Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Generál Zarov je kultivovaný a rafinovaný muž. Zná dobré vychování, má dobře zásobenou knihovnu a cituje Marca Aurélia. Je také vášnivým lovcem do té míry, že si postavil malý ráj u pobřeží Venezuely. V minulých expedicích lovil žirafy, nosorožce a buvoly; avšak jednou z jeho obětí se stal vůdce irského organizovaného zločinu v Bostonu. A jestliže mafie má smysl pro rodinu, pak dědička Fiona Flanaganová je rozhodnuta pomstít smrt svého otce. Unáší sestru bývalého vojáka a její děti. Konfrontace může začít...

Vyšlo jako 8. svazek edice ERB (Ediční Řada Bande dessinée)

Scénář
Sylvain Runberg
Art
François Miville-Deschênes
Barvy
François Miville-Deschênes
Obálka
François Miville-Deschênes
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Jitka Musilová
Redakce
Zbyněk Froněk, Jiří Nevěřil, Josef Vybíral
Žánry
akční, dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-8809-854-6 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 315 mm
Tisk
barevný
Váha
718 g
Stran
80
Cena
399 Kč
Originál
Zaroff (Le Lombard, 2019)
 • perak
  perak28.2. 21:34Zarov
  Souboj zla se zlem není v příbězích zas až tak častý, ale tady to funguje celkem dobře, jen jsem si ani k jedné straně nedokázal najít vztah. Ale i na dobrý fotbal se dá koukat, i když nikomu nefandíte, jen tam chybí trochu těch emocí. Dobrodružný příběh na opuštěném ostrově, kde mezi lovcem a lovnou zvěří je sakra úzká linie. A opravdu výborný závěr, ten se povedl. Stejně tak jako kresba. Škoda byla rozsahu, uteklo to příliš rychle.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 17:00Zarov
  Vybíral prostě dobře vybírá. Co dodat. Snad ho jeho múza neopustí. Zatím se mi trefuje do vkusu ve všem, jak ve Francii, tak v Čechách. Uvidíme co přinese dál. Kvůli tomuto komiksu jsem si i pustil onen vychvalovaný film, abych byl v obraze. Když pominu konec filmu, tak se v podstatě jedná o pokračování, ale naštěstí není nutné znát předlohu. Úvod to dobře shrne, začne se tam, kde to pomyslně skončilo a hned nastupuje zcela nový příběh. Jednoduchá premisa: Kdo je větší lovec, kdo je apex predator? Obzvlášť oceňuji, že obě strany jsou vlastně záporné, i když nějak jinak. Není tam vyloženě kladný hrdina, když pominu onu sestru s rodinou, ale ty jsou vhodným doplňkem a díky vyhrocené situaci i oni musí přehodnotit své jednání. Je to prostě příběh, který si hraje s rovinou lidskosti a jaká je její hranice, nebo spíš kde je ona hranice. To balancování je prostě boží a do poslední chvíle jsem měl problém někomu tzv. fandit. Komu vlastně? Každá strana má legitimní nárok na svou spravedlnost. Co mě asi nejvíc mrzí je délka, tohle bych snesl i s více stranami a pak mě trochu mrzel ten konec, který dopadl tak, jak dopadl. I když je tam cliffhanger, svým způsobem, tak kdo ví, třeba se k tomu autoři vrátí.
 • Skot
  Skot mecenáš24.12.2020 16:25Zarov
  Kvalitní evropský dobrodružný komiks, kterých je na trhu pořád málo a je to škoda. Klasický příběh splňuje očekávání akčního komiksu v obvyklých kulisách. Záporný hrdina se také nevidí často, nekomplikovaný scénář i kresba splňují očekávání a jsou ve vysokém standardu . Konec navíc slibuje i pokračování, kterého se asi bohužel nedočkáme.
 • trudoš
  trudoš admin11.11.2020 17:25Zarov
  Moc povedená záležitost. Belgický scenárista Sylvain Runberg stvořil volné pokračování povídky Richarda Connella z roku 1924 a z původně záporné figury generála Zarova (který si pro zábavu lovil lidi, jež mu ztroskotali na ostrově) udělal figuru hlavní. K prvoplánovému polidšťování zla se však autor naštěstí nesnížil. Spíš naopak, s postavou obávaného zabijáka pracuje s pečlivostí letitého fanouška, který touží ikoně vrátit původní lesk a slávu. A daří se mu to na výbornou, přičemž recept k úspěchu spočívá v elementární premise, kdy generál Zarov musí čelit mnohonásobné přesile a obratem se tak z lovce sám stává kořistí. Nikoliv ale poddajnou kořistí.
  Osmdesátistránkové vyprávění přitom ani na jediný moment neztrácí dech, charaktery se brousí na samotnou dřeň a finální vyústění je jedno z nejmrazivějších, s jakým jsem měl v tomto divokém roce čest. Nesmím opomenout zmínit i nádhernou kresbu Françoise Miville-Deschênese, který z jednoduché survival dobrodružky udělal vizuální požitek.
 • Norri
  Norri mecenáš5.11.2020 19:27Zarov
  Vůbec nevím, jak mám tohle ohodnotit. Na Zarova jsem se hrozně těšil, protože mě nalákala ukázka. Musím říct, že ta ukázka vůbec nelhala a celá kniha je přesně taková jako ta ukázka - velká a parádně nakreslená rubanice v džungli. I ten scénář je dobrý v rámci toho, co má odvyprávět. Sylvain Runberg prostě nahnal do džungle lidi a čtenář potom sleduje, jak to dopadne. A právě tady vidím největší problém. Bylo mi úplně jedno, jak to dopadne. Nedokázal jsem si najít kladný vztah k ani jedné z postav. Runberg všechny už na začátku vylíčil jako pěkné svině a oni to pak svým konáním jenom potvrzují. Jenže pokud nikomu nefandíte, tak je to trošku nuda. I přesto hodnotím Zarova jako nadprůměrný komiks. Kresba Françoise Miville-Deschênese je pěkná a tu džungli vystihl skvěle. Až se podívám na film, na který tento komiks navazuje, a přečtu si Zarova znovu, pak ho možná budu hodnotit ještě lépe.
 • Good Games
  Good Games5.11.2020 16:41Zarov
  Zarov je skvelý dobrodružný komiks. Je síce skratkovitý a určite by sa mu hodilo viac strán, no na svojej ploche je veľmi dynamický, má vydarenú gradáciu, prostredie tropického ostrova a jeho nástrah je perfektne zvládnuté. Prirátajte si k tomu skvelú kresbu a znovu sa jedná v edícii ERB o zásah do čierneho.=►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.11.2020 11:48Zarov
  Cyboy to celkem vystihl. Jednoduché, ale bavilo mě to náramně. Souboj dvou "zlých" stran. Vše v krásně vykreslených kulisách tropického ostrova.

  Celkový dojem: 80%
 • Darker
  Darker mecenáš31.10.2020 21:56Zarov
  Dobrá zápletka, ale potenciál nevyužitý. Krátké, přímočaré a bez větších nápadů. Kresba parádní. Sympatický psychopat a lovec, ostatní postavy nezajímavé. Na jedno přečtení dobré.
 • cyboy
  cyboy mecenáš30.10.2020 22:46Zarov
  Jednoduche, ale funguje to. Fajn vec.
  70%
17183