Batman: Muž, který se směje (Původně vyšlo v únoru 2005)
Už na počátku své kariéry bojovníka se zločinem viděl Batman z temných lidských stránek hodně. Nic to ale nebylo proti tomu, co se mělo s chichotem vynořit z přítmí – šklebící se postava s křídově bílou tváří, jejíž šílenství hrozí, že přemůže každého, kdo se mu postaví do cesty.

Arkham (Původně vyšlo v říjnu 1989)
Chovanci Arkhamova ústavu – Two-Face, Mad Hatter, Killer Croc, Clayface, Scarecrow a další – pod Jokerovým vedením obsadí ústav a zajmou jeho personál. Svá rukojmí jsou ochotni propustit pouze tehdy, když jim bude vydán Batman, aby se stal jedním z nich.

Batman #327 (Původně vyšlo v září 1980)
Z Arkhamova ústavu utíkají chovanci a Batman se tedy v přestrojení za pacienta vydá zjistit proč. Zakrátko poté už Temný rytíř sám bojuje, aby si uchoval zdravý rozum.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Batman: The Man Who Laughs, Batman: Arkham Asylum - A Serious House on Serious Earth a
Batman (Vol. 1) #327


Scénář
Ed Brubaker, Grant Morrison, Len Wein
Art
Doug Mahnke, Dave McKean, Irv Novick
Ink
Doug Mahnke, Dave McKean, Frank McLaughlin
Barvy
David Baron, Dave McKean, Adrienne Roy
Lettering
Pavel Mařata, Alena Tejnická (Sarah), Karel Urban
Překlad
Štěpán Kopřiva, Richard Podaný, Petr Zenkl
Redakce
Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-83-7718-446-2 (BBart s.r.o.)
978-83-7718-446-2 (Eaglemoss (Eaglemoss Collection / Publishing Group))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
178 x 266 mm
Tisk
barevný
Váha
596 g
Stran
208
Cena
249 Kč
Originál
The Man Who Laughs / Arkham Asylum (DC Comics, 1980, 1989, 2005)
Varianty
DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham (2019)
Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě (2007)
 • karl173
  Brubaker je sice fajn, ale umí to lépe. Hlavně prostoru tu má málo. Navíc už jsem tento komiks kdysi četl. Více jsem byl zvědavý na Arkham. Souhlasím, že na jedno přečtení to je asi málo. Na druhou stranu právě po prvním přečtení si člověk udělá představu o čem to je. A Arkham je o co nejvíce abstraktním zobrazení Batmana co jsem kdy viděl. Tohle chtělo velkou odvahu a za to si tento počin je třeba vážit. Na to že je to Morrison je navíc příběh celkem přímočarý a pochopitelný.
  Retro je klasicky úsměvné.
  Celkově velmi slušné DCKK.
 • Ivan Kucera
  „Kolik je dost šílenství?“ Retro kúsok z r. 1980 obsahuje príbeh, v ktorom sa prvý raz naplno predviedol Arkham, oveľa zaujímavejšie sú ale samozrejme dva hlavné príbehy, ktoré mu predchádzajú. Prvým je Muž, který se směje (2005), s ktorým sme sa mohli v našich končinách stretnúť už v Batman: Kameňák a další příběhy, ktorého v r. 2013 vydala CREW, ale nemilosrdne sa vypredal. Našťastie, o tri roky neskôr prišla dotlač, ku ktorej sa v čase písania tohto komentu nie je problém dostať. Príbeh je po vizuálnej stránke parádny a farebný, pritom sa nebojí byť drsný (zem je doslova posiata znetvorenými mŕtvolami). O tomto príbehu sa dá čiastočne hovoriť ako o pokračovaní legendárneho diela Batman: Rok jedna (na ktorého konci sa v Gothame prvý raz objavil Joker). Niektorí fanúšikovia na ňom kritizujú to, čo na Kameňáku: že čiastočne prezrádza Jokerov zrod (Red Hood). Mne to nevadilo, ale chápem fanúšikov, ktorým s tým majú ba až zásadný problém. Každopádne, môžu sa tváriť, že je to len jedna z viacerých možných verzií. Ostatne, sám Joker predsa spochybňuje, či si to pamätá dobre (podobný rafinovaný prístup k Jokerovmu zrodu zvolil aj Christopher Nolan vo svojom trháku Temný rytier)). Nasleduje výnimočné veľdielo Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě z r. 1989 majúci povesť udalosti, ktorú fanúšik amerického komiksu (Batmana desaťnásobne) proste MUSÍ mať doma. Čo bol dosť veľký problém, keďže ho CREW vydala naposledy v r. 2007 a všade bol dlhodobo beznádejne vypredané. Arkham je kontroverzným Grantom Morrisonom neskutočne napísaný, ale nie je to nič oproti neopísateľnej, úžasne surreálnej kresbe Davea McKeana (Klece).
 • S4TW
  Tentokrát má kniha tři části. První část od Brubakera považuji za lehký nadprůměr, je to čtivé, ale od autora tohoto formátu čekáte něco silnějšího, nějakou detektivní pecku, to se ovšem nekoná. Nejspíš to způsobilo i to, že prostoru na nějaký silnější příběh tu bylo málo. Taky to má docela hnusnou kresbu. Prostřední část je absolutní mind blown. Na pochopení všech myšlenek to je hodně náročné dílo, u kterého jedno přečtení nemůže stačit. Je zde ukryta spousta zajímavých myšlenek, odkazů a náznaků. Má to absolutně geniální kresbu, Sienkiewicz hadr. Tohle halucigeno můžu pořád. Stejně jako v příběhu můžete i v kresbě u každého rereadu najít něco nového. Originální a zábavná práce s panely, místy lehce nepřehledná, ale opravdu jen lehce. K tomu přičtěte velmi tíživou, hororově halucinogenní atmosféru, výborné prolínání současnosti s minulostí a dostanete skvělé dílo, které si vždy rád znovu přečtu. Závěrečný příběh se proti tomuhle jeví jaksi úsměvně, ale na klasický DCKK bonus se jedná o slušnou záležitost. Je velká škoda, že první část trochu knihu stahuje do průměru, kdybych měl hodnotit jen Arkham, tak je to za plný počet…
 • perak
  Brubakerův příběh byl dobrý, ale on má tak vysoko nastavenou laťku, že jsem čekal zase nějakou nezapomenutelnou pecku a to tedy bych takto nehodnotil. Ale rozhodně je to čtivé, pěkně nakreslené a Joker vytahuje své nejlepší karty, s nimiž rád s Batmanem hraje.
  V druhém příběhu si tradičně neuchopitelný Morisson k sobě přibral neuchopitelnou McKeanovou kresbu, z čehož vzniklo atmosférické depresivní hororové dílo, které je dobré si přečíst vícekráte - nevím, zda jsem napoprvé pobral všechny detaily a myšlenky. Ale jo, líbilo se hodně.
 • 3DD!3
  Silný Morrisonův příběh o šílenství (a legraci) je ještě umocněn McKeanovou kresbou. Arkham je tak mnohem děsivější, téměř hororový. Znepokojivé detaily, "záběrování" ze zvláštních úhlů jako by vypadly z Lovecrafta a komentáře na první pohled šílené mají v sobě jistou vnitřní logiku. Skvělé. "Podíval jsem se na domeček pro panenky a domeček se podíval na mě."
 • autokineton
  Muž, který se směje není špatný příběh, ale Moorův Kameňák je přeci jen jinde a Brubaker měl i silnější momenty.... naproti tomu Arkham je skvost což je dáno i brilantní McKeanovou kresbou, takže suma sumárum krásných 85%
 • Darth Raelchi
  Tak jsem buď starej nebo nevím. Proč už mě to nebere jako dřív, a tím nemyslím jen jeden z příběhů, ale oba. Muž, který se směje je dobrej příběh, v podstatě na něm není nic špatného, ale projel mnou. Už napoprvé to byla taková oddychovka a už asi i chápu, po těch letech, proč ho u nás vydali spolu s Kameňákem. Tyhle originy a počátkové příběhy jsou docela fajn a i když už k nim zaujímám určitý odstup, aspoň se hezky čtou a i přesto, že už nic moc nového nepřinesou. Retconning je zde jaksi pasé, když už patrně vše řečeno a odpovězeno bylo. Brubakera a Mahnkeho můžu.
  Co se týče druhého příběhu, tak to je asi to, proč to každý kupoval, mnou nevyjímaje. Takhle, jsem rád, že tento příběh mám, ale dřív jsem z toho byl odvařený jaksi víc. Možná je to dáno i tím, že tenkrát jsem o Batmanovi věděl pramálo a to mysticko-mýtické kolem něj bylo prostě víc uvěřitelné. Dnes už jen vnímám styl kresby a scenáristický um Morrisona. A proto je to pro mě už jen velmi dobře napsaný a nakreslený příběh snažící se o nějaký přesah v rámci svých limitů a svého univerza. Dál tam nic nevidím. Batmana mám jako překonanou postavu a pouze pár příběhů vybočuje natolik, abych je zaregistroval.
  Třetí příběh je prostě to klasické, co na tu dobu pasuje a jedinou výtku mám, že to je druhá část a klidně tam mohli dát všechno, ale co už. Když pominu dobovitost, tak to bylo docela fajn.
  Po letech to prostě vnímám už jinak a na druhou stranu se už více můžu soustředit na uměleckou stránku. Dávám 4 hvězdy.
 • louza
  Od prvního čtení jsem Morrisona přece jen trochu vzal na milost. Batmanův výlet do Arkhamu bych už dnes tak striktně nesoudil, protože ač nenarván explicitní akcí, svých několik podprahových linií prostě má. A uměleckou složku taky. Je to celkově fajn. Co zarazí je Brubakerův příspěvek v podobě už snad padesátého Batmanova originu v němž se poprvé setkává s Jokerem. Ed doslova šokuje průměrností příběhu, který je na jeho schopnosti k uzoufání standardní. Nemůžu uvěřit, že něco takového mohla napsat stejná ruka, která psala nedostižný Fade Out. Uff. Tohle se fakt nepovedlo. A bohužel to sráží celou knihu.
 • Cinema Ranger
  Toto je jedno z mála DCKK, které by si měl koupit každý, který čte komiksy! Dva nejlepší příběhy s Jokerem v jednom balení...
 • Dinik
  Jediny dil, ktery stal za koupi z poslednich triceti cisel.
 • hroubek
  Pro spoustu z nás tohle bude, jedno z nejvzácnějších čísel DCKK. A taky určitě pro spoustu z nás bude patřit k tomu nejlepšímu co v DCKK vyšlo nebo vyjde. A já osobně jsem dost spokojený, jelikož jsem dostal tři příběhy, které se od sebe nemohou lišit více. Příběh od Brubakera jsem už četl, ale na poprvé mě to tolik nesedlo. Na podruhé je to hodně dobré, a škoda toho uspěchaného konce. Arkham od Morrisona je hlavním tahákem komiksu, a tady není o čem. Psychedelická jízda plná šílenství, brutality a černého humoru. Komiks má pohlcující kresbu na kterou jsem se nemohl vynadívat, zajímavé dialogy a zvraty a k tomu zajímavé vrcholení. Poslední příběh od Lena Weina je dobrý a zábavný a mě pobavil. Takže ve výsledku je tento díl DCKK jednoznačná trefa do černého, a mohu všem jen doporučit.
 • Ricky Gervais
  Arkham je naprosto boží.
 • mcleek
  Pecka! Příběh Muž, který se směje mám už v českém vydání Kameňáku, ale opět jsem se při čtení bavil. Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě jsem dosud nečetl, ale taky mě dostal. A tentokráte se mi líbil i retro příběh Batmana, pátrajícího v Arkhamu. Patrně opravdu nejlepší svazek DCKK...
 • Komiksum
  Jeden z nejcennějších svazků kompletu. Za zmínku stojí hlavně Arkham který je zkrátka neskutečně (Morrisonovské) WTF.
 • rewkon
  Kdo nemá původní vydaní tak jasná koupě .
 • cyboy
  Oboji uz vyslo a v obou pripadech jde o skvele cteni. Takhle v jednom svazku a za jednu cenu to lze doporucit i tem, kteri DCKK normalne nekupuji.
  90%
 • Fimi
  Výborné... klasika
 • ZeznikoslavCZ
  Náhodou jsem si to půjčil v knihovně a..... Nemám slov. Lepší komiks s Batmanem jsem jakživ neviděl. Perfektní kresba. Perfektní scénář. Perfektní Batman. Grandiózní Joker.
 • JohnyG
  Hutné hororové psycho v temných obrazech čirého šílenství, kterými by slabší povahy neměly listovat před spaním. Joker má tvář ďábla a některé výjevy jsou víc než znepokojivé. Právě kresba, kterou by se dalo mnohem více čekat v národní galerii než v komiksu, je hlavní důvod vysokého hodnocení. Příběh sám má totiž velké díry a nepochopitelné jednání Batmana mě mrzelo. Jeho návštěva v Arkhamu má prostě jen podkladovou funkci pro děsivý a psychedelický vizuál domu plného cvoků. Scénáristicky mnohem lepší linka je vyprávění o Amadeu Arkhamovi, ikdyž končí podivně. Kvůli svíravým emocím ale tento kousek určitě stojí za přečtení. Zejména v té správné atmosféře a náladě.
 • Foxized
  Dokonalá kresba doplněna o kulervoucí příběh s atmosférou, kterou nedokáže nabídnout sebelepší film.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.12.2017 13:53Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě
  Výborný příběh ze světa Batmana, který ho tady vlastně ani nepotřebuje. Příběh si vystačí sám o sobě a je to fakt pochmurné. Vůbec jsem nevěděl co mám čekat, ale nedokážu si vybavit, kdy jsem naposledy četl atmosférický komiks, kde je hlavní dějová linie roztříštěna a je jakoby zachycená v nějaké časové smyčce (nechápejte cestování časem - mám na mysli narrative). Kresba vynikající a vůbec se nedivím, že je tento komiks téměř v ČR nesehnatelný.
 • PKD
  Atmosféra hustá tak,že by se dala krájet! Takovýk booků fakt moc není.
 • Fimi
  víc psycho komiks jsem opravdu ještě nečetl, kresba je naprosto úchvatná a sama navazuje sklíčenou, ponurou a depresivní a celkově dekadentní atmosféru a celý nádech je opravdu temný, jakoby jste skutečně byli v temných uličkách Arkhamu. Naprostej skvost
 • Vojtěch 393
  Dvě slova - OPRAVDOVÉ PSYCHO... psycho kresba, psycho příběh. Nevím jestli a jaký drogy McKean konzumuje, ale nad tím co pod jeho rukama už dlouhá léta vzniká, mi zůstává rozum stát. Klobouk dolu a respekt...
 • ConanVJ
  Pochmurná kresba, pochmurný příběh. Celkově zajímavé pojetí Batmanova příběhu. 80% :)
 • brkowycz
  Tak jsem si to dal po dlouhé době znovu a ten příběh je prostě nezáživný a značně nepravděpodobný. Batman se bojí na začátku jít do Arkhamu a svěřuje se Gordonovi, že má strach, že se také "občas chová iracionálně" (to řekne dvoumetrovej chlapík v koženym oblečku netopýra, srsly by mě zajímalo, jak Gordon v takovou chvilku udržel kamenou tvář). Když Batman dorazí do Arkhamu, vůbec nic se tam neděje. Obvykle by všechny padouchy zbouchal, ale tady spíš tak postává a kouká kolem sebe, aby pak nakonec zase úplně normálně odešel. Joker se chová jako Batmanův bláznivý přihřátý přítel a jediné, co tohle drží nad hlubinami průjmuvosti je jakási povídka o Amadeovi Arkhamovi s velmi nepravděpodobným vyústěním ("Za všechno může netopýr!!!")
  Zkrátka je to takové McKeanovo portfolio a v tom je i hodnota té knihy.
 • louza
  Těžké hodnocení. Kniha kterou si budete spíše listovat než číst. Na svou ale i dnešní dobu je dílo ve své grafické propracovanosti téměř na hranici avantgardního umění. Problém je jednoznačně scénář, který takřka chybí. Vývarník tu dostává sice maximální prostor, přesto je funkčnost knihy postavené pouze na atmosféře diskutabilní. Zvlášť když Černá Orchidej dokázala už pár let před Arkhamem, že je možné udělat zajímavý příběh a nechat při tom McKeanovu umu dostatečný prostor.
 • mAGiic
  Kresba je opravdu psychárna, jako ostatně celý tenhle příběh z pera Granta Morrisona. Temné vyobrazení Arkhamu, jako místa, které prohlubuje lidské šílenství do neúnosné míry. 4*
 • Mleako
  Nekreslit to Dave McKean, byl by to jen další tuctový příběh ala Batman se zase vydává do Arkhamu. Jenže to kreslil Dave a díky jeho kresbě je to naprosto psychotická záležitost, kde mě opravdu bavilo studovat každé okýnko a kochat se. Nemůžu říct, že by to byl super příběh, ale jeho čtení je rozhodně super zážitek.
 • kaylin
  Grant Morrison vytvořil příběh, který zase není tak úchvatný. Jsem si naprosto jistý tím, že kdyby komiks nedělal Dave McKean (ještě si jako kreslíře dokážu představit Bena Templesmithe nebo Sama Kietha), rozhodně by nebyl výsledek tak sugestivní a tak silný. Atmosféra vytvořená McKeanovými kresbami je natolik jedinečná, natolik psychedelická, že by se dala jen velmi těžko napodobit. Scénář na ní jednoznačně stojí. Protože zápletka zde výraznější vlastně není, bylo potřeba, aby to bylo doplněno kresbou, která tomu dá ty správné grády. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/07/673-batman-arkham-pochmurny-dum-v.html
 • Schramm
  Morrison a já nejsem kompatibilní, tohle je ale skvost! Skvěle vyvážený celek, vzájemně komunikující monolit. Šílená McKeanova kresba si podává ruce s šílenou Morrisonovou fantazií - jak taky jinak, když se všechno odehrává mezi zdmi Arkhamu. Je to jiné, je to divné, ale je to dobré. Doporučuju i těm, co je jinak Grant Morrison nechytil (vím o čem mluvím).
 • Azalin
  Murphy722: Zkus se k tomu za čas vrátit, mně to taky napoprvý nesedlo. Tohle není knížka na letmý prolistování, to se prostě musí vstřebávat po kouskách...
 • Murphy722
  No ještě že jsem si to sehnal z antikvariátu za 200,-, páč kdybych to kupoval za plnou cenu, tak bych těch peněz i litoval. Kresba se hodí pouze jako dekorativní, čili pro využití jednotlivého plátna. V tomto případě, bohužel, nikoliv do comicsu. McKean je solitér, který se opravdu hodí pouze pro tvorbu alb, coverů knih, plakátů atd. Toto mu prostě nesedí. Jinak comics je přelistovatelný hodně rychle, čímž linka vyprávění je set-sakra tenká. Nejsem spokojen s ničím. Hraje si to na něco, co to vůbec není...
 • Flash
  Tato kresba mi prostě k baťovi nesedí.
 • T-800
  příšerná kresba
 • luky.kuky10
  Nevěděl jsem co od tohoto příběhu čekat, a musím říct že po přečtení nevím co si o tom myslet. Kresba je hodně zajímavá, ikdyž ne zrovna šálek mého čaje, ale k příběhu sedne výborně. Ovšem příběh mě zas tolik nenadchl. Snad se názor změní po dalším přečtení.
 • Kapis
  Nejsem batmanovec...a celé mi to dává dost dobře smysl. Grafické zpracování se McKeanovi povedlo dokonale a proto jsem se knihou potuloval snad tři dny. Chápu, že někomu mohl přijít scénář slabý, tohle asi není klasický Batmanův příběh počítám. Mně přišel vyvážený, ucelený a grafická stránka podtrhuje šílenství, které z knihy cáká jako hnisavé vředy superpříčetného člověka, zmítajícího se za zvuků třepotajících se křídel v krvavé záclonové kazajce za zrcadlem, visícím v prochcané kobce.

  Arkham je původně fiktivní městečko v Massachusetts, do jehož okolí Lovecraft umístil některé své příběhy o nehmatetelném šílenství a jestli je vytvoření psychiatrické léčebny s tímto jménem u Gothamu chápano jako pocta, myslím, že se to docela dost povedlo. Rozhodně se to povedlo v tomto booku. Jen teda nevím, jak moc dobrým nápadem je umisťovat nebezpečné vraždící šílence do domu, který se jejich psychem živí - a tudíž ho i musí prohlubovat, zintenzivňovat a dělat z nich psychopaty ještě brutálnější. No nic, na podobné metafyzické úvahy jsou tu jiní, musím říct, že jsem si knihu dost užil, klobouček dolů, co mě rušilo byl font, kdy bylo malé tiskací e psáno jinak než dlouhé malé tiskací é, obyčejné e vypadalo jako epsilon, hrozně to bušilo do očí, ale to je stravitelná moucha, takže za mě dobrých 95%.
 • Light
  Uzasne nakreslenej Joker, ale jinak zadny terno.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš30.8.2012 06:40Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě
  Dal jsem tomu šanci podruhé s odstupem let a stejný výsledek. Dokonalá kresba (parádní Joker) a atmosféra šílenství skoro hmatatelná, ale na druhou stranu nejsem ten typ, co ho baví studovat každé okénko a domýšlet si, co se asi tak zrovna děje a to se mi tady stávalo celkem často. Možná jsem si to měl nechat na temný podzimní večer a nebo to nečíst nenalazen, ale těch možná je na mě až hodně. Skvělá malba, skvělé české vydání ale z mého pohledu pouze průměrný až lehce nadprůměrný příběh. Inu, stává se...
 • Iggy Pop
  Arkham je temné a pochmurné místo. A celý komiks s ním. Všechno je to jeden velký psychologický úlet. Batmanova temná duše je v podání Granta Morrisona víc rozpadlá, než by si hrdina vůbec mohl dovolit. Dave McKean z Arkhamu udělal výlet na nějaké psychotropní látce. Asi nejlepší Batman, co jsem četl.
 • Absinther
  Tak tohle opravdu smrdí jako prochcaná, vypolstrovaná cela. Šílenství a temnota jsou do celé knihy natlačeny hezky pod tlakem a prokousat se tím(z pozice čtenáře)rozhodně není taková prdel jak by se mohlo na první pohled zdát. Z Jokerovy hry na schovku se stává Batmanova noční můra, přehlídka těch nejújetějších zmrdů a bizarní festival prasáků....Tak to mám rád....Těžký, hutný zážitek...Brouci v hlavě.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.8.2011 23:28Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě
  Trochu jsem si říkal, že takhle nějak by vypadal Batman, kdyby ho psal Gaiman. Možná tomu napomohla i atmosféra stvořená artovou kresbou, kterou já rozhodně můžu. Tohle dílo má grády, Joker válí, Batman hraje druhé housle a k tomu všudypřítomné a doslovné psycho. Psychiatrie, duševní nemoci, lehké surreálno, zmatek, mentální chaos... to je všechno, co mě fascinuje a děsí zároveň a tenhle komiks to svým specifickým způsobem docela dobře vystihl.
 • MindReader
  Nejlepší comics, co jsem zatím četl.
 • matrosh
  zásadní batmanovský kousek a opravdové umělecké dílo.
 • DancinPuppet
  Skvělý psycho horor střihnutý jako umělecké dílo Davea McKeana. Lhal bych, kdybych řekl, že mě jako kreslíře-amatéra tenhle skvost zásadně neovlivnil.
 • d3-moon
  kdyz sem knihu poprvé otevřel ,kreba mi trošku vytřela zrak,tohle sem nečekal ... :) ale s první přečtenou stránkou jsem se do comicsu začal dostávat až mě úplně pohltil ! trošku mi vadila nepřehlednost druhé poloviny knihy ale po dočtení jsem si to vhlavě srovnal a pochopil proč to tak je ... perfektni bylo jak se příběh batmana prolína s životem samotného zakladatele sanatoria arkhama!!! to mě dostávalo !sám scénář je nic moc ,ale právě arkmův život a kresba společně s batmanovou navštěvou ,která mi přišla spíše jako druhořadá se to jako celek povedlo ! 90%
 • vifi
  Atmosfera strachu a ohrozeni, silenstvi, rozklad, mystika... Dobry scenar zkratka nemusi byt jen o dejovych zvratech a prekvapenich, ale prave o atmosfere. To se zde povedlo vyborne. Dve dejove linie (uchvatne misto, kdy text patri k linii Amadea Arkhama a kresba k linii Btamana). Kresba a rozvrzeni stran famozni. Mckean je vazne trida. Z jeho kresby je ta temnota a silenstvi, co ovladly Arkham doslova citit. Nadherny priklad toho, proc nechapu zbozneni kresliru typu Lee. S trouchou nadsazky lze Arknam oznacit za artove zpracovani obdobneho nametu jako je Ticho.
 • The Genius
  Úžasné zpracování, geniální kresba. Celý book je založený hlavně na pocitu, ale stejně si myslím, že by si zasloužil lepší scénář.
 • Maxman2000
  Skoro těch 500 Kč lituju.
 • Saiffer
  Podľa mňa sú 2 druhy zvrlhosti.

  1. Zvrhlosť typu seriálu Dexter, alebo povahy Jokera v nových Batmanoch, či v komikse Arkham Asylum. Zvrlhosť, ktorá síce je šialená (zabiť človeka, nechať rozhodovať o smrti) ale v danom momente chladná, rozvážna, ľahko chápajúca a logická. Tú mám rád (a podľa úspešnosti seriálu a filmov asi nie som sám).

  2. Ale potom existuje zvrhlosť iného typu. Je to skôr súhra dojmov, pocitov, obrazov, útržkov a zábleskov bez zmyslu, päty, hlavy a poriadku. A tú nenávidím. Vtedy mám pocit ako by som sa ocitol v hlave mäsového vraha bez špetky rozumu. Bez kontroli. Blech.

  ---

  Vždy, keď boli vyslovené myšlienky v Arkham Asylum, stálo to za to. Ale keď sa prešlo do sveta Dave-a Mckeana a jeho vesmíru farieb a vnemov... bola to nuda.

  ---

  Technické spracovanie ale spravila Crew nekompromisne. To sa musí nechať.
 • filipes
  Když jsem naposledy znovu otevřel Arkham, že si přečtu jen pár stránek, zavřel jsem ho až v půl druhé ráno. Až jsem ho dočetl.
 • Tauren
 • Black Bro, yo
  No, já nevím, docela zklamání, asi za to trošku může ten hype, který kolem tohoto komiksu vznikl. Co se týče scénáře, tak je tam opravdu pár silných momentů, Morrison dobře rozehrává nebo se aspoň pokouší o nějakou hlubší psychologii postav, hlavně jak na ně Arkham působí, a tak nějak to šílenství přenáší na čtenáře, bylo i zajímavé sledovat život zakladatele Arkhamu, ale toto všechno je na hodně malém prostoru, až moc krátký, a jako z celku mám nijaký pocit, většina postav se tam objeví, a pak zmizí, uspěchaný konec, takže svým způsobem nic moc a nejhorší je, že to ze mě po hodině absolutně vyšumělo. Tady je ale důležitá hlavně ta grafická část a McKeana můžu, sice je to občas nepřehledný, ale to jak ztvárnil Jokera, je vážně geniální a české vydání nám to ukázalo v plné parádě. Takže po příběhové stránce 40%, po grafické 100%. Pro mě to rozhodně není nejlepší komiks, co u nás vyšel. Uvidím, jak to na mě zapůsobí, až to někdy budu číst podruhé.
 • Houbař
  Tohle dílo, stejně jako spousta ostatních závisí na momentální náladě. Musíte si holt pro "plný prožitek" připravit atmosféru -někdy večer, tlumené světlo, pocitová hudba (u mě konkrátně Cult of Luna) a jinak klid. Pak se můžete ponořit do vod Arkhamského šílenství. Je to hodně o pocitu. Jestli umění má vyvolávat nějaké emoce, tak Arkham Asylum je umění.
  Jak bylo mnohokrát psáno, příběh není hlavní -pouze tvoří stezku pro obrazy šílenství. Batman putuje vlastním nitrem a prolíná se s osudem zakladatele ústavu. Kresba zde hraje první housle -McKean se nenechal svázat do prostých okýnek, a tak můžete stejně bedlivě, jako samotný příběh, sledovat různé výplně, detaily či se upřeně dívat do jokerových očí. Nemusí vždy mít vypovídací hodnotu, někdy jenom ta změť podporuje atmosféru.
  Ještě bych chtěl vyslovit pochvalu českému vydání -kvalitní vazba a chudáci písmenkáři. Si museli užít. Jako nevýhodu vidím v přítomnosti postav, které českému člověkovi (jako například mě) nic neříkají. Ne, že by bylo třeba je znát k pochopení děje, ale i v přidaném bonusu mu prostě některé věci uniknou. Mě osobně navíc ještě úplně nevyhovuje barevná paleta.

 • DEmnoG
  No tak preci jen nakonec Arkham v cestine vysel a navic se veru povedl. Pro grafika tohle delat musel byt fakt silena prace, ale Tejnicti, vsechna cest, se vskutku predvedli v plne sile. Abych rekl pravdu, tak ceske mutace jsem se obaval prave z duvodu vysokych naroku na DTPko a myslim, ze timto se Crew vyrovnala vprofi praci CC:).

  Nu a ke comisu, tak jako uz tradicne, z McKeana se fakt muzu posrat, ten chlapik je vskutku nechutne nadanej a schopnej, co strana, to vytvarne dilo a v tomto pripade je prave kresba tahounem comicsu, ktera vyrazne umocnuje jednodusi, ale presto dobry scenar o silenstvi, a ktery neni primarne zamereni na Batmana a obyvatele blazince, ale soubezne nahlizi do duse zakladatele Arkhamu. A vazne, pan Amadeus Arkham nebyl zrovna clovek, ktery byl dusevne zdrav. Do toho prihodte lehke zamysleni nad tim, jak moc se Batman lisi od svych archprotivniku, predevsim Jokera, a ve finale mate vzorek vytecneho comicsu s uzasnou kresbou.

  Jooo, fakt se mi Arkham Asylum libilo:).
 • Lobodlak
  Na začátku se píše...
  "Ale já nechci mezi šílence," namítla Alenka
  "S tím nic nenaděláš," řekla kočka. "My jsme tady všichni šílení."
  ...no myslim, že to skvělě knížku vystihuje :) Příběh je šílenej, o šílenství ... a ukrutně šíleně dobře nakreslenej. Podle mě nejlepší kresba z toho co u nás vyšlo. takže hodnocení je vysoký, ikdyž sem některý věci nepochopil...si to přečtu znova a vono mi to třeba dojde :)
 • VenomCZ
  Parádní komiks,skvělá kresba,vynikající příběh a občas nějakej ten vtípek pro me jeden z nej komiksů.
 • DANCO
  30%davam za vazne sialenu kresbu a za to ked joker chytil batmana za rit a povedal myslim pohni prdelko...inak deju som moc nepochopil v niektorch obrazkoch som sa ani nevyznal...cize u mna nic moc urcite nie taka slôava ako ste to tu opisovali....passka 30pero

 • ironboy
  bohuzel musim risct ze Arkham me nechytil kresba chvilkama silena a pribeh je nic moc
 • Tommmson
  Kresba Dava McKeana je jedinečná a uchvatná a scénar je tak isto vynikajúci. Toto je podľa mňa vrcholne dielo o Batmanovi. Jedine čo mi vadilo bolo, že som sa nenazdal a bol koniec. Ale to je môj osobný problém.
 • Woffce
  Ačkoliv mám vel-mezery v základní povědomosti o zloduších (zavřených v Arkhamu), jako fanatický McKeanovec jsem nadšen. Relativní jednoduchost scénaře bohatě vyváží výtvarný zpracování, a příjemně temná atmosféra mě poprvé donutila fandit někomu v trikotu a plášti.
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš15.10.2007 07:53Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě
  Tady váhat nebudu. Takhle má vypadat výborný komiks. Kresbomalbakoláž (a kdovícoještě) je fantastická, cena příznivá. A ten "slabý scénář" podle mě vůbec slabý není. Velká pochvala vydavateli.
 • willis
  Já jsem spíš na kresbu (a od McKeana bych koupil cokoliv), takže spokojený jsem. Takhle si představuju atmosféru Batmana a Arkhamu. Temnota, klaustrofobní prostředí, kde není nic pořádně vidět, nezřetelné stíny. Scénář není špatný, dvě časové linie se protnou jak se dá čekat, ale ta o založení a zakladateli Arkhamu byla pro mě o dost zajímavěší než ta s Batmanem.
 • Spike Constantine
  Po otočení poslední stránky jsem měl pocit, že jsem s tu věc spíš vpálil do žíly než přečetl. I když děj je poslapší tak s toho atmosféra a kresba dělají nejlepšího Batmana co jsem zatím četl. Pochvalu si zaslouží i parádní české zpracování. ...prostě je to krásnej comics.
 • Godsmacker
  Budu se opakovat skoro po všech,ale holt to cejtim stejně - naprosto nářezově dokonale skvělá kresba,fakt hukot.Úplně mě dostala.Na druhý straně dost slabý scénář,který je podle mě z velký části...o ničem.Ale kvůli kresbě je to must-have comix.
 • listr
  Velkou část pozitiva ale nese jen a jen kresba, nebo malba. Scénař mohl být mnohem lepší a promakanější. Finalní rozuzlení mi přišlo příliš rychle a vlastně i celá hra na schovku proběhla hodně rychle. Ale ta krasba... ta genialní kresba.......
 • brkowycz
  Výborná záležitost. Celé to působí spíše jako prohlídka Arkhamem, než samostatný příběh ale i tak výborné. Místama mohou být trochu ochuzenější lidé, kteří batmana tolik neznají, ne úplně všichni jeho nepřátelé jsou známí. (Třeba "Zeuse" jsem vůbec neznal a Dr. Destiny jen ze Sandmana) Jsem dost háklivej na konce a tenhle konec řekl bych se objeví z ničeho nic, příběk k němu nijak zvláště nesměřuje, ale zase donutí člověka se trochu pousmát nad malou originalitou. Rozhodně se daří držet solidní atmosféru a celé to vypálí do nebes ta kresba, všechna čest. Kresba je tady 100%, je přesně taková, jaké se pro toto dílo hodí. Jen se člověk trochu zarazí když se podívá na Vraždu a Housle a na tohle.
  Rozhodně stojí za to pořídit si to.
 • aga
  vynikající zpracování, vynikajcí kresba, průměrnej scénář
 • Markyz de Sade
  Určitě zatím nejlepší Batman, který u nás vyšel. Příběh dokonalý a McKeanova kresba k němu sedne jako ulitá. České zpracování moc pěkné. MdS
 • krvinka56
  Tak tohle splnilo mé očekávání fakt nejsuprovější batman co u nás vyšel.No obálka je fakt super a dala by se klidně vystavit nějaké galeriji,to ale klidně skoro celý.Perfektně ktomu sedne logo crew.Prolínání dvou příběhů je velice velice dobrým nápadem dovýdáme se něco o hystoriji Arkhamu.Jediný co mi vadilo byl výběr vyskytovaných postav kde sem znal jen některé.Jinak sem stímto dílkem spokojenej perfektně odvedená práce .Joker byl perfektně nakreslený ,jeho mluva i některých postav sou naprostoperfektní.Tohle je jeden z těch komiksů co by nemněl nikomu chybět .Sem naprosto spokojený zvláštní a zajímavá kesba která přechází z naprosto perfektní až realistickou kresba a přechází až do naprosto schizofrení kresby.A zapojení fotografije do jedné části komiksu mi přišlo jako fajn záležitost.Takže perfektní kresbá plus zajímavý příběhy a dost zvláštní závěr davá jedinečný komiks o Batmanovi.
 • Jokerka
  Arkham mi vyrazil dech. Priznam se dobrovolne bez muceni, ze to bylo hlavne kresbou, na kterou jsem se moc tesila. Pribeh me dostal hnedka v zavesu. Cetla jsem to cestou domu z Caslavsky a kdyz jsem skoncila na posledni strance, tak jsem byla docela zarazena. Nejakym zpusobem mi tohle umelecky dilo uplne vyrazilo dech. Musel jsem to precist este aspon 8x abych pochytila nuance ty mistrovsky kresby i pribehu. Ceske LUXUSNI zpracovani je skutecne zaslouzene pro takove dilo. :-)
 • Wiruss
  Osobně nevídím důvod proč dávat tolik co někteří dávají. Četl jsem už před nějakou dobou v Aj a zaujalo mě to ani tak ne scénářem který je sic zajímavý, ale člověk se před ním neposadí na zadek, ale je pravdou, že zaujme. Kresba je opravdu výberná, ale nemohu si pomoci do komixu tohle nepatří. Co mě na celém komixu asi nejvíce zklamalo je krátskost člověk ho má přečtený během chvilky, pak už mu nezbejvá nic jiného než jen listovat a zkoumat kresbu. No a české vydání to je na prvotřídní úrovni lettering je skvělej, vazba je snad nejlepší co byla použita u komixů v posledních letech (i když např. Ticho či Superman jsou dost podobní tak takhle vazba je fakt lepší), i barvy byli narozdíl od Lucifera dobře zachlé (ale stejně i když jsem knihu nechal dobu "odvětrat" tak velmi "smrděla", ale na to si se stoupající kvalitou použitého tisku musí člověk zvykat :-) ). Osobně jsem rád, že u nás Arkham vyšel a zařadím si ho v knihovně na čestné místo, ale větší hodnocení dát nemohu. (možná je to dost dáno tím, že jsem opět čekal více, když Pavlovský hlásal jak je to úžasné, tak jsem si to sehnal v AJ a byl jsem prostě zklamán).

  Scénář: 80%, kresba 90% čské vydání 100% = 90% celkově.
 • mikki.maser
  nemam slov . ceskej lettering je fakt supr
 • erik
  Deliricke. Atmosfericke. Demonicky namalovane. Rozhodne jeden z najlepsich Batmanov.
 • josh.fanda
  Výtečný komiks, který mě posadil na pr.. na zadek:)) scénář i kresba výborné. Jeden z nejlepších komiksů všech dob
 • Big G
  Dost možná nejlepší comics všech dob... Minimálně jeden z nejlepších!
1306326111
 • baatcha
  Louza: Je to sice padesáté převyprávění prvního setkání Batmana s Jokerem, ale na druhou stranu úplně první, které kopíruje jejich historicky první setkání v prvním sešitu Batmana z roku 1940 a předkládá ho v moderní podobě. To, že příběh má silný rozjezd a rozměklý dojezd, je věc druhá.
Četl/a (122)
159753258x, 2scha, Al0f0k, AlmightyMates , Anton, Anton Whatever, Ash Pointak, autokineton, BadBoy, Bary02, Benny, Bubákolog, calvin10, CaptainCzech, Carnage, Cinema Ranger, Craxx, cyboy, dajik, Darth Raelchi, Deckard, Denis, Doppelganger, DracoAn, Dzoglik, Er.Nest, Franta z Čokolády, fvalek1, Georgíno J., gezic, Goldfinch, Hønzza, Hades, Hannibal, Horstik, hromotlk, hroubek, Hugin, hypermlok, invape, Ivan Kucera, James, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, Johny87, JohnyG, Joker189, JORDY, Kadin, kallenved, karl173, kaylin, KdG, Kil-Khal, Killingjoke, Knowho/Wullcann38, Komiksum, lantan1, Le Porello, Librarian, Lijem24, LookAss, Lord Baltimore, Macek78, malylada, Mariohurbanek, Mart74, Matthew, matty87, MEGA, Mercurio, mineralk, Mleako, MonsterGyre, NecRoman, Negan, Nexis, Onkel 1928, Ozymandias, Paldini, PatrikTheMighty, pearlxjam, Peeta, PeNNy, perak, petrik1710, petrSF, PH79, Pietro26, Pizza Guy, Plechy, PrastenejCitron, PumpingArrow, Pumppish, punisher, puolpm, raenius, rewkon, Rinter, roswelll, S4TW, Sagikkun, Schirru, slavik38, Spacecore, Spike, Symbi, the.kasztan, tom173, Tony TwoDee, trudoš, tukak, TZcomics, utresyby, vita, Wiw, xflori01, xnov, xxSIMIxx, ZeznikoslavCZ, zlejzmrd
(262)
10milda, 159753258x, 2scha, 81splinter, Abe, adam.ra, Agiru, Al0f0k, Alfi, Alikkk, AlmightyMates , Anton, Anton Whatever, Ash Pointak, autokineton, Azbest, BadBoy, Bary02, Benny, blackJag, Blair, bmc75, Bubákolog, calvin10, CaptainCzech, CaptainL, Carnage, comicsland, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, dajik, Dali, deadpool, Deckard, deefha, DegiCZ, Denis, Dexir, Dinik, disclose, DKoscik, Doctor_Sk, doophy, Doppelganger, DracoAn, dvoracekpetr1, Dzoglik, Džoworka, Er.Nest, erik, faster86, fifas, filemon, Filip123, Flowtek, Fox01, Franta z Čokolády, Fry, fvalek1, Georgíno J., gezic, Glumal, Goeger-Devil007, Goldfinch, Golem, Hønzza, Hades, hahahoho, Hannibal, herrman, hlavathor, Horstik, hromotlk, hroubek, Hugin, hugosnowden, husakpetr93, hypermlok, illy, Infarkt, invape, Jack, JackOneil, Jak, James, james dixon, japes, jardoom, Jay-jay, jd., jh666, Jimbeam90, Johny87, JohnyG, Joker189, Jonathan Arbuckle, JORDY, José, Josh, Joshua_T, kadas97, Kadin, kallenved, Kapis, Karel Sec, Kareru, KdG, Keenkeen, kendor007, Kiwi1902, Knowho/Wullcann38, komiksák007, Komiksum, koudak89, Kouzelnik7, krupan, Krvavý Patejl, kubosos, kucik, Le Porello, Lenny, libormatejka, Librarian, Lijem24, Lobok257, LookAss, Lord Baltimore, Macek78, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, Mariomichal, Mart74, Matio, Matthew, matty87, MB, mcezik, mcleek, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, mikado, mike731, Mikei, mimo_provoz, mineralk, Miriyak, mirror, Mitthrawnuruodo, miuanek, Mleako, MonsterGyre, Montiseus, monty.cl, MP, namdnas, NecRoman, Negan, Neuro, Nevimtrebastofi, Nexis, Nightmare, Norri, OldaB, Olesh, Paldini, parado, PatrikTheMighty, paulmuaddib, pavel, pearlxjam, pechna, PeNNy, perak, perper, petrSF, PH79, Pietro26, Piros0013, pk123x, Plechy, plema, Poseidon1978, PrastenejCitron, psramek, PumpingArrow, Pumppish, punisher, puolpm, RadimNemec, Radkos, raenius, regressiv, rewkon, Ricarderon, RicHard. , Rinter, roswelll, royan, Rumburaq, S313, S4TW, Sagikkun, saja, Sajmon, Schirru, semi41, Sidi Santini, Skot, slavik38, Spacecore, Spike, Stara.kryta, Stlucius, superheroesstuff, Symbi, T3ss, tacmud, Tarka Daal, the.kasztan, TheoDread, timek, tom173, Tomas024, Tomasino79, Tommar, TommyBOYER, tomned, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, Ursus, utresyby, vishnar, vita, vranakx, vrazdinek, Vrtule, VvV, Wiw, xai, xflori01, xintax, xnov, xxSIMIxx, Yefery, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zdoog, ZeznikoslavCZ, zikaa, zlejzmrd
Chce (11)
Azik2586, barthez, Blacklarch, bo, davidek, Lukki22, maitreja, Maty48, Premek, raimi, Sebastian the wise
Shání (1)
suricattaontheway