nevzala,ale čtvrtá byla zase skvělá.

ClimbVibe
M ClimbVibe 3.10.2005

Vyborny povidky. Moje best of je Kalliope a Fasada. Kdo chce trochu vic porozumet 3. povidce, tak doporucuji vyborny animovany film J.Trnky - Sen noci svatojanske. No a ten scenar na konci - nic moc. Ale na sile neubere.

Black Bro, yo
Black Bro, yo 28.7.2005

Sice mě zarazila krátkost celého booku, ale to je fuk. Moc, moc pěkné povídky. Nejlepší bylo asi Sen tisíce koček - ti roztomilí huňatí mazlíčci nemají chybu stejně jako povídka Fasáda, ta byla taky perfektní, vlastně všechny čtyři byli skvělé.

Luboš
Luboš 11.7.2005

Nejlepší je ale každopádně Sen noci svatojánské-koupil jsem si Sandmana, přečetl ho,a za týden přišla manželka s tím že koupila lístky do divadla-nebyl jsem moc nadšený, ale když jsem zjistil že se jedná o Sen noci svatojánské a ke všemu se to divadlo bude hrát na hradě Buchlově pod širým nebem-ohÓ! Pondělní noc, jasné nebe, záře loučí-musel jsem se rozhlížet jestli tam nesedí i nějaké podezřelejší obecentsvo !Byl to zážitek.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 15.6.2005

Malá přestávka a hurá na čtyřku. MdS

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT 6.4.2005

Mimo povídky o Willovy jsou všechny skvělé. Né tak jako jeho jeho normální celý příběhy, ale stejně supr.

2scha
M 2scha 21.3.2005

Já mám prostě Pána ze sna rád.Příběhy skvělý. A jsem i rád, že jsem mohl nakouknout pod pokličku přípravy komiksu-bylo zajímavé porovnávat původní Gaimanovu představu s výsledným obrázkem.Š koda těch obálek

j0hni
j0hni 24.2.2005

Čtyři nápadité povídky, které samozřejmě nejsou tak propracované jako dlouhé příběhy, ale mají své kouzlo. (Nejvíce se mi líbil Sen tisíce koček). Škoda absence barevných obálek.

willis
willis 24.2.2005

Krátké příběhy jsou přehlednější ale zase méně promakané než celobookové scénáře. Ale to nemusí být pro zápor. Někomu to bude vyhovovat, někomu ne. Povídky jsou celkem vyrovnané, mně osobně se nejvíce líbil Sen tisíce koček. Jinak každá povídka má 24 stránek, takže čistého komiksu je tady jenom 96 str. Dodatek v podobě scénáře je sice zajímavý, ale díky řádkování a fontu se mi zdá že je zbytečně natažený na 50 stránek, tady se dala dobrá polovina ušetřit a celková cena mohla být nižší nebo mohl být přidán McKean a jeho obálky.

DEmnoG
M DEmnoG 19.2.2005

Gaiman si dal trosku oddych od souvisleho pribehu a venoval se vykresleni Sadmanovy postavy v povidkach, kde Sandman neni ustredni postavou - vlastne se v druhe povidce vyskuteje v kocici podobe a v posledni neni vubec. Dal to radeji rozvadet nebudu, jeste bych vas pripravil o zazitek z cetby. Nejvice se mi libila povidka Kalliope a asi si zajdu do divalda podivat se na Sen noci svatojanske. Plusem teto publikace ja puvodni scenar ke Kalliope, diky tomu muzeme nahlednou pod poklicku a mrknout se, v jakem stavu dostavaji vytvarnici od Gaimana scenar (je tada hodne konkretni). Mala vytka patri Crwakum, na konci jsem cekal barevnou prilohu s McKeanovymi obalkami a ono nic.

Draco nobilis
Draco nobilis 2.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

Bronn
Bronn 14.7.2017

Glumal
Glumal 14.7.2017

farb
farb 5.7.2017

RikaAkira
RikaAkira 7.6.2017

mttra
mttra 25.2.2017

lantan1
lantan1 16.2.2017

Killingjoke
Killingjoke 27.1.2017

MisaSutcliff
MisaSutcliff 1.11.2016

invape
invape 10.9.2016

Vojtěch 393
Vojtěch 393 3.9.2016

Fimi
Fimi 2.9.2016

pearlxjam
pearlxjam 31.8.2016

hakunamatata
hakunamatata 22.8.2016

Kruttor666
Kruttor666 17.6.2016

Davedd168
Davedd168 10.5.2016

Harry.Dresden
Harry.Dresden 10.5.2016

Jabba
Jabba 5.4.2016

JimmyII
JimmyII 15.3.2016

Paldini
Paldini 25.2.2016

cyboy
cyboy 15.10.2015

kadas97
kadas97 3.10.2015

hellblazer
hellblazer 1.7.2015

HansuruSadako
HansuruSadako 16.6.2015

mrcaspero
mrcaspero 1.5.2015

Final
Final 6.4.2015

Golem
Golem 21.2.2015

Mike-sh
Mike-sh 17.2.2015

Lachvos
Lachvos 24.1.2015

Doppelganger
Doppelganger 3.1.2015

trudoš
trudoš 3.12.2014

DAN478
DAN478 1.12.2014

tricky
tricky 10.11.2014

koudy
koudy 24.10.2014

segy
segy 8.10.2014

disclose
disclose 21.9.2014

Zeebonk
Zeebonk 1.9.2014

Fox01
Fox01 25.8.2014

kaylin
kaylin 12.8.2014

pdfak
pdfak 21.6.2014

jirin
jirin 5.6.2014

schwita
schwita 31.5.2014

mineralk
mineralk 22.5.2014

bioh
bioh 20.5.2014

3234769
3234769 20.5.2014

puolpm
puolpm 5.5.2014

Scaleo1
Scaleo1 7.3.2014

mrkirby
mrkirby 26.2.2014

Schramm
Schramm 5.1.2014

mike731
mike731 31.12.2013

calvin10
calvin10 27.10.2013

oleav
oleav 25.10.2013

Light
Light 28.9.2013

jd.
jd. 24.8.2013

DAxik
DAxik 9.8.2013

Spideyy
Spideyy 13.6.2013

Doly
Doly 21.5.2013

disordered
disordered 21.5.2013

namdnas
namdnas 30.4.2013

Nightmare
Nightmare 12.4.2013

ladynka
ladynka 9.4.2013

AxusNalim
AxusNalim 2.4.2013

jakouback
jakouback 20.3.2013

xspeed
xspeed 20.2.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

ajinak
ajinak 6.2.2013

Grrr
Grrr 9.1.2013

Fry
Fry 26.10.2012

fusnix
fusnix 17.7.2012

Baffman
Baffman 26.6.2012

morbn
morbn 14.6.2012

Nexis
Nexis 29.5.2012

MilkyA
MilkyA 3.5.2012

tondaa
tondaa 10.4.2012

MindReader
MindReader 18.3.2012

Tormentr
Tormentr 17.3.2012

Deckard
Deckard 22.2.2012

hromotlk
hromotlk 5.2.2012

Zack
Zack 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

willis
willis 5.2.2012

j0hni
j0hni 5.2.2012

2scha
2scha 5.2.2012

Luboš
Luboš 5.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 5.2.2012

listr
listr 5.2.2012

ClimbVibe
ClimbVibe 5.2.2012

kojot
kojot 5.2.2012

Sadako
Sadako 5.2.2012

royan
royan 5.2.2012

Saiffer
Saiffer 5.2.2012

namathur
namathur 5.2.2012

Kapis
Kapis 5.2.2012

mirror
mirror 5.2.2012

brkowycz
brkowycz 5.2.2012

Wiruss
Wiruss 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

Davey
Davey 5.2.2012

strougy
strougy 5.2.2012

AdamOLIVe
AdamOLIVe 5.2.2012

Tao Quit
Tao Quit 5.2.2012

Murphy722
Murphy722 5.2.2012

Luse
Luse 5.2.2012

remco
remco 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

shyANDROID
shyANDROID 5.2.2012

DancinPuppet
DancinPuppet 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

Mildaha1
Mildaha1 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

PHM
PHM 5.2.2012

rooty
rooty 5.2.2012

Četli:
2scha, adriel, Alikkk, bananzluty, ben_bella, calvin10, charvos, chcita, cyboy, Darth Raelchi, davidek, DEmnoG, Doly, Doppelganger, Draco nobilis, Final, Fox01, Fry, Glumal, Golem, Grrr, guseppe, hellblazer, Horstik, Houbař, Jabba, James, james dixon, jd., jiskra, kadas97, Kaluž, Kapis, kaylin, Khagrael, Killingjoke, Knuckless, Lachvos, lantan1, Light, Lojza, louza, marek zigmund stanko, mart.in, michelangelo, Mike-sh, mineralk, MisaSutcliff, namdnas, oleav, Paldini, Petrisko911 , puolpm, raimi, RaptoR, rockyt, Schramm, start05, syon, Thurin, TonyT, tricky, trudoš, Ukko, vita, Vojtěch 393, vranakx, VXP, Zack, Zbysek2410, Zeebonk, zgrywus

Mají:
2scha, adam.ra, AdamOLIVe, adevr, ajinak, Ajit, Alfi, AlienDr, Alikkk, amazing_k, andik007, antiimini, ardath, arnecht, arsan, autokineton, Avian, Awakener, AxusNalim, aza, Azalin, Azbest, AZTeck, Baffman, bananzluty, bboorreekk, BeeSee, Bellatrix, Benji, ben_bella, bierce, binnmode, bioh, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, bmc75, Bob, bodhi, bourgeois, Braindead, brkowycz, bronxik, budkin, burzum, Butch, Cabal, calvin10, calviti, Cassidy, charvos, chcita, chobotnička, ClimbVibe, Corteg, Corvus, CP, Cr4sh, crush, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, Dali, Dalistar, Davedd168, davidek, DAxik, Deckard, DEmnoG, DevCageR, disclose, discovery, disordered, domo9321, doophy, Doppelganger, dr. Gull, Draco nobilis, dre, Druid, duri, Einstain666 , erik, error216, faster86, fel68, felis, figis, filemon, filippo, filosh, Fimi, Final, Fox01, freestyletricker, Fréza, Fricki, Frizer, Fry, fusnix, Garp, Gattsu, Glumal, goldschmidchen, Golem, gongon44, goodspeed, grinder, Grrr, guseppe, Hamichal, Hanyou, Hanzman, Hash, hawkzn, haxxor, hedgehog, hellblazer, hellw10, HellWeber, herrman, holubdema, horaczhlinska, Houbař, Hulik, hypermlok, ikshorm, Indy, IndyP, Infarkt, invape, Jabba, jakouback, James, james dixon, jd., jett, JimmyII, jirin, jiskra, joehot, Johnny Sasaki, Jokerka, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, Kaluž, kamil, Kapis, Karel Sec, kaylin, Kazumaki, KdG, keplik, keyko, KINIMODUS, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Knize_Ignor, Knuckless, komik.sx, koniklec, kronoss, Kruttor666, krvinka56, kubanec13, Kunden, Lachvos, Lawer de Sanctis, lemon_zobak, Light, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, Lucifer, Luse, Lysandra, m.abrams, maara, Majkl, mangan, Mankin, markic, mart.in, Martin Buchal, Martin D. Antonín, Marvin, Masinfira, Matej-29, matohan, matrosh, MB, mcleek, Meesha, merhyx, mgeralt, michelangelo, mikado, Mike-sh, Mikko, mildaE, Mildaha1, MindReader, mineralk, mirec, mirror, MisaSutcliff, Mistak, moiqpiom, Mokonen, monty.cl, morddutha, Moyek, MP, Mr. Terrible, Mr.Plysh, mrcaspero, mrkirby, mttra, mywiel, namdnas, naut77, NecRoman, Nenisis, nepěkná perspektiva, Netorack, nick, Nightmare, nixtreme, noMster, nx, o2t2, octobersa, ohromno, OldaB, oleav, Oompa Loompa, padre_negro, Paldini, Papa Wu, pavel, pavouk, pdfak, pearlxjam, Petr, Petrisko911 , PHM, pippin, Pjenkus, pk123x, planika, Plumm, POLAKST, Poseidon1978, PP, pršiplášť, q, Quintana, raenius, rafannn1, Raijin, raimi, RainDamage, RaptoR, renhoek, Ricarderon, Rich, RikaAkira, rockyt, Rorschach, Rowan, Rudá Táňa, RudyRod, Saiffer, Samurai-Jack, san, Scaleo1, Schramm, schwita, seeker666, seezeethree, segy, Sir_Pete, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, SmoothNCool, Sněhurka, Sorel, Spideyy, Spike, StanleyHu, Stara.kryta, start05, strougy, syon, Šedo, t0mas, tacmud, tamtu, tankgirl, Tarka Daal, TBB, Teach, Thurin, Tialster, Tomasino79, Tombal, Tomek, Tony TwoDee, TonyT, Traum, trener83, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, Viking, vita, Vojtěch 393, vranakx, vrazdinek, VXP, Widl, willis, Wiruss, Woffce, worf, xai, xintax, xspeed, yama, yarda, yogi, yojimbo, z-e-d, Zack, Zajo original, Zbysek2410, zebedee, Zeebonk, Zelvak, zgrywus, Zíďas, Zod

Chtějí:
Ashek, Babany, Const.ex, DracoAn, EvilvsGod, FatMonster, Filip123, filmator, Fr3d_K, Gibby, Glutexo, Horstik, husakpetr93, isildur heir, Kocour, LookAss, Maryl, Miriyak, Mišulka, Mononoke, MonsterGyre, motycond, Norri, Odal , Olesh, punisher, quardok, razielus, Rezet, Strokes, svobyy, Velkej šéf, xflori01, xxaannddeerr

Shání:
3E, Černá Krysa, LookAss, Maryl, mstefl

Nabízí:
charvos, lord Vetinari, MB