Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Starý kovboj se vrací v čele bandy desperátů a dožaduje se pravdy o smrti svého adoptovního syna… Temný mistrovský western z časů posledních kovbojů.

Vyšlo jako 7. svazek edice ERB (Ediční Řada Bande dessinée)

Scénář
Jérôme Félix
Art
Paul Gastine
Barvy
Paul Gastine
Obálka
Paul Gastine
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Jitka Musilová
Redakce
Zbyněk Froněk, Jiří Nevěřil, Josef Vybíral
Žánry
akční, western
ISBN/ISSN
978-80-8809-850-8 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 315 mm
Tisk
barevný
Váha
663 g
Stran
80
Cena
399 Kč
Originál
Jusqu'au dernier (Bamboo Édition, 2019)
 • choze
  choze24.11. 12:50Až do posledního
  Scenáristicky i kresebně kvalitní komiksový western, který stejně jako Hrobník netlačí na střílení, ale na morální dilemata a svižně a zajímavě spěje k nečekanému rozuzlení. Narozdíl od Hrobníka ale tady chybí podobně ikonická postava (nebo cokoli jiného výrazného) a tak se obávám, že se mi to rychle vykouří z hlavy.
 • SickNail
  SickNail26.8. 08:58Až do posledního
  Majstrovské dielo ktoré človeka priklincuje hneď po prvých stranách. Dej je plný zvratov a neviete sa od neho odlepiť. Výborný scenár a kresba, avšak škoda že len 80 strán. Epilóg mi ale nesadol, nakoľko by som toho zmrda najradšej odpráskol mojim 8-ranovým koltom :D
 • perak
  perak30.1. 11:56Až do posledního
  No to, jak je to krátké, tak se v příběhu stane hodně dějových zvratů, které dokáží několikrát překvapit. Vůbec jsem netušil, kam děj bude na dalších stránkách směřovat. A přitom se v základu jedná o dost realistický příběh. Opět jeden western, který umí zaujmout originalitou a rychlým stylem vyprávění. Až škoda, že to bylo takto krátké. K tomu si přidejte výbornou kresbu a máte knihu, která kvůli svému rozsahu bude sice bavit jen chvíli, ale určitě vícekrát.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:49Až do posledního
  Super westernová jízda plná zvratů a nečekaných vyústění. Krátký prostor, ale dostáváme vše potřebné a autoři dobře pracují s látkou na tak krátkém prostoru. Super počtení a kresba.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.11.2020 09:07Až do posledního
  Tento komiks skutečně exceluje ve scenáristické rovině, zápletka je nesmírně zajímavá, přičemž zprvu se téměř nic neděje, aby za chvíli příběh dosti zrychlil. Neobvyklé tempo vyprávění, neobvyklý styl vyprávění, neobvyklá (nečekaná) katarze na závěr. Jsem mile překvapen. Škoda jen, že dříve nežli jsem si mohl k někomu vytvořit skutečný vztah, komiks skončil.

  Celkový dojem: 80%
 • Norri
  Norri mecenáš4.11.2020 22:24Až do posledního
  Páni, tak tohle vyeskalovalo rychle! Přestože je celý komiks odvyprávěn v jednom jediném evropském albu, tak mu vůbec nic nechybí. Scénář je naprosto precizní, a to říkám i přesto, že jsem mu v jednu chvíli trošku nevěřil. Začíná rychlým, ale velmi dobrým představením postav, jejich vztahu a motivace. No a jak jsem psal, potom to velmi rychle vyeskaluje. Ale na rozdíl od Sykese tady nemáte šanci odhadnout, jak to skončí. To je na tom komiksu asi úplně nejlepší - scénář Jérôma Félixe je naprosto nepředvídatelný a neustále překvapuje.
  Ale možná že na tom komiksu není nejlepší ten scénář, ale jeho kresba. Ta je úžasná a je plná promyšlených detailů, které vás vtáhnou do děje. Jsou to takové ty detaily, které by tam vůbec být nemusely, ale když si jich všimnete, tak si řeknete, že Paul Gastine je prostě génius. Za zmínku stojí i jeho barvy, které nejsou šedivé či vybledlé, jak by mohl někdo od drsného komiksu čekat, ale jsou pěkně syté a dívá se na to fakt dobře.
  Tenhle komiks je parádní jízda až do poslední stránky!
 • Dinik
  Dinik8.10.2020 22:07Až do posledního
  Skvělý příběh s nečekaným průběhem, navíc úžasně nakreslen. Jednoznačně pět hvězd. Vybíral je pro mě momentálně nejlepší comicsový vydavatel, co kniha to perla. Škoda, že toho do nás nepumpuje více.
 • louza
  louza12.9.2020 20:57Až do posledního
  Dobře napsaný, ale i na tak malý rozsah příběhově vcelku řídký western s výraznějším dobovým a morálním poselstvím. Kresba je naprosto výtečná a určitě by jí slušela absence barev. Kniha je v jistém smyslu úplným opakem Sykese. Přesto obě díla dokazují, že evropani umí westerny slušně a to dokonce na několik způsobů
 • Gmork
  Gmork5.9.2020 15:03Až do posledního
  Četlo se to skutečně rychle a je to western, který se svému žánru vymyká, zvlášť ten epilog čeká člověk úplně jiný. Příběh o tom, kterak banální nehoda zapříčinila velkou tragédii, víc se prozrazovat nesluší. Kresba je naprosto parádní a i díky ní zvedám své hodnocení ze čtyř na pět.
 • cyboy
  cyboy mecenáš4.9.2020 16:20Až do posledního
  Spatne to neni, jen by tomu sluselo delsi zpracovani, aby mel ctenar sanci szit se s postavami. Takhle je to hodne zkratkovite, ale jinak souhlasim, ze pan Vybiral vybira dobre.
  70%
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš3.9.2020 22:18Až do posledního
  Western, ktorý vo Francúzsku v roku 2019 skončil na 2. mieste spomedzi všetkých komiksov v tom samom roku a predbehol aj Undertakera. Síce mám Undertakera veľmi rád, ale Až do posledního je jednoducho skvelý komiks a vôbec sa tomu umiestneniu nečudujem. Krásna kresba, úchvatné farby a aj scenár sa vydaril. Postavy nám neukazuje čiernobielo a každá má vlastný dôvod na svoje konanie. Vybíral vybírá výborne!
 • Good Games
  Good Games3.9.2020 19:04Až do posledního
  Až do posledního je skvelá westernová jednohubka. Realistický, drsný, krásne kreslený a dobre napísaný komiks, ktorý ide viacerými scénami proti čitateľovým očakávaniam. =►Celá recenzia◄= V recenzii nájdete aj ktorá hláška ma najviac dostala a ktorá strana sa mi najviac páčila kresbou.
48282
Četl/a (76)
2Hitman3, 2scha, Berry669, Blackmoor, Bronn, Cabal, calvin10, charvos, choze, Const.ex, cyboy, Dalamar, Darker, Darth Raelchi, davidek, Draco nobilis, farnhajt, Fida, filosh, flipflop, Fort, foudy, Fox01, Garp, George Walker Bush, Glumal, hellblazer, house192, hypermlok, invape, Jabba, James, Jay-jay, jh666, Kaaos, Killingjoke, Kouzelnik7, Lachvos, lantan1, Light, Lobok257, Lord Baltimore, lukascus, maco, malylada, Mariohurbanek, Matthew, Matthew, Mercurio, mrstffl, mstefl, nejakdivne, Nexis, Nezbi, Noci, Norri, oleav, Ozymandias, perak, PH79, rajot, rooty, Saint of Killers, sala, schefik, SickNail, start05, tacmud, terrordemon, the.kasztan, trudoš, Valdaufinka, vankobra, vojti85, vranakx, Zbysek2410
(121)
2Hitman3, 2scha, Alfi, Azbest, Beng.D, Benji, Berry669, blackJag, Blackmoor, bmc75, Bob, Bronn, Cabal, calvin10, charvos, Const.ex, CSE_AC/DC, cyboy, Dalamar, DanielT, Darker, Darth Raelchi, Deckard, Dekssan, Dinik, disclose, Draco nobilis, erik, farnhajt, Fida, filosh, Fimi, Final, flipflop, Fox01, Future-Death, Géba, Glumal, Hawwwran, hellblazer, Honzin, house192, hypermlok, invape, Jabba, James, jankie, Jay-jay, jh666, Karel Sec, Kazumaki, KdG, Killingjoke, Knuckless, lantan1, Light, Lobok257, Lord Baltimore, lukascus, maara, Macek78, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, Matthew, Matthew, mcleek, Mercurio, merhyx, Milten, Mitak, moiqpiom, MP, mrstffl, mstefl, NecRoman, Nexis, Nezbi, Noci, Norri, o2t2, OldaB, Olesh, pearlxjam, pechna, perak, PH79, Poseidon1978, radek, RadimNemec, rajot, regressiv, Ricarderon, rooty, Saint of Killers, sala, schefik, SickNail, Skot, sleepless, Stara.kryta, start05, suricattaontheway, tacmud, terrordemon, Tialster, Tony TwoDee, trudoš, Valdaufinka, valon, VanTom, vishnar, vojti85, vranakx, Vrenn, willis, xintax, yogi, yojimbo, Zbysek2410
Chce (18)
burzum, davidek, Dezodoo, DKoscik, DracoAn, Himlik, Infarkt, Jimbeam90, kadas97, KarlosJB, Keno, Maty48, monty.cl, Murphy722, Nightmare, rockyt, Tarka Daal, XGMan!ak
Shání (3)
Marran, mineralk, Nightmare