Modrá CREW #04 - Sláine: Královna čarodějek
CREW1. vydání 1998série Modrá CREW 4/10
4.2
...
Druhá část dvoudílného comicsového fantasy eposu s hrdiným bojovníkem Sláinem a jeho věrným sluhou Ukkoem. Sláine si zde změří své síly s démonem Elfricem.

Obsahuje sešity série 2000 AD Progs #889-896

Scénář
Pat Mills
Art
Glenn Fabry, Dermot Power (POWER)
Obálka
Paolo Parente
Překlad
Jan Kantůrek
Redakce
Štěpán Kopřiva, Ondřej Svátek
Žánry
fantasy, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-902422-2-7
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
218 x 303 mm
Hmotnost
177 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
119 Kč
Originál
Slaine: The Queen of Witches ()
Britonie povstala proti uchvatitelům a pod praporem královny Boudicy dobývá jedno vítězství za druhým. Pak se ale z hlubin pekla vynoří démon Elfric, který ve jménu svých temných pánů bez jediného zaváhání utopí celou zemi v krvi. Královna čarodějek pokračuje přesně tam, kde Zabiják démonů skončil a je to stejně brutální a nelítostná jízda. Scénárista Pat Mills se sice pokusil propašovat do vyprávění další rovinu, která by dodala příběhu morální aspekt, ale jeho snaha pod vší to hrubozrnnou fasádou prostě neměla šanci na úspěch. Umírání je povýšeno na nový umělecký směr a je nám servírováno ve všemožných podobách a na sta způsobů. A protože jsme v komiksovém světě, dostáváme to vše živě a v barvách. Pompézních bojových scén je tu požehnaně (a ne že by se na ně špatně koukalo), ale stejně jsem měl při četbě neustále pocit, že to tady nefunguje tak, jak by mělo. Panely Dermota Powera mohou být sebevíc ohromující a uhrančivé, pokud ale za nimi není hloubka myšlenky, zůstávají jen barvou na papíru. Královna čarodějek je bohužel stejně jednostranná a povrchní jako její předchůdce Zabiják démonů.
Druhý díl je stejně silný, ale trochu víc balancuje na hraně tajemna a mystična. Přesto je to pořád silný Sláine, který bavil od začátku do konce. Elfrica chápu mnohem víc, co jsem si načetl celý Sláine-run a hodně věcí mi zapadlo. Konečně. Za mě super.
Jsem právě teď zjistil, že mi příběhově chybí díl předtím, ale nemám pocit, že by mi to nějak vadilo. To je přesně ten brak, který chci! Skvělé poctivé fantasy, kterému absolutně nevadí mišmaš s "reáliemi" (asi chápete proč v uvozovkách), které je navíc a v neposlední řadě parádně nakreslené. Sláina jsem si, myslím, definitivně oblíbil.

Celkový dojem: 80%
Respekt, tyhle konce příběhů prostě miluju...
Dobrý až na to že první co se stalo kdyz jsem to vybalil z igelitu tak se rozpadla vazba, ale uz jsem si zvyk..
viz můj komentář k Zabijákovi démonů.
viz. Slaine: Zabiják démonů.
Je to opäť Sláine, opäť namakaná vizuálna stránka.
Svýho času jsem se na tom slušně rozmrdal...
Slaina moc nemusím, ale příběh ušel. MdS
Je to dobrý,ale proti Rohatýmu bohovi je to úplný prd. Ale bavilo taky mě to dost bavilo. Vlastně sem si potom co sem to dočet hned koupil Rohatýho boha,takže mě to asi dost chytlo...
Tahle série si mi hodně líbí. Keltské mýty, Římané, skvělý záporák Elric. Výborná kresba.
Jo, Slaine je super. Kresba je naprosto úchvatná a Slaine je masér.
Dobrej Slaine, nadprůměr, co u nás zatím vyšlo. Hlavně kresba je opravdu skvělá. Příběh ale rozhodně taky ujde... musí se samozřejmě brát neodděleně s prvním dílem.
2737121
Četl/a (97)
2Hitman3, 2scha, 81splinter, adevr, bananzluty, Bedou, ben_bella, bierce, Blacksad, Caiiiczech, calvin10, Cemino, Chaolinek, ConanVJ, crewni.konzerva, Crics, Darth Raelchi, davidek, Deckard, DEmnoG, Django, Doctorow, Draco nobilis, emanek, erik, farnhajt, fel68, Filios dVekerec, filosh, Final, flipflop, Glumal, Grrr, guseppe, gwen666, Houbař, house192, hypermlok, J.Connor, Jabba, James, jankie, jiskra, Joshua_T, kallenved, Kaluž, Kapis, Keno, Killingjoke, kinak, Kocour, Lawer de Sanctis, Lobok257, Lojza, ludek.n, majer, mart.in, Mercurio, monte walsh, Moyek, namdnas, NecRoman, Norri, oleav, Paldini, pavlosson, pearlxjam, Petr, Petrisko911 , PH79, Poseidon1978, puolpm, radimisko, raimi, RaptoR, robert.hladil, robertsedmik, RudyRod, Schramm, seneke, SHORTY, Shpeckk, Slaine, Spacecore, start05, strougy, tacmud, terrordemon, trudoš, Ukko, utresyby, VanTom, Velkej šéf, vita, VXP, Zbysek2410, zgrywus
(307)
2Hitman3, 2scha, 665+1, 81splinter, Achileus, adam.ra, adevr, afri, amazing_k, Andreew, arnecht, Askalon, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bananzluty, barthez, bboorreekk, Bedou, BeeSee, Beng.D, Benji, ben_bella, bierce, binnmode, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacklarch, Blacksad, Blair, bmc75, Bobik, bobo666_2005, Braindead, brkowycz, Bubsy, burzum, Caiiiczech, calvin10, calviti, Cassidy, Cemino, Chaolinek, cobe, ConanVJ, Const.ex, Corteg, Corvus, Cr4sh, crewni.konzerva, Crics, CSE_AC/DC, cybern, danyno76, davidek, DAxik, Deckard, DEmnoG, denny, Dinik, disclose, Doctorow, doophy, Dosis_Venenum, Dr.Okamura, Draco nobilis, DracoAn, dracula, Drakeus, dre, dr_benway, ebbe_voe, eliera, emanek, Erich, erik, Famozní, farnhajt, fel68, felis, filemon, Filios dVekerec, filosh, Final, flipflop, FrAnK, Fréza, Frizer, fubong, Glumal, gobers, Godsmacker, goodspeed, GORERATED, Greyman, grinder, Grrr, Grynca, guseppe, gwen666, Hades, Hamichal, Hash, hawkzn, hellblazer, HELLEIA, hi_jacker, holubdema, horaczhlinska, Houbař, house192, Hulik, hypermlok, imro, invape, J.Connor, Jabba, jakouback, James, jankie, Jestrab2, jett, JindrasT, jiskra, Johnny Sasaki, johx, Joshua_T, Kabukiman, Kačer Donald, kallenved, Kaluž, kamil, Kapis, karel, KarlosJB, Kazumaki, KdG, Keno, kinak, KINIMODUS, Kjon, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Knize_Ignor, Kocour, koniklec, Lamahe, Lawer de Sanctis, Lenny, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Lojza, lokeren7777, Longin, lostkokots, Lysandra, maara, mainman, majer, Majkl, mangan, Mankin, Marcus Fenix, markic, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, Matej-29, matohan, matrosh, Maxman2000, MB, mcleek, Mercurio, merhyx, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, MickeyStuma, mikado, mikina, mikki.maser, Mikko, mildaE, Miriyak, mirror, misa, Mistak, Mitthrawnuruodo, monte walsh, monty.cl, morbn, morlum, Moyek, MP, Mr.Plysh, mrkirby, Mrlah, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, noMster, Norri, obitus, Odal , OldaB, Orbeek, padre_negro, pajo1919, Paldini, Papa Wu, pavel, pavlosson, pearlxjam, pechna, pennywise, Petr, Petrisko911 , PH79, planika, POLAKST, Poseidon1978, puolpm, q, QuickQuackery, radimisko, RadimNemec, Raikou, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, renhoek, Ricarderon, robert.hladil, robertsedmik, RudyRod, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Santa666, Saran, SASAN_KING, Schramm, seneke, SHORTY, Shpeckk, shyANDROID, Sick666, Sidi Santini, SirSandál, Sivič, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, songoku, Stalker, Stara.kryta, start05, strougy, suricattaontheway, t0mas, tacmud, Teach, Tialster, Toe, Tombal, Tominos, tomned, TonyT, trudoš, tulipstros, Ukko, utresyby, vallyslayer, VanTom, vasek, Velkej šéf, Viking, vita, vranakx, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, Xeelee, xintax, xspeed, yama, yogi, yojimbo, Zajda, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zebedee, zgrywus, Zíďas, Zod
Chce (8)
delsemela, FatMonster, fusnix, Henry108, killermarf, nick, Radkos, saucius
Koupí (1)
FatMonster
Prodá (6)
dracula, farnhajt, hawkzn, Kocour, Pecka.h, SirSandál