DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá

4.2 | BB/art s.r.o., Eaglemoss Collections | akční, superhrdinský | série DC komiksový komplet

JLA: Spravedlnost, kniha druhá (Původně vycházelo od září 2006 do července 2007)
Americká liga spravedlnosti čelí sjednoceným silám svých největších nepřátel, kteří teď znají jejich tajné totožnosti a slabiny. Zatímco jednotliví členové Ligy padají jako kostky domina, padouši nabízejí lidstvu zářnou budoucnost... která však má svou cenu. Dokážou se největší superhrdinové světa zachránit před záhubou a zhatit mistrovský plán Legie zkázy? A měli by vůbec...?

Whiz Comics #2 (Původně vyšlo v únoru 1940)
Starodávný čaroděj Shazam, který tři tisíce let bojoval proti zlu, hledá svého nástupce. Ochotného hrdinu najde v mladém Billym Batsonovi. Když Billy vykřikne čarodějovo jméno, stane se nejmocnějším smrtelníkem světa - Captainem Marvelem.

Scénář:
Jim Krueger, Bill William Parker, Alex Ross
Kresba:
Charles Clarence Beck (C. C. Beck), Doug Braithwaite (Dougie)
Lettering:
Pavel Mařata
Barvy:
Bill William Parker
Překlad:
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce:
Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský
Obálka:
Alex Ross
Malba:
Alex Ross

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Justice #7-12 a Whiz Comics #2

Rok a měsíc vydání: duben 2018 | ISBN: 978-83-7718-682-4 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách | Formát: 178 × 266 mm | Počet stran: 208 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 249 Kč | Název originálu: Justice Part 2 | Vydavatel originálu: DC Comics

Obálka (1/1)
karl173
M karl173 | 5.4.2020 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Druhá část už není tak dobrá jako ta první. Skvělá kresba a zajímavé myšlenky zůstali. Ale příběh je takový roztroušení a chaotický. Vůbec jsem se do toho nemohl ponořit a pak byl najednou konec. Celkově jsem z toho takový nesvůj. Ale stále vím, že jsem četl dobrý komiks, ale jak se říká dobré je za tři a tady je to hlavně díky kresbě. 3*

RaggamuffinSVK
RaggamuffinSVK | 10.5.2019 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Podobne ako prvý diel, kresba je hlavný ťahák. Každá stránka je jednoducho neuveriteľná. Kde však cítim výrazný pokles je príbeh a hlavne jeho prehľadnosť. To, čo som na príbehu s obrovským počtom postáv pri prvom diely chválil, je tu nemožné. Celý dej začal byť zmätený a spletitý. Nemení to však nič na tom, že ako celkom je to neuveriteľná jazda. Tá kresba!

S4TW
S4TW | 26.3.2019 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Prostě absolutně topová kresba, která zastíní všechno kolem a s klidem utáhne celou knihu. Osobně mě druhá kniha přišla lehce slabší, bylo to už takové to klasické, patetické, rádoby melodrama, kdy se všechno vrací do těch “správných“ kolejí, hlavně aby vše dopadlo dobře. To mě vždy u takto velkých, strhujících a všepohlcujících supráren zamrzí, chybí tam prostě nějaká výraznější tragédie. Na druhou stranu je to napsáno výborným stylem, dobře se to čte, dialogy dávají vždy smysl, postavy se v rámci svých definic chovají logicky, jen autoři děj vedou tak, aby to dopadlo, jak má. Když nad tím tak přemýšlím, svým způsobem je to asi i dobře, jelikož tohle byl komiks, který vzdává hold klasickým superhrdinskám příběhům, bere si velkou část inspirace v historii superhrdinského komiksu a rád na něco odkazuje. Ale stejně, ten konec bych mohl být lepší. Nicméně když jsou všichni schopni často přivřít oko, když je slabší kresba, tak proč ne, když není stoprocentní scénář? Ta kresba si to prostě zaslouží a já komiks řadím mezi to nejlepší, co v rámci DCKK vyšlo.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Oproti prvnímu dílu je to o něco málo slabší. Já jsem spíše pro temnou stranu Síly a tak by mi nevadilo, kdyby pár hrdinů v komiksu muselo obětovat svůj život pro dobro lidstva. Komiksu by to dodalo temnější a pochmurnější atmosféru a mohla by to být větší zábava. Tady u toho už poměrně rychle pochopíte, že ono to těm chudákům v čele s Luthorem zase nevyjde a to už nemá ten ,,drajv" jako měla první kniha. I tak ale komiks jede na správné vlně, opět tomu dodává šťávu Alex Ross a jako celek jsou obě knihy parádními kousky v DC kompletu.

perak
perak | 19.12.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Kresba opět na podtrženou jedničku, ta se neomrzí a povyšuje komiksový žánr na vyšší level. Příběh mne bavil o něco méně než první kniha. Autorům se podařilo vymyslet poměrně logicky vystavěný příběh, který však v některých částech částečně ztrácí přehlednost. Kdo nemá dostatečně načteno DC univerzum, tak určitě nepochytí všechny souvislosti (kam se řadím já), naopak, kdo načteno má, tak si tento příběh o to více vychutná.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 19.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Tak, kde začít... Alex Ross se u nás poměrně rychle etabloval, slyším ze všech koutů, že má vyjít Alex Ross a to dokonce od DCUK a pak si s tím ještě přijde Crew... Není důvod se netěšit. Z polic oprašujeme Království tvé a prozíravci si ponechali Zázraky, buď první verzi nebo tu z Marvel UKK. Tak proč mi to nevyrazilo dech?! Kresba je naprosto úchvatná, to fakt nejde jinak než prostě WOW, každou stránku a panel jsem si vychutnával. I když postavy místy působí jako ze zlaté/stříbrné éry, nevadilo mi to, naopak mi přišli jakoby lidské, ne tak plastické a v podstatě do našeho světa nepatřící. Tady klobouk dolů.

Co se příběhu týče, tak první kniha má opravdu výborné a svižné tempo a jednotlivé prostřihy mezi lokacemi, tudíž superhrdiny, mi přišly vždy ve správný čas jiné. Prostě to sedělo. Příběh graduje a je plný tajemna a opravdu věříte, že se děje něco co se dít nemá, ale... je to dobře nebo ne... Asi do 7-8. sešitu tomu zhruba věříte, resp. po dobu první knihy ano. Nevíte, co se děje a kdo za tím stojí. Máte pouze úlomky grandióznějšího plánu. Chvílemi si i říkáte, že oni superpadouši se asi fakt dali na pokání. Ano, jsme v DC světě a do jisté míry jsou hranice dané.
A tady nastupuje kniha druhá. Opravdu se to začne lámat někdy v 7.-8. sešitu. Najednou to do sebe začíná sice zapadat, ale na druhou stranu zjistíme, že to celé je zase to pořád dokola. Asi je těžké vymanit se z okovů DC omezení, ale to pořád nezavdává, aby člověk miloval vše co nám předhodí. Tím nechci říct, že tady není důvod nemít tento komiks mít rád, ale přesto mi to najednou všechno přišlo takové vágní. Plus musím teda nechat, že celou zápletku výborně vypiplali a cizelovali do posledního detailu. Ale zase Brainiac?! Potažmo Luthor?! Zase, opravdu?! Chvílemi jsem opravdu čekal nějakého sociálního padoucha, takový ten spasitel lidu, který to vlastně myslí dobře, ale mine se to účinkem a i sami hrdinové neví, kam se postavit. To by bylo něco, rozkol mezi nimi. Budiž, DC Civil War :-D. Ne, teď vážně. Ten DC-čkovský ráz (v rozuzlení děje) to podle mě celé rozbil. Snížil mu tak pomyslné hodnocení a komiksovou kvalitu, udělal z toho komiksovou tuctovku, čili nepovýšil se na úroveň nesuperhrdinských komiksů, i když se ale usilovně snaží. PŘESTO POZOR, aspoň se jedná o velmi, velmi kvalitní komiksovou tuctovku. Alex Ross opravdu umí a já mu vzdávám hold. Milerád si tento komiks přečtu znovu a pak zase znovu, ale musí být nálada na hrdiny. Nemám problém tento komiks číst, jenom se nečekal moc toho superhrdinství na konci, nevím, nějak jsem si říkal, že u Rosse to bude jen okrajové. Na druhou stranu, pro fanoušky DC světa je toto dobrý způsob, jak je vzdělat něčím opravdu ryze kvalitním. Jedno malé mínus: šrámy Wonder Woman v některých záběrech působily moc uměle, jako by tam nepatřily a byly tam nevkusně dokresleny. Působilo to fakt nekvalitně - že by chyba tisku, ale už tam??? Hodnocení: Za ten konec a rozuzlení děje nemůžu jinak než 4 (celek by byl samozřejmě 5).

Captain Marvel: jednoduchá a uchopitelná kresba. Asi chápu, proč se to stalo populární, ale dnes je to fakt těžký old school. Zde je opravdu vidět, že cílová skupina byly hlavně děti. Nic proti tomu, jenom konstatování. Snad co se mi líbilo bylo občasné srovnání obličejů s francouzskou školu, viz Tintin. Někdy je ta podobnost opravdu evidentní. Takže je vidět, že zámoří dostalo svou evropskou porci včas. Příběh mi přijde ještě dětinštější než u Aqua Mana a kresba tím pádem také. Na druhou stranu, textu tam není tak moc a číst se to docela dá.

Fimi
M Fimi | 17.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Upřímně? No právě ta absolutní pompéznost, monumentálnost, epičnost a velkolepost je největší kámen úrazu, jelikož od půlky mě to fakt přestalo bavit a já už si jen užíval tu kresbu místy až chaotickou. Samozřejmě je to skvělý a nejlepší kniha DCKK doposud a možná celkově. Ale jde vidět, že samotná forma s obsahem to svou velikostí prostě sráží....

willis
willis | 17.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Co se mně nelíbilo, to je scénář. Možná pocta šedesátkám jak tady někteří zmiňují, ale je to tisící variace na další hloupý příběh. Freakshow postav z DC, třeba Joker je tam jen proto aby se zúčastnil. Samozřejmě díky za každého Alexe Rosse, tady není třeba váhat. Ale plný počet prostě nejde dát.

hroubek
hroubek | 14.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Díky za takovéhle komiksy. Další parádní zářez DCKK, jenž vydává čím dál lepší kousky, které umí překvapit, jak kresbou, stylizací a nebo příběhem. A tady je všechno. Úžasná kresba od Alexe Rosse, na které jsem mohl oči nechat. Parádně napsaný příběh se známými postavy, jenž jsou dohnány, do velmi nepěkných situací. Funkční záporáci, zvraty, pocity nejistoty. Pocta stříbrnému věku DC. Jsem z tohoto komiksu hodně nadšený a opravdu jsem si moc užil. Líbilo se mi, že zde dostali prostor snad všichni hrdinové z Ligy, od Batmana, přes Flashe, k Aquamanovi. Líbila se mi linka s Green Lanternem, zvrat s Wonder Woman. Užil jsem si Shazama, Supermana, Martian Manhuntera a Zatannu. Souboje jsou parádní, chytré a mají spoustu nápadu, a krásných pomrknutí. Pro fanoušky DC je to radost číst. K tomu ještě velmi slušná stará čísla. Takže tady není o čem. Jeden nejlepší a nejsilnějších příběhu, který zatím v DCKK vyšel.

PS: Oba díly jsem četl za sebou a hodnotím je jako celek, takže tento komentář platí i pro první díl.

erik
erik | 13.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Totálne sklamanie. Kresba je super, ale aj v nej sa občas stráca to, čo by malo byť zrejmé. Scenár... Keby aspoň toho Aquamana poriadne zr(i)asili...

PKD
PKD | 12.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

To stejné,jako u 1.poloviny knihy knih (ne fakt to není Bible). Opět masakr. Opět plný počet. Chápu ovšem to,že (jak tu naznačil cyboy), ve druhé pol.se děj velmi větví a to pro někoho může představovat problém. Já tento problém nemám. To bych potom nezvládl ani originál. Tož tak. Bude dlouho trvat,než toto v DCKK něco překoná. Pro mě to (předpokládám) bude,JL:New Frontier od geniálního Darwyna (RIP) Cooka a závěrečný sv.Flashpoint. P.s.origin Shazama potěšil. Nebyl sice tak vtipný (dnes by se řeklo,nahláškovaný),ale i tak,těch 13str.jeho krásně přímočarého (já ty retra prostě lovuju!:) story,nenudilo. Je škoda,že drtivá většina lidí ( ano i zde) tyto doplňky ignoruje,či spíše se nad nimi ofrňuje,což já osobně považuji za zparchantělost a neúctu k základům,bez kterých bychom NIKDO neměl ty naše oblíbené/milované postavy,autory a artisty, myslím kreslíře.:) A to je fakt. Nemůžu přece ocenit dostatečně nějakou zál.z roku 2007,když neznám základy. Ale,to je jen můj názor.

cyboy
M cyboy | 11.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá |

Ve stredni casti se dej jen tezce sleduje a v zaveru je to dosti pateticke, ale to neznamena, ze nejde o paradni dokonceni jednoho z nejlepsich komiksu v DCKK.
75%

henrycruel
henrycruel 27.7.2020

regressiv
regressiv 21.7.2020

PeNNy
PeNNy 21.6.2020

karl173
karl173 5.4.2020

kadas97
kadas97 5.3.2020

CaptainCzech
CaptainCzech 23.2.2020

Dzoglik
Dzoglik 24.11.2019

VvV
VvV 15.11.2019

Lord Baltimore
Lord Baltimore 20.7.2019

roswelll
roswelll 6.6.2019

Fox01
Fox01 16.5.2019

RaggamuffinSVK
RaggamuffinSVK 10.5.2019

Hannibal
Hannibal 20.4.2019

hypermlok
hypermlok 9.4.2019

S4TW
S4TW 26.3.2019

kinak
kinak 8.3.2019

Bronn
Bronn 20.1.2019

matty87
matty87 16.1.2019

perak
perak 19.12.2018

Paldini
Paldini 17.11.2018

Jabba
Jabba 3.10.2018

monte walsh
monte walsh 24.9.2018

Schramm
Schramm 23.9.2018

Doncek4321
Doncek4321 6.8.2018

Himlik
Himlik 3.8.2018

ConanVJ
ConanVJ 23.7.2018

Matthew
Matthew 16.7.2018

komiksák007
komiksák007 11.7.2018

puolpm
puolpm 3.7.2018

tom173
tom173 26.6.2018

calvin10
calvin10 20.6.2018

Fanda
Fanda 25.5.2018

slavik38
slavik38 20.5.2018

mackin
mackin 16.5.2018

dajik
dajik 13.5.2018

Rinter
Rinter 13.5.2018

invape
invape 13.5.2018

daon
daon 12.5.2018

xflori01
xflori01 8.5.2018

mineralk
mineralk 4.5.2018

NecRoman
NecRoman 2.5.2018

Final
Final 1.5.2018

kaylin
kaylin 24.4.2018

Lukki22
Lukki22 24.4.2018

2scha
2scha 23.4.2018

Goldfinch
Goldfinch 23.4.2018

Kaaos
Kaaos 22.4.2018

MEGA
MEGA 22.4.2018

trudoš
trudoš 20.4.2018

pearlxjam
pearlxjam 19.4.2018

Darth Raelchi
Darth Raelchi 19.4.2018

Lachvos
Lachvos 18.4.2018

Fimi
Fimi 17.4.2018

Koci
Koci 17.4.2018

lantan1
lantan1 17.4.2018

Carnage
Carnage 17.4.2018

Mleako
Mleako 17.4.2018

jh666
jh666 14.4.2018

punisher
punisher 14.4.2018

hroubek
hroubek 14.4.2018

MonsterGyre
MonsterGyre 14.4.2018

disclose
disclose 14.4.2018

cyboy
cyboy 14.4.2018

erik
erik 13.4.2018

mcleek
mcleek 12.4.2018

Doppelganger
Doppelganger 12.4.2018

willis
willis 12.4.2018

Ter
Ter 12.4.2018

PKD
PKD 12.4.2018

hellblazer
hellblazer 11.4.2018

Četli (114):
159753258x, 2scha, Abbott, adevr, Al0f0k, alois13, autokineton, borknagar1, Bronn, calvin10, CaptainCzech, Carnage, Chaolinek, ConanVJ, Craxx, cyboy, dajik, daon, Darth Raelchi, Doncek4321, Doppelganger, Draco nobilis, DracoAn, Dzoglik, Er.Nest, erik, Fanda, farnhajt, Final, Fox01, fvalek1, Goldfinch, Gustik5, Hannibal, Hanussen, hellblazer, henrycruel, Himlik, Horstik, hroubek, Hugin, hypermlok, Jabba, Jack, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, Kaaos, kadas97, kallenved, karl173, kaylin, KdG, Kitykatyn, Koci, Lachvos, lantan1, Librarian, LookAss, Lord Baltimore, Lukki22, mackin, Mariohurbanek, Mates17, Mato, Matthew, matty87, MEGA, Mercurio, mineralk, Mleako, MonsterGyre, monte walsh, Paldini, PatrikTheMighty, paulmuaddib, pavlosson, PeNNy, perak, petrSF, PKD, punisher, puolpm, raenius, RaggamuffinSVK, Rinter, roswelll, S313, S4TW, schefik, Schramm, Shpeckk, slavik38, Spacecore, spekktrum, Spike, SteveCZ, Ter, the.kasztan, tom173, Tony TwoDee, trudoš, tukak, TZcomics, utresyby, vita, VvV, Walome, Wiw, xflori01, xxSIMIxx, Yefery, zdoog, zlejzmrd

Mají (275):
159753258x, 2scha, Abbott, Abe, Abstinent, adam.ra, adevr, Al0f0k, Alfi, Alikkk, alois13, autokineton, Azbest, Batman, bboorreekk, Beng.D, blackJag, Blair, bmc75, borknagar1, BreakingAway, Buchtic, Caiiiczech, calvin10, CaptainCzech, CaptainL, CaptainMarty, Carnage, Chaolinek, Choky86, comicsland, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, dajik, Dali, DankoKonik, daon, Darth Raelchi, Davidkkk, Deckard, deefha, DegiCZ, Devilek, Dinik, disclose, DKoscik, Doctor_Sk, Doly, Doncek4321, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, DracoAn, dvoracekpetr1, Dzoglik, Er.Nest, Erich, erik, farnhajt, fifas, filemon, Filip123, filosh, Fimi, Final, Flowtek, Fox01, FrankieOndatra, Fry, fvalek1, gezic, Glumal, Goldfinch, Golem, hahahoho, Hannibal, Hanussen, Hebled, hellblazer, henrycruel, herrman, Himlik, hlavathor, holubdema, Horstik, hromotlk, hroubek, Hugin, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, Jabba, Jack, JackOneil, Jak, James, james dixon, japes, jardoom, Jay-jay, jd., jh666, Jimbeam90, jiskra, Jonathan Arbuckle, José, Josh, Joshua_T, Kaaos, Kabukiman, kadas97, kallenved, Kapis, Karel Sec, karl173, Karolín78, kaylin, KdG, Keenkeen, kendor007, Kitykatyn, Kiwi1902, Knuckless, Koci, komik.sx, komiksák007, koudak89, Kouzelnik7, krupan, Krvavý Patejl, kucik, Lachvos, lantan1, Librarian, listr, Lobok257, LookAss, Lord Baltimore, Lukki22, maara, Majinek, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, markic, Mates17, Matio, Mato, Matthew, matty87, Maty48, MB, mcezik, mcleek, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, mikado, Mikei, MikeZ, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, Miriyak, miuanek, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, MP, Mr. Bobeček, Mr.Ward, mywiel, namdnas, NecRoman, Neuro, Nightmare, Noci, Norri, novass, OldaB, Olesh, Onkel 1928, Ozymandias, Paldini, PatrikTheMighty, paulmuaddib, pavel, pavlosson, pearlxjam, pechna, PeNNy, perper, petrSF, PH79, Piros0013, PKD, Poseidon1978, punisher, puolpm, Radkos, raenius, RaggamuffinSVK, Ricarderon, Rinter, roswelll, Rumburaq, S313, S4TW, saja, Sajmon, Salien, Saran, SASAN_KING, schefik, Schramm, semi41, Shpeckk, Sidi Santini, Skot, slavik38, sleepless, Spacecore, spekktrum, Spike, Stara.kryta, SteveCZ, Stlucius, strougy, superheroesstuff, Symbi, T3ss, tacmud, Tarka Daal, the.kasztan, TheoDread, timek, tom173, Tomasino79, Tomate, TommyBOYER, tomned, Tomzany, Tony TwoDee, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, utresyby, vishnar, vita, vranakx, VvV, willis, Wiw, xai, xflori01, xintax, xxSIMIxx, Yefery, yogi, yojimbo, z-e-d, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zdoog, zikaa, zlejzmrd

Chtějí (10):
Azik2586, barthez, davidek, deadpool, Fida, gwen666, illy, nx, plaštěnkář, Sebastian the wise

Nabízí (3):
Fox01, Fr3d_K, Himlik