Plášť - edice deluxe
Comics Centrum1. vydáníčerven 2016
3.8
...
...
...
...
+ 3 další ukázky
Koupit
Plášť: Edice Deluxe obsahuje sérii Plášť i její prequel Plášť 1969.

Plášť – Strhující temný příběh o moci, nenávisti, lásce a pomstě vznikl rozvedením povídky Joe Hilla ze sbírky Bobby Conroy vstává z mrtvých.

Plášť 1969 – V tomto příběhu vás zavedeme do vietnamské džungle, ve které střet černé magie a válečných hrůz zrodí brutální odplatu.

Zjistěte co se stane, když se vyplní dětský sen tomu nepravému.

Scénář
Jason Ciaramella, Joe Hill
Art
Nelson Daniel, Zach Howard
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Pavel Res, Zuzana Urbánková
Redakce
Marek Barányi (Keram), Václav Dort, Petr Pláteník, Martin Šinkovský
Žánry
horor
ISBN/ISSN
978-80-88152-09-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
160 x 240 x 26 mm
Hmotnost
828 g
Tisk
barevný
Stran
288
Původní cena
699 Kč
Originál
The Cape (Idea and Design Works (IDW))
Když vyšel one shot pláště podle Hillovy povídky, plesal jsem radostí. Tehdy letěl Lock & Key další Hill byl více než žádoucí. Při dalším sešitě jedno sešitového projektu jsem ale znejistěl. A když začala vycházet druhá kniha, definitivně lámal hůl. CC vydalo celý projekt po kupě seřazený dle logické časové posloupnosti a s odstupem dekády musim říct, že se knize nějak nepovedlo mě urazit. Jasně. Není to z větší části Hill. A nic kromě původního sešitu nemuselo opravdu nutně vzniknout. Ale je třeba uznat, přílepky původní dílko až tak nepoškodily. V první části autoři dovysvětlují původ pláště sahající až do války ve Vietnamu. Je to trochu něco jiného než původní záměr a nutné to není, ale číst se to dá. Druhá část mi přišla o dost zajímavější. Tady autoři ukázali jak zdatně dokážou rozvinout původní myšlenku ve funkční román. Pohrát si s charaktery a dát dohromady funkční vyvrcholení. Údernosti původní povídky (zde jedna kapitola) sice nedosáhli, ale když už měli nutkání dovyprávět. Tak aspoň takhle.
Jason Ciaramella napsal podle povídky Joe Hilla scénář, Zach Howard a Nelson Daniel mu pak vtiskli vskutku famózní vizuální podobu. Kresba je opravdu parádní, dynamická a současně precizní, kombinuje velké plochy s klasickými panely a v obou polohách je přehledná a inspirativní. Zajímavé je, že styl obou kreslířů si je natolik blízký, že nepoznáte, které kapitoly kreslil Zach Howard a kde se tužky chopil Nelson Daniel. Co se příběhu týče, Ciaramella Hillovu předlohu ještě přiostřil a zdrsněl hrubým smirkovým papírem. Přiznávám, že mu to trochu vyčítám. Hillův Erik Chase nikdy nebyl žádný velký sympaťák, ale v podání Jasona Ciaramella je prvotřídním hajzlem. Násilí bez důvodu a bez příčiny je pouze samoúčelnou rubanicí, která se velmi rychle omrzí. Příběh místo aby se vyvíjel, stravuje sám sebe a stává se přehlídkou brutálních skečů, kde se jeden snaží trumfnout ten předcházející. Vdechnout tomuto představení duši, bylo by to na plnou nálož.
Plášť - edice deluxe okrem bonusov obsahuje dva komiksy: prequel resp. origin a sequel. Hoci sú Nelsonom Danielom a Zachom Howardom obidva fantasticky nakreslené, viac ma zaujal prvý. Je umiestnený do Vietnamu a rozširuje aj u nás sa postupne rozrastajúce portfólio komiksov venovaných vojne, ktorá do dnešných dní predstavuje traumu Ameriky (ďalej viď. Ennisove kusy Bitevní pole a Punisher: Četa). Prostredie krajiny zmáhanej pekelnou vojnou je stvárnené na jednotku s hviezdičkou. Pokračovanie ma pravdupovediac zas až tak nebavilo, ale i ono je hodné štyroch hviezd. V mnohom mi pripomenulo „naopak“ obrátený superhrdinský resp. antihrdinský film Hancock s Willom Smithom (aj keď správnejšie by asi bolo prirovnanie k Synovi temnoty z produkcie Jamesa Gunna). Keďže pochádza z hlavy Joea Hilla, tak môžete vziať jed na to, že bude zmáčaný krvou a drsnými šialenosťami, oproti ktorým Hancock pôsobí ako neškodný plyšový macko. Viete, že ak aj sa na konci ústredná postava spamätá, zanechala po sebe priveľkú spúšť na to, aby mohla byť reč o happyende. A šanca, že sa spamätá, je 50:50. Svety klanu Kingovcov sa fakt nie vždy končili optimisticky. Plno originálnych nápadov (lietadlo vs. Texaský masaker motorovou pílou, grizly, helikoptéra a plameňomet). Z bonusov spomeniem masívnu galériu a dokonca nechýba Joeova poviedka (!). K tomu tvrdá väzba, červená lacetka a prebal.
Základ příběhu je parádní především pro tu počáteční nejednoznačnost. Nejdříve je vám hrdiny líto a teprve později pochopíte, co je to za sobeckého syčáka. Tohle se scenáristovi Jasonu Ciaramellovi povedlo z povídky Joe Hilla vytáhnout perfektně a zároveň i zajímavě rozvinout další průběh událostí. Jenže, i když disponuje hodně dobrými nápady, nějak se vytratil pocit napětí, kdy bychom měli mít strach o jednu či druhou postavu. Padouch prostě páchá zlo a klaďasové sebou nechávají mávat, aniž by se zmohli na nějaký odpor. To se sice promění na posledních několika málo stránkách, ale působí to spíš jako taková ta z nouze ctnost, než něco opravdu promyšleného.
Zároveň však nemohu vyprávění upřít nápadité scény (medvěd v policejním autě nebo duel dopravního letadla s motorovou pilou), stejně jako povedené propojení úvodního příběhu s hlavní dějovou linkou. Celkově se jedná o důkaz, že vypůjčit si ústřední motiv je po tvůrčí stránce mnohem lepší, než jen slepě adaptovat práci někoho jiného.
Príbeh o tom, ako môže jeden bozk s vietnamským čarodejníkom zničiť celú tradičnú rodinu. :D Prípadne krvavejší "milášek" v modernom háve so škaredým tlsťochom namiesto Gluma. Šlapalo to pekne, kresba super, až na to rastrovanie ktoré ja veľmi nemusím a na rýchly koniec. Čakal som nejaký hlbší epilog s náznakom na možné pokračovanie... Ako celok veľmi podarené.
první příběh byl dost zvláštní až docela ulítlý, místy jsem ho moc nechápal,ale v celkovém kontextu se mi to nakonec zamlouvalo stejně tak i kresba ! Druhý navazující příběh je ale jiná káva, to mne pohltilo totálně a žral jsem doslova každou stránku zejména v tom co bude hlavní hrdina provádět za hrůzy v dalším rozvoji příběhu. Wau !!! Opravdu mne to dostalo prostě... Kresba výborná, celkově opravdu strašně zajímavé dílo s místy až brutálními scénami, jako líbilo se moc...určitě zajímavý námět i k zamyšlení , prostě docela šílený počin
celkový dojem : 85%
"No do prdele!" Tohle jsem během čtení Pláště nevěřícně řekl několikrát. Jsou momenty, které vás šokují a vy to musíte nějak ventilovat. Plášť je takových nečekaných a zatraceně krvavých momentů plný. Vyprávění je zábavné a nikde nedrhne. Je to příběh o závislosti a šílenství. Umím si představit příběh, ve kterém by figurovalo něco jiného, co by spustilo podobné šílenství - třeba drogy nebo chlast - ale je zkrátka fakt, že s kouzelným pláštěm je všechno stokrát lepší a zábavnější. A nechápejte mě špatně, Joe Hill a Jason Ciaramella určitě nechtěli přinést žádné morální ponaučení o závislostech. Tam žádné ponaučení není. Oni nás zcela evidentně chtěli pobavit pořádným masakrem a to se jim povedlo na jedničku.

Výslednému dojmu hodně přidala kresba. Zach Howard kreslit umí! Jeho kresba je detailní a nazval bych ji i moderní. Ve stínech je použitý tečkovaný rastr, který mám hodně rád, a ten tomu prozměnu dává retro vzhled. Tahle kombinace moderního s retrem na mě dokonale funguje a kresbu jsem si hodně užíval.
Nejlepší část je bezesporu samotná povídka na konci knihy. Má jednoduchý nápad, skvěle napsanou hlavní postavu a hlavně šokující závěr. Komiks tuto povídku adaptuje v prvním čísle hlavní série. To je fajn. Zbytek mě přišel jako vata. Postavy se nikam neposouvají, rádoby šokující scény vyšumí do ztracena, příběh se opakuje a celkově to působí strašně prázdně. Plášť 1969 je v tomto ohledu o něco lepší, protože se to tak neopírá o hlavní povídku a autor zde může budovat svůj vlastní příběh. Vadil mě tam ale ten vietnamský čaroděj a že celkový válečný konflikt je prezentován opravdu primitvně. Z kresby jsem na větvi taky nebyl.
Neodolal jsem a po několika pozitivních referencích od mých přátel jsem se nakonec do tohoto komiksu pustil. Bohužel mě to ale nijak zvlášť neoslovilo. Holt oba Kingové nejsou pro mě. Komiks jako takový mi nijak zvlášť nevadil, kresba byla dobrá a srozumitelná, ale celkově mě celé to dějství prostě nedokázalo tak vtáhnout. Hodně věcí je nedotažených a v podstatě nerozvinutých. Obě části jsou zkratkovité a díky tomu nedochází k budování si vztahu k postavám. No tak tam je kluk co má problémy a nedává to, takových je, z ničeho nic masakruje lidi kolem sebe a pak umře. No a co. Totéž platí pro 1969 prequel. Tolik zajímavých podnětů a možností, kterými se lze ubírat a budovat celý svět, ale zase nic. Něco se nastíní, ale pak je tam skok a konec. Nedokázal jsem se vůbec ztotožnit s postavami a s celým příběhem. Přišlo mi to jako rychlé shrnutí filmu, abych si ho připomněl a mohl jít na další díl - takový recap. I když je to 1000x omíláné téma, tady je potenciál, ale je to nedotažené, zkratkovité a podle mě si řekli, že tak to stačí, "šokovat budeme tak jako tak". Tohle si zaslouží styl grafického románu a ne podle sešitů, resp. by to chtělo víc sešitů a postupně budovat svět. Ze začátku jsem se těšil, co se s tím klukem stane, a kdyby každý sešit postupně nabízel jeho pády do temnoty, určitě by to bylo víc psycho a hlavně uvěřitelné. Díky tomuto stylu mi Plášť připadal jako nezrealizovaný superhrdinský koncept, který Marvel nebo DC nechtějí a pak si řekl, že jiné vydavatelství pod jinou taktovkou to vydá. Povídka, bonusy a provedení CC jsou jako vždy na výbornou a jsem rád, že nic nevynechávají. Povídka paradoxně splnila mé očekávání, dostal jsem to, co jsem měl a tak jak to bylo, mi to sedlo, i když jsem žánrově jinak zaměřen.
Tak jak jsem měl problém číst hlubokomyslný dialog Lexe Luthora a nedokázal se vžít do jeho pocitů. Tak mě až děsivě zarazilo jak daleko snazší bylo, vžít se do pocitů jiného sociopata, který se svou zlobou zašel ještě o kus dál. A přitom i zde je příběh zaměřený přímo na zlou postavu, kterou čtenář zkrátka nemůže mít rád. Tohohle parchanta fakt ne. Co mě ale na tom bavilo víc je to, jak je to podáno. Žádné zbytečné hluboké myšlenky, nýbrž surový děj, který je podávaný pěkně zostra. A to nesmím zapomínat na příběh z Vietnamu, který je na tom podobně. Ano jsou zde jisté nelogičnosti a příběh někdy krapet ztrácí pointu. Ale faktem zůstává, že to nejlepší je svižnost jakým se komiks čte. A to především díky kresbě, která se opravdu povedla. Dle mého názoru je tohle skvělá jednohubka, která i přes větší počet stran se přečte velmi rychle, byť je třeba zmínit, že se zde nachází i velké množství bonusů. Za mě velmi slušný komiks. 80%
Asi jako ostatní jsem po Zámku a Klíči čekal pecku. Kniha je rozdělena na dva příběhy. První se odehrává ve Vietnamu a je zábavná a otec hlavního hrdiny, který zde hraje první housle, mi byl sympatický US voják. Příběh bavil až mě mrzelo, že tak rychle skončil. Druhý příběh o synkovy kterému hráblo a využil super schopnosti k vlastním nekalým cílům byl průměrný a popravdě jsem se těšil, až ten spratek umře. Tady platí dvakrát, že s velkou silou přichází velká zodpovědnost. Kniha je kvalitně vyrobena, stránky jsou odolné proti otiskům prstů a nášivka od Comicscentra byla příjemným dárkem.
Tak jsem měl po sérii Zámek a klíč asi příliš velká očekávání. První povídka mne neoslovila - pár válečných klišé a do toho zamícháno trocha nevysvětleného magična. Zakončeno velkým finálem zřejmě dobra se zlem, ale autor příliš zjevně čtenáři podsouvá, kde je dobro a kde zlo. No jo, americký válečný syndrom zase jednou na scéně. Druhá povídka byla lepší, příběh zajímavější, postavy propracovanější, ale přesto jsem se s nimi nějak nedokázal sžít. Takže nejvíce mne zaujala závěrečná psaná povídka. Přišlo mi zajímavé, jak se povídka a komiks liší a jak z celé povídky autor "vyzobával" nápady. Jen díky tomu a obsáhlé krásné galerii nakonec 4 hvězdy.
Spokojnosť. Veľmi pekne kreslený komiks, ktorý má krásne farby. Príbeh je síce jednoduchý, ale obsahuje dobré nápady a zaujímavé pohľady. Bavil som sa a zhltol som to veľmi rýchlo. Až na tú jednoduchosť príbehu nemám žiadne väčšie výhrady.
Chutná jednohubka.
Komiks je o dost lepší než původní povídka. Rychle, stručně, bez nějakých psychologických sračiček okolo to na čtenáře vyblejeme a ať si s tím poradí jak umí.
V části ve Vietnamu je jen jedna dobrá věc a to ten Čaroděj. Zbytek zachraňuje kresba.
Hodí se při nepříliš úporné zácpě, bez kochanie by se tahle tlustobichle dala přelouskat i za půlhodinku.

Čtyři čuráčci z pěti!
Za mě celkem zklamání. První příběh jsem dočetl v podstatě z nutnosti. Druhý příběh už byl výrazně lepší (asi hlavně kvůli tomu, že již vycházel z Hillova díla), ale i tak se jednalo o čistý průměr. Nepříliš povedený příběh táhne nahoru kresba, která byla opravdu výborná. Komiks na jedno přečtení.
Nelíbil se mi příběh, ani trochu.
„No po dočtení komiksu mám rozporuplné pocity, na jednu stranu dobrá komiksová adaptace původní povídky Joe Hilla. Není to sice nic světoborného a zjevně ani nemělo být, přesto je v ní znat že Hill je synem svého otce :-). Výborná kresba celkovou atmosféru podtrhuje a je kladem komiksu. Záporem ovšem je, že hlavnímu příběhu který má cca nějakých sto stran, předchází nevýrazný příběh první, jenž se odehrává ve Vietnamu a poslední třetinu knihy zabírá galerie a původní povídka Joe Hilla, která je ovšem po přečtení komiksu už víceméně zbytečná. Myslím že tvůrci, když už se pustily do komiksové adaptace, si mohli dát záležet a původní příběh spíše rozšířit a propracovat než vymýšlet nový. Jinak kniha samotná je jako vždy parádně zpracovaná a ComicsCentrum mě již dlouhodobě přesvědčuje o tom, že je jednoznačně nejkvalitnější vydavatel komiksů na našem trhu. Škoda že ale tentokrát tvoří většinu třísetstránkové knihy zbytečná vata. Přesto komiksová adaptace původní povídky stojí za přečtení, otázka je jestli by bývalo nebylo lepší ji vydat samostatně, takhle má člověk z celého dílka pocit zklamání. Tři hvězdy za hlavní příběh, za výbornou kresbu a za to že je u nás stále tak málo hororově laděnych komiksů.“
Tak nějak mi to nedá, abych se nepřímo nevyjádřil k některým poznámkám od kolegů níže.
1.) Nevšiml jsem si toho, že by vietnamská válka byla popisována z nějakého globálního pohledu jako "američani ti dobří x žlutí ti zlí", je to jen a pouze zážitek a konec jednoho člověka. Ti lidé tam tehdy odcházeli mnohdy nedobrovolně, pořádně nevědějíc proti čemu doopravdu bojují a proč a byli stejnými obětmi, jako ti, proti kterým válčili. Překroucený pohled démonizující řadové vojáky je úplně zcestný, navíc v souvislosti s Pláštěm, je trochu mimo.
2.) Hlavní postava je poměrně naturalisticky popsána jako duševně narušený člověk, obviňující svoje okolí za svůj zpackaný život. To je celé. Nevidím důvod proč v tom nutně hledat něco složitýho. Je to naopak mnohem přirozenější a logičtější, než si vymýšlet nesmyslné eposy a racionální omluvy pro chování zamindrákovanýho psychopata. Jasně, není to Marvel ani DC, kteří by do toho nejspíš zapojili něco o vyvraždění rodiny nebo zničení domovské planety... Tohle je mnohem víc ze života, troufám si říct.
Jako celek je tahle kniha absolutní bomba. Obě na sebe navazující povídky, kresba, fantastické zpracování Comics Centra... A Joe Hill je opět v plné síle. Srovnávat tuto knihu se sérií Zámek a Klíč je prostě blbost, i když se to vzhledem k tomu, že to jsou jeho jediné komiksy (pokud vím, u nás vydané ale určitě) trochu nabízí. Plášť je mnohem syrovější a přímočařejší, je prostě jiný a to je dobře.
Výborný kus, který se dívá na superhrdinský mýtus zase trochu jinak. Hillova povídka je roztažena do plnohodnotného konfliktu, dobra a zla, kde zlo je až podezřele všední, obyčejné. Možná o to nebepečnější.
Motiv Vietnamu mě jako Kapise tolik netrápí, ale musím s ním naprosto souhlasit s plochostí postav a příběhu, který se - přiznávám - odráží i v plochosti a černobílosti vykreslení zmíněné vietnamské války. Hlavní průšvih je ale v celém zpracování. Levitující magoři versus helikoptéra respektive dopravní letadlo. Oh c'mon! Joe Hill a Plášť po Zámku a klíči, to je pro mě trochu podobné zklamání jako Jason Aaron a Muži hněvu po Skalpech.

Celkový dojem: 50%

------
Edit:
Toto je moje tisícáté hodnocení na komiksové databázi! Já su oficiálně nerd! Holy shit...
Nu, u mne též zklamání, ale myslím, že za to nemůže Joe Hill. Na konci knihy je část povídky, podle které byl comics napsán, a ta mne zaujala. V comicsu je vztah mezi bratry v porovnání s povídkou popsán příliš zkratkovitě. Motivaci evil bráchy k jeho big vengeance jsem z comicsu nepobral. Obecně mám rád charaktery, které svoji moc používají ke svým sobeckým cílům, ale autor mi musí předat, proč. Nemusí nutně jít o zneužívání v dětském věku či finančně náročný lékařský zákrok pro těžce nemocnou babičku, klidně může jít o potřebu vyvraždit zahradními nůžkami velryby jako druh, ale ta motivace je pro mne nutná. Prequel z Namu mne též neoslovil, tuhle prostředí pro vysvětlení "kde a kdy" beru od autora jako berličku a chybí mi opět vysvětleni "proč." A já jsem zvědavej. Na druhou stranu kresba se mi zamlouvá, kniha je jako tradičně od Comics Centra výborně připravena, parciální lak na obálce, který simuluje průhledné náplasti mne vzal za mé hravé srdéčko a nášivka je frajeřinka.
Tak tohle je velký průser!!!! Sledujeme rodinné drama, které nemá žádnou příčinu ani důsledek, ploché postavy bez motivace si nějak jednají a příběh si tak proběhne (až moc) rychle před očima a nic z toho. A to byla ta lepší půlka knihy. K tomu zas to zoufalství s Vietnamem, které mě už spolehlivě odpuzuje. Jako jsem trochu schopen pochopit tu Americkou bolístku, kdy byli vojensky poraženi při rozpoutání největší chemické války v dějinách lidstva, kdy vyvraždili děsivým způsobem několik miliónů lidí ve třech státech a zanechali za sebou spoušť, kde se stále rodí poškozené děti, vydláždili cestu k moci Rudým Khmerům a nikdy se ani slůvkem neomluvili, že je to furt žere a jedinými oběťmi této nechutné kapitoly dějin jsou pouze nebozí traumatizovaní američtí vojáci a milióny mrtvých jsou jen pouze "žlutí zmrdi". Ale kurva proč mám tadytenhle dokola všude opakovaný, zvráceně pokroucený, pohled furt někde přežvýkávat? Kdybych to býval byl věděl, tak to nekupuju, má nadrženost na Hilla po přečtení Zámku a Klíče byla hrubě zneužita! Ale můžu si za to sám. Hlavně, že mám debil nášivku.
Ako keby to bolo včera, keď som ako puk čumel na poslednú stránku Hillovej poviedky. Preto som si nemohol nechať újsť jeho komiksovú adaptáciu. Čo viac, dostal som k tomu prequel, a originál Hillovu poviedku. Potešilo. Po prečítaní musm povedať, že to rozvetvenie krásne pasuje ako riť na šerbeľ.
Do rukou se vám dostává příjemné komiksové překvapení, které v sobě má jeden dobrý komiks, jeden skvělý komiks a jednu dobrou povídku, navíc v tiskové kvalitě, která je tradičně vysoká. Uzavřený příběh, žádná další rostoucí série, která potěší fanoušky hororového a temnějšího fantastického žánru, ale nejen je. Dobré příběhy potěší každého. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/06/1199-plast-edice-deluxe-80.html
Skvelý atmosferický komiks. Úvodný Plášť 1969 pekne ladí s nasledujúcou a hlavnou časťou knihy. Jedine ten priskorý záver ma zaskočil a chcel som viac. Čo sa týka celkového dojmu tak som z Plášťa nadšený pretože aj napriek niekoľkým absurdným momentom si dokázal udržať vážnosť od začiatku do konca. u mňa 100% fakt nemám tejto knihe čo vytknúť...
Tá prvá časť určite nie je čistokrvná "hillovka" príde mi to skôr ako od Ennisa. Kapitán Chase = lietajúci Frank Castle vo Vietname. Príbeh to bol dobrý, ale stále ma tam rušila tá podobnosť. Mea culpa! Pokračovanie o mladom Erikovi sa už nezaprie a beriem ako pozitívum, že som mal poviedku prečítanú už vopred (cca. pred 4 rokmi). Od druhej kapitoly sa ale príbeh poviedky končí a ja som si mohol užiť niečo nepoznané. Celkovo hodnotím Plášť ako veľmi hravý hororový thriller, alebo len hravý horor. Poviedku na konci som si prečítal ešte raz a spokojne som prelistoval celý komiks podľa jednotlivých poznámok k poviedke. 80%
.. simple story o tom, co se může dít v hlavě po pádě ze stromu (!) stylová kresba -hlavně ty dvojstránky- maximální čtivost
Po Zámku a klíč přichází další skvělá hororová kniha, myslim že Joe Hill je muj další oblíbenec, super kresba, super příběh, nelituji ani jedné koruny.
Docela dobré čtení, i když velký dojem to na mě nezanechalo (respektive Zámek a klíč nasadil vysokou laťku).
Dva příběhy o tom, jak člověku může rupnout v hlavě a dělat psí kusy. Zpracované je to ale poměrně dobře, přečte se to rychle, kresba se hodí a nenapadá mne, co bych vytkl.
Pěkná nášivka.
V podstate jednoduchy pribeh skladajici se ze dvou casti. Nicmene to, ze je jednoduchy neznamena ze je spatny. Opet jeden pribeh o pomste, i kdyz ona krivda je predevsim v hlave hlavniho "hrdiny". Mam Hilla vazne rad, takze jsem si cteni uzil. Kresba je fajn, i kdyz muze na prvni pohled muze pusobit hrube.
Skutecna nasivka je sympaticky bonus.
80%
2753289
:( tak teď už tě nemůžu brát vážně. Do teď jsem si jen myslel, že jsi měl jen špatnou náladu, a proto se vyjadřuješ, tak jak se vyjadřuješ. Teď vidím, že máš evidentně dost problémů sám se sebou a mindráky si léčíš na anonymních internetových stránkách. Reagovat přímo na jakoukoliv rádoby urážku jsi napsal, by bylo hluboko pod mojí úroveň. Ahoj a pokud možno hezký svátky :(
Stoupni si před zrcadlo a profackuj se. Svůj komentář ke komiksu jsi začal reakcí na přechozí hodnocení a teď vykřikuješ, že do diskuze jsme se pustili my:)? Všiml jsi si, že jsi na netu? Ne? Tak vítej nekňubo. Jednoduše, nevadí mi, když má kdokoliv odlišný názor, zajímá mne, zda ho dokáže podpořit argumenty, zná souvislosti a má pro mne dost načteno. Když projde, tak má pro mne jeho hodnocení váhu. Tak jsem si tě testnul a neprošel jsi, tvá hodnocení jsou pro mne bezcenná. Jestli jsi se už dofackoval, tak se sám před sebou nestyď, dobře jsi udělal, můžeš se zálibně zahledět na figurky z Daydream Collection.

Vidíš? Neměl jsi začít tím, že začneš dětinsky komolit můj nick, možná bych byl milejší.

Jsem tuze zvědav, jak na tohle vydržíš nereagovat, protože jsi jasně napsal: "nebudu to tady spamovat." Good luck.
DemnoG: čoveče, ty by sis mohl z klidu změnit nick na DEmagoG :)
Do diskuze jste se tu pustili vy, já napsal svůj komentář a svoje osobní hodnocení, který se ti sice nemusí líbit, ale to je asi tak všechno. Ano, sepsal jsem několik věcí z jiného úhlu pohledu, protože mi to přišlo trochu zavádějící a jednostranné. Ty jsi tu prostě jen vytrhl z kontextu pár vět a začal se dohadovat o detailech, které s komiksem jako takovým ani nesouvisí a hádáš se tu úplně zbytečně kvůli blbině. Přečti si to ještě jednou - hodnotím pouze komiks, což si myslím, je i fér. Jestli jsi tam našel jednu větu naformulovanou jinak, než se ti zdá, asi bych to označil za honění e-penisu, navíc to tvoje krkolomné přirovnání to celé tak trochu podtrhuje. Za sebe končím tuhle diskuzi, nebudu to tady spamovat. (Navíc hádat se s mecenášema ještě nikdy nikde a nikomu nepřineslo nic dobrýho, hehe).
Take it easy! ^^
to Yuichiro: Mění, protože ty jsi v souvislosti s "The Cape 1696" napsal: "jen v tom prostě nevidím nějaký Hillův záměr, spíš kulisu k příběhu." Joe Hill "The Cape: 1969" nenapsal. Chronologicky druhá část "The Cape" je alespoň Ciaramellova adaptace Hillovi povídky:). A mne se nelíbí, když se kdokoliv vrhá do diskuzí a ví prd. Samosebou tvůj názor, že jde o naprosto boží comics ti neberu. Pro mne je zase nejlepším filmem minulého roku "SpongeBob SquarePants 2" a je bez šance, že mi to někdo vymluví.
DEmnoG: nevím, jestli to mění něco na tom, co jsem napsal... Hodnotím tu pouze komiks, ne povídku, a to vysvětlení motivů, na které narážíš, jsem popsal níže. Narážel jsem jen a pouze na to.
tp Yuichiro: Četl jsi povídku Plášť? Nemluvím o comicsu, mluvím o originální povídce. Hill ke comicsu scénář nepsal, má na triku pochopitelně námět a dohled. Scénář ke comicsu napsal Ciaramella.
Kapis: no, jak říkám, je to tam popsané z pohledu jejich otce, mariňáka. Démonizovaní byli vietnamci ústy jejich (USA) nadřízených, takže ty lidi k tomu tak přistupovali (navzdory tomu, že to tak úplně nebylo, jak říkáš, to je otázka propagandy, ale asi bych to zase s klidem úplně nezazlíval právě těm řadových vojákům). Spíš než z celkového pohledu agresor versus ti, kteří se brání, to beru z pohledu válečné fronty jako takové. Já ti rozumím, jak to myslíš, jen v tom prostě nevidím nějaký Hillův záměr, spíš kulisu k příběhu a tak to i hodnotím. Kdyby to byl vyloženě politický / válečný komiks, bral bych to asi podobně jako ty, ale to Plášť není.
Yuichiro: počítám, že ses "nepřímo" vyjadřoval k mému příspěvku. Nikde jsem nedémonizoval řadové vojáky - s tím, že to byli chudáci (jako ve všech válkách) ve více svých příspěvcích souzním, ale celková konotace v Plášti byla přesně taková, jak píšeš že nebyla: my chudáci američtí vojáci, v zemi žlutých zmrdů, kteří si nezaslouží nic jiného než smrt. A takhle je to přesně vnímáno američany a přesně tenhle způsob vnímání sypou hromadami filmů, knih i těch komiksových do celého světa. A na téhle vlně se veze i Plášť. Pohled z druhé strany jsem nikdy nikde nezaznamenal. Navíc nemohli být obětmi stejnými, protože se bránili, agresor bylo USA. poměr mrtvých cca 80 000 ku snad 3-4 miliónům také mnohé vypovídá. Nic ve zlém.
Četl/a (147)
123peta, 2scha, 3DD!3, Aldo26, BadBoy, Balů103, Bedou, Benny, binnmode, Bronn, calvin10, charvos, ComicBookGuy, cyboy, D.K.Logic, dajik, Darker, Darth Raelchi, davidek, Davispear , delsemela, DEmnoG, Dezodoo, disclose, Doncek4321, Draco nobilis, dvory, Elnie, farnhajt, figis, filmator, filosh, flipflop, foudy, Fox01, Fr3d_K, Future-Death, Garp, Géba, Georgíno J., hellblazer, HellWeber, HevyEli, hromotlk, hypermlok, IndyP, Infarkt, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, Jabba, James, jankie, Jimbeam90, jindroush, Joshua_T, Kaaos, kadas97, kallenved, Kaluž, Kapis, karl173, kaylin, KdG, Keno, Kil-Khal, kinak, kindanerd, Knuckless, koudak89, Kubik.aa, kubosos, Lachvos, lacoste, lantan1, Librarian, Light, LookAss, lucmartincova, ludek.n, Lukasitch, luky.kuky10, Mamut12, marek zigmund stanko, Mariohurbanek, mart.in, Martinb, MEGA, MisaSutcliff, Monkey, mozzu, mstefl, namdnas, NecRoman, Noci, Norri, oleav, Olesh, opytz, Ozymandias, Paldini, Palebras, pearlxjam, pechna, PeNNy, perak, perper, Petr, Petrisko911 , Poseidon1978, PrastenejCitron, RadimNemec, raenius, raimi, RaptoR, robertsedmik, rockyt, RudyRod, Scaleo1, Schirru, sedw, Sharick, SHORTY, SickNail, Sir_Pete, Spike, start05, taidana, terrordemon, Tony TwoDee, tricky, trudoš, tukak, Ukko, Unerr, Ursus, Velkej šéf, Vojtěch 393, vranakx, VXP, Walome, wolfgang, Zavulon, Zbysek2410, zipiik, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(238)
123peta, 2scha, adam.ra, Aldo26, Alfi, andik007, BadBoy, Balů103, bananzluty, barthez, batoo, bboorreekk, beanek, Bedou, BeeSee, Beng.D, Benny, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, bourgeois, burzum, buscheer, Calvin Klein, calvin10, Caylen-Tor, charvos, cobe, ComicBookGuy, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, Dali, Darker, Davispear , DAxik, Deckard, deefha, delsemela, DEmnoG, Dezodoo, Dinik, disclose, DoctorWho, Doncek4321, doophy, Draco nobilis, dvoracekpetr1, dvory, Elnie, farnhajt, faster86, fel68, fifas, figis, filemon, filosh, Fox01, Fr3d_K, Future-Death, Géba, Georgíno J., Goeger-Devil007, gongon44, grinder, gumidekmedvidek, hanocri, hellblazer, HellWeber, herbert, HevyEli, hiro666, hromotlk, Hulik, husakpetr93, hypermlok, IndyP, Infarkt, invape, Ivan Kucera, Jabba, JackOneil, JaggedSK, James, jankie, Jimbeam90, jjjirik, Joshua_T, kadas97, KadetJaina, kallenved, Kaluž, Karel Sec, karl173, Kazumaki, KdG, Keno, kinak, Knuckless, Kokuun, koudak89, Kouzelnik7, krvinka56, kubosos, lacoste, Lenny, Librarian, Light, Lobok257, Lojza, LookAss, lucmartincova, luky.kuky10, maara, Malachias, Mamut12, Mankin, Mariohurbanek, markic, mart.in, Martinb, Marvin, mcleek, MEGA, merhyx, mgeralt, mikado, Miriyak, misa, MisaSutcliff, Monkey, Montiseus, mozzu, MP, Mr.Plysh, Mrfko, mrkirby, Mrlah, mrstffl, mstefl, mywiel, namdnas, NecRoman, Netorack, Neuro, Niaz, Nightmare, Noci, NOD82, Norri, o2t2, octobersa, Olesh, opytz, Paldini, Palebras, pavel, pearlxjam, pechna, Pekario, PeNNy, perper, Petr, Petrisko911 , PH79, Poniczech, Poseidon1978, Premek, puolpm, Qee, Radkos, raenius, Raijin, raimi, RaptoR, Rety, Ricarderon, Rich, robertsedmik, rockyt, RudyRod, Salien, Saran, Scaleo1, Schirru, Schramm, Šedo, sedw, Sharick, SHORTY, Sir_Pete, Skot, sleepless, SmoothNCool, SpiderJerusalem, Spike, StanleyHu, Stara.kryta, start05, stepan.tichy, Stlucius, suricattaontheway, syon, tacmud, taidana, terrordemon, TIM.biker, timek, tomastrejbal, Tony TwoDee, TonyT, Traum, Trevelyan, trudoš, tukak, tulipstros, Ukko, Ursus, vallyslayer, VasaX, Velkej šéf, vishnar, Vítek, Vojtěch 393, vranakx, vteco, Wiruss, wolfgang, xai, xintax, xxaannddeerr, yogi, Zajo original, Zavulon, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (8)
BreakingAway, Fida, illy, Macek78, MonsterGyre, monty.cl, nx, spot
Prodá (5)
bourgeois, charvos, Ivan Kucera, kubosos, tukak