Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Chlapec a hromotluk.

Před sedmi lety se jako lesní požár rozšířila nákaza a zabila miliardy lidí. Jediné děti, které se od té doby rodí, patří k nové rase hybridů člověka a zvířat. Jedním z nich je i Gus, milý chlapec se sklonem k mlsání a jeleními rysy.

Na děti, jako je Gus, je však vypsaná odměna. Když se v jeho odlehlém lesním domově objeví krutí lovci, zachrání Guse záhadný násilník jménem Jepperd. Hromotlucký tulák Gusovi slíbí, že ho odvede do rezervace, bájného bezpečného přístavu pro hybridní děti.

Jak jejich protloukání novým a nebezpečným americkým pohraničím asi dopadne: zkazí Jepperd chlapce, kterého překřtil na „Mlsouna“, nebo se ho Gusovi podaří prostřednictvím svého srdce změnit?

Obsahuje sešity série Sweet Tooth #1-12 (září 2009 - srpen 2010)

Scénář
Jeff Lemire
Art
Jeff Lemire
Barvy
José Villarrubia
Obálka
Jeff Lemire
Lettering
Tomáš Neubauer
Překlad
Michael Talián
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
drama, městská fantasy, postapokalyptický
ISBN/ISSN
978-80-7679-094-0 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
168 x 258 mm
Tisk
barevný
Váha
996 g
Stran
296
Cena
949 Kč
Originál
Sweet Tooth: The Deluxe Edition #01 (Vertigo (DC Comics), 2015)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.11. 17:25Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Skvele! Vse zapada. Svet je dobre vybudovany a krasne vse odsypa. Hlucha mista nevidim. Postapo, jak ma byt, protoze neni prvoplanove. Lemire je tu i kreslirsky velmi vyzraly. Proste parada.
 • Fimi
  Fimi mecenáš22.11. 22:35Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Super, že do toho Crwáci šli, ST je prostě výborný a to po všech stránkách. Další výborný Lemire u nás. Tady se nedá hodnotit jinak než maximálním počtem, ST si to zaslouží, víc takových...příště prosím Trillium.
 • Karel Sec
  Karel Sec22.11. 22:24Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Skvělé. Mám to načteno v angličtině, ale český překlad je výborný.
 • louza
  louza22.11. 15:48Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Vydavatelství Crew mě baví. Celou dekádu otálelo s vydáním Mlsouna až jeho originální název v internetových legendách zlidověl a pojmenovat to teď správně česky nejde, neb by nikdo nevěděl o čem je řeč. Legendy jsou ovšem pravdivé. Tohle opravdu JE ještě dobrý Lemire, opravdu to JE komiks, který se výtečně hodí do protfolia právě Crwe a opravdu to JE, jak už to u Lemirových prvotin bývalo, výjimečné dílo. A to i dneska. Příběh je z ranku těch podivných. Točí se kolem jakési zvláštní apokalypsy, která vyhladila většinu lidstva. Děti se defakto nerodí, pokud se narodí, jsou deformovaní a skrze jejich postižení se z nich stává doslova lovná zvěř. Samy to netuší, ale jsou to právě ony, kdo může dát odpovědi na to odkud morová rána přišla a co bude dál...zbývá už jen vydat se na putování za pravdou. Řeklo by se, že jde o klasické postapo. Lemire je ale v mnoha věcech progresivní. Předně se tu neputuje na jih, jak bývá obvyklé, ale velmi překvapivě na sever. I duch příběhu je přes jeho drsnou podstatu v mnohém jiný. V Lemireově režiii tu kromě klasických propriet přibývá i dětský a hodně emotivně saturovaný rozměr nevinnosti, který je ještě výrazně více v kontrastu s brutálním chováním některých dospělých. Pokud nejste psychopati a máte jen kousek citu v těle, tak vás to zasáhne jak rozjetý vlak. Mlsoun sice není úplně autorská záležitost, takže se dočkáte běžných barev a dnes už i velmi klasické Lemirovy svojské kresby kvůli níž Jirka Pavlovský (ukažme si na něj) dlouho odmítal Lemira vydávat z obavy o její přijetí. Doufejme, že po tom co u nás vyšla většina zásadních věcí z Lemireovy dílny budou liché. Lemirův ruční coloring ale nečekejte. Potěší i omnibusový formát knihy, který jedna k jedné odpovídá původní deluxe edici od Vertiga. To je opravdu milé překvapení. Jako zásnubní dílo bych čekal spíše výtečné Trillium, které by se u Crwe vyjímalo neméně dobře a je to jen jedna kniha, ale když do toho chtěli skočit rovnou po hlavě... Každopádně velká paráda.
101
 • Matthew
  Matthew25.11. 21:06Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Fort: Naopak, ja prectl vsechny. Jen ten tvuj mi prisel, tak blbej, abych na neho reagoval ;-)
 • Fort
  Fort25.11. 17:02Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Matthew: I tebe zaujal můj příspěvek více než diskuze níže :)
 • Toe
  Toe admin25.11. 04:53Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Spoiler! Holka s ocasem je tam taky!
 • Matthew
  Matthew24.11. 20:26Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Tak se zase nekam uklidime do jeskyne pane Fort a pockame az ten prispevek bude relevantni...
 • Fort
  Fort24.11. 17:40Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Podle mě ani tak nejde o cenu, ale koho zajímá kluk s parohy? Kdyby to bylo o holce s ocasem, to by byli tržby někde jinde.
 • Ricarderon
  Ricarderon mecenáš24.11. 00:07Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Tak připomeňme si, ohledně té ceny, že DC má všeobecně drahé podklady, které se promítnou do ceny. A to nemluvíme o cenách papíru, které v minulém roce dost poskočily. A v letošním poskočily taky. A k tomu papír není... Takže asi tolik k té cenotvorbě.
 • Alfi
  Alfi23.11. 21:21Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Ad Louza: zásnubné dielo Lemira a Crwe bola Plutona
 • hellblazer
  hellblazer23.11. 20:13Sweet Tooth - Mlsoun #01
  SickNail: OK, tak budeme pokračovat. Práva od DC budou rozhodne dražší než Gallery 13 nebo, pokud ne, tak se rad nechám vyvést z omylu :) Mám deluxku v angličtině, tak když koupím ještě české vydání, tak máš u mě tu anglickou :D
 • Fort
  Fort23.11. 18:10Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Tomuhle předvídám komerční neúspěch.
 • SickNail
  SickNail23.11. 16:31Sweet Tooth - Mlsoun #01
  HellBlazer: No práveže nie. Rozdiel ani nie 2cm a 24strán? Prosím Ťa... :) Ručný akvarelový coloring aj keď len s jedným odtieňom si cenám viac ako gradientný photoshop. Ale to je len môj názor. :) Každopádne rád od teba knižku kúpim keď si ju prečítaš. :) Za 20€ :P :D
 • hellblazer
  hellblazer23.11. 10:56Sweet Tooth - Mlsoun #01
  SickNail: To je trošku mimo porovnání, nemyslíš? Rváč má menší formát, menší počet stran a hlavně Sweet Tooth je plnobarevný komiks, narozdíl od Rváče. Vlastně i ten papír bude u Sweet Tootha jiný a dražší. Perly sviním a paperbacky na vás... :)
 • SickNail
  SickNail23.11. 07:43Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Tak ono ja som si to porovnával napr. s takým Rváčem, kde sa jedná v podstate o ten ten isty formát a počet strán. Pri Rváčovi si k tomu robil ten coloring sám, ale tá cenovka je už niekde inde...
 • Ogre
  Ogre22.11. 22:32Sweet Tooth - Mlsoun #01
  SickNail - CC by to vydali za raz taku cenu :)
 • louza
  louza22.11. 15:55Sweet Tooth - Mlsoun #01
  No tak ještě ti to mohli vydat zmenšený ve dvou boocích v měkké vazbě každej po čtyřech stovkách...
 • SickNail
  SickNail22.11. 15:39Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Tak tuna to Crew trochu prepískli s tou cenou nie? :D Celkom som sa na Mlsouna tešil, lebo obálka bola podarená a Lemire je Lemire, ale v predpredaji s 20% zľavou za to vysoliť 30€ sa mi vonkoncom nechce. K tomu aj ten coloring mimo obálku vyzerá dosť hnusne...