Koupit
Batman: Zrození démona, kniha první (Původně vyšlo jako Son of the Demon, duben 1987 a Bride of the Demon, leden 1990)
Polovinu tisíciletí strávil Ra's al Ghul budováním zločinného impéria, které nemá obdoby. Až se však jeho nadpřirozeně dlouhý život nachýlí ke konci, kdo bude pokračovat jako jeho nástupce? Ra's měl jen dcery, ale nezastaví se před ničím, jen aby získal mužského dědice. Batman je pro Démona nepravděpodobným spojencem, naváže s ním však spolupráci, když se dozví, že s ním al Ghulova krásná dcera Talia čeká dítě.

Batman #232 (Původně vyšlo v červnu 1971)
Robin je omámen a unesen a Bruce Wayne dostane dopis s požadavkem výkupného. Tajnou totožnost Temného rytíře kdosi prohlédl a do Batcave pronikl nečekaný vetřelec...

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Batman: Son of the Demon, Batman: Bride of the Demon a Batman (Vol. 1) #232


Scénář
Mike W. Barr, Dennis O'Neil
Art
Neal Adams, Jerry Bingham, Tom Grindberg
Ink
Dick Giordano
Barvy
Cory Adams, Jerry Bingham, Eva Grindberg
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-83-7718-429-5 (BB/art s.r.o.)
978-83-7718-429-5 (Eaglemoss (Eaglemoss Collection / Publishing Group))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
178 × 266 mm
Tisk
barevný
Váha
602 g
Stran
208
Cena
249 Kč
Originál
Batman: Birth of the Demon Part 1 (DC Comics)
 • RaggamuffinSVK
  Komiks veľmi premenlivej kvality. Na niekoľkých stranách sa príbeh rozbehne, len aby po otočení ďalšej strany spomalil úplne odveci scénou. Postavy sa chovajú veľmi neuveriteľne a niekedy až dementne. Najmä Batman je iný, než by ste očakávali a hlavne nie taký, ako ho poznáte. Dialógy sú tiež niekedy doslova stupídne. A pri tom príbeh nie je vyslovene zlý. Ra's al Ghul je cool, viem sa stotožniť s jeho víziou a to isté platí aj pre Taliu. Kresba je priemerná, ničím na mňa nezapôsobila. V tomto prípade bol úspešnejší retro príbeh.
 • S4TW
  Při čtení této knihy se na mě vystřídalo hned několik pocitů. Když jsem se poprvé začetl, tak jsem si řekl wow, tohle bude jízda, parádní čtivo s osmdesátých let, lehce střihnuto takovým underground feelingem, se správnou atmosférou a badass záporákem, vše podtrhávala krásná kresba, která mi lehce evokovala původní Želvy ninja (čistý underground), jen byla hezčí, líbivější a preciznější. První příběh – Syn démona, se prostě povedl, měl zase trochu jinou atmosféru, než jsme u Batman zvyklý a o to víc jsem byl překvapený, proč je druhá část o tolik horší. Najednou mi to všechno přišlo hrozně blbé. Batman se chová hrozně… no nebatmanovsky, jako klasická superhrdinská guma, přitom samotný styl psaní (který se dobře projevuje v dialozích či vypravěčských částech) není až tak špatný, naopak je spíš docela dobrý. Nicméně to celé působí tak nějak blbě, obyčejně, vlastně až podprůměrně a ten undergroundový feeling se proměnil v něco hnusného, což podtrhuje i příšerně hnusná kresba. Má to klasické superhrdinské berličky a najednou je celá atmosféra, kterou jsem pociťoval u první části, tatam. Škoda. Retro už to moc nezachrání, ačkoliv není vůbec špatné a kresba Adamse je prostě špica své doby. Jako kdybych vypustil Démonovu nevěstu, tak je to hodně nadprůměrná záležitost, která se mi trefila do vkusu, ale tento příběh to tak moc pokazil, že celkový zážitek je takový průměrný.
 • Thurin
  Poměrně příjemné retro, především první číst Son of the Demon. Je tam samozřejmě spousta textu, která je zbytečná a k neučtení, ale jako další důležitý mezník Batmanova univerza se to dá zvládnout. Navíc všemu pomáhá dobrá kresba. Naopak bonus Démonova dcera je strašný.
 • 159753258x
  Knihy se dobře četly, ale vím, že za týden si už nebudu pamatovat o co se tu pořádně šlo. Démonův syn je lepší, zajímavější, samozřejmě má spoustu chyb, ale utekl mi. Vztah Batmana s Taliou a Rasem byl zajímavý, prošel si zde menším vývojem, až na to jedno WTF, k tomu moc nemám co vytknout. Druhý příběh byl pro mě bohužel těžká nuda, postavy se chovaly nelogicky až mimo svůj charakter. Někdy jsem opravdu nevěřil, jak se hlavním postavám měnili vztahy vůči sobě z nenávisti, až k obrovské lásce, za pár panelů, pardon ale přišlo mi to velmi umělé, jako kdyby si scénárista řekl na nějaký vývoj vztahu štveme, prostě to udělejte, zbývá nám už jenom pár stránek. Bonus velmi potěšil a přišel mi snad nejlepší z celého booku. Kdybych to měl hodnotit samostatně Démonův syn 3*, démonova nevěsta 2*.
 • mike731
  Démonův syn je celkem fajn, ale nijak mě neoslnil. Démonova nevěsta je ošklivá nuda. Bonus od legend Dennyho O'Neila a Neala Adamse potěšil.
 • Darth Raelchi
  Dostal jsem avízo, že to je nic moc a já jsem to ještě před tím bránil a bránil, že to tak přece být nemůže. Bohužel, je to nic moc. Kresba je fakt hezká a jisté náznaky s Francií tam vidím, ale příběhově je to děs a nuda. Moc textu a špatně se v tom orientuje. První příběh mi přijde jak vyšitý z Bonda, úplně se mi vybavovaly filmy jako Žiješ jenom dvakrát a Jen pro Tvé oči. Druhý příběh mi přišel taky takový bondovský. Přijde mi, že se tam moc kecá, myslím mezi Batmanem a Ghulem. Naivita ve spravedlnosti Západního světa je až úsměvná v dnešní době, ale strach z SSSR byl tehdy asi velký, tak to lze chápat. Bohužel nemůžu nic vypíchnout, jen tu kresbu a bonusový příběh, který mi přišel nejlepší ze všech tří. K tomu je to Neal Adams... Jinak nic moc. Určitě si to přečtu ještě jednou a dám tomu šanci. Kresba je fakt skvělá. To mě fakt bere. Prý je ten třetí Démonovský příběh to dobré, tak uvidíme co Kniha 2. Pro mě zatím bohužel průměr.
 • hroubek
  Těžko se mi o první knize Zrození démona píše. Rozhodně nemůžu napsat, že je to špatný komiks, jelikož prostě není, ale má spoustu neduhů. Začátek je skvělý a má výborné momenty a fakt mě moc bavil. V druhé půli se to malinko změní, a tato změna není ku prospěchu příběhu. Na jednoduchý příběh se začnou vršit další podzápletky, přidávat se další postavy a zvraty, a v neposlední řadě spousty dialogů. Pořád to odsýpá dobře, ale už tomu chybí ta lehkost ze začátku. Líbilo se mi pojetí trochu cyničtějšího Batmana, zajímavý vztah mezi Detektivem a Ra's al Ghulem, a taky Talia. Starý komiks mě sedl a pobavil. Zrození démona, kniha první je zajímavý komiks, na kterém se nejvíce podepsala doba, kdy vznikl. Jsem zvědaví na druhou část, a doufám, že mě nezklame.
 • daon
  Takze za Syna demona davam urcite silne 4*, za Nevestu viac nez 3* odo mna necakajte, ale to retro ma opat nadchlo (jednoducho milujem tie navraty do minulosti), takze Ra's al Ghul, mas to nakoniec za 4*.
 • cyboy
  Prvni pribeh se mi v kombinaci s krebou docela libil. U druheho dochazi (z meho pohledu) k drastickemu poklesu v kvalite kresby a pribehove to taky neni zadna hitparada
  (v jednom panelu Gordon Batmanovi rika, ze mrtveho pred par minutami vytahli z reky a na druhem panelu mu sdeluje vysledek pitvy - a podobnych lapsu je tam vicero).
  Prumerne az lehce podprumerne.
  65%
714274
Četl/a (101)
159753258x, 2Hitman3, 2scha, Al0f0k, AlmightyMates , Ash Pointak, BadBoy, Benny, Bubákolog, calvin10, Carnage, Chaolinek, Craxx, cyboy, dajik, daon, Darth Raelchi, Deckard, Denis, Doppelganger, DracoAn, Džoworka, Er.Nest, erik, Fanda, Fox01, fvalek1, Gustik5, Hanussen, hellblazer, Horstik, hromotlk, hroubek, Hugin, hypermlok, invape, James, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, Joker189, JORDY, kadas97, kallenved, kaylin, KdG, Killingjoke, Kitykatyn, Knowho/Wullcann38, lantan1, LookAss, Lukki22, malylada, Mariomichal, Mart74, Mates17, MEGA, Mercurio, mineralk, Mleako, MonsterGyre, Paldini, PatrikTheMighty, paulmuaddib, pavlosson, pearlxjam, Peeta, PeNNy, petrik1710, petrSF, PH79, Plechy, punisher, puolpm, raenius, RaggamuffinSVK, Rinter, roswelll, S4TW, Schirru, Shpeckk, slavik38, Spacecore, spekktrum, Spike, Symbi, the.kasztan, Thurin, tom173, Tommar, Tony TwoDee, trudoš, TZcomics, utresyby, vita, VvV, w3cMarkus, xflori01, xxSIMIxx, Yefery, zlejzmrd
(251)
159753258x, 2Hitman3, 2scha, 81splinter, Abe, adam.ra, Al0f0k, Alfi, Alikkk, AlmightyMates , Anton Whatever, Ash Pointak, Azbest, Babany, BadBoy, Batman, Benny, blackJag, Blair, bmc75, Bubákolog, Caiiiczech, calvin10, CaptainMarty, Carnage, Chaolinek, Choky86, comicsland, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, daon, deadpool, Deckard, deefha, DegiCZ, Denis, Devilek, Dinik, disclose, DKoscik, doophy, Doppelganger, DracoAn, dvoracekpetr1, Dzoglik, Džoworka, Er.Nest, erik, fifas, filemon, Filip123, Flowtek, Fox01, FrankieOndatra, Fry, fvalek1, gezic, Glumal, Golem, hahahoho, Hanussen, Hebled, hellblazer, henrycruel, herbert, herrman, hlavathor, holubdema, Honzin, Horstik, hromotlk, hroubek, Hugin, husakpetr93, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, JackOneil, Jak, James, james dixon, japes, jardoom, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, Joker189, Jonathan Arbuckle, JORDY, José, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, kallenved, Kapis, Karel Sec, Kareru, karl173, KdG, Keenkeen, kendor007, Kitykatyn, Kiwi1902, Knowho/Wullcann38, Koci, komiksák007, koudak89, Kouzelnik7, krupan, Krvavý Patejl, kucik, Lenny, Lobok257, LookAss, malylada, Mamut12, Mariomichal, markic, Mart74, Mates17, Matio, matty87, Maty48, MB, mcleek, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, michaldca, MickeyStuma, mikado, mike731, Mikei, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, Miriyak, mirror, misa, miuanek, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, MP, Mr.Ward, mywiel, namdnas, NecRoman, Negan, Neuro, Nevimtrebastofi, Nightmare, Noci, Norri, novass, OldaB, Olesh, Paldini, PatrikTheMighty, paulmuaddib, pavel, pavlosson, pearlxjam, pechna, PeNNy, perper, petrSF, PH79, Piros0013, Pista, pk123x, Plechy, plema, Poseidon1978, Premek, psramek, punisher, puolpm, Radkos, raenius, RaggamuffinSVK, raimi, Ricarderon, RicHard. , Rinter, roswelll, Rumburaq, S313, S4TW, saja, Sajmon, SASAN_KING, Schirru, Schramm, semi41, Shpeckk, Sidi Santini, Skot, slavik38, Spacecore, spekktrum, Spike, Stlucius, superheroesstuff, T3ss, tacmud, Tarka Daal, The Genius, the.kasztan, TheoDread, Thurin, timek, tom173, Tomas024, Tomasino79, Tomate, Tommar, TommyBOYER, tomned, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, Ursus, utresyby, vishnar, vita, vranakx, vrazdinek, Vrtule, VvV, xai, xflori01, xintax, xxSIMIxx, Yefery, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zikaa, zlejzmrd
Chce (12)
Azik2586, barthez, Blacklarch, BreakingAway, Draco nobilis, Fida, gwen666, nx, plaštěnkář, predek, Sebastian the wise, sleepless
Nabízí (1)
Fr3d_K