DC komiksový komplet #026: Triumvirát

4.1 | BB/art s.r.o., Eaglemoss Collections | akční, superhrdinský | série DC komiksový komplet

Triumvirát (Původně vycházelo od června do listopadu 2003)
Megalomanský ekoterorista Ra's al Ghul realizuje svůj šílený plán - chce předělat svět k obrazu svému. Po jeho boku stojí Supermanův demoliční klon známý jako Bizarro a smrtelně nebezpečná odpadlická Amazonka. Společně tato hrůzostrašná trojka vrhne temný stín na budoucnost celého lidstva.
Staňte se svědky zrodu legendárního spojenectví Batmana, Supermana a Wonder Woman, kteří musí spojit síly, aby ochránili Zemi před apokalyptickým nepřítelem.

World's Finest #71 (Původně vyšlo v červenci 1954)
Batman a Superman si ve svém prvním společném dobrodružství vymění totožnosti.

Scénář:
Alvin Schwartz, Matt Wagner
Kresba:
Curt Swan, Matt Wagner
Ink:
Stan Kaye
Lettering:
Pavel Mařata
Barvy:
Dave Stewart
Překlad:
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce:
Jiří Pavlovský

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Batman/Superman/Wonder Woman: Trinity (Vol. 1) #1-3 a World's Finest (Vol. 1) #71

Rok a měsíc vydání: prosinec 2017 | ISBN: 978-83-7718-980-1 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách | Formát: 178 × 266 mm | Počet stran: 224 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 229 Kč | Název originálu: Trinity | Vydavatel originálu: DC Comics

Obálka (1/1)
Spike
Spike | 26.7.2020 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Triumvirát vypráví o prvním setkání Batmana a Supermana s Wonder Woman, a zformování této Trojice, hlavním pilíři Ligy Spravedlnosti. Takže se vlastně vyplatí přečíst si tohle před knihami JLA: Rok jedna které naopak mapují vznik zbytku Ligy, bez hlavní Trojice. Takhle v celku to pak je kompletní origin JLA a působí v podstatě sevřeně a dobře.

Všechny tři hlavní postavy mají v podstatě vyváženě stejně prostoru, takže ať už jste fanda kohokoli, přijdete si na své. Máme tu i tři padouchy, za každého hrdinu jednoho. Ra's Al Ghul, Bizarro a odpadlická Amazonka Artemis. Je to vcelku vyvážená týmovka, s pár zajímavými zvraty a vcelku fungující chemií. Ačkoli postavy jsou tu po většinu času napsány dobře, vždy po čase přijde nějaký Wtf moment kdy si říkám jestli autor chtěl překvapit, být vtipný, nebo jenom nevěděl co či koho píše. Pro příklad - Superman schválně coby Clark Kent pravidelně nestíhající vlak je super nápad, jak si postava uměle udržuje svou ňoumovitost v civilu a já si říkal že tyhle dílčí detaily, to je něco co mě baví a autor svým charakterům asi rozumí. Ale pak za pár stránek přijde moment kdy Superman chytá padající vlak a stěžuje si "Uch, je to těžké jako kráva!" Takové věci, i když jde o detaily, to občas docela shazují. To platí i o Batmanovi a Wonder Woman, kteří jsou napsáni taky dobře, odpovídajíc svým charakterům, ale pak přijdou scény jako hádka na střeše, která je psána jako v dobách komiksů z 50. let. Občas ty dialogy hodně zaskřípou… Nebo scéna koupající se Diany, k níž se Batman připlíží a prostě jí políbí, načež dostane právem ránu. Aniž by se vztah mezi nimi jakkoli změnil, o pár stránek později mu pak zase Diana slibuje, že už ho nehodí…Proč? I plány Ra'se jakoby se měnily jak se to zrovna hodí. Řekněme že ve scénáři je pár děr co se nepodařilo tak úplně vychytat. Třeba i to, že postava Artemis je tu ve výsledku celkem navíc, nebo problém s myšlenkovými rámečky jednotlivých postav, které od sebe nejsou nijak vizuálně odlišeny a občas se mi stalo že mi chvíli úplně nedošlo ke komu který panel zrovna patří.

Vyvažuje to ale spousta kladných věcí. Někdy jsou dialogy a monology vskutku sedící a povedené, 'vztah' Ra'se a Bizarra též. Potěší též kratičké cameo Aquamana. Akční scény též nejsou zlé a je fajn že si hrdinové občas 'vymění' protivníky a nebojuje každý jen proti tomu svému. I vzájemné interakce postav jsou povedené a čtenář i věří že takhle by nějak první setkání a spolupráce Trojice mohla vypadat… dokud tedy autor nepřijde s nějakou blbinou, kterou to zase shodí. Matt Wagner dělal zároveň i kresbu. Ta je velmi jednoduchá, na druhou stranu i přehledná. Přímo můj šálek kávy to není, ale nic proti. Jen obličeje a mimika by občas chtěly vylepšit. Barvy Davea Stewarta jsou ovšem skvělé, prostředí Metropolis, Gothamu i Themisciry díky nim mají každé své vlastní ladění i atmosféru.

Závěrečný retro sešit už je jen taková třešnička, mě to bavilo. Superman a Batman si opět musí vyměnit role v kostýmu, aby setřásli podezření Lois ohledně svých tajných identit. Dnes je to velmi úsměvné, ale vzhledem k tomu že v těch dobách byly tyto komiksy určeny primárně pro děti, já jako malý bych z toho byl nadšen. I dnes mě to baví.
Takže jak Triumvirát shrnout? Je to čtivý, svižný, nenudící mainstream s fajn akcí, postavami i příběhem. Na druhou stranu nic co by vás zvedlo ze židle a nějak dlouho jste si to pamatovali, taky se musí počítat s tím že při čtení občas hodně povytáhnete obočí nad určitými scénami. Ale třeba je to tak schválně a je to záměrná pocta těm starým komiksům… I když se mi to nezdá. Každopádně je to fajn záležitost a jako nenáročná jednohubka ideální. 7/10

trudoš
trudoš | 15.4.2020 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Jiný přístup ke spolupráci Batmana se Supermanem, přičemž jejich vztah skvěle odlehčují poznámky Wonder Woman, která vedle velkých kluků působí stejně silně a neohroženě. Co mi ale na celé epizodě vadilo, byla role Ra's al Ghula, který tu působí jako šestákový zloduch, kující šílené plány na ovládnutí světa. Taky mi zůstala tajemstvím role Artemis - tedy ne, že bych nechápal, co tu dělala, spíš jsem vůbec netušil, o koho jde. Co bych pak příběhu vytkl po řemeslné stránce je fakt, že se odehrává podle předem stanoveného scénáře, takže zvratům chybí moment překvapení. Ovšem zas jde o uzavřené vyprávění, navíc docela dlouhé a v některých momentech skutečně zábavné. Úplně nejlepší jsou Supermanovy komentáře k Batmanovým mystickým trikům, které jsou pro zostřené smysly Muže z oceli naprosto průhledné. Ale přesto na hru přistupuje, aby přítele ve zbrani neurazil.
Bonusový příběh geniální ve své hlouposti, až mám dojem, že se tehdejší tvůrci mezi sebou předháněli, kdo vymyslí větší absurditu.

Palebras
Palebras | 9.11.2019 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Já jsem byl s tímto velmi spokojen. Příběh nebyl vůbec překombinovaný, svižně letěl kupředu a prostě nebyl čas se nudit .. Do toho postava Bizarra, která je bizár sama o sobě.. Kresba mi přišla v pohodě, ale určitě by se z toho dalo vytřískat více.. Každopádně hodnotím fakt pozitivně... Co se týče retra, tak tady jsem se pobavil opravdu královsky, protože nápad s výměnou totožností mezi Batmanem a Supermanem to je panečku něco .. Jako někdy u těchto příběhů přemýšlím na čem si autoři frčeli protože to jak Lois špekuluje kdo je vlastně ten SUPERMAN, jestli je to Clark??? Nebo snad Bruce??? A aby se povedl krycí manévr tak Bruce s Robinem po nocích honem vyrábějí papírový nábytek a papírovou dodávku jen aby Lois na nic nepřišla… Totální řacha prostě.

RaggamuffinSVK
RaggamuffinSVK | 10.5.2019 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Tak od tohto komiksu by som podľa hodnotenia očakával oveľa viac. Hneď na úvod musím povedať, že kresba bola veľmi čudná. Niektoré scény fajn, iné ako z detských zošitoviek. Najhoršie na tom boli tváre a grimasy niektorých postáv. Hlavne ku koncu to bola zbierka pár fakt bizarných výrazov. Príbeh sám o sebe, respektíve nápad ako taký, nie je zlý. Prevedenie je už, žiaľ, na tom horšie. Postavy sa správajú veľmi nelogicky a dialógy sú častokrát úplná vata. Našťastie to celé ale rýchlo beží, tempo je nastavené tak akurát a nemôžem povedať, že by som sa nudil.

karl173
M karl173 | 17.4.2019 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Za mě naprostá spokojenost. Komiks mi v několika bodech připomínal Novou hranici, byť zde nešlo o tak rozsáhlou věc. Příběh svým způsobem jednoduchý, ale podaný tím nejlepším způsobem. Kresba jednoduchá, ale tvořená s veškerou péčí a smyslem pro detail. Nejedná se v měřítku o nic velkolepého, ale někdy zkrátka stačí, aby vše náramně sedlo. Retro smáznu jedním slovem - blbost. PS: Retro bych z DCKK dal klidně pryč. Vím že se jedná jen o pár stran, ale přesto mám chuť ho vždy přeskočit, jelikož tam jsou pokaždé tak stupidní příběhy, že to snad není ani možné. V té době Marvel vytvářel mnohem lepší komiksy.

S4TW
S4TW | 6.2.2019 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Jako jo, slušná superhrdinská záležitost. Superman/Batman/Wonder Woman je jasný tah na branku, v tomhle mi DC přijde mnohem méně variabilní a je docela zázrak v rámci DCKK narazit na komiks, kde aspoň jeden z nich není. Ale proč ne, postavy to jsou zajímavé, každá s úplně jiným přístupem, takže dohromady nám mohou přijít zajímavý střet přístupů. Příběh má klasický superhrdinský spád, spoustu bitek, velkohubého padoucha a celosvětový problém. Ze začátku mě to po příběhové stránce dost chytlo, celkem zajímavé nastíněný origin tohoto týmu, ke konci mi přišlo, že knize dochází lehce dech a závěr už nebyl tak dobrý, jako kdyby si autor ve třech čtvrtinách uvědomil, že je teprve v půlce vyprávění… S kresbou je to vskutku ošemetné, na jednu stranu jsem rád, že má svoji tvář a není to klasická tuctovka, na stranu druhou jsou fakt místa, kdy je vyloženě hnusná, ale celkově jsem si jí spíš užíval. Retro nepřekvapilo a byla to taková prázdná výplň, bez které bych se obešel, ale jako bonus na 12 stránkách se to dalo. Celkově hodně fajn kniha, především pro fanoušky žánru a těchto postav.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 30.3.2018 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Kresba je fakt něco. Kdo zná Grendela od Dark Horse ví, o čem mluvím. Připomíná mi to ty staré kamery z 2. s.v., asi tak to na mě působí, nebo jako propagační film, který hrají v kině v době války. Trošku staromódně a retro to působí, ale to naopak ničemu nevadí. Příjemná změna od toho, co furt vycházelo. Příběh je zajímavý a je slušně propracovaný. Fakt to zasahuje do níce sfér, což považuji za známku kvality. Rozhodně to není přímočaré a o to lépe vynikají profily postav a to ještě v situacích, které nikdo nečekal, že kdy nastanou. Skvělý příběh, skvělá kresba - jeden autor, co víc si přát. tak s chutí do toho.

puolpm
M puolpm | 31.1.2018 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Slušná superhrdinská týmovka s dôstojným zaporákom odohrávajúca sa v atraktívných lokalitách (Metropolis, Gotham, Themyscira). Kedže sa jedná o príbehovo prvé stretnutie Batman/Superman s Wonder Woman, tak vidno také to ich vzájomné „pnutie“, hlavne medzi Batmanom a WW. Príliš ma nanadchla jednoduchšia kresba, hlavne WW v tých divných šortkách občas pôsobila až nepatrične :-). Tak 7/10.

PKD
PKD | 25.1.2018 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

S kresbou od takového,řekněme,Jima Leeho či Gary Franka,byla by to fakt bomba. Ale i tak 4 * za story.

Mleako
M Mleako | 20.1.2018 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

První půlka dobrá a ani ta kresba mi nepřišla nijak hrozná. Pak se ale objevila shemale Wonder Woman na celou stránku s ramenama jako Arnold a do konce knihy jsem si říkal: "Kurňa, to je ale hnusná kresba," a celé to nějak ztratilo dech. Za mě lepší tři hvězdy.

pearlxjam
pearlxjam | 5.1.2018 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

odporná kresba, story SUPER

P.G.
P.G. | 31.12.2017 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Výborná akční jednoaktovka na pozdní odpoledne. Příběh pěkně odsýpá, padouch prudí a občas překvapí, hlavní hrdinové si tu a tam vjedou do vlasů (a nebo i dají po ústech) a postupně se rodí budoucí parta S+B+WW. Jedinou výtku mám k závěru, který je na můj vkus hodně uspěchaný a tu a tam skřípe logika (v pár případech opravdu hodně). Na kresbu jsem si musela chvíli zvykat, ale nakonec jsem se s ní sžila. Líbí se mi, jak je v některých panelech strohá a v jiných naopak detailní. Retro příběh o spolupráci S+B je nápadem docela zajímavý, ale i tady logika skřípe a to neustálé vysvětlování všeho mi opravdu šlo na nervy.

Tyfus
Tyfus | 23.12.2017 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Pohodový čtení. Ze začátku mi nejedlá kresba, ale zvyknul jsem si. Nejde o nic hlubokého, ale bavil jsem se.

cyboy
M cyboy | 20.12.2017 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát |

Celkem sympaticke. Ke konci to misty trochu zaskripe, ale kdyby takhle vypadaly i dalsi dily DCKK, tak se zlobit nebudu.
75%

Spike
Spike 26.7.2020

PeNNy
PeNNy 21.7.2020

Václav Mikula
Václav Mikula 18.6.2020

malylada
malylada 20.5.2020

Palebras
Palebras 9.11.2019

VvV
VvV 5.10.2019

Dzoglik
Dzoglik 13.7.2019

SomeOne
SomeOne 14.6.2019

kadas97
kadas97 26.5.2019

roswelll
roswelll 18.5.2019

RaggamuffinSVK
RaggamuffinSVK 10.5.2019

Hannibal
Hannibal 20.4.2019

karl173
karl173 17.4.2019

Josh
Josh 9.2.2019

S4TW
S4TW 6.2.2019

japes
japes 31.12.2018

Paldini
Paldini 21.10.2018

henrycruel
henrycruel 16.10.2018

Fox01
Fox01 29.7.2018

Fanda
Fanda 25.5.2018

slavik38
slavik38 20.5.2018

polika36
polika36 15.5.2018

Rinter
Rinter 13.5.2018

ConanVJ
ConanVJ 20.4.2018

tom173
tom173 16.4.2018

Darth Raelchi
Darth Raelchi 15.4.2018

Goldfinch
Goldfinch 1.4.2018

NecRoman
NecRoman 31.3.2018

hellblazer
hellblazer 31.3.2018

Matthew
Matthew 13.3.2018

calvin10
calvin10 10.3.2018

listr
listr 8.3.2018

mackin
mackin 1.3.2018

dajik
dajik 26.2.2018

kendor007
kendor007 15.2.2018

puolpm
puolpm 31.1.2018

mineralk
mineralk 26.1.2018

PKD
PKD 25.1.2018

Mleako
Mleako 20.1.2018

komiksák007
komiksák007 18.1.2018

Symbi
Symbi 16.1.2018

MonsterGyre
MonsterGyre 14.1.2018

rewkon
rewkon 13.1.2018

kaylin
kaylin 12.1.2018

disclose
disclose 8.1.2018

xflori01
xflori01 6.1.2018

pearlxjam
pearlxjam 5.1.2018

Salien
Salien 4.1.2018

trudoš
trudoš 4.1.2018

Ter
Ter 2.1.2018

Koci
Koci 31.12.2017

P.G.
P.G. 31.12.2017

invape
invape 31.12.2017

mike731
mike731 31.12.2017

Lachvos
Lachvos 30.12.2017

MEGA
MEGA 30.12.2017

zdennanek
zdennanek 24.12.2017

KdG
KdG 24.12.2017

Tyfus
Tyfus 23.12.2017

Doppelganger
Doppelganger 23.12.2017

Carnage
Carnage 22.12.2017

lantan1
lantan1 22.12.2017

jh666
jh666 22.12.2017

punisher
punisher 21.12.2017

cyboy
cyboy 20.12.2017

Četli (105):
159753258x, 2scha, Al0f0k, alois13, borknagar1, calvin10, Carnage, Chaolinek, ConanVJ, Craxx, cyboy, dajik, daon, Darth Raelchi, Doppelganger, DracoAn, Dzoglik, Er.Nest, erik, Fanda, Filip123, Fox01, fvalek1, Goldfinch, Gustik5, gwen666, Hannibal, hellblazer, henrycruel, Horstik, Hugin, hypermlok, James, japes, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, kadas97, kallenved, karl173, kaylin, KdG, kendor007, Kitykatyn, Kiwi1902, Koci, Lachvos, lantan1, LookAss, mackin, malylada, Mates17, Mato, Matthew, matty87, MEGA, Mercurio, mineralk, misa, Mleako, MonsterGyre, Paldini, Palebras, PatrikTheMighty, paulmuaddib, PeNNy, petrSF, PKD, polika36, punisher, puolpm, raenius, RaggamuffinSVK, rewkon, Rinter, roswelll, S4TW, SASAN_KING, schefik, seneke, Shpeckk, slavik38, SomeOne, Spacecore, spekktrum, Spike, Strejdaking, Symbi, Ter, the.kasztan, tom173, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, TZcomics, utresyby, Václav Mikula, vita, VvV, w3cMarkus, Walome, xflori01, xxSIMIxx, Yefery, zlejzmrd

Mají (256):
159753258x, 2scha, Abe, Abstinent, adam.ra, Al0f0k, Alfi, Alikkk, alois13, ArmadOon, Ash Pointak, Azbest, Babany, Batman, batoo, bboorreekk, blackJag, Blair, bmc75, borknagar1, Caiiiczech, calvin10, CaptainMarty, Carnage, Chaolinek, Choky86, comicsland, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, daon, Davidkkk, Deckard, deefha, DegiCZ, Devilek, Dinik, disclose, DKoscik, Doctor_Sk, Doncek4321, doophy, Doppelganger, DracoAn, dvoracekpetr1, Dzoglik, Er.Nest, Erich, erik, fifas, filemon, Filip123, firesnake, Flowtek, Fox01, FrankieOndatra, Fry, fvalek1, gezic, Glumal, Goldfinch, Golem, gwen666, hahahoho, Hannibal, Hebled, hellblazer, henrycruel, herrman, hlavathor, holub1727, holubdema, Horstik, hromotlk, Hugin, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, JackOneil, Jak, James, james dixon, japes, jardoom, Jay-jay, jd., jh666, Jimbeam90, Johny87, Jonathan Arbuckle, José, Josh, Joshua_T, Kaaos, kadas97, kallenved, Kapis, Karel Sec, karl173, Karolín78, kaylin, KdG, Keenkeen, kendor007, KINIMODUS, Kitykatyn, Kiwi1902, Koci, komik.sx, komiksák007, koudak89, Kouzelnik7, krupan, Krvavý Patejl, kucik, lantan1, listr, Lobok257, LookAss, Luigim, Majinek, malylada, Mamut12, markic, Mates17, Matio, Mato, Matthew, matty87, Maty48, MB, mcezik, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, mikado, mike731, Mikei, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, Miriyak, misa, Mitthrawnuruodo, miuanek, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, MP, Mr.Ward, mywiel, namdnas, NecRoman, Neuro, Nightmare, Noci, Norri, novass, OldaB, Olesh, Onkel 1928, Ozymandias, Paldini, Palebras, PatrikTheMighty, paulmuaddib, pavel, pearlxjam, pechna, PeNNy, perper, petrSF, PH79, Piros0013, pk123x, PKD, plaštěnkář, polika36, Poseidon1978, punisher, puolpm, RadimNemec, Radkos, raenius, RaggamuffinSVK, raimi, rewkon, Ricarderon, Rinter, rockyt, roswelll, Rumburaq, S313, S4TW, saja, Sajmon, Salien, SASAN_KING, schefik, Schramm, semi41, seneke, Shpeckk, Sidi Santini, Skot, slavik38, Spacecore, spekktrum, Spike, Stlucius, superheroesstuff, T3ss, tacmud, Tarka Daal, the.kasztan, TheoDread, timek, tom173, Tomasino79, Tomate, Tomket.Tom, TommyBOYER, tomned, Tomzany, Tony TwoDee, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, utresyby, Václav Mikula, Valis, vishnar, vita, vranakx, VvV, w3cMarkus, xai, xflori01, xintax, xxSIMIxx, Yefery, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zikaa, zlejzmrd

Chtějí (9):
Azik2586, barthez, BreakingAway, deadpool, Draco nobilis, NoStres, nx, Sebastian the wise, sleepless

Nabízí (2):
Fox01, Fr3d_K