Batman: Deset nocí KGBeasta

4.0 | Crew | akční, superhrdinský

Vítejte v Gothamu. Ve městě plném nejen šílených padouchů, klaunů a tučňáků, ale i mnohem prozaičtějšího zla: feťáků, lupičů, pouličních gangů, drogových dealerů a sériových vrahů. Městě, kde má zlo spoustu tváří. Může vypadat jako sadistický psychopat, který rozřezává ženy na kusy a pohazuje je v popelnicích, nebo jako profesionální zabiják s tajnou misí, za nímž zůstávají desítky mrtvých.

Takovéhle zlo je mnohem nebezpečnější a nepostižitelnější... a zasáhne Batmana mnohem nelítostněji a krutěji, než sám čeká. Temný rytíř po dlouhé době naráží na protivníky, na které možná nebude stačit.

Po knize Batman: Rok jedna přichází Crew s dalšími příběhy z dob, kdy se barvotiskový komiksový hrdina měnil v temného rytíře a kdy se spíš než na monumentální souboje sázelo na ponurou atmosféru drsné školy.
Ocitáte se na prahu Batmanova nejtemnějšího... a zároveň nejslavnějšího období.

Scénář:
Jim Starlin
Kresba:
Jim Aparo, Mark Bright, Dick Giordano
Ink:
Mike DeCarlo, Steve Mitchell, Josef Rubinstein (Joe)
Lettering:
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad:
Jiří Pavlovský
Redakce:
Filip Gotfrid

Obsahuje sešity série Batman #414 a 417-422

Rok a měsíc vydání: 2009 | ISBN: 978-80-87083-45-1 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 156 | Tisk: černobílý | Cena v době vydání: 249 Kč | Název originálu: Batman: Ten Nights of the Beast | Vydavatel originálu: DC Comics

Obálka (1/1)
Palebras
Palebras | 12.9.2020 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Docela nenápadně se tvářící příběh s Batsem v hlavní roli, který neskutečným způsobem potěšil. Neočekával jsem prakticky nic a dostal jsem parádní komiks ze staré školy, doplněný o skvělou černobílou kresbu, která to vše jen podtrhuje. Oceňuji, že Batman je zde spíše v roli detektiva a začátek točící se kolem vražd je perfektně napínavý. Poté na scénu vstupuje ruská mlátička z dob dávno minulých aby rozséval svůj rudý hněv do srdcí občanů Gothamu. Celý příběh je poplatný době ve kterém byl napsán, takže zde dostáváme agenty KGB a proti nim stojící agenty CIA a FBI, komunisty, hrozbu v podobě válečného konfliktu a dokonce i Ronalda Reagana. Sám hlavní záporák KGBeast je nesmrtelná mlátička, které se snad může rovnat jen jeho krajan soudruh Ivan Drago z Rockyho IV. Každopádně i sám neohrožený Temný rytíř má s tímto strojem na zabíjení potíže a příběh někdy viditelně sklouzává k úsměvným momentům ale tohle k příběhům z těchto dob prostě patří a absolutně to ničemu nevadí. Po příběhu točícího se kolem KGBeasta ještě dostaneme rozřešení případu vražd Gothamských žen, které Batman na začátku nestihl rozlousknout. Černobílá kresba byla perfektní a skvěle doplňovala příběh. Rozhodně parádní počtení a velice mě mrzí, že se tahle řada neuchytila a nevyšlo více takových. Uvidíme, možná v budoucnu.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 13.11.2019 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Inu .... jsem poměrně vysazenej na superhrdiny, co jsou lidé, ale záhadným způsobem se dokážou vyhnout kulkám a vydrží vše (superman rychlost a regenerace wolverina), proto se mi líbil obyčejný noir detektivní příběh s vrahem víc než ten s ruskym banem, který měl tempo zhruba do doby, kdy si KGBeast usekl sekerou ruku místo provazu (těžko říct z jakýho materiálu, i kdyby ocelový, tak Batman sám zmiňuje, že dalšími dvě seky by ho přesekl, tzn. třemi celkem :))) )

Kresba černobílá, která mnohým starším (možná i novějším) komiksům může slušet mnohem víc než barevná, třeba u comicsových legend mi naprosto vyhovuje, u Conana je třeba čb podle mě lepší než barva. Tady je to fajn, nějaký detaily typu chlupatý prdele u Robina si moc nevšimnete (jak někteří píší níže), ale co je u Conana super, tady bych to nechal v průměru.

Příběh, někdo psal, že není infantilní, to každopádně je a ani nemůže nebýt. :) ale byl jsem z tohoto komiksu, do zlomených prstů batmana, jež ignoroval, celkem nadšený... bohužel od výše zmíněné useknuté ruky to šlo z kopce, kdy se z Batmana stal superman a Beast ztratil svou předešlou veškerou inteligenci. Druhý příběh, který byl KGBeastem přerušen, navázáním už nemá předešlé tempo....
oba příběhy se skládají ze tří sešitů: první sešit příběhu vraha je za 4*, druhý za 3* a třetí vyprávěný z pohledu vraha s překvapivou pointou a pohledu do nitra Batmana je za 4*. KGBeast první za 4*, zbylé dva 3* a 2*. Kresba za 2-3*. ... Celkově to řeknu tak, že jsem původně chtěl dát 4* díky nadšení (sešity 1-2), které mě pak přešlo a závěrečný sešit (tj. třetí sešit vraha) ho trochu vrátil, ale díky zklamání, co jsem popsal a kresbě v rámci průměru dál závěrečné hodnocení na 3*.

Vybral jsem si pár úryvků z komentářů níže, které "cituji" a souhlasím s nimi (pro doplnění):
"Batman si během příběhu zlomil pár prstů, žeber, ale samozřejmě se tím moc nezabýval." - tohle mě dostává všude a jsem na to už kurevsky vysazenej (pár dní zpět jsem viděl anim. film Návrat temného rytíře, který jsem kdysi četl v práci, ve druhém filmu na Batman střílí tolik lidí z tolika samopalu z tak velké blízkosti, že snad ani ten Superman by těm kulkám neuhnul, kdyby chtěl a Batman má jen tričko s netopýrem, žádnej kevlar nebo něco, směšný totál)

"Politicky motivovaný příběh 'Deset nocí Bestie' proto vyznívá nechtěně směšně, když Batman převlečený za agenta (ano, na netopýřím kostýmu má nasazenou ještě jednu masku :-)) ochraňuje senátory i samotného Ronalda Reagana před ruským superzabijákem a Robin skopává sebevražedného teroristu na rogalu." - :D

"Akorát mě na tom celém nehorázně sere jedna věc a to je ta, jak scénárista skvělé rozjede příběh popelnicovýho vraha, utne to a vrhne se na řádění KGBesta a pak se zase vrhne na popelnicovýho vraha - jenže to už ten příběh nedokáže tak pohltit, takže mu nezbývá než to vylízat dobrou pointou." - souhlas

S tímto nesouhlasím:
"Trošku mi vadilo že je tam černobílá kresba ale i tak se mi to líbilo sem rad že sem si tohle pořídil." - tohle je důvod, proč se komiks neprodával, lidem se čb kresba obecně nelíbí, čb filmy taky ne, moje žena se na film nepodívá, protože je čb a může být jakkoliv kvalitní... za mě může být čb kresba někdy i lepší, viz výše...

"musím říct, že v porovnání ze všemi staršímy věcmi t.j. převažně comicsové legendy - je tento komiks opravdu vynikající." - četl jsem komplet Conana, Wolverina a jednorázovku Punishera, je to minimálně srovnatelný... možná je tohle kupodivu víc infantilní.... ;)

Johny87
Johny87 | 13.10.2019 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Tak toto byla bomba! Je to jeden z nejlepších Batmanů, kde Batman je jako detektiv. Detektivky mám rád, a je škoda, že se to u nás nechytlo a skoro nikdo to nezná.
Černobílá kresba vůbec nevadí. Jsou to detektivky, které fungují a mají hlavu a patu. Zasloužených 5* z 5*.

trudoš
trudoš | 17.7.2019 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Příjemné retro z konce osmdesátých let, kdy grázlové ještě mívali dlouhé vlasy a Batman jezdil v komicky hranatém Batmobilu. Přičemž přímá účast prezidenta Reagana jako komiksové postavy pro mě byla takovým malým vrcholem popkulturní geniality, která se nebojí ničeho. Samotného Temného rytíře pak zastihujeme při postupně se měnící image, kdy je ještě stále tím superhrdinou ve starém netopýřím kostýmu, stíhajícím zločince v absurdních maskách, ale zároveň se na povrch dere nekompromisní mstitel, co se rozhodl vzít na bedra odpovědnost za bezpečí celého Gothamu a je proto ochoten riskovat všechno. Perfektně to přitom ilustrují obě dějové linie, kde v první stíhá Batman sériového vraha a ve druhé bojuje s KGBeastem. A ačkoli oba motivy lákají drsnou kriminální zápletkou, množství textu nejedenkrát všechnu atraktivitu neúmyslně rozmělňuje. Pořád je to ale kus dobrého řemesla, podmalovaného parádně noirovou atmosférou a stylizovanými monology, jimž ani všechny ty roky neubraly nic na kráse.

Peppa
Peppa | 6.9.2018 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Škoda, že se to u nás nechytilo .

mearez
mearez | 29.12.2017 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Zase komiks, u kterýho jsem si dal repete, amusim říct, že jsem čekal nějákýho růýovýho Batmana, a dostal jsem kvalitní detektivku z nejvyhrocenějšího období (až na krizi na Kubě) Studené války. Fakt super a kvalitní Starlin.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 26.12.2017 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Výborné a drsné, i na tu dobu! Nečekal jsem, že mě takový Batman chytne a že dokonce budu v napětí a netrpělivě čekat, jak to dopadne - pak se mezi to prskne KGBeast a najednou čekám na vraha. No prostě bomba. Sranda je, že až po letech, co jsem se o to začal více zajímat, jsem zjistil, že byl tento komiks původně barevný. A víte, že mi to ani tady nevadí. Černobílá je super a Batmanovi pasuje. Přeci jen je to Temný rytíř a noc je jeho domovem.

VanTom
VanTom | 18.12.2017 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Tento Batman se snaží být temný, nekompromisní, depresivní a stát ukotvený v realitě, ale marně, jelikož neustále tvrdě naráží do mantinelů dětské přístupnosti a dětinské superhrdinské naivity. Politicky motivovaný příběh 'Deset nocí Bestie' proto vyznívá nechtěně směšně, když Batman převlečený za agenta (ano, na netopýřím kostýmu má nasazenou ještě jednu masku :-)) ochraňuje senátory i samotného Ronalda Reagana před ruským superzabijákem a Robin skopává sebevražedného teroristu na rogalu. To druhý příběh o 'Popelnicovém vrahovi' mladých dívek, pojatý jako drsný "noir" (aspoň v brilantním 1. sešitě), už tu temnotu a depresivnost vyjadřuje mnohonásobně přesvědčivěji.

Fry
A Fry | 3.11.2017 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Batman: Deset nocí KGBeasta - Typický příklad komiksu s Batmanem o kterém víte že existuje, ale zas tak moc po něm netoužíte. Nicméně když bylo ohlášeno, že je téměř vyprodán a zbývají už jen poslední kusy, zbystřil jsem, pořídil si ho a jsem teda velmi, ale velmi překvapen o jak kvalitní komiks jde. Tohle nejsou takové ty rádoby naivní příběhy Temného rytíře, který běhá po městě a hodí padouchy. Tohle jsou příběhy opravdu temné, plné mrtvých lidí, temných uliček, drsných zabijáků a čtyřicátého prezidenta USA - Ronalda Reagana ... Za mě 5*!

mearez
mearez | 14.5.2017 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Mínus za čenobílou kresbu, jinak super příběh, nelituju.

jh666
jh666 | 6.5.2016 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Tomuhle Batmanovi jsem se docela dlouho vyhýbal kvůli tomu, že je černobílý. Trochu jsem začal být zvědavý po přečtení Starlinova Captaina Marvela z UKK. Tak jsem si nakonec pořídil i KGBeasta a rozhodně nelituji. Oba příběhy se docela dost odlišují od těch ostatních, které s Batmanem u nás vyšli. Titulní příběh je regulérní politický thriller, který ale funguje velmi dobře. Ovšem ještě lepší je podle mě vedlejší příběh s popelnicovým vrahem. Je příjemné vidět jednou Batmana čelit "obyčejnému" zločinci. Příběh má navíc docela překvapivý konec. Černobílá kresba nakonec taky nebyla špatná. 78 %

ConanVJ
ConanVJ | 16.1.2016 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Dva zajímavé příběhy mě chytly a bavil jsem se u nich. Docela mě morbidně rozesmál ten houmles a jeho manželka. Za mě 80% :)

baatcha
baatcha | 3.7.2015 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Škoda, že se Archívy Temného rytíře nechytly, ale asi to chtělo začít jiným příběhem a mít lepší podklady. Jak se může od lidí čekat, že to budou kupovat, když místy ani nepoznají, na co se na obrázku dívají?

mAGiic
mAGiic | 29.10.2014 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Do knížky jsem šel s tím, že to bude určitě průměrné počtení s Batmanem a velmi jsem se spletl. Příběh s KGBeastem je dost politicky ovliněný a je z něj cítit doznívání Studené války. Druhý příběh s popelnicovým vrahem se mi líbil asi trochuvíce, protože byl hodně skutečný. Nicméně oba příběhy jsou dobře napsané a černobílá kresba tomu na šarmu neubírá, spíš naopak. Dělá to skvělou atmosféru. 4*

kaylin
kaylin | 25.6.2014 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Na komiksu "Batman: Deset nocí KGBeasta" je patrné, že se snaží akcentovat tehdejší dobu a obavy. Z příběhu je cítit Studená válka a strach z terorismu. Jako terorista se profiluje Arab. Samotná skutečnost, že záporákem je monstrum, které si vychovala KGB, je ukázkou určité klišovitosti, která se v žánru politického thrilleru objevovala a objevuje nadále. Rusové jsou prostě ti špatní. K Batmanovi politický thriller úplně nesedí, alespoň mně ne, ale rozhodně neříkám, že je kvůli tomu příběh špatný. KGBeast je pořád klasickým záporákem, jen možná až moc klasickým, nemluvě o určité menší podobě s Banem. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/06/665-batman-deset-noci-kgbeasta-75.html

luky.kuky10
luky.kuky10 | 30.1.2014 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Jeden z nejlepsich pribehu Batmana ktere jsem kdy cetl. Navic skvela cernobila kresba podtrhuje jeste intenzivnejsi dojem z cele cetby!

Murphy722
Murphy722 | 14.10.2013 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

KGBeast bylo monstrum trocha politicky schválně napsané. Aneb jak si západ může rýpnout do východu. Místy tato nevraživost mi přijde už trapná. V tomto Batmanovi jsem to trocha cítil. Agenti KGB, teď tenhle nádherák, ale celé to dávalo dohromady takový příjemný vzpomínkový oblak, který se fajně četl. Nakonec proč ne? Popelnicový vrah by mohl dostat trocha více místa. Byl sám o sobě napínavější, než politické handrkování o Russian potvoru a prezidenta Reagana.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 7.8.2013 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

K tomuhle komiksu jsem přistupoval s velkou nedůvěrou: černobílý osmdesátky, to bude zase nikoli oddechovka, ale spíše vzdychavka... ale ono ne. Celkem příjemný místy takřka detektivní příběh, který netrpí klasickými neduhy konzumního superhrdinského komiksu. Rozhodně pěkná knížka aneb Batman zachraňuje Reagana, no nekupte to.

Celkový dojem: 70%

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT | 20.3.2013 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Na hranici 3*** a 4***. V procentech takových umpalumpovských 70%. Za barvu bych pár procent přihodil. Bavila mě atmosféra starých detektivek, hlášky a taky to, že proti Batmanovi stála pořádná mašina na zabíjení. Batman si během příběhu zlomil pár prstů, žeber, ale samozřejmě se tím moc nezabýval .o) Nicméně jsem tohohle Batmana četl podruhé a ani podruhé mě to nijak nevzalo.

yogi
yogi | 2.2.2013 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Hodně dobrý mainstream , nenápadný komiks překvapí hutnou noirovou atmosférou a uvěřitelnými postavami .

81splinter
81splinter | 17.6.2012 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Velmi sa mi to pacilo. Pekne temny Batman a to je v tomto pripade len a len dobre.

Devilek
Devilek | 23.3.2012 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Trošku mi vadilo že je tam černobílá kresba ale i tak se mi to líbilo sem rad že sem si tohle pořídil. Sem rad že tam nebylo zbytečně moc keců. Velmi slušná cena za tenhle komiks.

goldschmidchen
goldschmidchen | 24.9.2011 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Dobré to bylo. Bohužel se tento komiks neujal a s dalším vydáváním se můžeme rozloučit...:-/

mart.in
M mart.in | 26.7.2011 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Velká škoda, že se to moc nechytlo a dalších se asi hned tak (pokud vůbec někdy) nedočkáme...za takovou cenu taková kvalita, prostě nechápu, že se to neprodává.

rooty
rooty | 3.2.2011 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Tak tohle je opravdu luxus, co se týče scénáře,tak je to opravdu paráda a celkem mě to odrovnalo. Kresba mě už tak neuchvátila, ale pořád je to na dobré úrovni. Černobílou moc nemusím,ale zase mi to tady k tomu příběhu sedí, hlavně KGBeast by asi barevnej vypadal směšně, takhle mu to dodává více vážnosti. Jinak příběhy jsou oba skvělé, každý v jiném stylu, rozdělení mi vůbec nevadilo, jako některým níže.
Celkově velká spokojenost.

doophy
doophy | 29.10.2010 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Klasicej drsnej a temnej BATMAN v černobílém provedení za velice lidovou cenu...

Sirius
Sirius | 20.10.2010 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

jo, tak tohle je Batman. Pochmurný, černobílý a posedlý vyšetřením případu. Akorát mě na tom celém nehorázně sere jedna věc a to je ta, jak scénárista skvělé rozjede příběh popelnicovýho vraha, utne to a vrhne se na řádění KGBesta a pak se zase vrhne na popelnicovýho vraha - jenže to už ten příběh nedokáže tak pohltit, takže mu nezbývá než to vylízat dobrou pointou. Jinak proti tomuhle případu nic nemám. Za slušný prachy, slušná zábava. Překlad super, ich forma taky. Teď jen doufat, aby Crew nebo BB art brzy vypustili dalšího netopýra

Woffce
Woffce | 16.8.2010 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Výborná jízda - Batman neinfantilní, Batman neatmosférický, Batman nefilozofující - jen prostě Batman, a dobře vystavěný příběhy s přímým tahem na bránu. Sám jsem překvapen, jak jsem spokojen :---).

FrAnK
FrAnK | 23.1.2010 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Určitě je to něco nového a myslím si, že Batman v BW by tu určitě měl být, jinak kresba pomerne zdarila a scenar taky neni vubec spatny, proto doufam, ze serie bude pokracovat alespon ke smrti v rodine...

andre
M andre | 27.7.2009 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Velice slušný poměr cena/zábava.
drobnosti:
- Předpokládám, že se podklady získávaly scannem a možná i "odbarvováním", neb mám pocit, že se při tom utopilo plno detailů - což je škoda, kresba jinak vypadá poměrně zdařile.
- Možná je to záměr aby se trošku zakamufloval ten scann (už jsem si toho všiml u Usagiho), nebo maj něco špatně nastavenýho, neb se tento efekt projevuje i u"letteringu" . Mluvím o tom, že co má být pérovka pérovkou není, nýbrž se z ní stala autotypie. Myslím, že u BW (čb) věcí to je velká škoda. Ale chápu, že to může být i "nejmenčí zlo" aby to vyšlo alespoň v nějaké slušnější kvalitě. .... ale jak říkám, je to drobnost.

KdG
KdG | 29.5.2009 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Výborná temná atmosféra, celkem slušbá kresba, líbilo se mě to, jen houšť.

Marv
Marv | 27.5.2009 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Zaujimave velmi zaujimave.Je to super take prijemne citanie ktore proste musite mat.A to s tou neoholeno prdelou je fakt pravda ale nevadilo mi to,naopak ma to iba pobavilo:D:D:D

willis
willis | 27.5.2009 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Souhlasím s tím, že tohle je o třídu výš než to co vychází v komiksových legendách. Dospělejší, žádné infantilnosti, atmosféra, spousta mrtvých. I KGBeast je konečně důstojný soupeř pro Batmana. Jinak těch chybějících kontur jsem si taky všimnul. Občas jakoby někdo vygumoval postavám kus pusy. A taky mě pobavila stránka 39 vpravo dole, kde to vypadá že si Robin nejen zapomněl vzít do akce spodní prádlo, ale že si zapomněl i oholit tváře. :) Kdyby to bylo v barvě, ještě bych nějaké to procento přihodil.

royan
royan | 8.5.2009 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Temný a drsný Batman, tak jak ho mám rád. Tato serie se mi zamlouvá. Doufám, že se dočká nějaké větší pravidelnosti.

matrosh
matrosh | 11.4.2009 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

musím říct, že v porovnání ze všemi staršímy věcmi t.j. převažně comicsové legendy - je tento komiks opravdu vynikající. Chandlerovská atmosféra drsné školy, hlášky i příběh, který je hodně zajímavej a nezůstáva na povrchu jako třeba u Wolverina.

krvinka56
krvinka56 | 11.4.2009 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Tak a máme tu ČB. Batmana se zbůsobem deektivích příběhů a to opravdu vyvedenej.Kresba fakt dos dobrá sice mi vadilo že místy chybí kresba v obličeji nebo v některých detajlech.Gordon je perfektně vyvedenej.Vlastně v šechny postavy.Rozdělení příběhu oběti mi vcelk vadilo ale přišel mi rozhodně lepší než 10 nocí KGBeasta to rozhodně mohlo bít kratší nebo naopak rozděleno.Ale jinak je to opravdu dobrá sklatba příběhů.A doufám že tato bude Batman vycházet častěji.

erik
erik | 10.4.2009 | Batman: Deset nocí KGBeasta |

Batman zo starej školy. Kniha obsahuje v podstate dva príbehy, prvý je čisto detektívny, ide o vraždy žien a Batman tu svoje superhrdinstvo nevyužije vôbec. V druhom ide o špionážny thriller s dobovými figúrkami USA scény, čo je trošku pritiahnuté za vlasy, ale inak je to obstojná záležitosť a opäť je koniec prekvapivý, finálny stret má silný záver.
Páči sa mi takýto detektívny Batman, má niečo do seba.

Palebras
Palebras 12.9.2020

lacoste
lacoste 8.7.2020

malylada
malylada 23.5.2020

Zbysek2410
Zbysek2410 15.2.2020

Milo_Harwey
Milo_Harwey 13.11.2019

Johny87
Johny87 8.10.2019

Maty48
Maty48 17.4.2019

Benny
Benny 20.1.2019

kinak
kinak 3.12.2018

dajik
dajik 15.9.2018

deadpool
deadpool 9.9.2018

Peppa
Peppa 6.9.2018

raimi
raimi 19.7.2018

mearez
mearez 11.4.2018

Darth Raelchi
Darth Raelchi 26.12.2017

VanTom
VanTom 18.12.2017

VvV
VvV 12.12.2017

Fry
Fry 3.11.2017

crewni.konzerva
crewni.konzerva 18.10.2017

charvos
charvos 17.10.2017

MEGA
MEGA 27.7.2017

Stlucius
Stlucius 16.7.2017

farb
farb 5.7.2017

MonsterGyre
MonsterGyre 27.6.2017

alladik
alladik 27.6.2017

Salien
Salien 24.6.2017

Tomket.Tom
Tomket.Tom 20.3.2017

stavik
stavik 3.2.2017

577177
577177 10.9.2016

Tiba
Tiba 2.8.2016

tukak
tukak 4.7.2016

pearlxjam
pearlxjam 12.5.2016

jh666
jh666 6.5.2016

Jabba
Jabba 5.4.2016

Paldini
Paldini 24.2.2016

2Hitman3
2Hitman3 24.2.2016

ConanVJ
ConanVJ 16.1.2016

Babany
Babany 28.12.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

Killingjoke
Killingjoke 21.8.2015

baatcha
baatcha 3.7.2015

namdnas
namdnas 2.5.2015

Golem
Golem 2.2.2015

Orbeek
Orbeek 29.1.2015

calvin10
calvin10 2.1.2015

Kurt Cocaine
Kurt Cocaine 23.11.2014

JAn_G
JAn_G 18.11.2014

mAGiic
mAGiic 29.10.2014

Light
Light 11.10.2014

pdfak
pdfak 27.9.2014

Staník
Staník 5.8.2014

kaylin
kaylin 24.6.2014

Doppelganger
Doppelganger 22.6.2014

terrordemon
terrordemon 21.6.2014

lutrix
lutrix 21.5.2014

trudoš
trudoš 4.5.2014

Lachvos
Lachvos 26.4.2014

luky.kuky10
luky.kuky10 30.1.2014

Shpeckk
Shpeckk 20.1.2014

Schramm
Schramm 5.1.2014

kariholik
kariholik 2.1.2014

Strokes
Strokes 3.11.2013

jd.
jd. 3.11.2013

bronxik
bronxik 18.10.2013

Murphy722
Murphy722 14.10.2013

J.T.honza
J.T.honza 25.9.2013

dbar
dbar 20.9.2013

Scarecrow
Scarecrow 16.9.2013

Librarian
Librarian 29.7.2013

Dinik
Dinik 12.7.2013

Fox01
Fox01 20.5.2013

mozzu
mozzu 29.4.2013

disclose
disclose 18.4.2013

strougy
strougy 5.4.2013

OldaB
OldaB 1.4.2013

mineralk
mineralk 21.3.2013

KLAUN_DOMINANT
KLAUN_DOMINANT 20.3.2013

2scha
2scha 20.3.2013

Godsmacker
Godsmacker 19.3.2013

-spacilost-
-spacilost- 2.3.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

yogi
yogi 2.2.2013

tondaa
tondaa 12.1.2013

The Genius
The Genius 4.1.2013

Matej-29
Matej-29 18.11.2012

Ghostt
Ghostt 15.9.2012

xspeed
xspeed 31.8.2012

81splinter
81splinter 23.6.2012

Wub
Wub 3.6.2012

tertr556
tertr556 11.5.2012

Devilek
Devilek 23.3.2012

rooty
rooty 16.3.2012

Miriyak
Miriyak 29.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 13.2.2012

MikeZ
MikeZ 10.2.2012

Kaluž
Kaluž 6.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

Mleako
Mleako 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

royan
royan 5.2.2012

willis
willis 5.2.2012

Marv
Marv 5.2.2012

KdG
KdG 5.2.2012

Big G
Big G 5.2.2012

andre
andre 5.2.2012

vccn
vccn 5.2.2012

FrAnK
FrAnK 5.2.2012

camper
camper 5.2.2012

Woffce
Woffce 5.2.2012

Sirius
Sirius 5.2.2012

doophy
doophy 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

c.tucker
c.tucker 5.2.2012

renhoek
renhoek 5.2.2012

HEX
HEX 5.2.2012

mart.in
mart.in 5.2.2012

Četli (108):
-spacilost-, 2scha, 81splinter, Al0f0k, Azbest, Babany, Benny, Blacksad, BreakingAway, calvin10, Chaolinek, charvos, ConanVJ, crewni.konzerva, cyboy, dajik, Darth Raelchi, dbar, deadpool, DEmnoG, Doppelganger, Draco nobilis, emanek, erik, farnhajt, fel68, Final, Fox01, Fry, Golem, holubdema, house192, hromotlk, Hugin, hypermlok, Jabba, James, jd., jh666, Jimbeam90, jiskra, Johny87, Joker189, Jonathan Arbuckle, kallenved, Kaluž, kaylin, KdG, Kil-Khal, Killingjoke, kinak, Kouzelnik7, Lachvos, lacoste, Ladinek82, Librarian, Light, LookAss, luky.kuky10, mAGiic, malylada, mart.in, Maty48, mearez, MEGA, Mercurio, mineralk, MonsterGyre, moris.cz, mozzu, Murphy722, namdnas, Paldini, Palebras, pechna, Peppa, Petrisko911 , raenius, raimi, RaptoR, Raul, robertsedmik, Schramm, SHORTY, Shpeckk, Sir_Pete, Spacecore, Spike, Stlucius, Strokes, strougy, tacmud, terrordemon, the.kasztan, Tiba, Tomket.Tom, Tommar, trudoš, tukak, TZcomics, utresyby, Václav Mikula, VanTom, vita, vrazdinek, VvV, yogi, Zbysek2410

Mají (275):
2scha, 81splinter, Abstinent, adam.ra, afri, Al0f0k, Alfi, Alfonzo, antiimini, Azalin, Azbest, AZTeck, Babany, barthez, Bellatrix, Benji, Benny, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blacklarch, Blacksad, Blair, bobo666_2005, Borg3po, bourgeois, Braindead, BreakingAway, Broda, bronxik, c.tucker, calvin10, camper, Capa, Cassidy, Chaolinek, charvos, ConanVJ, CoupeC, CP, Cr4sh, CSE_AC/DC, cyboy, Darth Raelchi, dbar, deadpool, DEmnoG, Devilek, Dinik, disclose, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, dracula, Draug, dre, Duchy, Duracell, dvoracekpetr1, emanek, erik, Famozní, fanik, farb, farnhajt, fel68, Final, Flowtek, Fr3d_K, FrAnK, Fréza, Fry, fujsant, Galupus, gezic, Ghostt, Godsmacker, goldschmidchen, Golem, goodspeed, GORERATED, grinder, Gustik5, hahahoho, Hamichal, Hebled, hedgehog, hellblazer, henrycruel, holubdema, house192, hromotlk, Hugin, Hulik, hypermlok, Infarkt, invape, isildur heir, Jabba, James, jd., jerom, jett, jh666, Jimbeam90, jiskra, JohnStar, Johny87, johx, Joker189, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kallenved, Kaluž, kaylin, Kazumaki, KdG, keNNoslaw, kinak, KINIMODUS, Kocour, komiksák007, Kouzelnik7, krvinka56, kubanec13, kucik, Kunden, lacoste, lantan1, Librarian, Light, listr, Lobok257, Lojza, LookAss, luky.kuky10, lutrix, maara, Majinek, malylada, mart.in, Marthy76, Martin Buchal, Marv, Marv8, Marvin, Matej-29, Maty48, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, mikado, MIKER65, MikeZ, mimo_provoz, MindReader, mineralk, Miriyak, mirror, Mitthrawnuruodo, Mleako, moiqpiom, Mokonen, MonsterGyre, monty.cl, moris.cz, Moyek, MP, Mr. Smith, Mr. Terrible, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Nightmare, noMster, Norri, nx, ohromno, OldaB, Olesh, Olisek, Paldini, Palebras, pavouk, pdfak, pearlxjam, pechna, pennywise, peposek, Petrisko911 , POLAKST, Poseidon1978, RadimNemec, radiohead99, Radkos, raenius, Raikou, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Ricarderon, robertsedmik, RodRoder, Ronik, royan, Rumburaq, saja, Salien, Samurai-Jack, Saran, Scarecrow, Schramm, semi41, SHORTY, Shpeckk, Sirius, Sir_Pete, Skot, sleepless, Sněhurka, Spacecore, Spike, Staník, stanleystar, stavik, Stlucius, Strokes, strougy, tacmud, terrordemon, tertr556, The Genius, the.kasztan, Tiba, Tombal, Tomek, Tominos, Tomket.Tom, Tommar, Tommy Monaghan, TommyBOYER, tomned, trudoš, tukak, tulipstros, TZcomics, utresyby, Václav Mikula, valeriewilderness, Valis, valon, VanTom, VaZbič, vita, Vítek, Vojtěch 393, vrazdinek, VvV, Wakker, willis, Wiruss, Woffce, worf, xai, xintax, xspeed, yarda, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, Zíďas

Chtějí (19):
-spacilost-, Azik2586, Corvus, DracoAn, FatMonster, fusnix, Hauzina, koniklec, Lysandra, Mikro, quardok, Rowan, sadoman, Sebastian the wise, Slaine, Tabasco, xxaannddeerr, z-e-d, Zod

Shání (6):
Corvus, FatMonster, Hauzina, Mikro, pavel, quardok

Nabízí (6):
Al0f0k, Fox01, Grynca, hedgehog, KOKOMIX, Orbeek